FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 16 dec 2017, 09:40

dal to znaci da Asmir nije bio posten, jer niti on nista nije iznio u vezi toga sta su uradili njegovi prethodnici

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 16 dec 2017, 10:02

Pod hitno bi trebalo napraviti neovisnu komisiju od strucnih ljudi da promijene STATUT i prilagode ga sadasnjem vremenu i omoguce ulazak privatnog kapitala i poslovanja. Nesto kao D.D.
Reorganizacija skupstine u skladu sa novim statutom. Koliko izdvajanja, toliko mjesta, ostaviti nekoliko mjesta u skupstini koja bi bila rezervisana za pocasne clanove bez placanja.
Stadion dati ugovorom na koristenje Slobodi i omoguciti zainteresovane investitore da dobiju koncesiju (poslovni prostori) na ulozena sredstva u izgradnju tribine.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

SmajilKaric
Postovi: 349
Pridružen/a: 08 nov 2017, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SmajilKaric » 16 dec 2017, 10:49

Probisvjet je napisao/la:Pod hitno bi trebalo napraviti neovisnu komisiju od strucnih ljudi da promijene STATUT i prilagode ga sadasnjem vremenu i omoguce ulazak privatnog kapitala i poslovanja. Nesto kao D.D.
Reorganizacija skupstine u skladu sa novim statutom. Koliko izdvajanja, toliko mjesta, ostaviti nekoliko mjesta u skupstini koja bi bila rezervisana za pocasne clanove bez placanja.
Stadion dati ugovorom na koristenje Slobodi i omoguciti zainteresovane investitore da dobiju koncesiju (poslovni prostori) na ulozena sredstva u izgradnju tribine.
Odlican prijedlog, ali ko da ga iznese i ko ce da ga realizuje, eto Sloboda 73 je clan skupstine zasto on ne bi iznio ovakav jedan prijedlog pa da se ispipa puls skupstinara pa i samog nam zgradonacelnika

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 16 dec 2017, 10:59

Nije član skupštine nekoliko godina.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Hitman22 » 16 dec 2017, 11:34

Ima li od skupstine sta ? Ili se ceka Azmir ili da se predomisli Senad ? Zar nema neko treci
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
benTzley
Postovi: 434
Pridružen/a: 19 jan 2017, 13:47
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la benTzley » 16 dec 2017, 11:37

Hitman22 je napisao/la:Ima li od skupstine sta ? Ili se ceka Azmir ili da se predomisli Senad ? Zar nema neko treci
Ima, sljedeci Jaskov poslanik, kao sto je bio Senad, jer on nikad ne bi tu bio svojom voljom kako je on rekao, tako da ce nama nas Jasko poslat nekog takvog opet.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 16 dec 2017, 11:44

ne bi Senad osvojio titulu da je imao vecu podrsku. To jest, ne on da je imao podrsku nego Sloboda. Ali bi se lakse nosio sa problemima, i sa ovim koji su mu zabijali noz u ledja (ne mislim tu na Azmira) i odmah bi SLobodi bilo bolje.

Eh sad dolazimo do momenta u kojem se mi fundamentalno razlikujemo. Vi ste navijali da Senad sto prije ode , smatrali da je jedan od najgorih predsjednika u historiji Slobode i hajd sad da ne navodimo sve, uglavnom konsenzus oko Senada je bio "cim prije ode, tim bolje".
Ja ga opet nisam smatrao nikakvih zlom za Slobodu, vec naprotiv kad pogledamo uslove i pritiske u kakvim je radio, jednim od boljih predsjednika Slobode.

i moj stav je jasan, jedino za sta sam ja u ovom momentu je ili ostanak Senada Mujkanovica ili povratak Azmira Husica, i ja to evo odmah sad kazem.
A i vama kazem da Sloboda NEMA BOLJE OPCIJE od te dvije. Sad mozda je Azmirov povratak bolja opcija, mozda nije opcija uopste, ali ni Senadov ostanak ali da dobije podrsku ljudi da izvuce klub je bgm daleko najbolja druga opcija.

Kada cujete i vidite alternative, i kada se malo klupko razmota Senad ce izgledati ko papa licno za te.
u tome je fazon. Pojedinci koji se guraju , ako se izguraju et ja vam kazem bolje ugasit klub, manja je sramota.

daj boze da padne neka treca alternativa s neba, kao sto je Azmir pao, ali ja je zaista ne vidim za dobrobit Slobode dalje od ostanka Senada ili povratka Azmira, s tim sto dobar dio ovdje ljudi misli da Senadov ostanak nije za dobrobit Slobode. kako ce biti, vjerujte mi da jeste.
Zadnja izmjena: ultrasstyle_tz, dana/u 16 dec 2017, 11:45, ukupno mijenjano 1 put.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

intercontinental
Postovi: 996
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:51
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la intercontinental » 16 dec 2017, 11:44

Robijasi dignu na noge grad komplet, 10 hiljada ljudi na ulicama Zenice trazi novi statut i sta bi!?
Izborise ga, otjerali su lokalne mesetare, koji su godinama se motali oko kluba, zar i mi ne mozemo tako nesto uraditi... MOZEMO... ali nam treba samo par sposobnih ljudi sa sjevera imda sve to krene
u transu pjesma nek zagrmi
SLOBODO gazi sve do pobjede

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 16 dec 2017, 11:51

jbg oni su tad mijenjali i politicku klimu. Borili se za Celik, a usput i mijenjali vlast. Kod nas je vlast vise nego stabilna i zato nema klime ni za kakve masovne izlive nezadovoljstva.
Da je pozicija Jasmina Imamovica klimava , vjeruj mi Sloboda bi bila jedan od prvih instrumenata preko kojeg bi se udaralo na njega, nasao bi se neko koga bi pogurali da organizuje proteste. Ovako ljudi imaju puno precih stvari od Slobode, i odgovara im Jasmin Imamovic.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 16 dec 2017, 12:00

"Senco odlazi, nije dobar, jedan od najgorih, ako ne i najgori precjednik Slobode", pitas ih sta nakon njegovog odlaska, nema odgovora!

slika

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 12:09

Kako je dobar kada se ne servisira sve finansijski redovno? Meni bi bio dobar da to radi bar na vrijeme i moze sklopiti dostojnu ekipu.
On ce reci da se sve servisira ali kroz dvije godine skontas da to nije bilo tako i svako dodje na naplatu.

Dobro nemas para uopste. Pa vrati Slobodinu skolu pod Slobodu i imati ces redovan novac koji ide samo klubu, dopusti ljudima clanske po raznim tarifama od one najnize do neke zlatne varijante i imati ces i od ljudi.
Ovako kako Sloboda funkcionise u PL-u se samo mogu gomilati dugovi i zato nije dobar jer to vodi gasenju.

Ako su ovi drugi samo losiji ne znaci da je on dugorocno dobar nama. Dobar je Husic dugorocno i sa njim treba postici deal. Mi imamo covjeka samo iz nekog razloga nas on ne vodi. Svi ovi ostali nas dugorocno sto se tice velikih poteza ne vode nicemu jer ne smiju povuci takve poteze, svima bi se osipao igracki kadar sto vodi neminovno borbi za opstanak jer ne mozes naci toliko dobrih igraca koliko ih gubis, a ono trece najvaznije niko od njih ne bi servisirao sve finansijski. Ni Senad ni Aid niti neko treci.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 16 dec 2017, 12:19, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 16 dec 2017, 12:19

covjece boziji, ne shvatas poentu, ne mozes nekog tjerat, a ne znati sta ce biti poslije, jel kontas
to moze samo idiot od covjeka radit

Avatar
Mortus
Postovi: 1743
Pridružen/a: 24 nov 2014, 12:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Mortus » 16 dec 2017, 12:20

MOJ PRIJEDLOG:

Pošto se sve bitne odluke donose na Skupštini kluba trebali bi pokušati tamo nešto rješavati.
Prisustvo Skupštini imaju svi zainteresirani i svi mogu predlagati kojekakva rješenja i prijedloge, ali glasati mogu samo članovi iste.
možemo li mi ovdje sa foruma pokrenuti nešto, npr da napravimo prijedloge i da iste te predstavimo na Skupštini kao neovisna grupa građana, simpatizera ili navijača, kad već to registrovana udruženja ne žele i nemoguća je preko njih to kanalisati u Skupštinu.

Ajmo napraviti priedloge izmjene stauta i uređenja kluba i hajmo se ovdje usaglasit za taj jedan zajednički prijedlog, a na Skupštinu da nas ode što više (pošto smo svi anonimni, pa ako kome smeta da se otkrije njegov identitet) i da svi kopiramo taj papir i da ga za vrijeme sjednice dostavimo predsjedavajućem. Ako odbije da raspravlja o tome, treba insistirati, da se formira tačka razno i da se ako ništa vodi konstruktivna diskusija o tome , makar će onda ostati zabilježeno da smo pokušali nešto uraditi.

Treba početi sa predlaganjem rješenja, a onad da ih uobličimo u zakonsku formu kao izmjene i dopune Statuta novog.
NIKO TE NIKAD J-EBATI NEĆE, KO ŠTO TE J-EBEM JA, SARAJ'VO, SARAJ'VO KU-RVO BOSANSKA

KO TE JEDNOM J-EB'O, J-EBAT' ĆE TE OPET - Aleksandar Jović aka VAVJU (Grobar FK Sloboda)

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 16 dec 2017, 12:22

ultrasstyle_tz je napisao/la:ne bi Senad osvojio titulu da je imao vecu podrsku. To jest, ne on da je imao podrsku nego Sloboda. Ali bi se lakse nosio sa problemima, i sa ovim koji su mu zabijali noz u ledja (ne mislim tu na Azmira) i odmah bi SLobodi bilo bolje.

Eh sad dolazimo do momenta u kojem se mi fundamentalno razlikujemo. Vi ste navijali da Senad sto prije ode , smatrali da je jedan od najgorih predsjednika u historiji Slobode i hajd sad da ne navodimo sve, uglavnom konsenzus oko Senada je bio "cim prije ode, tim bolje".
Ja ga opet nisam smatrao nikakvih zlom za Slobodu, vec naprotiv kad pogledamo uslove i pritiske u kakvim je radio, jednim od boljih predsjednika Slobode.

i moj stav je jasan, jedino za sta sam ja u ovom momentu je ili ostanak Senada Mujkanovica ili povratak Azmira Husica, i ja to evo odmah sad kazem.
A i vama kazem da Sloboda NEMA BOLJE OPCIJE od te dvije. Sad mozda je Azmirov povratak bolja opcija, mozda nije opcija uopste, ali ni Senadov ostanak ali da dobije podrsku ljudi da izvuce klub je bgm daleko najbolja druga opcija.

Kada cujete i vidite alternative, i kada se malo klupko razmota Senad ce izgledati ko papa licno za te.
u tome je fazon. Pojedinci koji se guraju , ako se izguraju et ja vam kazem bolje ugasit klub, manja je sramota.

daj boze da padne neka treca alternativa s neba, kao sto je Azmir pao, ali ja je zaista ne vidim za dobrobit Slobode dalje od ostanka Senada ili povratka Azmira, s tim sto dobar dio ovdje ljudi misli da Senadov ostanak nije za dobrobit Slobode. kako ce biti, vjerujte mi da jeste.
Senad je odmah u startu zasrao. Zato i nije imao podrsku. Vidi to prosjecno inteligentan covjek. Nije covjek za to i za njega je najbolje sto je napustio. Ne mozes ba ljude lagati kao da su stoka sitnog zuba.
Kada se sumira sve dobije se rezultat kakav imamo. Ostavio je klub u mnogo tezem stanju nego sto ga je dobio. Tonuli smo sve vise i vise.
Da li je najgori predsjednik u istoriji Slobode? Vidjecemo sta je ostavio iza sebe, a mi sto ne znamo.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Mortus
Postovi: 1743
Pridružen/a: 24 nov 2014, 12:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Mortus » 16 dec 2017, 12:23

Pošto će vjerovatno biti samo jedna tačka, a to je izbor UO, treba nas otić što više i da tamo budemo glasni i da insistiramo da se raspravlja o ovome, akonas bude više da im nedamo izaći dok se ne održi rasprava i dok se ne zakaže nova Skupština, na kojoj se moraju donijeti nova rješenja, novi statut...
NIKO TE NIKAD J-EBATI NEĆE, KO ŠTO TE J-EBEM JA, SARAJ'VO, SARAJ'VO KU-RVO BOSANSKA

KO TE JEDNOM J-EB'O, J-EBAT' ĆE TE OPET - Aleksandar Jović aka VAVJU (Grobar FK Sloboda)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 12:23

Chinaglia je napisao/la:covjece boziji, ne shvatas poentu, ne mozes nekog tjerat, a ne znati sta ce biti poslije, jel kontas
to moze samo idiot od covjeka radit
Ljudino ne bira njega forum. On je mogao ostati jos koliko god hoce birala bi ga ona skupstina ali je skontao i sam da ne ide i da samo moze gore napraviti. Nisu njemu ljudi rekli ti ides i on rekao evo poslusati cu vas jer je tvrdoglav maksimalno. On to sam od sebe prica pola godine da se pokajao sto je dosao da vodi klub.

I zamjenu svakako znamo ko ce mu naci. Nikad je u Slobodi nisu ljudi ni trazili. 20 godina prije svake skupstine oni koji su sa vrha nadju covjeka i uvijek je jedan kandidat, skupstina digne ruke i to je to. Naci ce nekog istog kao Senad, mozda losijeg ali ista im je ta stvar da niti jedan ne mogu ispostovati sve finansijski, sklopiti ekipu i povuci radikalan potez. I u biti za 2-3 godine cemo biti tamo gdje bi i sa Senadom bili.

Znaci nije on otisao zbog navijaca jer ga se tjeralo vec jer ne ide. A zamjenu isto nikada nisu nametali navijaci i predlagali vec zamjenu skonta Jasmin.

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 16 dec 2017, 12:26

intercontinental je napisao/la:Robijasi dignu na noge grad komplet, 10 hiljada ljudi na ulicama Zenice trazi novi statut i sta bi!?
Izborise ga, otjerali su lokalne mesetare, koji su godinama se motali oko kluba, zar i mi ne mozemo tako nesto uraditi... MOZEMO... ali nam treba samo par sposobnih ljudi sa sjevera imda sve to krene
Cuj otjerali mesetare, Kasumovic postavio svog cojka koji nema banke ahahaha
Niko, niko, samo Sloboda

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 12:29

Mortus je napisao/la:MOJ PRIJEDLOG:

Pošto se sve bitne odluke donose na Skupštini kluba trebali bi pokušati tamo nešto rješavati.
Prisustvo Skupštini imaju svi zainteresirani i svi mogu predlagati kojekakva rješenja i prijedloge, ali glasati mogu samo članovi iste.
možemo li mi ovdje sa foruma pokrenuti nešto, npr da napravimo prijedloge i da iste te predstavimo na Skupštini kao neovisna grupa građana, simpatizera ili navijača, kad već to registrovana udruženja ne žele i nemoguća je preko njih to kanalisati u Skupštinu.

Ajmo napraviti priedloge izmjene stauta i uređenja kluba i hajmo se ovdje usaglasit za taj jedan zajednički prijedlog, a na Skupštinu da nas ode što više (pošto smo svi anonimni, pa ako kome smeta da se otkrije njegov identitet) i da svi kopiramo taj papir i da ga za vrijeme sjednice dostavimo predsjedavajućem. Ako odbije da raspravlja o tome, treba insistirati, da se formira tačka razno i da se ako ništa vodi konstruktivna diskusija o tome , makar će onda ostati zabilježeno da smo pokušali nešto uraditi.

Treba početi sa predlaganjem rješenja, a onad da ih uobličimo u zakonsku formu kao izmjene i dopune Statuta novog.
Posteno, mozda bi samo opsirnije to sve trebalo ispisati na nekih 20-30 stranica od clanstva, nadzornog odbora, skupstine, izbora predsjednika, OP-a i predati Prijateljima pa neka prije skupstine jer imaju svoje clanove izmedju sebe odrze sastanak i skontaju jel to treba uvaziti ili ne.
Ako odbiju njima na dusu, mogu prihvatiti i sa svojim izmjenama. Uglavnom bitno je da nesto predloze.

SmajilKaric
Postovi: 349
Pridružen/a: 08 nov 2017, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SmajilKaric » 16 dec 2017, 12:34

tuzlak1987 je napisao/la:
Mortus je napisao/la:MOJ PRIJEDLOG:

Pošto se sve bitne odluke donose na Skupštini kluba trebali bi pokušati tamo nešto rješavati.
Prisustvo Skupštini imaju svi zainteresirani i svi mogu predlagati kojekakva rješenja i prijedloge, ali glasati mogu samo članovi iste.
možemo li mi ovdje sa foruma pokrenuti nešto, npr da napravimo prijedloge i da iste te predstavimo na Skupštini kao neovisna grupa građana, simpatizera ili navijača, kad već to registrovana udruženja ne žele i nemoguća je preko njih to kanalisati u Skupštinu.

Ajmo napraviti priedloge izmjene stauta i uređenja kluba i hajmo se ovdje usaglasit za taj jedan zajednički prijedlog, a na Skupštinu da nas ode što više (pošto smo svi anonimni, pa ako kome smeta da se otkrije njegov identitet) i da svi kopiramo taj papir i da ga za vrijeme sjednice dostavimo predsjedavajućem. Ako odbije da raspravlja o tome, treba insistirati, da se formira tačka razno i da se ako ništa vodi konstruktivna diskusija o tome , makar će onda ostati zabilježeno da smo pokušali nešto uraditi.

Treba početi sa predlaganjem rješenja, a onad da ih uobličimo u zakonsku formu kao izmjene i dopune Statuta novog.
Posteno, mozda bi samo opsirnije to sve trebalo ispisati na nekih 20-30 stranica od clanstva, nadzornog odbora, skupstine, izbora predsjednika, OP-a i predati Prijateljima pa neka prije skupstine jer imaju svoje clanove izmedju sebe odrze sastanak i skontaju jel to treba uvaziti ili ne.
Ako odbiju njima na dusu, mogu prihvatiti i sa svojim izmjenama. Uglavnom bitno je da nesto predloze.
Evo ja podrzavam tvoj prijedlog, vrijeme je da se krene sa nekom borbom a ne samo pisanje po forumu

Avatar
Mortus
Postovi: 1743
Pridružen/a: 24 nov 2014, 12:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Mortus » 16 dec 2017, 12:36

treba to napraviti kao izmjene i dopune Statuta, jer samo tako se to rješava.
Mislim da su Prijatelji, Fukare i ostala udruženja imali svoju šansu, red je došao na obični puk da uzme stvari u svoje ruke.
ovdje je bilo sjajnih prijedloga. Možda ne bi bilo lođše da se formira poseban pdf sa ovim zadatkom da svako iznese svoje viđenje uređenja Statuta i kluba i da se tamo iznesu prijedlozi i uradi pravno preoblikovanje prijedloga kao izmjena i dopuna statuta
NIKO TE NIKAD J-EBATI NEĆE, KO ŠTO TE J-EBEM JA, SARAJ'VO, SARAJ'VO KU-RVO BOSANSKA

KO TE JEDNOM J-EB'O, J-EBAT' ĆE TE OPET - Aleksandar Jović aka VAVJU (Grobar FK Sloboda)

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot] i 4 gosta.