NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 25 sep 2017, 20:02

KenoRob je napisao/la:Održana Panel diskusija o spasu NK Čelik – Spasioci kluba – investitori se nisu pojavili – U radnoj posjeti Gradu Zenica danas su boravili potencijalni investitori NK Čelika iz Turske i Katara, sa svojim pravnim timom. Tim povodom je u velikoj sali Grada Zenica održana panel diskusija sa prijedlozima za iznalaženje najboljeg rješenja za NK Čelik.

Sastanku nisu prisustvovali potencijalni investitori i ulagači, Aydin Olgun, uspješni privrednik iz Istanbula zajedno sa svojim saradnikom Bulentom Tulumom, dugogodišnjim sportskim direktorom Galatasaraya, koji su istakli da žele ulagati u ovaj klub, a njihovo prisustvo gradonačelnik je najavio na zakazanom skupu. Kako je objasnio njihovo neprisustvo ovom sastanku, da su u pitanju različiti interesi oko Čelika, te da ih zbog toga nije mogao dovesti “u masu”.

Sastanku su mogli prisustvovati svi zainteresovani građani Zenice i simpatizeri NK Čelik. U sali je bilo oko 80 prisutnih, među kojima su bili neki članovi Skupštine i Nadzornog odbora NK Čelika, predstavnici Sportskog saveza Grada Zenica, drugih sportskih udruženja, bivši i sadašnji članovi Čelika, navijači, treneri, UG Robijaši i Neformalna grupa građana (NGG) “Za Čelik”.

Sastanak je otvorio gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović i istakao posjetu Gradu Zenica potencijalnih investitora iz Turske i Katara i obavljenim razgovorima o investiranju u NK Čelik i spas ovog kluba, koji imaju ozbiljne namjere kada su u pitanju ulaganja u zenički klub. Predložio ja da sastanak vodi Damir Bradarac, predsjednik Skupštine NK Čelik, što je ovaj to i učinio, te da se izabere i tim za pregovore sa potencijalnim investitorima.

Kasumović naglašava da je Čelik brend Grada, pripada svim građanima i njegova je želja da o sudbini kluba odlučuju, kako članovi Skupštine i Uprave kluba, tako i drugi kojima je NK Čelik u srcu. Insistirao je na tome da se jasno utvrde dugovanja, te da se konačno riješi reprogram i otpis dugova javnih preduzeća, što je Uprava grada već izglasala na sjednici vijeća.

– Znao sam od početka šta hoću i kojim putem idem. Ovi ljudi žele ulagati u ovaj grad, a mi se moramo potruditi da sinonim grada opstane. Investitori su angažovali advokatsku kancelariju da riješe sve potrebno oko papira. Upravo sada se nalaze u prostorijama kluba. Ono što ja želim je transparentnost, i vas puštam da izaberete ljude koji će s njima pregovarati. Ovo je jedna od zadnjih šansi da se Čelik spasi. Investitori već iduće sezone žele Čelik u Evropi. Vi trebate izabrati pet ljudi i pregovarati, a ljudi iz Gradske Uprave se neće mještati. Tu smo na raspolaganju za savjete i pomoć oko stadiona. Oni imaju oko 18 klubova u svijetu, a koji je koncept za Čelik najbolji vi odlučite – kazao je, između ostalog, Kasumović.

Nakon više diskusija usvojen je zaključak da pregovore sa potencijalnim ulagačima vodi Upravni odbor kluba, dva člana nadzornog odbora i direktor kluba. Ovo treba da usvoji Skupština kluba.

Tekst i foto E.Imamović
Preuzeto sa Zenicablog

Ovde opet pise na kraju da pregovore vode Memisevic, 2 clana nadzornog i ovaj novi direktor i vjerovatno Bradarac ALI da to treba skupstina tek usvojit (15 dana minimalno?) pa se tek onda razgovara.

Moram priznati da sam progutao pljuvacku kad sam procitao da investitori vec iducu sezonu zele Celik u Evropi. Nerealno mi sve ali ako ima 5% sanse za nekim ozdravljenjem bilo ciji PARA treba se boriti glavom na kopacku sto se kaze....vjerovatno "investitori" ne bih ni pricali da nema reprograma i otpisa dugova JP
Ima tu malo pretjerivanja kakva evropa mozda nebudemo ni premijer ligu igrali blize smo ispadanju nego opstanku......a sto se tice pregovora oni ce se sastat i vidjeti sta nude to ce nama predstavit na skupstini i mi cemo glasat dal pristajemo

dubioza
Postovi: 450
Pridružen/a: 28 okt 2008, 07:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dubioza » 25 sep 2017, 20:05

Sad ponovo pregledao snimak i cuo da je Benja to predlozio(Jasmin,Damir i tri clana NO) a posto on vodi klubske stranice odma napisao da je tako dogovoreno :crazy:
Republika Zenica

Avatar
Alban
Postovi: 1082
Pridružen/a: 13 jan 2017, 21:36
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Alban » 25 sep 2017, 21:01

Juce sam bio skeptican po pitanju ovih "investitora", a danas sam siguran da je ovo sve samo dobro usminkana prica, nema od ovog nista.
Oni koji su jednom nogom u kanuu, a drugom nogom na brodu, sigurno će pasti u rijeku!

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 25 sep 2017, 21:05

Alban je napisao/la:Juce sam bio skeptican po pitanju ovih "investitora", a danas sam siguran da je ovo sve samo dobro usminkana prica, nema od ovog nista.
Po cemu si siguran jesil prico sa ljudima jesul ti iznjeli ponudu de i nama reci da se ni mi nenadamo nicem

Avatar
avenija
Postovi: 13596
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 25 sep 2017, 21:08

Izgleda Fudo Tramp pa moze vodati bivse direktore Galatasaraya po Zenici i placati delegacijama smjestaj i avio karte da bi obmanuo ovih 300-500 ljudi koji prate Celik.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Alban
Postovi: 1082
Pridružen/a: 13 jan 2017, 21:36
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Alban » 25 sep 2017, 21:13

samoposteno je napisao/la:
Alban je napisao/la:Juce sam bio skeptican po pitanju ovih "investitora", a danas sam siguran da je ovo sve samo dobro usminkana prica, nema od ovog nista.
Po cemu si siguran jesil prico sa ljudima jesul ti iznjeli ponudu de i nama reci da se ni mi nenadamo nicem
Nisam pricao, niti cu, imam pravo na svoj stav i misljenje do kojeg dodjoh nakon utisaka stecenih na "prezentaciji"
Oni koji su jednom nogom u kanuu, a drugom nogom na brodu, sigurno će pasti u rijeku!

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 25 sep 2017, 21:15

avenija je napisao/la:Izgleda Fudo Tramp pa moze vodati bivse direktore Galatasaraya po Zenici i placati delegacijama smjestaj i avio karte da bi obmanuo ovih 300-500 ljudi koji prate Celik.
To si upravu nemoze nam tito udovoljit covjek sazvo sjednicu da pricaju o investitorima onaj izaso i predlaze da se narodu odbija po 1 marka boze me sacuvaj.......i neko hoce da ljudi uloze milijone a da se pitaju ko onaj sto ulozi clanarinu

Avatar
Alban
Postovi: 1082
Pridružen/a: 13 jan 2017, 21:36
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Alban » 25 sep 2017, 21:18

Samofinansiranje, a da naplata ide putem racuna ViK-a, to nema veze sa samofinansiranjem ili sam ja uzalud zavrsio fakultet
Oni koji su jednom nogom u kanuu, a drugom nogom na brodu, sigurno će pasti u rijeku!

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 25 sep 2017, 21:18

Alban je napisao/la:
samoposteno je napisao/la:
Alban je napisao/la:Juce sam bio skeptican po pitanju ovih "investitora", a danas sam siguran da je ovo sve samo dobro usminkana prica, nema od ovog nista.
Po cemu si siguran jesil prico sa ljudima jesul ti iznjeli ponudu de i nama reci da se ni mi nenadamo nicem
Nisam pricao, niti cu, imam pravo na svoj stav i misljenje do kojeg dodjoh nakon utisaka stecenih na "prezentaciji"
Naravno da imas pravo na svoje misljenje i moje je misljenje da ukoliko nas neko slican njima ne uzme i ne ulozi pare da cemo se ugasit i vjerujem da ko god ulozi pare u celik nece dati da mu se petlja ni fudo ni perco a ni obicni clanovi kluba

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 25 sep 2017, 21:23

Alban je napisao/la:Samofinansiranje, a da naplata ide putem racuna ViK-a, to nema veze sa samofinansiranjem ili sam ja uzalud zavrsio fakultet
Ovo što je neko predložio oko ViKa i Albe sam ja davno pisao na ovoj temi.Samo što sam ja za primjer dao Telemach..A to nema veze sa samofinansiranjem.
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

TofiTofita
Postovi: 1769
Pridružen/a: 11 jun 2015, 00:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la TofiTofita » 25 sep 2017, 21:24

samoposteno je napisao/la: To si upravu nemoze nam tito udovoljit covjek sazvo sjednicu da pricaju o investitorima onaj izaso i predlaze da se narodu odbija po 1 marka boze me sacuvaj.......i neko hoce da ljudi uloze milijone a da se pitaju ko onaj sto ulozi clanarinu
Taj i jest iz njegove ekipe. :thumbup:

Ovo mi pravo tukne da hoće nekome uvaliti propadanje Čelika, da opere sebe. Onako blag nastup prema NGGu, hvaljenje istog i predlaganje istog za pregovarače idu u prilog tome.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 25 sep 2017, 21:27

TofiTofita je napisao/la:
samoposteno je napisao/la: To si upravu nemoze nam tito udovoljit covjek sazvo sjednicu da pricaju o investitorima onaj izaso i predlaze da se narodu odbija po 1 marka boze me sacuvaj.......i neko hoce da ljudi uloze milijone a da se pitaju ko onaj sto ulozi clanarinu
Taj i jest iz njegove ekipe. :thumbup:

Ovo mi pravo tukne da hoće nekome uvaliti propadanje Čelika, da opere sebe. Onako blag nastup prema NGGu, hvaljenje istog i predlaganje istog za pregovarače idu u prilog tome.
Sve treba dobro preispitat a za takvu situaciju su nam potrebni dobri pravnici da vide sta i kako jer ako bude memisevic pregovaro on kad vidi milju maraka on ce pristatna sve :lol: :lol:

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 25 sep 2017, 21:33

Ovo sad sto citam predsjednik .skupstine .predsjednik upravnog odbora i 3 iz NGG za pregovore so ok tim za pregovarat i uz jos neke savjete strucnih pravnika ..Ako ovo bude istina i ako nije suplja prica ovo ne smije nikako propast ,sto kaze Conwictis mi smo pred zidom mi nemamo gdje i nemam nikakvog vise izbora nit birat nit ucjenjivat i mozemo samo masta i mastat i mastati otvorit oci i vidjet na stadionu 50 ljudi i vidjet istinu pravu ko smo sta smo koliko smo jaki ,koliko smo bogati i koliko smo brojni ,znaci cista nula .
Koji je to posten ulagac u klub da mi je znat ,pa ja bi volio onakvog Mamica u Celik i da te uvodi u ligu prvaka ..Nema tih postenih judi ,pa kko ce zaradit posten u bilo kojem poslu ..Posten radnik pekar ,konobar,trgovac i slicni rade posteno i zarade postenih 400 maraka a svi neposteni zarade po 5000 ..Znaci nikad nece doc nijedan posten ulagac ,prvo on ce gledat sebe ..Nadam se tom timu da ce se malo spustit lopta ,i nac neka sredina u svemu i izvuc maximum i sad treba gledat samo Celik i nebitno ko je ko i sto pprije pocet to bolje .......Nadam se sad da ce Steelman i ostali iz NGG nam dat jos neke blize informacije jer ce oni pregovarat

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 25 sep 2017, 21:54

ALBAN postujem svaki stav al sta je tebi rijesenje ,pa vidis ti da mi nemamo izbora nikakvog.sad nam najmanje treba neki tvrdi stav neko odbijanje neki uslovi neko kurcenje ..Nmzes ti sad uslove davat sa 100 gledalaca sa 0 maraka i ovo cemo izgubit ak budemo glupi ak se budemo prepucavali ,,,Vidis da ovo ne moze proc nit ce ikad zazivit ovaj trenutni sistem ,moras ga korigovat prema svima ,pa nije Celik samo 800 clanova .ti uzmi tu starije navijace koji vise vole Celik od tih pola clanova koji imaju npr 50 god i vise koji ne zanima koji je sistem i ko mu je predsjednik nek ga zanima jak Celik i rezultat da bi dosli na tekme ,a takvih je puno

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 25 sep 2017, 22:02

BatistutA19 je napisao/la:ALBAN postujem svaki stav al sta je tebi rijesenje ,pa vidis ti da mi nemamo izbora nikakvog.sad nam najmanje treba neki tvrdi stav neko odbijanje neki uslovi neko kurcenje ..Nmzes ti sad uslove davat sa 100 gledalaca sa 0 maraka i ovo cemo izgubit ak budemo glupi ak se budemo prepucavali ,,,Vidis da ovo ne moze proc nit ce ikad zazivit ovaj trenutni sistem ,moras ga korigovat prema svima ,pa nije Celik samo 800 clanova .ti uzmi tu starije navijace koji vise vole Celik od tih pola clanova koji imaju npr 50 god i vise koji ne zanima koji je sistem i ko mu je predsjednik nek ga zanima jak Celik i rezultat da bi dosli na tekme ,a takvih je puno
Ja mislim da je Alban samo skeptican, kao i ja, da uopste postoje ti "investitori" ili ako postoje mozda su oni sa Fudom i ekipom samo kafenisali a ovamo se pravi neka druga prica. Bar sam ja tako shvatio. Ako postoje ljudi i jedini interes je NK Celik onda je to rjesenje najbolje trenutno nema tu price...

Avatar
Alban
Postovi: 1082
Pridružen/a: 13 jan 2017, 21:36
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Alban » 25 sep 2017, 22:02

BatistutA19 je napisao/la:ALBAN postujem svaki stav al sta je tebi rijesenje ,pa vidis ti da mi nemamo izbora nikakvog.sad nam najmanje treba neki tvrdi stav neko odbijanje neki uslovi neko kurcenje ..Nmzes ti sad uslove davat sa 100 gledalaca sa 0 maraka i ovo cemo izgubit ak budemo glupi ak se budemo prepucavali ,,,Vidis da ovo ne moze proc nit ce ikad zazivit ovaj trenutni sistem ,moras ga korigovat prema svima ,pa nije Celik samo 800 clanova .ti uzmi tu starije navijace koji vise vole Celik od tih pola clanova koji imaju npr 50 god i vise koji ne zanima koji je sistem i ko mu je predsjednik nek ga zanima jak Celik i rezultat da bi dosli na tekme ,a takvih je puno
Rece covjek oni su vlasnici cca 18 klubova u svijetu od Afrike pa nadalje, izmedju ostalog Novigrad iz Hrvatske, provjeri na internetu sve ce ti se kazati. Pored toga, ponavljam ja licno nemam nista protiv investitora ali ovo mi nesto ne mirise na dobro. Mozda ja grijesim, ali rijetko grijesim pa samo iz iznosim ono sto mislim cisto da se ne razocaramo poslije.
Oni koji su jednom nogom u kanuu, a drugom nogom na brodu, sigurno će pasti u rijeku!

hagy
Postovi: 562
Pridružen/a: 18 feb 2017, 12:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la hagy » 25 sep 2017, 22:35

Nesto se zakotrljalo, nit treba biti previse optimistican niti previse skeptican. Ne znam moze li gore od trenutnog stanja, tako da ako postoji promil sansi da ovo uspije, treba iskoristiti.

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 25 sep 2017, 22:51

KenoRob je napisao/la:Sastanak je otvorio gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović...

– Znao sam od početka šta hoću i kojim putem idem.
Zanimljivo. Sad je izletio i javno priznao da nije zelio provedbu reprograma i otpisa dugova prema JP na vrijeme zbog "svoje vizije".
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 25 sep 2017, 23:05

Ma nije ovo uredno nikako,skeptican sam skroz.
NGG prije nego sto se uhvati 'pregovaranja' treba sve dobro provjeriti i vidjeti da li ima istine, jer ne djeluje mi ovo pouzdano nikako. Kakac crni novigrad, koja liga? Nista nema povezano za njih i 'turke'. Smjesno mi je. Pa izjava da je htio milijarder preuzet Celik.. Mislim da je ovo neka nova varka gosp. Ublehe koji zeli da sa sebe opere u vezi Celika. Alban je upravu sigurno
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
romeo
Postovi: 1092
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la romeo » 25 sep 2017, 23:09

Od ovoga sada je gore samo da ispadnes i jos se ugasis pri tome.
Sve smo mi vidjeli i dozivjeli do sada...
Marke nemas, nemas vala ni podrske, nemas ni raje na stadionu, nemas nista. Patnja. I ovo sto pobjedis na terenu, opet ti stvori neki cudan osjećaj a to nije dragost i radost.

Ako mogu, neka ga prodaju, uvale nekome. Bez ozbiljne investicije, mi smo dogodine na hatmi.
Politicari su ovo i znaju da im je Celik izlaz. Jer, grijanje i Plavu vodu dobiti nećemo :D i td td.
U sustini sve se zna i sve je ispricano...
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.