FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la staragarda » 16 dec 2017, 13:29

Ali ko ce sjesti i dogovoriti to sa Husicem za stadion...ovaj manijakalni egocentrik sigurno nece.... covjek jednostavno zivi u nekom svom svijetu u kojem se sve vrti oko njega i nema sanse da njegova ne bude zadnja....to je tip covjeka koji ce pustiti da propadne brend kakav je Sloboda samo da bi on i njegovih par jarana moglo strvinarit na toj Slobodi ,makar do penzije....pa jel nemate dovoljno primjera....
Zadnja izmjena: staragarda, dana/u 16 dec 2017, 13:59, ukupno mijenjano 1 put.
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 dec 2017, 13:33

Mortus je napisao/la:
FrantoBauzek je napisao/la:Naravno da je bilo jako losih poteza od ovog predsjednika kao i par dobrih, ali mnogi su mu postavljali kuke i sabotirali ga u samom startu. Ali i dalje tvrdim, da sigurna lova je lova koja ima visestruku vrijednost u ovoj ligi.

4 milje u prosjeku x 9 utakmica, ti racunaj. Da je manje od dvije milje kupovalo karte+ sezonske, bilo bi zaradjeno barem 120 000 KM od prodaje karata + sponzori. To je velika lova za ovu ligu i za ovu dionicu sezone.

Bez podrske navijaca nema nista, to je cinjenica.
zadnjih 5-6 godina ko god bio predsjednik dobijao je kuke na svakom ćošku.
Tako da se i narednom ne piše bolje, opet rješenje nije ni da Šeik kakav dođe za predsjednika nprm, jer džaba pare ako je klub neuređen
Nazalost, u potpunosti se slazem. Problem je veliki.
Ljudi koji znaju:
1. ili nemaju lovu
2. ili nemaju guranje odredjenih struja
3. ili su vec otisli odavde.

Ljudi koji imaju lovu, a da je nisu dobili na bingu, ne kao vlasnik Binga u svom biznisu nego na lotto-u, nisu budale da ulazu u Slobodu jer nema nikakve ekonomske opravdanosti, a ekonomska opravdanost tj. razum uvijek prevlada nad ljubavi prema Slobodi. Tesko je danas lovu zaraditi.

Sve nas ovo boli, a niko nista ne radi. Mislim da je kljuc u malim koracima. Svaki navijac bi morao da pomogne u mogucnostima, koje on ima. Da bi se to dogodilo, treba da postoji odredjena transparentnost barem u iznosu, koliko su navijaci uspjeli ubaciti u kasu kluba. Od sitnih stvari poceti, ali...
Zivimo u dobu kapitalizma, gdje se samo uspjeh preko noci cijeni. Uspjeh bez teskog rada iza. A to ne postoji :nedam:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 13:35

Kako ce Husic to shvatiti kada covjek vidi u USA kako se to radi i kako fercera. Svaki klub ima svoj stadion, dobija od grada zemljiste i grad ucestvuje sa odredjenim procentom u izradnji.

Tu jedini problem kod nas je mala snaga Premijer Lige. Jer od PL ne dobijas nista nazad, TV prava su nikakva. Jednostavno ne vidim kako je stadion isplativ ako je klupsko vlasnistvo jer klubovi nemaju dovoljno profita, tacnije nikakav profit. Dok u USA uvijek na kraju godine dobiju daleko vise nego sto uloze. Ovdje je fudbal vise samo ulaganje, a tesko nesto da se moze vratiti.

Avatar
Beduin
Postovi: 16353
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 16 dec 2017, 13:36

tuzlak1987 je napisao/la:
Beduin je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Kako je dobar kada se ne servisira sve finansijski redovno? Meni bi bio dobar da to radi bar na vrijeme i moze sklopiti dostojnu ekipu.
Da li bi bio dobar ako posudi svojih milion KM za izmirivanje obaveza i stavi kao pozajmicu koja mu se kasnije mora vratiti?
Pa jel Husic jos uvijek trazio pare? Nece ih traziti, prevelike su to pare.

Ali zato jeste trazio onaj bivsi predsjednik dok je Husic bio pa se stavljala kutija ispred zapada. Od kokuza koji posude do 100k se moramo paziti, a ne od Azmira koji taj novac moze vratiti na drugi nacin ili pretvoriti u dionice.
Ti odmah na Husica skoknes jbt. Jel imas toliku zelju da ga upoznas, popricas sa njim, bilo sta, sredicemo ako ti je to tolika zelja.

De sad ponovo odgovori na moj upit i koja je fajda od toga? Bitan ti je trenutni rezultat i da svi vide kako smo najjace u ovom trenutku, nebitno koliki je teret kluba kad sve saberes?
Odgovoricu ti ja, nista od toga nece imati Sloboda, osim dodatnog duga koji ce se morati isplatiti kad-tad, jer niko nece halaliti ogromne pare, a i zasto bi. Da prodajes igrace, imas neku viziju, onda bi klub imao hajra, a ne instant rezultat koji je pokusavao Azmir i na kraju klub dobio qarinu i dug od 3mil KM. A mnogi ovdje smo govorili da treba prodati nekog igraca, uzeti dobre pare i nastaviti dalje, a rezultat ce doci. E tako funkcionise klub, kao sto sad Zrinjski radi, titule dodju same od sebe kad je klub stabilan i vodis ga pametno, prodajes igrace i tako skreces paznju na sebe.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 13:41

Beduin je napisao/la:
De sad ponovo odgovori na moj upit i koja je fajda od toga? Bitan ti je trenutni rezultat i da svi vide kako smo najjace u ovom trenutku, nebitno koliki je teret kluba kad sve saberes?
Odgovoricu ti ja, nista od toga nece imati Sloboda, osim dodatnog duga koji ce se morati isplatiti kad-tad, jer niko nece halaliti ogromne pare, a i zasto bi. Da prodajes igrace, imas neku viziju, onda bi klub imao hajra, a ne instant rezultat koji je pokusavao Azmir i na kraju klub dobio qarinu i dug od 3mil KM. A mnogi ovdje smo govorili da treba prodati nekog igraca, uzeti dobre pare i nastaviti dalje, a rezultat ce doci. E tako funkcionise klub, kao sto sad Zrinjski radi, titule dodju same od sebe kad je klub stabilan i vodis ga pametno, prodajes igrace i tako skreces paznju na sebe.
Kod nas nije dug od Husica samo poceo. On je imao solidne rezultate. A prije njega smo imali 8 miliona duga i nikakve rezultate. Znaci dug se ne nabija samo kada imas rezultate i trazis instant uspjeh vec i onda kada nemas rezultata kao sada. I nakon ove uprave ce ostati dugova.
Dug nabijes i kada napravis losu ekipu, pa onda dodje 500 ljudi. Jer na kraju dana ti nemas ni sponzore, nisi u trendu, grad te manje prati, ti ne mozes da otplatis ni te slabije igrace.

Pusti Zrinjski, Zrinjski iza sebe ima citav jedan narod i interese naroda. Mi smo samo jedan gradic koji je drugima trn u oku. Znaci nismo na istom mi i Zrinjski. Oni imaju i daleko vise para i bolju pozadinu i politiku. Imaju i ove spijune tipa Husare. Ne rade oni pametno koliko imaju bolje finansije od nas, odvedu ti igraca za kojeg svi znaju da je dobar. Nikakvo znanje samo dobri uslovi.
Pitanje treba biti: zasto se u funkcionisanju, statutu, nacinu ulaganja bilo cemu u Slobodi nije promijenilo nista u 20 godina iako je ocito da se dugovi nabijaju i kada ne trazis instant uspjeh i kada ga trazis? Cak je taj instant uspjeh bolja opcija od ovog tapkanja jer kada si bolji na tabeli imas sanse da zaradis od prodaja, imas sansu da proguras igraca u reprezentaciju. Ovako se gomilaju dugovi sa igracima koji ne mogu vise od opstanka.

Evo sada imamo igraca za prodaje, Todorovic, Beganovic, Omerovic, Maksimovic, Smajic. Koliko cemo po tebi zaraditi od njih? Ja mislim slabo jer smo ekipa koja se bori za opstanak i nema svoju mrezu ljudi.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 16 dec 2017, 13:47

evo mala digresija.
Sloboda kad je bez predsjednika to je nulti status, nepostojnanje kluba.
trenutno je i Zeljeznicar bez predsjednika, ako je iko primjetio

a nije jer je drugi ustroj kluba. Spona sponzora, navijaca , upravnog odbora, ljudi koji stalno daju i koji su stalno oko kluba cini da je taj predsjednik nebitan. I tako funkcionisu klubovi koji imaju podrsku i klubovi koji imaju neki iole sistem rada.

Zrinjski , Zeljo , SIroki Brijeg su primjer da se kod nas moze funkcionisati na neki nacin , koji ne zahtjeva pojedinca.
Mi cekamo Azmira, cekamo milionear bilo kojeg. Sutra nek nas sunce ogrije i preuzme nas neko, nedo bog covjeku se nesto desi, mi dubioza opet.

mijenjali bi sistem, mijenjali bi zakone, sto je neizvodivo . A sve to samo da ne uredimo klub, i da ne pozovemo na odgovornost sebe (sve navijace, ne formase).

par postova iznad su ljudi dosli na pravi trag problema. Zeljo i Sarajevo zarade od ulaznica toliko para vise od nas koliko nosi jedan plasman u evropu. OGROMNE PARE ZA NASU LIGU, dobro neko rece. Onda se na to dodaju ljudi koji kontinuirano daju godinama, bili clanovi UO - ne bili. Ljudi koji svoje firme i grupacije guraju u svoje klubove ako vec ne daju svoje pare itd itd.

mi nista od toga nemamo. Mi samo cekamo milionere i gradske pare, te se borimo sa vjetrenjacama. Malo bi mijenjali uredjenje drzave, malo zakone, malo statute. Sve je lakse nego pogledati istini u oci, a to je da Sloboda nema ni navijaca ni jakih ljudi iza sebe koji je vole. Je.eni Sejo Brajlovic koliko znam nije u upravi Zelje
zato nam i ide ovako kako nam ide.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 dec 2017, 13:56

Zeljeznicar zaradi od navijaca para i od ulaznica i od svega. Ali zato Zeljeznicar na kraju godine napravi video skupstine, fino od tacke sve prezentuju sta je bilo i kako, pa priloze finansijski izvjestaj i sve odrade transparento.

Kod nas se prica de dolazite na utakmicu, treba nam 5000 da budemo dobri i imamo novca. A gdje ide taj novac? Kakva je nasa skupstina? Koliko se ljudi spreme za tacke skupstine?
Kako je kod nas klub poslozen, jel Zeljo ima Zdene, Karice, Lepine. Nas klub nije kreiran da nas bude 5000, isto mu je 1000 ili 5000. Tu imaju ljudi koji su dobri i to je to bez obzira koliko nas bilo na tribinama. Rezultati uopste nisu nikada bili neki faktor niti je Sloboda to ganjala.

Pa sigurno da je klub poslozen fino da bi i mi onda uletili kao navijaci sa ulaznicama, pa i sponzorima bi se moglo dati materijala da udju tu.

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 dec 2017, 13:58

Probisvjet je napisao/la: Dati stadion Tusanj na koristenje i upravljenje FK Slobodi na 100 godina. I to je to. Nema prodaje. Kao sto je Zrinjski dobio BB.
Otvoriti mogucnost da privatni kapital gradi tribinu i dobije koncesiju, recimo na 40 godina. Milima ba. Grad si oslobodio problema i troskova, a omogucio da dobijemo stadion bez ulaganja sredstava poreskih obveznika. Znaci djaba stadion grad dobije.
E' sada je pitanje talova. Zna se kako to ide u Bosni. To je prepreka najveca.
Da, svakako. Samo moras znati da stadion kao takav je bitan bivsem predsjedniku, samo i iskljucivo za prodaju, a novac koji bi dobila Sloboda na raspolaganje od prodaje bi bio posluzen za financiranje buducih sezona, po njegovim rijecima :!:

Pod uslovom da se postigne dogovor, u najgorem scenariju bi moglo da uslijedi:
1. Sloboda ima stadion, prodala zemljiste, dobila lovu.
2. Pocela financirati sezonu, ali se javili svi potrazioci od kluba, ogolili tu sumu.
3. Na kraju niti grad niti Sloboda ima stadion, a klub opet bez para. Doduse u tom slucaju i bez dugova, ali kako se onda financirati dalje? Sve su to pitanja, kojima treba odgovor.

Moglo bi bas da bude to: Ujeo vuk magarca i nikom nista.

Zato sam i napisao, da treba uvesti nema prodaje i stavljanje pod hipoteku stadion, bez saglasnosti grada. Ali na to po mom misljenju, bivsi predsjednik ne bi pristao :nedam:

Naravno, moram i da spomenem da bi onda AH dobio klub bez dugova, ako bi htio postati njegov vlasnik a grad izgubio zemljiste u vrijednosti od par miliona KM. Slobodi bi trebao stadion, pa bi AH trazio neku lokaciju od grada ponovno, da izgradi neki mali stadion i vec znamo kako se to kolo igra. Tu grad gubi, a AH i svi koji su dali pare Slobodi dobijaju jako puno, jer su se oni u tom slucaju namirili. Sve gore navedeno, za potencijalno jaku Slobodu. Meni je to ogroman rizik za nesto potencijalno, a radi se enormnoj sumi za nas region.

E sad sta je pametno, opet kazem sve ove konstalacije treba dobro objasniti navijacima, jer jako puno vremena se ovdje trosi u diskusijama i stvarima, koje nemaju nikakvu realnu mogucnost za ostvarivanje. Ali za pravu promjenu, prvo moramo poceti od sebe...
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 16 dec 2017, 14:40

FrantoBauzek je napisao/la:
Probisvjet je napisao/la: Dati stadion Tusanj na koristenje i upravljenje FK Slobodi na 100 godina. I to je to. Nema prodaje. Kao sto je Zrinjski dobio BB.
Otvoriti mogucnost da privatni kapital gradi tribinu i dobije koncesiju, recimo na 40 godina. Milima ba. Grad si oslobodio problema i troskova, a omogucio da dobijemo stadion bez ulaganja sredstava poreskih obveznika. Znaci djaba stadion grad dobije.
E' sada je pitanje talova. Zna se kako to ide u Bosni. To je prepreka najveca.
Da, svakako. Samo moras znati da stadion kao takav je bitan bivsem predsjedniku, samo i iskljucivo za prodaju, a novac koji bi dobila Sloboda na raspolaganje od prodaje bi bio posluzen za financiranje buducih sezona, po njegovim rijecima :!:

Pod uslovom da se postigne dogovor, u najgorem scenariju bi moglo da uslijedi:
1. Sloboda ima stadion, prodala zemljiste, dobila lovu.
2. Pocela financirati sezonu, ali se javili svi potrazioci od kluba, ogolili tu sumu.
3. Na kraju niti grad niti Sloboda ima stadion, a klub opet bez para. Doduse u tom slucaju i bez dugova, ali kako se onda financirati dalje? Sve su to pitanja, kojima treba odgovor.

Moglo bi bas da bude to: Ujeo vuk magarca i nikom nista.

Zato sam i napisao, da treba uvesti nema prodaje i stavljanje pod hipoteku stadion, bez saglasnosti grada. Ali na to po mom misljenju, bivsi predsjednik ne bi pristao :nedam:

Naravno, moram i da spomenem da bi onda AH dobio klub bez dugova, ako bi htio postati njegov vlasnik a grad izgubio zemljiste u vrijednosti od par miliona KM. Slobodi bi trebao stadion, pa bi AH trazio neku lokaciju od grada ponovno, da izgradi neki mali stadion i vec znamo kako se to kolo igra. Tu grad gubi, a AH i svi koji su dali pare Slobodi dobijaju jako puno, jer su se oni u tom slucaju namirili. Sve gore navedeno, za potencijalno jaku Slobodu. Meni je to ogroman rizik za nesto potencijalno, a radi se enormnoj sumi za nas region.

E sad sta je pametno, opet kazem sve ove konstalacije treba dobro objasniti navijacima, jer jako puno vremena se ovdje trosi u diskusijama i stvarima, koje nemaju nikakvu realnu mogucnost za ostvarivanje. Ali za pravu promjenu, prvo moramo poceti od sebe...
Pa sta ce gradu stadion bez Slobode? Da Secer dobodi cajke?
Riba smrdi od glave, a zna se gdje je to. Smrdi vec godinama od rata. Samo njima to odgovara i to ce tako ostati. Boli zgradonacelnika za Slobodom. Da sam na njegovom mjestu rjesio bih to za mjesec dana. Oni to ne zele jer uzimaju velike pare. SDP je u Tuzli kao sto su HDZ, SDA u federaciji.
Muzu maksimalno, a narod neka pusi. Eno i onaj smokljo Zeljko se udruzio sa njima. Ostaje nam samo nasa stranka koja je iole normala i ima ljude koji mogu razmisljati racionalno.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 dec 2017, 15:14

Grad moze pare, koje bi dobio od prodaje tog zemljista uloziti u neke druge projekte, koji su takodjer prijeko potrebni gradu a osnovati OFK-a. Mi ovdje diskutujemo iz pozicije navijaca Slobode, a da pitas gradjane Tuzle putem referenduma, vecina bi bila protiv prodaje stadiona i namirivanja nakupljanih dugova Slobode, kako bi se isplatili svi moguci potrazioci novca od Slobode i to sve kako bi neki buduci vlasnik dobio Slobodu bez dugova,a obecao potencijalno jaku Slobodu :damn:
Ovaj scenarij nosi toliko rizika, a niko nije naivan. Radije bi vecina gradjana te pare ulozila negdje drugo :kafa:

Dobar dio bi bio u fazonu, vratite Ditu, modernizujte Mejdan ili ulozite u rukomet. To je samo od sporta. Koliko god mi to htjeli ili ne, puno razlicitih interesnih sfera je u ovom gradu, a Sloboda je jedna od manjih. To se pokazalo kada je uz savrsene vremenske uslove bila milja i po ljudi na stadionu na utakmici protiv Drine, u sezoni kada smo se borili za titulu :!:

Zato kazem, promjena jedino moze krenuti od samog navijaca pojedinacno, od samog sebe, u skladu sa svojim mogucnostima.

Najvise me boli ovaj odlazak u pola sezone. Kupio prosle sezone sezonsku ulaznicu, AH napravio projekat i nije proslo mjesec dana, frajer dize sidro i odlazi. Podrzavam Slobodu, ali druze podrzao sam i tebe i projekat koji si napravio, otkud tebi pravo da odlazis na taj nacin a sezona nije gotova :?: Ista stvar sad i sa Senadom. Ali ovdje se niko ne poziva na odgovornost. Kakvi predsjednici, takvi i navijaci :damn:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
Beduin
Postovi: 16353
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 16 dec 2017, 15:24

tuzlak1987 je napisao/la:
Beduin je napisao/la:
De sad ponovo odgovori na moj upit i koja je fajda od toga? Bitan ti je trenutni rezultat i da svi vide kako smo najjace u ovom trenutku, nebitno koliki je teret kluba kad sve saberes?
Odgovoricu ti ja, nista od toga nece imati Sloboda, osim dodatnog duga koji ce se morati isplatiti kad-tad, jer niko nece halaliti ogromne pare, a i zasto bi. Da prodajes igrace, imas neku viziju, onda bi klub imao hajra, a ne instant rezultat koji je pokusavao Azmir i na kraju klub dobio qarinu i dug od 3mil KM. A mnogi ovdje smo govorili da treba prodati nekog igraca, uzeti dobre pare i nastaviti dalje, a rezultat ce doci. E tako funkcionise klub, kao sto sad Zrinjski radi, titule dodju same od sebe kad je klub stabilan i vodis ga pametno, prodajes igrace i tako skreces paznju na sebe.
Kod nas nije dug od Husica samo poceo. On je imao solidne rezultate. A prije njega smo imali 8 miliona duga i nikakve rezultate. Znaci dug se ne nabija samo kada imas rezultate i trazis instant uspjeh vec i onda kada nemas rezultata kao sada. I nakon ove uprave ce ostati dugova.
Dug nabijes i kada napravis losu ekipu, pa onda dodje 500 ljudi. Jer na kraju dana ti nemas ni sponzore, nisi u trendu, grad te manje prati, ti ne mozes da otplatis ni te slabije igrace.

Pusti Zrinjski, Zrinjski iza sebe ima citav jedan narod i interese naroda. Mi smo samo jedan gradic koji je drugima trn u oku. Znaci nismo na istom mi i Zrinjski. Oni imaju i daleko vise para i bolju pozadinu i politiku. Imaju i ove spijune tipa Husare. Ne rade oni pametno koliko imaju bolje finansije od nas, odvedu ti igraca za kojeg svi znaju da je dobar. Nikakvo znanje samo dobri uslovi.
Pitanje treba biti: zasto se u funkcionisanju, statutu, nacinu ulaganja bilo cemu u Slobodi nije promijenilo nista u 20 godina iako je ocito da se dugovi nabijaju i kada ne trazis instant uspjeh i kada ga trazis? Cak je taj instant uspjeh bolja opcija od ovog tapkanja jer kada si bolji na tabeli imas sanse da zaradis od prodaja, imas sansu da proguras igraca u reprezentaciju. Ovako se gomilaju dugovi sa igracima koji ne mogu vise od opstanka.

Evo sada imamo igraca za prodaje, Todorovic, Beganovic, Omerovic, Maksimovic, Smajic. Koliko cemo po tebi zaraditi od njih? Ja mislim slabo jer smo ekipa koja se bori za opstanak i nema svoju mrezu ljudi.
Iz neistine u neistinu ides, iz fejla u fejl ides druze. Idemo redom:
1. Nakon Azmira imamo ponovo dug od preko 5 i pol miliona KM, tu ne brojim moguce povecanje duga od preplacenih igraca koji su nam ostali u amanet a nista dobroga nisu donjeli klubu.
2. I prije Azmira smo imali rezultate sasvim solidne, kroz prvenstvo izborili KUP UEFA, a nije greska Uprave sto nas je Savez pokrao pa kasnije i priznali tu gresku pa uletili simbolicnu cifru klubu kao izvinjenje, a na kraju samo klub i Uprave izgubili velike pare (ne znas da li bi prosao u naredno kolo, moguci sponzori, pare od ulaznica, itd.). Igrali 6 finala kupa prije Azmira. Igrali 2 puta
Intertoto kup gdje su mahom jaci i trofejniji klubovi igrali od nas.
3. Zrinjski i narod iza njega, a mi dolazimo iz "malog gradica"? Jesi li svjestan sta pises?
Dolazimo iz veceg i mnogoljudnijeg grada nego je taj Zrinjski za kojeg navija pola grada iz kojeg dolaze, a ne cijeli. Sloboda je nerijetko imala vecu posjetu od Zrinjskog, sto pojedinacno, sto na kraju sezone, ili su bara-bara (a sigurno nase ulaznice nisu bile jeftinije od njihovih, pogotovo proslih nekoliko sezona).
Mi jesmo iza njih po organizaciji, korupcija nas izjeda, ali imamo i daleko veci potencijal kojeg ne iskoristavamo, imamo historiju, imamo armiju navijaca koju samo treba ponovo animirati, pokrenuti, dati im rezultate i "pogurati" ih jer se tako mora.
4. Te omladince u nasoj ekipi ja ne bih ni prodavao, nego im pridruzio par iskusnih igraca od kojih trebaju uciti jos mnogo stvari o fudbalu, usmjeriti ih kao fudbalera i kao covjeka. Rezultat ce doci, a u toj najbrojanoj generaciji da prodas 2 igraca ti si na konju. Ne prodaju se igraci samo ako si 1. na tabeli, nego moras isforsirati igraca, da uhvati formu, nametne se, promovisati ga, a naci ce se onaj ko ce ga kupiti. Treba naci i onog ko ce raditi na promociji mladih igraca, ko ce skautirati po nasoj ligi i pokusati prodavati one koje imamo. Eto kako Krpica prodadosmo, a mogli smo i Pirica, Zebu, Ahmetovica, Ordagu, znaci nije da se ne moze ukoliko to zelis i pametno radis.
Smajic da odigra ovu sezonu dobro vec na kraju bi ga mogao prodati za 100.000 eura sigurno jer je mlad, reprezentativac, a to nije mal novac za nas. Za Todorovica sam skeptican da ce otici iz nase lige, ne znam zasto, ali i ako ga prodas negdje u Cesku, Hrvatsku, Tursku, to ce biti kao desno krilo, a nikako kao beka.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 16 dec 2017, 15:26

FrantoBauzek je napisao/la:Grad moze pare, koje bi dobio od prodaje tog zemljista uloziti u neke druge projekte, koji su takodjer prijeko potrebni gradu a osnovati OFK-a. Mi ovdje diskutujemo iz pozicije navijaca Slobode, a da pitas gradjane Tuzle putem referenduma, vecina bi bila protiv prodaje stadiona i namirivanja nakupljanih dugova Slobode, kako bi se isplatili svi moguci potrazioci novca od Slobode i to sve kako bi neki buduci vlasnik dobio Slobodu bez dugova,a obecao potencijalno jaku Slobodu :damn:
Ovaj scenarij nosi toliko rizika, a niko nije naivan. Radije bi vecina gradjana te pare ulozila negdje drugo :kafa:

Dobar dio bi bio u fazonu, vratite Ditu, modernizujte Mejdan ili ulozite u rukomet. To je samo od sporta. Koliko god mi to htjeli ili ne, puno razlicitih interesnih sfera je u ovom gradu, a Sloboda je jedna od manjih. To se pokazalo kada je uz savrsene vremenske uslove bila milja i po ljudi na stadionu na utakmici protiv Drine, u sezoni kada smo se borili za titulu :!:

Zato kazem, promjena jedino moze krenuti od samog navijaca pojedinacno, od samog sebe, u skladu sa svojim mogucnostima.

Najvise me boli ovaj odlazak u pola sezone. Kupio prosle sezone sezonsku ulaznicu, AH napravio projekat i nije proslo mjesec dana, frajer dize sidro i odlazi. Podrzavam Slobodu, ali druze podrzao sam i tebe i projekat koji si napravio, otkud tebi pravo da odlazis na taj nacin a sezona nije gotova :?: Ista stvar sad i sa Senadom. Ali ovdje se niko ne poziva na odgovornost. Kakvi predsjednici, takvi i navijaci :damn:
Kako se brinu za zemljistem u Tusnji i stadionom, a Merkatoru dali gotov djaba. Pusti ba tu pricu. Nemaju interesa, da imaju dali bi ga djaba.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la fukaratz » 16 dec 2017, 15:33

FrantoBauzek je napisao/la:Grad moze pare, koje bi dobio od prodaje tog zemljista uloziti u neke druge projekte, koji su takodjer prijeko potrebni gradu a osnovati OFK-a. Mi ovdje diskutujemo iz pozicije navijaca Slobode, a da pitas gradjane Tuzle putem referenduma, vecina bi bila protiv prodaje stadiona i namirivanja nakupljanih dugova Slobode, kako bi se isplatili svi moguci potrazioci novca od Slobode i to sve kako bi neki buduci vlasnik dobio Slobodu bez dugova,a obecao potencijalno jaku Slobodu :damn:
Ovaj scenarij nosi toliko rizika, a niko nije naivan. Radije bi vecina gradjana te pare ulozila negdje drugo :kafa:

Dobar dio bi bio u fazonu, vratite Ditu, modernizujte Mejdan ili ulozite u rukomet. To je samo od sporta. Koliko god mi to htjeli ili ne, puno razlicitih interesnih sfera je u ovom gradu, a Sloboda je jedna od manjih. To se pokazalo kada je uz savrsene vremenske uslove bila milja i po ljudi na stadionu na utakmici protiv Drine, u sezoni kada smo se borili za titulu :!:

Zato kazem, promjena jedino moze krenuti od samog navijaca pojedinacno, od samog sebe, u skladu sa svojim mogucnostima.

Najvise me boli ovaj odlazak u pola sezone. Kupio prosle sezone sezonsku ulaznicu, AH napravio projekat i nije proslo mjesec dana, frajer dize sidro i odlazi. Podrzavam Slobodu, ali druze podrzao sam i tebe i projekat koji si napravio, otkud tebi pravo da odlazis na taj nacin a sezona nije gotova :?: Ista stvar sad i sa Senadom. Ali ovdje se niko ne poziva na odgovornost. Kakvi predsjednici, takvi i navijaci :damn:
Ma ja kao zagrizeni navijac Slobode koji preko 20 sezona idem redovno na utakmice bi pristao na prodaju stadiona samo pod jednim uvjetom. Znaci fino na papir iznesi sve svoje planove i obavezi se da ces iducih 20 godina upumpavati pare u klub a halalim ti pare od stadiona. A ne proda se zemljiste i mi opet u januaru na skupove 5 do 12 jer neko nekom podmece ili se nekom malo dize qurac da yebe narod. Ako vec ne moze tako onda gasi klub, prodaj zemljiste i ulozi u toplifikaciju grada da mi se dijete ne gusi u smogu! U Osijeku ljudi rade fantastican posao i na njih se treba ugledati, ali nismo mi te srece nazalost :thumbdown:
Sloboda Tuzla

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 dec 2017, 15:42

fukaratz je napisao/la: Ma ja kao zagrizeni navijac Slobode koji preko 20 sezona idem redovno na utakmice bi pristao na prodaju stadiona samo pod jednim uvjetom. Znaci fino na papir iznesi sve svoje planove i obavezi se da ces iducih 20 godina upumpavati pare u klub a halalim ti pare od stadiona. A ne proda se zemljiste i mi opet u januaru na skupove 5 do 12 jer neko nekom podmece ili se nekom malo dize qurac da yebe narod. Ako vec ne moze tako onda gasi klub, prodaj zemljiste i ulozi u toplifikaciju grada da mi se dijete ne gusi u smogu! U Osijeku ljudi rade fantastican posao i na njih se treba ugledati, ali nismo mi te srece nazalost :thumbdown:
Tacno tako. Obavezati se na svaku vrstu odgovornosti. Da stavi pod hipoteku sve sto ima. To bi bilo komplikovano u Americi iz BiH, ali dalo bi se tamo neka firma otvoriti koja bi uspjela uzeti pod hipoteku sve sto ima tj. imovina u iznosu od 30 miliona KM. Milion i po KM godisnje x20 godina, u suprotnom ode imovina na licitaciju. Ako ne budes ulagao, ode imovina druskane. Onda evo mu stadion i novac od njegove prodaje, ali hocu da gledam uspjesan klub narednih 20 godina.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
Mortus
Postovi: 1752
Pridružen/a: 24 nov 2014, 12:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Mortus » 16 dec 2017, 15:44

Sta ste se prepali za stadion pa gras izdvaja 300000 godisnje za odrzavanj, a sigurno da iznajmljivanje ne kosta vise. Glat se moze igrat u lukqvcu, banovicima, gradaccu, ugljeviku u najgorem slucaju. Faraon stadion ne da jer tal se dijeli sa upoalenicima JU, da je drugacije od tih sredstava bi se do sad makar WC sredio. Ko je bio ikad na Zapadu u cenifi zna o cemu govorim, sjever da i ne spiminjem
NIKO TE NIKAD J-EBATI NEĆE, KO ŠTO TE J-EBEM JA, SARAJ'VO, SARAJ'VO KU-RVO BOSANSKA

KO TE JEDNOM J-EB'O, J-EBAT' ĆE TE OPET - Aleksandar Jović aka VAVJU (Grobar FK Sloboda)

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 dec 2017, 15:51

Nisam se prepao za stadion, ali da ne bude ujeo vuk magarca. Mislim gotivna mi je lokacija stadiona, ali ako cemo napredovati, svakako sam za prodaju. Ne treba nama vise od 4 milje kapacitet. Ali samo da ne bude na kraju nema stadiona, nema para, nema Slobode.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

intercontinental
Postovi: 996
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:51
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la intercontinental » 16 dec 2017, 15:54

Fazon je sto su Zelji ljudi koji vole taj klub a nisu natjerani da budu tu, a porediti manijake odnosno navijace zelje i nas tuzlake je smijurija
u transu pjesma nek zagrmi
SLOBODO gazi sve do pobjede

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 dec 2017, 15:56

Probisvjet je napisao/la: Kako se brinu za zemljistem u Tusnji i stadionom, a Merkatoru dali gotov djaba. Pusti ba tu pricu. Nemaju interesa, da imaju dali bi ga djaba.
Nije ista pregovaracka pozicija kada privlacis investicije i kada si interesantan investitorima. Realno Tuzla je bila rupa u trenutku kada je Merkator dosao. Ista stvar ti je danas s aerodromom. U takvim situacijama se mora sagledati sira slika, jer je puno reprezentativnija.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
Beduin
Postovi: 16353
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 16 dec 2017, 15:59

A zasto Azmir ne bi odrzao javnu raspravu sa gradonacelnikom na nekoj TV, npr. Slon prati desavanja oko Slobode. I jedan i drugi dobiju priliku obrazloziti svoje planove, postave pitanja jedan-drugome i da se obojica ovjerenim potpisom obavezu za ono sto planiraju uraditi. Ako Jasmin nece da preda stadion u ruke ulagaca, u ovom slucaju Azmiru, onda Azmir javno ga prozove i rekne da se obavezuje on na izgradnju novog, manjeg i modernijeg stadiona za potrebe FK Sloboda, ujedno i za Slogu, pod uslovom da se promijeni statut kluba i dadnu mu se upravljacka prava, a da on mora ispostovati sve sto obeca i navede u ugovoru.
Onda neka Jasmin koristi nezavrseni Tusanj za potrebe Atletskog kluba, a pomocni stadion za rentanje u vele vaktu. Jedino tako ce mu ucerati do grla Azmir. Nema drugog rjesenja, to je sad ocito.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la fukaratz » 16 dec 2017, 16:02

Mortus je napisao/la:Sta ste se prepali za stadion pa gras izdvaja 300000 godisnje za odrzavanj, a sigurno da iznajmljivanje ne kosta vise. Glat se moze igrat u lukqvcu, banovicima, gradaccu, ugljeviku u najgorem slucaju. Faraon stadion ne da jer tal se dijeli sa upoalenicima JU, da je drugacije od tih sredstava bi se do sad makar WC sredio. Ko je bio ikad na Zapadu u cenifi zna o cemu govorim, sjever da i ne spiminjem
Kako mislis prepao? Boli me qarina za stadion nek prave novi na Sickom ako hoce ali daj ba da imam zdrav i normalan klub! Kod nas zadnjih 20 godina svi neke skrivene namjere imaju niko stvari na cistac da izvede. Svi nesto hoce a kad ih se pita prave se budale. Evo ovaj Senad Bundoglav ce uskoro fakturu neku izvaliti o ulozenim stotinama hiljada u klub. Sta covjek da radi? Jedino uzeti utoku pa od vrata do vrata. Zato kazem evo ti Azmire stadion i radi s njim sta hoces, s druge strane obavezi se da ces uraditi odredjene stvari za dobrobit kluba i navijaca! Cist racun duga ljubav, ali ne ide to tako kod nas!
Sloboda Tuzla

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.