Tuzlanski Chat

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la DoeTz » 26 sep 2017, 00:16

Divlja nocc, svidja mi se ovoo huhuhuhuu
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la FrantoBauzek » 26 sep 2017, 00:17

U velikom dijelu mozda da, ali generalno mislim da to probosanski je jedan gradjanski stav u kojima su sudjelovali svi bh narodi Tuzle i njihove kombinacije.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Chinaglia » 26 sep 2017, 00:25

pa sta se ovo desavaaa... solinas i fukaratz ozbiljno zakuhali, ocekuje se saketanje :opaopa:

Avatar
coelho41
Postovi: 12678
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la coelho41 » 26 sep 2017, 00:29

-"neka je rat i boli me više k.urac ko će me zajebavat"
solinas i fukaratz ko Bešlagić vs Pračer :lol:
Zadnja izmjena: coelho41, dana/u 26 sep 2017, 00:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 26 sep 2017, 00:29

fukaratz je napisao/la:prva stvar sad bi trazio ban da ti daju zbog psovanja ali imas mnogo profila pa nema potrebe. druga stvar ne pisi ti o kulturi i suzivotu jer nisi iz Tuzle. i treca stvar seljacicu s obronaka Majevice ovaj "balavac" ce ti kad tad usta razvaliti :wave:
Ma nema problema kada god hoces I gdje hoces I ovaj seljacic yebe ti mrtve u mezaru. Eto yebem te u usta prve prilike ja cu tebi prici na po sjevera na po korza da vidim sta ces.
Pa ako treba mrtva glava pasti ili da glavom platim neka bas da vidim. . :)
Solina nije Tuzla pu yebem ti mater malogradjansku :)
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3281
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la RollingPaper » 26 sep 2017, 00:44

Tuzla je Bošnjački grad. Mi smo Bošnjaci, naša država je Bosna i Hercegovina. Šta tu nije jasno?

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Chinaglia » 26 sep 2017, 00:47

RollingPaper je napisao/la:Tuzla je Bošnjački grad. Mi smo Bošnjaci, naša država je Bosna i Hercegovina.
ne, Tuzla je probosanski, ne bosnjacki grad, Tuzla je iznad ostalih, upravo zbog drugacijeg razmisljanja i stavova
velika je razlika izmedju probosanski i bosnjacki, bosnjacki grad nikada ne smije postati, jer vise ne bi bila Tuzla

Avatar
coelho41
Postovi: 12678
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la coelho41 » 26 sep 2017, 00:57

Prije par dana sam u Makedoniji upoznao jednog profesora političkih nauka koji je rođen u Hrvatskoj, a čitav život proveo u Americi, studirao je u Italiji, a magistarski i doktorski studij proveo u Americi.

E sad, zanimljiva stvar je da je doktorirao na Columbia Univerzitetu u Americi na temu: "Political competition and rejection of nationalism in wartime Yugoslavia: THE CASE OF TUZLA 1990-1995" što će reći da se iz Amerike vidi da Tuzla nije bošnjački grad, jer je to kod nas preraslo u forsiranje nacionalizma, već je Tuzla posljednjih 140 godina bila grad svih Bosanaca i Hercegovaca(bez obzira na religiju), ako ovi posljednji trzaji SDA ne uspiju tako će i ostati.

A i u ovom razgovoru kojeg sam gore citirao, ratni načelnik Tuzle Selim Bešlagić kaže: "Ja nemam druge države osim Bosne i Hercegovine", tako da su Tuzlaci uvijek se znali poistovijetit sa BiH, ali sa svim narodima u njoj, a ne samo Bošnjacima kako nam to odskorašnja politika nalaže.
Zadnja izmjena: coelho41, dana/u 26 sep 2017, 01:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3281
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la RollingPaper » 26 sep 2017, 00:59

Chinaglia je napisao/la:
RollingPaper je napisao/la:Tuzla je Bošnjački grad. Mi smo Bošnjaci, naša država je Bosna i Hercegovina.
ne, Tuzla je probosanski, ne bosnjacki grad, Tuzla je iznad ostalih, upravo zbog drugacijeg razmisljanja i stavova
velika je razlika izmedju probosanski i bosnjacki, bosnjacki grad nikada ne smije postati, jer vise ne bi bila Tuzla
Nije svaki Bosnjak šovinista. Bošnjaci se najviše zalažu za suživot iako su najviše bili poklani. Zbog Srebrenice, zbog Kapije, zbog Markala, ja sam Bošnjak, koji ne mrzi nikog i koji ima bliske prijatelje Srbe, Hrvate, Slovence. Nisu nam dali 80ak godina da budemo Bošnjaci, morali smo se izjašnjavat kao Muslimani, Bosanci itd. zato što su nas mrzili. Zašto se iselilo iz Tuzle poslije rata više od 1000 Srba? Ne zato što se boje već što neće da žive u tvojoj državi, republici Bosni i Hercegovini.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 26 sep 2017, 01:02

Tuzla je vecinski Bosnjacki grad.
Kada bi se svi ponasali onako kako chinaglija predstavlja gdje bi nam bio kraj....ali kroz historiju,uvjek su to Bosnjaci,prodaju im pricu o mukti kulti,pa ih malo kolju,pa opet tako u krug,a oni svaki put nasjednu.
Srbi imaju Srbiju,Hrvati Hrvatsku,Bosna je nasa.Kome se nesvidja,zdravo.
Kroz historiju uvjek Bosnjaci zele suzivot,dok nam ostali svako malo zabiju noz u ledja.....
yebo takvu demokratiju.....
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la DoeTz » 26 sep 2017, 01:04

Al zasto su uvijek dijasporasi najglasniji u ovoj multi kulti prici?
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3281
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la RollingPaper » 26 sep 2017, 01:07

solinas je napisao/la:Tuzla je vecinski Bosnjacki grad.
Kada bi se svi ponasali onako kako chinaglija predstavlja gdje bi nam bio kraj....ali kroz historiju,uvjek su to Bosnjaci,prodaju im pricu o mukti kulti,pa ih malo kolju,pa opet tako u krug,a oni svaki put nasjednu.
Srbi imaju Srbiju,Hrvati Hrvatsku,Bosna je nasa.Kome se nesvidja,zdravo.
Kroz historiju uvjek Bosnjaci zele suzivot,dok nam ostali svako malo zabiju noz u ledja.....
yebo takvu demokratiju.....
Bravo!
Bošnjak je čovjek kome je domovina Bosna i Hercegovina. Srbi iz republike srpske kada odu u Srbiju, zovu ih Bosancima jer su iz Bosne ali su Srbi. Ti Bosanci su krivi za Kapiju. Hrvati iz Hercegovine kada odu u Hrvatsku, zovu ih Hercegovci. Ti Hercegovci su srušili Stari Most u Mostaru. Bošnjaci su ljudi koji vole Bosnu i Hercegovinu, nema veze koje su vjere, ako je tvoja domovina Bosna i Hercegovina i voliš svoju zemlju, ti si Bošnjak. Pola familije mi pobijeno i ja da pricam kako sam Bosanac i Hercegovac...

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 26 sep 2017, 01:15

DoeTz je napisao/la:Al zasto su uvijek dijasporasi najglasniji u ovoj multi kulti prici?
To ti meni nesto :?:
proveo 27 godina u svom gradu,svojoj drzavi,prezivio rat,kao dijete ranjen,jos nosam komadic gelera u desnoj nozi,izgubio nekoliko clanova famelije na kapiji,je li ti palo to napamet kada napises dijaspora
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Chinaglia » 26 sep 2017, 01:21

RollingPaper

ja sam se na popisu izjasnio kao Bosnjak, jer to jesam, znam pomalo historiju svoje drzave i svog naroda, znam da su nam dekretom ukinuti, odnosno zabranjeni, narodno ime i nas jezik, a neupuceni (koji su drugih narodnosti) to ne znaju i kazu da se tek od 90-ih zovemo Bosnjacima, sto nije tacno, tada je samo vraceno nase ime... dakle, ja sam Bosnjak po narodnosti i Bosanac i Hercegovac po nacionalosti, a ovo drugo su svi gradjani Bosne i Hercegovine, bez obzira na narodnost

medjutim, kada kazes da je Tuzla bosnjacki grad, to znaci da se dijelimo u torove i samo po sebi zvuci ruzno, jel treba da budemo poput Sarajeva i Banja Luke, ili Mostara, a ovdje nikada nije bilo bitno koje si narodnosti, religije itd, neko je Bosnjak, Srbin, Hrvat, al generalno, svi smo Bosanci i Hercegovci, Tuzlaci kojima je stalo do svog grada koji je probosanski orjentisan, ne probosnjacki

Tuzlaci nikada ne smiju dopustit da Tuzla postane bosnjacka, niti muslimanska, vec da ostane tuzlanska, probosanska, gdje nije bitno kako se zoves i kom bogu se molis... ljudi sirom bivse drzave dive se Tuzli i Tuzlacima jer su takvi kakavi jesu, da nismo, samo bismo bili jedni u nizu koji pripadaju odredjenom toru

nekada su se katolici i pravoslavci ove drzave, nazivali Bosnjacima, da bi pod uticajem katolicke, odnosno pravoslavne crkve, bili pokatoliceni i posrbljeni, pa umjesto Bosnjaka katolika i prvaslavaca, imamo Hrvate i Srbe

ovo sada vec ide u teme u teme koje ne pripadaju sportskom forumu, pa cu samo reci da bez obzira na sve one koji ne vole i skrnave ovu drzavu, Tuzla i Tuzlaci ne smiju biti poput njih, vec moramo ostati svoji i za primjer svima

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la DoeTz » 26 sep 2017, 01:24

solinas je napisao/la:
DoeTz je napisao/la:Al zasto su uvijek dijasporasi najglasniji u ovoj multi kulti prici?
To ti meni nesto :?:
proveo 27 godina u svom gradu,svojoj drzavi,prezivio rat,kao dijete ranjen,jos nosam komadic gelera u desnoj nozi,izgubio nekoliko clanova famelije na kapiji,je li ti palo to napamet kada napises dijaspora
i tebi jer si dijaspora, ali govorim generalno. Glasniji ste vi od nas iz Bosne. De bolan rat bio i prosao, sta sad trebam non stop diskutovat ko je koga?
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la fukaratz » 26 sep 2017, 01:25

Cekao sam te proslih sezona kad god si se najavljivao i protiv zelje, sarajeva, radnika pa te nisam nasao pickice mala! ali pojavit ces se ti vec, ne sekiram se ja imam vremena na pretek....... znam i ko si i sta si keru jedan pa ces progutat sva g.ovna sto si izgovorio :!: samo polako bit ce vrijeme i mjesto :thumbup:
Sloboda Tuzla

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Chinaglia » 26 sep 2017, 01:27

fukaratz smijes li sa mnom na saketanje, rega si momak, necu te previse :cool:

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 26 sep 2017, 01:28

DoeTz je napisao/la:
solinas je napisao/la:
DoeTz je napisao/la:Al zasto su uvijek dijasporasi najglasniji u ovoj multi kulti prici?
To ti meni nesto :?:
proveo 27 godina u svom gradu,svojoj drzavi,prezivio rat,kao dijete ranjen,jos nosam komadic gelera u desnoj nozi,izgubio nekoliko clanova famelije na kapiji,je li ti palo to napamet kada napises dijaspora
i tebi jer si dijaspora, ali govorim generalno. Glasniji ste vi od nas iz Bosne. De bolan rat bio i prosao, sta sad trebam non stop diskutovat ko je koga?
Ko ste to vi iz Bosne,a ko smo to mi koji to nismo,cime si ti zasluzio da budes bosanac od mene,ili bilo kojeg drugog naseg covjeka u evropi.....u Sloveniji radi 40 000 bosanca,po tebi nemaju pravo glasa ili sta.......... :facepalm:

I da,kada je to tema,non stop pricati i ponavljati,da ne bi opet oni nas,po ko zna koji put.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3281
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la RollingPaper » 26 sep 2017, 01:30

Imate privatne poruke pa se dogovorite i rijesite. Isto djeca javno prozivate jedan drugog.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 26 sep 2017, 01:36

fukaratz je napisao/la:Cekao sam te proslih sezona kad god si se najavljivao i protiv zelje, sarajeva, radnika pa te nisam nasao pickice mala! ali pojavit ces se ti vec, ne sekiram se ja imam vremena na pretek....... znam i ko si i sta si keru jedan pa ces progutat sva g.ovna sto si izgovorio :!: samo polako bit ce vrijeme i mjesto :thumbup:
Da si trazio nasao bi,nekoliko puta na sjeveru,mnostvo puta na zapadu.... :)
Sasvim normalno hodam carsijom,sa ljudima i sa ovog foruma,korzom,gradom,ovdje pisah na forumu sa ljudima da se nadjemo u Bosni i napisah gdje,bio Beduin,Target,Sariel.....ne vidjeh tu silu koja urla carsijom i trazi Solinasa..... :)
Evo ako vec znas ko sam,najavicu ti se ba sledeci put,ovdje na forumu napisati cu ti gdje te cekam u carsiji,Posteno :?:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: antisisoja1919 i 16 gostiju.