FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 19 jul 2017, 14:18

sloboda72 je napisao/la:Kalesijac Sadžid Fazlić ponovo u dresu Slobode: Nekada ponajbolji junior konačno dobio šansu, i izborio mjesto za nastup u elitnom razredu bh. fudbala
19. Jula 2017.



slika
Sadžid Fazlić -
Date of birth: Jan 19, 1991 ??????????


Sadžid Fazlić (20) svoju karijeru nastavit će u tuzlanskoj Slobodi. Ovaj ofanzivni fudbaler zadovoljio je na probnom radu u tuzlanskom premijerligašu te je potpisao ugovor sa “Crveno-crnim”, saznaje portal ****.

Fazlić je prije nekoliko godina bio u juniorima Slobode, te j bio n pragu prvog tima. Na njgovu nesreću, na klupu Slobode dolazi Ćiro Blažević, pred kojeg je od srane uprave postavljen samo jedan cilj – plasman u Premijr ligu BiH. Za to su trebali provjereni igrači, te nij bilo prostora za eksperimntisanje sa mladim fudblerima.
Iako je Sloboda te sezone ispunila svoj cilj, izgubila je nekoliko kvalitetnih mladih igrača, te usporila ili čak “uništila”njihove karijere
Jedan od njj je bio i Sadžid Fazlić iz Kikača kod Kalesije. Nakon napuštanja Slobode, Fazlić skoro godinu dana se nije bavio fudbalom.
Sadžid Fazlić proglašen za najboljg nogometaša Općini Kalesija u 2015. godini

Prethodnih sezona Fazlić je nosio dres Bosne iz Kalesije i jednog švedskog niželigaša, a u Slobodu stiže iz Mladosti Kikača, gdje je prošle sezone pružao odlične partije, a potom se nametnuo Vladi Jagodiću u Slobodi.

On je jučer dobio ispisnicu u Mladosti te više nema prepreka da bude registrovan u FK Sloboda.

(NKP.ba)
PRUZAO ODLIČNE PARTIJE U MLADOSTI IZ KIKACA TE SE NAMETNUO VLADIKI :facepalm: :facepalm: ....nije ovo istina....Boze,pomozi
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Mortus
Postovi: 1746
Pridružen/a: 24 nov 2014, 12:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Mortus » 19 jul 2017, 14:41

niti jedan klub iz Pl se ne pojačava iz kantonalaca, samo mi.
Aj da dovedu nekog talenta iz Federalne ili Prve lige RS, al kantonanci HEJJJJ.
nznm nadam se da znaju šta rade, posebnojer najavljuju titulu iduće godine
NIKO TE NIKAD J-EBATI NEĆE, KO ŠTO TE J-EBEM JA, SARAJ'VO, SARAJ'VO KU-RVO BOSANSKA

KO TE JEDNOM J-EB'O, J-EBAT' ĆE TE OPET - Aleksandar Jović aka VAVJU (Grobar FK Sloboda)

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la 75000 » 19 jul 2017, 17:24

koji ste vi pacenici haha

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 19 jul 2017, 17:29

75000 je napisao/la:koji ste vi pacenici haha
Ja ba...haha, haha... stvarno smijesno.... haha haha
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Hitman22
Postovi: 2526
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 19 jul 2017, 17:34

staragarda je napisao/la:
75000 je napisao/la:koji ste vi pacenici haha
Ja ba...haha, haha... stvarno smijesno.... haha haha
Kad igrate sa D. Potokom staragarda? Kakvo vam je raspoloženje u ekipi? Oštrite li se?
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 19 jul 2017, 17:36

Hitman22 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:
75000 je napisao/la:koji ste vi pacenici haha
Ja ba...haha, haha... stvarno smijesno.... haha haha
Kad igrate sa D. Potokom staragarda? Kakvo vam je raspoloženje u ekipi? Oštrite li se?
Zaobidji me
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Hustle
Postovi: 33
Pridružen/a: 12 mar 2017, 18:53
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hustle » 19 jul 2017, 17:40

Skonto da mu se ne isplati domace utakmice gledat u ugljeviku il gdje vec, pa se vratio na Slobodin pdf :urnebes: :clap: :wave: :puke:

Hitman22
Postovi: 2526
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 19 jul 2017, 17:41

Ima prevoz organiziran za svih 18 navijača nema u njihovom klubu krize niti raspada
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Hustle
Postovi: 33
Pridružen/a: 12 mar 2017, 18:53
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hustle » 19 jul 2017, 17:56

Cast Tuzle se brani u Ugljeviku :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
OT: Cika Samide puno srece u zasluzenoj penziji i da ste nam zivi i zdravi jos 100 godina. Dalje, za omalovazavanje i ismijavanje malog Fazlica, siguran sam da ce momak pokazati koliko niste bili upravu. Jbg ako vec ne znas, nije sramota se raspitat o Sadzidu kakav je bio dok je igrao u juniorima, gdje je bio jbni Ronaldo za sve njih. Da sredi stvari u glavi, niste svjesni kakav bi igrac mogao biti. Nije imo mjesta u prvom timu dok su igrali Musici i ini, ko i dosta dobrih momaka koji su evo vec i napustili fudbal. Pa eto strucnjaci jedan Memisevic je trebo prekinut karijeru, pa ode u Radnik, dalje znamo sta je bilo.

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la 75000 » 19 jul 2017, 18:52

staragarda je napisao/la:
75000 je napisao/la:koji ste vi pacenici haha
Ja ba...haha, haha... stvarno smijesno.... haha haha
rutomunje od 30+ godina a napaceni.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 19 jul 2017, 19:08

Hustle je napisao/la:Cast Tuzle se brani u Ugljeviku :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
OT: Cika Samide puno srece u zasluzenoj penziji i da ste nam zivi i zdravi jos 100 godina. Dalje, za omalovazavanje i ismijavanje malog Fazlica, siguran sam da ce momak pokazati koliko niste bili upravu. Jbg ako vec ne znas, nije sramota se raspitat o Sadzidu kakav je bio dok je igrao u juniorima, gdje je bio jbni Ronaldo za sve njih. Da sredi stvari u glavi, niste svjesni kakav bi igrac mogao biti. Nije imo mjesta u prvom timu dok su igrali Musici i ini, ko i dosta dobrih momaka koji su evo vec i napustili fudbal. Pa eto strucnjaci jedan Memisevic je trebo prekinut karijeru, pa ode u Radnik, dalje znamo sta je bilo.



Već je branjena u Ugljeviku.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 28 nov 2017, 17:47, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

Hustle
Postovi: 33
Pridružen/a: 12 mar 2017, 18:53
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hustle » 19 jul 2017, 19:24

Nekad se sa Svetinju navijalo hahahah
Ne brini imaces uskoro priliku ponovo da je branis dal u ugljeviku il u zvorniku :salut: :beba:

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la katarakta » 19 jul 2017, 19:51

sloboda72 je napisao/la:Kalesijac Sadžid Fazlić ponovo u dresu Slobode: Nekada ponajbolji junior konačno dobio šansu, i izborio mjesto za nastup u elitnom razredu bh. fudbala
19. Jula 2017.



slika
..........................................................................................................................................................
Sadžid Fazlić -
Born/age: Jan 19, 1991 (26)??????????
Nationality: Bosnia-HerzegovinaBosnia-Herzegovina
Position: Striker



Date of birth: Jan 19, 1991
Age: 26
Nationality: Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
Position: Striker
Current club: FK Bosna Kalesija FK Bosna Kalesija

..........................................................................................................................................................





Sadžid Fazlić (20) svoju karijeru nastavit će u tuzlanskoj Slobodi. Ovaj ofanzivni fudbaler zadovoljio je na probnom radu u tuzlanskom premijerligašu te je potpisao ugovor sa “Crveno-crnim”, saznaje portal ****.

Fazlić je prije nekoliko godina bio u juniorima Slobode, te j bio n pragu prvog tima. Na njgovu nesreću, na klupu Slobode dolazi Ćiro Blažević, pred kojeg je od srane uprave postavljen samo jedan cilj – plasman u Premijr ligu BiH. Za to su trebali provjereni igrači, te nij bilo prostora za eksperimntisanje sa mladim fudblerima.
Iako je Sloboda te sezone ispunila svoj cilj, izgubila je nekoliko kvalitetnih mladih igrača, te usporila ili čak “uništila”njihove karijere
Jedan od njj je bio i Sadžid Fazlić iz Kikača kod Kalesije. Nakon napuštanja Slobode, Fazlić skoro godinu dana se nije bavio fudbalom.
Sadžid Fazlić proglašen za najboljg nogometaša Općini Kalesija u 2015. godini

Prethodnih sezona Fazlić je nosio dres Bosne iz Kalesije i jednog švedskog niželigaša, a u Slobodu stiže iz Mladosti Kikača, gdje je prošle sezone pružao odlične partije, a potom se nametnuo Vladi Jagodiću u Slobodi.

On je jučer dobio ispisnicu u Mladosti te više nema prepreka da bude registrovan u FK Sloboda.

(NKP.ba)

.......................................................................................................................................................

PO PODATCIMA SA TRANSFERMARKTA POSTOJI OVAJ SADŽID FAZLIĆ, ROĐEN Jan 19, 1991 ( 26) ???????????
Ne znam da li se radi o istom igraču ili greški na Transfermarktu.
On je 96. rođen.
Niko, niko, samo Sloboda

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 19 jul 2017, 20:06

katarakta je napisao/la:
On je 96. rođen.
Ne znam, buni me ovaj podatak sa Transfermarkta.
Zadnja izmjena: NKMramor, dana/u 19 jul 2017, 20:23, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: Počni pisat konačno normalnim slovima, nismo slijepi.
Ja volim FK Tuzla City

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la katarakta » 20 jul 2017, 00:36

sloboda72 je napisao/la:
katarakta je napisao/la:
On je 96. rođen.
Ne znam, buni me ovaj podatak sa Transfermarkta.
Lično poznajem momka i sto posto je tačna info. 'ta će Transfermarkt
Niko, niko, samo Sloboda

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 21 jul 2017, 06:10

DANAS ,petak 21. JULI 2017. JE "DAN RUPE".


slika

21.12.2015 god. POČETAK RADOVA NA NOVOJ, ISTOČNOJ TRIBINI STADIONA TUŠANJ

................................................................................
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 22 jul 2017, 11:18

DOBRO DOŠAO AMERE OSMANAGIĆU U SVOJ FK SLOBODA I TUZLU.
.......................... TI SI BIO I UVIJEK ĆEŠ OSTATI JEDAN OD NAS

Novi fudbaler Slobode za SportSport.ba "Ovo je moj grad i prilika da se odužim Slobodi "

Piše: E. Dindić 19.07.2017.


Sjajni veznjak Amer Osmanagić danas je i zvanično postao novi fudbaler Slobode. Nakon potpisa ugovora za ekipu sa Tušnja govorio za portal SportSport.ba te je poručio da je veoma sretan što je ponovo došao kući. "Moram da vam kažem da sam jako sretan i pomalo uzbuđen jer nije mala stvar vratiti se u svoj grad i u svoj klub u kojem sa započeo svoju omladinsku karijeru i napravio prve fudbalske korake. Vraćam se poslije čitavih 15 godina izbivanja i jako sam zadovoljan i sretan što smo uspjeli pronaći zajednički jezik i na obostrano zadovoljno sam se vratio i potpisao ugovor sa Slobodom", kazao je Osmanagić te dodao: "Drago mi je što je klub, na čelu sa upravom sa predsjednikom i sa trenerom pokazao želju da se ja vratim i da igram u Slobodi. Moja očekivanja su da najprije opravdam povjerenje koje u mene trener i klub polaže. Moje lične ambicije su da odigram najbolji fudbal koji mogu, da igram na visokom nivou i da budem u dobroj formi jer mislim da je to najmanje što mogu pružiti klubu u kojem sam ponikao. Ovo je moj grad i ovo je moj klub i moja prilika da se nekako odužim Slobodi" kazao je Osmanagić. Pozvao je navijače da daju podršku klubu u novoj sezoni. "Moja poruka navijačima je jasna, Slobodu sam uvijek pratio i bilo mi je drago kada sam gledao ispunjen Tušanj. Pozivam ih da nas podrže ove sezone i da u svakoj domaćoj utakmici ispune Tušanj u što većem broju, a mi ćemo se potruditi da odigramo što bolje i da opravdamo podršku navijača.", zaključio je Osmanagić.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/ovo-je-m ... di-/245219
..........................................................................................................................................................................................................


slika


...............................................................................................


Dnevni avaz, četvrtak,27. septembar/rujan 2007.

Sloboda, Nakon što su izgubili ugovor s Partizanom

Idu u Beograd po odštetu za Osmanagića

Sportski direktor Slobode Enes Mešanović i član Uprave kluba Safet Delibegović danas će se u Beogradu sastati sa čelnicima Partizana. Tema razgovora bit će talentirani Amer Osmanagi} (18), nekadašnji pionir Slobode.Amer je još 2001. otišao iz Tuzle u omladinski pogon Partizana. Tada su dva kluba potpisala Ugovor u kojem je, navodno,navedeno da će beogradski klub isplatiti Slobodi obeštećenje od 50.000 eura kada Osmanagić postane član prve ekipe Partizana.To se i desilo 19. juna, ali Tuzlaci nisu dobili novac. Da stvar bude gora za Slobodu, Ugovor s Partizanom nestao je iz klupskog arhiva. Nadamo se pozitivnom rješenju slučaja. Vidjet ćemo da li u njihovom arhivu postoji kopija tog Ugovora, kojeg sada nema kod nas kaže Mešanović.



slika

osmanagić slobodin dres 22

Osmanagić: Da li
će Sloboda dobiti obeštećenje

E. M.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 17 okt 2018, 20:11, ukupno mijenjano 10 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 jul 2017, 15:36

....................................................27. juli 1957. - 27. juli 2017


....60. GODINA OD IZGRADNJE GLAVNOG TERENA I TRIBINA STADIONA

....................................................... TUŠANJ U TUZLI


.....................slika


.....................pašaga mandžić drži govor povodom otvorenja Stadiona Tušanj..



NARODNI HEROJ ,PAŠAGA MANDŽIĆ - "MURAT" GOVORI NA SVEČANOM OTVORENJU STADIONA
...........................................TUŠANJ

NOVI STADION - DJELO RADNIH LJUDI NAŠEG SREZA

U DOBROVOLJNIM RADNIM AKCIJAMA DALO JE 20 MILIONA DINARA

- Tuzlaci su za Dan ustanka slavili jednu veliku radnu pobjedu.Otvoren je veliki, ukusno ali vlastitim sredstvimaizgrađeni sportski stadion.Napori dugog niza godina urodili su plodom.Dobrovoljne radne akcije i zalaganje kroz nekoliko godina pomognuto od narodnih odbora i preduzeća urodilo je plodom.
Otvoren je moderni stadion - centar sportskih manifestacija omladine ne samo grada nego i sreza Tuzla.
- Novi stadion novi objekat - ponos građana Tuzle .Prilikom ,svečanog otvorrenja stadiona,u prisustvupreko 10. 000građana govorio je drug Pašaga Manđić.Tom prilikom on je rekao:

Drugovi i drugarice.

Otvarajući ovaj fiskulturni stadion, predajem ga omladini i prije svega želim da Vas pozdravim I da Vam čestitam najveći praznik naroda Bosne i Hercegovine - 27. juli.Svake godine narodi naše Republike proslavljajući ovaj veliki dan ,slave nove i nove pobjedena izgradnji zemlje.Na ovaj dan svake godine mi puštamo u pogon nove objekte.I sve više pretvaramo našu zemlju u industrijski razvijenu.Na taj način mi još više uzdižemo značaj ovog praznika, jer nove radne pobjede čine Jugoslaviju sve snažnijom i uglednijom u svijetu.
- 27.juli - praznik naroda Bosne i Hercegovine je onaj dan u našoj istorijikad se mi svi sjećamo ogromnih natčovječanskih napora i žrtava datih u Revoluciji.Zahvaljujući toj odlučnosti i riješenosti narode, mi danas možemo da slavimo velike radne pobjede u mirnoj izgradnji naše zemlje,možemo da u slobodi izgrašujemo ljepši život.Prilikom proslave ovog praznika, kada završavamo i puštamo u pogon privredne i druge objekte,moramo uvijek da se potsjetimo na dane ustanka,na dane borbi i stradanja,na žrtve naših naroda.Moramo se sjetiti svega onoga što je naš narod prošao u slavnoj oslobodilačkoj borbi dok je izvojevao slobodu i stvorio mogućnost da u miru i slobodi izgrađuje ljepši život.Zahvaljujući tome mi svake godine Dan ustanka i slavimo novim radnim pobjedama u izgradnji zemlje.

STADION JE SPOMENIK BORBENOSTI OMLADINE

Drugovi i drugarice ,kada danas predajemo omladini i sportistimaovaj novi Stadion,mi ne smijemo zaboraviti da je i ovaj teren,ovo do juče polje,bilo poprište velikih borbi.Prilikom oslobođenja Tuzle 1943 godine ovdje su se vodile velike bitke. Reporter sa fronta pisao je tada u "Oslobođenju": Naši borci jurišaju na posljednja neprijateljska utvrđenja, na topove.Na prilazu tim topovima je brisani prostor,..Eto drugovi i drugarice taj brisani prostor je bilo baš ovo polje na kome danas slavimo i otvaramo Stadion.Ovdje su pali najbolji omladinci jurišajući na topove.Ovo polje natopljeno je krvlju omladinaca koji su dali svoje živote za slobodu , za to da omladina poslije rata živi u miru i slobodi.

BEZ ZALAGANJA I POMOĆI RADNIH LJUDI,STADION SE NE BI PODIGAO

- Radni ljudi našeggrada i sreza koji su u toku rata rame uz rame ,sa narodom ostalih naših krajeva,vodili borbu za slobodu,nastavili su poslije rata isto tako da izgrađuju svoju zemlju.Više puta proslavljali smo rezultate te naše borbe.Proslavljali smo više puta puštanje u rad krupnih i sitnih objekata.Proslavljajući Dan ustanka ove godine mi puštamo u rad separaciju u Banovićima ,put Dobrnja - Šićki brod,i ovaj veliki objekat - Stadion kojim se može naša omladina ponositi.Mi smatramo da je ovo naša velika pobjedau pravcu stvaranja boljih uslova za razvoj fiskulture u našem srezu i gradu.Za ovakvim objektom već duže vremena osjećala se potreba.Primjećivali smo da nam nedostaje ovakav objekat za svestraniji fizički razvoj omladine.I zato je razumljivo što su ljudi ovog kraja u nekoliko godina vrlo aktivno učestvovali u masovnim radnim akcijama na izgradnji ovog objekta.Koliko je odlučnost naših ljudi bila u tom pogledu najbolje govori vrijednost tih dobrovoljnih radnih akcija datih za izgradnju ovog Stadiona, čija je vrijednost preko 20 miliona dinara.Ipak, trebalo je nekoliko godina da bi se ovaj objekat u potpunosti završio.Potrebna su bila i zna tna novčana sredstva.Ove godine privredne organizacije i narodni odbori dali su preko 50 miliona dinara.Tako vrijednost Stadiona sa dobrovoljnim radovima prelazi 80 miliona dinara vrijednosti.Radnici su se odricali svojih sredstava, a narodni odbori iz oskudnih budžeta izgradili su ovaj moderan Stadion.Zatomoramo više cijeniti ovaj objekat,Moramo uvijek imati na umu sa kakvim teškoćama i odricanjima su se borili oni koji su ga gradili.Treba posebno priznanje odati i graditeljima - radnicima i rukovodiocima građevinskih preduzeća "Tehnike" i "Vranice",sportskim radnicima iz Tuzle i projektantima,jer,za svega 4 - 5 mjeseci završen je gro radova i evo ,danas Stadion predajemo omladini.
- Izgradnja ovog stadiona je po našem mišljenjupresudan momenat - prekretnica za masovniji i kvalitetniji razvoj fiskulture na našem srezu.Omladinu i radne ljude naše zemlje čekaju veliki zadaci na čuvanju tekovina Revolucije,na daljnjoj izgradnji socijalizma.
-Vršenjem tih novih zadataka, omladina nastavlja djelo svojih drugova iz rata.A da bi to uspješno izvršila ,danas omladina mora biti politički i moralno zdrava i fizički jaka.Upogledu moralnog i fizičkog vaspitanja omladine fizička kultura ima važnu ulogu i zato shvatanja o potrebi fiskulture moramo svakodnevno razvijati.Fiskultura treba da se shvati kao sastavni dio života, osnov svakoj djelatnosti.Ima nazadnih shvatanja i potcjenjivanja fizičke kulture - da je ona luksuz i nepotrebna stvar. Radi toga je dosad i zapostavljena, kako u školama, tako i van škola.A mi se moramo boriti da fiskultura bude što masovnija.Upravo i ovaj Stadion treba da nam posluži za izvođenje smotri nađih uspjeha, ne samo u oblasti fizičke kulture, nego smotre naših rezultata u izgradnji zemlje.

TREBA PODIZATI VIŠE SPORTSKIH OBJEKATA

- Ovo nije i ne smije da bude jedini objekat namijenjen tom cilju.Podizaćemo i druge , nove.Stvarat ćemo sve bolje uslove za intenzivan fiskulturni i uopšte život naše omladine.Borićemo se svi skups da bude što više objekata,da ih imamo u svakom gradu ,selu i naselju.Mi se moramo izboriti da sport bude masovan i dostupan svakom građaninu.Imajući na umu taj zadatak,mi svi skupa nismo žalili truda i sredstava da bi smo izgradili ovaj Stadion.
- Predajući ovaj stadion omladini,mi joj stavljamo u amanet da ga čuva i što bolje koristi.Želimo da se omladina zajedno s ostalim građanima odgaja u politički svjesnu,moralno zdravu i fizički jaku snagu,da nastavi djela svojih drugova,roditelja i boraca, da čuva borbene tradicije svog naroda.
- Za omladinu nađeg grada i sreza, a naročito za sportiste značajno je da znaju i da nikad ne zaborave da su omladinci predratnog sport kluba"Sloboda" bili primjer herojstva i požrtvovanja.Smjelo su stajali u prvim redovima borbe radničke klase ovog kraja protiv terora svih buržuaskih režima.A onda su ti isti omladinci činili srž prvoboraca u ustanku pod Titovim rukovodstvom spremno su pošli u odlučujuću bitku.Sve jedinice Narodno - oslobodilačke vojske i partizanskih odreda bile su pretežno sastavljene od omladine. Mnogi omladinci, sportisti, članovi "Slobode" bili su nađi prvi komandiri i politički rukovodioci.Iz redova "Slobode" niklo je sedam narodnih heroja.A od oko 600 poginulih boraca iz ovoga grada većina su omladinci, a među njima i mnogi sportisti.
- To vi drugovi omladinci i sportisti, ne smijete nikad zaboraviti. Svjetle tradicije svojih drugovamorate čuvati, njegovati i dalje razvijati.To je naš dug prema onima koji su uzidali svoje živote u novu Jugoslaviju.A mi smo im to obećali.Kad god smo se u ratu opraštali sa poginulim drugovima, mi smo im obećavali i zaklinjali se da ćemo čuvati uspomenu na njih, da će i oni preko svojih djela živjeti,da ćemo čuvati slobodu naših naroda i druge tekovine za koje su se i oni s nama borili.
- Predajući vam ovaj objekat, mi vjerujemo drugovi omladinci da ćete vi kao i svi mi stalno misliti na tu na tu našu svetu obavezu.
- Predajem vam ovaj stadion sa željom da naša omladina na njemu postigne velike uspjehe i pobjede.

...................................................................."Front Slobode" ,četvrtak,1.VIII,1957.




slika

PRELIJEP IZGLED NOVOG STADIONA TUŠANJ



slika


DUPKE ISPUNJENE TRIBINE NOVOG STADIONA



slika

Sudije Jure Kordić , Mesud Skokić i Miralem Behlilović predvode fudbalere , akcijaše - graditelje,
pred prvu utakmicu na Tušnju, Sloboda - Zagreb 5:2 (0:1),na dan otvorenja.27.07.1957.

..........................................................................................................................................................



GRUBI OBRAČUN SA NARODNIM HEROJEM PAŠAGOM MANDŽIĆEM --"MURATOM "-.

Pašaga Mandžić i Tuzlanska grupa ( Šaćir dr. Filandra -Izvod iz doktorske disertacije).

- Za neslaganje Pašage Mandžića sa politikom bosanskih komunista javnost saznaje 1971, a postupak razračunavanja traje naredne 4 godine. Povod svemu bilo je Mandžićevo nezadovoljstvo političkim prilikama u Tuzli i regionu sjeverno istočne Bosne,birokratizacijom Partije, njenim odnosom prema velikim privrednim sistemima tog područja,rudniku "Kreka-Banovići", te tvornicama "Soda" i "Solane". Njegov uticaj na društveni razvoj tog kraja, tokove u privredi i kadrovskoj politici ocjenjen je kao štetan.Komunisti su prilike u Tuzli ocjenjivali kao dobre i u političkom i u privrednom smislu.Tuzlanski komunisti su se ogradili od mišljenja Pašage Mandžića.

- Dvije godine poslije Mandžić je ponovo sporan i ponovo o njemu raspravljaju najviša bosanska komunistička tijela. Osnov je bilo njegovo pismo "Dunav-filmu" u Beogradu, povodom njegovog učešća u snimanju televizijske serije prema zapisima Rodoljuba Čolakovića. "Dunav-film" je od Mandžića, kao sudionika ratnih događaja, tražio mišljenje o scenariju za tu tv seriju.

- Mandžićeve primjedbe odnosile su se na predstavljanje toka i naravi događaja u istočnoj Bosni 1941. godine i prvoj polovini 1942. Primjedbe su dovodile u pitanje udomaćene naučne i političke istine o pitanjima koje je tv serija trebalo da predstavi. Mandžiću je bilo sporno prikazivanje odnosa Srba i Bošnjaka. To je bio povod za ponovno sučeljavanje bosanskih komunista sa Mandžićem. Mandžićevo teorijsko i političko stajalište bilo je da je došlo vrijeme da se otvoreno progovori o revoluciji, jer je dosadašnje pitanje o tome u mnogome nekritično i netačno. Mandžić je rekao da je osnovna primjedba koju je pisao "Dunav filmu" da je stvaranje (zajedničkog) partizansko-četničkog fronta greška napravljena od drugova koji su stvarali taj štab i da iz toga potiču mnoge stvari koje su se desile kasnije i ustvari dubina krize u koju je zapala istočna Bosna. Takvo mišljenje bilo je protivno vladajućem stavu prema kome su sve probleme međuodnosa četnika i partizana određivali partizani ili visoki partijski forumi (?).Krivica za počinjene greške nikad nije utvrđena, a Mandžić je za to optužio Svetozara Vukmanovića Tempa i R. Čolakovića. R. Čolaković je u odgovoru na teške Mandžićeve optužbe priznao da je sporazum sa četnicima bio greška, ali da je namjera bila uspostavljanje sporazuma da srpskim trupama koje su pod četničkim imenom ratovale protiv NDH. To da su srpski komunistički rukovodioci bili ravnodušni prema stradanju Bošnjaka i Hrvata, što je osnovni Mandžićev stav, Čolaković smatra neosnovanom optužbom s nacionalnom pozadinom.

- Na taj način Mandžić je proglašen nacionalistom. Uglješa Danolović je rekao da je Mandžić opterećen time da su greške u istočnoj Bosni rezultat nepravilnog stava Partije po pitanju Muslimana. Danilović je djelimično i bio u pravu. Mandžića jeste mučio nepravilan stav komunista prema Bošnjacima u ustanku. Isticao je i da je Đilasov stav o tome da Bošnjaci nisu narod donio štetu partijskom rodu. Učesnici rasprave o pitanju Mandžićevih stavova su ga "propisno slomili". Mandžić je na kraju i sam priznao da je na Ozrenu svakodnevno surađivao sa četnicima. Na kraju se izvinio Čolakoviću ako je između njih došlo do nerazumjevanja. Raspravu je priveo kraju Branko Mikulić koji je rekao da je Pašaga sve što su rekli prihvatio i shvatio kao zvanično upozorenje i kritiku. U raspravi je na vidjelo izbila osnova sukoba Pašage Mandžića sa komunističkom partijom, a ona se sastojala u ponašanju komunista prema Bošnjacima tokom ustanka. Isto ponašanje komunista prema Bošnjacima kao i u toku II svjetskog rata, zadržalo se i pune dvije decenije nakon rata, i to je ono protiv čega se Mandžić buni. Istovremeno, to je bilo najosjetljivije pitanje komunističke ideologije o nacionalnoj ravnopravnosti tako da je Pašaga ušao u područje koje je bilo zabranjeno za svako, a posebno za kritičko propitivanje. Slučaj Pašage Mandžića još jednom se otvara i konačno rješava u proljeće 1975. godine. Poslije višemjesečnog istražnog postupka u SDB-u Republičkog sekretarijata za unutrašnje poslove SR BiH, Pašaga Mandžić 17.4.1975.potpisuje pokajničku izjavu i drugarsku samokritiku. Slomljen i skrhan višesatnom policijskom torturom Mandžić priznaje i potpisuje krivicu. U priznavanju krivice on optužuje Teufika Selimovića-"Buđonija", Halida Čokića i Saliha Bureka. Za njegovo uvođenje i zavođenje u rasprave o prilikama u društvu i položaju Bošnjaka u njemu, pri čemu je iznošen čitav niz pogrešnih stavova. Završetku istražnog postupka prethodilo je izlaganje republičkog ministra policije Mate Andrića na sjednici Izvršnog komiteta CK SK BiH 14.2.1975. godine, koji je rekao da SDB raspolaže podacima o organizovanom i drskom neprijateljskom djelovanju grupe u Tuzli. Jezgro grupe sačinjavaju Teufik Selimović-" Buđoni", Pašaga Mandžić - "Murat" i Salih Burek. Stavovi grupe su antikomunistički iz njih izbija prostaljinističko gledanje na društvo, razvija se retrospektivni nacionalizam, omalovažava se ekonomsko stanje u zemlji, napadaju najugledniji kadrovi. Nakon što je u Tuzli, svojoj partijskoj bazi, na sjednici općinskog komiteta SK, Mandžić preslušao već pripremljene optužbe uslijedilo je isključivanje Mandžića iz Saveza komunista.

- Biografija: Pašaga Mandžić je rođen u Tuzli 1907.Od 1929. član je KPJ. Prije rata kao komunista bio je zatvoren 4 godine. Bio je rukovodilac štaba za pripremu ustanka 1941. i učesnik pete zemaljske konferencije KPJ. U toku II
svjetskog rata bio je komesar Ozrenskog partizanskog odreda, vijećnik ZAVNOBIH-a i vijećnik II zasjedanja AVNOJA-a. Bio je član CK SK Bosne i Hercegovine i CK SK JUGOSLAVIJE.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 14 okt 2018, 12:11, ukupno mijenjano 40 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 25 jul 2017, 19:53

NAKON ŠTO JE STADION TUŠANJ IZGRAĐEN, POČINJE VELIKI USPON ..................................................... FK SLOBODA TUZLA



SPAJANJE FK SLOBODA I PROLETERA IZ KREKE
.........................................................................................................................................................
- Za 1956. godinu, ma koliko to zvučalo kontradiktorno, može se reći da je i pored slabih rezultata predstavljala prekretnicu u kvalitetnom smislu. Treneri se često mijenjaju, rezultati su više slabi nego dobri, u "Frontu slobode" veliki naslov: "SLOBODA OSTAJE U LIGI."
- Ta godina će, međutim, ostat u sjećanju i po prvoj noćnoj utakmici u Tuzli. Dogodilo se to, 4. avgusta 1956. godine, kada su snage odmjerili "Sloboda" i "Željezničar". Česte nesuglasice na navijačkim relacijama između "Slobode" i "Proletera" iz Kreke okončane su spajanjem ova dva kluba u jedan.


........................................................................................................................................................

Konsolidacija Kluba i ulazak u Drugu ligu 1958

.........................................................................................................................................................

Sezona 1957/58.

II. A Zona

1. Sarajevo............... 22..... 17..... 2..... 3..... 93:23..... 36
2. Sloboda Tuzla......... 22..... 14..... 4..... 4..... 61:24..... 32 Uspješ.(73 %)
...............................................................................................
3. Zenica.................. 22..... 13..... 5..... 4.....69:23..... 31
4. Borac Banja Luka .... 22..... 12..... 3..... 7..... 58:34 .....27
5. Jedinstvo Brčko....... 22..... 10..... 4..... 8..... 41:50 .....24
6. Neretva Metković..... 22..... 11..... 2..... 9..... 40:50..... 24
7. Željezničar Zenica.... 22...... 7..... 5..... 10.... 29:38..... 19
8. Borac Čapljina........ 22....... 6..... 6..... 10... 35:53..... 18
9. Jedinstvo Bihać....... 22....... 7..... 2..... 13... 28:46..... 16
10. Sloga Doboj.......... 22....... 6..... 2.....14.... 22:58..... 14
11. Mladost Prijedor..... 22...... 5..... 4..... 13.... 22:52..... 14
12. Velež Nevesinje...... 22...... 1..... 6..... 15.... 16:62...... 8


..........................................................................................................................................................


Novu sezonu i Novu 1958. godinu "Sloboda" je dočekala čvrsto riješena da se prije svega u zimskoj pauzi dobro pripremi za predstojeća takmičenja i da učini sve kako bi se domogla drugoligaškog statusa. Jer, u to vrijeme, mnogo je značilo biti drugoligaš.


Tuzlaci su imali sve uslove da to i ostvare. Trener Bela Palfi učvrstio je tim, rekonstruisana je i Uprava Kluba, zakazan veliki broj prijateljskih utakmica s domaćim i stranim klubovima, a Hajrović, Lazić, Kiš, Rusmir, Petković, Stipić, Radić, Bevanda, Panić, Podvalej, Marković i Čukteraš bio je sastav kadar da pobijedi svakoga.

Već na startu bila su dva značajna uspjeha, 4:1 protiv "Mladosti" u Prijedoru golovima Markovića, Podvaleja, Čukteraša i Radića i 4:2 protiv "Borca" u Čapljni. Na toj utakmici blistao je Ilija Radić koji je četiri puta zatresao mrežu golmana "Borca". Hajrović i drugovi nisu nastavili u takvom stilu, u Tuzli protiv "Zenice" mršavih 1:1, ali onda pobjeda u Nevesinju 4:1, pa protiv "Sloge" u Tuzli 4:0.

Ne bi se baš moglo reći da su fudbaleri "Slobode" u potpunosti opravdali naziv favorita, iaku su u timovima "Sarajeva", "Zenice" i "Borca" imali zaista dostojne rivale. Tek na polovini trke "Sloboda" je bila treća. Iza "Sarajeva" sa 21 bodom, "Zenice" 15, momci Bele Palfija sakupili su 14 bodova. Ali, prvenstvena trka kao da je tek počela, borba se rasplamsavala.

Tuzla je te 1958. godine u doslovnom smislu riječi bila fudbalski grad. Pripreme za Svjetsko prvenstvo reprezentacija Jugoslavije obavila je u Tuzli, na terenu u Tušnju. Tim pripremama fudbal je dobio još jedan veliki poen u gradu, koji je već bio zahvaćen groznicom pobjedničkog pohoda "Slobodinog" tima.

Rukovodstvo "Slobode", vjerovatno u namjeri da "očeliči" svoj tim, organizuje seriju prijateljskih utakmica i gostovanja. Gost Tuzlaka je čuveni tim iz Istočne Njemačke "FORVERC", koji je najviše zahvaljujući snažnim udarcima Mire Markovića poražen čak sa 5:1.

Znatno bolje, efikasnije, igraju fudbaleri "Slobode" u nastavku prvenstva. Svaki gol odlučuje o poretku na tabeli, a svaki promašaj mogao je biti koban i sav trud mogao je pasti u vodu. Korak bliže konačnom cilju bili su Panić, Petković i drugovi, 4. maja, kada su u Sarajevu nadigrali tim "Sarajeva" - 2:1, i sedmicu dana kasnije na svom terenu "Borac" iz Banjaluke čak sa 7:1.

Tačku na "i" stavili su fudbaleri "Slobode" u Metkoviću igrajući protiv "Neretve" 3:3. Time su osvojili drugo mjesto i izborili plasman u Drugu ligu.

"SLOBODA DRUGOLIGAŠ" - bio je čest naslov u novinama, a u Tuzli se pripremao nezapamćen doček. Nekoliko hiljada ljudi okupilo se ispred Hotela "Bristol" da pozdravi taj veliki uspjeh tuzlanskog fudbala i sporta. Ulazak "Slobode" u Drugu ligu obradovao je sve Tuzlake, jer je ovo prvi put da jedan tuzlanski fudbalski klub našao u društvu najkvalitetnijih timova u zemlji.

slika

bela palfi foto

TRENER, BELA PALFI
slika
Palfijeve bebe u" mornarskim" dresovima.-polukrug
FK Sloboda 1960/61 Stoje s lijeva na desno: Nikolić, Aćamović, Ristić, Jovanović, Mesaroš, Duvančić, Radović, Anović, Šehić, Popadić, Hajrović.
Čuče: Rusmir, Radić, Podvalej, Šijacki, Azapagić, Veselinov.

slika


PROSLAVA ULASKA U DRUGU LIGU 1958 GODINE
Navijači dočekali fudbalere Slobode 1958.god ispred Hotela Bristol na korzou ,(porušen zbog tonjenja).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tuzla slavi, Sloboda prvoligaš! 1959

Druga savezna liga Jugoslavije u nogometu 1958./59.
Druga savezna liga - Grupa Zapad



1. Sloboda Tuzla................... 20......14.....2..... 4......46:19.....30 Uspješ.(75 %)
......................................................................................
2. Lokomotiva Zagreb............. 20..... 11.... 3......6..... 43:30..... 25
3. Split.............................. 20..... 11.... 3.......6 .....47:32.... 25
4. Elektrostroj Zagreb............ 20...... 7..... 8......5 ..... 32:31.... 22
5. Borac Banja Luka............... 20...... 8..... 5......7 ..... 41:30.... 21
6. Trešnjevka Zagreb............. 20...... 9..... 3......8 ..... 34:29.... 21
7. Zagreb........................... 20...... 7..... 4......9 ..... 33:45.... 18
8. Šibenik........................... 20...... 6..... 6......8 ..... 27:34.... 18
9. Proleter Osijek.................. 20...... 7..... 4......9 ..... 42:48.... 18
10. Odred Ljubljana............... 20...... 4..... 3......13 ..... 23:42... 11
........................................................................................
11. Borovo.......................... 20...... 5..... 1......14 ..... 24:50... 11
12. Rudar Kakanj................... 3


....Rudar iz Kaknja izbačen je poslije 3. kola zbog navodnog namještanja rezultata kvalifikacijske utakmice protiv Neretve iz Metkovića.
....Željezničar je nakon ispadanja iz Prve savezne lige postao član Druge lige - Zapad.

........................................................................................................................................................

S ogromnim interesovanjem očekivao se start Slobode u Zapadnoj grupi Druge lige.

Već na startu, pred 8.000 gledalaca golovima Markovića i Podvaleja pobijeđen je odličan tim Zagreba (2:0), a čast da na prvoj ligaškoj utakmici nastupe imali su: Hajrović, Lazić, Radović, Vovna, Petković, Rusmir, Radić, Anović, Podvalej, Panić, Marković.

Devetka se u Slobodinom kalendaru nekako pokazala srećnom brojkom: 1919. godine osnovano RSD, 1959. godine izboren je prvi prvoligaški status, a treći, posljednji put 1969. godine Sloboda se ponovo obrela u društvu najboljih, koje nije napuštala skoro pet decenija.

No, vratimo se Slobodnim igrama u drugoligaškom društvu, njenom prvom odmjeravanju snaga s timovima koji su već imali značajno "savezno" iskustvo.

Prvenstvo se zahuktavalo, pobijeđen je i Odred sa 1:0, nešto kasnije i Borovo sa 4:0. Sloboda se polako učvršćivala na prvom mjestu, a njena pozicija biće još jača poslije pobjede nad Borcem od 1:0.

Interesantno je da su se u pauzi prvenstva sastala dva jesenja prvaka iz istočne i iz zapadne grupe Druge lige - Sloboda i OFK Beograd. Tuzlaci su bili neuporedivo bolji i - 3:1 za Slobodu. No, moralo se pripremiti i za nastavak prvenstva, za susrete koji će odlučivati o prvaku...

U nastavku prvenstvenih borbi, u veoma značajnoj utakmici pobijeđena je Trešnjevka u Zagrebu sa 2:0, da bih odmah zatim bio poražen i Proleter iz Zrenjanina. Poraz protiv Zagreba u Zagrebu kao da je predstavljao motiv više, Odred i Borovo položili su oružje i s neviđenim interesovanjem očekivao se derbi susret u Tuzli između Slobode i Lokomotive.

Stadion Tušanj bio je krcat, jer je sve zavisilo od tog meča: pobijedi li Sloboda, Tuzla će prvi put u svojoj sportskoj historiji dobiti prvoligaša.

Mirko Marković, Franc Podvalej, Ilija Radić i drugi nisu dozvolili gostima ni da trepnu, začas je na semaforu pisalo Sloboda - Lokomotiva 4:0. Ne zna se koje bio sretniji, fudbaleri ili njihovi navijači, Uprava ili gradski oci...Nije šala: SLOBODA U PRVOJ LIGI! Tuzlaci će gledati timove Partizana, Crvene zvezde, Hajduka, Dinama, Vojvodine...

Po gradu su bile izlijepljene plakate s imenima onih koji su Slobodu bukvalno prošetali od zone do Prve lige: Hajrović, Lazić, Radović, Čukteraš, Rusmir, Petković, Stipić, Šehić, Bevanda, Radić, Podvalej, Panić, Marković, uz pomoć Anovića, Despotovića, Jovanovića, Veselionova, Ćurka i drugih. Oni su natjerali i okorjele pesimiste da promijene mišljenje. "Sloboda" je postala tim od povjerenja.

I tako, za godinu dana dvije velike radosti, dva velika uspjeha, prvo plasman u Drugu, a onda i u Prvu ligu. To su već bile i ozbiljnije obaveze, pa zato trener Bela Palfi, 27. jula 1959. godine izjavljuje: "Da ne bismo igrali samo jedno ljeto, pripreme moramo obaviti solidno i ozbiljno. Treniramo četiri puta sedmično."


slika

bela palfi foto
TRENER, BELA PALFI
slika
Desno od Hajrovića je Momo Radović a ne Lazić. Lazić je lijevo od Hajrovića(kako je i navedeno).
slika
Trešnjevka - Sloboda 0:2

slika
Tim Slobode iz sezone 1959/60 - Stoje s lijeva: Šehić, Despotović, Aćamović, Veselinov,Radović, Lazić , Hajrović .....
............................Čuče s lijeva: Jovanović, Rusmir, Šijacki, Petković.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 24 okt 2018, 20:29, ukupno mijenjano 35 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 28 jul 2017, 13:50

MIRSADE DEDIĆU HVALA TI ZA SVE,TI ĆEŠ UVIJEK BITI JEDAN OD NAS


slika

REPREZENTACIJA
1996–2001 Bosna i Hercegovina - 32 utakmice



ronaldo "zabija" dedi




slika

02.03.1997. MIRSAD DEDIĆ U DRESU REPREZENTACIJE BIH (Stoji drugi s desna) Pred utakmicu finala Dunhill cupu u Kuala Lumpuru(Malezija), KINA -BIH 3:0( 0:0).


.............


............
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 14 okt 2018, 12:30, ukupno mijenjano 12 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.