NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Jedinstva?

Anketa je završila: 22 maj 2024, 13:00.

Pobjeda
15
79%
Neriješeno
1
5%
Poraz
3
16%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
FliX
Postovi: 4729
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 13 maj 2024, 23:58

almir2018 je napisao/la:
13 maj 2024, 23:53
FliX je napisao/la:
13 maj 2024, 23:41
Ispast u drugu federalnu i mirno igrat i pokusat odblokirat taj racun. Ebo mu vise i mater i taj racun, ocito smo prerano usli u prvu federalnu. Meni svejedno igro protiv Tomislava ili protiv Zepca, samo daj vise da se taj racun odblokira.
De mi molim te objasni kakve veze ima deblokada računa sa tim koju ligu igramo? Bas me interesuje
Da ne moramo spremat pojacanja da bi naredne sezone opstali, jer neko napisa da najlogicnijim slijedom okolnosti 4 kluba ispadaju. Nama svaka marka bitna pa da se ne ulaze u neke opstanke vec kanalisat na te dugove..

Nera1982
Postovi: 192
Pridružen/a: 04 dec 2022, 21:01
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Nera1982 » 14 maj 2024, 00:41

FliX je napisao/la:
13 maj 2024, 23:58
almir2018 je napisao/la:
13 maj 2024, 23:53
FliX je napisao/la:
13 maj 2024, 23:41
Ispast u drugu federalnu i mirno igrat i pokusat odblokirat taj racun. Ebo mu vise i mater i taj racun, ocito smo prerano usli u prvu federalnu. Meni svejedno igro protiv Tomislava ili protiv Zepca, samo daj vise da se taj racun odblokira.
De mi molim te objasni kakve veze ima deblokada računa sa tim koju ligu igramo? Bas me interesuje
Da ne moramo spremat pojacanja da bi naredne sezone opstali, jer neko napisa da najlogicnijim slijedom okolnosti 4 kluba ispadaju. Nama svaka marka bitna pa da se ne ulaze u neke opstanke vec kanalisat na te dugove..
To bi po meni bilo samoubistvo ispast u drugu ligu federacije, nebi imo ni 300 ljudi na tribini

Avatar
sagitarius
Postovi: 2137
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la sagitarius » 14 maj 2024, 01:00

Nera1982 je napisao/la:
14 maj 2024, 00:41
To bi po meni bilo samoubistvo ispast u drugu ligu federacije, nebi imo ni 300 ljudi na tribini
I ovo je standardna suplja prica!Ja uvijek iste ljude vidim na stadionu i kad smo bili u DLC i sad u 1.FBiH…Nismo mi nista pretjerano vise gledaoca dobili ulaskom u 1.FBiH naspram DLC
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

zamorano
Postovi: 1390
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 14 maj 2024, 06:25

U FL imas duplo više gledalaca neg kad si bio i DC i duplo su veci prihodi od sponzora! Odes u upravu kluba i pitaš i dobiješ odgovor! Čak sam mišljenja da bi u FL na zadnjem mjestu imali više prihoda več u DC da si non stop prvi! I račun jest problem ali ako se riješi sve do avgusta ništa previše ne gubiš,jbg sad strpljenja najviše treba mada su i informacije i obavještenja o tome štura,više su nagadjanja! Ev po mom nagadjanju nekom da ako riješiš prvo UIO kojoj se duguje nekih 113000 km da si u velikoj šansi da se deblokiraš!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11794
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 14 maj 2024, 07:36

Nemas duplo vise gledalaca. A koliko su ti puta veci troskovi?
Celik!3,2,2.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 08:39

Neće deblokada računa riješiti sve probleme. Stvara se iskrivljena slika da je samo to problem. Danas da se skinu sve blokade, opet imaš 600, 700 000 duga koji će gušiti klub u narednim godinama.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 09:34

Još jedna stvar, kanton je objavio dodjelu sredstava za sport u 2024. godini. Prvoligaši koji su se prijavili na javni poziv npr Stupčanica i TOŠK, dobili su po 14 000 KM :urnebes: :urnebes:

Čisto da ne očekujemo neke desetine hiljada KM, kada i mi budemo ispunjavali uslove. 14 000 KM je kap u moru na Čelikov budžet od preko milion KM.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

nicaze95
Postovi: 843
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la nicaze95 » 14 maj 2024, 09:43

FliX je napisao/la:
13 maj 2024, 23:41
Ispast u drugu federalnu i mirno igrat i pokusat odblokirat taj racun. Ebo mu vise i mater i taj racun, ocito smo prerano usli u prvu federalnu. Meni svejedno igro protiv Tomislava ili protiv Zepca, samo daj vise da se taj racun odblokira.
svejedno je tebi, a jel svejedno spoznorima, jel ljudima u upravi svejedno natezat se sa bankama fudom a grcamo u 3 rangu najgore lige na svijetu.

Avatar
samocelik
Postovi: 6094
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samocelik » 14 maj 2024, 09:47

Dosta raje ne razumije to. Traži se pa neki instant uspjeh. Iduće sezone da uđemo u PL već bi bila priča treba sklapati ekipu da se evropa napadne i tako dalje. Uzorak kroz prizmu Veleža ne treba gledati. Ja sam davno ovdje pisao da bih sad potpisao 1 sezona kantona 2 sezone DLC 3 sezone 1.FL. Čini mi se da bi to optimalno bilo. Definitivno svemu ovome je ova smijurija sa bankama i sudovima usporila. Čelik i dalje treba da ostane na putu oporavka i stabilizacije jer nakon 20-25 godina javašluka nema šanse postati stavila za 4 ili 5 godina.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

nicaze95
Postovi: 843
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la nicaze95 » 14 maj 2024, 09:55

Ne trazi instant niko pa 2 godine smo u DLC bili i ovde cemo zaglavit jos koju.
To je sve samo nije instant al ne mozemo ni ocekivat neke lude cifre gledatelja a nismo 5 kola osutali prema golu u gostima.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 10:14

Pa niko ne očekuje lude cifre gledatelja, osim par nerealnih forumaša. Očekuje se 1000 ulaznica u prosjeku, koliko imamo navijača i to je to. Taj prosjek je ispoštovan ove sezone i to je to.

Nama treba još jedna, eventualno još dvije sezone sredine tabele ove lige kako bi skinuli sa leđa kratkoročna dugovanja u vidu reprograma prema povjeriocima, ove što nisu tužili, one dvije tužbe što ne blokiraju račun u iznosu od preko 400 000, UIO u iznosu od preko 100k, itd. Te stavke nemaju veze sa procesom deblokade i kad se račun deblokira opet te čekaju ove stavke, a klub nije dovoljno moćan da može sanirati 600 000 KM duga i napasti PL u roku od 3 mjeseca, ali to može uraditi u naredne dvije godine.

To je jedini ispravan put i prečice nema. Ko ne može to pratiti i podržavati, neka ne otežava i neka čeka jednom godišnje kup utakmice i to je to.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

19nicaZe88
Postovi: 7
Pridružen/a: 05 maj 2022, 15:04
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la 19nicaZe88 » 14 maj 2024, 11:56

SVI U TUZLU!!!😁

Avatar
redbull93
Postovi: 14537
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 14 maj 2024, 13:03

Truhlo je napisao/la:
14 maj 2024, 08:39
Neće deblokada računa riješiti sve probleme. Stvara se iskrivljena slika da je samo to problem. Danas da se skinu sve blokade, opet imaš 600, 700 000 duga koji će gušiti klub u narednim godinama.
To je najveci problem i rijesila bi dosta toga. Neko napisa ostali klubovi dobili po 15-20k, a tokom godine ne bude jedini javni poziv. Znaci minimum 100k mozemo od kantona na godinu navuci, minimum. Ono sto je plan da se Čelik proglasi klubom od znacaja ili kako vec za grad Zenicu i kanton i po tom osnovu da moze dobijati vece sredstva sa obe strane.

Ne znam gdje to zapelo na gradu, jer tu mora prvo proci. Sigurno sa odblokiranim racun da bi rijesili veliki dio problema, jer bi dobili pristup fondovima na koje mozemo aplicirati. Decenijama smo zanemareni od kantona, federacije, drzave... para i para smo propustili.

Govorite za Velez, pa pogledaj od kojih para su najvise se digli, od drzavnih.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 13:20

redbull93 je napisao/la:
14 maj 2024, 13:03
Truhlo je napisao/la:
14 maj 2024, 08:39
Neće deblokada računa riješiti sve probleme. Stvara se iskrivljena slika da je samo to problem. Danas da se skinu sve blokade, opet imaš 600, 700 000 duga koji će gušiti klub u narednim godinama.
To je najveci problem i rijesila bi dosta toga. Neko napisa ostali klubovi dobili po 15-20k, a tokom godine ne bude jedini javni poziv. Znaci minimum 100k mozemo od kantona na godinu navuci, minimum. Ono sto je plan da se Čelik proglasi klubom od znacaja ili kako vec za grad Zenicu i kanton i po tom osnovu da moze dobijati vece sredstva sa obe strane.

Ne znam gdje to zapelo na gradu, jer tu mora prvo proci. Sigurno sa odblokiranim racun da bi rijesili veliki dio problema, jer bi dobili pristup fondovima na koje mozemo aplicirati. Decenijama smo zanemareni od kantona, federacije, drzave... para i para smo propustili.

Govorite za Velez, pa pogledaj od kojih para su najvise se digli, od drzavnih.
Imaš javno dostupne podatke sa javnih poziva, po kojoj računici si došao do brojke od 100 000KM i po kojem kriteriju?

Imaš i kriterije po kojima se dijeli novac, a ti kriteriji su broj selekcija, rang takmičenja, itd. Ne može Čelik dobiti više novca od Stupčanice i TOŠKa. Drugi javni poziv je na jesen za ostvarene rezultate, u slučaju promocije, osvajanje lige, itd. I tu je brojka mizerna i vrti se oko 10 000 KM.

Aha baš će kanton usvojiti da Čelik bude klub od značaja dok dvije trećine političara u skupštini kantona dolazi van Zenice. Baš će dići ruke da poguraju Čelik preko leđa lokalnih klubova iz općina iz kojih dolaze.

Državni nivo ne dijeli klubovima ništa, federalni nivo ulaže u infrastrukturne projekte i tu ne možeš novac koristiti za tekuće poslovanje.

Poslovanje će biti lakše, to stoji, al da će doći desetine hiljada maraka klubu samo što legalno posloje, hoće malo sutra.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 13:29

I Odabir programa i projekata vršit će se za sljedeće namjene:

- Sufinanciranje izgradnje, rekonstrukcije i opremanja sportskih objekata, raspoloživa sredstva 1.400.000,00 KM. Dodjeljivat će se sredstva u rasponu od 4.000,00 KM do 60.000,00 KM
- Djelatnosti sportskih saveza konstituiranih na nivou BiH i FBiH, raspoloživa sredstva 400.000,00 KM. Dodjeljivat će se sredstva u rasponu od 5.000,00 KM do 40.000,00 KM
- Sufinanciranje sportskih saveza i klubova osoba sa invaliditetom, raspoloživa sredstva 70.000,00 KM. Dodjeljivat će se sredstva u rasponu od 1.000,00 KM do 20.000,00 KM.
Evo javni poziv federacije za 2024. Dakle klub može dobiti od 4000 KM do 60 000KM za infrastrukturne svrhe. Npr prošle godine su Zrinjski i Sarajevo dobili po 50 000KM za renoviranje svlačionica. To isto će moći i Čelik uraditi, ali kao što sam rekao i gore, to ne rješava naše muke sa stotinama hiljada preostalih dugovanja i poslje deblokade.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
BatistutA19
Postovi: 5007
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 14 maj 2024, 13:33

Meni je glupost i pomisljat o DLC ,mi sto se tice ranga ne smijemo nazad nikako,puno bi izgubio i sponzora i 12 igraca i pao bi interes bas u svemu i od kojih bi para vraco te dugove
ne znam. Furas Macron a neki bi u DLC.Ovde bit pa kad dođe vreme i ako dodje ici na 1 mijesto.Svakako publike nema nigdje osim nekih par derbija u BiH.Publika bi dolazila da igraci se bore i da si ti u prve 3 ekipe ili 5 ,ja razumijem da nemaju kvalitet neki ali ne razumijem da neces da trcis da se boris e jedino krenu oko 80 minute ako gube.
Kakav ba DLC onda si mogo imo si podrsku doso.si iz kantona a sad ne bi ni pola imo sponzora.
Umjesto da pricamo o naprijed vi 3 koraka unatrag.

Avatar
redbull93
Postovi: 14537
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 14 maj 2024, 13:42

Truhlo je napisao/la:
14 maj 2024, 13:20
redbull93 je napisao/la:
14 maj 2024, 13:03
Truhlo je napisao/la:
14 maj 2024, 08:39
Neće deblokada računa riješiti sve probleme. Stvara se iskrivljena slika da je samo to problem. Danas da se skinu sve blokade, opet imaš 600, 700 000 duga koji će gušiti klub u narednim godinama.
To je najveci problem i rijesila bi dosta toga. Neko napisa ostali klubovi dobili po 15-20k, a tokom godine ne bude jedini javni poziv. Znaci minimum 100k mozemo od kantona na godinu navuci, minimum. Ono sto je plan da se Čelik proglasi klubom od znacaja ili kako vec za grad Zenicu i kanton i po tom osnovu da moze dobijati vece sredstva sa obe strane.

Ne znam gdje to zapelo na gradu, jer tu mora prvo proci. Sigurno sa odblokiranim racun da bi rijesili veliki dio problema, jer bi dobili pristup fondovima na koje mozemo aplicirati. Decenijama smo zanemareni od kantona, federacije, drzave... para i para smo propustili.

Govorite za Velez, pa pogledaj od kojih para su najvise se digli, od drzavnih.
Imaš javno dostupne podatke sa javnih poziva, po kojoj računici si došao do brojke od 100 000KM i po kojem kriteriju?

Imaš i kriterije po kojima se dijeli novac, a ti kriteriji su broj selekcija, rang takmičenja, itd. Ne može Čelik dobiti više novca od Stupčanice i TOŠKa. Drugi javni poziv je na jesen za ostvarene rezultate, u slučaju promocije, osvajanje lige, itd. I tu je brojka mizerna i vrti se oko 10 000 KM.

Aha baš će kanton usvojiti da Čelik bude klub od značaja dok dvije trećine političara u skupštini kantona dolazi van Zenice. Baš će dići ruke da poguraju Čelik preko leđa lokalnih klubova iz općina iz kojih dolaze.

Državni nivo ne dijeli klubovima ništa, federalni nivo ulaže u infrastrukturne projekte i tu ne možeš novac koristiti za tekuće poslovanje.

Poslovanje će biti lakše, to stoji, al da će doći desetine hiljada maraka klubu samo što legalno posloje, hoće malo sutra.
Ja ti kazem sta je plan bio. Prvo grad Zenica mora proglasiti, pa ce se ici na kanton. U medju vremenu da li je doslo do promjene neke ili nije, ne znam.

Vjerujem da je sve na cekanju zbog yebenog racuna.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 13:49

redbull93 je napisao/la:
14 maj 2024, 13:42
Truhlo je napisao/la:
14 maj 2024, 13:20
redbull93 je napisao/la:
14 maj 2024, 13:03


To je najveci problem i rijesila bi dosta toga. Neko napisa ostali klubovi dobili po 15-20k, a tokom godine ne bude jedini javni poziv. Znaci minimum 100k mozemo od kantona na godinu navuci, minimum. Ono sto je plan da se Čelik proglasi klubom od znacaja ili kako vec za grad Zenicu i kanton i po tom osnovu da moze dobijati vece sredstva sa obe strane.

Ne znam gdje to zapelo na gradu, jer tu mora prvo proci. Sigurno sa odblokiranim racun da bi rijesili veliki dio problema, jer bi dobili pristup fondovima na koje mozemo aplicirati. Decenijama smo zanemareni od kantona, federacije, drzave... para i para smo propustili.

Govorite za Velez, pa pogledaj od kojih para su najvise se digli, od drzavnih.
Imaš javno dostupne podatke sa javnih poziva, po kojoj računici si došao do brojke od 100 000KM i po kojem kriteriju?

Imaš i kriterije po kojima se dijeli novac, a ti kriteriji su broj selekcija, rang takmičenja, itd. Ne može Čelik dobiti više novca od Stupčanice i TOŠKa. Drugi javni poziv je na jesen za ostvarene rezultate, u slučaju promocije, osvajanje lige, itd. I tu je brojka mizerna i vrti se oko 10 000 KM.

Aha baš će kanton usvojiti da Čelik bude klub od značaja dok dvije trećine političara u skupštini kantona dolazi van Zenice. Baš će dići ruke da poguraju Čelik preko leđa lokalnih klubova iz općina iz kojih dolaze.

Državni nivo ne dijeli klubovima ništa, federalni nivo ulaže u infrastrukturne projekte i tu ne možeš novac koristiti za tekuće poslovanje.

Poslovanje će biti lakše, to stoji, al da će doći desetine hiljada maraka klubu samo što legalno posloje, hoće malo sutra.
Ja ti kazem sta je plan bio. Prvo grad Zenica mora proglasiti, pa ce se ici na kanton. U medju vremenu da li je doslo do promjene neke ili nije, ne znam.

Vjerujem da je sve na cekanju zbog yebenog racuna.
Znam, sve to piše u izvještaju za članove kluba. Grad i bez te odluke o klubu od značaja može podržati klub sa većim sredstvima pa to ne radi, nego samo minimum, minimuma, ono što je definisano sporazumom.

Za kanton to ima smisla, ali hajmo realno, je li to prolazno na skupštini kantona? Pa nama kantonom upravljaju tešanj, kakanj, visoko, baš će dočekati ovu akciju raširenih ruku...

Poštenije bi bilo lobirati zajedno sa klubovima iz kantona da se promjene kriteriji kako bi klubovi mogli naplatiti više. Smiješno je za jedan nogometni klub sa 6, 7 selekcija 14 000KM, kada bi svi zajedno lobirali da to ide na 30, 40, 50k godišnje, to bi bila dobra priča.

Isto tako da ko bude u PL, neka dobije još više, lupam 100k. Ko god bio u PL, Stupčanica, Rudar, Čelik, neka bude fer za sve klubove iz istog kantona.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
redbull93
Postovi: 14537
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 14 maj 2024, 14:04

Kako nema ko podrzati, pa imamo duvnjaka u kantonu i njegov milion. :mrgreen:

Vjerujem da su usmeni dogovori izmedju kluba i ljudi u kantonu. Na kraju sta ce biti niko ne zna, sto se mene tice nek poguraju akademiju kada bude, dosta.

Izbori idu, vjerujem i grad ce se uletiti opet neke pare. Kada vidim koliko sarajevski kanton izdvaja, ovi nasi cobani na kantonu operisani od sporta generalno. I ovo sto sad izdvajaju za sport je mizerija, zato i nema sporta u zdk.

Vidjet cemo na sta ce izaci, samo da taj racun odblokiramo.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Truhlo
Postovi: 5406
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 14 maj 2024, 14:17

redbull93 je napisao/la:
14 maj 2024, 14:04
Kako nema ko podrzati, pa imamo duvnjaka u kantonu i njegov milion. :mrgreen:

Vjerujem da su usmeni dogovori izmedju kluba i ljudi u kantonu. Na kraju sta ce biti niko ne zna, sto se mene tice nek poguraju akademiju kada bude, dosta.

Izbori idu, vjerujem i grad ce se uletiti opet neke pare. Kada vidim koliko sarajevski kanton izdvaja, ovi nasi cobani na kantonu operisani od sporta generalno. I ovo sto sad izdvajaju za sport je mizerija, zato i nema sporta u zdk.

Vidjet cemo na sta ce izaci, samo da taj racun odblokiramo.
Smiješan je budžet za sport od 2 miliona na nivou kantona. Duvnjak je lupetao u izbornoj kampanji kako će kad oni budu vlast budžet za sport kantona biti 5 miliona KM i kako će Čelik dobiti milion KM :urnebes: :urnebes:

Zašto potenciram da uključimo i druge klubove jeste što bi to pravo zdrava akcija bila. Ne može niko osporiti klubove zdk da se organizuju i izvrše pritisak na ministarstvo kulture, obrazovanja i sporta. Moramo biti i svjesni da Čeliku nisu krivi Rudar, TOŠK i ostali klubovi iz kantona što je nama račun blokiran 20 godina pa nismo poštene podrške dobili sa tog nivoa.

Mladost ispada, Rudar ako ostane u ligi to je 5 klubova iz ZDK u ovom rangu u narednoj sezoni. Recimo bilo bi odlično da ovih pet klubova Čelik, Rudar, Stupčanica, TOŠK i Bau, sjednu zajedno i izvrše pritisak krajem godine da se poveća budžet za sport i promjene kritetiji, kako bi prvoligaši i potencijalni premijerligaši mogli dobiti veću podršku kantona. Može se ići i dalje pa uključiti i ove drugoligaše, Krivaju, Bosnu, Maglaj, itd, da se i njima udupla novac. Umjesto 10k da ide to na 20, 30k.

Čelik kao najveći klub iz kantona jedini može biti pokretač ovakve inicjative, a mislim da bi pridobili poštovanje i respekt ostalih klubova iz kantona kao što su Rudar, TOŠK, itd.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.