FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 17 apr 2017, 15:32

JUNIORSKI I KASETSKI PRVACI BIH OD 2002/03.

..........................................KADETI............................................JUNIORI

2002/03................................ŽELJEZNIČAR I ČELIK(FEDERACIJA.BIH)..........SLOBODA I KRAJINA ,(FEDER.BIH God.1984 i 1985)
..........................................................Nije mi poznato da li se 2003 i 2004 igrala završnica na državnom nivou BiH
2003/04................................SARAJEVO(FEDERACIJA.BIH)......................SLOBODA .....(FEDER. BIH, Godišta 1985 i 1986)


2004/05................................KOZARA................................................MODRIČA

2005/06................................SARAJEVO.............................................ŠIROKI

2006/07................................ŠIROKI.................................................ZRINJSKI

2007/08................................SLOBODA(Godišta 1991 i 1992)......................SLOBODA(Godišta 1989 i 1990)

2008/09................................ŠIROKI.................................................ČELIK

2009/10................................SLOBODA(Godišta 1993 i 1994)......................SARAJEVO

2010/11................................SARAJEVO.............................................SLOBODA(Godišta 1992 i 1993)

2011/12................................KOZARA................................................ŠIROKI
.............................................................................................................................2012/13
2012/13................................SARAJEVO..............................................SARAJEVO.....Juniori Slobode,prvaci 1. oml. lige
.....................................................................................................................BIH,(druga liga).godište 1994/95
2013/14................................ŽELJEZNIČAR...........................................ŽELJEZNIČAR

2014/15................................SARAJEVO...............................................ŽELJEZNIČAR

2015/16................................SARAJEVO...............................................ZRINJSKI

2016/17................................SARAJEVO...............................................ŽELJEZNIČAR

2017/18................................SARAJEVO...............................................SARAJEVO.
p.s.
Zbog ispadanja seniorske ekipe FK Sloboda iz P.L.BiH od 2012-2014, Juniori i Kadeti Slobode su po tadašnjim propisima F/N Saveza BiH, automatski ispali u niži rang (1. liga).U sezoni 2012 /13 Juniori Slobode su postali prvaci 1. Omladinske lige.BiH(druga liga).Time na žalost nisu stekli pravo povratka u Omladinsku P.L.BiH, nego su nastavili takmičenje u nižem rangu sve dok seniori 2014 nisu izborili povratak u P.L.BiH.Tada su po važečim propisima vraćeni u Omladinsku P.L.BiH.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 24 apr 2018, 05:55, ukupno mijenjano 18 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 20 apr 2017, 22:08

NAŠ DOBRI STARI "TOMO VINKOVIĆ"

slika
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 21 apr 2017, 14:27, ukupno mijenjano 2 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Brzonogi24
Postovi: 16
Pridružen/a: 24 maj 2016, 17:42
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Brzonogi24 » 20 apr 2017, 22:21

Novo ime Kikaci united.....

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 21 apr 2017, 07:13

DANAS ,PETAK 21. APRIL 2017. JE "DAN RUPE".


slika

21.12.2015 god. POČETAK RADOVA NA NOVOJ, ISTOČNOJ TRIBINI STADIONA TUŠANJ
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 21 maj 2017, 07:36, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 21 apr 2017, 13:13

.....PL BIH , SEZONA 2016/17. 27 kolo , 22.04 .2017.SUBOTA(17:00)


.......................FK SLOBODA.............................-............................HŠK ZRINJSKI


......................................0...........................................- ............................................0.


............................JAGODIĆ.................................................................SLIŠKOVIĆ

......."Ovom utakmicom ništa se ne završava"........................" Idemo u Tuzlu po tri boda"
........" Potajno želimo plasman u Evropu"


- Zebin gol sa centra-



Stadion Tušanj u Tuzli.Teren raskvašen.Uslovi za igru regularni.
Gledalaca 2 500. Sudija:Jakupović(Bihać),pomoćnici Ibrišimbegović(Travnik)
i Baković(...?). 4.-Peljto(Brčko). 5.-Mulahasanović (Sarajevo), 6.-Petrović(B. Luka)
Posmatrač suđenja Salem Prolić(Ljubuški).Delegat Grganović N. Travnik.
Žuti kartoni: Tandir(3),Veselinović, Mehmedagić i Hairlahović Sloboda.
................Barić, Jakovljević,Katanec i Petrak Zrinjski.
Strelci:........


Sloboda : Erić,Todorović,Škahić,Mehmedagić,Lazevski.Veselinović(Ziljkić),Stjepanović,Grahovac(Hajrilahović),Subić,Ordagić(Smajic),Tandir.


Zrinjski: Pirić, Peko(Og.Todorović), Tomić, Barić, Jović(Mešanović), Lučić, Jamak(Kobiljar), Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija.



slika
Stjepanović u duelu protiv igrača Zrinjskog -jakubović posmatra kao zrinjevci tuku Nemanju
Nemanja Stjepanović igrač utakmice.
..........................................................................................................................................................
Erić, Stjepanović,Mehmedagić, Lazevski,Subić,Veselinović,Todorović,prolazna ocjena.

Ordagić,Škahić,Grahovac-moglo bolje.(Dojam je da Ordagić nije potpuno zdrav).

Tandir-loš jer je prerano bačen u vatru,nije on za startera.
.........................................................................................................................................................
Smajić, imamo špica protiv selje.

Zilkić, mora bolje.

Hairlahović ,dobro što nije bio starter,treba ga postepeno uvoditi.
.........................................................................................................................................................
Zec je fallio i to dosta,nadam se da će biti fit protiv selje.

Efendić mora stisnuti zube protiv selje i uprkos svemu odigrati kako najbolje može.U suprotnom ,neka Todorovića.

...........................................................................................................................................................

..........................................................................................Allahu uhdžubna anil kavmiz-zalimin.
............................................................................... EDIN JAKUPOVIĆslika



..............................................................................................................................................................................................................................
5. kolu Lige za prvaka

.GRAD...................... UTAKMICA............................................. DATUM

.Sarajevo....................Sarajevo - Krupa.....................................1:1 23. april

.Bijeljina.....................Radnik - Željezničar................................. 0:1 23. april

.Tuzla........................ Sloboda - Zrinjski.....................................0:0 ,22. april



.............................................................................................................



1. ŽELJEZNIČAR......... 27... 16... 7... 4 ... 35 : 16... 55
2. ZRINJSKI.............. 27... 15... 9... 3.... 44 : 19... 54
3. SARAJEVO............. 27... 13... 11.. 3... 34 : 18 ... 50
4. SLOBODA.............. 27... 10... 9... 8 ... 34 : 33... 39 ..%.(48 %)..%.(proljeće 37 %)
5. RADNIK................ 27... 10... 9... 8.... 33 : 28... 39
6. KRUPA................. 27... 10... 7... 10 .. 32 : 30... 37


................................................................................................................................................................................................................................




..ODLAZI JAGODIĆU I NEMOJ SE SROZAVATI JOŠ NIŽE !




...................................................................................................................................................................................................................................................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 06 avg 2018, 18:16, ukupno mijenjano 35 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 21 apr 2017, 15:55

M U K A ŽIVA ZA PALANAČKU VLAST,KAKO IZBJEĆI PLASMAN U EVROPU.

- Kako god da pogledamo i kako god da analiziramo ,Sloboda ima realne šanse za plasman u EL. Ali ,kad vidim tužno lice ovog trenera jasno je da je naredba iz "vrhovnog štaba" ,da se ne šale sa Evropom, jer valja opet u Zenicu.
Povreda jedna drugu stiže ,niko se ne oglašava od klupskih zvaničnika.Nema atmosfere u gradu nikako.
U redu, ima ono uslov da Široki ne bude osvajač Kupa.
- Moje mišljenje je da je tu čorbu Osim Ivan već bio skuhao sa škutorima" braćom svojom." I onih 1:1 Sarajeva protiv Mladosti na AFH stadionu bacalo je šubhu da će u finalu igrati Mladost i Široki.
Željezničaru bi zauzvrat Zrinjski poklonio Titulu a Sarajevo nikako nije želilo da u finalu "preda" pehar Širokom pa bi ono ko ispalo prije,od Mladosti.
Ima tu još ,jer očito da je kolateralna šteta Osimovsko -škutorskog plana trebao biti Čelik.
Čudnovate pobjede Metalleghe su upućivale na to.Čuj da mali Metalleghe pobijedi Zrinjskog na njegovom terenu(Zrinjski-Metallegh 0:2)?
Pa onda Široki -Metalleghe 0:1????.
- Sreća je da je gradonačelmik Zenice koji je odlično upućen u malverzacije u našem fudbalu ,po struci finansijski ekspert a sa ogromnim iskustvom na funkcijama u državi, sa kojih se dobro vidi posmatrajući finansijske tokove ,kako se mulja u BH fudbalu.Njegovo otvoreno pismo sa jasnom porukom Savezu i upitom" hoće li radti za kladionice ili za dobrobit fudbala" je pobrkalo Osimov i Beusov plan.Biće da eks Ministar ima i dobar "dosje" o marifetlucima fudbalskih "poslenika".Odjednom se utakmica Kupa na Grbavici odgađa za 7 dana radi 7 cm snijega.U Doboju se Sarajevu gura vruć krompir ,da ono eto prvo izgubi, pa će "seljo" kroz heftu.Ali Sarajevo je Klub kojim upravljaju stranci i ne fermaju Osima i Beusa.Nakon nikakvog prvog poluvremena "pitari "su u drugom bili za neprepoznati.Prošli su odvažno u finale,"selji" prepustili da bira kad će" vršiti ispitivanja na jugu".Ako "seljo" ispadne od Širokog, nikad neće dokazati da je pobjegao od "mejdana" protiv Sarajeva u finalu Kupa.Teško će objasniti "Manijacima" i čaršiji da je to zbog titule koju im je obećao Beus.
Bilo kako bilo,neka eto propusti Osim Širokog u finale,Sarajevo ima milion motiva a i kvalitetnija je ekipa od "Škripara."
Nakon finala Kupa igrat će se još dva kola što je dobro sa aspekta Slobode,naravno posmatrajući to sportski a ne na neki politikantski način.
- Sutra već Sloboda mora igrati kao da je 14.juni 1987. i utakmica protiv Veleža 2:1,zadnje kolo ,kad nas je samo pobjeda ostavljala u ligi Jugoslavije.Ne kažem da srljamo na rezultat, nego da "poginemo" za najbolji mogući.
Uvjeren sam da će raja sutra napuniti "Stari Hram", znam dobro naš svijet.Mi bi smo Zrinjski pobijedili i jesenas u Tušnju da trener nije eksperimentisao.Ovo nije utakmica za početnike(Tandir,Hajrilahović,Kalezić,Ziljkić) niti nekog ko će se usrati kad vidi Zrinjski.
Ovo je meč koji moraju igrati prekaljeni igrači koji u nogama imaju puno takvih utakmica.To je uslov svih uslova.
Nikog naće zadovoljiti "naricanje" Jagodića ako izgubimo ,a on počne brojati koliko je tu igrača ispod 21 godine.Mi hoćemo rezultat sad i uvijek a ne šuplju priču o trofejima u futuru drugom.Na stranu svađe i uvrede neistomišljenika od strane tog istog trenera po principu "ko drukčije kaže kleveće i laže". On vidi neke "miševe" kao u alkoholnom delirijumu.
- Zrinjski je u Evropi i njihov cilj je ostvaren,naš motiv mora biti jači .Imamo kvalitetnu ,Husićevu ekipu koja je pokazala puno puta šta je u stanju uraditi na zelenom travnjaku.Ja njima vjerujem i zdušno ću ih bodriti.Oni se svakako ovog ljeta rastaju i odlaze ,neka to bude na najljepši mogući način.Apele faraonu i njegovim satrapima nemam namjeru upućivati .Znam dobro koja je njihova "računica".Ja apelujem na tebe dragi moj Slobodašu ,"brate napačeni" ,da mi podržimo naše igrače i izvršimo neophodno potrebni pritisak na protivnika ,ali na žalost i na faraona i njegove satrape.Mene nije stid ići u Zenicu na prelijepo Bilino polje.Tamo uostalom, idem kad mogu da pogledam nastupe Reprezentacije moje zemlje BIH a ne r.s..
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 26 maj 2017, 20:37, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 21 apr 2017, 16:48

Skver je napisao/la:Vugdalić: Husića su u Slobodi uvlačili u “prljave poslove”

Poznati bosanskohercegovački komentator i dugogodišnji sportski radnik Saša Vugdalić, priznao je zbog čega je Azmir Husič napustio Slobodu.
On je bio jedan od najbližih ljudi Husiću u vrijeme dok je ovaj bio na čelu Slobode, a kaže kako je glavni razlog za njegov odlazak bilo uvlačenje u prljave poslove.

“Uložio je milione u Slobodu. Nije žalio novac. Sloboda je bila pred stečajem kada je dolazio u klub, bio je svjestan čega šta ga čeka. Dolazilo je do nekih uvreda, tipa seljak iz Glogove, a uz njega seljak iz Srebenice, šta će on nama, šta mudruje. Vratio je atmosferu, doveo je Ćiru. Odigrali su se strašni derbiji prošle sezone. Sloboda je prošle sezone trebala osvojiti naslov prvaka i Kup, ali nije, no, i to je sport. Sada je trebalo nastaviti tako i stogodišnjicu dočekati sa titulom i Slobodom u Europi. Nekome je to zasmetalo počevši od politike i lokalnih negativaca. Njemu ta ljubav nije uzvraćena. Morao je pući jer su ga počeli uvlačiti u prljave poslove za koje on nije, i u političke i u ekonomske. Bilo mu je žao. Uložio je par miliona, a od Slobode ne želi tražiti ni dinara dok dođe do privatizacije”, rekao je Saša Vugdalić za ****.ba.

Nakon toga, Vugdalić ističe da mu je žao što je ta priča završila te da je Husić sve to radio iz ljubavi.

“Zaustavljena je jedna lijepa priča. Husić je uzeo Slobodu iz ljubavi prema Tuzli. Njega je otac sa 11 godina dovodio da gleda Slobodu. Odlučio je svojoj Tuzli, svojoj Slobodi dati nešto u ovim teškim vremenima”, dodao je on.
https://www.facebook.com/CrvenoCrni1919 ... 239152102/..VUGDALIĆ O HUSIĆU
..........................................................................................................................................................................


TOM DŽONS- "Green, green grass of home"


Zelena trava Tušnja mog-

slika


DANAS IGRA SLOBODA

1. OVAJ DAN NIJE KAO DRUGI
OVAJ DAN JE POSEBAN
DANAS IGRA NAŠA SLOBODA

REFREN
DANAS STOJIM POSVE SVEČAN
JER DANAS SAM TAKO SRETAN
DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM

DANAS STOJIM POSVE SVEČAN
JER DANAS SAM TAKO SRETAN
DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM

2. SVA SRCA KUCAT' ĆE SLOŽNO
SVA GRLA POSTAT' ĆE JEDNO
I BIT' ĆE LUDILO KADA DAMO GOL

REFREN
DANAS STOJIM POSVE SVEČAN
JER DANAS SAM TAKO SRETAN
DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM

DANAS STOJIM POSVE SVEČAN
JER DANAS SAM TAKO SRETAN
DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM

3. KOLIKO VREMENA JE PROŠLO
KOLIKO RADOSTI I TUGE
VJEČNO SRCA ĆE KUCAT':"SLOBODO"

REFREN
DANAS STOJIM POSVE SVEČAN
JER DANAS SAM TAKO SRETAN
DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM

DANAS STOJIM POSVE SVEČAN
JER DANAS SAM TAKO SRETAN
DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM

DANAS ĆU GLEDAT' SLOBODU
NA SVETOM TUŠNJU MOM
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 22 apr 2017, 13:16

tuzlak1987 je napisao/la:slika

U Kaliforniji je u 82. godini preminuo bivsi igrac Slobode i Partizana, Mihalj Mesaros-Meske. Za Slobodu je nastupao od 1960-1964. godine nakon cega je otisao u Grcku, te u sezoni 1966-1967.
Neka ti je laka zemlja!
Foto arhiva - Mihalj Mesaroš (1935-2017)-CRNO-BELA NOSTALGIJA
1960–1964 Sloboda Tuzla
1966–1967 Sloboda Tuzla
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 23 apr 2017, 11:28

6. kolu Lige za prvaka

.GRAD...................... UTAKMICA............................................. DATUM


.Krupa..................... Krupa - Zrinjski ....................................... 29. i 30 april

.Tuzla ................... - Sloboda -Željezničar.................................... 30. april

.Bijeljina....................Radnik - Sarajevo..................................... 29. i 30 april


............................................................................................................


7. kolu Lige za prvaka

.GRAD........................ UTAKMICA............................................. DATUM

.Bijeljina.................. Radnik - Krupa.........................................6. i 7. maja

. Sarajevo................... Sarajevo - Sloboda.....................................05, maja- PETAK

.Sarajevo....................Željezničar - Zrinjski ... .............................6. i 7. maja


............................................................................................................


Srijeda, 10.05.2017 .........1.Utak. Finala Kup-a BiH ..FK SARAJEVO - NK ŠIROKI


................................................................................................................

8. kolu Lige za prvaka

.GRAD....................... UTAKMICA................................................ DATUM

.Krupa.................... Krupa - Željezničar......................................13. i 14.maja

.Mostar..................... Zrinjski - Sarajevo.....................................13. i 14.maja

.Tuzla....................... Sloboda - Radnik.......................................13. i 14.maja



.............................................................................................................


Srijeda, 17.05.2017.......2.Utak. Finala Kup-a BiH....NK ŠIROKI - FK SARAJEVO



................................................................................................................

9. kolu Lige za prvaka

.GRAD........................ UTAKMICA................................................. DATUM

.Tuzla........................Sloboda - Krupa...........................................20. i 21. maja

. Bijeljina ....................Radnik - Zrinjski ....................................... 20. i 21. maja

.Sarajevo ...................Sarajevo - Željezničar................................... 20. i 21. maja

..............................................................................................................



10. kolu Lige za prvaka

.GRAD............................. UTAKMICA............................................. DATUM

.Krupa...........................Krupa - Sarajevo.....................................27. i 28. maja

.Sarajevo ........................Željezničar - Radnik ...............................27. i 28. maja

.Mostar......................... Zrinjski - Sloboda...................................27. i 28. maja



...............................................................................................................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 29 apr 2017, 20:26, ukupno mijenjano 7 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 23 apr 2017, 11:49

Bivši golman Slobode za SportSport.ba Mujkić: Nisam ja kriv što su oni nesposobni Piše: S. Mlaćo 23.04.2017., 22:04


7,Apr. 2012.Fukare nakon utakmice Sloboda - Rudar 1:2

Tuzlanska Sloboda našla se u velikim problemima pred meč 6. kola Lige za prvaka sa Željezničarom. Naime, Tuzlacima prijeti suspenzija zbog neisplaćivanja duga prema nekadašnjem golmanu svog tima Denisu Mujkiću, koji je dobio pravomoćnu presudu, a Sloboda je bila dužna isplatiti dug do 24. aprila. To se prema riječima čelnog čovjeka Slobode po svemu sudeći neće desiti, a kontaktirali smo i samog Mujkića koji je bio veoma ljubuzan i pristao govoriti o ovoj temi. "Kada su ljudi nesposobni, onda je to tako. Napravio sam dogovor sa Azmirom Husićem i dobio sam presudu na 54.000 KM, te sa zateznom kamatom koja onda iznosi 70.000 KM. On je mene zvao i zamolio me da se dogovorimo, te sam oprostio dio duga, a dogovor je bio da se onda isplati 50.000 KM. Napravili smo sporazum ja i FK Sloboda da će oni meni plaćati po 2.000 KM svaki mjesec. Azmir je izvršavao svoje obaveze i zahvalio mi se što sam oprostio toliki novac. Od kada su novi ljudi došli na čelo kluba, nisu uplatili nijednu ratu, a ja sam poslao sve na Savez. Niko me nije nazvao do večeras, a sada ću tražiti i ono što sam bio oprostio. Večeras me prvi put zvanično zvao predsjednik Mujkanović i nisam mu se htio javiti, a ranije su me zvali neki zajednički prijatelji. Oni su imali mjesec dana roka i nazvali su me 23., a to što su nesposobni to nije moj problem. Azmir Husić mi je rekao da sam bio najkorektniji, zvao me čak da se vratim u Slobodu, a ovi što su sada u klubu vode se nekim lažima", kazao je Mujkić za SportSport.ba. "Sada su ponudili da mi uplate 10.000 KM i da nastavimo kako je bilo, ali kako da nakon svega pristanem? Ja sam član i Sindikata profesionalnih fudbalera BiH i oni su mi obećali pomoć", jasan je bio Denis Mujkić, koji danas nosi dres Budućnosti iz Banovića.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/mujkic-n ... bni/234221
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 26 apr 2017, 16:37, ukupno mijenjano 6 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 17:22

“Nećemo dozvoliti da se ovako bitan meč za Slobodu ne odigra, makar i ja prošetao do bankomata" Piše: E. Škorić 23.04.2017., 23:08

slika


predsjednik husić je uvijek tu
karirana košulja-lila
FK Sloboda dužan je platiti bivšem golmanu Denisu Mujkiću 28.000 KM, a kako nije izmirio dugove, postoji velika mogućnost da se ne igra meč 6. kola Lige za prvaka protiv Željezničara. Predsjednik Slobode Senad Mujkanović je za SportSport.ba kazao kako klub neće platiti 28.000 KM, poručivši da "do kraja prvenstva igraju Salkanović (Mujkićev adovkat, op.a), Mujkić i ostali". Podsjetimo, Sloboda je dužna do 24. aprila platiti Mujkiću spomenuti iznos, ali još nije postignut dogovor, pa je tim s Tušnja u ozbiljnim problemima. Razočarani su u Mujkića i njegovog advokata, no Mujkić nije spreman sarađivati i vremena za rješavanje ovog problema sve je manje. SportSport.ba je kontaktirao i bivšeg predsjednika Slobode Azmira Husića, s kojim je Mujkić sklopio dogovor koji kasnije nije do kraja ispoštovan. "Ne znam ni sam šta da vam kažem osim da mogu razumjeti ljude koji su trenutno na čelu kluba. I mi smo se mnogo puta susretali sa sličnim problemima. Dajete sve od sebe, mislite da je sve u najboljem redu i odjednom se iz ničega pojavi neki problem. Imao sam priliku susretati se sa ovim advokatom i znam da je težak u pregovorima, no takvi su većinom svi", kazao je Husić za SportSport.ba. "Nećemo mi dozvoliti da se ovako bitna utakmica za Slobodu ne odigra pa makar i ja prošetao do bankomata", zaključio je nekad prvi čovjek Slobode.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/necemo-d ... ata/234234
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 24 apr 2018, 06:00, ukupno mijenjano 12 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 17:25

/ 24.04.17/15:44
Transparentnost: Sloboda objavila prema kome je izmirila dugovanja

Upravni odbor FK Sloboda Tuzla početkom aprila zvanično je potpisao ugovor sa Poreznom upravom FBiH o reprogramu duga, a krajem sedmice uplaćena je prva rate u iznosu od 23.247,95 KM.
Sloboda želi licencu za Evropu Sloboda želi licencu za Evropu
Podsjećamo, UO je 10. aprila 2017. godine potpisao sa Poreznom upravom FBiH Sporazum o reprogramu duga kojim su otpisane kamate, a Sloboda će mjesečnom ratom u iznosu od 23.247,95 KM vraćati dugovanja narednih deset godina.
Uprava kluba nije se zaustavila na dogovoru sa Poreznom upravom te je od početka 2017. godine riješila mnoga utuženja potpunom isplatom potraživanja ili sporazumom na odgođeno plaćanje čime su riješeni mnogi pravni procesi i neka od gorućih klupskih pitanja, kao što je pljenidba novca od prodanih ulaznica za domaće utakmice.
- Zbog izvršne presude u predmetu Semir Slomić, Fuad Mulahasanović i Mrkulić company (Hotel Hollywood Sarajevo) mjesecima je vršena pljenidba novca od prodatih ulaznica na stadionu Tušanj, ali potpunim izmirenjm duga problem je riješen, te u narednom periodu FK Sloboda Tuzla može nesmetano ostvarivati prihod od prodanih ulaznica - saopštili su iz FK Sloboda.
U klubu je izvršena interna revizija ukupnih utuženja i dobavljača s ciljem ravnanja računa, normalizacije klupskog poslovanja i daljeg neometanog licenciranja FK Sloboda Tuzla.
Sloboda je objavila kojim licima su isplaćenja potraživanja te na koji način se vrši dalja isplata u skladu sa postignutim nagodbama od početka 2017. godine, od kada novi UO radi punim kapacitetom:
- Mrkulić company (Hotel Hollywood Sarajevo): 4. aprila u potpunosti isplaćena potraživanja u iznosu od 16.317,25 KM, od čega je 1.620 KM isplaćeno zapljenom novca od prodanih ulaznica, a preostali dio od klupskih sredstava;
- Mirsada (Mahmut) Hajrić: Isplaćena potraživanja u iznosu od 6.000 KM, te je potpisan sporazum o izmirenju ostatka dugovanja u iznosu od 16.000 KM na rate;
- Fuad Mulahasanović: Vansudskom nagodbom isplaćeno je 5.000 KM dok je 1.610 KM isplaćeno zapljenom novca od prodanih ulaznica;
- Maksumić company: Krajem marta tekuće godine u potpunosti izmirena potraživanja u iznosu od 9.760 KM klupskim sredstvima;
- Road d.o.o: Postignut dogovor i potpisan sporazum o izmirenju ukupnog duga mjesečnom ratom u iznosu od 2.00 KM, te je do sredine aprila 2017. godine izmireno 6.000 KM, a FK Sloboda Tuzla preostalo je da mjesečnim ratama isplati još 18.000 KM;
- Miris Dunja: Isplaćeno 1.042,40 KM sudskih troškova, te je postignut sporazum da se mjesečnim ratama u iznosu od 922,80 KM isplati cjelokupno potraživanje. Do sredine aprila 2017. godine isplaćeno je 1.845,60 KM, a preostali dug u iznosu od 11.000 KM sa troškovima bit će isplaćen na rate;
- Prijevoz radnika Kreka: Dug koji datira od poslijeratnog perioda u ukupnom iznosu od 58.000 KM sa troškovima advokata bit će saniran isplatom mjesečnih rata u periodu od 24 mjeseca počevši od januara tekuće godine, a dosad je na četiri rate uplaćeno 6.070,24 KM na ime sudskih troškova;
- Hotel Euro Odžak: 18. aprila uplaćeno 1.350 KM te je preostala još jedna uplata od 1.350 KM, nakon čega će na osam mjesečnih rata biti isplaćeno još 8.000 KM;
- Kobens d.o.o: Isplaćena osnovica od 200 KM i cca 1.000 KM sudskih troškova;
- Hotel Tuzla: Izmiren dug u visini od 5.500 KM, a preostalo dugovanje je 67.000 KM;
- Josić Igor: Isplaćeno u cijelosti 8.500 KM;
- Fuad Baraković: Obostranim sporazumom potraživanje duga od strane Fuada Barakovića prolongirano;
- Printcom: Vansudskom nagodbom dogovoreno da se dug od 20.000 KM isplati na rate;
- Nihad Mujezinović: Vansudskom nagodbom isplaćeno 6.000 KM;
...................................................................................................................................................
- Sakib Malkočević: Isplaćeno 9.300 KM zaostalih plaća za period 2014/2015; ?????????????????????
"A u stvarnosti, naš pogon s prvom ekipom Slobode faktički nema ništa ili, da ne pretjerujem, ima vrlo malo – komentira koordinator Sakib Malkočević."
...................................................................................................................................................
- Miljan Govedarica: Izmirena dugovanja od 1.600 KM
- Mahir Karić: Izmirena dugovanja od 3.200 KM;
- Restoran Zlatnik: Isplaćen dug od 2.246 KM, dug iz 2011. godine u iznosu od 8.200 je otpisan;
- Samir Mehić: Isplaćeno 8.000 KM, a ostatak duga u iznosu od 12.000 isplaćuje se na 12 rata;
- Besim Joldić: Prema presudi na godinu dana isplaćeno 1.500 KM od izuzetih ulaznica, a ostatak duga je 13.500 KM;
- U potpunosti izmiren dug u iznosu od 114.000 KM prema Gradu Tuzla zbog neopravdanih budžetskih sredstava koji datira iz 2016. godine;
- Troškovi za tekuće obaveze, pripreme u Turskoj i Međugorju: 95.450 KM;
- Karantin za domaće i gostujuće utakmice u iznosu od 38.000 KM u potpunosti izmiren sa utakmicom iz septembra 2016. godine;
- Sve tekuće obaveze kluba: karantin za igrače, prijevoz na utakmice, plate igračima i stručnom štabu sa doprinosima i obavezama prema državi uredno su izmirene sa zaključenim 31. martom tekuće godine.
Uprava FK Sloboda Tuzla potpisala je sporazum sa Poreznom upravom FBiH o reprogramu duga uz otpis kamate te uporedo s tim sporazumom, internom revizijom rješava ostale sudske procese i naslijeđenja potraživanja što je uslov da navedeni sporazum sa Poreznom upravom FBiH ostane važeći.
Isplata mjesečne rate prema sporazumu sa Poreznom upravom, vrši se od mjesečne tranše koju Grad Tuzla uplaćuje FK Sloboda Tuzla u iznosu od 50.000 KM, dok se cjelokupne potrebe FK Sloboda (plaće, doprinose, karantin, pripreme, ishrana, stanarina) servisiraju iz klupskih sredstava kroz sponzorske ugovore, nagrade i transfere igrača.
Kada su u pitanju klupska sredstva, UO napominje da je klub od UEFA-e od planiranih 400.000 KM dobio 290.000 KM, a razlog smanjenog novčanog iznosa jesu ranija dugovanja kluba prema N/FSBiH. Na ime kazni i Disciplinskih mjera, žuti i crveni kartoni, te upotreba baklji na stadionu obustavljena su sredstva od UEFA-e u iznosu od 75.949 KM.
Osim interne revizije, u toku je mandatorna eksterna revizija kojoj Sloboda podliježe u procesu licenciranja za Premijer ligu i licenciranja za evropska takmičenja.
Također, iz Uprave kluba navijačima poručuju da revizija cijena ulaznica nije izvršena zbog prodanih godišnjih karata, ali nakon sezone 2016/2017. izvršit će se revizija cijena ulaznica za domaće utakmice te da će se nove cijene kreirati u skladu sa trenutnim socio-ekonomskom statusom u društvu.
Izvor: Faktor
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 22 okt 2018, 05:24, ukupno mijenjano 12 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 17:38

................................................................................................................

Predsjednik Slobode za SportSport.ba "Ništa se nije promijenilo, nećemo igrati protiv Želje" Piše: V. Vukmirović 24.04.2017, 17:35



slika

mujkanović srednji prst

slika
Predsjedik Mujkanović sa velikom radošću u gleda svog idola Baždarevića

Prema odluci Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, Sloboda je do danas (24. aprila) bila dužna isplatiti svom bivšem golmanu Denisu Mujkiću 28.000 KM, shodno odredbama tačke 2. Sporazuma o isplati duga od 13.10.2015. godine. Povodom toga, SportSport.ba je kontaktirao predsjednika FK Sloboda Senada Mujkanovića, koji je istakao da dug nije, niti će biti plaćen, barem kako sada stoje stvari, te da Sloboda neće igrati meč protiv Željezničara. "Ništa se nije promijenilo, nećemo igrati protiv Željezničara. Bh. savez glumi utjerivača dugova, a mi ne želimo da nas neko ucjenjuje", započeo je Mujkanović za SportSport.ba, te dodao: "Fudbalski savez jednostavno ne smije tako djelovati. Oni ne rade transparentno sa klubovima i odluke donose sami bez znanja klubova, a mi ne želimo takav odnos. Ako ne odigramo sljedeću utakmicu, nećemo igrati ni naredne, pa ćemo vidjeti čemu sve ovo vodi i hoće li do kraja sve biti regularno. Vidjet ćemo šta će se dalje dešavati". Podsjetimo, meč Slobode i Željezničara trebao se igrati na Tušnju 29. aprila u okviru 6. kola Lige za prvaka. Na sljedećim linkovima možete pročitati šta su na ovu temu ranije izjavili predsjednik Slobode Senad Mujkanović, bivši predsjednik Azmir Husić ali i sam Denis Mujkić.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/nista-se ... lje/234327

.........................................................................................................................................................
Senad Mujkanović 09.12.2016
O Piriću "Smatram da je to nekorektno, ipak je dijete Slobode. Sam je rekao da će plaćati dodatke na plaću, ali sada to nije tako. Ako se ne dogovorimo s agencijom Kenana Pirića( Husarićem), žalit ćemo se Fudbalskom savezu".

-Ova je antologijska, mogao si se žaliti upravi Vodovoda !!!!!!


..........................................................................................................................................................


................................................................................

Sloboda će igrati utakmicu protiv Željezničara: Mujkiću isplaćena dugovanja, UO poručuje da ih ništa neće zaustaviti |
24.4.2017. u 20:31


Čelnici FK Sloboda Tuzla ipak neće dozvoliti da se zbog kako kažu tamo nekog golmana i njegovih potraživanja ne odigra utakmica u okviru Lige za prvaka protiv Željezničara. Podsjetimo, prema odluci Disciplinske komisije Fudbalskog saveza BiH, Sloboda je do danas bila dužna isplatiti svom bivšem golmanu Denisu Mujkiću 28.000 KM, shodno odredbama tačke 2. Sporazuma o isplati duga od 13.10.2015. godine. Iako su uprkos mogućoj suspenziji u Slobodi razmišljali o opciji da se ne uplaćaju sredstva koja Mujkić i njegov advokat potražuju od Slobode, donešena je odluka “5 do 12” da se poravnaju računi i da Sloboda odigra narednu utakmicu protiv Željezničara na Tušnju. “Sloboda je iznad svih nas i utakmice se moraju igati bez obzira na razne opstrukcije u posljednjih nekoliko mjeseci. Čekali smo da bivši predsjednik prošeta do bankomata kako je obećao ali to se nije dogodilo. Želimo prvo da pobijedimo Željezničar, a onda i izborimo plasman u Evropu u inat svim dušmanima.” – kazao je za **** predsjednik UO FK Sloboda Senad Mujkanović. Mujkanović je ranije za medije kazao “Neka protiv Želje igra Mujkić i njegov advokat Salkanović”, međutim na Tušnju će ipak igrati Sloboda ali u UO tuzlanskog premijerligaša uskoro očekuje novu predstavu Advokata Salkanovića iz Živinica koji pred Općinskim sudom u Tuzli pored Mujkića koji je danas isplaćen zastupa i Muamera Zoletića u sporu protiv FK Sloboda. Zanimljivo je i to kako saznajemo da su Mujkić i Zoletić međusobno jedan dugome bili svjedoci o postojanju finansijske obaveze FK Sloboda prema njima kao bivšim fudbalerima što je Sud u Tuzli uvažio kao relevantan dokaz. “Neće nas začuditi ukoliko opet nakon utakmice sa Željezničarom budemo imali prijetnju suspenzijom zbog nekog igrača koji navodno nije isplaćen. U našem fudbalu je sve moguće, Sloboda je jedini kub u državi sa čijih se kapija uzima novac od prodaje ulaznica” – kaže predsjednik Slobode Senad Mujkanović. Utakmica između Slobode i Željezničara bit će odigrana u nedjelju zbog revanš susreta polufinala KUP-a BiH u srijedu kada će Željezničar na Grbavici ugostiti Široki Brijeg. (****) **** možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje | Preuzeto sa: http://****/sport/nogomet/slobo ... austaviti/


http://www.ntv.ba/bivsi-reprezentativac ... -kikacane/.klikni-Muamer Zoletić u FK Mladost ...................................................................................................Kikači
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 24 apr 2018, 06:02, ukupno mijenjano 27 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 17:42

Igra se utakmica u nedjelju Advokat potvrdio: Sloboda isplatila dug Mujkiću Piše: V. Vukmirović 25.04.2017, 09:38

FK Sloboda isplatio je dug svom nekadašnjem golmanu Denisu Mujkiću, potvrdio je za SportSport.ba njegov advokat Haris Salkanović. Kako je sinoć i najavio, Salkanović je jutros provjerio račune i utvrdio da je Sloboda Mujkiću izmirila dug od 28.000 KM, čime je izbjegnuta suspenzija. To znači da će Sloboda u nedjelju igrati svoj meč 6. kola Lige za prvaka protiv sarajevskog Željezničara, ali i sve svoje naredne utakmice do kraja sezone. FK Sloboda bi u toku dana na adresu Saveza trebala dostaviti "peti primjerak" kao dokaz da je uplata izvršena, a svi dugovi prema Mujkiću izmireni. "Odlukom Disciplinske komisije Nogometnog saveza BiH, FK Sloboda Tuzla dužna je isplatiti Denisu Mujkiću 28.000 KM, prema odredbama tačke 2. Sporazuma o isplati duga od 13.10.2015. godine, a predmet je okončan uplatom Mujkiću 24. aprila 2017. godine", navedeno je na zvaničnoj stranici tuzlanskog kluba. Meč Slobode i Željezničara igra se u nedjelju, 30. aprila 2017. sa početkom u 17 sati na Stadionu Tušanj.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/advokat- ... icu/234384
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 25 apr 2017, 19:20, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 17:45

FK Sloboda objavila imena Ko stoji Slobodi na putu do licence? Piše: E. Škorić 25.04.2017, 16:42

U Fudbalskom klubu Sloboda odlučili su se putem zvanične stranice obratiti javnosti i objaviti imena onih koji "koče licenciranje kluba". U Slobodi su objavili kako je proteklih dana pokrenuto nekoliko sudskih procesa, a zbog pojedinih sudskih sporova protiv Slobode od strane bivših igrača, trenera, članova UO i dobavljača, usporen je proces licenciranja kluba za iduću sezonu. Revizija finansijskog izvještaja koji je FK Sloboda Tuzla završila 31.12.2016. godine prikazuje koji sudski procesi su zavšreni i koji su predati u Nogometnom savezu BiH na dalje postupanje. Na sajtu Slobode su navedeni Vlatko Glavaš, Adin Džafić, Šefik Sarajlić (bivši član UO), Ivan Kostić, Miljan Govedarica, te kompanije Grand MS d.o.o. Vitez i A-Hoteli d.o.o Tuzla (Hotel Tuzla). Glavaš od Slobode kao bivši trener potražuje 14.668,71 KM plus zakonske zatezne kamate, unatoč tvrdnjama bivše Uprave da su kompletna potraživanja Glavašu isplaćena 2016. godine. Glavaš je putem Općinskog suda podnio prijedlog za prinudnu naplatu koju je sud dozvolio 9. novembra 2015. godine. Klub nakon toga nije poduzeo nikakve korake za izmirivanje duga prema Glavašu. Džafić Adin, bivši igrač FK Sloboda Tuzla potražuje od kluba 12.740,00 KM, a prema potpisanom međusobnom sporazumu iz 25. 07. 2014. godine Klub se obavezao da će ostatak duga u iznosu od 5.000,00 KM isplatiti do početka proljetnog dijela prvenstva 2014./2015. što nije napravljeno, a dug na ime putnih troškova u iznosu od 900,00 KM također nije izmiren kao ni razlika od 6.840,00 KM na ime plaća za period januar-juni 2015. godine. Prema napomeni suda, Klub nije uplatio ni obaveze uplate doprinosa za ZO i PIO kod nadležnih institucija što je rezultirao podnošenjem Zahtjeva za odbijanje izdavanja licence FK Sloboda Tuzla za takmičenje u Premijer ligi BiH, UEFA-inim Kup takmičenjima. Šefik Sarajlić, bivši član uprave FK Sloboda Tuzla potražuje 84.000,00 KM, a zbog neizmirenih plata u periodu 27.04.2010. – 31.12.2015. Sarajlić je 7. marta 2017. godine uputio zahtjev za odbijanje izdavanja licence FK Sloboda Tuzla za takmičenje u Premijer ligi BiH i UEFA-inim Kup takmičenjima. Zanimljivo je da tokom revizije u klubu nije pronađen Ugovor o radu Sarajlića, niti je Šefik Sarajlić viđen u FK Sloboda Tuzla od ispadanja kluba iz Premijer lige u maju 2012. godine Ivan Kostić, bivši igrač FK Sloboda Tuzla potražuje od kluba 60.000,00 KM plus kamate, a preko advokata Dražena Nikolića, 20. marta 2017. godine dostavio je zvanično Obavještenje od postojanju dugova na dan 31.12.2016. godine. Podsjećamo, Ivan Kostić koji je imao važeći ugovor sa Slobodom do ljeta 2017. godine pristao je na produžetak saradnje sa Slobodom do ljeta 2018. godine, ali se igrač iznenada predomislio i svojevoljno napustio FK Sloboda Tuzla. Miljan Govedardica, bivši igrač FK Sloboda Tuzla koji je samovoljno napustio klub prije isteka ugovora potražuje od FK Sloboda Tuzla 12.400,00 KM plus neizmirene obaveze po osnovu poreza i doprinosa na platu. Bitno je napomenuti da se potraživanja odnose na ugovorne rate, a da je Miljan Govedarica samovoljno napustio klub prije isteka važećeg ugovora. Igrač je preko advokata uputio dopis Slobodi 6. januara 2017. godine čime potražuje isplatu neizmirenih obaveza i predlaže sporazumni raskid ugovora koji će definirati iznos i rokove plaćanja.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/ko-stoji ... nce/234443
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 25 apr 2017, 19:20, ukupno mijenjano 6 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 18:31

Miljan Govedarica za SportSport.ba "Mujkanović mi je rekao da tužim klub i da ništa neću dobiti" Piše: E. Škorić 25,04.2017, 17:57 FK Sloboda smatra da joj pojedini bivši članovi Upravnog odbora, treneri i igrači odmažu u procesu dobivanja licence za narednu sezonu, a među 'prozvanima' na zvaničnoj stranici je i Miljan Govedarica, bivši prvotimac tima s Tušnja. Bivši igrač Slobode, kako se navodi na zvaničnoj stranici tuzlanskog kluba, traži 12.400,00 KM plus neizmirene obaveze po osnovu poreza i doprinosa na platu. U Slobodi tvrde da je igrač samovoljno napustio klub prije isteka ugovora, te da je preko advokata 6. januara tekuće godine uputio dopis u kojem traži isplatu neizmirenih obaveza i predlaže sporazumni raskid ugovora koji će definirati iznos i rokove plaćanja. "Predsjednik Senad Mujkanović mi je rekao da tužim klub i da neću dobiti niti novac, a ni papire. Nisam imao drugog izbora osim da tužim klub i ovo ništa nije čudno. Niko nije neprijatelj Slobode, samo tražimo ono što smo zaradili", rekao je Govedarica za SportSport.ba, pa je dodao: "Dodao bih također da sam se pojavio na prozivci 10. januara i da nisam samovoljno napustio klub nego da me je Vlado Jagodić oslobodio treninga dok se ne dogovorimo oko raskida. Previše okreću priče i pričaju kako su svi protiv njih, a sami su sebi najveći neprijatelji. Neka Sud odluči ko je u pravu, a ko ne". I njemu, kao i drugim bivšim igračima Slobode, ostaje nada da će biti isplaćeno ono što je zarađeno, ali očigledno da u ovoj državi neke stvari idu okolnim putevima.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/mujkanov ... iti/234452

..........................................................................................................................................................

Ivan Kostić za SportSport.ba "Ginuo sam za Slobodu, vrijeme će pokazati ko je u pravu" Piše: E. Škorić ,25.04.2017 22:43

Fudbalski klub Sloboda danas je putem službene internetske stranice naveo imena pojedinih bivših igrača i trenera prema kojima ima dugovanja, a koja "koče licenciranje kluba". Tako su, između ostalih, na spisku bili i Miljan Govedarica, te Ivan Kostić, sada već bivši igrač tuzlanskog premijerligaša. Kostiću je Sloboda dužna 60.000 KM, a nakon što je objavljen sporni tekst, ovaj nogometaš odlučio se oglasiti i on je u razgovoru za SportSport.ba imao šta da kaže. "Poslije ovoga što su ljudi u klubu danas uradili jednostavno ne mogu da pređem. Sve vrijeme sam šutio i nisam se oglašavao jer sam mislio da će prestati da me prozivaju po medijima. Mislim da stvarno nemaju osnova za to", govori Kostić na početku razgovora za SportSport.ba, pa nastavlja: "Kao prvo, želim da kažem da mi je bila čast igrati za tako veliki klub kao što je Sloboda. Nikada neću zaboraviti te divne trenutke sa Tušnja, divan grad i divne ljude, kao i one uspjehe koje smo zajedničkim snagama ostvarivali. Imali smo velikog čovjeka koji istinski voli Slobodu, predsjednika Azmira Husića, te direktora Vugdalića, koji se brinuo o svemu samo kako bismo bili na nivou. Mi, igrači, bili smo rasterećeni svih problema u i oko kluba. Njima sam vjerovao i zbog njih sam ostao u Slobodi u junu prošle godine, iako me čekao transfer. Odlaskom njih dvojice počeo je pakao za sve nas, posebno za mene. Novi ljudi su odmah od početka počeli s bahatim ponašanjem. Prvenstveno mislim na gospodina Mujkanovića. U decembru sam rekao da ću s ih s obavezama sačekati do početka priprema i da ću da razmislim o produženju ugovora. U januaru na sastanku, kada sam im rekao da ne mogu da oprostim cijeli dug i pristanem na smanjenje ugovora za skoro 60 posto, počele su prijetnje kako ću da treniram sa juniorima i da će neću moći da idem na pripreme i šta sve ne", dodaje Kostić. Zatim je objasnio šta je bila "kap koja je prelila čašu". Čaša se prelila kada su mi rekli da s dokumentom na kojem je grb i pečakt kluba mogu da obrišem stražnjicu. Na tom sastanku su prisustvovali predsjednik Mujkanović, direktor Karić i trener Jagodić. U tom trenutku se sve prelomilo, jer sam za taj grb ginuo na terenu. Oni su nastavili s prijetnjama i maltretiranjem, tako da sam bio prisiljen napustiti Tuzlu. Rekao sam da ću se žaliti FIFA-i, a oni su se samo nasmijali na to. Ko je u pravu, pokazala je presuda FIFA-e. Žao mi je što sam se rastao od Tuzle i Slobode, ali natjeran sam na to. Otjerali su me ljudi koji su bili protiv da Sloboda uđe u Premijer ligu i u Evropu, a sad su u klubu. S Husićem i Vugdalićem rješavali smo sve na riječ i potpisani dogovor. Da su oni tu, sada ne bi bilo komplikacija. Znam da su prisiljeni bili da odu, a da nisu, Sloboda bi se borila za titulu. Slobodi želim sve najbolje, a Tuzlaci sami moraju da ocijene ko im je koristan i pošten. Ovi sada nisu. To će vrijeme pokazati".

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/ginuo-sa ... pravu/2344


Bivši kapiten Slobode za SportSport.ba "Za Slobodu sam branio kada nisu imali za ručak i autobus" Piše: S. Mlaćo 27.04.2017, 16:13

Nekadašnji kapiten i golman FK Sloboda, danas član federalnog prvoligaša Budućnosti iz Banovića, Denis Mujkić ovih dana bio je u centru pažnje bh. sportske javnosti. Naime, FK Sloboda prijetila je suspenzija zbog duga od 28.000 KM prema Mujkiću, ali je sve riješeno u posljednji čas te će Tuzlaci ipak igrati nedjeljni meč protiv Željezničara. Mujkić je u više navrata isticao da su u Slobodi bili korektni dok je čelni čovjek kluba bio Azmir Husić, ali da se dolaskom nove garniture ljudi sve promijenilo. Odlučio je za SportSport.ba govoriti nakon što se slučaj riješio, a u njegovom glasu osjetilo se razočarenje što je od pojedinih ljudi kluba sa Tušnja prozvan neprijateljem kluba. "Strašno sam razočaran i zbog navijača mi se desilo ovo što se desilo. Pravi navijači će to razumjeti, a sa nekim ljudima se ne može drugačije. Pravi navijači Slobode zaslužuju klub koji će se boriti sa Željom, Sarajevom i Zrinjskim, a predsjednik Mujkanović iznio je toliko nebuloza da je to strašno. Mujkanović je izrekao laži i dobro ću razmisliti da li ću tražiti novac koji sam oprostio. Tačnije, neću tražiti samo ako mi se Mujkanović javno izvine za sve nebuloze koje je iznio. Taj čovjek je mene iskoristio za neki rat sa Azmirom Husićem, pa je nas etiketirao kao neprijatelje kluba. Pet-šest ljudi koje je tužilo klub trenutno obavlja visoke funkcije u klubu, ali mi smo za njih neprijatelji kluba", kazao je Mujkić. Zanimljivo da su iz Slobode isticali da oni sigurno novac neće uplatiti, te da se meč sa Željezničarom neće igrati, a zatim su izašli u javnost i kazali da je novac uplaćen, te da će se meč igrati. "To ozbiljan klub ne bi uradio. To sigurno nećete doživjeti od Željezničara, Sarajeva, Zrinjskog..., a meni su ljudi koji se druže sa čelnicima Slobode slali poruke i pisali da će novac sigurno biti sigurno uplaćen, ali da imaju neke principe i da je cilj da prvo nekog oblate", jasan je iskusni golman. Zanimljivo da Mujkić sa ljudima iz Slobode nema nikakve kontakte. "Ne. Ni prije, ni sada. Čak neki ljudi oko kluba su navijali da se novac ne uplati, te da se Azmir Husić vrati u klub. Sada su neprijatelji Govedarica i Kostić, a ja sam odbio Želju i Sarajevo zbog Slobode, te igrao za Slobodu kada niko nije htio i kada nisu imali za ručak i autobus. Bio sam reprezentativac države, mogao ići gdje hoću i boli me što su me predstavili kao neprijatelja kluba", jasan je naš sagovornik. Na kraju razgovora Mujkić je imao riječi hvale za Sindikat profesionalnih fudbalera BiH. "Pozivam sve da postanu članovi Sindikata. Ljudi rade dobre stvari, prvi su se oglasli i u mom slučaju, te mi pružili svu podršku i jedino kroz ovakve organizacije možemo stati ovakvim ljudima u kraj i da se pitaju sportisti, a ne ljudi koji nemaju veze sa sportom", dodao je na kraju razgovora za SportSport.ba nekadašnji kapiten Slobode Denis Mujkić.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/za-slobo ... bus/234732
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 11 maj 2017, 21:38, ukupno mijenjano 26 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 apr 2017, 18:46

..........................................................................

28.04.2017.

TUŽNA VIJEST ZA FUDBALSKU JAVNOST U TUZLI

Danas u Tuzli umro Šefik - Fiko Azapagić- bivše lijevo krilo FK Sloboda. (1939 - 2017)

FUDBAL JE POČEO TRENIRATI U PRVOJ POSLIJERATNOJ GENERACIJI PIONIRA FK SLOBODA.(1946)
1961ODLAZI NA STUDIJ GEODEZIJE U SARAJEVO I PRELAZI U ŽELJEZNIČAR GDJE OSTAJE 3 GODINE.
1964 VRAĆA SE U TUZLU I NA IZRIČIT ZAHTJEV OCA PONOVO POSTAJE IGRAČ SLOBODE, TADA DRUGOLIGAŠA.
ZA SLOBODU JE IGRAO OD 1964 - 1968 GODINE.

Bio je član Skupštine Kluba u više mandata, i Predsjednik Stručne komisije Slobode.
Azabagića pamtimo i kao Direktora FK Sloboda u drugoj polovini sedamdesetih godina .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KARIJERA

- 1960 -1961.................... Sloboda Tuzla.....10 utak....2 gol.
---------------------------------------------------------------------------
- 1961 -1962.................... Željezničar
- 1962 -1963.................... Željezničar
- 1963 -1964 ................... Željezničar
---------------------------------------------------------------------------
-1964 - 1965.................... SlobodaTuzla
-1965 - 1966.....................SlobodaTuzla........6 utak.
-1966 - 1967.................... SlobodaTuzla
-1967 - 1968.................... SlobodaTuzla
------------------------------------------------------------
PRVOLIGAŠKA STATISTIKA:....34/0.
- 1962/63:...................... 22/0.
- 1963/64:...................... 12/0.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
slika

slika

slika
SASTAV FK SLOBODA SEZONA 1964/65.

stoje s lijeva:Šehić,Hajrović,Avdičević, Popović,Radović,Gerum,
čuče s lijeva:Mesaroš, Zadel, Jevremović,Duvančić i AZABAGIĆ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
....Azabagić sa ekipom Slobode 1964/65 nakon trogodišnjeg igranja za Željezničar.(1961-1964).
slika
Ova fotografija pogrešno je potpisana za sezonu 1963/64.Moje mišlljenje je da se radi o sezoni 1964/65.Dokaza ima na samoj fotografiji.Azabagić, Gerum,Zadel itd su u Slobodu došli 1964.Dakle nisu bili igrači Slobode u sezoni 1963/64.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
......................Za Slobodu 65/66 (II liga Zapad) su igrali:
g: Rizah Mešković 20 Fulvio Superina 12
o: Fahrudin Avdičević 33/10 Nikola Demić 33 Veljko Zuber 30 Aleksandar Ivoš 25/1 Miralem Fazlić 22/2 Popović 12/1 Momir Radović 5 Nazif Šehić 2 Kuvelja 1
n: Vincenzo Zadel 32/19 Sava Ganić 30/12 MIODRAG STAMATOVIĆ29/6 Dragoljub Šijački 25/7 Đorđe Gerum 21/3 Josip Duvančić 14/6 Alberto Altarac 12/2 Časlav Jevremović 6/1 ŠEFIK AZABAGIĆ 6

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

..................... Šefik Azabagić sa ekipom Slobode 1968/69
slika


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.......................Šefik Azabagić sa ekipom Željezničara.
slika

02.05.-1962- Željo-Lokomotiva(Z) 3:0-Rade Matić,Miljan Štaka,Kasim Kokot,Sulejman Kulović,Mahmut Kapiđić,Vasilije- Čiko Radović-->Šefik Azabagić, Mirko Gašić ,Drago-Mišo Smajlović,Ivica Osim,Zvonko Duspara.


................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................


..........PL BIH , SEZONA 2016/17, 28. kolo ,30. aprila 2017. 17:00


..................................FK SLOBODA.................................................FK ŽELJEZNIČAR

..................................................2....................................................................................2



..........................................JAGODIĆ....................................................PETROVIĆ
.................."Ponovo imamo problema prilikom sastavljanja ekipe",............................."Željezničar će na malim utakmicama sa
.................................................................................................................. Slobodom, Radnikom i Krupom
.................................................................................................................vjerovatno ovjeravati titulu prvaka."
....................................................................................................................( Citat izjava Vlade Jagodića )



Stadion Tušanj.Teren povoljan za igru.
Gledalaca 3 500.
Sudija : Bjelica(Istočno Sarajevo),Pomoćnici: Maksimović(Modriča),
Vičić( Bijeljina), 4. sudija Valjić (Banja Luka).5 i 6 Sivac(Zenica)i Terzić (Travnik).


Sloboda: Erić, Efendić,Škahić,Mehmedagić, Lazevski(Ziljkić),Ordagić, Smajić(Salihović), Hairilahović(Stjepanović), Zec, Kalezić, Subić.

Željezničar: Kjosevski, Crnov(Zakarić), Blagojević(Bekrić), Hasanović, Bogičević, Stojanović, Kerla, Zeba, Musa(Nikolić), Lendrić, Stevanović.

Žuti kartoni: Ordagić(3),Sloboda.
...............bez kartona Željezničar.

Strijelci:1:0 Zec (13),1:1 Crnov (37), 2:1 Zec(45+1),2:2 Nikolić (84).

[video][/video]

Bh. sudac suspendovan Propusti na Tušnju koštali Vladimira Bjelicu Piše: A. Pašić 02.052017,
Na sjednici Komiteta za sudije i suđenje NS/FS BiH održanoj danas u Sarajevu, izvršena je analiza suđenja na utakmicama 6. kola Lige za prvaka i Lige za ostanak BHT Premijer lige. Utvrđeno je da je na utakmici FK Sloboda - FK Željezničar bilo značajnih sudijskih propusta na štetu obje ekipe, te je donesena odluka da se glavni sudija tog meča, Vladimir Bjelica kažnjava nedelegiranjem do kraja tekućeg prvenstva.

....................................................................Allahu uhdžubna anil kavmiz-zalimin.
......................................................................................slika

................................................................................................................Vladimir Bjelica

RAHMET TI DUŠI NAŠ FIKO
slika

................................................................................................................................................................................................................................


slika

– Takođe je potvrđena kazna jednogodišnje zabrane igranja fudbala prvotimcima Željezničara Ivici Osimu i Dragi-Miši Smajloviću. Preinačavanjem kazni klubovima i odbijanjem žalbi funkcionera i fudbalera, Komisija za žalbe FSJ-a potvrdila je da je lažiranja bilo.
-1964,1965. -

slika
"PAPA U PAPAMOBILU" - SARAJEVSKI CIGANLUK

.................................................................................
ZAJKO ZEBA ĆE UVIJEK BITI JEDAN OD NAS

slika


................................................................................................................
6. kolu Lige za prvaka

.GRAD...................... UTAKMICA............................................. DATUM


.Krupa..................... Krupa - Zrinjski ............................................1:1 29. april

.Tuzla ................... - Sloboda -Željezničar.................................. ..... 2:2 30.april

.Bijeljina....................Radnik - Sarajevo..................................... .....0:3 29. april

.........................................................................................................

1. ŽELJEZNIČAR......... 28... 16... 8... 4 ... 37 : 18... 56
2. ZRINJSKI.............. 28... 15... 10... 3... 45 : 20... 55
3. SARAJEVO............. 28... 14... 11.. 3... 37 : 18 ... 53
4. SLOBODA.............. 28... 10... 10... 8 .. 36 : 35... 40 ..%.(47 %)..%.(proljeće 36 %)
5. RADNIK................ 28... 10... 9... 9.... 33 : 31... 39
6. KRUPA................. 28... 10... 8... 10 .. 33 : 31... 38


............................................................................................................



7. kolu Lige za prvaka

.GRAD........................ UTAKMICA............................................. DATUM

.Bijeljina.................. Radnik - Krupa.........................................6. i 7. maja

. Sarajevo................... Sarajevo - Sloboda...................................05. maja-PETAK

.Sarajevo....................Željezničar - Zrinjski ... .............................6. i 7. maja



................................................................................

..ODLAZI JAGODIĆU I NEMOJ SE SROZAVATI JOŠ NIŽE !

.

.................................................................................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 19 okt 2018, 14:18, ukupno mijenjano 123 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 28 apr 2017, 18:40

.................PL BIH , SEZONA 2016/17, 29. kolo , 05. 05. 2017.19.00



............................FK SARAJEVO..................................................FK SLOBODA



..........................................1.....................................................................................0

https://www.facebook.com/10000860395437 ... 514523199/........ "Bravo tuzlaci".Neka ste ih
[size=150] Punac[/size]


........................................JANJOŠ..........................................................................JAGODIĆ
....................."Sloboda je vrlo težak protivnik,...................."Na Koševo se idemo nadigravati!.
.................... prošli put smo sa njima igrali 1:1!"





Stadion Asim Ferhatović -"Hase".Teren idealan za igru.
Sudija:Petrović(B. Luka).Pomoćnici: Udovičić( Prijedor)i Radaković (Prijedor).
4.Živković (Orašje).Gledalaca 3 500.
Žuti kartoni: Mihojević,Ahmetović,Sarajevo.
..............Subić,Ziljkić,Škahić, Sloboda.

Strelac:1:0 Crnkić (20sekunda).


Sarajevo: Pavlović,- Kadušić,Novaković,Mihojević,Al.Bekić,- Kovačević,Ivetić(Sarić),- Crnkić, Duljević(Radovac), Hebibović(Am.Bekić),- Ahmetović.

Sloboda: Muminović,- Efendić,Škahić,Salihović,Todorović,- Subić(D.Hodžić), Grahovac(Stjepanović), Hairlahović, Ziljkić(Smajić), -Zec ,Tandir.





.......................................................................................................Allahu uhdžubna anil kavmiz-zalimin.
.....................................................................................................................................SUDIJA PETROVIĆ



- Trener Tuzlaka nakon meča Jagodić:
"Nezaslužen poraz, nismo bili lošiji od Sarajeva" Piše: M. Šljivak 05.05.2017.

- "Trener Slobode nakon poraza od Sarajeva Jagodić: Sarajevu želim sreću u finalu Kupa".







...........................................................................................................
7. kolu Lige za prvaka

.GRAD........................ UTAKMICA............................................. DATUM

.Bijeljina.................... Radnik - Krupa.........................................2:2 07. maja

. Sarajevo................... Sarajevo - Sloboda...................................2:1 05. maja-PETAK

.Sarajevo....................Željezničar - Zrinjski ... ............................ 1:0 06. maja


............................................................................................................


Srijeda, 10.05.2017 .........1.Utak. Finala Kup-a BiH- - - - - - FK SARAJEVO - NK ŠIROKI

............................................................................................................

1. ŽELJEZNIČAR......... 29... 17... 8... 4 ... 37 : 17... 59
2. SARAJEVO............. 29... 15... 11.. 3.... 38 : 18 .. 56
3. ZRINJSKI.......... ....29... 15... 10... 4... 46 : 22... 55
4. SLOBODA.............. 29... 10... 10.. 9 ... 36 : 36... 40 .. .(46 % )...(proljeće 33 %)
5. RADNIK................ 29... 10... 10... 9... 35 : 33... 40
6. KRUPA................. 29... 10... 9... 10 .. 35 : 33... 39


........................................................................................................


..ODLAZI JAGODIĆU I NEMOJ SE SROZAVATI JOŠ NIŽE !

.


http://sportlive.ba/index.php/sl-novost ... odi%C4%87u..Koju Licencu posjeduje Jagodić?

https://www.hayat.ba/emisija.php?id=144

http://****/jagodic-necu-zaliti ... o-su-moji/

...................................................................................................................................................................................................................................................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 20 okt 2018, 12:22, ukupno mijenjano 110 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 28 apr 2017, 19:14

................................................................................................................................................................................................................................

Potvrđeno za SportSport.ba Sloboda bez licenci za Premijer ligu i evropska takmičenja Piše: S. Mlaćo 08-05.2017,

Pojedini bh. klubovi objavili su informaciju o dobijanju licence za učešće u UEFA klupskim takmičenja, te za nastup u Premijer ligi BiH za predstojeću sezonu 2017/18. Odluka Prvostepene komisije Saveza pristigla je i u Tuzlu, na adresu FK Sloboda, a zanimljivo da tim sa Tušnja u oba slučaja dobio odbijenicu. Tačnije, Sloboda za sada nema pravo nastupa ni u UEFA takmičenjima, niti u narednoj sezoni BH Telecom Premijer lige naše zemlje. "Dobili smo odbijenicu. To su sitnice, mislim da ćemo ipak dobiti licencu i da će to proći sto posto", kazao je predsjednik FK Sloboda Senad Mujkanović za SportSport.ba. Mujkanovića smo pitali koje uslove nije zadovoljio tim iz Tuzle. "Radi se o dogovoru sa igračima koji nas nisu tužili, nego su poslali dopis u Savez sa zahtjevom za izmirenje nekih dugova, ali mi ćemo sve to dokazati i vjerujem da će sve biti riješeno u našu korist", jasan je bio Mujkanović.
.............................................................................................................................................................................................................................

Miljan Govedarica za SportSport.ba "Mujkanović mi je rekao da tužim klub i da ništa neću dobiti" Piše: E. Škorić 25,04.2017, 17:57

FK Sloboda smatra da joj pojedini bivši članovi Upravnog odbora, treneri i igrači odmažu u procesu dobivanja licence za narednu sezonu, a među 'prozvanima' na zvaničnoj stranici je i Miljan Govedarica, bivši prvotimac tima s Tušnja. Bivši igrač Slobode, kako se navodi na zvaničnoj stranici tuzlanskog kluba, traži 12.400,00 KM plus neizmirene obaveze po osnovu poreza i doprinosa na platu. U Slobodi tvrde da je igrač samovoljno napustio klub prije isteka ugovora, te da je preko advokata 6. januara tekuće godine uputio dopis u kojem traži isplatu neizmirenih obaveza i predlaže sporazumni raskid ugovora koji će definirati iznos i rokove plaćanja. "Predsjednik Senad Mujkanović mi je rekao da tužim klub i da neću dobiti niti novac, a ni papire. Nisam imao drugog izbora osim da tužim klub i ovo ništa nije čudno. Niko nije neprijatelj Slobode, samo tražimo ono što smo zaradili", rekao je Govedarica za SportSport.ba, pa je dodao: "Dodao bih također da sam se pojavio na prozivci 10. januara i da nisam samovoljno napustio klub nego da me je Vlado Jagodić oslobodio treninga dok se ne dogovorimo oko raskida. Previše okreću priče i pričaju kako su svi protiv njih, a sami su sebi najveći neprijatelji. Neka Sud odluči ko je u pravu, a ko ne". I njemu, kao i drugim bivšim igračima Slobode, ostaje nada da će biti isplaćeno ono što je zarađeno, ali očigledno da u ovoj državi neke stvari idu okolnim putevima.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/mujkanov ... iti/234452
..........................................................................................................................................................................................................................


Ivan Kostić za SportSport.ba "Ginuo sam za Slobodu, vrijeme će pokazati ko je u pravu" Piše: E. Škorić ,25.04.2017 22:43

Fudbalski klub Sloboda danas je putem službene internetske stranice naveo imena pojedinih bivših igrača i trenera prema kojima ima dugovanja, a koja "koče licenciranje kluba". Tako su, između ostalih, na spisku bili i Miljan Govedarica, te Ivan Kostić, sada već bivši igrač tuzlanskog premijerligaša. Kostiću je Sloboda dužna 60.000 KM, a nakon što je objavljen sporni tekst, ovaj nogometaš odlučio se oglasiti i on je u razgovoru za SportSport.ba imao šta da kaže. "Poslije ovoga što su ljudi u klubu danas uradili jednostavno ne mogu da pređem. Sve vrijeme sam šutio i nisam se oglašavao jer sam mislio da će prestati da me prozivaju po medijima. Mislim da stvarno nemaju osnova za to", govori Kostić na početku razgovora za SportSport.ba, pa nastavlja: "Kao prvo, želim da kažem da mi je bila čast igrati za tako veliki klub kao što je Sloboda. Nikada neću zaboraviti te divne trenutke sa Tušnja, divan grad i divne ljude, kao i one uspjehe koje smo zajedničkim snagama ostvarivali. Imali smo velikog čovjeka koji istinski voli Slobodu, predsjednika Azmira Husića, te direktora Vugdalića, koji se brinuo o svemu samo kako bismo bili na nivou. Mi, igrači, bili smo rasterećeni svih problema u i oko kluba. Njima sam vjerovao i zbog njih sam ostao u Slobodi u junu prošle godine, iako me čekao transfer. Odlaskom njih dvojice počeo je pakao za sve nas, posebno za mene. Novi ljudi su odmah od početka počeli s bahatim ponašanjem. Prvenstveno mislim na gospodina Mujkanovića. U decembru sam rekao da ću s ih s obavezama sačekati do početka priprema i da ću da razmislim o produženju ugovora. U januaru na sastanku, kada sam im rekao da ne mogu da oprostim cijeli dug i pristanem na smanjenje ugovora za skoro 60 posto, počele su prijetnje kako ću da treniram sa juniorima i da će neću moći da idem na pripreme i šta sve ne", dodaje Kostić. Zatim je objasnio šta je bila "kap koja je prelila čašu". Čaša se prelila kada su mi rekli da s dokumentom na kojem je grb i pečakt kluba mogu da obrišem stražnjicu. Na tom sastanku su prisustvovali predsjednik Mujkanović, direktor Karić i trener Jagodić. U tom trenutku se sve prelomilo, jer sam za taj grb ginuo na terenu. Oni su nastavili s prijetnjama i maltretiranjem, tako da sam bio prisiljen napustiti Tuzlu. Rekao sam da ću se žaliti FIFA-i, a oni su se samo nasmijali na to. Ko je u pravu, pokazala je presuda FIFA-e. Žao mi je što sam se rastao od Tuzle i Slobode, ali natjeran sam na to. Otjerali su me ljudi koji su bili protiv da Sloboda uđe u Premijer ligu i u Evropu, a sad su u klubu. S Husićem i Vugdalićem rješavali smo sve na riječ i potpisani dogovor. Da su oni tu, sada ne bi bilo komplikacija. Znam da su prisiljeni bili da odu, a da nisu, Sloboda bi se borila za titulu. Slobodi želim sve najbolje, a Tuzlaci sami moraju da ocijene ko im je koristan i pošten. Ovi sada nisu. To će vrijeme pokazati".


Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/ginuo-sa ... pravu/23
................................................................................................................................................................................................................................

Tri kluba bez licence za Premijer ligu
sport 1- 08.05.2017
Proces licenciranja za nastup u Premijer ligi BiH svake godine je sve rigorozniji i iziskuje od klubova maksimum napora kako bi ispunili sve uslove koji su postavljeni pred njih. Kako smo pisali prije nešto više od mjesec dana, većina klubova koji su aplicirali za dobijanje licence najveće probleme su imali sa infrastrukturalnim i finansijkim dijelom, koji su dva najvažnija segmenta u procesu. Prvostepena komisija za licenciranje danas je donijela odluku koji su klubovi ispunili sve uslove za dobijanje licence za nastup u Premijer ligi i naredne sezone, a kako saznajemo tri kluba za sada nisu dobila licencu. Licencu za sada nije dobio FK Olimpic, no prema informacijama iz kluba svi nedostaci će biti ispravljeni još ove sedmice i tim s Otoke će definitivno dobiti licencu za narednu sezonu na drugostepenoj komisiji. Druga dva kluba koja nisu dobila licencu su Čelik i Sloboda te će ova dva premijerligaša dosta teže doći do licence putem drugostepene komisije. Najveći problem za oba kluba predstavlja stanje dugova prikazano revizorskim kućama. Za one koji ne znaju revizorske kuće ovlaštene od N/FS BiH rade reviziju poslovanja tokom prethodne godine i na osnovu utvrđenog stanje daju mišljenje. U godinama prije dešavalo se da klubovi imaju slične probleme koje su uspijevali rješavati na razne načine, međutim pooštravanjem kriterija od strane N/FS BiH i UEFA-e ne postoji niti minimum prostora kako bi se mogla dobiti licenca bez prethodno ispunjenih svih uslova za licencu. Drugostepena komisija će zasjedati u narednom periodu, a ostaje nam da vidimo kakve će odluke donijeti.

................................................................................................................................................................................................................................

slika
LOGO N/FSBIH
Odluke za učešće bh klubova: FK Sloboda bez licence za UEFA i Premijer ligu BiH
Dijeljenja: 2 | 8.5.2017. |

Na sjednici Prvostepene komisije za licenciranje klubova Premijer lige BiH, održanoj u Sarajevu 05.05.2017. godine, donijete su odluke o licencama za učešće klubova koji su aplicirali za Premijer ligu BiH i UEFA klupska takmičenja u sezoni 2017/2018., potvrđeno je danas iz Nogometnog saveza BiH.

DOBILI SU LICENCU
- Klubovi koji su dobili licencu za učešće u UEFA klupskim takmičenjima su: FK ”Sarajevo” Sarajevo,NK ”Široki Brijeg” Široki Brijeg, FK ”Željezničar” Sarajevo, HŠK ”Zrinjski” Mostar, FK „Radnik“ Bijeljina, FK ”Mladost” Doboj-Kakanj i FK”Krupa”- Krupa na Vrbasu .

- Klubovi koji su dobili licencu za učešće u takmičenjima Premijer lige BiH su: FK ”Sarajevo” Sarajevo, NK ”Široki Brijeg” Široki Brijeg, FK ”Željezničar” Sarajevo, HŠK ”Zrinjski” Mostar, FK ”Krupa” Krupa na Vrbasu, FK ”Radnik” Bijeljina, FK ”Mladost” Doboj-Kakanj, NK ”Vitez” Vitez i NK ”Metalleghe-BSI” Jajce.

..........................................................................................................................................................
NISU DOBILI LICENCU
- Klubovi koji nisu dobili licencu za učešće u UEFA klupskim takmičenjima su: FK ”Olimpic”- Sarajevo, FK ”Sloboda”-Tuzla i NK ”Čelik” Zenica, NK ”Vitez” Vitez i NK ”Metalleghe-BSI” Jajce.

- Klubovi koji nisu dobili licencu za učešće u Premijer ligi BiH su: NK ”Čelik” Zenica , FK ”Sloboda”-Tuzla i FK ”Olimpic”- Sarajevo.

- U skladu sa odredbama pravilnika o licenciranju klubova NS/FS BiH (Premijer ligu BiH i UEFA-e takmičenja), klubovi imaju pravo uložiti žalbu Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS/FS BiH u roku od 8 (osam) dana od dana dostavljanja odluka Prvostepene komisije za licenciranje klubova, navode iz Nogometnog saveza.
(****

Preuzeto sa: http://****/sport/nogomet/odluk ... -ligu-bih/

..........................................................................................................................................................................................................................



http://radiokameleon.ba/2017/05/fk-slob ... bih-video/

Haman su oni gledali kalendar od prošle godine.Ovaj saradnik kaže "sezona 2016/17";obrati pažnju, minuta -8:28- sekunda, zatim ,minuta-11: 02-sekundi.
PA ON NE ZNA NI ZA KOJU MI SEZONU TRAŽIMO LICENCE.LICENCE SE TRAŽE ZA SEZONU 2017/18.


slika
Mladi advokatski saradnik, stručnjak u oblasti prava,član Komisije za statutarna prava i propise Gradskog vijeća Tuzla.
Član Gradskog odbora SDP-a Tuzla.



Fresh Press -NEZAVISNI INFORMATIVNI PORTAL
TUŽBA PROTIV BIVŠIH IGRAČA: NFSBIH odlučuje o takmičarskoj sudbini FK Sloboda
Objavio D.B - 12/05/2017


Danas je u prostorijama FK Sloboda održana pres konferencija na kojoj je predsjednik Upravnog odobora Slobode, Senad Mujkanović i pravni zastupnik Dino Kikanović govorio o razlozima (ne)dobijanja UEFA licence od strane prvostepene komisije NFSBIH.

Prvostepena komisija NFSBIH je odbila zahtjev za takmičarsku licencu FK Sloboda, kako za učešće u Premijer ligi Bosne i Hercegovine iduće sezone, tako i za učešće u UEFA-inim takmičenjima. Prema pravilima UEFA-e svi potrebni dokumenti u kojima se nalaze informacije o uredno izmirenim dugovima ili reprogramu vraćanja dugovanja su trebali biti dostavljeni najkasnije do 31 marta ove godine, što nije slučaj kada je FK Sloboda u pitanju prema mišljeenju prvostepene komisije NFSBIH.

Porezna uprava nije na vrijeme razmotrila zahtjev

” Mislili smo da smo riješili sve probleme, ali se ispostavilo drugačije. Savez ima drugačije aršine koje mi ne razumijemo, u svakom slučaju očekujemo objašnjenje od krovne kuće bh. fudbala.” rekao je Senad Mujkanović i dodaje:

” Mi smo zakasnili sa jednim dokumentom. Radi se o dokumentu koji sadrži reprogram duga koji smo naslijedili po dolasku u klub, a koji je bio namjenjen poreznoj upravi. Razlog kašnjenja je u tome što spomenuti reprogram nije izvodljiv pa smo spremali novi. Radi se o reprogramu duga u iznosu od 7.770.000 KM čija je rata na mjesečnom nivou iznosila 120.000 KM. Mi nismo u mogučnosti servisirati i sprovesti taj reprogram u djelo iz razloga što bi to dovelo u pitanje dalji rad i funkcionisanje FK Sloboda u smilslu izmirenja obaveza prema trenutnim zaposlenicima i igračima, pa smo pripremili novi. Zahtjev sa novim reprogramom duga smo predali poreznoj upravi 14.03.2017. Zbog administrativnih začkoljica taj reprogram je potpisan 05.04.2017. NFSBIH upravo taj dokument uzima kao osnovu za odbijanje zahtjeva za takmičarsku lincencu FK Sloboda. Kao naš odgovor mi smo poslali zahtjev poreznoj upravi da nam izda dokument u kojem piše da mi nismo u mogučnosti da utičemo na vrijeme formiranja i potpisivanja spornog dokumenta, kako bi u našu odbranu priložili NFSBIH, o čemu će se očitovati drugostepena komisija.”

Nogometni saveza TK govedaricin zahtjev za izmirenje duga proglasio neosnovanim

Međutim, to je samo dio problema koji stoji pred upravom FK Sloboda. Naime kako nastup u BH Tecom premijer ligi ne bi došao u pitanje kao i u eventualnom nastupu u Evropi sporni su i ugovori odnosno sporazumi četiri bivša igrača Slobode koji tvrde da nisu izmirena sva potraživanja od strane FK Sloboda.

”Riječ o obavijesti u kojoj se potražuje od FK Sloboda koja nisu zasnovana na pravosnažnoj presudi suda, koju su NFSBiH dostavila četiri igrača. Što se tiče Govedarice, on je putem Nogometnog saveza TK poslao isti sporazum na zahtjev da mu se isplati novac koji mu Sloboda duguje. Isti savez je donio odluku u kojoj se on odbija i sporazum stavlja kao neosnovan. Samim tim postavlja se pitanje kako može Nogometni savez TK odrediti da je taj sporazum neosnovan, a Komisija za licenciranje njega smatra suprotnim i traži potraživanje koje navodi kao jedan od razloga za nedobijanje licence”, tvrdi pravni zastupnik Dino Kikanović.

Tužba zbog klevete

”Igrači koji su dio ove priče smo tužili zbog klevete da postoji dug prema njima, jer mi smatramo da ga nema, što ćemo dokazivati na sudu. Oni su svojim javnim nastupom pored nedobijanja licence nanijeli još veću štetu u javnosti. U svkom slučaju kada otpočne sudski proces vidjet ćemo ko je kome dužan. Sud će reći svoje, a kada presuda bude pravosnažna mi ćemo postupiti prema njoj. To je zakon i on je stariji od svih pravilnika, akata”, kazao je Mujkanović.

” U svakom slučaju, sigurni smo da će drugostepena komisija imati razumjevanja i donjeti ispravnu odluku i omogućiti Slobodi nastup u nacionalnom prvenstu kao i eventualnom nastupu u Evropi”, dodao je predsjednik Upravnog odobora Slobode, Senad Mujkanović.

.......................................................................................................................................................................................................................

FK Sloboda
Zbog neizdavanja licence / FK Sloboda najavljuje: Tužit ćemo Nogometni savez BiH

12. 05. 2017. u 17:53:00 Fena
Fudbalski klub Sloboda iz Tuzle najavio je da će, ukoliko ne dobije licencu za takmičenje, pokrenuti tužbu protiv Nogometnog saveza BiH.

Ovakva izjava je nastupila nakon što je Prvostepena komisija NS BiH odbila dodijeliti licencu tuzlanskoj Slobodi, ne samo za europske, nego i za domaće takmičenje. Iz uprave Slobode matraju da je Savez djelimično upravu, te da će u predviđenom roku dostaviti dokumente potrebne za dobijanje licence.

"Sloboda je krajem prošle godine potpisala sporazum s Poreznom upravom o izmirenju poreznih obaveza, a klub je tada bio opterećen sa skoro sedam miliona maraka dugova. Mjesečna rata, prema tom sporazumu, iznosila je oko 120.000 maraka. U međuvremenu je Vlada FBiH otpisala znatan dio duga klubovima, pa se naša obaveza smanjila na 2,78 miliona maraka. Da smo plaćati prema prvom sporazumu, mi bismo bacili u vjetar više od pola miliona maraka. Krajem aprila uplatili smo prvu ratu duga po novom sporazumu" istakao je Senad Mujkanović, predsjednik UO Slobode.
Ovaj dug jedan je od razloga što Sloboda nije dobila licencu, a Mujkanović kaže da je proces reprogramiranja duga s Poreznom upravom pokrenut prije 31. marta, što komisija nije uvažila.

Drugi razlog navodno su neizmirene obaveze prema igračima Ivanu Kostiću (60.000 KM), Ivanu Fatiću (29.337 KM), Damiru Mehidiću (15.400 KM) i Miljenku Govedarici (10.800 KM).

Sloboda je protiv četvorice igrača podnijela tužbu za klevetu i materijalnu štetu.

"Ti sporovi, njihovi i naši, još nisu pokrenuti i tek kada sud donese presudu znat će se jesmo li im dužni i koliko ili nismo. Igrači su obmanuli Savez, jer dok su bili pod ugovorima, oni su napuštali Slobodu, odbijali trenirati, kršili su klupsku disciplinu, zbog čega su kažnjavani, koketirali su, a neki i trenirali s drugim timovima. Zbog toga smo ih tužili i tražit ćemo refundaciju štete koju su nanijeli klubu", najavio je Mujkanović, dodavši kako Savez nije dokazao da postoje utuživanja igrača prema Slobodi o čemu će, kada spor bude aktiviran na sudu, odlučivati nadležni vještak.
..................................................................................................................................................................


OBRATI PAŽNJU , 4minta 10 sekundi,gdje Mujkanović govori o pravosnažnosti Zakona.

http://radiokameleon.ba/2017/05/fk-slob ... bih-video/
http://radiokameleon.ba/2017/05/fk-slob ... bih-video/



ŠTA SE ČEKALO OD OBJAVE ZAKONA U" SLUŽBENIM NOVINAMA FEDERACIJE BIH"
BROJ 12/17, OD 17. 02. 2017.????????


FK Sloboda je tek 14.03. 2017. predala zahtjev poreskoj upravi za reprogram.
DAKLE, 25 DANA NAKON ŠTO JE ZAKON POSTAO PRAVOSNAŽAN OBJAVOM U " SLUŽBENIM NOVINAMA FEDERACIJE BIH"


«Službene novine Federacije BiH», broj 12/17 /17.2.2017./


ZAKON o izmjeni Zakona o naplati i djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima (bosanski jezik)
ZAKON o izmjeni Zakona o naplati i djelomičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima (hrvatski jezik)


..........................................................................................................................................................
Zakon o izmjenI Zakona o naplati i djelomičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima (predlagač: Slađan Ilić, delegat u Domu naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine) – skraćeni postupak, - (PD – 16. sj. – 24.1.2017., DN - 9. van. sj. – 2.12. 2016), „Službene novine Federacije BiH“, broj 12/17,


..........................................................................................................................................................


&
О " & О ? " $ " $
" ?

&
О " & О ? " $ " $
" ?

? 1.

У & о ? " $ " $ "
? („? " $ "“, & 37/14), у ? 1. ":
“? $ 31. 12. 2013. $,“, ' се ": “ ? $ 31. 12.
2016. $,“.

? 2.

Овај & ступа на снагу $ $ $ $ " у
”? " $ "”.


$
$ $
? $ "
$ "


$
$ $
? $ "
$ $



.........................................................................................................................................................


HRONOLOŠKI REGISTAR ZAKONA OBJAVLJENIH U
"SLUŽBENIM NOVINAMA FEDERACIJE BIH" U 2017. GODINI

«Službene novine Federacije BiH», broj 6/17 /27.1.2017./
ZAKON o izmjeni Zakona o sistemu poboljšanja kvaliteta, sigurnosti i o akreditaciji u zdravstvu (bosanski jezik)
ZAKON o izmjeni Zakona o sustavu poboljšanja kvalitete, sigurnosti i o akreditaciji u zdravstvu (hrvatski jezik)
ZAKON o izmjenama Zakona o Komisiji za vrijednosne papire (bosanski jezik)
ZAKON o izmjenama Zakona o Komisiji za vrijednosne papire (hrvatski jezik)

................................................................................................................................................................................................................

«Službene novine Federacije BiH», broj 12/17 /17.2.2017./

ZAKON o izmjeni Zakona o naplati i djelimičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima (bosanski jezik)
ZAKON o izmjeni Zakona o naplati i djelomičnom otpisu dugovanja sportskim kolektivima (hrvatski jezik)

...................................................................................................................................................................................................................................................


...................................................................................................................................................................................................................................................

- 2012 - nesretna za Slobodu i Kozaru(Jagodića)
http://www.gradiska.tv/index.php?page=v ... &cat=Sport
http://www.gradiska.tv/index.php?page=v ... &cat=Sport
http://www.gradiska.tv/index.php?page=v ... &cat=Sport

.................................................................................



...........................PL BIH , SEZONA 2016/17. 30 kolo ,13.05 2017.



........................FK SLOBODA............................. -.............................FK RADNIK


........................................2...........................................-........ .................................0



.......................... JAGODIĆ ......................................................................................ŽIŽOVIĆ.
...... "Očekujem utakmicu u kojoj mi na domaćem terenu ................................Uz ofanzivnu igru očekujem povoljan ishod.
....... moramo zabilježiti tri boda, a kada se nešto mora
.............. predstavlja jedno opterećenje"




Stadion Tušanj Tuzla. Gledalaca 600.
Teren dobar povoljan za igru.
Sudija: Živković Ilija(Orašje).Pomoćnici: A-1 Prošić (Cazin) i
A-2 Baković Sarajevo, 4.Mulahasanović Sarajevo.
Žuti kartoni: Mehmedagić,Ziljkić,Sloboda.
...............Šerbečić,Radnik.

Strelci: 1:0 Kalezić (12),2:0 Salihović (51).

Sloboda: Muminović, - Efendić,Salihović,Mehmedagić,Lazevski, -Stjepanović,Kalezić(Grahovac),Zec(Ziljkić), Ordagić,Subić,- Tandir(Smajić).

Radnik: Lučić, Zlatković(Franić), Arnautović, Stojanović, Vasić(Motika), Srećković(Kitanović), Zeljković, Obradović, Kosorić, Okić, Šerbečić.



............................................................................. Allahu uhdžubna anil kavmiz-zalimin.
........................ Živković Ilija.slika







MLADENE VESELINOVIĆU, TI ĆEŠ UVIJEK BITI JEDAN OD NAS. I OVO ĆE PROĆI.
slika
VESELINOVIĆ,IBRIĆ,HADŽIĆ

...............................................................................................................

Srijeda, 10.05.2017.u 17:00 .........1.Utak. Finala Kup-a BiH ..FK SARAJEVO - NK ŠIROKI 0:1

................................................................................................................

8. kolu Lige za prvaka

.GRAD....................... UTAKMICA................................................ DATUM

.Krupa.................... Krupa - Željezničar......................................1:1 14.maja

.Mostar..................... Zrinjski - Sarajevo.....................................3:2 13.maja

.Tuzla....................... Sloboda - Radnik.......................................2:0 13. .maja

.............................................................................................................


............................................................................................................

1. ŽELJEZNIČAR......... 30... 17... 9... 4 ... 38 : 18... 60
2. ZRINJSKI.......... ....30... 16... 10... 4... 49 : 24... 58
3. SARAJEVO............. 30... 15... 11.. 4.... 40 : 21 .. 56
4. SLOBODA.............. 30... 11... 10.. 9 ... 38 : 36... 43 .. .(47 % )...(proljeće 39 %)
5. KRUPA................. 30... 10... 10... 10 . 36 : 34... 40
6. RADNIK................ 30... 10... 10... 10.. 35 : 35... 40

........................................................................................................



..ODLAZI JAGODIĆU I NEMOJ SE SROZAVATI JOŠ NIŽE !
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 06 avg 2018, 18:10, ukupno mijenjano 125 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 28 apr 2017, 19:49

Oglasio Sindikat profesionalnih fudbalera SPFBiH pozvao NSBiH da ne popušta pred igrama iz FK Sloboda

Piše: M. Šljivak 15.05.2017., 14:23





Zbog kontinuiranih, višemjesečnih medijskih napada od strane čelnika FK „Sloboda“ Tuzla na naše članove, a posebno zbog posljednjeg obraćanja na press konferenciji od 12.05.2017. godine koja ne samo da je imala za cilj dezavuisanje javnosti i etiketiranja bivših igrača a naših članova (Kostić Ivan, Mehidić Damir, Fatić Ivan i Govedarica Miljan) kao krivaca za negativni odgovor prvostepene komisije za licenciranje N/FS BiH, nego je i bila način pritiska na tijela i organe N/FS BiH da u drugostepenom postupku licenciranja donesu odluku u suprotnosti sa Pravilnikom o licenciranju klubova N/FS BiH, obraćamo se javnosti sa slijedećim činjeničnim stanjem: Pravni zastupnici Sindikata profesionalnih fudbalera BiH odnosno fudbalera/nogometaša Kostić Ivana, Mehidić Damira, Fatić Ivana i Govedarice Miljana ali i svih drugih igrača koji su zatražili pravnu pomoć, blagovremeno su upoznali Administraciju za licenciranje N/FS BiH sa obavezama koje klubovi imaju na dan 31.12.2016. godine prema svojim uposlenicima-fudbalerima/nogometašima a koje su proistekle iz međusobnih ugovornih obaveza; Slijedom toga a na osnovu revizorskih izvještaja i pravnog mišljenja odgovornih u Administraciji za licenciranje, Prvostepena komisija za licenciranje klubova N/FS BiH donijela je odluku kojom je uskraćena licenca za takmičenje u Premijer ligi BiH FK „Sloboda“ Tuzla, NK „Čelik“ Zenica i FK „Olimpic“ Sarajevo; FK „Sloboda“ Tuzla, odnosno njeni čelnici pokušavaju na više načina, najmanje pravnih, a puno više manipulacijskih i lobističkih, prejudicirati konačnu odluku drugostepene komisije za licenciranje klubova. Presjednik FK „Sloboda“ Tuzla Senad Mujkanović na press konferenciji naglašava kako su podnijeli tužbu za klevetu i materijalnu štetu protiv četiri imenovana igrača i još naglašava da „ako ne dobijemo licencu tužićemo Savez, jer niko se neće igrati sa Slobodom“. Gospodin Mujkanović zaboravlja da Savez nije i ne može biti odgovoran za dugove koje je napravio njegov klub zaključno sa 31.12.2016. godine, a ako se neko igra sa FK „Sloboda“ Tuzla to je aktuelno rukovodstvo koje ne želi da izmiri utvrđena dugovanja. Na ovaj način pokušava se stvoriti pogrešna percepcija međusobnih obaveza igrača i kluba odnosno želi se istaći kako je sudski postupak u toku te da po tom osnovu obaveze prema igračima miruju do okončanja istog. Čak da su navedene tužbe podnijete do 31.12.2016. godine (a nisu), tužbe za klevetu i naknadu štete ne mogu uticati na činjenicu postojanja duga na navedeni datum koji proističe iz validnog ugovora, što svaki brucoš na pravnom fakultetu zna i što ne može proći neopaženo ni pred Administracijom za licenciranje. Dakle, eventualno postojanje tužbi za klevetu i naknadu štete (koje su svakako neosnovane) nisu u uzročno-posljedičnoj vezi sa dugom proisteklim iz ugovornog odnosa kluba i fudbalera. Podsjećanja radi članom 99. Stav 3. Pravilnika o licenciranju klubova za učešće u takmičenju Premijer lige BiH iz novembra 2016. godine definisano je: Ako davalac licence smatra da je aplikant za licencu pokrenuo zakonski postupak samo da bi osporio svoja neizmirena dugovanja (kao način da kreira situaciju opisanu u tački C) i ''kupio vrijeme'', to može rezultirati time da će davalac licence tražiti dodatne dokaze kako bi se uvjerio da se radi o ''očigledno osnovanom sporu''. Iz dosadašnjih medijskih navoda aplikanta za licencu jasno je da je su pitanju „očigledno neosnovani sporovi“ sa jasnim ciljem „kupovine vremena“, što Savez ne smije dozvoliti. Takođe, uz pomoć destruktivnih snaga odnosno pojedinaca u N/FS BiH koji zarad ličnog interesa žele u vodu baciti sve dobro što je do sada, mukotrpnim radom Predsjednika saveza i njegovih saradnika urađeno, pokušava se naći tzv. ''obrazloženje'' kojim bi se imenovanim igračima ''ukinuo'' status profesionalnih fudbalera/nogometaša a samim tim i status uposlenika kluba. Podsjećanja radi Pravilnik o licenciranju klubova jasno propisuje u članu 95 da: Termin “amaterski i neamaterski igrači” uključuje sljedeće osobe: - Svi amaterski i neamaterski igrači u skladu sa važećim FIFA-e „Propisima o statusu i transferu igrača”, kao i uskladu sa „Pravilnikom o registraciji, statusu i transferu igrača NS/FS BiH., dok upravo FIFA Pravilnik o statusu i transferu igrača u članu 2. predviđa da je profesionalac igrač koji ima pisani ugovor s klubom i čija su primanja veća od troškova koje prouzrokuje u zamjenu za svoje nogometne aktivnosti. Svi ostali igrači se smatraju amaterima. S obzirom da su sva četvorica naših članova sa FK „Sloboda“ Tuzla imali ugovore vrijedne više desetina hiljada KM, jasno je da svaki od njih bespogovorno ispunjava uslov profesionalca po FIFA Pravilniku o statusu i transferu igrača. Status igrača profesionalaca je regulisan i članom 69. stav 2. Pravilnika o registraciji, statusu i tranferu igrača N/FS BiH, gdje stoji: Profesionalni igrač je igrač koji ima pismeni ugovor o radu sa klubom i koji se bavi nogometom/fudbalom, kao svojim zanimanjem, za platu i druge ugovorom utvrđene naknade. Igrač sa profesionalnim ugovorom ima status radnika u radnom odnosu i mora biti od strane kluba osiguran za sve vrste povreda, invaliditeta, smrti, a koje su posljedica igranja utakmice, treniranja, kao i za slučajeve koji su se desila na putovanjima na utakmice i treninge i sa utakmica i treninga. U ovom saopštenju ne želimo produbljavati priču u vezi sa odnosom FK „Sloboda“ Tuzla prema Administraciji za licenciranje, revizoru saveza odnosno revizoru postavljenom od strane saveza u postupku licenciranja, jer je svima od njih poznato da ovaj klub do 31.03.2017. godini Administraciji za licencniranje nije dostavio niti jedan jedini dokument neophodan za dobijanje licence za takmičenje, odnosno dokument kojim osporava pravo naših članova za naplatu zarađenih a neisplaćenih potraživanja. Stoga, pozivamo odgovorne u N/FS BiH, prvenstveno Administraciju za licenciranje na čelu s g-dinom Nijazom Merdanovićem, a zatim i drugostepenu komisiju za licenciranje klubova N/FS BiH, da ostanu dosljedni u primjeni i tumačenju postojećih pravnih akata, odnosno Pravilnika o licenciranju, te da ne podliježu pritisku onih koji u savezu vide reketaša, a ne partnera u izgradnji bolje fudbalske/nogometne svakodnevnice. Takođe, sigurni smo da će Savez kao što je to tokom dosadašnjeg postupka licenciranja u većoj mjeri činio, zaštiti elementarno ljudsko pravo svakog čovjeka da bude adekvatno plaćen za svoj rad, te da će se pravno valjani ugovori potpisani između klubova i igrača dosljedno poštivati.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/spfbih-p ... oda/236981



široki - sarajevo - zviždanje himni BiH KUP 2017


....................................................................................................................................................................................................................................................



........................PL BIH , SEZONA 2016/17. 31 kolo , 20.05 .2017.17:00



...........................FK SLOBODA........................-.................................FK KRUPA



.........................................1...................................... -...........................................3


.....................................JAGODIĆ..........................................................................STARČEVIĆ
..............Želimo se pobjedom oprostiti od domaće publike..............................................Utakmica u Tuzli za prestiž



Prognoza vremena za sutra - subota, 20.05.2017: Tuzla

16h- Oblačno sa slabom kišom, 18h-Oblačno sa kišom ,20h-Oblačno sa kišom.





Stadion Tušanj -Tuzla.Teren povoljan za igru.
Drugo poluvrijeme igrano po velikom pljusku. Gledalaca: 400
Sudija: Gigović (Gradiška).Pomoćnici:A-1 Dujak (Odžak), A-2 Maksimović( Modriča).
4.Soknić (Istočno Sar.).
Žuti kartoni: Stjepanović,Hajrulahović,Sloboda.
...............Kutić,Krupa.
Crveni karton.
Strelci: 0:1 Koljić(43),0:2 Koljić (45),1:2 Todorović(69),1:3 Redžić (84).


Sloboda:Muminović,Efendić,Škahić,Salihović,Lazevski,-Stjepanpvić (Smajić),Kalezić(Todorović),-Ordagić,Hajrilahović,Zec(Grahovac),Tandir.

Krupa: Kutić , Barić,Vukotić, Aleksić,Jašarević,Dujaković(Mirković),Milutinović, Ljubenović(Savić),Vuković,Redžić,Koljić(Perić).





.............................................................................................. Allahu uhdžubna anil kavmiz-zalimin.


.............................................................................................................GIGOVIĆ



slika
SLOBODA,MUMINOVIČ,SALIHOVIĆ,TANDIR,ŠKAHIĆ,KALEZIĆ-STOJE.HAIRLAHOVIĆ,EFENDIĆ,LAZEVSKI ,ZEC I ORDAGIĆ ,ČUČE.
tim fk sloboda protiv krupe


http://www.dailymotion.com/video/x5n4fkv
fk sloboda - fk krupa 1:3 20.5. 2017


..............................................................................................

Srijeda, 17.05.2017.......2.Utak. Finala Kup-a BiH
NK ŠIROKI - FK SARAJEVO 0:1 ,penali 4:2 ,osvajač Kupa NK ŠIROKI

..............................................................................................

9. kolu Lige za prvaka

.GRAD........................ UTAKMICA................................................. DATUM

.Tuzla........................Sloboda - Krupa...........................................1:3 ,20. maja

. Bijeljina ....................Radnik - Zrinjski .......................................1:2 ,20. maja

.Sarajevo ...................Sarajevo - Željezničar................................... 1:0 ,20. maja



............................................................................................

1. ZRINJSKI.......... ....31... 17... 10... 4... 51 : 25... 61
2. ŽELJEZNIČAR......... 31... 17... 9... 5 ... 38 : 19... 60
3. SARAJEVO............. 31... 16... 11.. 4.... 41 : 21 .. 59
4. KRUPA................. 31... 11... 10... 10 . 39 : 35... 43
5. SLOBODA.............. 31... 11... 10.. 10 .. 39 : 39... 43 .. .(46 % )...(proljeće 36 %)
6. RADNIK................ 31... 10... 10... 11.. 36 : 37... 40

........................................................................................................





..ODLAZI JAGODIĆU I NEMOJ SE SROZAVATI JOŠ NIŽE !

.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 20 okt 2018, 12:24, ukupno mijenjano 67 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.