Uprava i Skupština NK Čelik

Moderatori/ce: insider,Pasha

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la wasabi » 17 jan 2015, 00:14

Pasha je napisao/la:Tarik Salčinović je u Skupštini!? poznajem dvojicu Tarika Salčinovića, al' iskreno ne znam šta ko od njih radi.

predpostavljam da je to ovaj što je oženjen sa kćerkom Mirse Ibrakovića. ovaj drugi nema šanse da je profesor fizičke kulture. :lolno:
To je onaj propali atletičar. Onaj plavi što je predavao fizičko u Gimnaziji nekada. Možda negddje 77' ili 78 ' godište.
Pacov je napisao/la: @wasabi Midhat - Vlasnik Chip Studia bio je nešto i u KK Čelik, jedan od osnivaca 'ratnog' SDA Zenica
Jest to je taj.


Dopunio sam gore sve podatke o skupštinarima koje smo mogli sakupiti (u pitanju je okrugli stol i razglabanje o Čeliku uz pivicu :mrgreen: ). Fale još podaci za dva člana.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Eborg » 17 jan 2015, 02:15

Nimla_RZ je napisao/la:Koji ku*ac ovi profesori fizičkog rade u Skupštini, te ovi bivši fudbaleri, koji su i treneri i članovi Skupštine, pa ove bivše sudije? :crazy:

Da makar uplate onih 50 KM što bi trebali, ali jok, ni to... Treba ove sve do jednog otjerati, a ne k'o zadnji put, promijenismo samo Upravu koja zapravo predstavlja izvršnu vlast...

@Eborg jesu li svi članovi dužni makar uplaćivati tih 50 KM po "statutu" kluba?
Jesu, ali to ne radi jedno 60-80% članova skupštine.

Ovaj statut što ste postavili nije pravi, to je stari statut.

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la bambus » 17 jan 2015, 03:56

Kadrić Faruk (Generalni sekretar kulturnog umjetničkog društva Bošnjaka - Preporod)

Sta vise da dodam...
!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Pasha » 17 jan 2015, 07:45

wasabi je napisao/la:
Pasha je napisao/la:Tarik Salčinović je u Skupštini!? poznajem dvojicu Tarika Salčinovića, al' iskreno ne znam šta ko od njih radi.

predpostavljam da je to ovaj što je oženjen sa kćerkom Mirse Ibrakovića. ovaj drugi nema šanse da je profesor fizičke kulture. :lolno:
To je onaj propali atletičar. Onaj plavi što je predavao fizičko u Gimnaziji nekada. Možda negddje 77' ili 78 ' godište.
da, to je taj na kojeg sam i mislio, odnosno ovaj prvi.

mislim, ustvari znam da griješiš za ovog drugog Duvnjaka. ne za "Vlast", nego ovog drugog. taj čovjek je otac mog poznanika i znam da je u Skupštini. čovjek je kao što rekoh sada penzioner, a prije je radio na benzinskoj. inače je u Skupštinu uletio preko svog dobrog havera Prele...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Nimla_RZ » 17 jan 2015, 08:17

Daj stavi nam novi statut, ali je vjerovatno i u novom ovaj dio oko clanstva isti, da ko ne placa treba da ide.

Mogu li Robijasi kao Udruzenje gradjana traziti odlaske tih ljudi jer krse statut? Mislim znam da da, ali kojim putem?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Čelik Zenica 1945

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Eborg » 17 jan 2015, 11:24

Ne mogu Robijaši ništa tražiti, imaju 1 predstavnika u Skupštini i to je to. Sve mora ići preko njega, svi zahtjevi, ali nije se jednom pokazalo da to sve gospoda množi s nulom s obzirom da zajednica ne shvata širu sliku i ne vrši pritisak.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 jan 2015, 16:04

Mislim da ne bi trebalo biti bitno ko je sta ovdje jer vidimo da je puno lica sa nekom pozicijom, vec bi trebalo biti bitno sta ko radi. Nek on bude i mesar ako ce za Celik nesto uraditi.

A jednostavno uvesti samo clanarinu, pa ko hoce da odlucuje nek i uplati i mirna Bosna.
Celik!3,2,2.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Nimla_RZ » 17 jan 2015, 17:48

Pa nije bas nek je i mesar, za mene je njegovo obrazovanje najbitnije. Ako ce on sa jedva zavrsenom srednjom skolom odlucivat, to za mene sigurno nije covjek za takav posao. Ne vjerujem da takvi ista korisno mogu uraditi. Isto kao sto Hinovic nikad nece biti dobar golman, tako ni mesar ne moze raditi posao koji nije za njega. Nek on voli Celik, al' kad neko ne umije, onda ne umije. Za to postoji diploma da kazes da umijes. Obrazovani ljudi prije svega, i to konkretno najvise ekonomisti i pravnici bi se trebali baviti vodjenjem kluba.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Čelik Zenica 1945

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 jan 2015, 18:43

Najbitnija je zelja i volja. I da je osoba iskrena i postena.

Dzaba svo znanje svijeta ako je lopov.
Celik!3,2,2.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Nimla_RZ » 17 jan 2015, 21:58

To je već drugi par čarapa. Zavisi od osobe do osobe. Ne možeš reći džaba svo znanje svijeta ako je lopov. Kako znaš da ovaj neobrazovani nije? Za mene će prije takav krasti. Sve je relativno š'o bi rek'o Ajnštajn, tako da ni to nije toliko bitno u ovoj priči. Bitno je da nijedan ozbiljan klub nema mesare na vlasti (neobrazovane, neiskusne) nego ljude koji umiju raditi svoj posao...
Čelik Zenica 1945

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 jan 2015, 22:24

Pa nisam mislio bukvalno mesar. Samo kazem da nam trebaju ljudi koji su voljni, posteni, ali i da znaju nesto. Ovaj mesar moze biti finansijska podrska, ali naravno da nece on odredjivati u kojem smjeru bi klub trebao ici.
Celik!3,2,2.

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la bambus » 17 jan 2015, 23:33

Nimla_RZ je napisao/la:To je već drugi par čarapa. Zavisi od osobe do osobe. Ne možeš reći džaba svo znanje svijeta ako je lopov. Kako znaš da ovaj neobrazovani nije? Za mene će prije takav krasti. Sve je relativno š'o bi rek'o Ajnštajn, tako da ni to nije toliko bitno u ovoj priči. Bitno je da nijedan ozbiljan klub nema mesare na vlasti (neobrazovane, neiskusne) nego ljude koji umiju raditi svoj posao...
Ajnstajne ne pametuj.Ubi te pametovanje.
!

Avatar
Pacov
Postovi: 578
Pridružen/a: 20 okt 2010, 16:54
Lokacija: bugarska

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Pacov » 18 jan 2015, 01:44

Baš su nam dobri ovi što nisu mesari...ovi školovani, sa firmama, političari, advokati..
SDA BIH
BAKIRA NAJVOLIM
RADONCIC DOBAR

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la wasabi » 18 jan 2015, 11:33

Eborg je napisao/la:
Nimla_RZ je napisao/la:Koji ku*ac ovi profesori fizičkog rade u Skupštini, te ovi bivši fudbaleri, koji su i treneri i članovi Skupštine, pa ove bivše sudije? :crazy:

Da makar uplate onih 50 KM što bi trebali, ali jok, ni to... Treba ove sve do jednog otjerati, a ne k'o zadnji put, promijenismo samo Upravu koja zapravo predstavlja izvršnu vlast...

@Eborg jesu li svi članovi dužni makar uplaćivati tih 50 KM po "statutu" kluba?
Jesu, ali to ne radi jedno 60-80% članova skupštine.

Ovaj statut što ste postavili nije pravi, to je stari statut.
Koliko sam ja upoznat ovo su validni dokumenti i po njima se i danas radi.

U pdf dokumentu se nalaze 3 spojena skenirana dokumenta: dva pravilnika o ponašanju članova UO i statut kluba.

Prvi pravilnik o pravima i obavezama članova UO je iz 1999. godine dok je drugi njegov izmjenjeni oblik od prije desetak godina kada je predsjednik kluba bio Salko Dženanović koji je i inicirao njegovu promjenu.

Statut kluba je onaj po kojem se i danas radi. Ukoliko je u posljednje vrijeme donesen novi statut baš bih volio da ga vidim.
Zadnja izmjena: wasabi, dana/u 18 jan 2015, 11:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Eborg » 18 jan 2015, 11:34

Ima novi dakako, od prije 2-3 godine.

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la wasabi » 18 jan 2015, 11:36

Eborg je napisao/la:Ima novi dakako, od prije 2-3 godine.
Mozes li ga postaviti?

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Eborg » 18 jan 2015, 14:18

Bit će dostupan ubrzo. :)

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Eborg » 31 jan 2015, 22:23

E pa gospodo, evo vam isječak iz statuta NK Čelik Zenica.

Imenovanjem Adnana Nuhagića kao vršioca dužnosti (v.d.) Direktora kluba, Upravni odbor je direktno i bezobrazno prekršio članove 31. i 32. Statuta NK Čelik Zenica. Mislite li da će se Skupština zapitati zbog toga?

Upravni odbor je dužan bio da raspiše konkurs za poziciju Direktora kluba u jednim nacionalnim novinama još u junu kada smo ostali bez prethodnog (v.d.!) Direktora. To nije učinio već je odmah imenovao Muamera Islamovića kao novog vršioca dužnosti. Istekom 6 mjeseci tog roka, Upravni odbor je bio dužan raspisati novi konkurs ali on to ponovo ne radi već imenuje opet novog v.d. Direktora.

V.d. Direktora se može postaviti samo ako na konkursu nijedan kandidat nije zadovoljio uslove propisane statutom (viša ili visoka diploma pravnog, ekonomskog ili sportskog smjera, 3 godine iskustva u sportu, poznavanje jednog stranog jezika). Je li to u čitavoj Zenici ne postoji niko sa tim referencama pa se ne mora ni raspisati konkurs iako je obavezan?

Ne poznajem gospodina Nuhagića i ne pravim nikakvu hajku protiv njega no ovakvo postupanje, bespravno i bezobrazno kršenje svih pravila i normi u jednom klubu mora prestati zarad njegovog opstanka. Ima li taj klub ikakvu svrhu postojanja kada krši i vlastita pravila?

slika

slika

Avatar
jagamu
Postovi: 1262
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la jagamu » 31 jan 2015, 22:35

Tu lijepo pise da kandidat mora imat 3 god.radnog iskustva vezan za sport, a oni nama pekara doveli hah
moSa likCe

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Uprava i Skupština NK Čelik

Post Postao/la Eborg » 31 jan 2015, 22:37

Da su doveli najboljeg direktora na svijetu, Statut je prekršen i to evo preko tri puta uzastopno na istoj stvari - za vrijeme mandata Alije Porče, zatim u junu 2014. god. kada je imenovan Muhamed Islamović i sada u januaru 2015. god.

I to sve od strane jednog te istog Upravnog odbora koji djeluje od septembra 2011. god. i jedne te iste Skupštine koja, barem formalno, djeluje od juna 2012. god., a u suštini zadnjih 20-tak godina.
Zadnja izmjena: Eborg, dana/u 31 jan 2015, 22:41, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.