Tschimburland

Moderatori/ce: insider,Pasha

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la Pasha » 11 jan 2018, 18:10

Ima vala jako osebujnih likova u tetovskom kraju i to ne samo Bajramovica, neg i Alica, Sisica, Hasanica i ovdje nespomenutih Selimovica il Dilavera. Sve to cini jedan jako zanimljiv emalgan, skupa sa ovim prezimenima u tragovima :urnebes: :mrgreen:

I da pricam svoja iskustva sa svima vama, trebalo bi mi vremena i vremena...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la Marsal » 11 jan 2018, 18:29

Pasha je napisao/la:Ima vala jako osebujnih likova u tetovskom kraju i to ne samo Bajramovica, neg i Alica, Sisica, Hasanica i ovdje nespomenutih Selimovica il Dilavera. Sve to cini jedan jako zanimljiv emalgan, skupa sa ovim prezimenima u tragovima :urnebes: :mrgreen:

I da pricam svoja iskustva sa svima vama, trebalo bi mi vremena i vremena...
Ne voliš ti nas, ne volimo ni mi tebe :mrgreen:
Nikad nam nisi htio dat lexove bez recepta :lol:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la Pasha » 11 jan 2018, 18:36

Nisam vam ja "ljubazna i nadasve simpaticna plava djevojka" koja je to htjela :mrgreen: :tralala:
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
samoposteno
Postovi: 5981
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la samoposteno » 11 jan 2018, 20:02

jagamu je napisao/la:
Marsal je napisao/la:
tale07 je napisao/la:
E ljudi, jel ziv titalajko, nisam upratio da je umro!?
Umro je nažalost. Ne znam kad tačnom ali ima par godina.
Ko je i odakle je zapravo titalajko?? Znal iko ime prezime gdje rodjen itd?
Ja znam da je zivio iznad Mokusnica iznad crkve ono brdo gdje sad i jel ziv neznam

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la Pasha » 11 jan 2018, 20:53

Naselje gdje je zivio se zove Popova bašta, a brdo se zove Voloska glava...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
flash84
Postovi: 1056
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la flash84 » 11 jan 2018, 22:54

Titalajku nisam vidio od srednje skole. Znam da je bilo normalno dobacit njemu i pokojnom Ivi. Imao sam druga koji je isto bio domisljat da brzo smisli rime pa se par puta okusao s Ivom, cak mu i spustio, na sta mu je ovaj **** majku i krenuo da ga stapom odvali.

Nego, neko mi rece da je ne tako davno vidio Secerka, kazu uredan skroz. Meni nesto tesko bilo povjerovat u to, znal neko nesto o njemu?

tareizo
Postovi: 1665
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la tareizo » 11 jan 2018, 23:14

oso titolajku u split i poceo prosit ovo ono i tadasnja milicija ga privela al nije znala gdje da ga deportuje,i onda igro hayduk s nekim cini mi se velezom i pustili titala na tekmu,a titala hladno poceo skandirat celik,celik ,i tako se otkrije odakle je (naravno isti dan bijase otpracen za nas sveti grad)
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
frankqqqqq
Postovi: 3090
Pridružen/a: 23 avg 2011, 15:24
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la frankqqqqq » 11 jan 2018, 23:50

flash84 je napisao/la:Titalajku nisam vidio od srednje skole. Znam da je bilo normalno dobacit njemu i pokojnom Ivi. Imao sam druga koji je isto bio domisljat da brzo smisli rime pa se par puta okusao s Ivom, cak mu i spustio, na sta mu je ovaj **** majku i krenuo da ga stapom odvali.

Nego, neko mi rece da je ne tako davno vidio Secerka, kazu uredan skroz. Meni nesto tesko bilo povjerovat u to, znal neko nesto o njemu?
Zar nije Šećerko umro, i to ima godina kako je umro? I meni je teško povjerovati u to haha

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Chimburland

Post Postao/la KenoRob » 12 jan 2018, 04:14

frankqqqqq je napisao/la:
flash84 je napisao/la:Titalajku nisam vidio od srednje skole. Znam da je bilo normalno dobacit njemu i pokojnom Ivi. Imao sam druga koji je isto bio domisljat da brzo smisli rime pa se par puta okusao s Ivom, cak mu i spustio, na sta mu je ovaj **** majku i krenuo da ga stapom odvali.

Nego, neko mi rece da je ne tako davno vidio Secerka, kazu uredan skroz. Meni nesto tesko bilo povjerovat u to, znal neko nesto o njemu?
Zar nije Šećerko umro, i to ima godina kako je umro? I meni je teško povjerovati u to haha
Secerko je davno umro koliko ja znam. Neostikom se drogiro. Mene jednom pošprico sprejom po ocima moj ga stari šuto nogama od vejzagica do stare trafike ispod kina sadasnjeg Zizija.

Avatar
jagamu
Postovi: 1262
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 12 jan 2018, 14:34

Ko je secerko stvarno nikad cuo. Imal Totoša zivog i njeg nisam vidio stoljece haha.
Nego Pasha vec kad si po svabskom dao cimbur red bi bio da dodas jos gore yumurta bacasi. Sad smo turci palci.
moSa likCe

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 12 jan 2018, 14:48

jagamu je napisao/la:Ko je secerko stvarno nikad cuo. Imal Totoša zivog i njeg nisam vidio stoljece haha.
Nego Pasha vec kad si po svabskom dao cimbur red bi bio da dodas jos gore yumurta bacasi. Sad smo turci palci.
Ma mali iz doma bio, nema u kojoj mahali ga nije bilo al nemam pojma ni kako se zove.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 12 jan 2018, 15:31

Totos je zivi koliko znam. Zivi u Radakovu, puko lik skroz, vidjao sam go svojevremeno da dodje u Merhametovu kuhinju.

A ime sam dao tako iz fazona. I ostat ce tako dok sam ja mod :mrgreen: :cool: :zviz:
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
jagamu
Postovi: 1262
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 12 jan 2018, 16:27

Pasha je napisao/la:Totos je zivi koliko znam. Zivi u Radakovu, puko lik skroz, vidjao sam go svojevremeno da dodje u Merhametovu kuhinju.

A ime sam dao tako iz fazona. I ostat ce tako dok sam ja mod :mrgreen: :cool: :zviz:
Ma ja Totos je iz Radakova. Ma nekad prije rata ono ko momcic stas nemas pojma odes u grad, al culo se za nekog Totosa kaze zajeban otima pare itd pa te hastra neka uhvati hahah

Nego jes se uclanio u Schalke 04 ha?
moSa likCe

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 12 jan 2018, 16:47

Secerka nisam nesto znao. Sem da je "domac" i da je zicao pare pa ih poslije trosio na Neostik. Pred kraj je postao i dosta agresivan.

Medjutim, ima jedan dosta nepoznat lik, a koji je zaista imao tuznu sudbinu i zavrsio smrznut jedne zimske noci na Kamberovica polju.
Lik je bio siroj masi poznat kao Yago(tad isla ta neka argentinska serija), jer je kao i glavni lik imao dugu kosu i nesto brade. Ja sam ga poznavao licno i pomogao koliko sam mogao. Ne mogu se vise sjetiti imena, al' znam da se prezivao Pajazetovic. Upoznao sam ga u vojsci. Znam da je zakasnio nekoliko dana za nama ostalim iz klase. Objasnio je da nije imao para i da su mu ljudi pomogli da se skupi nesto para da dodje iz Velike Kladuse do Zenice. A kako je jos rekao, imao je negdje i oca i majku(nisu bili zajedno) koji se nisu brinuli za njega. Imao je nesrecu da upadne u vod gdje je bilo dosta narkomana(mada sam skoro siguran da je vec imao dodir sa ljepilom i prije) i kasnije poznatih zenickih auto-kradljivaca. Brzo je poceo da se gubi(bio bi cesto nadrogiran) i kasnije su ga poslali u Stacionar(vojni) da ide na ljekarsku kontrolu, da ga proglase (ne)sposobnim za dalji vojni rok. Odveden je na komisiju, ali je tada pobjegao svojim pratiocima iz Stacionara. Poslije je provedena interna istraga, ali posto je svakako proglasen nesposobnim za dalju vojsku, niko nije odgovarao. Tu se dalje ustvari ogleda sav jad i nebriga naseg sistema za pojedinca. Da je vojska pokusala, nasla bi ga bez problema. Odveden bi bio prvo kratko u vojni zatvor, a poslije poslan u psihijatrijsku ustanovu. Vjerovatno bi nekad i od tamo pobjegao, ali opet mislim da je imao bar malo vece sanse da se izvuce. Ovako ga je nebriga drzave, ostavila da kratko luta ulicama grada u koji je slucajno dosao zbog odsluzenja vojnog roka, a tek poslije malo vise od godine i da zauvijek napusti ovaj svijet i da bude pokopan kao beskucnik u neobiljezenu grobnicu...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la romeo » 12 jan 2018, 22:59

Yago, sto je spavao na Posti 6 na Jaliji, ispod stepenica ? To je taj. Mada ja sam mislio da je tu i umro...znam da su nekoga nasli smrznutog.
Ili onaj Babovic sto se predozirao u podrumu. Vrijeme kada su se furale one adidas donacija lopte, sa potpisima igraca. Lik ih pljahnuo iz Mesa Selimovic skole :D

A Secerko, tj. Sanel je umro ima godina dana :( Prije dvije tri godine se pojavio u Staroj carsiji, Papagaju i bio stalni gost. Bas sam se iznenadio kada sam ga vidio. Sa Lepinom :D sjedio...sta je kasnije bilo, ne znam ali je i on otisao...
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 12 jan 2018, 23:39

Da, Yago(Pajazetovic) je spavao na Jaliji kod poste 6...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Marsal » 14 jan 2018, 13:55

Znate li nekog da je vrhunski majstor za IPhone mobitele?
Nosio sam već u 7-8 servisa, slabo znaju. Ne mogu ni odgonetnuti šta je kvar :)
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Przunjer » 14 jan 2018, 15:44

Marsal je napisao/la:Znate li nekog da je vrhunski majstor za IPhone mobitele?
Nosio sam već u 7-8 servisa, slabo znaju. Ne mogu ni odgonetnuti šta je kvar :)
Mahir u firmi Slot koja se nalazi na Bulevaru, kod pivnice Libertas u hotelu Dubrovnik.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Marsal » 14 jan 2018, 15:47

Przunjer je napisao/la: Mahir u firmi Slot koja se nalazi na Bulevaru, kod pivnice Libertas u hotelu Dubrovnik.
Hvala druže :thumbup:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 14 jan 2018, 17:10

Potrebno je da "uvedemo" novu rijec u rijecnik koja bi opisala fenomen ponasanja dobrog dijela gradjana Grada Zenica.

Fudocentricni(za bolje razumjevanje, vidjeti znacenje Heliocentricno) sto je ustvari izvedenica iz rijeci Gradonacelnikocentricni. Gledajuci ponasanje, odnosno pisanje velikog broja onih koji se prakticno klanjaju Fudi Ublehi. Ne moze covjek, a da ne primjeti. Da su isti ti prije pjevali hvalospjeve o bivsem Grafonacelniku rahmetli Husi. Prosto je nevjerovatno, koliko je onih koji su se zaklinjali u Husu i SDA. Sad odjednom isto rade, kada je u pitanju Fudo i njegova nova stranka. A sto je najsmjesnije, taj isti Fudo ne bi smio "izaci na crtu" rahmetli Husi. "Hvala ti" Fudo sto si dosao i otvorio nam oci...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.