FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 okt 2017, 23:38

Kod mene je familija gotovo citava sa oceve strane navijala za Partizan. Jer su neki bili u partizanima pa to ostalo tako posto je Partizan prvu godinu igrao kao Jugoslavenska armija. I posto je uvijek u Partizanu bilo i Hrvata i igraca iz BIH i Kosova.

Jedan od njih je i osnovao klub u jednoj od mjesnih zajednica u Tuzli, taj klub i danas ima i igra u nizim ligama kantona ali je promjenio boju dresova. U Jugoslaviji su nosili crno bijelu.

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la VolimTz » 06 okt 2017, 23:41

Hitman22 je napisao/la:Mirko jel to taj s Bulevara ili neki drugi
Bas taj sefe. Svasta sam ja njega pitao, ima tome par godina.

Tuzlak

Meni je najsokantnije kada danas cujem za ljude koji idu na klubove velike cetvorke iz Tz, i to u kop. Veliki broj njih je dolazio i među Fkr, neki bi sad rekli "sjedi se na dvije stolice" no cini se da to pojedincima nije smetalo.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 06 okt 2017, 23:42

Partizan je inace višenacionalni klub. Franjo T. Predsjesnik bio. Kud ces dalje
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 06 okt 2017, 23:44

Hitman22 je napisao/la:Partizan je inace višenacionalni klub. Franjo T. Predsjesnik bio. Kud ces dalje
BIO.... cetnici mrtvi
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la VolimTz » 06 okt 2017, 23:44

Nekad bio. Do pred sami rat, ima onaj cuveni dokumentarac kada intervjuisu navijace velike cetvorke. Tu je cini mi se Sima rekao kako Grobari nisu nacionalno obojeni. To je vrijeme proslo.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 okt 2017, 23:46

Pa ima onaj momak sto voda psa po gradu, bude nekad sa salom Partizana. Ima dole u elektrotehnickoj skoli profesor ide na utakmice, ima tamo prijatelje u BG i sa njima ode.

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 06 okt 2017, 23:47

@sloboda72 mislim da se navijac kojeg spominješ zvao Salamovic Senahid a ne Azur
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 06 okt 2017, 23:49

tuzlak1987 je napisao/la:Pa ima onaj momak sto voda psa po gradu, bude nekad sa salom Partizana. Ima dole u elektrotehnickoj skoli profesor ide na utakmice, ima tamo prijatelje u BG i sa njima ode.
Ima tih likova sto im srce jos kuca za nekim iz velike četvorke sigurno. Ja znam isto par njih koji jos uvjek na derbi veciti vole otici
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Chinaglia » 06 okt 2017, 23:52

staragarda je napisao/la:
Hitman22 je napisao/la:Partizan je inace višenacionalni klub. Franjo T. Predsjesnik bio. Kud ces dalje
BIO.... cetnici mrtvi
samim time svi navijaci Partizana su cetalji, jel tako, a Partizan cetnicki klub

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 06 okt 2017, 23:55

Zna Staragarda on je stariji od nas duplo. Istorijat cijeli poznaje od Začetka nacionalizma do smrti cetalja
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
Tuzlak04
Postovi: 2004
Pridružen/a: 24 jan 2014, 15:52
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Tuzlak04 » 07 okt 2017, 00:14

Pocetak ludila sam primijetio kad su Delije poceli iskruzivati petokraku na zastavi u Bariju, isticati cetničke ikonografije, zastave sa mrtvačkom glavom . . .poslije Barija u onoj euforiji, vidjao sam to i u Tuzli, valjda ne znajući šta oni rade

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 07 okt 2017, 00:26

Chinaglia je napisao/la:
staragarda je napisao/la:
Hitman22 je napisao/la:Partizan je inace višenacionalni klub. Franjo T. Predsjesnik bio. Kud ces dalje
BIO.... cetnici mrtvi
samim time svi navijaci Partizana su cetalji, jel tako, a Partizan cetnicki klub
Tako je....na tribini im Dveri, barjak Karadžića,trans Mladica,cetnicka ikonografija na tribini....al posto ti gotivis ove rimske fasiste ovi ti dodju ko ljevicari....suma sumarum groblje na jugu je goli cetnik
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Chinaglia » 07 okt 2017, 00:38

hehe, nemoj generalizovat stari

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la staragarda » 07 okt 2017, 00:44

Chinaglia je napisao/la:hehe, nemoj generalizovat stari
Ko generalizuje....groblja na jugu uglavnom ima izmedju milje i dvije....osim derbija naravno....nego ova pjesadija...rad,vozdovac, mladost , radnicki...sve goli cetnik tad bude na jugu....ako te jos nesto zanima mozes mi pisati u pp....jer ovu temu ne bih vise da prljam sa spominjanjem ovog olosa
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 07 okt 2017, 10:21

Hitman22 je napisao/la:@sloboda72 mislim da se navijac kojeg spominješ zvao Salamovic Senahid a ne Azur


"Na Kapiji je poginuo jedan od osnivača tuzlanske navijačke grupe Fukare Azur Jogunčić,"

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/tifo/na-kapiji-je- ... ara/131917

slika


rah. Azur Jogunčić
Uz izvinjenje ako nekog uznemiravam ,evo stavio sam sliku rahmetli AzuraJogunčića.

@s"Hitman22"- OVO JE MOMAK KOJEG SE JA PRISJEĆAM.

...........................................................................................................................................................................
Forum hrvatskih integralista.

gogotz ...21-02-2012 23:39
Citiraj:
Prvotno napisano od msad Vidi poruku
Itekako znam.Ispricacu ti njegovu pricu samo da me neko ne shvati pogresno jer mi nije zelja da mesam politiku u ovu pricu.Njegovo ime je bilo Azur Joguncic i kada je napunio 18 godina promenio je ime u Vojislav.Nosio je na lancu,sto u Bosni zovu "kokarda",a to je grb Srbije.1995 godine je nastradao u Tuzli na "Kapiji" kada je granata ubila 71 coveka.Sahranjen je na zajednickom groblju na Banji u Tuzli po imenom Azur Joguncic.Mislim da imam sliku njegovog spomenika,probacu je naci kasnije.
Pogledaj snimak derbija kada Lukic daje gol u zadnjem minutu i trci ka severu.Lik koji sa sipke pada u kanal je on.Mesecim posle toga je nosio "turban" na glavi.
..........................
istina je zove se azur joguncic-smrdo nije promjenio ime u vojislav kako pricas nego je imao nadimak takav kad je isao u bg na utakmice i nikad nije nosio lanac sa kokardom barem koliko sam ga ja znao a volio je zvezdu i srbiju sta znaci volio furo se na to i bio je extra tip a sad sto me najvise interesuje ko si ti i kako si ti dao ime fukarama,nemoj pogresno da shvatis al me interesuje posto sam ja ucestvovo u tom imenu
...............
17.9.1989.


zvezda - partizan 1:0. 17.09. 1989.
Ovo što "msad "spominje pad .Vidi se na snimku u 21 i 22 sekundi.
Obrati pažnju na ćirilićno slovo" N"u riječi "naša" na transu :"zvezda je (n)aša vera".On je pao kod slova "N".Preciznije ,između "N " i "A"
Naravno snimak treba maksimalno usporiti.(0,25)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PostPostao/la Chinaglia » 03 okt 2017, 14:25

koliko je ovo jadno i kako ovo bilo ko moze podrzat jebt, pogledajte ta mjesta na transovima, ako se ovo moze nazvati transovima, srebrenicki cvijet haha... sam naziv grupe "Divizija", asocira na nesto vojnicko, znaci grupa tesko bosnjacka, ne u onom originalnom smislu, da je cine sve Bosnjaci, vec u onom kulturoloskom, negativnom

u dogledno vrijeme ce pocet pjevat pjesme generalima itd

e protiv ovoga sam ja i ne zelim da Tuzla postane ovakva, a mogla bi postati, ako to dozvolimo... zbog toga Tuzlu nikada necu nazivat bosnjackim gradom, vec bosanskohercegovackim, za sve njene gradjane, bez obzira na etnicku i religijsku pripadnost... kada kazete da je Tuzla bosnjacki grad, to za mene znaci da ovaj grad pripada Bosnjacima, kao Banja Luka Srbima, Mostar Hrvatima i Bosnjacima, kako ko gleda

ne zelim da budemo kao drugi, jer nikada to nismo bili, uvijek smo bili probosanski orjentisan grad, za primjer svima i takvi bismo trebali ostati... svaki gradjanin Tuzle, bez obzira na etnicku i religijsku pripadnosti, treba da voli svoj grad Tuzlu, svoje sugradjane i svoju drzavu Bosnu i Hercegovinu

ovo sto Husic radi je prejadno i bar kod mene izaziva sve veci i veci animozitet prema njemu i prema tim ljudima, covjek je onaj teski Bosnjo (ne Bosnjak) u dusi, kakve prezirem, politicar 1/1... mozda ti burazeru pomazes drugim ljudima i sve je to super, ali ja takve ljude ne volim

ja zelim jednu drugu Bosnu i Hercegovinu, gdje se ne djelimo na ove i one, da svi volimo i postojemo ovu drzavu, kako je to nekada davno bilo, sve do 19 vijeka... ne zelim da Bosna i Hercegovina bude etnicki cisto bosnjacka
..........................................................................................................................................................
"If we want to express how do we want men to be in the future, we must say: we want them to be like Che. If we want to say how do we want our children to be brought up, we must say: we want them to be brought up in the spirit of Che."
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 11 okt 2018, 12:49, ukupno mijenjano 12 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 07 okt 2017, 13:29

VolimTz je napisao/la:Kopirat cu neke dijelove razgovora sa Mirkom, bilo je zanimljivih stvari. Ako uspijem uci na nick. Inace on je sad na jugu Srbije.
Mirko je u Nisu,tamo valjda studirao pa ostao da zivi,poznaje on dobro tu scenu kompletnu.
Tacno je da je Azur zvani Smrdo bio Delija,ja sam ga pomjesao s Azurom s Bulevara.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Probisvjet » 08 okt 2017, 21:52

60 godina od izgradnje Tusnja.
slika
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 10 okt 2017, 18:52

..........................................................SPORTSKI ŽIVOT

.................................................GODIŠNJA SKUPŠTINA FK SLOBODE

...........................................Pet mjeseci rada - Dobri uspjesi


........... - Učinjeno mnogo na poboljšanju discipline - Predviđa se omasovljenje kluba - ...................................................- Uprava kluba zadovoljila -


- Pred oko 200 članova kluba,uprava FK "Sloboda" podnijela je izvještaj o svom radu za posljednjih pet mjeseci.Kako se oćekivalo izvještaj je bio interesantan a i diskusija je rasvijetlila mnogo šta što je interesovalo ljubitelje futbala u Tuzli.
- Više se niko ne pita da li je iz Tuzle ili Kreke, ne prave se razlike između sportista,koji su nekada pripadali "Proleteru" ili "Slobodi" - ističe se na skupštini gotovo kao lajtmotiv i najvažniji uspjeh.

- U nastavku:

- Osnovni zadatak uprave kluba bio je da raščisti sa negativnim pojavama koje su unutar kluba stvarale teškoće.Iz kluba su isključeni igrači i neki članovi koji su unosili razdor i stvarali nedisciplinu.Pored toga mnogo je urađeno na poboljšanju discipline kod igrača,rasčišćeni su odnosi između igrača i uprave itd.

- Uprava kluba je uglavnom zadovoljila.Za proteklih pet mjeseci gotovo svake sedmice održana je po jedna sjednica uprave, ne računajući sva ostala zaduženja po raznim komisijama i pored toga i izvršavanje raznih zadataka.

.........................................................IPAK USPJEH

- Danas u "Slobodi" ima 35 aktivnih igrača i posebno 30 omladinaca i 35 pionira.Taj broj je još uvijek nedovoljan premda se u posljednje vrijeme vrše mnoge pripreme za veće omasovljavanje.Tome će naročito pomoći gradska liga u kojoj će se mahom takmičiti klubovi radnih kolektiva i uličnih organizacija SSRN.Klubove gradske lige trenirat će igrači Slobode pripremljeni za ovaj posao,

- A tim je, obzirom na uslove u kojima je počeo takmičenje, uglavnom dobro reprezentovao naš grad. Da je navala tima bila efikasnija - uspjeh bi bio bolji.Tim je osvojio 15 bodova i sad se na tabeli nalazi na petom mjestu.dolazak trenera BELE PALFIJA garancija je da će klub u proljećnom dijelu prvenstva zauzeti bolje mjesto.

.........................................................TREBA 10. 000 ČLANOVA

- Da bi se riješili finansijski problemi kluba odlučeno je, da se priđe što bržem omasovljavanju kluba.Zbog toga je na prestavnicima sindikalnih podružnica velikih preduzeća donesen zaključak: da se što više radi na uključivanju članova radnih kolektiva u domaći klub.Pretpostavlja se da će se na taj način u klub učlaniti oko 10.000 članova.Njihovi novčani prilozi u obliku članarine bili bi dragocijena pomoć.Osim toga, u ovoj godini se očekuje završetak izgradnje stadiona.Koliko će nam on vrijediti - ne treba isticati.

- Teško je nabrojati sve stvari koje su bile predmet referata i diskusije na ovoj uspjeloj skupštini.Jedno je nedvosmisleno:FK "Sloboda" od fuzije do danas napravio je kvalitetan skok.Novoj upravii društvu u cjelini trebaju svi građani Tuzle da pomognu kako bi ova futbalska sezona pročla u znaku uspjeha našeg zonskog prestavnika.

GODIŠNJA SKUPŠTINA SLOBODE 1957......................................"Front Slobode" 31.01.1957.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 23 dec 2017, 15:06, ukupno mijenjano 12 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 10 okt 2017, 19:00

....................POBJEDA NAD "SARAJEVOM "U FUTBALU - "SLOBODA" - "SARAJEVO" 4:2 -

..................................................VELIKI USPJEH SLOBODE

- SLOBODA: Ćurak,Rusmir, Radović,Stipić,Simić( Hadžimustafić),
Popović,Pojskić,Stefanović,Podvalej,Bijelić (Skakavac),Brekalo(Ušćuplić).

- SARAJEVO: Pejak, Stipić, Biogradlić,Agošton,Švraka,Džemidžić,
.......Milenković,Ferhatović,Jusufbegović,Živkov,Radičević.

Strijelci za "Slobodu": Brekalo 2 i Pojskić 2 a za "Sarajevo"Jusufbegović 1 i Ferhatović 1.

Gradski stadion.Gledalaca 4 000.Sudijo Behlilović.


- Bila je to utakmica koju ćemo dugo pamtiti.Domaći fudbaleri su još jednom pokazali da naša očekivanja neće biti uzaludna.Niko ne može osporiti zasluženost pobjede, ali je istovremeno sigurno da su Sarajlije tokom cijele utakmice bili tehnički bolji i igrali dopadljiviji futbal.To je ekipa koju skorih dana očekuju najozbiljniji okršaji od kojih će ovisiti daljnji opstanak ovog kvalitetnog futbalskog kluba u Saveznoj ligi.Možda u namjeri da čuvaju igrače od povreda oni nisu pokazali naročitu borbenost ali su zato kao cjelina prikazali kvalitetan futbal.Ipak im se može prigovoriti - loše pucaju na gol i neefikasnost.
- Raduje nas da su naši igrači ovog puta pored primjerne borbenosti pokazali i jasnije određen sistem: da su igrali bez komplikacija i težnji da maksimalno iskoriste šanse.To im je u potpunosti uspjelo.Četiri postignuta gola su rezultat kolektivnih napora.Ipak u pobjedničkoj ekipi treba istaći odbranu kao bolji dio tima u kjoj se naročito istakao Popović

Kod "Sarajeva" svojom sigurnom , staloženom igrom imponovao je Švraka.

- Posljednji uspjesi ne bi smjeli da nas zavaraju.Domaći futbaleri su postigli očigledan napredak i povećali naše nade, ali to još nikako ne znači da su postigli nivo koji želimo.Sljedeća utakmica protiv "Vojvodine" biće još jedna značajna proba.



slika

brekalo postiže prvi gol za slobodu protiv srajeva 4-2
DANAŠNJI POMOĆNI TEREN BIO JE GLAVNI DO 1957 .IMAO JE PREDIVNE,NATKRIVENE TRIBINE.


.................................................................................."Front Slobode" 21.02. 1957
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 11 okt 2018, 05:45, ukupno mijenjano 25 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 10 okt 2017, 19:03

slika

UBRZANI RADOVI NA STADIONU
....................................................................................."Front Slobode" 11.04.1957
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 11 okt 2018, 05:46, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.