FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Penaltiky » 20 dec 2017, 15:55

Pa i mislim na Grupne faze, to donosi pare i stabilnost ne donosi prvo pretkolo.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 20 dec 2017, 15:57

SmajilKaric je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:posto se ovdje spominjala Rijeka kao pozitivan primjer, izgleda da ce se raspasti, posto ih je napustio onaj talijan, Volpi bijese...
Nemoj chini da otvaramo temu rijeke ali nisi upravu ni sekunde....Volpi je ulozio svoj novac u Rijeku a Rijeka mu je to morala vracati u ratama, posto je Rijeka isplatila sav taj novac Volpiju rijeku ce kupiti sadasnji predsjednik Miskovic ja mislim da se preziva...Uglavnom to je nesto tipa pozajmica bilo samo sto je na totalno drugi nacin regulisano...Volpi je znaci ulozio svoj novac, ocistio rijeku od dugova, ulozio svoja sredstva u stadion,ekipu a ovi su morali mu vracati pare po povoljnijim uslovima nego da su digli kredit....Mislim da je slicna situacija i u Sarajevu
Nemoj da otvaramo, a ti se raspisa o Rijeci moj Smajile.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Penaltiky » 20 dec 2017, 16:02

Smajila za trenera, Kemicu Hafizovica za sportskog :kafa:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 16:02

pa ajde dajte primjere tih projekata koji dugorocno uspjevaju ovdje, svi ti projekti propadnu prije ili kasnije
naravno da ti finansijeri kratkocno mogu napravit rezultat, al iz nekog razloga ne ostaju dugorocno

isto je kod nas s Husicem, zna se da ta prica nema dugorocnu buducnost, isto je i s Misketom u Selji, sve to ima rok trajanja, eto vam i Osijek, pitanje vemena je kada ce i njihova prica zavrsit, naprosto ovdje na balkanu takve price ne opstaju dugorocno

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 dec 2017, 16:03

Nista novo ovdje, ljudi prskaju @Changlu :kafa:

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 20 dec 2017, 16:03

Malo bacanja lafine. Malo mazanja oci. :lol: :lol: :lol: :lol:
slika
Gradsko vijeće grada Tuzla krajem oktobra usvojilo je Nacrt Budžeta za 2018. godinu, a kolegij gradonačelnika utvrdio prijedlog, prema kojem su planirana i izdvajanja za izgradnju i rekonstrukciju stadiona Tušanj.

Prema ovom dokumentu u izgradnju i rekonstrukciju "tuzlanskog hrama fudbala" trebalo bi biti uloženo oko milion KM.

Naravno, očekuje se da veliki dio od planiranog novca bude utrošen u istočnu tribinu, čija je izgradnja počela u januaru ove godine, ali veliki napredak u radovima nije napravljen.

U narednoj godini i sportski klubovi iz Tuzle će moći računati na podršku grada. Velikoj sportskoj porodici "RSD" Sloboda trebalo bi pripasti 700.000 KM, od čega, naravno, najveći dio kolača pripada Fudbalskom klubu Sloboda.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 16:06

tuzlak1987 je napisao/la:Nista novo ovdje, ljudi prskaju @Changlu :kafa:

SmajilKaric
Postovi: 349
Pridružen/a: 08 nov 2017, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la SmajilKaric » 20 dec 2017, 16:08

wobly92 je napisao/la:
SmajilKaric je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:posto se ovdje spominjala Rijeka kao pozitivan primjer, izgleda da ce se raspasti, posto ih je napustio onaj talijan, Volpi bijese...
Nemoj chini da otvaramo temu rijeke ali nisi upravu ni sekunde....Volpi je ulozio svoj novac u Rijeku a Rijeka mu je to morala vracati u ratama, posto je Rijeka isplatila sav taj novac Volpiju rijeku ce kupiti sadasnji predsjednik Miskovic ja mislim da se preziva...Uglavnom to je nesto tipa pozajmica bilo samo sto je na totalno drugi nacin regulisano...Volpi je znaci ulozio svoj novac, ocistio rijeku od dugova, ulozio svoja sredstva u stadion,ekipu a ovi su morali mu vracati pare po povoljnijim uslovima nego da su digli kredit....Mislim da je slicna situacija i u Sarajevu
Nemoj da otvaramo, a ti se raspisa o Rijeci moj Smajile.
Moram covjeku objasniti situaciju da zna da je ovo model itekako dobar ali eto dzaba mu je pricati hehehe

sviunapad1010
Postovi: 8088
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 20 dec 2017, 16:28

Hitman22 je napisao/la:
sviunapad1010 je napisao/la:Solinas od RSD ide 95% za fudbal kakvi ostali.
Od 700.000 FK dobije 550.000 a to je 290.000 reprogram porezi 260.000 za poslovanje ili u prevodu 21.600 mjesecno. Eh pretpostavljam da je 80-90 hiljada mjesecno dovoljno za Sve troškove da budemo u gornjem dijelu. Da li je UO sposoban namaknuti jos 60-70 hiljada to je pitanje. U tom kontekstu treba tražiti novi UO sa jasnom matematikom. Ako ne moze neka se ne prihvataju posla ako mogu bujrum !!!! Mislim da je od grada ok za početak pa ako bude rebalans jos bolje ako ne i ovo je dovoljno da nema panike uz korektan i pošten rad
Care ti baratas samo sa parama za RSD 700.000 KM.Pogledaj ostale stavke u budžetu sa pravilnim rasporedom sredstava, ukidanjem JU stadion i sl. ne trebaju nam pare od UO i sponzora. Sta ce nam istok a rezultate nemamo neka bude 500.000 za izgradnju 500.000 za klub itd. Ili cijeli milon za klub pa izlaskom u evropu iduce godine imas 700.000 za tribinu. Pare nisu problem koliko ja vidim problem je gdje završe i raspodjela. Do faraona je da želi nesto da napravi imamo dovoljno para. Trebaju nam posteni ljudi u upravi i preraspodjela sredstava.

Edit: Azmira ne bi volio nazad na nacin kako je vec bio u klubu. Pozajmice i dalje zavaljivanje u dubiozu :stop:
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la solinas » 20 dec 2017, 22:14

Chinaglija kaze propao projekat Rijeke a ljudi samo u zadnje tri godine od evrope i transfera klepili cirka 20 miliona. ...
Yebo majku da je nama tako propast.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 22:15

solinas je napisao/la:Chinaglija kaze propao projekat Rijeke a ljudi samo u zadnje tri godine od evrope i transfera klepili cirka 20 miliona. ...
Yebo majku da je nama tako propast.
nisi ti shvatio sta je Chinaglia napisao, cim pises to sto pises

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la solinas » 20 dec 2017, 22:17

Chinaglia je napisao/la:
solinas je napisao/la:Chinaglija kaze propao projekat Rijeke a ljudi samo u zadnje tri godine od evrope i transfera klepili cirka 20 miliona. ...
Yebo majku da je nama tako propast.
nisi ti shvatio sta je Chinaglia napisao, cim pises to sto pises
Svatio sam ja ali ti ne kontas.
Da hoce neko vratiti dugove i dovesti nas u grupnu fazu izidici na zelenu granu ko Rijeku pa neka ide kada hoce dje hoce.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 22:26

poenta moje price je bila da treba naci modalitet po kome klub moze funckionisat bez da ima velikog finansijera (ako ga ima u tom modalitetu, jos i bolje, naravno)... lijepo je dok imas finansijera, al sta kada ga vise ne bude, sudbina kluba o niti visi

privatizacija kluba na ovim prostorima je suplja prica, to je prica koja traje jedan odredjeni vremenski period i kraj, nema tu dugorocne buducnosti, pa nisu nase lige TOP 10 liga gdje investitor ostaje dugorocno, a i ako ne ostane, doci ce neki drugi jer ima 'na sta doci'

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la solinas » 20 dec 2017, 22:32

Chinaglia je napisao/la:poenta moje price je bila da treba naci modalitet po kome klub moze funckionisat bez da ima velikog finansijera (ako ga ima u tom modalitetu, jos i bolje, naravno)... lijepo je dok imas finansijera, al sta kada ga vise ne bude, sudbina kluba o niti visi

privatizacija kluba na ovim prostorima je suplja prica, to je prica koja traje jedan odredjeni vremenski period i kraj, nema tu dugorocne buducnosti, pa nisu nase lige TOP 10 liga gdje investitor ostaje dugorocno, a i ako ne ostane, doci ce neki drugi jer ima 'na sta doci'
Chinaglia ti stvarno ne kontas. ...
Pa eto nema ga Rijeka vise. ...A dok je bio zaradili su para da se tuku sa Dinamom narednu deceniju.
Treba prilagoditi statut omoguciti ljudima da zarade od evrope, transfera izvuku svoje pare, barem da pokusaju. ...
Ko ce doci u ovo stanje bolan. ...
Pa Husic da zatrazi svoje pare na lomacu bi ga stavili. ..U fazonu odkud ti pravo da trazis SVOJE pare. ..
Mi smo takav mentalitet. ..Bolestan
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 22:34

tuci ce se, al za plasman u kvale Europa League

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 20 dec 2017, 22:34

Postoji li ijedan klub u Ligi Prvaka da nije privatizovan i da nema velikog finansijera?
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la solinas » 20 dec 2017, 22:36

Chinaglia je napisao/la:tuci ce se, al za plasman u kvale Europa League
Da je nama tako....
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 22:39

solinas je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:tuci ce se, al za plasman u kvale Europa League
Da je nama tako....
koji ste bi gloryhunteri

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 dec 2017, 22:45

Chinaglia je napisao/la:poenta moje price je bila da treba naci modalitet po kome klub moze funckionisat bez da ima velikog finansijera (ako ga ima u tom modalitetu, jos i bolje, naravno)... lijepo je dok imas finansijera, al sta kada ga vise ne bude, sudbina kluba o niti visi

privatizacija kluba na ovim prostorima je suplja prica, to je prica koja traje jedan odredjeni vremenski period i kraj, nema tu dugorocne buducnosti, pa nisu nase lige TOP 10 liga gdje investitor ostaje dugorocno, a i ako ne ostane, doci ce neki drugi jer ima 'na sta doci'
Neka onda prebace one plate sto daju uposlenicima stadiona na 10 uposlenika Slobode, da odradjuju sav posao i primaju novac za to. I eto ti 10 ljudi mladih i sa dosta zelje te na poslu od 8 do 4 bi to sve u godinu dana poslozili i napravili budzet od 1 mil ili vise godisnje ukljucujuci pare od sponzora, navijaca i grada jer bi funkcionisali kao firma.

Eto ti nacina, nacina ima 100. Treba samo odebati sve parazite, ali niko nece da odebe parazite.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 20 dec 2017, 22:50

pises gluposti :kafa:

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.