NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 25 sep 2017, 11:44

Zašto mu se sada ne ponudi profesionalni ugovor, na 2, 3, godine, ako već ima kvaliteta i potencijala. Politika UO sva na štetu Čelika, sada tip brani ekstra, a na kraju sezone ode za 0 KM pojačati nekog od vodećih klubova, njegov "manager" će isto uzeti kajmak, a Čeliku kita . Jadna politika, godinama ..
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

zenica159
Postovi: 1049
Pridružen/a: 06 jan 2016, 21:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zenica159 » 25 sep 2017, 11:57

Markovic, Kouadio, Mahmutovic, Babala i Feno su jedini dostojni Celika, ostalim je ovo vrhunac karijere. Nadam se da ce Kouadio a pogotovo Markovic ostati jos puno sezona kod nas.

edinedin1
Postovi: 765
Pridružen/a: 22 feb 2016, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la edinedin1 » 25 sep 2017, 12:35

Kouadio ce vrlo biti protjeran iz drzave, a za Markovica ako sep otpisuje profesionalni ugovor mora platiti naknada njegovim bivsim klubovima, pa bilo to i neka mizerna cifra 20 30000 eura za nas je isto 1 milion. Tako da ce on na kraju sezone put Zelje ili Sarajeva,a mozda i Zrinjskog taman umjesto Pirica ako ga prodaju
Opstanak moramo izboriti

Avatar
OZWien7
Postovi: 479
Pridružen/a: 27 nov 2016, 11:05
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OZWien7 » 25 sep 2017, 13:18

@edinedin1
bolan 20-30 000 eura....to zavisi od dogvora klubova,vecinom su to neke cifre solidarnosti 1-3 000 sad eura cisto sumnjam
eh onda lupam od naredne prodaje klub u kojem je ponikao ,dobija 1,5-3,5 % od procenta prodaje, pa onda klub u kojem je odigrao prvu profesionalnu sezonu/polusezonu 1-1.5 % dobija
a sto se tice Kouadio njemu je produzena viza za ostanak u drzavi to jest radna dozvola...

a ako bi se usvojio REPROGRAM onda nadam se bila bi druga prica u slucaju Markovica ,jer i ja sam uvjeren da ce sigurno neko od ovi jaci timova iz nase lige ponuditi bolje uslove ovom momku,koji usput ima i BiH pasos

zenica159
Postovi: 1049
Pridružen/a: 06 jan 2016, 21:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zenica159 » 25 sep 2017, 13:49

Valjda se klubovima placa ako je on pod amaterskim ugovorom sa njima a mi ga zeimo dovesti i dati profesionalni ugovor, ili ukoliko prodamo Markovica odredjeni procenat ide klubovima u kojima je igrao do 21. godine.

Avatar
OZWien7
Postovi: 479
Pridružen/a: 27 nov 2016, 11:05
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OZWien7 » 25 sep 2017, 15:08

pa ide procenat klubu u kojem je igrao do 21 godine ako bi ga mi prodali napisao sam gore 1,5-3-5 % klubu u kojem ponikao...
a to sad prica 20 000- 30 000 eura da bi on potpisao profesionalni ugovor s nama to je glupost,igrac kad je free ne bitno 18 il 28 godina ti nikom nista ne placas...a koliko znam Markovic je doveden za free a to amaterski ugovor je zbog uplata doprinosa itd

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 25 sep 2017, 16:35

Uzivo diskusija na Radio Zenit FB stranici

zicer
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 avg 2011, 18:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zicer » 25 sep 2017, 16:39

Nema nas više ni na tribinama :roll:

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 25 sep 2017, 17:11

Raduje civilizovana rasprava. Ukljucio sam se tek od 16:30 tako da sam vjerovatno propustio neke stvari dosta se okolisalo ali najglavnije je da je bila veca podrska za statut i da se sve legalno radi. Nadam se da ce se dobar pregovaracki tim sastavit i da ce se izglasat na skupstini. Medjutim promasio sam pocetak i vjerovatno neke cinjenice oko moguceg ulaganja u Celik....da li se zna ista konkretno?

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 25 sep 2017, 18:06

Desila se i ova diskusija napokon i nek je hvala bogu podrzavam je potpuno --
KENO ROB ma na pocetu Fudo prico doveo investiture ,i na vama je da izaberete 5 ljudi i nece se mjesat ni u razgovorima,tj nece nista on pregovarat i dac stadion Celiku koliko god bude potrebno i mako Bradarac prico da se izaberu ljudi za pregovore i da navodno ti investitori vec pripremaju sve i da trazi nas pregovaraki tim .Otprilike to nekako ...
Ovo ko god zakoci il vuce na svoju stranu za mene ce bit krivac ....ovo nije ni od Fzde ni Perce ni od Robijasa ni od NGG ,ovo je zenicko svih nacijaca Celika ...Po meni ovdje treba izabrat 5 ljudi skolovanih pametnih i koji se bas razuiju u ovo i nebitno ni ko su ni sta su ..Djaba tebi i skupstina i clanovi da biraju ako ti nemas koga izabra od th clanova koji se ne razumiju u ovo ..Jer ovdje treba stvarno ozbiljan pregovaracki tim ne bitno ni ko su ni sta su ..Ja bi ovdje 2 do 3 iz NGG i jos bas nac strucne ljudeI Bradarac ,kakvi Robijasi i slicni ljudi i par pravnika da finaliziraju i ako treba taj dio statuta izmijenjat sto je potrebno .....OVO JE JEDINA SANSA ,DRUGE OPCIJE NEMAMO ....Ako je iskreno sve od Fude neam mu ja sta rec i kolko god je sjebo i ovim moze se popraviit i sto prije izabrat ljude kakvo cekanje 15 dana i glumit nesto a nemas za kifle ...Ovdje ne smije bit zatezanja i u nekim stvrima svi moraju popustit i ne smije bit taoc Celik niodkog ,,,,,,NE BRANIM NIKOG NISAM NICJII I ZELIM SAMO JAK CELIK .ostalo me nista ne zanima ni predsjednik ni sistem ni direktor ni nista

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 25 sep 2017, 18:27

Ne ulijevaju mi ovi "investitori" neku veliku nadu .. Sve mi se čini da su oni dio klasične turske kladioničarske mafije. Možda griješim, ali tako mi djeluje sve ovo s njima , još kad reče da imaju svojih 19 klubova po svijetu .Najgore od svega je što smo mi (Čelik) dovedeni pred zid i nemamo nikakve alternative, što će vjerovatno i dovesti do toga da ovi udju u Čelik i kroje mu sudbinu .
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

TofiTofita
Postovi: 1769
Pridružen/a: 11 jun 2015, 00:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la TofiTofita » 25 sep 2017, 18:27

Sinoć sam bio dosta optimističniji povodom ovih investitora. Danas mi se taj optimizam bare za pola smanjio.
Koliko vidim ovo je prebacivanje loptice zvane Čelik. Nadam se da nisam upravu. Bože na hajr i na dobro.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 25 sep 2017, 18:34

Ma u kakvim smo dugovima boli me briga kakvi su mafijasi neka uloze u klub i naprave nesto od njega jer nema kluba u svijetu da nije mafija upletena u njega

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 25 sep 2017, 18:43

Ne treba nista ljudi unapred ni govorit ni osudivat nit sumnjat ..Vidjecemo da li Fudo laze .ono kao je prico meni je oki nece on pregovarat nego koga uzaberemo ...I ja m licno vise ne vjerujem i nevjerujem nikom vise al necu unapred nista rec,,Treba izabrat taj pregovaravki tim tih 5 ljud i to najsposobnijih i najstrucnijih za tu oblast a ne birno mi je ni ko su ni sta su ..Djaba meni neko od clanova u timu il upravnom odboru il iz nadzornom odboru ako nema pojm ai i Bradarac uz taj tim .Vidjecemo u narednim danima imal od toga nista al jedino sto se slazem sa Fudom mi smo dovedeni da nemas opcije i ne postoji stranka ne pstoji vlast ne postoji gradonacelnik koji ce izvuc Celik bez ovakvog nesto slicnog ..Ovo je propadalo 20 godina ...Ovaj sistem jedini izlaz ko Sarajevo slicno ..Nikaka e mi druge opcije nemamo birat i sto prije tim naptavit najsposbnji ,ko su ne bitno i nek pregovaraju i nek izvuku maximum .Treba zaboravit neslaganja i svi zajedno krenit ..Ne slazem se niskim koji hoce 100%,svi moraju popustit ..CELIK NIJE NI MOJ NI FUDIN NI PERCIN NI NGG NI OD ROBIJASA NEGO SVIH GRADJANA ZENICE

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 25 sep 2017, 18:51

I Mamić je za Dinamo mafija pa igraju grupnu fazu lige prvaka godina
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 25 sep 2017, 19:01

@ hvala Bati

Znam da je ispao sup.ak vise puta ali ne bi bilo lose PROBATI ubacit Bolica u ovu pricu oko Turaka. Vjerovatno opet ne bih pristao na bilo kakvu konekciju sa Celikom ali mi moramo poceti razmisljati kako klub, Celik, moze iskoristavati ljude, resourse a ne da ljudi samo iskoristavalju Celik....treba se bit malo namazan osmijeh na lice i sve iskoristavati! Jeb.o i percu i fudu jeb.o i mene ako je za Celik bitno.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 25 sep 2017, 19:22

Održana prezentacija i panel diskusija za investiranje potencijalnih ulagača u NK “Čelik”

Danas je velikoj sali Grada Zenice održana prezentacija i panel diskusija za investiranje potencijalnih ulagača u NK “Čelik”.

Kako je i najavljeno prethodnih dana, zainteresovanost za NK “Čelik” su pokazali investitori iz Turske i Katara koji imaju ozbiljne namjere kada je u pitanju ulaganje u naš Klub. Prezentaciju je otvorio gradonačelnik Grada Zenice, Fuad Kasumović, koji je odmah u uvodnom izlaganju obavijestio sve prisutne da se delagacija investitora nalazi na Bilinom polju sa svojim advokatima i da ih nije doveo na istu iz razloga što je situacija još nejasna po pitanju iznalaska rješenja za oporavak Čelika, pa je odmah zatražio da se formira ekipa ljudi ispred Kluba koja će sa jasnim stavovima i zahtjevima prema investitorima sjesti za stol i pokušati dogovoriti saradnju sa istim. Nakon toga glavnu riječ je preuzeo predsjedavajući Skupštine NK “Čelik”, Damir Bradarac, i sve prisutne još jednom napomenuo o važnosti današnje prezentacije. Većina prisutnih se složila da ekipu, koja bi trebala ispred NK “Čelik” voditi razgovore sa investitorima, čine predsjednik Upravnog Odbora, predsjedavajući Skupštine i tri člana Nadzornog odbora Kluba, kao legitimno izabrana tijela na Skupštini, i da zajednički iznađu najbolje rješenje za NK “Čelik”, nakon čega bi sazvala redovna Skupština na kojoj bi se donijele važne odluke za budućnost našeg Kluba.

Prezentaciji su, pored gradonačenika i Gradske Uprave, prisustvovali članovi NGG “Za Čelik”, predstavnici UG “Robijaši 1988”, članovi Kluba, predstavnici drugih sportskih udruženja, nekolicina Gradskih vijećnika, navijači i simpatizeri našeg Kluba i lijepo je bilo vidjeti diskusiju prisutnih bez vrijeđanja i povišenih tonova, sve za bolju budućnost Čelika.

Nadamo se da ćemo se ubrzo vidjeti na redovnoj Skupštini Kluba da izglasamo bolji Čelik!

SAMO ČELIK!

Preuzeto sa zvanicne stranice NK Celik

Jel ovo znaci da ce pregovaracki tim prvo pricati sa investitorima (malo mi je ovo gruba rijec kada pricamo o bh fudbalu a posebno Celiku) pa ce onda ici skupstina ili obrnuto? Vec mi rastu neka nadanja i zelje a to nije dobro. Bar nije bilo dobro zadnji X godina! Za skupstinu treba 15 dana a do tada se moze sve ostalo dogovoriti?

dubioza
Postovi: 450
Pridružen/a: 28 okt 2008, 07:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dubioza » 25 sep 2017, 19:33

Većina prisutnih se složila da ekipu, koja bi trebala ispred NK “Čelik” voditi razgovore sa investitorima, čine predsjednik Upravnog Odbora, predsjedavajući Skupštine i tri člana Nadzornog odbora Kluba.
Jesam li ja nesto propustio ili je stvarno ovo dogovoreno? Ja kako sam shvatio bilo je receno da upravni dobor pregovara i da ce nadzorni odbor biti na raspolaganju i kasnije to sve pregledati i prezentovati skupstini na usvajanje. Odakle sad Jasmin,Damir i tri clana NO?
Republika Zenica

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BadrHari » 25 sep 2017, 19:50

Sta kaze NGG na sve ovo, do sad su dobro sve finte, blefove i ublehe procitali? Ima li od ovog ista, kakva insajderska da nisu suplja ovi investitori?
Da li klub ide ka tome da izabere novi UO ili se ova sjednica najavljuje da bi promijenili cijeli statut?
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 25 sep 2017, 19:51

Održana Panel diskusija o spasu NK Čelik – Spasioci kluba – investitori se nisu pojavili – U radnoj posjeti Gradu Zenica danas su boravili potencijalni investitori NK Čelika iz Turske i Katara, sa svojim pravnim timom. Tim povodom je u velikoj sali Grada Zenica održana panel diskusija sa prijedlozima za iznalaženje najboljeg rješenja za NK Čelik.

Sastanku nisu prisustvovali potencijalni investitori i ulagači, Aydin Olgun, uspješni privrednik iz Istanbula zajedno sa svojim saradnikom Bulentom Tulumom, dugogodišnjim sportskim direktorom Galatasaraya, koji su istakli da žele ulagati u ovaj klub, a njihovo prisustvo gradonačelnik je najavio na zakazanom skupu. Kako je objasnio njihovo neprisustvo ovom sastanku, da su u pitanju različiti interesi oko Čelika, te da ih zbog toga nije mogao dovesti “u masu”.

Sastanku su mogli prisustvovati svi zainteresovani građani Zenice i simpatizeri NK Čelik. U sali je bilo oko 80 prisutnih, među kojima su bili neki članovi Skupštine i Nadzornog odbora NK Čelika, predstavnici Sportskog saveza Grada Zenica, drugih sportskih udruženja, bivši i sadašnji članovi Čelika, navijači, treneri, UG Robijaši i Neformalna grupa građana (NGG) “Za Čelik”.

Sastanak je otvorio gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović i istakao posjetu Gradu Zenica potencijalnih investitora iz Turske i Katara i obavljenim razgovorima o investiranju u NK Čelik i spas ovog kluba, koji imaju ozbiljne namjere kada su u pitanju ulaganja u zenički klub. Predložio ja da sastanak vodi Damir Bradarac, predsjednik Skupštine NK Čelik, što je ovaj to i učinio, te da se izabere i tim za pregovore sa potencijalnim investitorima.

Kasumović naglašava da je Čelik brend Grada, pripada svim građanima i njegova je želja da o sudbini kluba odlučuju, kako članovi Skupštine i Uprave kluba, tako i drugi kojima je NK Čelik u srcu. Insistirao je na tome da se jasno utvrde dugovanja, te da se konačno riješi reprogram i otpis dugova javnih preduzeća, što je Uprava grada već izglasala na sjednici vijeća.

– Znao sam od početka šta hoću i kojim putem idem. Ovi ljudi žele ulagati u ovaj grad, a mi se moramo potruditi da sinonim grada opstane. Investitori su angažovali advokatsku kancelariju da riješe sve potrebno oko papira. Upravo sada se nalaze u prostorijama kluba. Ono što ja želim je transparentnost, i vas puštam da izaberete ljude koji će s njima pregovarati. Ovo je jedna od zadnjih šansi da se Čelik spasi. Investitori već iduće sezone žele Čelik u Evropi. Vi trebate izabrati pet ljudi i pregovarati, a ljudi iz Gradske Uprave se neće mještati. Tu smo na raspolaganju za savjete i pomoć oko stadiona. Oni imaju oko 18 klubova u svijetu, a koji je koncept za Čelik najbolji vi odlučite – kazao je, između ostalog, Kasumović.

Nakon više diskusija usvojen je zaključak da pregovore sa potencijalnim ulagačima vodi Upravni odbor kluba, dva člana nadzornog odbora i direktor kluba. Ovo treba da usvoji Skupština kluba.

Tekst i foto E.Imamović
Preuzeto sa Zenicablog

Ovde opet pise na kraju da pregovore vode Memisevic, 2 clana nadzornog i ovaj novi direktor i vjerovatno Bradarac ALI da to treba skupstina tek usvojit (15 dana minimalno?) pa se tek onda razgovara.

Moram priznati da sam progutao pljuvacku kad sam procitao da investitori vec iducu sezonu zele Celik u Evropi. Nerealno mi sve ali ako ima 5% sanse za nekim ozdravljenjem bilo ciji PARA treba se boriti glavom na kopacku sto se kaze....vjerovatno "investitori" ne bih ni pricali da nema reprograma i otpisa dugova JP

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.