NK Čelik-transferi

Moderatori/ce: insider,Pasha

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la wasabi » 11 feb 2015, 09:35

bagra je napisao/la:
KenoRob je napisao/la:Dobro bi bilo da Kojic ostane ebote on je najveca opasnost u protivnickom sesnaestercu kod prekida i tako to. Nije bas nesto u odbrani ali izdrzljivo za trenutno ambicije kluba.
Imamo mi sad dobar napad sa Zecom, Karicem, Simicem, Popovicem, Selimovicem, Kojica treba pustiti uzet neko obestecenje jer nas svakako na ljeto napusta istice mu ugovor. Imamo tri stopera Jusic, mladi reprez Gojkovic, Kazazic i junior Durakovic sto je sasvim dovoljno za jednu polusezonu
Zeca ne zelim komentarisem jer ga nisam gledao. Ipak, dovoljno mi je sto neko napisa da nije imao kluba pola godine...

Mahira znam licno (koliko god bi zelio da se varam) i smatram da on nije igrac za Celika. Nije on tip koji podnosi pritisak. Zato moze igrati u Gosku, Olimpiku... ali ne i u Sarajevu, Celiku, Slobodi. S druge strane on je perfektan tehnicar ali dosta lijen igrac i vise voli igrati mali fudbal. Da je bio pametan pa da se posveti ''haklovanju'' danas bi bio glavni igrac futsal repke, ovako...

Simica necu ni da komentarisem. Covjek ne pretrci deset metara na utakmici i ima radijus kretanja u pet kvadrata....

Popovic me podsjeca na nekadsnjeg Izu Hadziahmetovica koji je kao junior igrao u onoj sampionskoj generaciji i od kojeg se ocekivalo da ce zavrsiti u ligi petice ali je nakon ''izlaska'' iz juniora konstantno stagnirao. Daj Boze da se varam...

Selimovica treba poslati na posudbu u Mionicu...

Otisao nam Djelmic, jedini napadac koji je nesto znao...

Kazazic je kiks igrac sto je nebrojeno puta pokazao tako da mu daleko bila kuca od Bilinog. Iako je prespor Jusic je za njega Nesta. Trebamo dovesti jos jednog iskusnog i gurati Gojkovica koliko god mozemo. naravno prikljuciti i jednog mladjeg juniora.

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la bagra » 11 feb 2015, 11:17

wasabi je napisao/la:
bagra je napisao/la:
KenoRob je napisao/la:Dobro bi bilo da Kojic ostane ebote on je najveca opasnost u protivnickom sesnaestercu kod prekida i tako to. Nije bas nesto u odbrani ali izdrzljivo za trenutno ambicije kluba.
Imamo mi sad dobar napad sa Zecom, Karicem, Simicem, Popovicem, Selimovicem, Kojica treba pustiti uzet neko obestecenje jer nas svakako na ljeto napusta istice mu ugovor. Imamo tri stopera Jusic, mladi reprez Gojkovic, Kazazic i junior Durakovic sto je sasvim dovoljno za jednu polusezonu
Zeca ne zelim komentarisem jer ga nisam gledao. Ipak, dovoljno mi je sto neko napisa da nije imao kluba pola godine...

Mahira znam licno (koliko god bi zelio da se varam) i smatram da on nije igrac za Celika. Nije on tip koji podnosi pritisak. Zato moze igrati u Gosku, Olimpiku... ali ne i u Sarajevu, Celiku, Slobodi. S druge strane on je perfektan tehnicar ali dosta lijen igrac i vise voli igrati mali fudbal. Da je bio pametan pa da se posveti ''haklovanju'' danas bi bio glavni igrac futsal repke, ovako...

Simica necu ni da komentarisem. Covjek ne pretrci deset metara na utakmici i ima radijus kretanja u pet kvadrata....

Popovic me podsjeca na nekadsnjeg Izu Hadziahmetovica koji je kao junior igrao u onoj sampionskoj generaciji i od kojeg se ocekivalo da ce zavrsiti u ligi petice ali je nakon ''izlaska'' iz juniora konstantno stagnirao. Daj Boze da se varam...

Selimovica treba poslati na posudbu u Mionicu...

Otisao nam Djelmic, jedini napadac koji je nesto znao...

Kazazic je kiks igrac sto je nebrojeno puta pokazao tako da mu daleko bila kuca od Bilinog. Iako je prespor Jusic je za njega Nesta. Trebamo dovesti jos jednog iskusnog i gurati Gojkovica koliko god mozemo. naravno prikljuciti i jednog mladjeg juniora.
Mi da smo klub pola ekipe ne bi igralo sad, kome god istice ugovor na ljeto na tribine bi isao, nas zeza sto nam je 80 posto ekipe na ljeto slobodno :D tako bi sad rekao Kojicu ili ces potpisati novi ugovor ili tribine i svim ostalim, tako rade klubovi, sao kod nas mogu ugovori na 3 mjeseca gdje se Đelmic vrati u zivot i onda nam zabije noz u ledja i ode u Zelju
Limvo Likce

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la firefirefirely » 11 feb 2015, 11:42

wasabi je napisao/la:
Zeca ne zelim komentarisem jer ga nisam gledao. Ipak, dovoljno mi je sto neko napisa da nije imao kluba pola godine...

Mahira znam licno (koliko god bi zelio da se varam) i smatram da on nije igrac za Celika. Nije on tip koji podnosi pritisak. Zato moze igrati u Gosku, Olimpiku... ali ne i u Sarajevu, Celiku, Slobodi. S druge strane on je perfektan tehnicar ali dosta lijen igrac i vise voli igrati mali fudbal. Da je bio pametan pa da se posveti ''haklovanju'' danas bi bio glavni igrac futsal repke, ovako...

Simica necu ni da komentarisem. Covjek ne pretrci deset metara na utakmici i ima radijus kretanja u pet kvadrata....

Popovic me podsjeca na nekadsnjeg Izu Hadziahmetovica koji je kao junior igrao u onoj sampionskoj generaciji i od kojeg se ocekivalo da ce zavrsiti u ligi petice ali je nakon ''izlaska'' iz juniora konstantno stagnirao. Daj Boze da se varam...

Selimovica treba poslati na posudbu u Mionicu...

Otisao nam Djelmic, jedini napadac koji je nesto znao...

Kazazic je kiks igrac sto je nebrojeno puta pokazao tako da mu daleko bila kuca od Bilinog. Iako je prespor Jusic je za njega Nesta. Trebamo dovesti jos jednog iskusnog i gurati Gojkovica koliko god mozemo. naravno prikljuciti i jednog mladjeg juniora.
Od rijeci do rijeci - POTPIS :!: :!: :!: :tokralju:

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Convicts1988 » 11 feb 2015, 13:01

Čuj Hanan Adilović otputovao u Medjugorje ,o j.bo te bog više :facepalm: Kakve su ovo bljuzgotine, nevjerujem, stvarno nema smisla više ni pratiti ovaj Čelik, nek si jbu svi mater kolektivno.
Gdje onaj mali Amir Mašić, mali što je zaslužio da bude prikljucen prvom timu, šta je sa njim bagro mafijaška, sereem vam se u žvaljee.
Mi smo smiješni, svi zajedno, nema dalje, i nek nas j.be par ljakova ! Ljakovi nam preuzeli klub !!
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la bagra » 11 feb 2015, 14:11

:thumbup: :thumbup: :bow: :bow:
Convicts1988 je napisao/la:Čuj Hanan Adilović otputovao u Medjugorje ,o j.bo te bog više :facepalm: Kakve su ovo bljuzgotine, nevjerujem, stvarno nema smisla više ni pratiti ovaj Čelik, nek si jbu svi mater kolektivno.
Gdje onaj mali Amir Mašić, mali što je zaslužio da bude prikljucen prvom timu, šta je sa njim bagro mafijaška, sereem vam se u žvaljee.
Mi smo smiješni, svi zajedno, nema dalje, i nek nas j.be par ljakova ! Ljakovi nam preuzeli klub !!
Limvo Likce

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Eborg » 12 feb 2015, 11:16

Obecavano je da ce Masic od zime dobiti priliku ali ne, ipak su neki pretplaceni za tu privilegiju igranja u Celikovom dresu.

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la bagra » 12 feb 2015, 11:40

Eborg je napisao/la:Obecavano je da ce Masic od zime dobiti priliku ali ne, ipak su neki pretplaceni za tu privilegiju igranja u Celikovom dresu.
Mozda bi i dobio sansu da nismo 10 na tabeli i da se borimo za opstanak, ali svakako je trebao ici na pripreme prije Adilovica koji je postigao 4 gola u juniorskoj konkurenciji.
Limvo Likce

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Eborg » 12 feb 2015, 11:52

Pa naravno, niko nije očekivao da bude u prvom timu kao redovan igrač odmah sada. Ali upravo to što govoriš - Adilović će ići prije. :roll:

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11624
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la AllGunsBlazing » 12 feb 2015, 19:26

Vrh vrhova. Mada nije bas da nismo ni ocekivali ovako nesto.
Celik!3,2,2.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Pasha » 12 feb 2015, 22:08

interesantno! ljudi ih testiraju i procjenju koga kupiti za šaku eura...

http://www.sportzdk.ba/trojica-talenata ... -u-ceskoj/" onclick="window.open(this.href);return false;
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11624
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la AllGunsBlazing » 12 feb 2015, 22:15

Pasha je napisao/la:interesantno! ljudi ih testiraju i procjenju koga kupiti za šaku eura...

http://www.sportzdk.ba/trojica-talenata ... -u-ceskoj/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pametni. Ovako dok se izreda porodica Adilovic, pa ce tek onda oni dobiti "priliku" iako su sad vec bolji. A ovaj Masic ima ugovor(sad kakva nam je Uprava Bog zna kakav ugovor). Potpisao u oktobru ja mislim.
Celik!3,2,2.

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Convicts1988 » 12 feb 2015, 22:30

Et to vam je jedan dokaz šta rade od Čelika, i šta rade od igrača koji vrijede nešto, igrača od kojih se može uzet fina lova, daju ih drugim klubovima, to se dešava godinama. Klasični dušmani, bezmozgaši , uhljupi kojima je bitan samo i samo lični interes, i nema se šta tu pričat više oko toga.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la wasabi » 14 feb 2015, 10:46

Prijatelju moj, nisu oni sami, na svoju ruku otisli u Cesku. Morao je neko kontaktirati te klubove i organizovati njihov odlazak. Ponovo su u igri razni znani i neznani menadjeri, zastupnici i ko sve ne i tako ce biti sve dok igraci budu potpisivali amaterske ugovore sa klubom i klub kao obestecenje dobijao naknadu za treniranje, a ostali novac odlazio tim ''posrednicima'' jer imaju nekakve ''ugovore o zastupanju''.

Ne moze se tu nista uciniti jer klub tim mladim igracima ne nudi profesionalne ugovore sa primanjem kojim bi oni bili zadovoljni, nego sa njima potpisuje amaterski ugovor od 500 - 1.000 KM mjesecno. Vecini tih mladih nezrelih adolescenata u glavi vlada propuh i lako ih je obrlatiti. Dovoljno je da mu neko pridje, prestavi se kao menadjer, nahvali kako je pratio njegove nastupe i natjera ga da za ''malo bolje polovno auto'' i odredjena mjesecna primanja potpise ugovor. Mladicu od 19 godina to izgleda kao san i on pocinje da se umislja da je Ronaldo jer mu isti taj obecava kako ce jednog dana postati novi Džeko i igrati u ligama petice. Nakon toga on za sitne pare postaje rob menadjera koji pocinje medijsku kampanju kako bi prodao igraca, pa se za 50 KM sredi da se za njega odjednom interesuju Ajaks, Lester, Pjaćenca i Iraklis. Igrac uglavnom stagnira jer vise ne misli na igre klubu u kojem igra, nego samo razmislja o odlascima na tzv. probe negdje u inostranstvo. Uz malo srece, veliki talenat na kraju zavrsi u Bratstvu iz Gracanice, Vitezu ili Mladosti iz Doboja kod Kaknja, dok losiji prestanu u potpunosti igrati nogomet. Klasican primjer su recimo Smriko, Hasic i Sisic, a u posljednje vrijeme imam osjecaj da ce se isto desiti i sa Popovicem (nadam se da se varam).

Naravno postoje i potpuno suprotni primjeri poput Kenana Horića, kojem je klub bio sve, ali takvi su rijetki.

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Convicts1988 » 14 feb 2015, 11:20

Naravno, sve je to većinom tačno, ali opet dolazimo do istog zaključka, da nam je klub u totalnoj banani, da se nije radilo u interesu kluba striktno, da se u ovih 20 godina unazad samo gledalo kako pokrasti sve što se može, kada mi svom mladom igraču, faktički djetetu kluba ne možemo dati neki zadovoljavajući ugovor na par godina, da on ostane igrat u Čeliku i da taj igrač kasnije ode iz Čelika za neke fine novce, a ne ovako da rasipamo talente. Pa i Horić ti je otišao faktički džaba iz Čelika, za neku mizernu svotu novca, na kraju krajeva .
Doveli su Čelik u rang s Mladost VO, Gošk itd itd, bijedno .

Čelik bi morao da zaradjuje novac na svojim talentima, svojim igračima iz omladinskih ekipa, ima odlične preduslove za to, i samim tim da vraca dugove i dovede sebe u mnogo bolju poziciju što se finansija tice, da se diže u svakom smislu. Ali ne, kod nas je sve suprotno, ama baš sve, sve suprotno se radi, samo pljačka i pljačka.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Pasha » 14 feb 2015, 11:49

ma i Horić je u početku bio pod utjecajem menađera. on mu je obećavao da će već do polusezone kad je tek potpisao ugovor, preći u jači klub u inostranstvu. samo se on na vrijeme skontao da nije lako postati igrač. pa sjetite se da je on prve sezone većinu utakmica bio igrač manje na terenu. al' on je nastavio raditi i svojim radom došao do solidnog kluba u inostranstvu. dok recimo Babala koji je došao praktično iz bjede(naravno ne potpune, al' odnosi u porodici su mu bili katastrofa), čim mu je dato auto i još dao gol Sarajevu umislio se da je budući Mesi...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Eborg » 14 feb 2015, 16:58

Amaterski ugovori nemaju platu. Sad sto se daje ispod stola to je druga prica (Mesanovic, Travancic, Gojkovic).

Plata od 500-1000 KM je odlicna plata za mladog igraca bez ijednog seniorskog nastupa. Ko bi to odbio? Problem je sto nasi to i ne ponude.

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la wasabi » 14 feb 2015, 17:20

Eborg je napisao/la:Amaterski ugovori nemaju platu. Sad sto se daje ispod stola to je druga prica (Mesanovic, Travancic, Gojkovic).

Plata od 500-1000 KM je odlicna plata za mladog igraca bez ijednog seniorskog nastupa. Ko bi to odbio? Problem je sto nasi to i ne ponude.
Ne mora se to zvati platom ali imaju redovna mjesecna primanja. Zna se to nazivati stipendija ili cak poticaj za treniranje i isplacuje se mjesecno. Ja licno znam momka (koji vise nije momak) kojem je nakon izlaska iz juniora ponudjen takav dvogodisnji ugovor (amaterski) sa platom od 750 KM i to u to vrijeme i on je odbio jer je smatrao da ce vishe prilike da igra dobiti u Travniku ili Vitezu.

Osim toga kod nas je klub uvijek u situaciji da je duzan po nekoliko plata pa ko god zeli da ide on ga tuzi i odmah dobije raskid ili se dogovori sa klubom da oprosti dugovanja za ''ciste papire''.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la Nimla_RZ » 15 feb 2015, 19:36

Bajraktarević potpisao do kraja sezone. Sve po starom...
Čelik Zenica 1945

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la firefirefirely » 15 feb 2015, 19:59

Ma nek je Heco na 2ipo godine potpisao, AAAAAAAAAAASSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: NK Čelik: Igrački kadar, transferi i špekulacije

Post Postao/la bagra » 15 feb 2015, 21:48

Nimla_RZ je napisao/la:Bajraktarević potpisao do kraja sezone. Sve po starom...
Ugovori na kraju sezone isticu:Jusicu,Kazazicu, Kojicu, Gojkovicu, Bajraktarevicu, Salcinovicu, Karicu, Simicu, Selimovicu, Zecu, Anelu Dedicu, Alenu Dedicu :D :D
Limvo Likce

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.