FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Muerte
Postovi: 821
Pridružen/a: 05 mar 2016, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Muerte » 21 maj 2016, 17:30

Pa eto ponudite mu 300 KM vise ako mislis da je tako. U Borcu je imao 1200

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la PiazzaGrande » 21 maj 2016, 17:34

Muerte je napisao/la:Pa eto ponudite mu 300 KM vise ako mislis da je tako. U Borcu je imao 1200
Nevjerojatno je kako su igrači Borca mizerno plaćeni, ako je onaj spisak sa platama vjerodostojan...
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Avatar
Agamemnon
Postovi: 1939
Pridružen/a: 22 dec 2015, 23:46
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Agamemnon » 21 maj 2016, 17:35

Muerte je napisao/la:Pa eto ponudite mu 300 KM vise ako mislis da je tako. U Borcu je imao 1200
Sta ti podrazumjevas pod nemoralnom ponudom onda.
Dace mu Zeljo 5000.....ili Sloboda mozda. :wtf:
Cuj nemoralna ponuda. Ko da je milion u pitanju.
ZIVJELA DRZAVA TUZLA

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la staragarda » 21 maj 2016, 17:41

Agamemnon je napisao/la:
Muerte je napisao/la:Pa eto ponudite mu 300 KM vise ako mislis da je tako. U Borcu je imao 1200
Sta ti podrazumjevas pod nemoralnom ponudom onda.
Dace mu Zeljo 5000.....ili Sloboda mozda. :wtf:
Cuj nemoralna ponuda. Ko da je milion u pitanju.
Ma to sam mu i ja napisao...Al se malo grbavi pravimo...čuj,nemoralna ponuda u Bosanskoj ligi...Bas me zanima sta je to... Ovdje se vrte smiješne pare sto se fudbala tice... Kod nas je 99% tih nekih lafo transfera u stvari potpisivanje slobodnih igrača... Kad se u našoj ligi bude plaćalo obestecenje i to minimalno 100 000 makar maraka i transfer bude barem 200 000 onda možemo pričati o nekim nemoralnim ponudama
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Muerte
Postovi: 821
Pridružen/a: 05 mar 2016, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Muerte » 21 maj 2016, 17:42

Agamemnon je napisao/la:
Muerte je napisao/la:Pa eto ponudite mu 300 KM vise ako mislis da je tako. U Borcu je imao 1200
Sta ti podrazumjevas pod nemoralnom ponudom onda.
Dace mu Zeljo 5000.....ili Sloboda mozda. :wtf:
Cuj nemoralna ponuda. Ko da je milion u pitanju.
Mi mu ponudimo 2000, a vi 5000 mjesecno. Za igraca koji ne vrijedi toliko( u citavoj ligi ih mozes nabrjati na prste jedne ruke koji toliko vrijede). To je za mene nemoralna ponuda.

PiazzaGrande je napisao/la:
Muerte je napisao/la:Pa eto ponudite mu 300 KM vise ako mislis da je tako. U Borcu je imao 1200
Nevjerojatno je kako su igrači Borca mizerno plaćeni, ako je onaj spisak sa platama vjerodostojan...
Taman su placeni. Da su kvalitetniji bili ne bi ispali.

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la PiazzaGrande » 21 maj 2016, 17:49

Nevjerojatno je da Toni Jović ima platu 1 450 KM..
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la wobly92 » 21 maj 2016, 17:53

PiazzaGrande je napisao/la:Nevjerojatno je da Toni Jović ima platu 1 450 KM..
Otkud vam to za plate Borčevih igrača?
Čuj 1450 Jović :shock:
Ističe mu ugovor, ko li će ga ugrabit...
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Muerte
Postovi: 821
Pridružen/a: 05 mar 2016, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Muerte » 21 maj 2016, 17:59

PiazzaGrande je napisao/la:Nevjerojatno je da Toni Jović ima platu 1 450 KM..
Jovic i Ugljesa su se tek pokazali u Borcu. Razumljivo je sto su im plate male. Sada tek mogu zanovijetati
Bio je spisak u medijima. Vrtio se jednk vrijeme.

slika
Zadnja izmjena: Muerte, dana/u 21 maj 2016, 18:01, ukupno mijenjano 2 puta.

PiazzaGrande
Postovi: 2450
Pridružen/a: 08 jan 2015, 16:28

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la PiazzaGrande » 21 maj 2016, 17:59

wobly92 je napisao/la:
PiazzaGrande je napisao/la:Nevjerojatno je da Toni Jović ima platu 1 450 KM..
Otkud vam to za plate Borčevih igrača?
Čuj 1450 Jović :shock:
Ističe mu ugovor, ko li će ga ugrabit...
Imaš na sport.centar, čini mi se, neki tekst o igraču Borca koji je plaćen 4 500 KM a nije zabio niti jedan gol pa je tu stavljena platna lista, malo je mutno ali se može skontat'...Ovi ostali igrači su igrali za siću...milja prosjek, čak ima i ispod milje...
HŠKZ - Made in Mostar
Mi smo obitelj!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Chinaglia » 21 maj 2016, 18:05

haha, da nije onaj Đilas

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la wobly92 » 21 maj 2016, 18:08

Jeste
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la HankMoody » 21 maj 2016, 18:24

Hajde, pošto svi daju svoje mišljenje o ekipi, da i ja probam. :mrgreen:
Pod pretpostavkom da ćemo igrati 4-2-3-1:
Golmani: Pirića prodati, imamo još Muminovića i Hamzabegovića, tu možda i ne treba nikog dovoditi.
Desni bek: pored Efendića, kojeg bih preselio na klupu, treba nam neko ko će biti starter.
Stoperi: Kostić kao lijevi, Mehmedagić i Škahić kao desni, možda da tu nedostaje još jedan igrač, zašto ne ostaviti Salihovića kao četvrtu opciju.
Lijevi bek: Ivetić je siguran kao starter, treba dovesti alternativu jer će Lakičević vjerovatno otići.
Centralni vezni: tu imamo Sarića, Ordagića, Stjepanovića i Merzića i pokriveni smo. Dovesti zamjene ukoliko bi neko od navedenih otišao. Vidjeti šta s Pršešom.
Ofanzivni vezni: Zeba alfa i omega, Ordagić može pokriti tu poziciju kad ga nema.
Krila: Veselinović kao jedini starter, dovesti kvalitetno krilo za prvih 11 na suprotnoj strani. Ostaviti Govedaricu kao treću opciju, Mehidića kao četrvtu.
Napad: ako je tačno da Krpić ide, onda treba dovesti nekog jako dobrog napadača da bude u prvoj postavi i rotirati ga s Ahmetovićem.
To je neko moje viđenje, nerealno je očekivati 10 ili više dolazaka, nije ovo FM. :D
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Agamemnon
Postovi: 1939
Pridružen/a: 22 dec 2015, 23:46
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Agamemnon » 21 maj 2016, 18:34

Da bi napravili iskorak,odnosno bili konstanta BiH fudbala moramo imati okosnicu na okupu.
Piric,Kostic,Veselinovic,Saric,Zeba,Mehmedagic,Ordagic,Ahmetovic,Ivetic,Muminovic,Efendic.pa I Govedarica ali mora popraviti formu.
To su igraci koji moraju ostati.Naravno jedino Piric i Ordagic mogu ici ako bude dobra ponuda,iako bi ostavio obojicu za evropu.
Lakicevic,Krpic,Salihovic,Merzic,Prses,Mehidic,Haurdic,ukoliko Azmir zaista misli napasti evropu i ove godine ti igraci nemaju sta traziti u Slobodi.
ZIVJELA DRZAVA TUZLA

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 21 maj 2016, 20:04

uopce ove plate igraca Borca nisu smijesne...posebno za ono sta su uradili

ova plata+rata ugovora..eh sad dolazimo gdje se stvari razlikuju, neki imaju hranu i stan, neki klubovi ne..i to je taj total koji je u svim klubovima tu negdje...

total ovog spiska bi ih stavio sigurno odmah iza prvih 5 ekipa na tabeli, a vjerujte mi da je znacajno veci od mjesecnog totala Radnika iz Bijeljine..

sad to sto mi mislimo da uzimaju nasi igraci neku ogormnu lovu, zato nam igraci i idu u Albaniju, Novi Zeland, Mijanmar itd itd...ovaj sa 4.500, ako ima ratu i stan-hranu vjerujte mi da je medju top 15-20 najplacenijih igraca lige, posebno ako izuzmemo FK Sarajevo sa njihovim nerealnim ugovorima...

ako Radinovic u Zelji dobije 2.000+ ove ostale benefite, ode on u red najvise placenih igraca tamo, posebno ako bi izuzeo Stevanovica i Lendrica

postoji par igraca u ligi koji mlate neku lovu, ostali igraju svugdje za slicne pare
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Thranduil
Postovi: 1345
Pridružen/a: 16 feb 2014, 19:21
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Thranduil » 21 maj 2016, 23:22

Mislim da se svi (skoro svi) slažemo u jednom da nam za pravi iskorak treba ~10 igrača, koliko je to realno i koliko je moguće to je druga stvar.
Ukoliko želimo napasti titulu od početka i možda proći pretkolo,dva,možda i tri onda je to neminovno. N emožemo se pouzdati u to da će neko odigrati sezonu iz snova, da neće biti povreda... sve se mora uzeti u obzir.
Malo kad sam presabrao, ovako bi to bilo:
slika slika

Pirija je upitan, ako ga prodamo za fine novce još bolje a dovesti kakvog iskusnog veterana na sezonu jer moje mišljenje da Azir nije još uviejk za prvog golmana. Barem još sezonu da se kali kroz Kup i da uči od starijeg.
Sa platama igrača koje bi "otpustili" pokrili bi plate svih ovih što bi ih doveli osim Južnoamerikanaca. Te plate bi pokrili prodajom Ordagića i Pirića (možda), vjerujem da bi mogli proći prvo pretkolo LE i onda taj sav novac usmjeriti na vraćanje dugova. Sponzori bi po onome što se priča trebali biti, barem taj generalni dosta izdašan.
Zašto Južnoamerikanci? Zato što su najbolji igrači ove igre, tehnički prejaki i brzi, takv nam trebaju naprijed i isplati se malo više istrest keša jer će donijet rezultat a i dobro se prodaju.
Zašto Afrikanci? Zato što su fizički nenad*ebivi igrači a to nam treba na zadnjem veznom i barem jedan stoper + (kao i za Južnoamerikance) bilo bi lakše ukolpiti po dvojicu, da imaju da se druže :mrgreen:
Ovde dodati još jednog golmana i napadača i par klinaca iz juniorskog pogona i to je taj roster od 25-27 igrača.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 maj 2016, 23:28

Ne mozemo mi Arezinu nikako uzeti od Zrinjskog, niti bi on volio iz Zrinjskog u Slobodu nakon ove sezone. A i Kouadio je njihov..

A Afrikanci i Juznoamerikanci su kocka, sve macak u vreci. Nekad mozes dobiti dobrog igraca, a nekada teskog mutu :)

Avatar
Thranduil
Postovi: 1345
Pridružen/a: 16 feb 2014, 19:21
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Thranduil » 21 maj 2016, 23:51

tuzlak1987 je napisao/la:Ne mozemo mi Arezinu nikako uzeti od Zrinjskog, niti bi on volio iz Zrinjskog u Slobodu nakon ove sezone. A i Kouadio je njihov..

A Afrikanci i Juznoamerikanci su kocka, sve macak u vreci. Nekad mozes dobiti dobrog igraca, a nekada teskog mutu :)
Kako sam vidio na transfermarketu, istekao mu je ugovor pa sad. Kuadio su nagađanja još uvijek nisam vidio da je to zvanično. Koliko puta je bilo da se potroši tinta iz olovke i ne potpiše :mrgreen:
Treba uzimati direktno iz njihovih liga a ne ove iz vražije matere kao Sarajevo i onda su veće šanse da nećeš pokupiti škart. Oni su našli jedina dva brazilca koja ne znaju šutnuti loptu na svijetu :D
Inače je svaki igrač mačak u u vreći jer dolazi u drugu sredinu u drugi sistem, ne snađe se svako u svakom klubu, to vrijedi i za ova velika imena i zvijezde a kamoli za ove amatere s balkana

Avatar
Beduin
Postovi: 16197
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Beduin » 22 maj 2016, 00:20

tuzlak1987 je napisao/la: A Afrikanci i Juznoamerikanci su kocka, sve macak u vreci. Nekad mozes dobiti dobrog igraca, a nekada teskog mutu :)
Ja bih rekao da ces prije mrava bokserskom rukavicom uhvatiti za desno jaje, nego ces ubosti kvalitetnog afrikanca/juznoamerikanca za nase lige. Jer one pristojnije kvalitete ipak moras i masno platiti.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la pinoglavi » 22 maj 2016, 00:25

Beduin je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la: A Afrikanci i Juznoamerikanci su kocka, sve macak u vreci. Nekad mozes dobiti dobrog igraca, a nekada teskog mutu :)
Ja bih rekao da ces prije mrava bokserskom rukavicom uhvatiti za desno jaje, nego ces ubosti kvalitetnog afrikanca/juznoamerikanca za nase lige. Jer one pristojnije kvalitete ipak moras i masno platiti.
A eto Thiago veze sa zivotom nema realno i Bog zna iz koje lige je dosao i opet solidno igrao u Zelji. Doduse nama treba neko ko ce igrati u timu za titulu a ne u timu koji se za Europu bori :P
Ne treba se s njima zalijetati, 1-2 dovesti i to je to. Primarno treba traziti pojacanja iz nase lige i bh igraci u inostranstvu, koji su mozda nekada igrali u bh ligi.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la wobly92 » 22 maj 2016, 00:33

Sa tankim budžetom i limitiranim izborom uprava je radila odličan posao na polju transfera zadnjih godinu i po. Koga god da dovedu sad kad je budžet za transfere veći (trebalo bi s obzirom na ambicije, Azmir će sigurno biti "darežljiviji") i kad možemo i te strance dovodit, vjerujem da imaju i dobar razlog i ne treba zaključivat ništa unaprijed.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.