NK Čelik: Omladinski pogon

Moderatori/ce: insider,Pasha

Odgovori
Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Nimla_RZ » 15 jan 2015, 12:47

Evo jedna tema za naš Omladinski pogon. Poslije Adnana Zahirovića, naš OP nije izbacio nijednog normalnog igrača koji bi mogao karijeru nastaviti u Evropi, a da uz to bude potencijalni reprezentativac. Posljednji koji su došli u prvi tim su bili Bureković, Grahovac i Jaganjac. Za nadati je se da će barem neko od njih postati dobar igrač.

Volio bih da se ovdje raspravlja prije svega o kadetima i juniorima da bih unaprijed imali neki uvid u budućnost.

Mene zanima ko su uopće treneri koji su ostali u Omladinskom pogonu?
Ima li trenutno nekih igrača u kadetima i juniorima koji se posebno ističu?

Na polusezoni stanje u Omladinskoj Premijer ligi izgleda ovako:

KADETI

slika

JUNIORI

slika
Čelik Zenica 1945

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la UltrasZenica » 15 jan 2015, 13:12

Nimla_RZ je napisao/la:Evo jedna tema za naš Omladinski pogon. Poslije Adnana Zahirovića, naš OP nije izbacio nijednog normalnog igrača koji bi mogao karijeru nastaviti u Evropi, a da uz to bude potencijalni reprezentativac. Posljednji koji su došli u prvi tim su bili Bureković, Grahovac i Jaganjac. Za nadati je se da će barem neko od njih postati dobar igrač.

Volio bih da se ovdje raspravlja prije svega o kadetima i juniorima da bih unaprijed imali neki uvid u budućnost.

Mene zanima ko su uopće treneri koji su ostali u Omladinskom pogonu?
Ima li trenutno nekih igrača u kadetima i juniorima koji se posebno ističu?

Na polusezoni stanje u Omladinskoj Premijer ligi izgleda ovako:

KADETI

slika

JUNIORI

slika
Kadete trenira pavle,a juniore bujak dok ove mladje nisam bas siguran ko koga trenira(pjetlice,predpionire i pionore) al mogu ti nabrojat:huka,japaur,brkic i ja mislim da je treniro kopic (on je kordinator/zaduzen za omladinski pogon,valda da uzima kes djeci :lol: )

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la bagra » 15 jan 2015, 13:15

Horić i Zahirovic su jedini koji su otisli vani u zadnje vrijeme. Od sadasnjih juniora i kadeta, samo bi spomenuo Amira Masica prvog strijelca kadetske omladinske lige, koji je prikljucen prvom timu, ostalo nije vrijedno da se spomene.
Limvo Likce

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la romeo » 15 jan 2015, 14:07

Ima li Smrike u omladinskom pogonu ? Ako ima, sta je on, koordinator ili ?
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Eborg » 15 jan 2015, 14:45

Pjetlići (U-11) nemaju takmičenje tako da samo treniraju i uče pravila igre. Vodio ih je Amir Smriko, ne znam je li to aktuelno i dalje.

Predpioniri (U-13) igraju u Kvalitetnoj ligi pionira i predpionira ZDK. Na stranici kluba je kao trener naveden Benjamin Terzić. Zadnji put su titulu osvojili 2007/08. Kakav komentar treba dati da su od tada prvaci lige u kojoj igra Čelik bili Šabićev Tempo Sport (3 puta), te zavidovićka Krivaja, kakanjski Rudar i NK Vareš. Uz svo dužno poštovanje, ovi klubovi bi trebali da se tresu kada im dođe Čelik, a ne da smo im redovna mušterija.

Pioniri (U-15) igraju u Kvalitetnoj ligi pionira i predpionira ZDK gdje ih je vodio Nizah Hukić, ne znam je li se vratio tamo. Oni su imali nešto bolje rezultate gdje su bili prvaci 4 godine zaredom između 2008/09 i 2011/12. Zadnje dvije godine je NK Borac Jelah. Isti komentar kao i za predpionire - sramota.

Kadeti (U-17) igraju u Omladinskoj Premijer ligi BiH za kadete gdje ih vodi Senad Brkić. Nikad ni blizu titule od nove lige. Nekad poznat kao veliki igrač, sad poznat kao trener koji se uglavnom zahebava sa igračima.

Juniori (U-19) igraju u Omladinskoj Premijer ligi BiH za juniore gdje ih vodi Sabahudin Bujak. Nikad ni blizu titule od nove lige, mislim da je Horićeva generacija zadnji put osvojila ovo takmičenje dok se još igralo po kantonima i entitetima. Kao i za Brkića, nekad veliki igrač, danas alkoholičar i neznalica.

Postavlja se pitanje zašto od početka jedinstvene Omladinske Premijer lige BiH 2011/12 Čelik nijednom nije bio ni blizu da osvoji titulu? Prije je to bilo na kantonalnom ili entitetskom nivou pa se i mogao desiti neki "incident".

Hajde shvatam da se u seniorima kupuju igrači ali ovdje gdje je 95% kadra domaćeg, zar i tu moramo biti donji a imamo uslove da budemo ispred svih?

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Nimla_RZ » 15 jan 2015, 18:03

Nema tu zašto, odgovor je očigledan. Ovi naši bivši igrači su treneri podosta godina, dolaze tu reda radi samo da prime platu, i boli ih ona stvar hoće li se kakav igrač progurati dalje. Obično u kadetima igra jedna ekipa, a kad dođu do juniora za 2 godine, ekipa se skroz promijeni, dođu neki novi igrači.

Lično sam trenirao kod Brke prije 5-6 godina, stalno je tjerao igrače, i to one najbolje, nikad ništa kvalitetno nije uradio... A prije njega mi je bio Bujak, taj se pola treninga nije pojavljivao, a i kad jeste k'o da nije. Sve u svemu, moje mišljenje je da oni tu dolaze samo onako, jer se i vidi da ih niko s tog mjesta ne želi smijeniti i svima dobro. Nikakve rezultate nemaju, al' šta će nama to...

A i to kad su osvojili ligu, za mene k'o da nisu, jer je tada bio drugačiji sistem, kako kažeš. Da sada igraju ovu novoformiranu ligu, sumnjam da bi išta bili bolji od ovih danas.
Čelik Zenica 1945

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 15 jan 2015, 18:18

ma u Čeliku je uglavnom loš rad u omladinskim kategorijama.

ja sam prije rata trenirao u Čeliku i tad je bilo od trenera do trenera. od recimo Joviše koji nije ništa radio sem čitao novine, do rahmetli Mehe Pintola koji je kvalitetno radio. tada je trener bio i Nerko Hadžiahmetović koji je baš dobro radio.

kako god se radilo, talenat uglavnom ispliva. najvažbije je, da postoji trener u seniorskoj konkurenciji koji ima mooda da da priliku mladim talentima. i da istrpi njihove greške. kod nas toga danas uglavnom nema. treneri brže-bolje se odreknu mladih igrača. mada ruku na srce i nije bilo nekih talenata, a i ono što bude u prelazu u seniorsku konkurenciju iz nekog razloga potonu u prosjećnost...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 15 jan 2015, 18:22

Garantujem da bih ja bez dana igrackog staza, a jos manje trenerskog vodio bolje omladince nego oni.

A ovo bi trebao biti segment gdje rade najbolji treneri i gdje se najozbiljnije radi. Ne moze jedan trener voditi i kondicione, i treninge sa loptom, bez lopte, uigravat odbranu i uigravat napad.
Celik!3,2,2.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 15 jan 2015, 18:25

to je tačno. samo kao što smo već svi spomenuli. omladinske kategorije služe da bivši igrači ne bi postali socijalni slučajevi. a dokle god je tako nema napredka u radu omladiskih kategorija...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Eborg » 15 jan 2015, 19:18

Upravo. Da nije Čelika Brkić, Bujak i ostali bi umrli od gladi i to je jedini razlog što su im se i dale te pozicije "jer su zadužili klub". Bujrum se školujte, ponudite programe i nove metode rada pa se vidimo. Do tada - noga.

Žao mi je ali Čelik ne treba da ih nosi na grbači i limitira svoju budućnost.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 15 jan 2015, 19:44

Bujak ovo što zaradi, uglavnom potroši na alkohol i kladionicu. praktično živi od ženine plate, koja ima haj'mo reći solidan posao.

Terzić radi kao portir u BH Pošti i tamo ima finu platu za naše uslove, a ovo sa Čelikom mu dođe kao bonus.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la UltrasZenica » 15 jan 2015, 19:59

Eborg je napisao/la:Pjetlići (U-11) nemaju takmičenje tako da samo treniraju i uče pravila igre. Vodio ih je Amir Smriko, ne znam je li to aktuelno i dalje.

Predpioniri (U-13) igraju u Kvalitetnoj ligi pionira i predpionira ZDK. Na stranici kluba je kao trener naveden Benjamin Terzić. Zadnji put su titulu osvojili 2007/08. Kakav komentar treba dati da su od tada prvaci lige u kojoj igra Čelik bili Šabićev Tempo Sport (3 puta), te zavidovićka Krivaja, kakanjski Rudar i NK Vareš. Uz svo dužno poštovanje, ovi klubovi bi trebali da se tresu kada im dođe Čelik, a ne da smo im redovna mušterija.

Pioniri (U-15) igraju u Kvalitetnoj ligi pionira i predpionira ZDK gdje ih je vodio Nizah Hukić, ne znam je li se vratio tamo. Oni su imali nešto bolje rezultate gdje su bili prvaci 4 godine zaredom između 2008/09 i 2011/12. Zadnje dvije godine je NK Borac Jelah. Isti komentar kao i za predpionire - sramota.

Kadeti (U-17) igraju u Omladinskoj Premijer ligi BiH za kadete gdje ih vodi Senad Brkić. Nikad ni blizu titule od nove lige. Nekad poznat kao veliki igrač, sad poznat kao trener koji se uglavnom zahebava sa igračima.

Juniori (U-19) igraju u Omladinskoj Premijer ligi BiH za juniore gdje ih vodi Sabahudin Bujak. Nikad ni blizu titule od nove lige, mislim da je Horićeva generacija zadnji put osvojila ovo takmičenje dok se još igralo po kantonima i entitetima. Kao i za Brkića, nekad veliki igrač, danas alkoholičar i neznalica.

Postavlja se pitanje zašto od početka jedinstvene Omladinske Premijer lige BiH 2011/12 Čelik nijednom nije bio ni blizu da osvoji titulu? Prije je to bilo na kantonalnom ili entitetskom nivou pa se i mogao desiti neki "incident".

Hajde shvatam da se u seniorima kupuju igrači ali ovdje gdje je 95% kadra domaćeg, zar i tu moramo biti donji a imamo uslove da budemo ispred svih?
ma sad ti se sve izmjesalo samo znam da je trener kadeta pavle i trener juniora bujak ovo ostalo ti je sve izmjesano s tim da su terzic i smriko otisli, sto se tice titula :lol: imas bruku razloga zasto ih nema...

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Nimla_RZ » 15 jan 2015, 20:07

Onda je pretpostavljam trener pionira Brkic?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Čelik Zenica 1945

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Eborg » 15 jan 2015, 20:08

Pa koja je to "bruka" razloga? Nerad, nestručnost, korupcija i manjak strategije, eto koji su razlozi.

Djeca u Zavidovićima, Kaknju, Varešu, Jelahu pa i Zenici koji ne treniraju u Čeliku sigurno ne jedu neki super-krompir, niti imaju super-kopačke pa da nas redovno razvaljuju u tim kategorijama.

Problem je u rukovodstvu kluba koje postavlja nestručne ljude koji forsiraju nekvalitetne igrače, odnosno ne znaju izvući maksimum iz onih dobrih.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 15 jan 2015, 20:19

U omladinskim kategorijama nema puno pametovanja. Ucis igraca da primi loptu, da doda i osuta, i samo ga fizicki spremas. Ako je jaci od protivnika i dobiti ce utakmicu. Nema tu puno taktike kao u seniorskim mecevima jer je puno lakse napraviti fizicku razliku i tako dobijati utakmice. Medjutim, za to treneri moraju biti voljni, a i strucni.
Celik!3,2,2.

zenicanin
Postovi: 1288
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la zenicanin » 15 jan 2015, 20:21

Celik se takmici u A grupi sto se tice pionira i predpionira.B grupa je od Zepca pa gore prema Tesnju a A grupa je do Zenice.Nakon 10 kola prvi smo u predpionirima a treci u kategoriji pionira.Ove sezone je odigrano 13 kola ali su podaci samo do 10 kola.
http://www.nszdk.com/?page_id=135" onclick="window.open(this.href);return false;
Ali nisu toliko slaba ni djeca u drugim gradovima,posebno u Kaknju i Visokom.A i Tempo Sport Sabicev nije los,cak po mom misljenju i bolji za dijete da tu trenira do kadeta(oni nemaju kategorije od kadeta)nego u Celiku pa kasnije preci u Celik.Tako da ne treba gledati ni podcjenjivacki na druge gradove i klubove jer i oni imaju dobre uslove makar ovi navedeni.Znam da je par djece iz tih gradova vec otislo u inozemstvo da treniraju.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Eborg » 15 jan 2015, 20:25

I onda kad hoćeš da potpišeš s igračem profesionalni ugovor moraš isplatiti naknadu za treniranje Šabiću. Nikakvo rješenje!

Čelik treba da DOMINIRA u svim omladinskim kategorijama u ZDK.

zenicanin
Postovi: 1288
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la zenicanin » 15 jan 2015, 20:39

Tako dosta ljudi radi u Zenici,salju svoju djecu u Tempo pa kasnije u Celik.
Da,Celik treba da dominira ali nazalost realnost je takva da su pojedini kantonalni klubovi postali jaci od Celika u omladinskom pogonu.Uglavnom,razlozi koje si naveo uticu definitivno na omladinski pogon.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Eborg » 15 jan 2015, 21:13

Koliko je uopće članarina koja se plaća (što je apsurdno), je li nekih 20-tak KM ili više?

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la UltrasZenica » 15 jan 2015, 21:20

Nimla_RZ je napisao/la:Onda je pretpostavljam trener pionira Brkic?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
japaur je s pionirima dok ovaj vjerovatno trenira pred pionire ili pjetlice

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.