NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 15 okt 2017, 20:44

Sta rec nakon tekme ..
POSJETA ocekvana mada slaba al i ovo je doslo sto je gostovo Zeljo ..
ROBIJASI . svaka cast na naivjanju kad se navijalo i bakljdai u 29 minuti sto se tice brojke Robijasa ovo je premalo jer svi dobro znamo kakv je jug gad gostuju sarajevski klubovi pogotovi .50% juga fali i mozda vise ,znaci nije to to vise ...
TEKMA sta rec zasluzena cista pobjeda Zelje i ocekivana.cim Adilovic Duvnjak u prvom sastau nemas ti sta dalje pricat .Penal cist ko suza proso sa loptom i tijelo i lopta i ovaj ga po nozi da neko ne kaze nije penala ona 2 evro gola ,CIsto sve na terenu i pohvala za Manijake sto su ispostovali minutu sutnje ..Ovim sastavom nema sanse ostat u ligi bez dobrih pojacanja a hocel bit vidjecemo .Iduca Borac tesko i to ..OPobjece nam puno bice ovo tesko stic .makar da je pauza sad a nije

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 15 okt 2017, 21:02

Ma slaba posjeta, trebalo je biti 11.000 .
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 15 okt 2017, 21:12

Marsal slazem se sve sta si napiso i ja sam zaboravio o Kajkutu je bezveze .covjek je ispostovo gol nije se radovo i na kraju to mu je poso i svaka mu cast ..Ne slazem se samo sa tim na kraju imas clansku neces na tekmu ..Al boolan mi praznim stadionom izgubicemo i ovo preuzece nam klub tj preuzimaju ga i neces se niste ni pitat ni nista .Nece nama niko nista na tacni servirat .To je predaja i priznat jaci ste i to je to i eo ti klub radi sa njim sta hoces .gasi ga ,prodaj ga .ispadni igraj u 5 lligi i zavrsit sa ovom patnjom ..Mi klub ne mozemo ugasit ako neko misli .mi ce mo klub predat njima i onda kako nam bude pa ko voli nek izvoli gleda ne gleda njegova stvar ..To sto ja pisem zenicani su krivi ,obicni navijaci su krivi jer et cim krene na bolje malo bice raje a svi znamo da ce tu bit Perco i ostali ..Znaci obicnog nvijaca ne zanima ko je u klubu .koji je sistem ,samo ga zanima rezultat i pozicija na tabeli ..Nazalost to je istina ...
FLASH ma nama je isto bolan koja god bila stranka na vlasti i ko god nam bio gradonacelnik grada ne zanima ga Celik nit imaju novca nit zele davat ..Sad je bar to svima jasno ..Otice Fudo al doce drugi Fudo .otice jedna stranka doce druga stranka.Grad ne zeli da ulaze u Celik i nece da daje pare za Celik .Jedina opcija im je neko investiranje kapitala stranog a kako ce bit posle zaboli ih ,skinice breme sa sebe .Mozda bolje bude a mozda nas taj investitor ugasi .....NAZALOST JEDINA OPCIJA JE OVO I TAKO CE BIT ..........sve ostalo su iluzija i mastanja i nece nijedan politicar i stranka ni gradonacelnik nikad potpisat reprogram, ni nista nit ce davat za Celik nego ce ga pustit da ispada dok ne bude ni za kifle bilo ....mOzemo mi mjesec dana psovat ovdje al od tog nema koristi a raja sve vise i vise ne zanima Celik vidi se po praznom stadionu.po komentarima sprda se raja na 0-3 .i kad pricas sa nekim o Celiku ..SAMO HOCE REZULTATE DA DODJU NA TEKMU A REALNO OVKO TO DOCEKAD NIKAD NECEMO......treba istini pogledat u oci i bit realan sta mozes a sta ne mozes il bujrum mastaj reprogram .igrace.pun stadion i sponzore i novu upravu.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15897
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la svrakino1921 » 15 okt 2017, 21:17

BatistutA19 je napisao/la:Jbga nismo mi seljacki klub nije ovo seljacka liga da lomis jbte .treba i gospodski praz primit ..Kakvo boln udaranje nije ovo tekma Moscanica-Sije i kantonalna liga pa udri ga Mehmede u kost nogu mu slomi ,Oni se bolan medjusobno poznajui prijatelji su tosve van terena ,cuvaju oni jedan drugog,,Hocemo jak Celik normalan klub a vi bi udarali,svasta da procitam .Dobijes 2 crvena i jod gore ..Slazem se igrat jace na granici kartona a lomljenju udaranju ni govora nije ovo liga od prije 15 god ...Djaba nama sve mi kvaliteta nemamo za nista vise od poraza ..Daj boze da pogresim ..Dovoljna je samo kvota 6.50 na Celik a na Zelju 1.35 to nije nikad bilo ..
Vi ste veliki gospodin Vi ste Zenicko dijete Vi ste Zenicka carsija svaka Vam cast na ovom postu nek ste zivi i zdavi i Vasi najmiliji.Ima sanse za nase drustvo dok je ljudi kao Vi.

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 15 okt 2017, 21:29

svrakino1921 je napisao/la:
BatistutA19 je napisao/la:Jbga nismo mi seljacki klub nije ovo seljacka liga da lomis jbte .treba i gospodski praz primit ..Kakvo boln udaranje nije ovo tekma Moscanica-Sije i kantonalna liga pa udri ga Mehmede u kost nogu mu slomi ,Oni se bolan medjusobno poznajui prijatelji su tosve van terena ,cuvaju oni jedan drugog,,Hocemo jak Celik normalan klub a vi bi udarali,svasta da procitam .Dobijes 2 crvena i jod gore ..Slazem se igrat jace na granici kartona a lomljenju udaranju ni govora nije ovo liga od prije 15 god ...Djaba nama sve mi kvaliteta nemamo za nista vise od poraza ..Daj boze da pogresim ..Dovoljna je samo kvota 6.50 na Celik a na Zelju 1.35 to nije nikad bilo ..
Vi ste veliki gospodin Vi ste Zenicko dijete Vi ste Zenicka carsija svaka Vam cast na ovom postu nek ste zivi i zdavi i Vasi najmiliji.Ima sanse za nase drustvo dok je ljudi kao Vi.
Hvala .lijep pozdrav .cestitke na pobjedizasluzenoj i valjda bude nam bolje svima nekad a nama pogotovo da se iscupamo nekako i krenemo dje nam je mjesto ka vrhu al sa ovom bagrom tesko ..

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 15 okt 2017, 22:30

Očekivan poraz...Klub vode ljudski hamelji a i igraci su fudbalski hamelj....Mislimo da smo veliki klub,isto sto i ovi željini misle da je i Grbavica stadion...kakav smo klub vidjelo se danas,a kakav je stadion Grbavica vidjelo se prije nekoliko dana s Belgijom...i što je najžalosnije u svemu,opet necemo ispast!!!
::::SAMO ČELIK::::

DdIiNnOo
Postovi: 649
Pridružen/a: 31 mar 2009, 20:31
Lokacija: 25/05/2011
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DdIiNnOo » 15 okt 2017, 23:11

Da je zajebat turke ,da nas zajebu, pa kupe :oops: :yawn:

Nemoze gore od trenutnog stanja :roll:
Čelik do bagro

TofiTofita
Postovi: 1769
Pridružen/a: 11 jun 2015, 00:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la TofiTofita » 15 okt 2017, 23:21

Mirso Fiesta vozi i dalje, ne može bez tebe.

Avatar
Nane17
Postovi: 779
Pridružen/a: 07 jan 2014, 23:43
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Nane17 » 16 okt 2017, 07:20

Sta smo mi bogu zgrijesili da nam grad,klub i sudbinu kroje najveci djutani i smradovi koji postoje? Ko ce normalan doci sa milionima da ovdje ulaze,mi se cudimo sto su trazili stadion,ja msm da poslije onog sinoc sanse da bas kupe su nikakve! Onaj Beganovic pizda ne smije da vadi Adilovica,frajer luta ko burek u svemiru **** mu svak mater usta!

edinedin1
Postovi: 765
Pridružen/a: 22 feb 2016, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la edinedin1 » 16 okt 2017, 08:17

Najgora Uprava i igracki kadar u historiji Čelika
Opstanak moramo izboriti

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 16 okt 2017, 09:34

flash84 je napisao/la:Dok je Memisa, Fude, Zubana janjetine, SDA cobana i ljudi kojima su ovi idoli nece tu biti nicega dobrog. Na celu kluba covjek koji ne zna koliko klub ima clanova, budala koja je obecala 5000 clanova za godinu dana. Doveo je igraca za kojeg smo i mi na forumu znali da nece dobit dozvolu. Al **** ga otjerali su normalne kandidate i onda je ostala jesino ova budala Memis koji je jednako nesposoban kao i oni.

Ali opet ja ne krivim politiku vec ljude jer za 70% stanovnika ovog grada Fudo je heroj i pozitivac. I zato ovaj grad ne zasluzuje nista bolje od Fude i Memisa. Jer Fudo i Memis je slika i prilika stanovnika ovog grada i navijaca Celika.
Bravo! Tako lijepo, jasno i bolno istinito sve sažeto u nekoliko rečenica.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".


bordobijeli
Postovi: 14261
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la bordobijeli » 16 okt 2017, 13:19

flash84 je napisao/la:Dok je Memisa, Fude, Zubana janjetine, SDA cobana i ljudi kojima su ovi idoli nece tu biti nicega dobrog. Na celu kluba covjek koji ne zna koliko klub ima clanova, budala koja je obecala 5000 clanova za godinu dana. Doveo je igraca za kojeg smo i mi na forumu znali da nece dobit dozvolu. Al **** ga otjerali su normalne kandidate i onda je ostala jesino ova budala Memis koji je jednako nesposoban kao i oni.

Ali opet ja ne krivim politiku vec ljude jer za 70% stanovnika ovog grada Fudo je heroj i pozitivac. I zato ovaj grad ne zasluzuje nista bolje od Fude i Memisa. Jer Fudo i Memis je slika i prilika stanovnika ovog grada i navijaca Celika.
ne zelim vam na muku pristajati i pametovati ali mislim da od kad ste usli u borbu za bolji Čelik puno mjesate politiku . pricalo se kako je sda izgubila zog toga sto ste se okrenuli protiv njih i kao Fudo ce izvuci celik . pratio sam i puno politiku mjesate to nije dobro za klub i vas same navijace .znam da u nasoj drzavi politika sve kontrolise ali mislim da navijaci trebaju ostati po strani .

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 16 okt 2017, 15:56

Nama je isto sto se tce politike ko god bio gradonacelnik i bilo koja stranka nikad niko nce preuzet ovaj dug i potpisat reprogram i otpisat dugove ,osim u jednoj opciji da neko preuzme igrace trenere i sve troskove i u klubu ,e tada ce grad mozda krenit sa reprogramom a da nista ne ulaze u Celik ..A ovo sad kako je NIKAD I NIKAD NIKO NECE POKRENIT REPROGRAM ..Oovako samo mozemo ispadat u nize rangove svake godine ..Nebitna su janjad ,sda ,fudo ..Svi su oni isti nema te stranke i nema tog Covjeka koji ce preuzet Celik na sebe ...Jedan cllan jedan glas je propo,ostaje samo opcija investiranja nekog pa da imas bilo kakvu sansu il ces ovako ispadat ostajat bez igraca i navijaca koje odavno nemas ..Mozete vi psovat sta hocete ,nikakave koristi nema jer mi smo popusili sa oovim sistemom koji je ZAUSTAVLJEN I NECE NIKAD VISE BIT POKRENUT JER GUBI SMISAO VISE ,nit mozes imat igrace nit sponzore nit imas navijace.ne mozes funkcionisat ..Z svaku sam opciju nek zivi Celik a u narednim godinama mozda dodji pametniji razumniji i nisam za ispadanje iz lige i gasenje kluba.K o je mislio da ce bit posteno sa ovim UBLEHAMA debelo se zajboI i nije racuno za blokadu i nema plana B sta ako se desi ovo sta ce mo...Desilo nam se i sta ce mo osim psovk koji ne piju vode ...protest ,bojkoti bi bio totalni debakl,Propalo je ovo nije sto ne valja ,nego zato sto nedaju i to je to ..Sta ce bit dragi bog ssamo zna ne pitamo se vise nista i nemojte se zamajavat sa skupstinom za clanove i to ce oni sjebat ....
BORDOBJELI hvala na podrsci ,ma nama je isto ko god bio gradonacelnik i koja god stranka bude sve je to ista prica koji nikad nece podrzat Ceik bez njihve kontrole ..Usvakom klubu je politika .samo neki klub kao npr Zrinjski i Siroki Brijeg imaju koristi ood HDZ a i mi nemamo koristi ni od jedne stranke

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 16 okt 2017, 16:56

bordobijeli je napisao/la:
flash84 je napisao/la:Dok je Memisa, Fude, Zubana janjetine, SDA cobana i ljudi kojima su ovi idoli nece tu biti nicega dobrog. Na celu kluba covjek koji ne zna koliko klub ima clanova, budala koja je obecala 5000 clanova za godinu dana. Doveo je igraca za kojeg smo i mi na forumu znali da nece dobit dozvolu. Al **** ga otjerali su normalne kandidate i onda je ostala jesino ova budala Memis koji je jednako nesposoban kao i oni.

Ali opet ja ne krivim politiku vec ljude jer za 70% stanovnika ovog grada Fudo je heroj i pozitivac. I zato ovaj grad ne zasluzuje nista bolje od Fude i Memisa. Jer Fudo i Memis je slika i prilika stanovnika ovog grada i navijaca Celika.
ne zelim vam na muku pristajati i pametovati ali mislim da od kad ste usli u borbu za bolji Čelik puno mjesate politiku . pricalo se kako je sda izgubila zog toga sto ste se okrenuli protiv njih i kao Fudo ce izvuci celik . pratio sam i puno politiku mjesate to nije dobro za klub i vas same navijace .znam da u nasoj drzavi politika sve kontrolise ali mislim da navijaci trebaju ostati po strani .
Ultras no politica fino zvuci, ali da se nije islo putem kojim se islo klub bi vjerovatno bio ugasen. Ko udje u srz shvatit ce da navijacka prica Robijasa nije bila ciljano politicka u ovoj borbi jer tu grupa nema nista od politike vec se samo islo do kraja za svoj klub. Politika je stajala na tom putu i tu nema zaobilaska.

Navijacki milje zna nekad idealizirati stvari bez analize ispod povrsine, a u sustini da se tako gledalo sa strane i pustilo da se klub ugasi bi li to bilo ultra?! To je nekako najlaksa linija otpora, dok ovom stazom kojom su Robijasi isli je bila linija tezeg otpora ali i ispravna. Druga je stvar sto se razotkrilo koliko su nase drustvo i politika truli. I sad je rjesenje u politici, treba tjerat gamad, ali je problem sto alternative nema, problem je taj nakaradni kmetovski mentalitet ovog podneblja koji tolerise do iznemoglosti, problem je sto se ljudi lako potkupljuju ali i zetonizam sto se ljudi vole uvlacit u guzicu za sicu i zbog tog radit protiv javnog interesa, problem je i sto ljudi sute te samo jedni te isti govore kako jest itd.

I da dodam, Fudo i Perco su trulez ona najgora zbog kojih trenutno opet dozivljavamo blamaze. Nek je njega Fudo ucjenama ugurao da se pita sa strane o klubu, nek Perco sad vrti svoje igrace i daje Mahmutovicu 6 milja sto pokazuje sav taj pokvareni interes itd. BatistutA ne ustrucavaj se spomenut ih bar malo na cackalicu jer krivce konstantno treba spominjati, nisu samo navijaci kao ljudi koji su ubijeni u pojam krivci sto apsolutno u svakom postu naglasavas iako je ta krivica indirektna.

Napisi za direktne krivce za trenutnu situaciju onako kako ti znas naglasiti velikim slovima, pokucaj na vrata zaboravljenih asova i zaokruzi kompletnu pricu sa apsolutnom istinom - FUDO I PERCO SU OLOS!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 16 okt 2017, 17:49

2.5 ili 3 godine svega i svacega se svelo na jednu sedmicu gdje se mora prihvatit ulagac. Sve je i vise nego ofirno a moze se knjiga napisati sta sve to znaci. ALI ja licno sam davljenik koji bih se sada uhvatio za slamku. Sve ovo me ubilo u pojam i totalno sam razocaran u svakog pojedinca, grupu, sekte sto ima veze sa Celikom. Toliko sam razocaran da je evo sve sjajno u klubu u ovom momentu bio bih sj.eban skim ljudima ja dijelim tu "radost"...

Izmedju nekoliko zla moramo izabrati najmanje zlo koje bi se mozda nekako moglo iskontolisati ili voditi na neki ljudski transparentan nacin. Ali zlo je zlo ipak. Ne moze nista vise dodati ovde osim da vidimo sta ce se desiti.

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 16 okt 2017, 21:29

STEELMAN prijatelju moj ja te jako cjenim potujem respektujem i svaki tvoj potpisujem l takvih ko ti nema takvi ne odllucuju i takvi nece nazalost nikad odlucivat ..Dobro si reko lternative nema u tom je poenta i mog pisanja ..Nama ko god dodje isto je bilo koji gradonacelnik ,bilo koja stranka aleternative nema i nece niko nikad ni pokrenit reprogram ni otpisa ddugove ..Otice Fudo al doce drugi Fudo .Ja sam licno za Fudu gleaso al nikad ja ise za njeg necu glsat jer je lazov manipulator prevarant interesdzija ..Nisam ja ni glup ni corav znam da je Fudo kriv br 1 i sve zaustavio i nece nikad pokrenit ovaj sistem ni on ni bilo ko drigi kad dodje na vlast ..Varate se ak mislite immo skupstinu imamo clanove i dodjem do tvoje one da je lahko potkupit sve pa cak i clanove a clanovi ce opadat a oni mogu Celik nikad da ga ne ugase i ne vjerujem u gasenje al vjerujem u veliku patnju i igru sa Celikom i otimanje kluba obaranje i statuta i svega ..Zasto smo popustili ,zasto nismo jaci bili brojniji ,Pa mi smo odustali bukvalno posle Zrinjskog sa 10 000 pali na 2000..Mozemo mi godinu ovako pisat .svi mi znamo ko je kriv al ne mozemo nista ..Samo molit boga ako udju neki investitori da bude bolje a uci ce sigurno neko jer trenutno mi druggog rjrsenja nemamo il ce mo samo ispadat iz lige .Ovo ak ni funkcionisat ,oticemo do 5 lige propadne mi ispadamo iz lige i jednostavno necemo moc.Oticemo do 5 lige ..Ja sam uvjek trenutno najbolju opciju kakava je god al najgore sto mi opcija nemamo i uvjek imamo samo jednu il kljuc u bravu ....Ja mislim da se slazes sa ovim il et reci ti najbolje rjesenje al trenutno i realno i bez price o Fudi da je on kriv .To smo remizirali Fudo je krivac br 1 i sve zakljuco..Kako otkljucat a kod njeg kljuc .....Ja mislim da ce Celik bit ovakav kak zamisljaju neki investitor i da grad vise nema sa igracima platama trenerima radnoj zajednici a da ce grad samo ono vracat kroz reprogram i to i otpise dugova .....Drugacije nema sanse ni Fudo ni bilo koji kad dodje na vlast nece ovo nikad pokrenit ovako kako smo zamisljali

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 16 okt 2017, 21:34

Keno rob bas tako nama ostaje samo da se nadamo da ce bit bolje i da cekamo a nas vise niko nista ne pita nit ce ikad vise pitat ..Sta ce bit sa ovim investitorima takozzvanim samo dragi bog zna .moze krenit nablje a mooze nas zakopat zauvjek i grad bi se ogradio nije do njih vi ste birali investitora a ako ga ne biras opet je kljuc u bravu jer drugu opciju nemas .Osim mastanja i psovanja koja ne pije vode

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 17 okt 2017, 23:08

bordobijeli je napisao/la:
flash84 je napisao/la:Dok je Memisa, Fude, Zubana janjetine, SDA cobana i ljudi kojima su ovi idoli nece tu biti nicega dobrog. Na celu kluba covjek koji ne zna koliko klub ima clanova, budala koja je obecala 5000 clanova za godinu dana. Doveo je igraca za kojeg smo i mi na forumu znali da nece dobit dozvolu. Al **** ga otjerali su normalne kandidate i onda je ostala jesino ova budala Memis koji je jednako nesposoban kao i oni.

Ali opet ja ne krivim politiku vec ljude jer za 70% stanovnika ovog grada Fudo je heroj i pozitivac. I zato ovaj grad ne zasluzuje nista bolje od Fude i Memisa. Jer Fudo i Memis je slika i prilika stanovnika ovog grada i navijaca Celika.
ne zelim vam na muku pristajati i pametovati ali mislim da od kad ste usli u borbu za bolji Čelik puno mjesate politiku . pricalo se kako je sda izgubila zog toga sto ste se okrenuli protiv njih i kao Fudo ce izvuci celik . pratio sam i puno politiku mjesate to nije dobro za klub i vas same navijace .znam da u nasoj drzavi politika sve kontrolise ali mislim da navijaci trebaju ostati po strani .
Da bi klub prodisao, mora odblokirati račun.

Da bi odblokirao račun, moraš ispregovarati uslove s povjeriocima, te im platiti (dio) dugovanja, potpisati reprogram, pretvoriti u sponzorstvo ili izlobirati otpis.

Najveći klupski povjerioci su porezne institucije i javna preduzeća u vlasništvu Grada Zenice čija potraživanja predstavljaju većinu klupskih dugovanja.

Riješiti problem dugovanja tim povjeriocima otvara klubu mogućnost da pregovara s ostalim kojima je dužan.

Klub nema novca za vraćati dugovanja najvećim povjeriocima. Naravno, površno je i pomišljati da bi neko uletio u Čelik i ulupao 10ak mil KM kako bi bio na nuli, tako da je preostala jedina opcija da Grad Zenica preuzme finansiranje reprograma dugovanja prema Poreznoj upravi, te da javnim preduzećima naloži da otpišu potraživanja od Čelika.

Uz organizacione promjene u vidu novog statuta koji se usvojio, nakon ta dva čina, klub bi konačno dobio osnovne temelje za normalno funkcionisanje.

Dakle: statut, reprogram, otpis dugovanja prema javnim preduzećima. Statut je usvojen, a ovo dvoje ovisi isključivo od volje Grada kojom, naravno, upravlja politika. Znači, samo postojanje kluba ovisi od politike, jer DRUGOG NAČINA NEMA, ili ga barem niko nije ponudio za 2 i po godine.

Ovdje su Robijaši i NGG Za Čelik potpisali memorandume sa većinom stranaka i budućim gradonačelnikom po kojem su se političari obavezali na sprovođenje i ta dva zahtjeva. Pored toga, Gradsko vijeće je osnovalo Radnu grupu u kojoj su, pored političara, sudjelovali i naši ljudi, a ta Radna grupa je samo potvrdila šta je neophodno za spas kluba: prije svega reprogram i otpis dugovanja prema javnim preduzećima.

I, umjesto ispunjenja predizbornih obećanja, zahtjeva s memoranduma i zaključaka Radne grupe koju su osnovali, ti isti političari na čelu sa Fuadom Kasumovićem su predlagali gašenje kluba, izmišljali maloumna uslovljavanja i probili sve moguće rokove za potpis reprograma i spas kluba čime su potjerani svi potencijalni kandidati za Upravu koji su svoje kandidature uslovljavali ispunjenjem ovih gore zahtjeva.

Dakle, ključ spasa kluba je (bio) u rukama Grada. Grad je u rukama politike. Ta politika se obavezala na spas kluba. Politika nas izvarala.

I odatle "mješanje u politiku". A u silnom mješanju, nikom se nismo priklonili niti postali ičiji...

I ponovit ću: drugog načina nije bilo ili ga barem niko nije predložio za 2 i po godine.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 18 okt 2017, 12:20

Rudar Prijedor u 1/8 Kupa BiH ..
Kup je nas :D
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.