Inicijativa ZA ČELIK

Moderatori/ce: insider,Pasha

vivaILchelik
Postovi: 1478
Pridružen/a: 25 maj 2012, 17:30
Lokacija: Steel city
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la vivaILchelik » 22 maj 2015, 19:02

Stvarno ne razumijem ovog Sarajlica :S Nije on los covjek, pomogao je Čeliku, sto jest jest, ali zasto pokusava da stopira cijelu ovu stvar? Kao da iz njegovog djepa uzimas nesto. I sam je svjestan da ovako ne moze, i da je Čelik trenutno na aparatima. Ne moze biti gore nikako, jednostavno bar ce koliko toliko para doci u klub preko clanarina, i profesionalnije ce se ti clanovi skupstine ponasati nego ovi trenutni.
Posto su nam racuni blokirani, ne bi me cudilo kad se usvoji statu da sarajlic tuzi klub radi nekih para sto je posudio klub, da se kao neke priznanice ne pojave kao u slucaju Sabica...
¤ ¤ 1970/1971; 1971/1972 -Prvak MitEuropa Kupa;
¤ ¤ 1975-Prvi u grupi Intertoto kupa;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996; 1996/1997 - Sampioni BiH;
¤ ¤ 1994/1995; 1995/1996 - Osvajaci kupa BiH

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la KenoRob » 22 maj 2015, 19:13

Steelman je napisao/la:Članski model ide samo iz jednog razloga a to je da kreće od pretpostavke da ce većina ljudi u skupštini biti tu jer iskreno vole klub te da ce se uvijek odlučivati u onom smjeru koji je najbolji za klub. Naravno to ne znaci da su greške nemoguće, ali je bitno da se greške ne dešavaju namjerno nauštrb kluba. Članski model sam po sebi otvara nove mogućnosti, traži transparentan rad sto je primamljivo za buduće sponzore zbog povjerenja. Inače, klub neće zivjeti od članarina, ali biće korisno da i zajednica doprinosi, a činit ce svakako manji procenat budžeta. Uz to članstvo ce predstavljati još brojne prednosti ali da ne idem sad dalje, jer poenta je naglašena.
upravo ovo je poenta svega i upravo ovaj statut bi bio vjerovatno najbolji statut u BiH i regionu sto se tice obicni navijaca/simpatizera kluba. bice gutavo sakupit kvorum jer nisam ni ja znao da se potreban kvorum ne smanjuje ukoliko bi doslo do ne ispunjavanja istog na prvoj sjednici.

ovaj statut ne garantuje titulu u prvoj, drugoj, trecoj, cetvrtoj sezoni...
ovaj statut ne garantuje Evropu u prvoj, drugoj, trecoj, cetvrtoj sezoni...
ovaj statu ne garantuje da ce se svi dugovi vratiti u prvoj, drugoj, trecoj, cetvrtoj sezoni...
ovaj statut je samo jedan pravno izvodljiv (trenutno danas) mehanizam koji bi ozdravio klub, vratio transparentnost i povjerenje a dobri rezultati bi sigurno dosli sami po sebi

ja se nadam da ovo svi razumiju

Avatar
masteRofPoker
Postovi: 2391
Pridružen/a: 26 mar 2012, 16:27
Lokacija: Gdje ona, tu i ja.
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la masteRofPoker » 22 maj 2015, 20:15

Jao majko draga koja laz i to javno iznosi lazi, ne mogu da vjerujem.
Radna zajednica nije ni marke dobila od duga koji ima i niti jedan clan radne zajednice nije potpisao ugovor o reprogramu duga niti hoce.
Govorim ovo iz licnog iskustva i nema sanse da Celik dobije licencu bez toga.

Evo i poziv novinarima iz Zenice koji ovo citaju ili vama koji znate novinare, neka naprave intervju sa Sarajlicem i pita ga kada i kako su to rijesili dug prema radnoj zajednici.

Ovo je velika laz i zamazivanje ociju javnosti.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
I kad gubis tu smo mi, tvoji vjerni sinovi!

31 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

DeMarcus Cousins centar Sacramenta je jedna velika zvijer i uvijek ga na kladionici igrajte preko ponudene granice koseva. Hvala.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la firefirefirely » 22 maj 2015, 20:17

Ma ko pokusava da uporedi ovo sto se radi oko Celika sa onim sto je sarajevo radilo, nema pojma uopste ni grama o stvarima koje se ustvari pokusavaju ovdje uciniti, i tacka ;)


Bravo masterofpoker :bow:

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 22 maj 2015, 22:07

masteRofPoker je napisao/la:Jao majko draga koja laz i to javno iznosi lazi, ne mogu da vjerujem.
Radna zajednica nije ni marke dobila od duga koji ima i niti jedan clan radne zajednice nije potpisao ugovor o reprogramu duga niti hoce.
Govorim ovo iz licnog iskustva i nema sanse da Celik dobije licencu bez toga.

Evo i poziv novinarima iz Zenice koji ovo citaju ili vama koji znate novinare, neka naprave intervju sa Sarajlicem i pita ga kada i kako su to rijesili dug prema radnoj zajednici.

Ovo je velika laz i zamazivanje ociju javnosti.


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Ovo je vrlo moguće.

Kao prvo, gospoda iz kluba "ne zna" zbog čega nisu dobili licencu. A onda kao "odjednom" riješe sva dugovanja prema radnoj zajednici.

Svaki put do sada se to radilo na način da se ljudima u radnoj zajednici (portiri, čistačice, sekretarice, računovođe, ekonomi), njih 11-12 ili koliko već, "zavrne ruka" i prisili ih se da potpišu neki fiktivni reprogram i "dogovor" gdje je u startu jasno da se to neće ispoštovati. Je li to klub koji želimo? Je li to zaslužuju ljudi koji rade bez plata mjesecima a hiljade maraka idu balavcima od 19 godina koji pijani dolaze na trening?

Evo slučaj od prije 2 godine u Željezničaru. Isto kao u Čeliku, ljudi prisiljeni da zbog licence potpišu reprogram, odnosno da klub laže da je isti potpisan.

Ako treba, izbacite Čelik iz lige pa ćemo igrati u Prvoj ligi Federacije BiH, ako i za nju zadovoljavamo uslove. Ali želimo pošten klub koji nije klub koji se bavi kršenjem zakona i svog statuta! Čelik je srozan rezultatski, organizaciono, finansijski i kadrovski. A i obraz smo izgubili. Treba li onda da i postanemo subjekat istrage i konsekventnog sudskog procesa pa da klub plati cijenu tuđeg neznanja i kriminalnih radnji tako što će biti ugašen?

slika

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la tale07 » 22 maj 2015, 23:17

Ovi hostapleri ce se tesko otjerati iz kluba
Meni samo nije jasno na koji nacin koju kartu se igra kad se zna da je usvajanje ovog statuta noga za svu trenutnu postavu, a ta ista postava treba da izglasa statut?
A misljenja sam da sa navedenim pretpostavkama ekipe koja je radila na novom statutu i nekim godisnjim budjetom od 1M se regularno moze igrati premier liga i pomalo vracati dug, a ako se i svede na to da bude 500clankva kluba u gradu od 100 000 onda ni ne treba da igramo premier ligu, jednostavno treba igrati onaj nivo koji se moze finansijski pokriti i oziviti klub

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 23 maj 2015, 00:07

Pa to je bila i logika NGG-a sve vrijeme. Hajde da i vidimo koliko mi volimo svoj klub i kakav Čelik zaslužujemo. Ako smo spali na 500-njak članova, hajde da podvučemo crtu i kažemo da smo realno u kapacitetu za Prvu ligu FBiH. A lahko je govoriti: "JA SAM ZA ČELIK I BIO SAM U SOLINU I U BEOGRAD SAM IŠ'O A I U MODRIČU I UGLJEVIK!" a ni marke dati klubu, čak se i plaćanje ulaznica izbjegava...

Glede noge - svaki član Skupštine učlanjenjem u klub i dalje, ako želi, može učestvovati u njenom radu i niko se na taj način nije "otjerao". Ali oni koji sabotiraju klub to više neće moći raditi ako njihov nedolazak ne znači ništa, odnosno oni koji statiraju i dalje to mogu raditi ali će biti uključeni ljudi koji znaju. Uvjeren sam da solidan student prava ili ekonomije može dati bolji prijedlog/kritiku klubu nego 80% trenutnih članova Skupštine.

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bagra » 23 maj 2015, 10:56

Trenutnoj postavi u klubu mandat istice na kraju sezone i sta koji klinac oni imaju nesto kociti, sto rece jedan navijac treba ih poceti u gepeku vozat ne bil dosli sebi pameti. Smijesno da neko ko je iz Zenice i kao voli klub da nije za njegov procvatm za novi sistem, za zdrav klub sa armijom navijaca...
Limvo Likce

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Convicts1988 » 23 maj 2015, 13:16

Ja sam totalni skeptik povodom ove skupštine kluba što će se održati 8. juna. Po ovim pričama trenutnih tipova u klubu, teško da će se taj kvorum od 28 duša okupiti, volio bih da griješim ali ... U svakom slučaju, nas mora biti tog 8. juna minimalno 1.000 ispred istočne tribine, kao i protiv Željezničara idući vikend iza juga, gdje se mora insistirati na statutu, samo pritisak će ih navesti na ispunjen kvorum i usvajanje istog. Ne smijemo biti ležerni i nezainteresovani,internet i fejsbuk podrška ne znače ništa Čeliku !!
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
Pacov
Postovi: 578
Pridružen/a: 20 okt 2010, 16:54
Lokacija: bugarska

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Pacov » 23 maj 2015, 14:40

Ja imam osjecaj da je Robija skroz lezerno prihvatila borbu ovih momaka. Sad kada im treba najvise pomoci njih nigdje ( odnosno krisom ulaze na Istok kad je tekma :) ). Trebao je grad već biti pun plakata, flyera il ne znam ni ja kojih klinaca za tekmu sa Zeljom. Najmanje nam treba 5-6 hiljada na stadionu par dana prije glasanja o statutu. Ako bi se mogla skontati neka masa ( minimum 500 ljudi ) već bi bila prpa nekima da ne dođu na skupštinu..dakle, 2 muhe jednim udarcem :)
SDA BIH
BAKIRA NAJVOLIM
RADONCIC DOBAR

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bambus » 23 maj 2015, 14:56

Pacov je napisao/la:Ja imam osjecaj da je Robija skroz lezerno prihvatila borbu ovih momaka. Sad kada im treba najvise pomoci njih nigdje ( odnosno krisom ulaze na Istok kad je tekma :) ). Trebao je grad već biti pun plakata, flyera il ne znam ni ja kojih klinaca za tekmu sa Zeljom. Najmanje nam treba 5-6 hiljada na stadionu par dana prije glasanja o statutu. Ako bi se mogla skontati neka masa ( minimum 500 ljudi ) već bi bila prpa nekima da ne dođu na skupštinu..dakle, 2 muhe jednim udarcem :)
Danas ce biti poljepljeno za 35 minuta ce biti druga situacija.Nemoj pricati kad ne znas,opusti se i uzivaj.Sve ima svoj tok. ;) ;)
!

Avatar
Pacov
Postovi: 578
Pridružen/a: 20 okt 2010, 16:54
Lokacija: bugarska

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Pacov » 23 maj 2015, 15:04

Vidjet ćemo..nadam se da neće biti nešto u fazonu " Idemo na Šugavicu" uraeđeno u wordu :)
SDA BIH
BAKIRA NAJVOLIM
RADONCIC DOBAR

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bambus » 23 maj 2015, 15:31

Pacov je napisao/la:Vidjet ćemo..nadam se da neće biti nešto u fazonu " Idemo na Šugavicu" uraeđeno u wordu :)
De ti uradi nesto bolje pa posalji na P.P. :mrgreen:
!

Avatar
Pacov
Postovi: 578
Pridružen/a: 20 okt 2010, 16:54
Lokacija: bugarska

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Pacov » 23 maj 2015, 15:39

bambus je napisao/la:
Pacov je napisao/la:Vidjet ćemo..nadam se da neće biti nešto u fazonu " Idemo na Šugavicu" uraeđeno u wordu :)
De ti uradi nesto bolje pa posalji na P.P. :mrgreen:
Ako će biti postavljeno mogu vidjeti sa momkom koji je dizajnirao za ovu NGG. :)
SDA BIH
BAKIRA NAJVOLIM
RADONCIC DOBAR

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bambus » 23 maj 2015, 15:41

Pacov je napisao/la: Ako će biti postavljeno mogu vidjeti sa momkom koji je dizajnirao za ovu NGG. :)
Pa ti trebas a ne ti momci,sad si napisao da treba pomoc kad je najvaznije..Zato sam ti i napisao sve ima svoj tok ..
Biti ce to dobro,vidjet ces :D
!

Avatar
Pacov
Postovi: 578
Pridružen/a: 20 okt 2010, 16:54
Lokacija: bugarska

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Pacov » 23 maj 2015, 15:46

bambus je napisao/la:
Pacov je napisao/la: Ako će biti postavljeno mogu vidjeti sa momkom koji je dizajnirao za ovu NGG. :)
Pa ti trebas a ne ti momci,sad si napisao da treba pomoc kad je najvaznije..Zato sam ti i napisao sve ima svoj tok ..
Biti ce to dobro,vidjet ces :D
Koji sam ja **** u svemu ovome ? Ne smatram se Robijašem već par godina,a sada mogu samo ispoštovati neke akcije.Vidio sam trud u cijeloj ovoj situaciji, i prije svega kulturan rad..zamjerka ide Robijašima koji su trebali zaista stati iza momaka,a ne da prvi krše bojkot..sam znaš da je to tako,to sam i ja upratio i gore spomenuo.
No,svejedno..ako se već radi,podrška i uradite kako treba a ne da stvara kontra efekt (kao ono svi na šugavicu neke godine)..
SDA BIH
BAKIRA NAJVOLIM
RADONCIC DOBAR

Avatar
bambus
Postovi: 4254
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bambus » 23 maj 2015, 15:52

Pacov je napisao/la: Koji sam ja **** u svemu ovome ? Ne smatram se Robijašem već par godina,a sada mogu samo ispoštovati neke akcije.Vidio sam trud u cijeloj ovoj situaciji, i prije svega kulturan rad..zamjerka ide Robijašima koji su trebali zaista stati iza momaka,a ne da prvi krše bojkot..sam znaš da je to tako,to sam i ja upratio i gore spomenuo.
No,svejedno..ako se već radi,podrška i uradite kako treba a ne da stvara kontra efekt (kao ono svi na šugavicu neke godine)..
Pa dobro nije ovo samo od Robijasa nego svih Zenicana.Svakako da se pojelo go*no sto se otislo na istok kao pojedinci,to se slazem.Nadam se da protiv Zelje nece biti toliko ni simpatizera,a siguran sam da Robijasa nece biti.Ma to sugavica,podmazimo skrip itd itd to je kod navijaca normalno,klasicno navijacko prepucavanje..kod njih ide svi u cernobil i smrdograd kod nas je sugavica itd itd itd ... :)
!

DdIiNnOo
Postovi: 648
Pridružen/a: 31 mar 2009, 20:31
Lokacija: 25/05/2011
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la DdIiNnOo » 23 maj 2015, 16:19

Bitni su rezultati i titule , al nesto sto je mozda i jos bitnije je transparentnost kluba i zdrava atmosvera u klubu , okolo kluba u gradu ! Ako to imamo , ostalo ce doci vremenom !
Mora se ici do konacnog cilja , na dobrom smo putu ;)

ZA Celik#
Čelik do bagro

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 25 maj 2015, 16:45

Rastemo, borimo se, ne predajemo se! ;)

Nadzorni odbor podržao prijedlog novog statuta

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 26 maj 2015, 23:10

Nastavljamo bojkot ali smo uz Čelik i u zadnjoj utakmici sezone!

Okupljanje kod Turske česme na Kamberovića polju od 15:30 h, šetnja u korteu kroz grad, navijamo i bodrimo Čelik ispred stadiona. Ne očekujemo samo navijače već i sve ostale simpatizere, građane, djevojke, omladinu, penzionere i one koji vole naš klub.

Ako ste bili u prilici da razmišljate kako pomoći, kako podržati, ovo vam je prilika...

Naša borba naš je spas!

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.