NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Avatar
flash84
Postovi: 1060
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la flash84 » 24 jul 2017, 12:42

Valencia je napisao/la:
flash84 je napisao/la:@valencia

Evo vec je neko gore pisao da su mu se nudili ljudi i oko stranice i oko nekih drugih stvari ali on ih je glat odbio. Prije samog preuzimanja kluba rekao je da vec ima tim sacinjen od sportskih radnika i privrednika pa sad nemamo ni jedne ni druge. Nije problem ni to sto se nema para nego sto ovaj covjek nema pojma niti sta prica. Izlazi na govornicu ispred GV i na pitanje kako izvuci klub iz govana odgovara da NK Celik nema nikoga u strukturama NFSBIH, onda kaze kad dobijemo Borac u Banja Luci, a sad Kemo veli da su tamo u najmanju ruku Galaktikosi. Ne zna covjek nabrojat tri sponzora, kao da ih imamo 50. Dresovi su ponudjeni klubu ali rudar odbio i nastavljamo igrat s onim iz doba Sarajlica. On izvleda vidio kako Kasumovic **** seljake na suplju pa konta evo mogu i ja. Mene samo ineteresuje koja je nama klupska politika na celu s njim? Eto nek nam predstavi svoju viziju i smjernice. Ja fakat ne vidim uopste sta se hoce od ovog kluba? Nije problem ni druga liga ali da vidis da su nam omladinske kategorije uspostavljene pa da krenes s tim momcima od pocetka. Vezes ih ugovorm na par godina i onda ih moras forisrat. Ja jedino ovdje vidim razocaranog covjeka koji nije imao toliko novca kao Satorovic da ih sjebe na isti ili gori nacin. Nemam ja vise nikakva ocekivanja i sve su sanse da cu batalit i ovo da pratim.
Pa o tome se radi druze moj, govorim ti, rupa je nasla zakrpu, tj. nasli su se Memisevic i Celik. Niko drugi nije htio. U ovakvoj situaciji kakva je bila, boljeg covjeka od Memisa ocigledno nismo mogli dobiti. Ko ce ozbiljan i kvalitetan doci u najgoru firmu u gradu, bez konkurencije najgoru!?? Nasao se jedan u Brezi i to je to.

Memisevic je ogranicen i limitiran. Tu pomoci nema. O tome ne vrijedi govoriti. On je nasa realnost. Niko bolji od njega nije zelio doci u Celik. I sta onda?

Ja tih navedoh licni primjer. Nedavno sam imao priliku kratko saradjivati sa covjekom koji je genijalac u poslu kojim se bavim. Ima 10, 20, ko zna koliko puta vecu platu od mene. I sposobiji je taman toliko. I sta ja sad tu mogu? Mogu udarati glavom od zid i nista necu positici. Pisao sam na temi 'Sarajevo' kada je FK preuzeo Valentin Ilievski. Licno znam covjeka i za menadzment/ekonomiju, nisam uopoznao jaceg u BiH. Medjutim, da bi njega doveo, moras mu platiti mininalno 10 000 mjesecno i staviti budzet na raspolaganje. On ne bi preuzeo Celik ni za kakve pare, kao ni mnogi drugi ljudi slicnog profila.

Navodim ti primjer Bolica, Hibica i druge ugledne sportske licnosti iz Zenice. Boli ih k... za Celikom. Nece da upute moralnu podrsku kamoli ledja podbaciti. Skoro niko od poznatih Zenicana se nije zauzeo za Celik, makar deklarativno. NULA BODOVA. O cemu onda pricamo?

Kakvu strategiju mozes praviti sa 0km i ogromnim dugovima? Ja fakat ne znam. Mozda zna neko pametniji. Jedino sto je trenutno moguce uraditi jeste MAKSIMALNO srezati troskove. Raditi na vracanju publike na stadion i pokusavati naci sponzore. To su prvi koraci koje treba napraviti a veoma su teski. Lako je pricati, **** uraditi.

Omladinski pogon? Kako sa 0km? Pogledam djecu nekada i vidim da treneri blage veze nemaju. Djeca kao divljaci trce za loptom, nikakvog plana igre. Sve krivica trenera. Kako ce Senad Brkic biti trener kada je realno ogranicen kao balkon? Djecu treba trenirati obrazovan covjek, koji razumije fudbal, koji se bavio sportom ili skolovao, koji je psiholog i razumije dijete... Da bi se radilo ozbiljno i kvalitetno potrebni u novci. Bez love, sva prica je uzaludna... Da li bi ti mogao reformisati omladinski pogon bez ijedne marke? Ne bi druze. Sve sto se radi bez para je amaterski rad.
Sa nekim stvarima bi se slozio s tobom dok oko nekih pitanja imamo potpuno oprecne stavove. Vidis kad su sci okrenuli ledja Celiku ova grupa momaka ih je podmetnula i radila posao za dj, cisto iz ljubavi. To sta Sarajevo radi odnosno Ilievski na podrucju menadzmenta, marketinga, mi smo mogli imati sa ovim momcima koji su se stavili na raspolaganju klubu. Trebao je jos momcima odblokiran racun i bilo bi i sponzora i napredka u organizaciji i sve ostalo. E sad politika, carsija i poltroni su se posrali po ovim momcima i svima normalnim ljudima kao po najvecim dusmanima.

I postavljas pitanje i dajes sam sebi odgovor zasto nema uglednih zenicana. Mi se poseremo na postene ljude a bilmezima damo sansu jer je to za nas sve isto.

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la tale07 » 24 jul 2017, 13:00

Sto se tice omladinskih pogona,dovedi mlade ljude s DIF-a sigurno ih ima koji su voljni raditi i uciti a ne mogu naci posao. Sredi im preko biroa da primaju topli obrok(projekat za prvo zaposlenje, barem je prije ovo bilo) i imat ces sigurno puno oblji rad i puno bolje rezultate nego s ovim sadasnjim kvazi strucnjacima.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Valencia » 24 jul 2017, 13:17

tale07 je napisao/la:Sto se tice omladinskih pogona,dovedi mlade ljude s DIF-a sigurno ih ima koji su voljni raditi i uciti a ne mogu naci posao. Sredi im preko biroa da primaju topli obrok(projekat za prvo zaposlenje, barem je prije ovo bilo) i imat ces sigurno puno oblji rad i puno bolje rezultate nego s ovim sadasnjim kvazi strucnjacima.
Apsolutno.

Naci mlade ljude koji imaju volju raditi i napredovati. Obrazovane, elokventne, sposobne. Poslati ih u Dinamo, Zvezdu, Partizan, mozda neki inostrani klub, samo da gledaju kako se radi sa djecom. Mnogi klubovi bi izasli u susret i dopustili da prate treninge, pomogli sa savjetima itd. Sve to kosta minimalno, ali opet treba neka lova.

Nasi treneri nemaju veze sa vezom. Samo znaju 'aj podijelite se na dva i opleti'. Uglavnom nepismeni ljudi, krkani, koji ne znaju pristupiti djeci. To sto je neko bio dobar fudbaler ne znaci da je dobar trener.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

ZENICANINN
Postovi: 107
Pridružen/a: 11 mar 2017, 08:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la ZENICANINN » 24 jul 2017, 13:30

mozel mi neko u pp odg ko su nam sada vodje,jel ekipa od prosle sezone ili ???
Nedamo Celik Fuade

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Valencia » 24 jul 2017, 13:37

Przunjer je napisao/la:@Valencia,

to što je Memišević bio jedini kandidat ne oslobađa ga kritika kada loše vodi klub. A vodi.

Racionalno poslovanje i rezanje troškova, opstanak u ligi, marketing, aktivnosti na vraćanju u zakonito poslovanje, itd. - sve što si napisao potpisujem i to je realno obzirom na stanje u kojem se klub nalazi.

Međutim, onda se tako treba postaviti i na tome raditi.
Ali, on se postavio kao:
- da ima spremnu ekipu za UO (na kraju ostavku podnese jedan član, a drugi uopšte ne zna da je u UO),
- da ima spremnu ekipu za menadžment (na pitanje o direktoru se odgovara "da će vidjeti kada mu istekne mandat". Pametnom dosta),
- da će ekipa biti kompletirana za 7 dana (ekipa kompletirana 2 dana prije prvenstva),
- da sponzori samo čekaju (za sada jedan ili nijedan),
- da ćemo se kroz neko vrijeme boriti za titulu (no comment),
- da ćemo imati 5 do 7 hiljada članova, itd. itd. (no comment),
- da preklinje GV za reprogram (za kojeg ga sada boli ona stvar).

Niko mu nije branio i čak ga se savjetovalo da odmah po dolasku izradi koliko toliko realan budžet, raspiše konkurs za sportskog direktora koji će u saradnji sa šefom slagati ekipu u okviru budžeta kojeg je dobio.

Za to vrijeme se moglo raditi na marketing aktivnostima, internet prezentaciji, iskoristiti opstanak u ligi, prvu socios skupštinu, reprogram, odluku oko dugovanja prema JP-ima, itd. I za to je na vrijeme dobio savjete. Ali klinac... bavio se igračima, izgubio 20 dana, splasnula euforija koja je građena pola godine...

U tom periodu se mogao obaviti i pokoji razgovor sa Upravnom za indirektno, sa Poreznom upravom, sa ponekim povjeriocem koji je blokirao račune. Ali nije. Nemoj mislit da mu se nije reklo.

Također, priča oko dresova i sportske opreme je do sada dva puta mogla biti realizovana. I to ne samo za korištenje nego i za prodaju. I to ne samo za seniore, nego i za omladinski pogon što klub ne bi koštalo ni jednu marku. I o tom se govorilo, ali "tek smo mjesec dana u klubu, valja slagat ekipu".

I takvih još x projekata za koje sada više nema preduslove.

I sada treba raditi umjetnu pozitivu i euforiju samo da bi takav predsjednik imao što više love od članarina i prodatih ulaznica i trošio je na što?
Danas sam lozio kolege na poslu da se vrate na utakmice. Kazu, losa igra, tesko za gledati, u upravi lopovi. Ja im kazem da nece nikada biti bolje ako Bilino polje bude prazno. Ne da nece biti bolje, nego ce se Celik ugasiti. Sa posjetom na stadionu povecat ce se prihodi, privuci poneki sponzor i u konacnici osigurati bolji igraci. Ako stadion bude prazan, ako se budu trazili razlozi za bojkot, onda je samo pitanje vremena kada ce se Celik iskljuciti sa aparata. Mislim da sam ih malo animirao. Jedan je obecao da ce sa mojom rajom ici na narednu tekmu.

E sad, da sam pricao suprotnu pricu, da sam govorio kako je Memisevic smrad, kako radi katastrofa, kako Perco diruguje procese u klubu, kako su uhljebili Adilovice, kako je u klubu Nuhagic koji jos uvijek nije podnio finansijski izvjestaj itd itd., samo bih cementirao njihovo misljenje da na utakmice ne treba ici. Isto sam ovo mogao pricati svojim drugarima koje sam u protekloj sezoni animirao da idu na utakmice. Pet momaka. Mogu im ogaditi Celik ovim pricama u koje oni nisu upuceni jer ne prate drustvene mreze.

Dakle, imam dvije opcije, da pet ljudi dovedem na BP ili da pet ljudi otjeram sa BP. Ja sam izabrao ovu prvu.

Ti vidim biras opciju br.2, smatras da je besmisleno davati novac Memisu... ok, tvoje pravo.

Samo znaj, Memisa su izabrali clanovi Celika na prvim izborima. Ako cemo bojktovati Celik zbog njega, onda svecano mozemo progalasiti da je statut '1 covjek 1 glas' promasaj.

Mi nemamo kvalitetne ljude za drzavni nivo a da imamo za Celik. Ako cemo cekati vrhunskog covjeka da preuzme Celik, kako bi se vratili na stadion, onda bolje klub ugasiti, jer takav nece zadugo doci. Vrhunski strucnjaci su utekli iz Zenice, a ovo malo sto je ostalo, da nesto vrijedi, sigurno nece doci u najgoru zenicku firmu. Evo, imas svjez primjer Satorovica. Dobro nas je ojadio i za kraj izbjegava predati finansijski izvjestaj. Radi se o prvom predsjedniku kojeg su navijaci doveli na funkciju. Sta reci?
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Valencia » 24 jul 2017, 13:41

Steelman je napisao/la:Satorovic i Nuhagic duguju finansijski izvjestaj i svoje izvjestaje o radu da svi imamo uvid u poslovanje za protekli period.
Sve mi se cini da od tog izvjestaja nece biti nista.

Imaju li neki mehanizmi da se Satorovic prisili?

Ako nema, pisi propalo. I to je veliki udarac za statut.

Valjda imaju dokumenti u klubu, valjda se zna kako se raspolagalo novcima? Ili nemaju, ne zna se? Ako vec Satorovic ne zeli, nova uprava bi morala clanovima kluba dostaviti finansijski izvjestaj za proslu sezonu.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 24 jul 2017, 13:45

Valencia je napisao/la: Dakle, imam dvije opcije, da pet ljudi dovedem na BP ili da pet ljudi otjeram sa BP. Ja sam izabrao ovu prvu.

Ti vidim biras opciju br.2, smatras da je besmisleno davati novac Memisu... ok, tvoje pravo.

Samo znaj, Memisa su izabrali clanovi Celika na prvim izborima. Ako cemo bojktovati Celik zbog njega, onda svecano mozemo progalasiti da je statut '1 covjek 1 glas' promasaj.
Zadnja rečenica mog upisa nije konstatacija nego pitanje.

Nema bojkota. I sam idem i ići ću na utakmice. Animirati ljude okolo.

Ali pitam tebe koji i ovdje u ovoj raspravi o Memiševiću pozivaš na masovni pohod na Bilino ZBOG POVEĆANJA PRIHODA: na što će se ti prihodi trošti pa je to glavni razlog posjete? Jesi li dobio neki plan? Osjetio da Memiš ima neku viziju?

Ne provociram nego pitam...
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BadrHari » 24 jul 2017, 13:53

Valencia je napisao/la:Mi nemamo kvalitetne ljude za drzavni nivo a da imamo za Celik. Ako cemo cekati vrhunskog covjeka da preuzme Celik, kako bi se vratili na stadion, onda bolje klub ugasiti, jer takav nece zadugo doci. Vrhunski strucnjaci su utekli iz Zenice, a ovo malo sto je ostalo, da nesto vrijedi, sigurno nece doci u najgoru zenicku firmu
:clap: :clap: :clap:
srž priče. Memisevic je žeton i zna se čiji, šteta što sjajni prijedlozi poput ovih za DIF ne dolaze do njega jer se filtriraju u PP klubu prvo
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Valencia » 24 jul 2017, 14:02

Przunjer je napisao/la:
Valencia je napisao/la: Dakle, imam dvije opcije, da pet ljudi dovedem na BP ili da pet ljudi otjeram sa BP. Ja sam izabrao ovu prvu.

Ti vidim biras opciju br.2, smatras da je besmisleno davati novac Memisu... ok, tvoje pravo.

Samo znaj, Memisa su izabrali clanovi Celika na prvim izborima. Ako cemo bojktovati Celik zbog njega, onda svecano mozemo progalasiti da je statut '1 covjek 1 glas' promasaj.
Zadnja rečenica mog upisa nije konstatacija nego pitanje.

Nema bojkota. I sam idem i ići ću na utakmice. Animirati ljude okolo.

Ali pitam tebe koji i ovdje u ovoj raspravi o Memiševiću pozivaš na masovni pohod na Bilino ZBOG POVEĆANJA PRIHODA: na što će se ti prihodi trošti pa je to glavni razlog posjete? Jesi li dobio neki plan? Osjetio da Memiš ima neku viziju?

Ne provociram nego pitam...
Pretpostavljam i nadam se na plate/doprinose uposlenicima, igracima i redovne troskove koje klub ima prilikom organizacije utakmica, putovanja itd.

To bi za pocetak bilo dovoljno, da se tu ne ide u dodatni minus.

Bonus bi bio ako bi uspio vratiti dugove koje je napravio Satorovic i ako bi redovno placao racune javnim preduzecima. Dakle, ako bi poslovao na nuli. To bi bio uspjeh taman da ispadnemo iz lige. To bi bio prvi put nakon rata da poslujemo na nuli. To su maksimalna ocekivanja.

Nasa drzava posluje u debelom minusu. Da sutra na celo drzave postavis najbolje svjetske ekonomiste, opet bi poslovali u minusu narednih minimalno 4-5 godina. Morale bi se srezati, plate, penzije itd., da bi iz godine u godinu deficit bio manji. Dobra strategija i dugorocno planiranje bi donijelo bolji zivot gradjana tek za 10-ak godina.

Od Memisa ne ocekujem nikakvu strategiju i dugorocno planiranje. Nema on kapacitet za to. Ocekujem da stedi svaki dinar, da maksimalno sreze troskove i to je sve. Bitno je smanjiti gubitak na godisnjem nivou, smanjivati iz godine u godinu. A valjda ce nekada doci pravi ljudi kada Celik bude iole stabilan i perspektivan. Sada mozemo privuci jedino skart.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

edinedin1
Postovi: 765
Pridružen/a: 22 feb 2016, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la edinedin1 » 24 jul 2017, 14:04

O cemu mi pricamo kada jucer u Banja Luci u lozi sjede zajedno Jasmin Memisevic, Miralem Nalic i Šeki, tu je sav kraj price
Opstanak moramo izboriti

TofiTofita
Postovi: 1769
Pridružen/a: 11 jun 2015, 00:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la TofiTofita » 24 jul 2017, 14:12

Ložu prijavljuje uprava kluba.

Avatar
flash84
Postovi: 1060
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la flash84 » 24 jul 2017, 14:28

edinedin1 je napisao/la:O cemu mi pricamo kada jucer u Banja Luci u lozi sjede zajedno Jasmin Memisevic, Miralem Nalic i Šeki, tu je sav kraj price
Pa meni je sve bilo jasno kad je rudar podigao kao krivicnu zbog Jusica i Fene a nije zbog sramnog ugovora sa Adilovicem. Ne znam kakv deal je imao Satorovic s njima ali ostaviti malog na jos cetiri godine i samim tim zalijepit si idiota oko kluba na taj nacin je ubitacno.

convictsjalija
Postovi: 236
Pridružen/a: 16 apr 2017, 20:51
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la convictsjalija » 24 jul 2017, 14:31

I treba neko članarinu platiti? Polusezonsku? Davati neke usluge za klub? Kome ljudi moji?

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Valencia » 24 jul 2017, 14:42

BadrHari je napisao/la:
Valencia je napisao/la:Mi nemamo kvalitetne ljude za drzavni nivo a da imamo za Celik. Ako cemo cekati vrhunskog covjeka da preuzme Celik, kako bi se vratili na stadion, onda bolje klub ugasiti, jer takav nece zadugo doci. Vrhunski strucnjaci su utekli iz Zenice, a ovo malo sto je ostalo, da nesto vrijedi, sigurno nece doci u najgoru zenicku firmu
:clap: :clap: :clap:
srž priče. Memisevic je žeton i zna se čiji, šteta što sjajni prijedlozi poput ovih za DIF ne dolaze do njega jer se filtriraju u PP klubu prvo
Mi smo pali kurcu za usi.

Cesto imam kontakt sa zapadnjacima, Koreancima, Japancima itd. Oni su svjetlosnim godinama ispred nas. Mogu znati okreciti, posaditi vocke, razvesti struju i vodu, pricati pet sati o Babilonu, Platonu i religijama, procitati sve ruske klasike, imati kamaru informacija iz politike, sporta, kulture... ukratko, imati siroko opste znanje... al' na kraju balade, dodjes do zakljucka da je Japanac eskpert za nesto a ti nisi nizasta. :mrgreen: Sta ga boli **** o Babilonu, time se bave istoricari. :mrgreen:

E takvi smo mi, svasta znamo - a nista ne usavrsimo. :mrgreen:

Fakulteti izbacuju debile. Co'ek zavrsi Masinstvo a motor obicni ne zna rastaviti i sastaviti. :mrgreen:

Svaki Bosanac je vrsni ekonomista, pravnik, politicar, general, sportski strateg itd. Glup narod.

Mozes zamisliti scenu u kojoj likovi poput naseg Kasumovica ili Spirica nagovaraju direktora Simensa da dodju u BiH. :urnebes: Sta bi covjek pomislio o njima? Pa taj direktor, tako velike kompanije, je sposobniji i namazaniji od Angele Merkel.

A tek na ovom mini nivou, poput Celika. Ko ce doci u Celik, molim vas?

Pogledajte nase vijecnike, 90% elementarno nepismeni ljudi. Gradonacelnik nam govori 'zaoto'. Dajte...
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Nimla_RZ » 24 jul 2017, 14:50

Šta bi sa famoznim ugovorom sa Coca Colom? Zašto Klub ne obavještava svoje članove o tome? Gdje je tu transparentnost?

Zna li neko jesu li svi poslovni prostori na stadionu iznajmljeni i dobija li Čelik pare od toga ili Grad Zenica? I da li su iskorišteni svi marketinški potencijali stadiona? Jel iko pokušao da dogovori saradnju (sponzorstvo) sa Elektroprivredom BiH (preko Sarajlića) i BHTelecomom? To su jedne od najjačih državnih firmi i vjerujem da bi se nešto moglo dogovoriti s njima...

@Valencia Gradonačelnik pored toga kaže i Ćelik. Srce me strefi kad to čujem...
Čelik Zenica 1945

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 24 jul 2017, 14:53

Valencia je napisao/la: Od Memisa ne ocekujem nikakvu strategiju i dugorocno planiranje.
A pozivaš ljude na stadion kako bi kapnulo što više love u blagajnu...

Kakogod... idi na stadion jer voliš klub, jer želiš izgubiti 2 sata, jer nemaš šta raditi tu subotu/nedjelju, ili sl., a ne kako bi se 6 KM od tvoje ulaznice kvalitetno potrošilo u službi stabilizacije i oporavka kluba. Ostat ćeš razočaran.

Od ljudi kojima Perčo vodi klub, koje boli klinac za reprogram, kojima je Hafizović trener, koji su u sezonu ušli sa tri godine starim dresovima, koji su najavljivali pobjedu protiv Borca, koji najaljuju borbe za titulu i hiljade članova, kojima je član "pravnog tima" lik koji bi mijenjao statut "jer ne donosi pare" :rol: , koji će status direktora rješavati kada mu ugovor istekne, koji su mjesec dana potrošili na sastavljanje ekipe koja će se boriti za opstanak, koji nisu obišli ni jednu firmu, kojima Nadzorni odbor stvara pritisak jer visi nad glavom, itd. itd. - ne očekuj ništa, a pogotovo da će uraditi išta pametno s nekih 20.000 KM od ulaznica protiv Sarajeva osim podijeliti plate bez doprinosa. Ne svima.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

zicer
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 avg 2011, 18:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zicer » 24 jul 2017, 15:04

Valencia je napisao/la:
BadrHari je napisao/la:
Valencia je napisao/la:Mi nemamo kvalitetne ljude za drzavni nivo a da imamo za Celik. Ako cemo cekati vrhunskog covjeka da preuzme Celik, kako bi se vratili na stadion, onda bolje klub ugasiti, jer takav nece zadugo doci. Vrhunski strucnjaci su utekli iz Zenice, a ovo malo sto je ostalo, da nesto vrijedi, sigurno nece doci u najgoru zenicku firmu
:clap: :clap: :clap:
srž priče. Memisevic je žeton i zna se čiji, šteta što sjajni prijedlozi poput ovih za DIF ne dolaze do njega jer se filtriraju u PP klubu prvo
Mi smo pali kurcu za usi.

Cesto imam kontakt sa zapadnjacima, Koreancima, Japancima itd. Oni su svjetlosnim godinama ispred nas. Mogu znati okreciti, posaditi vocke, razvesti struju i vodu, pricati pet sati o Babilonu, Platonu i religijama, procitati sve ruske klasike, imati kamaru informacija iz politike, sporta, kulture... ukratko, imati siroko opste znanje... al' na kraju balade, dodjes do zakljucka da je Japanac eskpert za nesto a ti nisi nizasta. :mrgreen: Sta ga boli **** o Babilonu, time se bave istoricari. :mrgreen:

E takvi smo mi, svasta znamo - a nista ne usavrsimo. :mrgreen:

Fakulteti izbacuju debile. Co'ek zavrsi Masinstvo a motor obicni ne zna rastaviti i sastaviti. :mrgreen:

Svaki Bosanac je vrsni ekonomista, pravnik, politicar, general, sportski strateg itd. Glup narod.

Mozes zamisliti scenu u kojoj likovi poput naseg Kasumovica ili Spirica nagovaraju direktora Simensa da dodju u BiH. :urnebes: Sta bi covjek pomislio o njima? Pa taj direktor, tako velike kompanije, je sposobniji i namazaniji od Angele Merkel.

A tek na ovom mini nivou, poput Celika. Ko ce doci u Celik, molim vas?

Pogledajte nase vijecnike, 90% elementarno nepismeni ljudi. Gradonacelnik nam govori 'zaoto'. Dajte...
Druže sve si rekao, sve !!! Možda neko u malom krugu ljudi sa kojima sa druži ima sposobne i pametne pojedince, ali provedite neko vrijeme na mjestima gdje je veća skupina nepoznatih ljudi.. opština, čekaonice, ambulante i vidjet ćete koliko smo primitivni kao društvo. Znam da je besmisleno kukati, ali Zenica je postala ozbiljna dubioza kojoj se ne nazire kraj. I ovo što se dešava na političkoj sceni.. pa bolje da živim u mraku i ne znam kako me neko je*e u zdrav mozak, nego što gledam ove podbule face i čitam njihova brižna obavještenja i prepucavanja po društvenim mrežama. Treba zapeti, boriti se, ali ovo je odron braćo Robijaši.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Valencia » 24 jul 2017, 15:23

Przunjer je napisao/la:
Valencia je napisao/la: Od Memisa ne ocekujem nikakvu strategiju i dugorocno planiranje.
A pozivaš ljude na stadion kako bi kapnulo što više love u blagajnu...

Kakogod... idi na stadion jer voliš klub, jer želiš izgubiti 2 sata, jer nemaš šta raditi tu subotu/nedjelju, ili sl., a ne kako bi se 6 KM od tvoje ulaznice kvalitetno potrošilo u službi stabilizacije i oporavka kluba. Ostat ćeš razočaran.

Od ljudi kojima Perčo vodi klub, koje boli klinac za reprogram, kojima je Hafizović trener, koji su u sezonu ušli sa tri godine starim dresovima, koji su najavljivali pobjedu protiv Borca, koji najaljuju borbe za titulu i hiljade članova, kojima je član "pravnog tima" lik koji bi mijenjao statut "jer ne donosi pare" :rol: , koji će status direktora rješavati kada mu ugovor istekne, koji su mjesec dana potrošili na sastavljanje ekipe koja će se boriti za opstanak, koji nisu obišli ni jednu firmu, kojima Nadzorni odbor stvara pritisak jer visi nad glavom, itd. itd. - ne očekuj ništa, a pogotovo da će uraditi išta pametno s nekih 20.000 KM od ulaznica protiv Sarajeva osim podijeliti plate bez doprinosa. Ne svima.
Imali smo priliku na djelu vidjeti Satorovica kojeg su u klub doveli i podrzali navijaci. Sta je on uradio, osim sto nas je zavalio i poslovao desetine hiljada u minusu!?? Ostao duzan igracima velike iznose i iza sebe ostavio praznu klupsku kasu. Potpisao kriminalne ugovore sa Adilovicima. Samo na tim ugovorima je ojadio Celik za 150 000. Dao papire igracima koji su bili pod ugovorom. Moze se ovako do beskonacnosti.

Ima li u ovoj drzavi, u ovom gradu, ijedan direktor da valja, ako izuzmemo privatni sektor?

Nije Celik u prilici da privuce sposobne ljude. Nema u Celiku para. Sposoban ce raditi za 10 000 u privatnoj firmi i biti gospodin, nece u Celiku glumiti idiota i biti meta napada polupismene svjetine. A tih sposobnih je svakako veoma, veoma malo.

Memis je bio jedini kandidat. To sve govori. I o Celiku i o Memisu.

Sta je alternativa, po tebi?

Treba ici na stadion i pri tome govoriti okolo (na kafama, drustvenim mrezama i drugim oblicima interakcije) kako je u Celiku sve sranje!?
Zasto onda uopste ici na stadion, u cemu je smisao?
To je paradoksalna situacija.

Ja da mislim da je 6km koje cu dati za kartu bacen novac, nema tih bogova da bi to uradio. Ja vjerujem da to nije bacen novac.

Ti vjerujes da jeste i opet ces ga bacati. Ne mogu dokuciti logiku u tome.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 24 jul 2017, 15:23

Nisam znao da su Bijeljina, Kakanj, Krupa, Jajce, Gabela metropole sa njemackim mentalitetom sa ozbiljnom politickom situacijom i strucnim ljudima a ne uhljebima na funkcijama.
Mozete 50 stranica napisati za dan nista se nece promenii dok ne dobijemo svog Musiju, Sulentu, Krstajica, Tana, Misimovica..

Sta sad trebam do 2056 ponavljati Fudo me zajebo, mogli smo biti sada ovo ono.

Sjebo nas, gledati sta u buducnosti raditi to je to.
Vidjeti podhitno sa Memisevicem sta je sa reprogramom jer oko toga ne bi se trebao praviti budala.
Reprogram je osnova za buducnost.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 24 jul 2017, 15:28

Citam ovo sto ste pisali i vecinom se slazem sa Valenciom jer vidim on ovdje vodi temu.Tacno je od kukanja nema nista i od praznog stadiona jer to nas vodi ka nestanku kluba.Imamo st imamo sta je bilo bilo je svi znamo ko je kocio al moramo iz ove situacije izvlacit mximum ..Stare igrace niso mogli zadrzat nemamo pare ostavljeni dugovi .jedino je sa ovim je izlaz bio ovaj trener,ovi igrace ,ovaj upravni odbor..Od mastanja nema nista ovo je nasa ekipa i ovo je trenutno nas vrh svega za ovaj rad u proteklih 20 godina..ZNACI NA DNU SMO i sa 0 maraka i ogromnim dugom ..Dalje ne mozemo potonit .sad imamo samo pokusart se penjatdoc na tekme podrzat ovo sto imamo ako zelimo bolje al bolje necemo nikad imat ak samo mastamo pametujemo il mozemo rec ZBOGOM CELIK i pustit ga da se ugasi ..Ne krivim nista Memisevvica covjek se bori koliko moze i tacno je da ti ne mozes nikakv plan pravit sa 0 maraka.Poslovni plan moze samo pravit jaka firma i jak biznismen koji ima pare koji ima viziju .Al ovdje bi neki htjeli preko noci pa prvo moramo rjrsit zavrsit glavno REPROGRAM tj FINALIZIRAT pa tek ostalo.Mi ak budemo cekali da ce neko doc sa vrecom para varamo se ,to necemo docekat nikad ..Samo borba i strpljenje i punit stadion,samo tako ove mozemo smijenit za 2 godine i privuc jace ljude time i jace igrace i sponzore a praznim stadionom GUBIMO CELIK ZAUVJEK .....
Gledo sam snimak tekme i mogu rec Borac zasluzeno dobio cistio i posteno ,,,Za Celik sto sam mogo idjet krenit o d trenera po meni trebo je bit Omer Kopc ak je moro zenicanin a od igrraca GOLMAN sasvim korekto branio nije kriv za golove i odbranio 2 cista zicera1 na jedan.ODBRAA po meni solidna bila nije bilo gresaka katastofalnih Kadric ok i onaj iz Zelje mogu igrat ,bekovi kriticni pogotovo lijeva strana ,,,,VEZNI RED slabo neemaju onog nekog tacnog pasa kad treba dodat a tako i napad ,jer imo je Celik par situacija da da gol a netaacno dodavanje i oklijevanje i sve propalo ...Sad kad dodje Kuadio i jos ta 2 vidjecemo al mislim opet i sa ovim igracima uz podrsku da se moze borit za opstanak ..Hocemol uspjet vidjet ce mo al jucer definitivno su se momci borili koliko su mogli i Borac je puno bolji a to sto Kemo kaze vidjecemo Borac sa Zrinjskim Zeljom Sirokim Sarajevom i po meni su oni oko petog,sestog mjesta sa Slobodom i Krupom

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: strucnjak9 i 30 gostiju.