FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 28 sep 2017, 22:19

xeksor je napisao/la:Danas je gradsko vjeće rebalansom budzeta za RSD Sloboda izdvojilo još 400 000 KM što je za svaku pohvalu znajući da nekih 60% novaca ide za FK Sloboda sto je nekih 250 000 KM , koja su značajna srestva za klub
Eto samo pozitivne misli.samo sto sam kanaliso pozitivnu energiju par stoja hiljada kanu.
Samo pozitivno.bice to sve u redu..

xeksor
Postovi: 1738
Pridružen/a: 18 feb 2016, 00:15
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la xeksor » 28 sep 2017, 22:21

Sariel je napisao/la:
xeksor je napisao/la:Danas je gradsko vjeće rebalansom budzeta za RSD Sloboda izdvojilo još 400 000 KM što je za svaku pohvalu znajući da nekih 60% novaca ide za FK Sloboda sto je nekih 250 000 KM , koja su značajna srestva za klub
Eto samo pozitivne misli.samo sto sam kanaliso pozitivnu energiju par stoja hiljada kanu.
Samo pozitivno.bice to sve u redu..
Isto ko sto se negativne stvari prenesu i komentarisu, tako treba i ovakve pozitivne stvari prenjet i pohvaliti.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 28 sep 2017, 22:23

klma1

hipoteticki, grad i Husic mozda skontaju kombinaciju "fuzija", nema potrebe da se Sloboda gasi na takav nacin, vec da se Sloga saceka u Premijer Ligi, pri cemu slijedi fuzija i Sloboda ostaje u Premijer Ligi, ako bi se desila fuzija s nizeligasem, onda bi i Sloboda bila nizeligas u tom trenutku

ne vjerujem da je zabranjeno napravit fuziju s ekipom iz istog ranga, ali nisam siguran

opet kazem, grad sto naumi, to i napravi, pa sta god to bilo, u fuziju mi ne bi bilo tesko povjerovat, al u gasenje kluba da, iako bi odmah bio osnovan drugi, ali kao sto rekoh, u tu opciju ne vjerujem

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37559
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 28 sep 2017, 22:27

klma1 je napisao/la: Ko zeli razmisljati, svidjalo se njemu to ili ne, skontao bi da stvari stoje upravo onako kako si ti to poredao. Ali ovdje ima jos jedan problematican detalj koji se upravo desava na relaciji Radio Vesta-Radio 7- Radio Tuzla. Hipoteticka situacija u kojoj se FK Sloboda gasi. Sloga mjenja ime u Sloboda Simin-Han a kroz dvije sezone u Sloboda Tuzla samo sada bez dugova i apsolutnom vlasnistvu Azmira a opet bez ikakve obaveze grada prema novonastalom klubu. I da naravno taj novi klub bi igrao na Tusnju kao jedini premijerligas iz Tuzle.
U takvom scenariju ne bih dao tom novom klubu marke vise do kraja zivota. Povukao bih se u penziju samo.

Necemo nigdje dogurati ovako dok se ovi tjeraju, nama je jedini spas da se rodi neka zdrava gradjanska ideja i okupi postene ljude iz grada i izadje na izbore te posamara i SDP i SDA. Ne moze se vise lazima nigdje dogurati, samo se stvaraju bezizlazne situacije jer su ovi toliko zapetljali klupko da ga vise ne mogu otpetljati.
Treba nam:
1. izbacivanje politike iz sportskih kolektiva, posten rad i privlacenje sponzora
2. posteno ulaganje u Tusanj i sto efikasnija i brza gradnja, 1 milion pola tribine, 2 miliona gotova tribina. Bez pranja para vise molicu.
3. obnavljanje Mejdana
4. ulaganje i u druge sportove

Ne treba nama ni crveni ni zeleni, ni prvi da nas brane ni drugi da razore sve od Panonskih pa dalje. Ako oni nastave da se tjeraju i dalje nema od nas nista ni za 20 godina isto ce biti. Ne mogu se sloziti i da smo dobar grad van sporta jer kada odes u neki grad veci van BIH (Srbija, Hrvatska, Slovenija) skontas da smo rupa u svakom smislu, ali isto tako se ne mogu sloziti da su zeleni neka alternativa i da ce Azmir od Tuzle napraviti (MTGA make Tuzla great again).

Sto se tice ovih iz SH samo ne treba dopustiti Azmiru nista, ni pedalj. Sere previse, hoce da napravi neku Podrinjsku ekspanziju. Nafurao je ove seljacice tipa Taran sad, treba mu zabusavati na svakom koraku ako nece da ulozi sam. Ako hoce bujrum, a kada mu dosadi onda ce da se usute i ovi ostali i zdravo.

Znaci mrs i SDP i SDA i Azmir. Necu ni jedne.

SARS
Postovi: 1281
Pridružen/a: 12 apr 2013, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SARS » 28 sep 2017, 22:29

zlatnakoka je napisao/la:
SARS je napisao/la:Ako ce Azmir ostati upisan zlatnim slovima onda bi trebali i Sabovici i ostali ostati upisani zlatnim slovima, sta je to Azmir uradio sto ovi nisu, u Slobodi mogu ostati upisani zlatnim slovima samo ljudi koji donesu neki uspjeh klubu i osvoje neku titulu, ja ne mogu da se sjetim da je Azmir uspio u svemu ovome osim da nas je zaduzio za svojih 3 miliona kao i predhodni predsjednici
Tebi se ni nacrtati ne može, al da probam. NIJE NAPRAVIO NOVIH 3M DUGA, nego nas je riješio dosta manjih dugova i sklopio ih u jedan, od kojeg smo nećeš vjerovati zasad mirni i možemo igrati utakmice. I sve dok se drži svoje riječi da neće potraživati pare od kluba, on će za mene biti jedan od najuspješnijih predsjednika barem poslije rata.

Jest vam čovjek nabio komplekse podigavši standard Slobode.

Šupak, šta će on, idemo Zdenko Juriću i Denise Kariću.

EDIT: da dodam da je bilo logično dati mu stadion za pare, iznajmiti.
Jer isto kao što smo mi iznajmili BP za Europu, tako bi isto svaki klub sa prostora Tuzle, ako udje u BHT PL, tražio da igra na Tušnju, jer su stadioni u Slavinovićima, Paša Bunaru, Solini i sl. neuslovni za igranje BHT PL.
A jesi mi i nacrtao genijalac svaka ti cast :clap: :urnebes: Ti nista moje nisi opovrgnuo nego samo potvrdio sto sam ja napisao i vidis dobro si me podsjetio ustvari bili smo duzni 3 miliona bubam 100 ljudi a sada smo duzni samo Azmiru, sto ce reci da on nista nije ocistio odnosno nije nas oslobodio ni jedne marke, i u ovoj svoj tvojoj "likovnoj umjetnosti" bode jos jedna stvar u oci kada kazes ZA SAD SMO MIRNI, znaci kad mu se digne **** moze traziti sredstva od nas i vazda nas moze ucjenjivati jer ja licno nikome ne vjerujem na rijec da je ne znam ti ko a ne Azmir Husic

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la staragarda » 28 sep 2017, 22:30

Sutra Celo skida cetvoricu....pa da vidimo na kome ce se kola slomit
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 28 sep 2017, 22:35

.
Zadnja izmjena: wobly92, dana/u 28 sep 2017, 22:51, ukupno mijenjano 1 put.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
zlatnakoka
Postovi: 507
Pridružen/a: 13 nov 2014, 13:53
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la zlatnakoka » 28 sep 2017, 22:36

SARS je napisao/la:A jesi mi i nacrtao genijalac svaka ti cast :clap: :urnebes: Ti nista moje nisi opovrgnuo nego samo potvrdio sto sam ja napisao i vidis dobro si me podsjetio ustvari bili smo duzni 3 miliona bubam 100 ljudi a sada smo duzni samo Azmiru, sto ce reci da on nista nije ocistio odnosno nije nas oslobodio ni jedne marke, i u ovoj svoj tvojoj "likovnoj umjetnosti" bode jos jedna stvar u oci kada kazes ZA SAD SMO MIRNI, znaci kad mu se digne **** moze traziti sredstva od nas i vazda nas moze ucjenjivati jer ja licno nikome ne vjerujem na rijec da je ne znam ti ko a ne Azmir Husic
Znači baš ti ne ide u glavu?
Sreća tvoja da sam strpljiv i da volim pomagati ljudima, pa ću se potrudit.

Šabović i slični ku*ci palci ---> napravili novi dug, uzeli pare u svoj džep
AH ---> dao pozajmicu da te riješi duga koji su ovi tvoji ljubimci napravili, nije uzeo pare u svoj džep, ako na kladionici i jeste svaka mu čast i neka je, i nek to uradi opet sa svojim klubom, niko mu zamjeriti neće dok god klub napreduje.

I oslobodio te 99 duša kojima si morao pušiti ku*ac kad im se digne, sad postoji šansa da pušiš jedan umjesto 99. I bolje da te neko srećo je*e za 3Miliona, nego za 30 000 KM. U oba slučaja si k urva, ali u prvom makar znaš zašto si.
Zasad smo mirni, ne znam šta mu može biti, koliko ga može izje*ati JI da on sjebe klub koji je spasio gašenja.

SARS
Postovi: 1281
Pridružen/a: 12 apr 2013, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SARS » 28 sep 2017, 22:37

al najaca mi je ova karika sa gradom ili bez njega hahahahahahha

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 28 sep 2017, 22:38

.
Zadnja izmjena: wobly92, dana/u 28 sep 2017, 22:51, ukupno mijenjano 1 put.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

klma1
Postovi: 1721
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klma1 » 28 sep 2017, 22:39

Chinaglia je napisao/la:klma1

hipoteticki, grad i Husic mozda skontaju kombinaciju "fuzija", nema potrebe da se Sloboda gasi na takav nacin, vec da se Sloga saceka u Premijer Ligi, pri cemu slijedi fuzija i Sloboda ostaje u Premijer Ligi, ako bi se desila fuzija s nizeligasem, onda bi i Sloboda bila nizeligas u tom trenutku

ne vjerujem da je zabranjeno napravit fuziju s ekipom iz istog ranga, ali nisam siguran

opet kazem, grad sto naumi, to i napravi, pa sta god to bilo, u fuziju mi ne bi bilo tesko povjerovat, al u gasenje kluba da, iako bi odmah bio osnovan drugi, ali kao sto rekoh, u tu opciju ne vjerujem
Fuzijom bi se opet kontam preuzeli dugovi i stvorio bi se prostor za ukljucivanje grada u FK SLoboda a koliko god se meni ili tebi ili nekom drugom svidzalo ili ne, gradu tu i nije mjesto. Iz sadasnje situacije grad tj lik koji ga vodi bi vjerujem zelio da se sto bezbolnije izvuce kao uostalom i zenicki prvi covjek. To je moguce jednom sihronizovanom akcijom ulaska u premijer ligu Sloge i ispadanjem Slobode iz iste. Ne fuzija jer bi ostali dugovi. Sloboda se gasi a novi premijerligas u novu sezonu ulazi sa novim imenom Sloboda Heez Tuzla, Azmir 100% vlasnik, klub igra na Tusnju kao jedini premijerligas, bez dugova, bez klupskih parazita, grad se izvukao iz rupe bez dna od koje nema koristi. To je za Jasmina i Azmira win win situacija.
Da li ce ga primiti u SD Sloboda to u ovom trenutku nije ni bitno.
& $ ?

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 28 sep 2017, 22:42

.
Zadnja izmjena: wobly92, dana/u 28 sep 2017, 22:51, ukupno mijenjano 1 put.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 28 sep 2017, 22:43

Zašto pričate o fuziji?
Cemu tako crne misli?
I zasto mislite da je ovo sve fingirano???zasto hranite tu iluziju??

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 28 sep 2017, 22:44

wobly92 je napisao/la:Kad napišu "Šta je to Azmir uradio što drugi nisu, šta je to toliko posebno bilo"...Evo da osvježim pamćenja i da vam ostane utuvljeno i da se podsjetite kad god sami sebi postavite to glupo pitanje...

Dio 1 (da, nije sve moglo stati u 1 post, predug je kaže sportsport, pa sam razdvojio u 2)

14.02.2013
Azmir Husić zv. Amerikanac novi predsjednik FK Sloboda

________________________________________________________________________________________
03.03.2013
Otkazi trenerima sa ugovorima o djelu
Predsjednik Slobode Azmir Husić, sa saradnicima Mirsadom Tinjićem Fučkom, Vedranom Lakićem i Milenkom Bošnjakovićem, započeo je čistu trenera i drugih uposlenika Slobode, koji su do sada radili na osnovu ugovora o djelu.
Husić je najavio na posljednjoj skupštini Slobode rezove koji će za neke osobe biti bolni, a na posljednjoj sjednici UO, kako doznajemo, to je i urađeno. Odlučeno je da se raskinu ugovori o djelu sa trenerima Ibrahimom Crnkićem, Gordanom Džafićem, Željkom Kolarićem, Vedranom Kovačevićem, Suadom Kalesićem i Adnanom Bajramovićem. Ukinuto je i mjesto sportskog direktora na kojem je bio Denis Karić.

“U 2012. godini prihodi od članarina u omladinskom pogonu su iznosili 2.200 KM, a trebali su biti najmanje 50.000 KM. Mi to nismo htjeli tolerisati i od sada se članarina uplaćuje na žiro račun. Dalje, četrnaest trenera na 170 dječaka je izuzetno mnogo i mi to nismo mogli plaćati. Neke od njih sam pozvao da rade volonterski, a taj poziv je prihvatio samo Željko Kolarić”, kaže Husić i nastavlja: “U klubu imamo još ljudi koji čekaju plate, a ništa ne rade. Pa, imamo direktora tombole a tombola ne radi 2.5 godine. To jednostavno moramo presjeći ako želimo dobro ovom klubu”, konstatuje Husić.
________________________________________________________________________________________
24.07.2013
Predsjednik FK Sloboda, Azmir Husić kupio autobus za potrebe kluba!
slika
________________________________________________________________________________________
11.01.2014
Ćiro Blažević novi trener tuzlanske Slobode

________________________________________________________________________________________
22.01.2014
Sabahudin Saša Vugdalić savjetnik predsjednika Slobode

________________________________________________________________________________________
Euforija počinje...
23.02.2014
Crveno-crno srce kuca jače nego ikad: Nove majice u prodaji!

slika
________________________________________________________________________________________
30.03.2014
Velika pobjeda Slobode: Igračima 5000 eura, Ćiri što god poželi

Kakav veliki dan za Ćiru Blaževića! Čak osam tisuća ljudi na stadionu Tušanj i bar još tisuću-dvije na okolnim nasipima ispratilo je ovacijama trenera svih trenera nakon briljantne pobjede Slobode nad najvećim rivalom, bihaćkim Jedinstvom 2:0.
________________________________________________________________________________________
03.04.2014
Napuniti tribine stadiona, a igrati u najlošijoj ligi na svijetu nije mala stvar: Povratak Tuzlaka na tribine stadiona Tušanj


slika
________________________________________________________________________________________
28.05.2014
Šampionska groznica
Sloboda sve bliža eliti, Tuzla na nogama

slika
________________________________________________________________________________________

DRUGA LIGA, DRUGA LIGA, SMIJU NAM SE SVIIIIII....


31.05.2014
Konačan cilj ostvaren, crveno-crni sa Tušnja izborili su plasman u Premijer ligu BiH!

Nije bilo lako, preuzeo sam klub pred samo gašenje, ali uspjeli smo ostvariti ono što smo željeli, povratak u društvo najboljih. Ovim putem želio bi se zahvaliti svima koji su na bilo koji način doprinjeli ovom uspjehu. Već sada mogu da kažem da na ovom nećemo stati, odma ćemo početi pripremati ekipu za Premijer ligu a od Slobode ćemo napraviti klub od kojeg će svi strahovati kako na domaćem terenu, tako i u gostima, nakon susreta izjavio je predsjednik Azmir Husić

slika

slika


________________________________________________________________________________________
02.06.2014
Azmir Husić: Da nemamo dug od skoro osam miliona, Sloboda bi igrala Ligu prvaka

Ukupan dug Slobode prema tom izvještaju u totalu iznosi 7.766.784,72 KM, a ovako je nastajao:
2004 god. -758.590 KM
2005 god. -77.355 KM
2006 god. -201.017 KM
2007 god. -622.650,10 KM
2008 god. -1.225.057,73 KM
2009 god. -186.104,15 KM
2010 god. -1.009.266,68 KM
2011 god. -499.639,74 KM
2012 god. -290.654,18 KM

„Dužnosti predsjednika UO FK Sloboda prihvatio sam se jer sam osjetio da je klub svijetle tradicije na izdisaju, osjetio sam ljudsku obavezu zbog ljubavi prema ovom gradu, klubu i nevjere da je Sloboda tako nisko pala ne svojom krivicom već nebrigom i neodgovornošću onih koji su je u tu situaciju doveli“ kazao je Azmir Husić


________________________________________________________________________________________
02.06.2014
FK Sloboda Tuzla: Preko trnja do zvijezda



________________________________________________________________________________________
02.06.2014
Azmir Husić: “Ništa na svijetu ne bih mijenjao za utakmice s Jedinstvom i Igmanom”


U poznatoj tuzlanskoj pivnici “Boris” danas je upriličen zajednički ručak i druženje, nakon čega su prvotimci otišli na zaslužen odmor. “Bez obzira koliko sam zbog vas često puta bio nervozan, nakon ove subote da me je neko pitao da uzmem svo bogatstvo svijeta ja bih ga odbio i izabrao onaj veličanstveni dan kada smo svi zajedno došli do cilja. Čestitam vam na ovom velikom uspjehu koji smo postigli zajedničkim snagama“, igračima se obratio predsjednik Azmir Husić poručivši im da se dobro odmore pred prozivku i pripreme za premijerligašku sezonu.


________________________________________________________________________________________
30.09.2014
Portugalac Acácio Alfredo Casimiro novi je trener FK Sloboda


Casimiro je rođen 24. marta 1949. godine u Lisabonu, a u dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio je preko 20 različitih timova između ostalih Boavistu, Vitoriu Guimaraes, Porto i Betis (kao pomoćnik), Raju Casablanca, Al – Ittihad…
________________________________________________________________________________________
9.1.2015
Azmir Husić spreman investirati u Slobodu milion KM


"Meni je dosta više Slobode na aparatima. Želim klub bez dugovanja i klub koji se bori za titulu prvaka. Ukoliko bi do 2017. grad adekvatno ispratio dogovor, klub bi bio bez dugova i u Premijer ligi BiH. U suprotnom plašim se za njegovu sudbinu", kaže Husić.

Slobodin dug je, prema riječima Husića, oko četiri miliona KM. Tužbe pristižu svakodnevno i to je balast prošlosti protiv kojeg se Husić, kako je rekao, ne može sam boriti.

"Ja neću privatizaciju kluba. Sloboda mora ostati gradski klub, ali ukoliko želite da ostanem predsjednik Slobode onda moram imadi adekvatnu podršku", decidno je poručio Husić.
________________________________________________________________________________________
19.1.2015
Musemić: “Drago mi je da sam došao u Slobodu, klub sa velikom tradicijom”


Danas je u prostorijama stadiona Tušanj održana press konferencija na kojoj je novinarima zvanično predstavljen novi šef stručnog štaba FK Sloboda Husref Musemić kao i prvo pojačanje Zajko Zeba.

slika
________________________________________________________________________________________
12.02.2015
Pojačanja za spokojnije proljeće u FK Sloboda Tuzla


slika
________________________________________________________________________________________
31.03.2015
Evo kako izgleda klupski autobus FK Sloboda u novom ruhu


slika
________________________________________________________________________________________
21.04.2015
“Zlatna karika” vraća FK Slobodu na put stare slave!


slika


Kako je istakao predsjednik UO FK Sloboda Azmir Husić vrijednost cijelog projekta iznosi 8.000.000 KM.

Husić je istakao da ukoliko nacrt projekta nazvan „Zlatna karika“ ne bude usvojen od strane gradskih struktura vrlo vjerovatno da će se povući sa funkcije predsjednika kluba jer prema njegovim riječima ništa osim Evropske i šampionske Slobode nema smisla.
________________________________________________________________________________________
07.05.2015
Azmir Husić: “Ukoliko Grad Tuzla okrene leđa Slobodi, klub će doživjeti sudbinu Dite”

________________________________________________________________________________________

26.05.2015
Azmir Husić bez dlake na jeziku: ‘Hijene’ koje se vrte oko kluba progutat će evropska Sloboda!


Nakon dogovorenog nastavka saradnje sa Husrefom Musemićem, pred čelnicima tuzlanske Slobode tek slijedi „pravi“ posao. Ostvarivanje projekta „Zlatna karika“ veliki je poduhvat koji vodi ka ozdravljenju Kluba i stvaranju evropske Slobode.

Inače, u posljednje vrijeme imao sam mnogo kontakata i sastanaka sa gradonačelnikom Tuzle Jasminom Imamovićem koji je detaljno upoznat sa svime što podrazumijeva projekat 'Zlatna karika'. On je istakao da će Grad učiniti sve što je u njegovoj moći da maksimalno podrži Kariku. Takođe, gradonačelnik Imamović je poručio da će gradska uprava učiniti sve da u realizaciju Projekta uključi mnogobrojne gradske privrednike i građane“
________________________________________________________________________________________
26.05.2015
Azmir Husić: Sa Musemićem je dogovorena dvogodišnja saradnja, starta projekat "europske Slobode"


Da u Slobodi znaju šta rade najbolje pokazuje i činjenica da će naredni četvrtak trener "crveno-crnih" Husref Musemić i sportski direktor kluba Saša Vugdalić otputovati na Zlatibor kako bi dogovorili uslove za pripreme koje će tim sa Tušnja obaviti na Zlatiboru.

Crveno-crni su zadržali okosnicu tima koji je na proljeće bilježio dobre rezultate, a na Tušanj je ovog ljeta stiglo sedam novih igrača. Iz Goražda je došao golman Nikolić, odbranu su pojačali Škahić iz Veleža i Kostić iz Borca, vezni red Tuzlaka jači je za Ordagića (Zvijezda Gradačac), Stjepanovića (Rudar Velenje), Govedaricu (Slavija) i Veselinovića (Viktoria Plzen).
________________________________________________________________________________________
06.10.2015
FK Sloboda: Ovo su neki od planova za budućnost kluba


Sjajni rezultati Crveno – crnih u prvih 11 kola BHT Premijer lige najbolji su dokaz u kojem pravcu ide Klub. Cilj je jasan – stvaranje jake, stabilne i evropske Slobode.
slika


I dok Crveno – crni na bh. travnjacima budu vodili prvenstvene i kup bitke, direktor Kluba Vugdalić zadužen je za zahtjevan i odgovoran posao dobijanja licence za takmičarsku sezonu 2016/17. Pripreme dokumentacije za prvi dio aplikacije za licencu 2016/17 (rok 15.11… zatim 20.12, pa 28.02. i zadnji set 31.03.2016) u punom su jeku i pored brojnih problema koje stvaraju stari dugovi i upornog podmetanja klipova.

“Što nam više postavljaju klipove, nama je lakše! Ti isti se boje dokumentacije koju su za sobom ostavili. Zanimljivo upravo oni koji su od Slobode lijepo živjeli sada šalju presude i anonimne prijave kao na traci. Neće da shvate da mi možemo tražiti reviziju poslovanja 2001/2012 a onda ne bih bio u njihovoj koži. Poruka za njih je: Ne dirajte nas, ne kočite FK Sloboda, jer ona nije ni vaša ni naša, ona je institucija koja se voli i traje još malo pa 100 godina! Na žalost, sav financijski teret ja na plećima predsjednika Husića, ali na sreću za Slobodu pa da je on tu”.
Azmir je legenda, prava istinska. Pravi Slobodas. :salut:
On nije pika!
Zadnja izmjena: Probisvjet, dana/u 28 sep 2017, 22:46, ukupno mijenjano 1 put.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

SARS
Postovi: 1281
Pridružen/a: 12 apr 2013, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SARS » 28 sep 2017, 22:44

Taman nas prestao smarati Sloboda 72 sada se nasao ovaj Wobly

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 28 sep 2017, 22:45

Hvala azmiru na vadjenju.ali legende slobode su rahmetli huka hatuna i takvi

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 28 sep 2017, 22:46

.
Zadnja izmjena: wobly92, dana/u 28 sep 2017, 22:51, ukupno mijenjano 1 put.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 28 sep 2017, 22:47

mi bismo tjerali Mujkanovica, a bar znamo da covjek nije dopustio raspad kluba i da ne radi protiv kluba, nije tu da ukrade iz Slobode (iako ce mozda zaradit "preko" Slobode, odnosno po principu: pomozi ti meni, pomoci cu i ja tebi) al najveci problem nam je taj sto ekipa nije konkurentna, a to sto bi npr nakon Mujkanovica (a on ce otici i nije dugorocno rjesenje, jer je tu instaliran), mogao doci neki novi Sabovic ili Zahirovic - i moj babo je volio Slobodu, nije bitno

jel bolji Mujkanovic, ili ova dvojica gore, a Faraon je pustio i jednog i drugog i treceg, da rade sta zele, ova dvojica su nas zavalila, vjerujem da i Mujkanovic daje pozajmice, pa davao je milioner Husic, a da ne daje Mujkanovic koji nije toliko "tezak", odnosno, ko god je bio, davao je pozajmice

u principu, svi koji daju pozajmice, nisu dobri, jer to mogu zatrazit kada god zele, a vjerovat nekome na rijec u danasnje vrijeme, znate i sami... ali opet, kada ih posmatras kroz jednu drugu prizmu, Mujkanovic je bolji od ove dvojice, iako je Sabovic imao "uspjeha" dok je bio glavni, dva finala Kup-a jarane :mrgreen:

jel ima neko bolji od Mujkanovica ko bi preuzeo klub, ako ima, dajte ga odmah sutra, al tjerat covjeka na slijepo, samo da bi mozda dosao neko bolji, a veca je mogucnost da dodje neko gori, je idiotizam

izmedju svih njih, Faraona, Sabovica, Zahirovica i ostalih najvise krivim Husica, jer je finansijski mnogo jaci od svih njih skupa, a kamo li ponaosob i imao je mogucnost da nesto zaista i napravi, ali eto... krivit cemo Faraona i zivjeti u ubjedjenju da je on kriv jer je Husic napustio klub... zli, zli Faraon

slika

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 28 sep 2017, 22:50

Evo ipak sve u jednom...da ne spamam plaho ;)
14.02.2013
Azmir Husić zv. Amerikanac novi predsjednik FK Sloboda

________________________________________________________________________________________
03.03.2013
Otkazi trenerima sa ugovorima o djelu
Predsjednik Slobode Azmir Husić, sa saradnicima Mirsadom Tinjićem Fučkom, Vedranom Lakićem i Milenkom Bošnjakovićem, započeo je čistu trenera i drugih uposlenika Slobode, koji su do sada radili na osnovu ugovora o djelu.
Husić je najavio na posljednjoj skupštini Slobode rezove koji će za neke osobe biti bolni, a na posljednjoj sjednici UO, kako doznajemo, to je i urađeno. Odlučeno je da se raskinu ugovori o djelu sa trenerima Ibrahimom Crnkićem, Gordanom Džafićem, Željkom Kolarićem, Vedranom Kovačevićem, Suadom Kalesićem i Adnanom Bajramovićem. Ukinuto je i mjesto sportskog direktora na kojem je bio Denis Karić.

“U 2012. godini prihodi od članarina u omladinskom pogonu su iznosili 2.200 KM, a trebali su biti najmanje 50.000 KM. Mi to nismo htjeli tolerisati i od sada se članarina uplaćuje na žiro račun. Dalje, četrnaest trenera na 170 dječaka je izuzetno mnogo i mi to nismo mogli plaćati. Neke od njih sam pozvao da rade volonterski, a taj poziv je prihvatio samo Željko Kolarić”, kaže Husić i nastavlja: “U klubu imamo još ljudi koji čekaju plate, a ništa ne rade. Pa, imamo direktora tombole a tombola ne radi 2.5 godine. To jednostavno moramo presjeći ako želimo dobro ovom klubu”, konstatuje Husić.
________________________________________________________________________________________
24.07.2013
Predsjednik FK Sloboda, Azmir Husić kupio autobus za potrebe kluba!
slika
________________________________________________________________________________________
11.01.2014
Ćiro Blažević novi trener tuzlanske Slobode

________________________________________________________________________________________
22.01.2014
Sabahudin Saša Vugdalić savjetnik predsjednika Slobode

________________________________________________________________________________________
Euforija počinje...
23.02.2014
Crveno-crno srce kuca jače nego ikad: Nove majice u prodaji!

slika
________________________________________________________________________________________
30.03.2014
Velika pobjeda Slobode: Igračima 5000 eura, Ćiri što god poželi

Kakav veliki dan za Ćiru Blaževića! Čak osam tisuća ljudi na stadionu Tušanj i bar još tisuću-dvije na okolnim nasipima ispratilo je ovacijama trenera svih trenera nakon briljantne pobjede Slobode nad najvećim rivalom, bihaćkim Jedinstvom 2:0.
________________________________________________________________________________________
03.04.2014
Napuniti tribine stadiona, a igrati u najlošijoj ligi na svijetu nije mala stvar: Povratak Tuzlaka na tribine stadiona Tušanj


slika
________________________________________________________________________________________
28.05.2014
Šampionska groznica
Sloboda sve bliža eliti, Tuzla na nogama

slika
________________________________________________________________________________________

DRUGA LIGA, DRUGA LIGA, SMIJU NAM SE SVIIIIII....


31.05.2014
Konačan cilj ostvaren, crveno-crni sa Tušnja izborili su plasman u Premijer ligu BiH!

Nije bilo lako, preuzeo sam klub pred samo gašenje, ali uspjeli smo ostvariti ono što smo željeli, povratak u društvo najboljih. Ovim putem želio bi se zahvaliti svima koji su na bilo koji način doprinjeli ovom uspjehu. Već sada mogu da kažem da na ovom nećemo stati, odma ćemo početi pripremati ekipu za Premijer ligu a od Slobode ćemo napraviti klub od kojeg će svi strahovati kako na domaćem terenu, tako i u gostima, nakon susreta izjavio je predsjednik Azmir Husić

slika

slika


________________________________________________________________________________________
02.06.2014
Azmir Husić: Da nemamo dug od skoro osam miliona, Sloboda bi igrala Ligu prvaka

Ukupan dug Slobode prema tom izvještaju u totalu iznosi 7.766.784,72 KM, a ovako je nastajao:
2004 god. -758.590 KM
2005 god. -77.355 KM
2006 god. -201.017 KM
2007 god. -622.650,10 KM
2008 god. -1.225.057,73 KM
2009 god. -186.104,15 KM
2010 god. -1.009.266,68 KM
2011 god. -499.639,74 KM
2012 god. -290.654,18 KM

„Dužnosti predsjednika UO FK Sloboda prihvatio sam se jer sam osjetio da je klub svijetle tradicije na izdisaju, osjetio sam ljudsku obavezu zbog ljubavi prema ovom gradu, klubu i nevjere da je Sloboda tako nisko pala ne svojom krivicom već nebrigom i neodgovornošću onih koji su je u tu situaciju doveli“ kazao je Azmir Husić


________________________________________________________________________________________
02.06.2014
FK Sloboda Tuzla: Preko trnja do zvijezda



________________________________________________________________________________________
02.06.2014
Azmir Husić: “Ništa na svijetu ne bih mijenjao za utakmice s Jedinstvom i Igmanom”


U poznatoj tuzlanskoj pivnici “Boris” danas je upriličen zajednički ručak i druženje, nakon čega su prvotimci otišli na zaslužen odmor. “Bez obzira koliko sam zbog vas često puta bio nervozan, nakon ove subote da me je neko pitao da uzmem svo bogatstvo svijeta ja bih ga odbio i izabrao onaj veličanstveni dan kada smo svi zajedno došli do cilja. Čestitam vam na ovom velikom uspjehu koji smo postigli zajedničkim snagama“, igračima se obratio predsjednik Azmir Husić poručivši im da se dobro odmore pred prozivku i pripreme za premijerligašku sezonu.


________________________________________________________________________________________
30.09.2014
Portugalac Acácio Alfredo Casimiro novi je trener FK Sloboda


Casimiro je rođen 24. marta 1949. godine u Lisabonu, a u dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio je preko 20 različitih timova između ostalih Boavistu, Vitoriu Guimaraes, Porto i Betis (kao pomoćnik), Raju Casablanca, Al – Ittihad…
________________________________________________________________________________________
9.1.2015
Azmir Husić spreman investirati u Slobodu milion KM


"Meni je dosta više Slobode na aparatima. Želim klub bez dugovanja i klub koji se bori za titulu prvaka. Ukoliko bi do 2017. grad adekvatno ispratio dogovor, klub bi bio bez dugova i u Premijer ligi BiH. U suprotnom plašim se za njegovu sudbinu", kaže Husić.

Slobodin dug je, prema riječima Husića, oko četiri miliona KM. Tužbe pristižu svakodnevno i to je balast prošlosti protiv kojeg se Husić, kako je rekao, ne može sam boriti.

"Ja neću privatizaciju kluba. Sloboda mora ostati gradski klub, ali ukoliko želite da ostanem predsjednik Slobode onda moram imadi adekvatnu podršku", decidno je poručio Husić.
________________________________________________________________________________________
19.1.2015
Musemić: “Drago mi je da sam došao u Slobodu, klub sa velikom tradicijom”


Danas je u prostorijama stadiona Tušanj održana press konferencija na kojoj je novinarima zvanično predstavljen novi šef stručnog štaba FK Sloboda Husref Musemić kao i prvo pojačanje Zajko Zeba.

slika
________________________________________________________________________________________
12.02.2015
Pojačanja za spokojnije proljeće u FK Sloboda Tuzla


slika
________________________________________________________________________________________
31.03.2015
Evo kako izgleda klupski autobus FK Sloboda u novom ruhu


slika
________________________________________________________________________________________
21.04.2015
“Zlatna karika” vraća FK Slobodu na put stare slave!


slika


Kako je istakao predsjednik UO FK Sloboda Azmir Husić vrijednost cijelog projekta iznosi 8.000.000 KM.

Husić je istakao da ukoliko nacrt projekta nazvan „Zlatna karika“ ne bude usvojen od strane gradskih struktura vrlo vjerovatno da će se povući sa funkcije predsjednika kluba jer prema njegovim riječima ništa osim Evropske i šampionske Slobode nema smisla.
________________________________________________________________________________________
07.05.2015
Azmir Husić: “Ukoliko Grad Tuzla okrene leđa Slobodi, klub će doživjeti sudbinu Dite”

________________________________________________________________________________________

26.05.2015
Azmir Husić bez dlake na jeziku: ‘Hijene’ koje se vrte oko kluba progutat će evropska Sloboda!


Nakon dogovorenog nastavka saradnje sa Husrefom Musemićem, pred čelnicima tuzlanske Slobode tek slijedi „pravi“ posao. Ostvarivanje projekta „Zlatna karika“ veliki je poduhvat koji vodi ka ozdravljenju Kluba i stvaranju evropske Slobode.

Inače, u posljednje vrijeme imao sam mnogo kontakata i sastanaka sa gradonačelnikom Tuzle Jasminom Imamovićem koji je detaljno upoznat sa svime što podrazumijeva projekat 'Zlatna karika'. On je istakao da će Grad učiniti sve što je u njegovoj moći da maksimalno podrži Kariku. Takođe, gradonačelnik Imamović je poručio da će gradska uprava učiniti sve da u realizaciju Projekta uključi mnogobrojne gradske privrednike i građane“
________________________________________________________________________________________
26.05.2015
Azmir Husić: Sa Musemićem je dogovorena dvogodišnja saradnja, starta projekat "europske Slobode"


Da u Slobodi znaju šta rade najbolje pokazuje i činjenica da će naredni četvrtak trener "crveno-crnih" Husref Musemić i sportski direktor kluba Saša Vugdalić otputovati na Zlatibor kako bi dogovorili uslove za pripreme koje će tim sa Tušnja obaviti na Zlatiboru.

Crveno-crni su zadržali okosnicu tima koji je na proljeće bilježio dobre rezultate, a na Tušanj je ovog ljeta stiglo sedam novih igrača. Iz Goražda je došao golman Nikolić, odbranu su pojačali Škahić iz Veleža i Kostić iz Borca, vezni red Tuzlaka jači je za Ordagića (Zvijezda Gradačac), Stjepanovića (Rudar Velenje), Govedaricu (Slavija) i Veselinovića (Viktoria Plzen).
________________________________________________________________________________________
06.10.2015
FK Sloboda: Ovo su neki od planova za budućnost kluba


Sjajni rezultati Crveno – crnih u prvih 11 kola BHT Premijer lige najbolji su dokaz u kojem pravcu ide Klub. Cilj je jasan – stvaranje jake, stabilne i evropske Slobode.
slika


I dok Crveno – crni na bh. travnjacima budu vodili prvenstvene i kup bitke, direktor Kluba Vugdalić zadužen je za zahtjevan i odgovoran posao dobijanja licence za takmičarsku sezonu 2016/17. Pripreme dokumentacije za prvi dio aplikacije za licencu 2016/17 (rok 15.11… zatim 20.12, pa 28.02. i zadnji set 31.03.2016) u punom su jeku i pored brojnih problema koje stvaraju stari dugovi i upornog podmetanja klipova.

“Što nam više postavljaju klipove, nama je lakše! Ti isti se boje dokumentacije koju su za sobom ostavili. Zanimljivo upravo oni koji su od Slobode lijepo živjeli sada šalju presude i anonimne prijave kao na traci. Neće da shvate da mi možemo tražiti reviziju poslovanja 2001/2012 a onda ne bih bio u njihovoj koži. Poruka za njih je: Ne dirajte nas, ne kočite FK Sloboda, jer ona nije ni vaša ni naša, ona je institucija koja se voli i traje još malo pa 100 godina! Na žalost, sav financijski teret ja na plećima predsjednika Husića, ali na sreću za Slobodu pa da je on tu”.

________________________________________________________________________________________
PRIPREME TURSKA

13.02.2016


19.02.2016

________________________________________________________________________________________
12.03.2016
Azmir Husić uz Slobodu i u Vitezu: "Moralo je ući"
slika
________________________________________________________________________________________
15.03.2016
Debakl Sarajeva u revanš meču: Sloboda protutnjala Koševom







________________________________________________________________________________________
15.03.2016
Azmir Husić za N1: FK Sloboda je večeras ponos države


"Večeras je Sloboda pokazala sve na terenu", poručio je Azmir Husić, predsjednik FK Sloboda.
"Mi smo na polju gdje se svaka ekipa treba dokazati, a to su igrači i teren, polomili obje noge. Dokazali smo ko smo i šta smo. Sloboda treba biti ponos države."
________________________________________________________________________________________
20.03.2016
Azmir Husić: Spreman sam u rekordnom roku izgraditi stadion kakav BiH nema u vrijednosti od 50 miliona KM



U emisiji “Telering” koju na televiziji OBN vodi i uređuje Mato Đaković gost je bio suspendovani predsjednik FK Sloboda Azmir Husić.

“U pitanju je investicija oko 50 miliona maraka, spreman sam napraviti takav stadion za FK Sloboda ali prethodno se moraju obaviti određeni razgovori s čelnim ljudima Grada Tuzla” – kazao je Husić.
________________________________________________________________________________________
02.04.2016



Emocije predsjednika kluba koji ode na drugi kraj države da prati klub i proslavi sa svojim igračima na ovaj način
slika
________________________________________________________________________________________
18.04.2016
Priča o Slobodi: Tuzla je još "crvena"


Fudbalski klub Sloboda se vratio na mjesto koje mu po renomeu i pripada, na sam vrh bosanskohercegovačkog fudbala.

slika

Ekipa iz "grada soli" ove sezone igra možda i najljepši fudbal pod trenerskom palicom Husrefa Musemića, koji je uz predsjednika Azmira Husića svakako i najzaslužniji za preporod Slobode.

A ne baš tako davno, Sloboda je igrala u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine i živjela samo u sjećanjima nešto starijih Tuzlaka, koji su uz kafu i jutarnje novine podsjećali na "slavne dane".

A njih nije da nije bilo, na "Tušnju" su se dočekivale ekipe poput španskog Las Palmasa, belgijskog Lirsa, islandskog Akurejrija, a sve su prilike da će crno-crveni ponovo nastupati u nekom od evropskih takmičenja.

Opaska autora

"Na jednu stranu mogu se staviti novac, igrači i treneri, ali ako nema ljubavi prema klubu, onda je sve to džaba. U Tuzli se zaista voli Sloboda. Znam ljude koji nisu na 'Tušanj' kročili godinama, ali će me uvijek pitati: 'Kako je igrala Sloboda?' Ipak, ne treba zanemariti učinak Azmira Husića, voljeli ga ili ne. Malo ko je vjerovao u njegova prvobitna obećanja, ali on ih ostvaruje. Kada je dolazio u klub, Sloboda je bila u Prvoj ligi, pred raspadom, a on je za govornicom u BKC-u govorio o 'evropskoj Slobodi'.
"Na to će se nadovezati i trener Miroslav Ćiro Blažević, a na koncu se 'potrefilo' da Sloboda angažuje Husrefa Musemića, trenera koji je posložio ekipu i čiji su vidljivi plodovi rada. Definitino i svlačionica diše u stilu 'Svi za jednog, jedan za sve', a kada je tako onda nikako nije slučajan plasman Slobode u vrhu tabele. U Tuzli svi očekujemo da Sloboda osvoji trofej, prvi nakon 1971. godine i osvojenog Kupa prvoligaša SFRJ, ali... Neće biti tragedija ni ako se ne uspije u tome, fudbal će se i dalje igrati, Sloboda će se i dalje takmičiti, najvažnije je da se Sloboda stabilizovala i igra ponajbolji fudbal u državi, kao i to što su fudbaleri, a bogami i navijači prezadovoljni. U takvoj klimi se osvajaju trofeji, a ako takva klima potraje, Sloboda će narednih godina sasvim sigurno osvajati pehare".

________________________________________________________________________________________
25.04.2016
Perica Ivetić – Životna dvojba završila pobjedom: Nisam se pokajao što igram za “Amerikanca” i Slobodu!


slika


U FK Sloboda sam došao na poziv trenera Husrefa Musemića, sa kojim sam prije surađivao u Olimpiku. Moram priznati da sam se malo dvoumio oko dolaska u Slobodu jer u to vrijeme Sloboda je bila prakticki pred ispadanjem iz lige. Nisam ni znao ko igra tu, koji ljudi vode klub i kakve su ambicije kluba, a ja sam igrao u klubu koji je bio u vrhu slovenačkog fudbala i očekivao sam neki bolji transfer da napravim. Međutim poslije poziva trenera Husrefa Musemića i razgovora koji smo obavili čuo sam za gospodina Azmira Husića, kao za nekog “Amerikanca”, koji hoće da Slobodu vrati na mjesto koje joj pripada. Poznavajući od ranije da Husref Musemić nikad nije važio za neozbiljnog čovjeka i trenera shvatio sam da će Sloboda biti ozbiljan i organizivan klub. Sa predsjednikom sam sve dogovorio za tri minute i nisam pogriješio, što se danas vidi u ovoj godini i pol koliko sam proveo u Slobodi.
________________________________________________________________________________________

11.05.2016
FINALE KUPA BIH


________________________________________________________________________________________
09.06.2016
Održana press konferencija FK Sloboda: Husić i naredne sezone najavio plasman u Evropu

“Jedno je sigurno Sloboda će igrati svoje Evropske utakmice, nažalost to neće biti na Tušnju. U toku su pregovori sa nekoliko kvalitetnih i provjerenih fudbalera koje nastojimo priključiti timu tokom priprema. Jučer u kontrolnoj utakmici koja je odigrana na Tušnju protiv Sloge iz Simin Hana niko od igrača na probi nažalost nije zadovoljio. Ubuduće svaki puta pred početak nove sezone bit će pružena prilika svim igračima koji smatraju da imaju kvalitet za Slobodu da dođu i pokažu šta znaju. Sastavljamo tim da prođemo prvog protivnika u Evropi ali i da naredne sezone također izborimo plasman u Evropska takmičenja”
________________________________________________________________________________________
17.06.2016
FK Sloboda predstavila osam novih fudbalera


slika


Saradnju sa klubom iz Rudarske 2, dogovorili su Mahir Karić, Vladimir Grahovac i Aldin Đidić (Čelik), Asim Zec (Travnik), Filip Erić (Drina), Adnan Bobić (Velež), Ademin Hodžić (Radnik) kao i Ivan Fatić.

(Kakva su to tad imena bila...)
________________________________________________________________________________________
14.06.2016
PRIPREME U TURSKOJ



________________________________________________________________________________________
30.06.2016
IZLAZAK U EVROPU


https://www.youtube.com/watch?v=U74I0ISqpO0
________________________________________________________________________________________
23.07.2016
Završena saga: Aleksandar Subić i zvanično u Slobodi!


slika

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14.09.2016

Azmir Husić od danas više nije predsjednik UO FK Sloboda, svoju pismenu ostavku predao je u ruke predsjednika Skupštine FK Sloboda Kemala Kurevića.


Husić je ne čelu kluba iz Rudarske br.2 bio nepune četiri godine. Na mjesto predsjednika došao je u vrijeme kada se sloboda takmičila u Prvoj ligi FBiH, i bila praktično pred gašenjem zbog velikih dugovanja i blokiranog bankovnog računa na kojem već ionako mjesecima nije bilo sredstava za funkcionisanje kluba.

Za kratko vrijme Husić uspijeva preporoditi Slobodu, vratiti je u BHT Premijer ligu izboriti opstanak nakon čega dovodi nekoliko odličnih fudbalera koji su predvođeni Husrefom Musemićem u prošloj sezoni borili se za titulu prvaka BiH, te izborili nastup u finalu KUP-a i pretkolu Evropa lige.
U nekoliko navrata Husić je i ranije najavljivao mogućnost odlaska ukoliko ne dođe do određenih dogovora između njega i ljudi iz Gradske uprave u kojima je vidio partnere za stvaranje Evropske Slobode.

Međutim kako tvrdi Husić sve je ostalo samo na dogovoru i obećanju. Upravo je to i razlog zbog čega je odlučio da se povuće sa mjesta predsjednika FK Sloboda.

Najveći teret Slobode kako je Husić i ranije govorio su Slobodina dugovanja iz prethodnog perioda. Prije svega to je višemilionski dug koji potražuje Porezna uprava Federacije BiH. Kap koja je prelila čašu bila je situacija koju je zatekao pred stadionom Tušanj uoči odigravanja posljednje utakmice kada je na ulazu zatekao sudsku policiju zbog naplate duga koji potražuje Rudnik Kreka.


Danas je Azmir Husić posjetio igrače na treningu pozdravio se s njima te klub u nadležnost predao predsjedniku Skupštine Kemalu Kureviću pomoćniku gradonačelnika Jasmina Imamovića.

Nakon ostavke Husića brojni navijači se putem društvenih mreža pitaju šta i kako dalje. Kakva budućnost čeka Slobodu?
Mnogi su mišljenja da se u sve umiješala politika, a jedini pravi odgovor može dati samo vrijeme...
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 28 sep 2017, 22:52

Zajvaljuejm se drugu vobliju na spojleru. Uistinu si ucinio dobro djelo skrativsi svoje postove i na tome sam ti zahvalan.iskreno :thumbup:


P.s.s a bio sam se lrepo ode tema ko sa slobodom72 na galeriji udole u tacku nikad preletit :cry:

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.