Tuzlanski Chat

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

klma1
Postovi: 1721
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la klma1 » 04 nov 2017, 11:40

Za ponedeljak 06.11.2017 su zakazani protesti UG "SPO 15 maj". 10:30 Brcanska Malta.
Ti protesti su prilika za sve da iskazu nezadovoljstvo nacinom na koji, prije svega lokalni serifi, upravljaju nasim gradom.
Prilika da se makar prisustvom podrze sugradzani u borbi za svoja prava. Nevjerovatni su podaci o ovoj zgradi pocev od datuma pocetka gradnje, nelegalne spratnosti do toga da jos uvijek nije zavrsena, da je jedno od ucesnika javno preduzece. Izgleda da su na ovoj zgradi demonstrirani svi lopovluci u stanogradnji koja se desava od kraja rata pa na ovamo. Naravno Grad se izvlaci jer zaboga Grad je samo trgovac, proda zemljiste i to je to. Grad i njegove sluzbe bi morale biti na usluzi gradzanima da bi se sprijecile ovakve situacije. Da nas ne sutaju sa saltera na salter.
Osim toga bruka kuca je napravljena nelegalno, cak je izgradzena na klizistima, sjelinama ili tudzoj zemlji i niko ne pokusava da pronadze rjesenje dok ne dodze do teskih situacija, sjeline, odroni, poplave. A onda krece kuknjava kojekavih udruzenja. Mozda neko i pokusa ali je sve to bljedo i neprimjetno.
& $ ?

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la FrantoBauzek » 04 nov 2017, 11:49

Sariel1987 je napisao/la:jbo brigu
ajmo ruke gore...


ja dobro znam ispred nas je put
dok nosim nemir u ocima

i bice onih dana to dobro znam
kad pomislit na nju bice uzalud

prate nas nesrece, hematom je velik i zut!
i sve sto ih je drzalo tu(lova) zaboravice

al pitaj me na kraju dana gdje sam sad,
reci cu ti s njom, s njom u svojim mislima

dio mene ,ona dio dio mene jeeee
Jos uvijek ona svetinja jeeeee!
dio mene sloboda,ona dio dio mene jeee,svetinja jeeee
I BICE ONIH DANA TO DOBRO ZNAM SLOBODAAAA!!!
dio mene ona svetinja jee, jeahh dio mene dio dio mene
clap your hands! say jeaaaah
:clap:

Yeaaaah
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 11 nov 2017, 13:21

Grad Tuzla prodaje zemljište na Slatini: Planirana izgradnja objekta od 16 spratova!

slika


Grad Tuzla je objavio Odluku o prodaji nekretnine u vlasništvu Grada Tuzla putem javnog nadmetanja - licitacije za izgradnju kolektivnog stambeno-poslovnog objekta "O9" sa pripadajućim vanjskim uređenjem u okviru dijela prostorne cjeline "Slatina 1" u naselju Slatina.

Ukoliko nekretnina dobija kupca, na njoj će se graditi Stambeno-poslovni objekat, podzemne garaže i površine vanjskog uređenja za pristup i komunikaciju.

Objekat će imati 16 spratova, a predviđeno je da će u sklopu radova biti izgrađene prilazne saobraćajnice, parking prostor za više od 30 putničih automobila na nivou partera, pješačke površine, ukrasno zelenilo, prostor za smještaj kontejnera i potrebni elementi urbanog mobilijara.

Početna cijena nekretnine je 692.939,22 KM, a u cijenu nije uračunata naknada za pogodnost lokacije - renta, ni ostale propisane naknade.

Javno nadmetanje – licitacija će se održati u zgradi gradske uprave Grada Tuzla 01.12.2017. godine, sa početkom u 09,00 sati.

Prostor koji je predmet prodaje je sastavljen od više parcela u vlasništvu Grada Tuzla, koje su smještene okvirno između obdaništa "Poletarac", restorana "Biblioteka" i stambenih objakata u ulici Džafer mahala.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 12 nov 2017, 13:03

Kako i kome pisati da se na fcb skine ova oznaka republjika sumska u vezi Tuzle......yebem im majku u pic.ku im yebem
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Hitman22
Postovi: 2526
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Hitman22 » 12 nov 2017, 13:50

wobly92 je napisao/la:Grad Tuzla prodaje zemljište na Slatini: Planirana izgradnja objekta od 16 spratova!

slika


Grad Tuzla je objavio Odluku o prodaji nekretnine u vlasništvu Grada Tuzla putem javnog nadmetanja - licitacije za izgradnju kolektivnog stambeno-poslovnog objekta "O9" sa pripadajućim vanjskim uređenjem u okviru dijela prostorne cjeline "Slatina 1" u naselju Slatina.

Ukoliko nekretnina dobija kupca, na njoj će se graditi Stambeno-poslovni objekat, podzemne garaže i površine vanjskog uređenja za pristup i komunikaciju.

Objekat će imati 16 spratova, a predviđeno je da će u sklopu radova biti izgrađene prilazne saobraćajnice, parking prostor za više od 30 putničih automobila na nivou partera, pješačke površine, ukrasno zelenilo, prostor za smještaj kontejnera i potrebni elementi urbanog mobilijara.

Početna cijena nekretnine je 692.939,22 KM, a u cijenu nije uračunata naknada za pogodnost lokacije - renta, ni ostale propisane naknade.

Javno nadmetanje – licitacija će se održati u zgradi gradske uprave Grada Tuzla 01.12.2017. godine, sa početkom u 09,00 sati.

Prostor koji je predmet prodaje je sastavljen od više parcela u vlasništvu Grada Tuzla, koje su smještene okvirno između obdaništa "Poletarac", restorana "Biblioteka" i stambenih objakata u ulici Džafer mahala.
Sta je sa placa igrališta preko puta poste na Slatini tj preko puta Belog
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Penaltiky » 12 nov 2017, 13:53

To treba malo sredit i da ostane fudbalski teren
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 12 nov 2017, 14:15

Hitman22 je napisao/la: Sta je sa placa igrališta preko puta poste na Slatini tj preko puta Belog
Tu lunapark ponekad dođe
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 12 nov 2017, 14:34

Samo prodaju zemlju kada zavrse i prodaju sve sto imaju ima da potonemo ko titanik.
Kome toliki stambeni objekti krv ti yebem. ..
Daj posla, vece plate, djeciji dodatak. ...dodatak sa biroa za nezaposlene. ...
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Penaltiky » 12 nov 2017, 14:37

solinas je napisao/la:Samo prodaju zemlju kada zavrse i prodaju sve sto imaju ima da potonemo ko titanik.
Kome toliki stambeni objekti krv ti yebem. ..
Daj posla, vece plate, djeciji dodatak. ...dodatak sa biroa za nezaposlene. ...
Odakle pare, a imam ja tu u blizinu djedovine, tj ima nas metar al fina cijena bome 350 kvadrat
Zadnja izmjena: Penaltiky, dana/u 12 nov 2017, 16:17, ukupno mijenjano 1 put.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la solinas » 12 nov 2017, 14:41

Penaltiky je napisao/la:
solinas je napisao/la:Samo prodaju zemlju kada zavrse i prodaju sve sto imaju ima da potonemo ko titanik.
Kome toliki stambeni objekti krv ti yebem. ..
Daj posla, vece plate, djeciji dodatak. ...dodatak sa biroa za nezaposlene. ...
Odakle pare, a imam ja tu u blizinu djedovine, tj ima nas metar al fina cijena bome
Kada moze vlada federacije po hitno postupku usvojiti odluku o obnovi voznog parka u vrijednosti milion mogu I za to naci pare.
A grad Tuzla moze ustediti milion godisnje samo na Slobodi I Tusnju. ...Da im je u cilju. ..I tim novcem asfaltirati pasabunar eno ga ko da je sada iz bitke na neretvi. ...
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Penaltiky » 12 nov 2017, 14:43

Da vidis u Tusnju ceste...
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 12 nov 2017, 14:45

Samo se gradi, a ljudi ne mogu kupiti, ko hoće da kupi mora kredit dići.
Dobrodošli u moderno robovlasništvo.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Aerials » 12 nov 2017, 15:19

Bit ćemo grad sa najmanje zelenih površina na svijetu.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Penaltiky » 12 nov 2017, 16:18

Aerials je napisao/la:Bit ćemo grad sa najmanje zelenih površina na svijetu.
Sto, nije uopšte losa situacija sto se toga tice.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
slobodaTZ
Postovi: 497
Pridružen/a: 02 jun 2009, 20:38
Kontakt:

Re: RE: Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la slobodaTZ » 13 nov 2017, 00:08

Hitman22 je napisao/la:
wobly92 je napisao/la:Grad Tuzla prodaje zemljište na Slatini: Planirana izgradnja objekta od 16 spratova!

slika


Grad Tuzla je objavio Odluku o prodaji nekretnine u vlasništvu Grada Tuzla putem javnog nadmetanja - licitacije za izgradnju kolektivnog stambeno-poslovnog objekta "O9" sa pripadajućim vanjskim uređenjem u okviru dijela prostorne cjeline "Slatina 1" u naselju Slatina.

Ukoliko nekretnina dobija kupca, na njoj će se graditi Stambeno-poslovni objekat, podzemne garaže i površine vanjskog uređenja za pristup i komunikaciju.

Objekat će imati 16 spratova, a predviđeno je da će u sklopu radova biti izgrađene prilazne saobraćajnice, parking prostor za više od 30 putničih automobila na nivou partera, pješačke površine, ukrasno zelenilo, prostor za smještaj kontejnera i potrebni elementi urbanog mobilijara.

Početna cijena nekretnine je 692.939,22 KM, a u cijenu nije uračunata naknada za pogodnost lokacije - renta, ni ostale propisane naknade.

Javno nadmetanje – licitacija će se održati u zgradi gradske uprave Grada Tuzla 01.12.2017. godine, sa početkom u 09,00 sati.

Prostor koji je predmet prodaje je sastavljen od više parcela u vlasništvu Grada Tuzla, koje su smještene okvirno između obdaništa "Poletarac", restorana "Biblioteka" i stambenih objakata u ulici Džafer mahala.
Sta je sa placa igrališta preko puta poste na Slatini tj preko puta Belog
To je marakana, samo neki se sjecaju lige koja se tu igrala...
10 ekipa, dvije s pazara, dvije iz tusnja, dvije iz seste bosanske, 4 sa slatine... :D

Sent from my Lenovo A6020a46 using Tapatalk

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 13 nov 2017, 07:45

wobly92 je napisao/la:Samo se gradi, a ljudi ne mogu kupiti, ko hoće da kupi mora kredit dići.
Dobrodošli u moderno robovlasništvo.
Sve se proda rijetko koji do zavraetka gradnje ostane slobodan.
Dok je zainteresovanih bice i gradnje hehe

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: RE: Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la _dreamer_ » 13 nov 2017, 09:25

slobodaTZ je napisao/la:To je marakana, samo neki se sjecaju lige koja se tu igrala...
10 ekipa, dvije s pazara, dvije iz tusnja, dvije iz seste bosanske, 4 sa slatine... :D

Sent from my Lenovo A6020a46 using Tapatalk
Eee carko, to je bilo vrijeme. Meni se cini da je Faruk Hadzic bio delegat, vodio evidenciju i ta sra.nja. Ja se bio posvadjao sa Semirom, "menadzerom" jedne od ekipa sa slatine, pa presao igrati za pazarce iz huje. Semir i Zlaja visoki onda vrsili pritisak pa se valjalo vratiti u staro jato. Onda cini mi se Fudo iz "Apoteke" imao neku ekipu, balavurdija na kojoj se popravljala gol razlika... Joj kad se sjetim, to je bio zivot, ova danasnja djeca nemaju pojma sta je djetinjstvo.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RE: Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Rimes87 » 22 nov 2017, 21:13

[quote="Penaltiky"][/quote]

Jestel' ovo mijenjali recept za dvolitru ili se meni cini da je 'prekisela'?



Sent from my D6603 using Tapatalk
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Penaltiky » 22 nov 2017, 21:14

Rimes87 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
Jestel' ovo mijenjali recept za dvolitru ili se meni cini da je 'prekisela'?



Sent from my D6603 using Tapatalk
Isto pivo ide i u limenku, flasu i dvoguzu, ponekad iz istog tanka.

Razlika je u pasterizaciji, mozda je prepasterisano ili lose uskladisteno.

Mozda je i mlado prerano toceno jer nije bilo piva na stanju, jbg zna se desit, a onda je osjetljivije, ovo iz ugla pivopije, ja s tim nemam nikakvog dodira.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Rimes87 » 22 nov 2017, 21:18

Penaltiky je napisao/la:
Rimes87 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
Jestel' ovo mijenjali recept za dvolitru ili se meni cini da je 'prekisela'?



Sent from my D6603 using Tapatalk
Isto pivo ide i u limenku, flasu i dvoguzu, ponekad iz istog tanka.

Razlika je u pasterizaciji, mozda je prepasterisano ili lose uskladisteno.
Ne znam stvarno, ja se razumijem u pravljenje rakije, a ne pive, ali definitivno u zadnje vrijeme koju god dvolitru da sam kupio je bila kiselog ukusa (i imala je onaj djavo papirni na cepu, mada to nista ne znaci, znam). Ne znam za limenke i staklenke jer nisam stvarno kupovo. Moze biti da je ono prvo sto si rekao jer uzimao sam u razlicitim radnjama.

Sent from my D6603 using Tapatalk
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.