FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Sariel » 12 jun 2017, 11:49

eh tugo moja..
azmir nikako da shvati, da nema tih 3,4,5..ili da obrnemo ima potencijalnih al ih nikad nece bit jer ih bas toliko ne svrbi.
znaci da mi imamo 3,4,5 imali bi i 1 i 2.bez problema dragi azmire.
al nema, zip.prazna ne puca. il nece da puca.
znaci nemoj zajebavat, ako hoces preuzet klub uzmi sve pod svoje,nadji sebi saradnike,oformi svoj tim ljudi, koji ce se brinuti od love do ovih tehnikalija.
a nemoj dzaba cekat da se neko od tz lovatora isprsi toliko, ili bar priblizno ko i ti.
kad su? nikad! i kad ce? nikad!
**** zacaran krug, u kom najvise gube navijaci slobode.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 jun 2017, 11:55

Ima ljudi koji sada samo jedva cekaju da Tuzla City postane jaca od Slobode (a postati ce sigurno jer imaju pare), pa da onda mogu oplesti po Azmiru i popljuvati ga malo.
Da se vrati u Slobodu pljuvali ga, ali isto tako ko on ne smije raditi nista sa drugim klubom nekim. :damn:
Sta ce on u Slobodi vise kada postoji grupa ljudi koja ga mrzi sa tribina, da se vrati da ga pljuju, a moze voditi drugi klub isto ce ga pljuvati.

Kad procitam da pisu ljudi za sve po FB da je on kriv muka mi. Ispade kriv sada kao on od FB strucnjaka sto Zec ode iz Slobode. Ne znaju strucnjaci da je u januaru ova garnitura se zafrkala sto nije produzila vec mu dopustila da ih prevari i dobije minute na proljece. Ne znaju ljudi da i Kalezic, Hairlahovic i Zilkic imaju amaterske ugovore.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 12 jun 2017, 12:17

slika
subić i lazevski odlaze iz Slobode(avaz)
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 19 okt 2018, 14:56, ukupno mijenjano 4 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 jun 2017, 12:42

sloboda72 je napisao/la:
slika

Jesul ga ovo fenom slikali? :urnebes:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 12 jun 2017, 12:48

sloboda72 je napisao/la:Dnevni Avaz 12.06. 2017.

Azmir Husić bivši predsjednik tuzlanskog kluba

Kada sam sa Slobodom trebao napraviti čudo izdali su me !

Da sam ostao u klubu, već bismo bili prvaci.-Klubu trebaju ljudi koji imaju pare.- I sada imam rješenje za klub.

slika


- Sloboda i Azmir Husić identificirali su se za sva vremena.Ovaj biznismen je, prema mišljenju mnogih, najuspješniji predsjednik kluba, koji je za svog mandata u nepune četiri godine ubrizgao u klub 3.250.000KM.
-Dok je bio na čelu kluba brinuo se da ga vrati na mapu B i H i tamo gdje zaista pripada.Uspio je u mnogo čemu , ali kada se očekivao vrhunac i Slobodin konačni izlazak iz sjene ostalih timova iz naše lige uslijedio je razlaz.

Nisam pobjegao

- Iz Slobode nisam pobjegao.Oni koji su trebali, znali su da ću otići u junu.No javnost treba da zna da ja Slobodi nikada ne mogu reći "ne".
- Sve što sam uradio za klub ,uradio sam od srca i svojom voljom.To je klub koji volim. Nisam se opteretio niti finansijski potrošio. Kada radiš nešto za svoju porodicu, ne možeš biti umoran.Tako je i sa Slobodom koja je dio moje porodice.A ako me pitate o nekom povratku, možda bi se to dogodilo u nekim drugim okolnostima -kazao je Husić
- Kao američki đak i iskusni biznismen, Husić zna šta treba klubu.
- Stanje je tako da Sloboda treba da diše.Potrebni su ljudi koji u datim trenucima imaju mogućnost da nađu sredstva da klub živi. Računica je jednostavna- Slobodi trebaju ljudi koji imaju pare .

- Klub je gradski i ja u potpunosti razumijem da Tuzla ne može dati milione , jer imaju prečih stvari.Treba se dati potpuna tehnička podrška klubu i tu je bio krucijalni problem u mom slučaju. Sloboda je sada ponovo u situaciji da joj je opstanak ugrožen - kazao je Husić.
- On je svojevremeno bio na dobrom putu da Slobodu izdigne iz prosjeka.
-Kada sam s klubom trebao napraviti čudo,izdali su me.Imao sam planove,želio sam dovesti kvalitetne igrače i sportskog direktora koji bi se bavio Omladinskim pogonom i prvim timom.
No, neki krugovi su mi rekli da je dosta i svojim djelima su pokazali da ne žele takvo nešto.
- Zbog čega,to treba pitati njih.Da su me pratili ,Sloboda bi ove godine bila prvak - kaže Husić te dodaje da i sada ima rješenje za klub.

Dva od pet

- Slobodi prema mojoj procjeni ,treba pet miliona km da riješi probleme.To bi se moglo riješiti za 24 sata.
Uvijek stojim na raspolaganju i moja sredstva su operativna u svakom momentu.
-Neka bude, recimo, pet ljudi koji će osigurati taj novac,a ja ću biti jedan i dva u tom nizu.No,trebaju nam još tri, četiri i pet. -poručio je Husić.

-Lažu ga huškam bivše igrače ga tuže klub.

Husić kaže da nije u kontaktu sa bivšim fudbalerima Slobode.
-Posvetio sam se poslu, ali i do mene stižu informacije kako sam,navodno , huškao bivše igrače da tuže klub.To je , zaista, velika laž.
Nemam kontakt s njima.Oni znaju da sam prilikom odlaska iz kluba rekao svima, da će njihovi ugovori biti isplaćeni čim UEFA uplati sredstva za naš nastup u Evropi.Šta je dalje bilo, ja stvarno ne znam - kaže Husić.

-Želim sa Slogom u elitu.

- Ono što nije uspio sa Slobodom, Husić će pokušati uraditi sa Slogom ,na čijem je čelu.
- To je jedna sasvim druga priča. U Slogi sam og 2012,kada sam počeo pomagati svojim prijateljima.Već sam u prvim razgovorima rekao ljudima iz tog kluba da me interesira samo zdrava i ozbiljna priča. Od mog dolaska ,prošli smo tri državna ranga i u novom prvenstvu, s novim trenerom i rekonstruiranom ekipom, želimo da napravimo novi korak naprijed. Želimo da izborimo Premijer ligu i sve ćemo učiniti da to i ostvarimo - kaže Husić.
.....................................................................................................................................E. Muharemagić
Drug Tito
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Probisvjet » 12 jun 2017, 13:52

staragarda je napisao/la:
sloboda72 je napisao/la:Dnevni Avaz 12.06. 2017.

Azmir Husić bivši predsjednik tuzlanskog kluba

Kada sam sa Slobodom trebao napraviti čudo izdali su me !

Da sam ostao u klubu, već bismo bili prvaci.-Klubu trebaju ljudi koji imaju pare.- I sada imam rješenje za klub.

slika


- Sloboda i Azmir Husić identificirali su se za sva vremena.Ovaj biznismen je, prema mišljenju mnogih, najuspješniji predsjednik kluba, koji je za svog mandata u nepune četiri godine ubrizgao u klub 3.250.000KM.
-Dok je bio na čelu kluba brinuo se da ga vrati na mapu B i H i tamo gdje zaista pripada.Uspio je u mnogo čemu , ali kada se očekivao vrhunac i Slobodin konačni izlazak iz sjene ostalih timova iz naše lige uslijedio je razlaz.

Nisam pobjegao

- Iz Slobode nisam pobjegao.Oni koji su trebali, znali su da ću otići u junu.No javnost treba da zna da ja Slobodi nikada ne mogu reći "ne".
- Sve što sam uradio za klub ,uradio sam od srca i svojom voljom.To je klub koji volim. Nisam se opteretio niti finansijski potrošio. Kada radiš nešto za svoju porodicu, ne možeš biti umoran.Tako je i sa Slobodom koja je dio moje porodice.A ako me pitate o nekom povratku, možda bi se to dogodilo u nekim drugim okolnostima -kazao je Husić
- Kao američki đak i iskusni biznismen, Husić zna šta treba klubu.
- Stanje je tako da Sloboda treba da diše.Potrebni su ljudi koji u datim trenucima imaju mogućnost da nađu sredstva da klub živi. Računica je jednostavna- Slobodi trebaju ljudi koji imaju pare .

- Klub je gradski i ja u potpunosti razumijem da Tuzla ne može dati milione , jer imaju prečih stvari.Treba se dati potpuna tehnička podrška klubu i tu je bio krucijalni problem u mom slučaju. Sloboda je sada ponovo u situaciji da joj je opstanak ugrožen - kazao je Husić.
- On je svojevremeno bio na dobrom putu da Slobodu izdigne iz prosjeka.
-Kada sam s klubom trebao napraviti čudo,izdali su me.Imao sam planove,želio sam dovesti kvalitetne igrače i sportskog direktora koji bi se bavio Omladinskim pogonom i prvim timom.
No, neki krugovi su mi rekli da je dosta i svojim djelima su pokazali da ne žele takvo nešto.
- Zbog čega,to treba pitati njih.Da su me pratili ,Sloboda bi ove godine bila prvak - kaže Husić te dodaje da i sada ima rješenje za klub.

Dva od pet

- Slobodi prema mojoj procjeni ,treba pet miliona km da riješi probleme.To bi se moglo riješiti za 24 sata.
Uvijek stojim na raspolaganju i moja sredstva su operativna u svakom momentu.
-Neka bude, recimo, pet ljudi koji će osigurati taj novac,a ja ću biti jedan i dva u tom nizu.No,trebaju nam još tri, četiri i pet. -poručio je Husić.

-Lažu ga huškam bivše igrače ga tuže klub.

Husić kaže da nije u kontaktu sa bivšim fudbalerima Slobode.
-Posvetio sam se poslu, ali i do mene stižu informacije kako sam,navodno , huškao bivše igrače da tuže klub.To je , zaista, velika laž.
Nemam kontakt s njima.Oni znaju da sam prilikom odlaska iz kluba rekao svima, da će njihovi ugovori biti isplaćeni čim UEFA uplati sredstva za naš nastup u Evropi.Šta je dalje bilo, ja stvarno ne znam - kaže Husić.

-Želim sa Slogom u elitu.

- Ono što nije uspio sa Slobodom, Husić će pokušati uraditi sa Slogom ,na čijem je čelu.
- To je jedna sasvim druga priča. U Slogi sam og 2012,kada sam počeo pomagati svojim prijateljima.Već sam u prvim razgovorima rekao ljudima iz tog kluba da me interesira samo zdrava i ozbiljna priča. Od mog dolaska ,prošli smo tri državna ranga i u novom prvenstvu, s novim trenerom i rekonstruiranom ekipom, želimo da napravimo novi korak naprijed. Želimo da izborimo Premijer ligu i sve ćemo učiniti da to i ostvarimo - kaže Husić.
.....................................................................................................................................E. Muharemagić
Drug Tito
Babuka i marsal!
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 12 jun 2017, 16:06

14:44 / 12.06.17
Na prozivci Slobode izostala šestorica igrača:

Tuzlaci protiv Zeca pokreću disciplinski postupak


Na Tušnju je danas izvršena prozivka igrača Slobode, kojom je, ujedno, označen početak priprema za naredno prvenstvo u Premijer ligi BiH.

Jagodič: Igrači Slobode će za 40 dana rada obaviti 44 treninga.
Trener Vlado Jagodić je rekao da mu se od 25 igrača javilo 19 od kojih su neki opravdali izostanak.

- Azir Muminović i Darko Todorović su s mladom reprezentacijom, dok se nisu pojavili Asim Zec, Haris Mehmedagić, Samir Efendić i Adnan Hadžić. Protiv Zeca koji je potpisao sporazum o ostanku u Slobodi, a sada po nečijem nagovoru želi promijeniti klub, bit će podnesena disciplinska prijava – rekao je Jagodić.

Za ostalu trojicu je rekao da na njih računa, ali da oni trebaju s čelnicima kluba dogovoriti uvjete za nastavak karijere na Tušnju.

Igrači Slobode danas nisu trenirali. Umjesto toga podvrgnuti su testiranju. Prvi trening najavljen je za sutra u 18 sati. Na Tušnju će se raditi do 29. juna, kada će ekipa preseliti u Kupres i tamo će se pripremati za početk prvenstva do 11. jula.

- Za sada smo dogovorili tri pripremne utakmice i to s Cibalijom iz Vinkovaca (2.VII), Zrinjskim (6.VII) i Radnikom (9.VII) dok je uprava za "generalku" na Tušnju (15.VII) najavila dolazak jednog renomiranog kluba. Osim toga, odigrat ćemo još dvije pripremne utakmice (24. i 26.VII) i tri kontrolne utakmice kako bismo isprobali neke nove i mlade igrače – naglasio je Jagodić, dodavši da je planirao za 40 dana rada obaviti 44 treninga.

Prvog dana na Tušnju su se pojavili Filip Erić, Aleksandar Lazevski, Amar Beganović, Ibrahim Škahić, Adnan Salihović, Muhamed Muratović, Adnan Mujkić, Nemanja Stjepanović, Adnan Jahić, Ismar Hairlahović, Vladimir Grahovac, Uroš Đukić, Amer Ordagić, Miloš Kalezić, Almedin Zilkić, Dino Hodžić, Edis Smajić i Ismar Tandir.

Na prozivci su se pojavili bivši igrači Slobode Adnan Zukić, Mirnes Salamović i Muharem Ćivić, te Edin Salkić i Zvezdan Đorđilović. Lista pojačanja za sada nije poznata, a Jagodić je najavio potragu za lijevim bočnim igračem, te napadačima i igračima veznog reda.

Predsjednik kluba Senad Mujkanović, koji je rekao da do daljeg ostaje na čelu UO, naglasio je da je cilj Tuzlaka u idućoj sezoni ponovo plasman u Ligu za prvaka.

Izvor: Fena
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 20 dec 2017, 21:10, ukupno mijenjano 2 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 12 jun 2017, 16:21

Sariel je napisao/la:eh tugo moja..
azmir nikako da shvati, da nema tih 3,4,5..ili da obrnemo ima potencijalnih al ih nikad nece bit jer ih bas toliko ne svrbi.
znaci da mi imamo 3,4,5 imali bi i 1 i 2.bez problema dragi azmire.
al nema, zip.prazna ne puca. il nece da puca.
znaci nemoj zajebavat, ako hoces preuzet klub uzmi sve pod svoje,nadji sebi saradnike,oformi svoj tim ljudi, koji ce se brinuti od love do ovih tehnikalija.
a nemoj dzaba cekat da se neko od tz lovatora isprsi toliko, ili bar priblizno ko i ti.
kad su? nikad! i kad ce? nikad!
**** zacaran krug, u kom najvise gube navijaci slobode.
Ja kako sam shvatio iz intervjua njegovog hoce ali nece,zeli ali ne zeli.
Ako zelis i mozes kao sto kazes,ne postavljas uvjete nikakve. Preuzmes klub,dovedes sebi odane ljude i bliske saradnike i vodis ga jer problematiku si doktorirao vec,dosao do cifre 5 miliona za sve probleme.
Ne znam sta je problematika dalje i sta se to promjenilo u zadnjih 10 mjeseci od kako Azmir nije tu glede gradske uprave,budzeta i tretmana prema FK.
Prema tome,majstore ili uzmi to 1/1 ili vodi dalje Slogu,a ako odlucis da to vodis imas veliku podrsku ljubitelja kluba,velike vecine navijaca. Dok god trazis 3.4.5. trazis alibi da ne uzimas,ali da pomalo yebuckas sa strane.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 12 jun 2017, 16:36

PREDOMISLIO SE: Senad Mujkanović ostaje predsjednik FK Sloboda!


Fudbaleri Slobode danas su zvanično, prvim mjerenjima i testiranjima započeli sa pripremama za novu premijerligašku sezonu.

Kako je istakao predsjednik kluba Senad Mujkanović, cilj Slobode i u novoj sezoni je plasman u Ligu za prvaka, no ambicije za 2019. godinu biće još veće.

“Za 100. godišnjicu kluba radićemo mnogo ozbiljnije jer tada najavljujemo titulu i žestoku borbu za nju koja neće imati granica. To smo obećali sebi, navijačima i gradu”, izjavio je Mujkanović, koji se danas obratio 24-ici igrača koji su se danas pojavili na prvom okupljanju.

Iako je putem medija najavio svoj odlazak, Mujkanović se ipak predomoslio te će u narednom periodu ostati na čelu UO FK Sloboda.

“Smatram da nije vrijeme da pravimo neke promjene dok slažemo igračku križaljku, i dok pravimo ekipu koja će nositi igru Slobode u narednom periodu. Ja sam dijete ovog grada, tu mi je porodica, tu živim i radim i sve što zaradim opet ostavljam ovom gradu. Šta god da se na kraju desi, ja sam uvijek uz Tuzlu i Slobodu”, kazao je Mujkanović.

Kada je riječ o narednim akcijama uprave kluba, Mujkanović najavljuje i pravne sporove sa pojedinim igračima koji su, kako kaže oštetili klub.

“Neke tužbe su u samom procesu. Mi ćemo pokrenuti tužbe i protiv fudbalera koju su otišli iz kluba i želimo da vrate novac koji su dobili, a nisu odradili svoj posao po ugovoru. Tražićemo zaštitu za Slobodu, to je moja obaveza.”

Za kraj je istakao kako će uskoro, možda za nekih 20-tak dana biti održana i Skupština FK Sloboda.

www.kameleon.ba
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2017, 13:47

DUGOVANJA IGRAČIMA
Sindikat profesionalnih fudbalera: Sloboda nije izvršila obaveze, uslovna licenca ne postoji

Klix.ba
13.06.2017.prije 4h 22m

Sindikat profesionalnih fudbalera: Sloboda nije izvršila obaveze, uslovna licenca ne postoji


Sindikat profesionalnih fudbalera je izdao saopćenje u kojem navodi da FK Sloboda nije izmirio dugovanja prema svojim bivim igračima te ističe da Tuzlacima ne treba biti dozvoljeno da igraju u Premijer ligi BiH. Saopćenje prenosimo u cjelosti.
"Prošao je i 09.06.2017. godine.

Za širu fudbalsku javnost jako bitan, a za Nogometnu/Fudbalsku Tuzlu najbitniji.

Drugostepena komisija za licenciranje N/FSBiH je 09.06.2017. godine odredila kao posljednji rok za isplatu duga, kada je tuzlanskoj Slobodi dala uslovnu licencu za nastup u Premijer ligi BiH u sezoni 2017/18.

Svi već napamet iz naših saopštenja znaju da je Sloboda obavezana da Ivanu Kostiću isplati 60.000 KM, Ivanu Fatiću 29.337 KM (15.000 EUR), Mahiru Kariću 18.000 KM, Damiru Mehidiću 15.400 KM i Miljanu Govedarici 12.400 KM.

Svi već napamet znaju šta je sve Sloboda pokušavala da učini kako bi izbjegla plaćanje duga, ali su joj raznorazne mujkanacije i pravne vratolomije pravovremenim djelovanjem Sindikata i dosljednom primjenom Pravilnika o licenciranju od strane organa N/FSBiH osujećene.

Sve do 09.06.2017. godine.

Tog dana je Sloboda, naravno ukoliko uopšte želi da se takmiči u Premijer ligi BiH (igrala je Sloboda skoro i u konkurenciji prvoligaša iz FBiH, pa joj se to društvo možda više sviđa), morala isplatiti gore navedene iznose, jer su nadležni organi N/FSBiH utvrdili da je to dug koji je postojao na dan 31.12.2016. godine.

I tako, kako to biva u bh. nogometu/fudbalu, prizma se iskrivi, igralište se ne pokosi, pertla se odveže, penal se izmisli, ofsajd se ne vidi, zub ili dva se izbiju, gol linija se izboliči, pravila se zanemare, a odluke pogaze.

Tako dođe 09.06.2017. godine i Sloboda Kostiću umjesto 60.000 KM isplati 28.500 KM, Mehidiću umjesto 15.400 KM isplati 3.400 KM, a Govedarici umjesto 12.400 KM isplati 1.800 KM. Još su oni pravi srećnici, jer Karić i Fatić, koji za koji dan treba da postane otac, nisu dobili ni jednu KM koju su pošteno zaradili.

Kako je Sloboda došla do isplaćenih iznosa nije jasno ni najsposobnijim upravljačima bh. prezaduženih državnih, entitetskih, kantonalnih, općinskih i opštinskih „iz-šupljeg-u-prazno“ budžeta.

Kako se 15.000 EUR pretvori u ništa? Ili 12.400 KM u 1.800 KM? Može li nam iko iz Slobode dati recept za ovu magiju? Mnogi žiranti bi dali sve što imaju za ovu matematiku, samo da više ne vraćaju tuđe dugove.

Stoga, Sindikat se još jednom obraća nadležnim organima u N/FSBiH da ostanu dosljedni u primjeni pravila koja su sami odredili i provođenju odluka koje su sami donijeli.

Uslovi stavljeni pred Slobodu nisu ispunjeni. Sloboda nije izvršila svoje obaveze. Uslovna licenca više NE POSTOJI! Ili neka Tuzlaci odmah plate dug ili neka Premijer ligu BiH igra onaj koji ne ostaje dužan fudbalerima. Svaka drugačija odluka sljedeće prvenstvo čini neregularnim, iako ono još nije ni počelo", saopćeno je iz Sindikata profesionalnih fudbalera BiH.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2017, 13:58

13:18 / 13.06.17
Mujkanović: Sindikat fudbalera me zanima koliko i lanjski snijeg

Čelnici Slobode na početku priprema za narednu sezonu izjavili su da je tuzlanski klub dobio licencu za nastup u Premijer ligi BiH.

Mujkanović: Sve ćemo učiniti da zaštitimo klub, to je moja obaveza.
Navodno su Tuzlaci još u petak izmirili dugovanja prema četverici igrača (Kostić, Fatić, Mehidić, Govedarica), čime su ispoštovali rok drugostepene komisije za licenciranje N/FSBiH.


- Imali smo sa Savezom žestoke razgovore i sukobe. Mi smo tvrdili da sporazumi igrača s klubom nisu validni dokumenti, u Savezu su najprije tvrdili da jesu, pa da nisu, pa su sad rekli da ipak važe sporazumi. Možete zamisliti dokle je išlo da se uključio predsjednik N/FSBiH Elvedin Begić koji je zvao gradonačelnika Tuzle rekavši da se moraju poštovati sporazumi. Nevezano jesu li ovjereni ili nisu, mada Pravilnik o licenciranju jasno kaže da je validno samo ono što je ovjereno u Savezu. U tom smislu, napravili smo neki kompromis i platili smo dio koji smo zajednički ocijenili realnim potraživanjima - izjavio je predsjednik Upravnog odbora FK Sloboda Senad Mujkanović.

Mada nije rekao koliko je klub uplatio novaca na račun Saveza za spomenutu četvericu igrača, Fena saznaje da se radi o 75.000 maraka, dok su igrači tvrdili da se radi o sumi oko 120.000 maraka. Prema svemu sudeći, Grad Tuzla je sudjelovao u podmirenju duga, u okviru tranši koje se mjesečno iz budžeta uplaćuju klubu iz Rudarske 2.

Mujkanović kaže da očekuje da će Savez biti dosljedan u primjeni svojih pravila i za neke naredne slučajeve, poput sporazuma koji Sloboda ima s Asimom Zecom, igračem koji je najavio odlazak u Željezničar.

- Prema tom aktu, Zec je prihvatio i potpisao sporazum prema kojem će produžiti ugovor s našim klubom. Isti je sporazum kao i oni na temelju kojim smo natjerani da isplatimo dugovanja prema Kostiću, Fatiću, Mehidiću i Govedarici da bismo dobili licencu. Dostavit ćemo ga Savezu i pitati može li Zec sada igrati za drugi klub ili ne? Da vidimo ima li Savez dva aršina, jedan prema advokatima nogometaša, a drugi prema klubovima – navodi predsjednik Slobode.

U pojedinim medijima objavljeno je reagiranje Samostalnog sindikata nogometaša u kojem traži da se Slobodi oduzme licenca, jer do 9. juna nisu izmirene obaveze prema četverici bivših igrača „crveno-crnih“.

- Kad je riječ o samostalnom sindikatu nogometaša, o kojem se u posljednje vrijeme mnogo priča, oni me i osobno i kao predsjednika kluba, zanimaju koliko i lanjski snijeg. Njihove izjave po portalima uopće mi nisu zanimljive. Oni kao sindikat mogu postojati, imaju pravo dati mišljenje, ali drugo je pitanje koliko je ono validno – ističe Mujkanović.

Tvrdi da spomenuti sindikat vrši pritisak na organe Saveza, ali da Sloboda neće sjediti skrštenih ruku.

- Otišle su tužbe protiv igrača koji su napustili klub, a uslijedit će i nove. Neki igrači moraju vratiti novac, jer su ga odnijeli, a nisu odigrali što su po ugovoru morali. Tako da ćemo tražiti zaštitu da se ne mogu registrirati za druge klubove dok traje sudski postupak. Slično ćemo uzvratiti kao prema nama za dobijanje licence. Sve ćemo učiniti da zaštitimo klub, to je moja obaveza. Ne mogu dopustiti da nam se odnose novci i da se ljudi ponašaju kao protekla garnitura UO kada su igrači s Tušnja odlazili kada su htjeli. U historiji Slobode to se nikada nije događalo i nećemo dozvoliti da to prođe nekažnjeno ni ovaj put. Poduzet ćemo sve zakonske mjere da Slobodu zaštitimo od takvih pojava i takvih likova – zaključio je Mujkanović.

Izvor: Fena
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Penaltiky » 13 jun 2017, 17:00

Zaćerat sad Kariću ako je ikako mogućr otkinut mu jedno dvije najbolje godine karijere
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2017, 17:57

Brzonogi napadač potpisao ugovor Asim Zec novi član FK Željezničar

Piše: S. Mlaćo 13.06.2017, 17:10

Nakon Dženana Zajmovića i Daniela Graovca, FK Željezničar potpisao je ugovor sa još jednim fudbalerom. Redove Plavih sa Grbavice pojačao je 23-godišnji Asim Zec koji u Željezničar dolazi iz tuzlanske Slobode. Zec je ove sezone za Slobodu upisao 27 nastupa u Premijer ligi uz devet pogodaka i jednu asistenciju, dok je u Kupu BiH dodao dva nastupa. Radi se o nekadašnjem članu mlade i juniorske reprezentacije BiH, koji je u našoj zemlji nosio i dres Iskre Bugojno, Olimpika, Čelika, Veleža i Travnika, a nastupao je i za češki Hradec Kralove. Asim Zec, rođeni Bugojanac, sa Plavima je neslužbeno potpisao ugovor na tri godine i za nekoliko dana će putovati sa svojim novim saigračima na pripreme na Kupres.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/asim-zec ... car/240717
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2017, 23:35

Da se nije Mujkanović kofrčio u loži nedaleko od Azmira, dok je ovaj još bio predsjednik (ko biva da mu da do znanja da je on "prestolonasljednik"po faraonovoj volji),čovjek bi ga poslije ove ostavke, koju je očigledno podnio i razumio.
Očigledno je da niko drugi ne želi sjesti u tu stolicu.Čak se ni u medijima ne pojavljuju niti oglašavaju.Nigdje Direktora.Nema više ni Kikanovića, niti predsjednika skupštine.Mujkanović je očito brže bolje vraćen u ring poput Čaplina u onim njegovim filmovima protiv "gorostasa."Ipak teško da će izdržati dugo tako usamljen.On nema pare da se lati džepa za Slobodu .Sad kad odu bar 3 ili 4 mjesečne tranše od grada za licencu,(ono što ostane od reprograma),dakle kad više nema ni marke iz budžeta naredna 3 ili 4 mjeseca, a valja podmiriti more troškova pred nastupajuću sezonu,za očekivati je da nećemo moći kupiti minimum kvalitetnih igrača kako ne bi doveli u pitanje opstanak u Pr.Ligi.Lako je retorički najavti cilj u narednoj sezoni("liga za prvaka").Teško ,vrlo teško će to biti izboriti na terenu.
Mislim da bi trebali radi javnosti, ali i radi sebe, sazvati skupštinu i to pod hitno,jer kad počnu godičnji odmori, osta to do septembra.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Probisvjet » 14 jun 2017, 07:23

sloboda72 je napisao/la:Da se nije Mujkanović kofrčio u loži nedaleko od Azmira, dok je ovaj još bio predsjednik (ko biva da mu da do znanja da je on "prestolonasljednik"po faraonovoj volji),čovjek bi ga poslije ove ostavke, koju je očigledno podnio i razumio.
Očigledno je da niko drugi ne želi sjesti u tu stolicu.Čak se ni u medijima ne pojavljuju niti oglašavaju.Nigdje Direktora.Nema više ni Kikanovića, niti predsjednika skupštine.Mujkanović je očito brže bolje vraćen u ring poput Čaplina u onim njegovim filmovima protiv "gorostasa."Ipak teško da će izdržati dugo tako usamljen.On nema pare da se lati džepa za Slobodu .Sad kad odu bar 3 ili 4 mjesečne tranše od grada za licencu,(ono što ostane od reprograma),dakle kad više nema ni marke iz budžeta naredna 3 ili 4 mjeseca, a valja podmiriti more troškova pred nastupajuću sezonu,za očekivati je da nećemo moći kupiti minimum kvalitetnih igrača kako ne bi doveli u pitanje opstanak u Pr.Ligi.Lako je retorički najavti cilj u narednoj sezoni("liga za prvaka").Teško ,vrlo teško će to biti izboriti na terenu.
Mislim da bi trebali radi javnosti, ali i radi sebe, sazvati skupštinu i to pod hitno,jer kad počnu godičnji odmori, osta to do septembra.
Svakako da treba sazvati skupstinu i otvoriti karte. Macak ne smije odstupiti jer mu Jasmin ne dozvoljava to. Macak je zrtveno jare. Covjek je utucen jer citava Tuzla bruji o njegovim izvlacenjima i mazanju oci slobodasima. Nije mi jasno zasto sebi dozvoljava da mu se smiju iza ledja.
Nesto slicno se desilo sa Mesketom kada je Slobodu preuzeo, ali Meske nije zavisio od Jasmina i hladno iznio stvari na vidjelo i odhebao ga. Ovaj to nit smije, nit moze. Pokusao je pa mu se po hitnom postupku reklo da ne smije napustiti. Jasmin kada nekome ponudi nesto znaj da tu nisu cista posla.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 15 jun 2017, 00:57

sloboda72 je napisao/la:Da se nije Mujkanović kofrčio u loži nedaleko od Azmira, dok je ovaj još bio predsjednik (ko biva da mu da do znanja da je on "prestolonasljednik"po faraonovoj volji),čovjek bi ga poslije ove ostavke, koju je očigledno podnio i razumio.
Očigledno je da niko drugi ne želi sjesti u tu stolicu.Čak se ni u medijima ne pojavljuju niti oglašavaju.Nigdje Direktora.Nema više ni Kikanovića, niti predsjednika skupštine.Mujkanović je očito brže bolje vraćen u ring poput Čaplina u onim njegovim filmovima protiv "gorostasa."Ipak teško da će izdržati dugo tako usamljen.On nema pare da se lati džepa za Slobodu .Sad kad odu bar 3 ili 4 mjesečne tranše od grada za licencu,(ono što ostane od reprograma),dakle kad više nema ni marke iz budžeta naredna 3 ili 4 mjeseca, a valja podmiriti more troškova pred nastupajuću sezonu,za očekivati je da nećemo moći kupiti minimum kvalitetnih igrača kako ne bi doveli u pitanje opstanak u Pr.Ligi.Lako je retorički najavti cilj u narednoj sezoni("liga za prvaka").Teško ,vrlo teško će to biti izboriti na terenu.
Mislim da bi trebali radi javnosti, ali i radi sebe, sazvati skupštinu i to pod hitno,jer kad počnu godičnji odmori, osta to do septembra.
Pa sazivaj skupstinu pobogu si vise,savez iscrpljuje klub dva mjeseca i uzima malo po malo pare i igrace kroz presude i zalbe o kojima odlucuje savez.
Za mjesec kad prodje prelazni rok kasno je i moras se krpiti s onim sto imas ko god bude predsjednik.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Probisvjet » 15 jun 2017, 18:54

Toronto!
slika
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 15 jun 2017, 22:16

Bivši igrač Feyenoorda blizu Slobode, stiže i Kajkut?

****
15.06.2017 u 22:05

Tim Vlade Jagodića do odlaska na prvi dio priprema koje ću biti odrađene na Kupresu mogo biti postati bogatiji još za dva nova iskusna fudbalera. Foto: Screenshot Name, čelni ljudi FK Sloboda veoma su blizu dogovora sa iskusnim 29­-godišnjim defanzivcem Aleksandrom Ignjatovićem koji iza sebe ima iskustvo igranja u Srbiji, Mađarskoj i Holandiji. Ukoliko dođe do zvaničnog dogovora koji je veoma blizu, Ignjatović bi trebao u narednoj sezoni da predstavlja stub odbrane Slobode sa svojih 1,92 m visine. Ignjatović također važi za veoma borbenog i srčanog fudbalera koji na terenu ostavlja i zadnji atom snage za ekipu čiji dres nosi. Tokom karijere nastupao je za Radnički iz Niša, Borac Čačak, Feyenoord, Budapest Honvéd i Novi Pazar kao i za mladu reprezentaciju Srbije.

- Kako saznaje **** sutra bi u Tuzli na pregovore trebo da doputuje i Saša Kajkut iskusni 32­dvogodisnji ofanzivac koji iza sebe ima bogatu igračku karijeru. Iako je Kajkut je bio jedan od glavnih “krivaca” što se titula ponovo našla u vitrinama Zrinjskog, on je navodno zatražio raskid ugovora sa mostarskim klubom i u potrazi je za novom sredinom. U sezoni iza nas Kajkut je odigrao ukupno 18 premijerligaških mečeva i postigao je sedam golova, a prije Zrinjskog bio je član Krupe dok je u bogatoj karijeri igrao za mnoge klubove u BiH i inostranstvu kao što su Sheriff, FKBaku, South China, AOK Kerkyra, PAE Veria Sutra bi trebalo da bude poznato više zvaničnih informacija o izvjesnom dolasku ova dva fudbalera u redove FK Sloboda.

Pročitajte više na: http://****/premijer-liga-bih/bivs ... jkut/85634
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 16 jun 2017, 12:04

Mujkanović: Ova farsa će prestati kada starta žrijebanje Premijer lige

sport 1.ba - 16.06.2017 u 10:14

Stručni štab FK Sloboda s Vladom Jagodićem na čelu i fudbaleri, ili bolje reći samo njih 15-ak, početkom ove sedmice započeli su pripreme za sljedeću sezonu Premijer lige BiH. Još nije poznato u kakvom će uopšte sastavu crveno-crni igrati iz prostog razloga jer se još ne zna koji će sve igrači, koji su branili boje Slobode u prošloj sezoni, ostati dio ekipe.


- Opšta sapunica koja se odigravala oko FK Sloboda tokom protekle sezone, a u kojoj su glavne uloge imali FK Sloboda, navodno oštećeni fudbaleri i Sindikat profesionalnih fudbalera, nastavila se i poslije kraja sezone 2016/17. Razlozi ovim sukobima već su svima poznati i postalo je dosadno iz dana u dan ponavljati da je nekoliko dojučerašnjih igrača tima s Tušnja u sporu sa Slobodom zbog svojih potraživanja i navodnih dugovanja prema njima, kao i to da se u sve uključio Sindikat koji štiti fudbalere. Na sve to se nadovezao i N/FSBiH, odnosno Komisija za licenciranje od koje je Sindikat zatražio da se Slobodi ne izda licenca za Premijer ligu zbog dugovanja prema četvorici igrača (Ivan Kostić, Ivan Fatić, Damir Mehidić i Miljan Govedarica) kojima je Sloboda poslije isplatila dio dugovanja, dok dio, ako je suditi prema riječima predsjednika Slobode Senada Mujkanovića u izjavi za Oslobođenje, pomenuta četvorka neće nikada dobiti.

- Dio smo isplatili, a ostatak nećemo jer ga ne dugujemo. Sramota je više sve ovo što se događa. Sloboda je jedan od tri-četiri najorganizovanija kluba u BiH. I onda se pojave fudbaleri koji, naprimjer, potpišu ugovor na godinu, odigraju jedva dva mjeseca, a traže novac za cijelu godinu i plus nekakve regrese. Toliki pritisak nepotrebno se stvara na Slobodu, Čelik, Borac..., ljudi iz Sindikata sjede s bivšim predsjednikom Slobode, nekakve sastanke održavaju u tajnosti, pa onda na sve to još se upetlja i krovna kuća bh. fudbala koja je počela da zadire u interne stvari kluba, u odnose na relaciji klub - igrač, a na to nemaju pravo. Iskreno se nadam da će se konačno neko razuman pojaviti u Savezu, sjesti i reći - “ljudi moji, ovako ne možemo raditi, zašto se petljamo u nešto što nije naš posao, pustimo na miru Slobodu”, govori Mujkanović. Ostaci stare uprave - Platili smo godinu neplaćenih doprinosa stare uprave kluba. Ova farsa mora konačno stati i siguran sam da će biti tako do 22. juna, kada je zakazano žrijebanje parova za sljedeću sezonu, poručio je Senad Mujkanović.

Pročitajte više na: http://****/premijer-liga-bih/mujk ... lige/85653
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 16 jun 2017, 19:22

Sloboda pronašla zamjenu za Mehmedagića
Juni 16, 2017 19:01
****


slika
Jovo Kojić

Iskusni defanziav Jovo Kojić, svoju karijeru nastavit će u tuzlanskoj Slobodi. Kako piše ****, Kojić je postigao sporazum sa tuzlanskom Slobodom, što je i sam potvrdio.

“Drago mi je da dolazim u veliki klub kakav je Sloboda i nadam se da ću opravdati ukazano povjerenje”, rekao je Kojić.

Kojić je karijeru počeo u Radniku, a nastupao je još za Modriču, Zvijezdu, Čelik, a posljednjih pola godine proveo je u olimpicu kao posuđen igrač iz Radnika.

Ovaj defanzivac trebao bi predstavljati zamjenu za Harisa Mehmedagića, koji po svemu sudeći neće ostati na Tušnju.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 17 jun 2017, 14:04, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.