NK Čelik: Omladinski pogon

Moderatori/ce: insider,Pasha

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Nimla_RZ » 15 jan 2015, 21:57

Nebitno gdje je, fazon je što se on ne može otjerati. Vazda će biti negdje, samo mu mijenjaju generaciju. Isto važi i za Beganovića.

A članarina je koliko ja znam 30 KM, mada to većina djece ni ne plaća. Nema nikoga konkretno da vodi to uplaćivanje. Tako je barem bilo kad smo mi trenirali, a i do koju godinu unazad sigurno.
Čelik Zenica 1945

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 16 jan 2015, 00:11

Koji su oni faktori da ih ne mozes otjerati?
Celik!3,2,2.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la firefirefirely » 16 jan 2015, 00:14

AllGunsBlazing je napisao/la:Koji su oni faktori da ih ne mozes otjerati?
Al' svi su to pajdasi, ne zeli niko da ih tjera, svi od istog zive, drkanja qrca i ispijanja kafa, a dobijaju platu od celika, svi su isti paraziti, ko da ih otjera? Novi direktor? :mrgreen: Zasto bi sad neko izmisljao toplu vodu i prepravljao omladinski pogon iz temelja, kad je isti tu samo pro-forme (to je njihovo razmisljanje)

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 16 jan 2015, 00:16

A dobro to, ja mislio oni nesto zafrkani ili sta vec pa ih niko ne bi smio otjerati.

Mislim da bi jedan od zahtjeva uz novu skupstinu i upravu, novi strucni stab. Bukvalno svaka osoba koja je zaradjivala od Celika u ovih posljednjih 20 godina treba da leti iz kluba.
Celik!3,2,2.

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la wasabi » 18 jan 2015, 14:32

Po mom skromnom mišljenju omladinski pogon kluba treba da bude OSNOVA kluba. Bez obzira, hajmo reći, kakve igračke legende bile zaposlene kao treneri, potpuno je zanemaren pedagoški aspekt. Čelikova škola sredinom osamdesetih godina bila je jedna od najboljih u bivšoj državi tako da ne treba izmišljati toplu vodu. Iz kvantiteta proizilazi kvalitet. Na Kamberovića Polju mnogi od nas su išli da treniraju fudbal na betonskim rukometnim terenima. Znalo se dešavati da bude i po 200 djece na jednom treningu i konstantno su jedni dolazili, drugi odlazili. Nije bilo nikakve članarine i svako je mogao da dođe trenirati. Svu tu masu ''nadgledao'' je svakodnevno po dva puta dnevno profesor fudbala Nermin hadžiahmetović i dijete koje bi zapazio slao bi na šljaku sa druge strane pruge. Tamo na šljaci trenirali su ''odabrani'' to jest to je bila takmičarska ekipa mlađih selekcija našeg kluba. Mnogi su znali godinama igrati na ''betonu'' i nikada nisu pozvani na ''šljaku'' jer jednostavno nisu imali kvaliteta. Oni koji bi ''prošli'' na šljaku uzimali su se veoma ozbiljno. Treneri su im čak išli u školu da provjeravaju kako uče pa čak i na roditeljske sastanke. U njih se ulagalo. U to vrijeme bio je uspjeh kada bi godišnje dva igrača ''izašla'' u prvi tim. Ti igrači su bili toliko jaki da su odmah bili među najboljim prvotimcima. Danas čovjek poput Nermina Hadžiahmetovića ''truhne'' dok likovi poput ''Smrike'' i ''Bajrića'' stvaraju igrače. Sve dok je tako i dok stručnost i školovanost trenera bez obzira na njegovu igračku karijeru ne bude presudno naši će omladinci biti tu gdje jesu.
Zadnja izmjena: wasabi, dana/u 18 jan 2015, 14:37, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 18 jan 2015, 14:34

k'o bi rekao da sam i sam bio jedan od "odabranih". :mrgreen:

naravno @wasabi, to smo je li već zaključili. ali ko može da razbije tu taldžijsku skupinu?
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la wasabi » 18 jan 2015, 14:37

Pasha je napisao/la:k'o bi rekao da sam i sam bio jedan od "odabranih". :mrgreen:
Zar sam nešto napisao što nije bilo? Ako možeš malo nam to ispričaj iz prve ruke!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 18 jan 2015, 14:48

da naravno tako je bilo. ma pisao sam nekoliko puta o tome.

pazilo se na mnogo šta. recimo kod Nerke nisi mogao trenirati, jer su ti nokti prljavi. jer ti je kosa neuredna... izgleda kao banalnost. i to djetetu izgleda bezveze, ali kad danas gledaš to su nekakvi primjeri pedagoškog rada i već tada pravljenja karakterne osobe od tebe.

nemam šta lagati, čast je kada te(mene su sa nekih 12 i pol izabrali da treniram na šljaci sa dječacima i po 2-3 godine starijim) prebace tamo.

hej treniraš na šljaci, pravi golovi su tu. nisi više sa "dječurlijom". još malo pa ćeš poći i da aktivno se takmičiš. mene je nažalost u razvoju prekinuo rat, tako da nisam uspio nikad odigrati nitijedan zvanični meč, jer sam imao 13 i po. a forsirani su dječaci bar godinu stariji, što je i logično, jer u tim godinama jedna godina u fizičkom smislu dosta znači.

naravno "beton" je donosio masovnost i nije bilo baš nekog rada na tehničko-taktičkom planu. pustiš djecu da se igraju i paziš ko odskače kvalitetom. ali ukupno gledano u starijim kategorijama se već dosta dobro radilo. bar dva juniora su ulazili u prvi tim. neki su odlazili za početak u ZSK koji je također bio solidan i kroz njega tražili afirmaciju...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 18 jan 2015, 15:38

Ima jos samo jedno malo pitanje. Koliko bi danas djece dolazilo da igra na betonu? Mada trebaju bolji treneri to je svakako.

Meni samo nije jasno kako oni nemaju ni kondicionog trenera i mi se onda cudimo sto su slabi kad predju u prvi tim.

Mora biti jedan trener golmana za sve omladinske ekipe. Mora biti i jedan(pa cak i vise) kondicioni trener opet za sve ekipe koji ce se baviti time da ih profesionalno spremi za nesto vise. AKo se ne varam to fizicko spremanje vrse ovi treneri.

Nije mi jasno kako bi jedan Brkic mogao napraviti jednog dobrog beka. A recimo bas godinama nije dobar bek izasao iz nasih selekcija.
Celik!3,2,2.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 18 jan 2015, 15:57

to koliko bi djece dolazilo na beton se mora staviti pod hipotetsko pitanje, jer je to ipak "ŠBBKBB". a zašto recimo ne bi dolazilo puno djece opet ima dosta razloga. vjeruj da je najmanji problem to što bi se treniralo na betonu.

naravno da za svaku selekciju od recimo U-15 pa nadalje bi morao da radi i trener golmana, kao i da ne bi bilo loše da postoje i kondicioni treneri. mada je to već praktično pravljenje nogometne akademije. ako imaš trenere koji rade sa djecom, a imaju bar A licencu, oni bi znali da rade i na kondicionom planu. također bi taj isti trener znao "kako da napravi beka, iako je kroz karijeru bio napadač"...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 18 jan 2015, 16:03

Ma znam da nema trenera bekova, vec imas trenera koji mora da se razumije u sve uloge na terenu jer zasto je onda trener? Ali govorim za ove nase. Kad bi oni to mogli napraviti?

Pored toga moraju postojati individualni treninzi te treninzi sa grupama igraca(tj. spicevi, krila, veznjaci itd itd itd).

Ma nije potrebno stvaranje akademije. Kao sto rekoh, dodas trenera golmana, i kondicionog trenera i da svaka starosna grupa ima kvalitetnog trenera i eto ti uspjeha. Ja bih ipak povjerio fizicku spremu igraca ljudima poput Krehmica ili Selimovica. Mislim da se tu grijesi i sa prvim timom, oni samo angazuju ovakve trenere na pocetku sezone umjesto da ovi rade citavu godinu sa igracima.
Celik!3,2,2.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 18 jan 2015, 16:08

pa to o radu sa pojedinim profilima igrača se i uči na trenerskoj školi, ali i o kondicionoj pripremi igrača...

međutim, naše "legende" da im nije ovog socijalnog zbrinjavanja možda ne bi imali za kratko vrijeme ni šta da jedu. a neće da rade na sebi, jer izgleda imaju neko obećanje da ma šta se desi oni ostaju. tako da ih dalje školovanje ne interesuje, a i "ko će davati pare na to"...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la AllGunsBlazing » 18 jan 2015, 16:11

Pa gdje nece imati obecanje kad ih je pola u Skupstini kluba. Ne moze ih niko drugi otjerati, jedino da sami odluce da vise ne mogu.

Ma znam da ucis, ali recimo eno sta Wenger radi, pravi se malo pametan i onda igrace tereti vise nego sto mogu i ovi se povrijede. Dok recimo za isto to imas strucnjake.

Uglavnom, poenta sve ove price jeste da se moze kad se hoce, nazalost, kod nas ne postoji volja, a samim tim ni znanje. Svima im fino, a nista ne rade, ko ne bi volio takav posao?
Celik!3,2,2.

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la wasabi » 18 jan 2015, 16:25

Danas djeca ganjaju FIFA 2015 na PS-uumjesto da po mahali ganjaju loptu po cijeli dan. Jednostavno sve je drugačije. Ima toliko privatnih škola fudbala gdje rade svi ti silni stručnjaci koji za 100 KM procjenjuju djecu da vrijede milione iako imaju samo 10 godina. Današnja A licenca je jednostavno šprdnja i može je dobiti svako ko uplati određeni iznos. Trenera ima više nego pravnika. Jednostavno devalvacija je u svemu pa i u trenerskom poslu. Nema više pedagoškog rada i rijetki su treneri koji se mogu pohvaliti da od djece prvenstveno stvaraju ljude, a tek onda fudbalere.

Danas za 100 KM dijete od 10 godina ide na probu u Olimpijakos ili Duisburg, o njemu piše Sport kao o vanserijskom talentu da bi poslije 10 godina završio karijeru. Jednostavno previše je ''fame'' oko svega. Djecu ubjeđuju da su novi Mesiji dok oni pojma nemaju.Bitno je samo to da oni misle da su pokupili svu pamet svijeta i glume fudbalere pa onda na kraju završe ili kao Šišić ili kao Stupar. Kad se samo sjetim šprdancije sa današnjim direktorom dok mu je Babo tada bio direktor i kada je Mumi bio član juniorske ekipe.

U klubu je najbitnije postaviti omladinski pogon na zdrave noge. Platiti koliko god treba školovanog trenera koji neće od djece samo naplačivati članarinu nego im sa pedagoške strane usađivati pozitivne vrijednosti i stvarati od njih boljeg čovjeka. Osim toga treba otvoriti klub prema svoj djeci koja su zainteresovana da treniraju. Posjetiti škole i kroz njih pokušati djeci objasniti šta je Čelik i njegov kolektiv. Pozvati masovno djecu da dođu na Kamberovića Polje da besplatno treniraju, obezbjediti djeci iz okoline besplatan prevoz na trening i nazad, konstantno usađivati djeci moralne vrijednosti da sama djeca osjete da je nešto ''veliko'' to što treniraju u Čeliku, usađivati im u glavu radne navike, želju za dokazivanjem, privrženost grbu... Iz svega toga na kraju se mora dobiti rezultat i to takav da svakom igraču koji prođe kroz sve to bude čast i ponos što nosi dres Čelika.

Sve se ovo može veoma lako uraditi samo kada bi ljudi u klubu imali sluha.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Pasha » 18 jan 2015, 16:38

da, možeš kupiti licencu kao i svaku drugu diplomu.

međutim, kao i za svako zvanje, ljudi idu ili da nauće pa da imaju diplomu ili jednostavno samo da imaju diplomu.

naravno da ni sama diploma ne znači da ćeš dobiti čovjeka koji zna. ali isto tako ako imaš kvalitetne i stručne ljude koji su zaduženi za regrutovanje trenerskog kadra, fule će biti rijetke i uglavnom ćeš uz diplomu i dobiti znanje.

kod nas je sve prepušteno stihiji i međusobnom taljenju...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

wasabi
Postovi: 55
Pridružen/a: 15 jan 2015, 13:47
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la wasabi » 21 jan 2015, 15:50

Znam zato to i govorim. Samo priča i mlacenje prazne slame. Niko nema plana.

To ti je isto kao što svi govore ne valja skupština. Kada ih pitaš koga bi ti stavio tamo? Veliki broj nema pojma! Isto kao kao ni za direktora, predsjednika, ali svi znaju da ne valja ništa i sve treba mijenjati.Koga postaviti kao zamjenu a da valja narodu je suštinski problem.

Isto kao što Eborg priča i priča kako ima novi statut i kaže mu se da postavi i on se ne oglašava danima.

To ti je ona naša svakodnevnica.

Mrzim sve i svakoga i protiv svega sam! Kada me neko pita da rijesim nešto ja se ušutim i kazem samom sebi ''Brigo moja pređi na drugoga''. To ti je naš zenički mentalitet. Svi sve znaju iz čaršije ali kad treba nešto uraditi svi imaju preča posla.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Nimla_RZ » 21 jan 2015, 16:17

E pa onda ti mogu reci da uveliko grijesis. Ako ti mislis da se ne radi nista, onda misli, i sam ostajes takav. Pogotovo zadnji paragraf, prelahko si to zakljucio.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Čelik Zenica 1945

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la Eborg » 21 jan 2015, 23:49

wasabi je napisao/la:Znam zato to i govorim. Samo priča i mlacenje prazne slame. Niko nema plana.

To ti je isto kao što svi govore ne valja skupština. Kada ih pitaš koga bi ti stavio tamo? Veliki broj nema pojma! Isto kao kao ni za direktora, predsjednika, ali svi znaju da ne valja ništa i sve treba mijenjati.Koga postaviti kao zamjenu a da valja narodu je suštinski problem.

Isto kao što Eborg priča i priča kako ima novi statut i kaže mu se da postavi i on se ne oglašava danima.

To ti je ona naša svakodnevnica.

Mrzim sve i svakoga i protiv svega sam! Kada me neko pita da rijesim nešto ja se ušutim i kazem samom sebi ''Brigo moja pređi na drugoga''. To ti je naš zenički mentalitet. Svi sve znaju iz čaršije ali kad treba nešto uraditi svi imaju preča posla.
Kao sto rekoh - vrlo brzo ce biti dostupan svima i sve ce ti biti jasno.

I da se stavi ovdje online, kakva ti je svrha od istog? Da ljudi laici tumace na svoju ruku, odnosno da oni strucni izvlace zakljucke a nisu bili spremni poturiti guzicu kada se reklo da svi koji zele pomoci znanjem pristupe i rade?

zenicanin
Postovi: 1288
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la zenicanin » 24 jan 2015, 15:18

http://www.infoglobal.info/?p=7079" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo kako se to radi u Celiku i kako se radi u Sarajevu.Naravno u Sarajevu je puno bolje ako je suditi prema ovom clanku.

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: NK Čelik: Omladinski pogon

Post Postao/la UltrasZenica » 24 jan 2015, 15:46

zenicanin je napisao/la:http://www.infoglobal.info/?p=7079

Evo kako se to radi u Celiku i kako se radi u Sarajevu.Naravno u Sarajevu je puno bolje ako je suditi prema ovom clanku.
normalno da je bolje,ljudi rade ozbiljnije,njih trenira po 5-6 trenera-strucni ljudi,imaju bolje uslove-opremu,traze talentovane igrace po bih i mnogo toga,a i rezultati se vide na tabeli...

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.