FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la pinoglavi » 19 maj 2016, 19:36

Ja mislim da je Jovic iz Borca teze povrijedjen, ne znam da li se isplati cekati ga.
U Velezu ima Damir Peco, 19god, desno krilo, sto sam ja gledao strasan potencijal samo nije igrao vecim dijelom druge sezone, ne znam zbog cega. Upisao je i za U19 reprezentaciju nastup. Valjalo bi ga dovesti, vjerovatno se ni njemu ne igra u federalnoj.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la DoeTz » 19 maj 2016, 19:37

pinoglavi je napisao/la:Ja mislim da je Jovic iz Borca teze povrijedjen, ne znam da li se isplati cekati ga.
U Velezu ima Damir Peco, 19god, desno krilo, sto sam ja gledao strasan potencijal samo nije igrao vecim dijelom druge sezone, ne znam zbog cega. Upisao je i za U19 reprezentaciju nastup. Valjalo bi ga dovesti, vjerovatno se ni njemu ne igra u federalnoj.
Ja mislim da je povrijedjen.
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 maj 2016, 19:39

Treba on jos pure jesti u Federalnoj, ima slifa ali trenutno mi ciljamo na vrh, a on nije sazrio za toga da ganja te domete jos :D

Eto vidjeti cete da ce dolaziti neki za koje nismo culi ali su dobri igraci.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la pinoglavi » 19 maj 2016, 19:47

tuzlak1987 je napisao/la:Treba on jos pure jesti u Federalnoj, ima slifa ali trenutno mi ciljamo na vrh, a on nije sazrio za toga da ganja te domete jos :D

Eto vidjeti cete da ce dolaziti neki za koje nismo culi ali su dobri igraci.
Ma opcenito nema nista od tog da se igraci kale u federalnoj, mogu jedino dvostruki prelom noge zaraditi. 19 mu je god, mogao bi dobijati priliku i kod nas u prvom timu, kad ce ako nece u ovim godinama, ne trebaju se igraci cekati da predju 20 kako bi dobili priliku. Sa ostalim igracima sto si napisao se slazem :D
Odlicna je i to da vratimo u PL igrace koji su nekada igrali ovdje a imaju bilo kakvog iskustva u inostranstvu, kao sto smo dosad radili. Samo da se ne zaletimo sa nekim strancima upitnog kvaliteta jer smo potpisali reprogram.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Chinaglia » 20 maj 2016, 13:04

obzirom da ce nastup u evropi vrlo brzo, ekipa se mora formirat' vrlo brzo, jer vec za 20 dana krecu pripreme, a 10 dana poslije toga cemo saznat' ime protivnika u EL, a onda vrlo brzo idu i tekme, tako da se nadam da Husref i Azmir vec imaju neka imena s kojima su nacelo dogovorili dolazak na Tusanj!

nama ce biti potreban kvalitet i kvantitet da bismo ponovo boravili u samom vrhu PL, tesko je ocekivat' da bismo to ponovili s ovom ekipom, a vidjeli smo kako su ove sezone prosli Olimpic i Zeljescar, odnosno, sta je nastup u evropi ucinio od njih.. da nam je skockat' ekipu kao Zrinjski i bit' ce sve u redu :salut:

Avatar
Slobodas
Postovi: 3473
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Slobodas » 20 maj 2016, 23:09

Moje zelje od igraca iz PLBIH

Goodness Ajayi ( NK Rijeka [L->](NK Siroki ) )
Germain Kouadio ( NK Travnik )
Mahir Karic ( NK Celik )
Marin Popovic ( NK Celik )
Slobodan Jakovljevic ( FK Radnik )
Haris Dilaver ( FK Mladost )
Ugljesa Radinovic ( FK Borac )
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
Thranduil
Postovi: 1345
Pridružen/a: 16 feb 2014, 19:21
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Thranduil » 20 maj 2016, 23:35

slika slika


Ukoliko želimo napasti titulu i biti jedan od favorita odmah od starta sezone nama treba dosta dosta igrača, igrači kao što su Mehidić,Pršeš,Merzić,Salihović,Efendić,Haurdić,Lakičević,Krpić nisu igrači koji mogu da donesu titulu na Tušanj niti naprave nešto u europi (prolaz kojeg pretkola). Previše je to igrača jer 8 navedenih bi se trebalo riješiti a prodati Ordagića i Pirića(ukoliko seon proda, dovesti starijeg,iskusnog dobrog golmana na jednu sezonu). To je otprilike 10 odlazaka i toliko dolazaka nam i treba.
Govedarica mislim da ima potencijala a i ima ugovor s nama na još dvije godine ako se nevaram.
Treba nam i novi napadač ali ubica u napadu a Ahmetović nije igrač koji bi trebao biti na klupi. Predobar i preskup je za klupe ali ja mislim da nama treba još bolji napadač. Tog igrača bi ja potražio u Južnoj americi i izdvojio najviše na njegovu platu.
Treba nam i desno krilo, krilni napadač, krilni gol igrač a ne neko ko ne zna ni šta hoće na desnoj strani 16erca. Ovde bi također doveo Južnoamerikanca nekog, brzog tehnički dobrog igrača.
Vjerovatno da je ovo previše novih igrača odjednom ali barem kroz ovaj prelazni rok i sljedeći zimski odraditi ovo. Trebat će nam 22 igrača umjesto ove sezone 12 da bi napali titulu.

Iz naše lige izdvojio bi ove igrače koje bi mogli dovesti (slobodne) i koji nisu igrači Husarića.

Toni Livančić , desni bel iz Viteza 21g.
Asim Zec, krilo/napadač iz Travnika 22g.
Filip Arežina , vezni iz Zrinjskog 23g.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 maj 2016, 23:41

E jbg i ti bi sve otjerao, Merzic i Efendic su itekako korisni, a odlazak Ordagica bi tesko mogli nadoknaditi ..

Treba pustiti Mehidica i Haurdica, a dovesti 2 dobra krila da se rotiraju sa Veselinovicem. To bi znacilo da Zeba, Ordagic, Saric, Stjepanovic i Merzic mogu pokriti svoje prirodne pozicije bez da moramo gurati Ordagica i Sarica na krilo. Tako bi bili popunjeni i u vezi i na krilima i izostanak 2 pa cak 3 igraca se ne bi osjetio koliko ove sezone jer bi imali kvalitetna krila uz Veselinovica.

A u napadu bih pustio Krpica i doveo nekog kvalitetnog pored Ahmetovica da tjera Ahmetovica da pruza sve od sebe.

A nazad bih ostavio odbranu, pojacao je sa jednim ili dva igraca. Ja sam zadovoljan sa ova tri stopera Skahic, Mehmedagic, Kostic, a i sa Iveticem i Efendicem. Znaci jedan bek i jedan stoper i to bi bila odlicna odbrana.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la wobly92 » 20 maj 2016, 23:46

Da li neko prati Federalnu, prvenstveno Zvijezdu i Metalleghe, pa momčić iz Zvijezde eno ode u Standard neki dan (ne znam jel zvanično), mora bit nešto i tu da valja.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 maj 2016, 23:47

slika

I Pirica normalno pokusati prodati, ovo je zadnja sansa da se od njega zaradi nesto jer na kraju naredne sezone mu istice ugovor. Dovesti nekog novog golmana ili dati Aziru sansu.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Chinaglia » 21 maj 2016, 13:24

slika

Golmani: Piric, Muminovic, Hamzabegovic, Nikolic

mislim da je prodaja Pirije najrealnija opcija, a pitanje je koga stavit' na gol.. licno sam za Azira, jer ga treba isforsirat', napravili su to drugi klubovi sa svojim igracima, prema tome, trebali bismo i mi.. tu nam ne trebaju nikakvi dolasci, tri golmana su taman

Odbrana: Ivetic / Lakicevic, Kostic / Skahic, Mehmedagic / ???, Efendic / ???

mislim da se pocetni sastav u odbrani nece mijenjat', iako bih volio novog stopera umjesto Hareta, a Hareta na klupu sa Skahicem, te novog desnog beka, volio bih za pocetni sastav, dakle boljeg od Efendica, mada, mislim da ce ipak biti za klupu, ako se Husref do sada nije "odrekao" Efendica iz pocetnog sastava, nece ni sada.. na taj nacin bismo imali po dva igraca na svakoj poziciji

Vzni red: Ordagic / Saric, Stjepanovic / ???, Veseli / Govedarica, Zeba / Ordagic, ??? / Mehidic

pod pretpostavkom da zadrzimo Veselog i dovedemo novo, kvalitetno krilo, igraca koji pravi razliku, za ocekivat' je da predjemo na igru sa dva prava krilna igraca, sto ce automatski ovu ekipu ucinit' brzom, opasnijom, kroz prodore, centarsuteve, asistencije, golove.. sve ono sto nismo imali jer smo tu gurali Sarica/Ordagica, pa kada nam zatvore Veselog, bili smo u kanalu, jer Saric/Ordagic ne mogu ono sto moze Veseli kao pravi krilni igrac

sto se tice ostalih pozicija u veznom redu, sve je poznato, samo bih mozda doveo jos jednog def veznog igraca, vjerovatno kao rezervu za Stjepanovica, jer on je odigrao dobru sezonu i mislim da nema potrebe trazit' boljeg od njega, nego potrazit' zamjenu za njega.. Merzic je tu, da li ce ostat', ne znam, meni svejedno

u svakom slucaju, pomalo mi nevjerovatno zvuci da bi Husref mogao igrat' bez Sarica u ekipi, jer Zeba i Ordagic sigurno nece na klupu, a opet s druge strane, morat' ce, ako dovedemo krilo koje pravi razliku.. kako god, bolje da ga glavi boli od viska opcija, nego od nedostatka istih

Govedaricu ne bih dirao, samopouzdanje se moze povratit', on je vise nego korektan igrac, al' kako stvari izgledaju, Husref ga ne mirise, a mislim i da Miljan njega poslije svega ne mirise, te da ce doci do rastanka.. u tom slucaju, treba zamjena za Govedaricu.. na drugom krilu neka Mehidica, rezerva ce biti svakako, znao je unijet' zivost u igru kada udje s klupe, samo ne smije pocinjat' tekme

Napad: ??? / Ahmetovic

ovdje nam treba golgeter, igrac koji pravi razliku, to je jasno.. Ahmetovic je imao odlicnu polusezonu, al' onda samo 1 gol u 12 tekmi, sto je katastrofa, shodno tome bih potrazio jos jednog napadaca, boljeg strijelca od Ahmetovica! ipak, Ahmetovica bih ostavio, 10 golova i dosta asistencija je dobar ucinak, u nekoj rotaciji, ta dva napadaca bi nam bila vrh


ne ocekujem, a ne biste trebali ni vi puno promjena u igrackom kadru, a pogtovo ne ocekujte neka zvucna imena, toga nema u nasoj ligi, treba birat' pametno.. dva-tri igraca koja prave razliku (tipa Zeba, Veseli, Ordagic), te jos dva-tri igraca koji ce upast' u savrsen sistem Husrefa Musemica.. to je po meni sto nam treba i tada cemo imat' kvalitet, odnosno kvantitet, pa kartoni, povrede i umor nece predstavljat' problem

ovo su moje zelje, pa vidjet' cemo..

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Chinaglia » 21 maj 2016, 13:28

zanima me strucni komentrar ultrasstylea na moje vidjenje ekipe za sezonu 2016/17

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 maj 2016, 14:08

Ako nam Saric ne odbjegne :D

Vidim svi racunamo Govedaricu i Sarica, a jedan sa Husrefom na vi, a drugi vec pokusao da pobjegne jednom :D

Avatar
Muerte
Postovi: 821
Pridružen/a: 05 mar 2016, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Muerte » 21 maj 2016, 14:14

Slobodas je napisao/la:Moje zelje od igraca iz PLBIH

Goodness Ajayi ( NK Rijeka [L->](NK Siroki ) )
Germain Kouadio ( NK Travnik )
Mahir Karic ( NK Celik )
Marin Popovic ( NK Celik )
Slobodan Jakovljevic ( FK Radnik )
Haris Dilaver ( FK Mladost )
Ugljesa Radinovic ( FK Borac )
Ugljesa je skoro pa nas.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la staragarda » 21 maj 2016, 14:31

Muerte je napisao/la:
Slobodas je napisao/la:Moje zelje od igraca iz PLBIH

Goodness Ajayi ( NK Rijeka [L->](NK Siroki ) )
Germain Kouadio ( NK Travnik )
Mahir Karic ( NK Celik )
Marin Popovic ( NK Celik )
Slobodan Jakovljevic ( FK Radnik )
Haris Dilaver ( FK Mladost )
Ugljesa Radinovic ( FK Borac )
Ugljesa je skoro pa nas.
Bilo je tu jos dosta skoro pa vaših koji su kod nas završili
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Muerte
Postovi: 821
Pridružen/a: 05 mar 2016, 20:25
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Muerte » 21 maj 2016, 14:54

staragarda je napisao/la:
Muerte je napisao/la:
Slobodas je napisao/la:Moje zelje od igraca iz PLBIH

Goodness Ajayi ( NK Rijeka [L->](NK Siroki ) )
Germain Kouadio ( NK Travnik )
Mahir Karic ( NK Celik )
Marin Popovic ( NK Celik )
Slobodan Jakovljevic ( FK Radnik )
Haris Dilaver ( FK Mladost )
Ugljesa Radinovic ( FK Borac )
Ugljesa je skoro pa nas.
Bilo je tu jos dosta skoro pa vaših koji su kod nas završili
Nemoralna ponuda moze sve promijeniti, ali nije on vrijedan nemoralne ponude. Ako mozete placati bujrum

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 21 maj 2016, 15:01

ja zaista nemam pojma kako ce nam izgledati tim naredne sezone...ocekujem puno promjena, a i treba nam puno promjena..

jednostavno previse je nepoznanica da bi se davale ikakve prognoze...jedni su odigrali predobre sezone, odlicni su igraci, a istekli su im ugovori (Saric, Kostic) pa ce ih biti skoro pa nemoguce zadrzati u Tuzli obzirom na timove koji ih zovu...drugi su clanovi standardne postave, ali nisu u dobrim odnosima sa Husrefom, pa ako ostane on postoji velika sansa da odu oni...treci jednostavno nisu zasluzili da igraju u Slobodi ako zelimo neki trofej..i cetvrti tipa Ordage i Pirije koje moras prodati da se sta zaradi, a sad je pravi momenat...

i kad saberes te 3-4 kategorije dobijes da bi u narednu sezonu mogli uci sa 10-11 pa i vise novih igraca i potpuno izmjenjenim timom
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la fukaratz » 21 maj 2016, 15:16

ultrasstyle_tz je napisao/la:ja zaista nemam pojma kako ce nam izgledati tim naredne sezone...ocekujem puno promjena, a i treba nam puno promjena..

jednostavno previse je nepoznanica da bi se davale ikakve prognoze...jedni su odigrali predobre sezone, odlicni su igraci, a istekli su im ugovori (Saric, Kostic) pa ce ih biti skoro pa nemoguce zadrzati u Tuzli obzirom na timove koji ih zovu...drugi su clanovi standardne postave, ali nisu u dobrim odnosima sa Husrefom, pa ako ostane on postoji velika sansa da odu oni...treci jednostavno nisu zasluzili da igraju u Slobodi ako zelimo neki trofej..i cetvrti tipa Ordage i Pirije koje moras prodati da se sta zaradi, a sad je pravi momenat...

i kad saberes te 3-4 kategorije dobijes da bi u narednu sezonu mogli uci sa 10-11 pa i vise novih igraca i potpuno izmjenjenim timom
kad sve saberes nama Husref iako je valjao na jedan nacin na drugi je odmagao i sebi i igracima a i nama :kafa: valjda iduce godine nece biti tolko tvrdoglav :pray:
Sloboda Tuzla

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Chinaglia » 21 maj 2016, 15:17

ultrasstyle, razocarao si me, vidi se da nemas pojma :kafa:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la staragarda » 21 maj 2016, 15:21

Muerte
Kakva bolan nemoralna ponuda...o kojoj ti ligi priča.... Ja pričam o Bosanskoj Gdje igrači preko noći prelaze iz kluba u klub za 300 maraka više... A za 500 maraka više dovede ti Svoju mater da pere dresove za klub...čuj,nemoralna ponuda.. Pomislio bi čovjek da se ovdje Milioni maraka obrnu u transferima a 95% igraca Dođu kao slobodni
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.