Inicijativa ZA ČELIK

Moderatori/ce: insider,Pasha

Avatar
celikovacZE
Postovi: 21
Pridružen/a: 18 okt 2015, 09:44
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la celikovacZE » 19 okt 2015, 16:53

neznam što bolić nije bio. možda je imao posla a i sumljam da ga organizatori nisu pozvali. ipak je on naše največe ime posle rata. igrao u velikim klubovima dao manćesteru go i da ne govorim kolko je bijo dobar u reprezentaciji. kad sam bijo u turskoj gdje god spomenem bolića svi ustaju i čestitaju. za me je legenda
S ČELIKOM TUGUJEM, ČELIKU SE RADUJEM
*LALIĆ * BUZA * HAJDUK * BOLIĆ * HIBIĆ * ŠABIĆ *
=====L*E*G*E*N*D*E__M*O*G*A__K*L*U*B*A=====

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bagra » 19 okt 2015, 22:25

Pozdravi Babino u ime Sabica i Bolica
Limvo Likce

Fudbal
Postovi: 863
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Fudbal » 11 nov 2015, 09:19

Cao momci.. Ima li neko ko je upucen u ovu org da mi se javi na pp imam pitanje za njega :)
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Przunjer » 11 nov 2015, 10:02

Fudbal je napisao/la:Cao momci.. Ima li neko ko je upucen u ovu org da mi se javi na pp imam pitanje za njega :)
Ako ti se niko drugi nije javio, pitaj na pp šta te zanima.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la KenoRob » 10 feb 2016, 15:35

http://www.zacelik.org/prijedlog-rjesen ... ik-zenica/

Ogromna stvar ako bi se sazvao ovaj sastanak. Gradska uprava je izrazila spremnost kao sto ZaCelik pise samo sto kasni to sazivanje sastanka kao uobicajeno ali eto raduje da su se sve 4 strane (ukljucujuci ZaCelik) sastale, pricale, imaju se konkretni prijedlozi i sarnilo se nesto na papir.

:tokralju:

Avatar
Steelman
Postovi: 1999
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Steelman » 10 feb 2016, 16:08

Volja je na neki način izražena sa svih strana, ali vidjet ćemo veoma brzo hoće li se strane pridržavati svojih datih riječi i obećanja. Sastanak se već trebao desiti i nadamo se da će skontati da od zavlačenja više nema ništa. Ovaj prijedlog svima odgovara!

- Grad je ponudio svoju pomoć i navedenu godišnju cifru, te je prijedlog urađen u sklopu toga;
- na klubu ostaje da usvoji novi statut i svjesni su da su na rubu, da drugačije neće moći;
- navijači se vraćaju kad se riješi pitanje reprograma i usvoji novi statut, a jedno bez drugog ne ide;

Ostali dugovi koje klub ima će se takođe rješavati čim prije, imaju neke ideje, ali dug prema Poreznoj upravi je prioritet te ako Grad pristane na rješenje i račun će bit odblokiran, a to je već naznaka da klub kreće normalno poslovati.

Iskreno, lično im ne vjerujem dok očima ne vidim i ovo se veoma lako može raspast ako nisu bili iskreni. Znat će se brzo, jer odugovlačenja više ne smije biti. U slučaju da nastave s tom praksom ili ne pristanu, gašenje je veoma blizu i sigurno će imat masu ispred institucija u vidu protesta, jer pokušavali smo bit konstruktivni kroz ovaj sav period i konstantno nailazili na opstrukcije. Ipak, nismo podlegli već naprotiv pokazali karakter i došli smo do momenta kad je moguće izvest Čelik iz krize, a sad je sve do njih.

Zapamtite, ovo je borba svih nas za Čelik kakav Zenica zaslužuje. Biti ili ne biti!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la BadrHari » 10 feb 2016, 16:14

Svaka cast za NGG. Ovako mladim i marljivim ljudima bih povjerio sve funkcije u klubu, bez straha da ijedna marka bude pronevjerena.
Sinovi čeličnog grada :bow:
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

Avatar
Steelman
Postovi: 1999
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Steelman » 10 feb 2016, 16:24

I Robijaši 1988 Zenica rade svoj dio, najbitnije je da razmišljanjem sve više postajemo jedno tijelo i zbog tog možemo bit ponosni što taj mentalitet lagano dižemo na viši nivo. Ima tu još mnogo prostora za napredak, ali... Sve za Čelik, ništa zauzvrat osim sretne Zenice!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la RZ88Adnan » 16 jul 2016, 00:07

Imal šta novo,protesti i to?
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la badblueboylivno » 21 sep 2016, 20:36

Dokud ste stigli s inicijativom, ima li ikakvih pomaka, ima li išta pozitivno? Kakvo je mišljenje raje?

Vidim da se baš dugo nije pisalo. Ako vlada bojkot kluba (odnosno uprave, danas ispada da je uprava = klub), ova tema bi morala biti aktivna.
Hayley <3

Avatar
samocelik
Postovi: 5930
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la samocelik » 21 sep 2016, 21:46

Ovako ukratko ću pokušati opisati. Naš stav je jasan. Reprogram duga i novi statut. Bojkot je tu još uvijek. Klub, uprava i skupština kluba koju mahom čine članovi koji su prijatelji SDA, rade na raznoraznim fintama da se eskivira sve to. Izbori su 2.10. i to bi moglo mnogo Čeliku značiti. Imaš partije i nezavisne kandidate koji su izabrali jednu odnosno drugu stranu. Ja lično nemam pojma šta će biti i kako će biti kako god izbori prošli, ali znam da iskreni navijači Čelika će dati sve od sebe da vrate Čelik, da vrate makar zdrav klub i kolektiv.
Nadam se da ćemo jednog dana opet imati priliku igrati neki memorijalni turnir,kao što je bio Jasmin Hajduk, pa da u Zenici ako ništa zaigraju protiv zdravog Čelika zdrav Dinamo i tako dalje.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Przunjer » 22 sep 2016, 12:11

badblueboylivno je napisao/la:Dokud ste stigli s inicijativom, ima li ikakvih pomaka, ima li išta pozitivno? Kakvo je mišljenje raje?

Vidim da se baš dugo nije pisalo. Ako vlada bojkot kluba (odnosno uprave, danas ispada da je uprava = klub), ova tema bi morala biti aktivna.
Piše se na drugoj temi.

Pokušali smo preko skupštine gdje je kadar SDA stranke preko predsjednika tog tijela i svojih stranačkih kolega, maksimalno blokirao promjene.
Zatim preko Radne grupe kojom su uslovljavali daljne "pregovore", a koja je inicirana od SDA poslušnika u kojoj na kraju i jesu bila dva stranačka igrača od pet članova. Smisao rada Radne grupe: smirivanje situacije i kupovina vremena, što je kasnije predsjednik skupštine i priznao.
Kako je klub ostao bez predsjednika Skupštine i članova Upravnog odbora, oformljen je Komitet za hitnost (sa svih 5 članova SDA stranke) kojem su se ponudila rješenja. Zauzvrat smo dobili nuđenje funkcija i procenata umjesto konkretnih djela.
Kasnije idemo prema vrhu Grada kojim diriguje SDA što rezultira raznim praznim obećanjima i kupovinom vremena.
Ideja se pokušala progurati na Gradsko vijeće (gdje većinu opet ima SDA) što je odbijeno pod argumentima da zahtjev nije pravilno napisan.
Iza toga pravimo velike proteste sa preko 5 000 građana i šaljemo otvoreno pismo Gradskoj upravi da se očituje o našim već prethodno bezbroj puta dostavljenim zahtjevima na što reaguju šutnjom.
U međuvremenu Čelik ne može pronaći novi Upravni odbor te klubom počinje direktno upravljati "stručni saradnik za Sport" - desna ruka v.d. gradonačelnika Grada (SDA obojica).
Nakon što nastavljamo s bojkotom i pritiscima, ali i zbog katastrofalnih rezultata kluba, dobivamo poziv od ove dvojice iznad s obećanjima da će ispoštovati naše zahtjeve i da ulazimo u pregovore kako bismo dogovorili detalje. Međutim, staje na tom. Opet, kupovina vremena do izbora.

Ovo ti sve pišem da bi i ti i ljudi koji čitaju lakše mogli shvatiti našu trenutnu inicijativu: poziv ljudima na izlazak na lokalne izbore s ciljem smjene ili barem umanjenja moći vladajuće (i Gradom i Klubom) stranke SDA. Vjerujem da ti je jasno zašto.

U međuvremenu je održano desetine sastanaka, hiljade radnih sati, druženja, koncert, svečana akademija, šetnje, protesti, sklapanje poznanstava sa stranim organizacijama koje se bave sličnim pitanjima, malonogometni turniri, tekstovi, prozivanja, ukazivanja na probleme, itd.

Nakon 02.10. ćemo znati više, ali nam je svima idealna prilika za neminovne promjene, kako u gradu, tako i u klubu.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la badblueboylivno » 22 sep 2016, 12:50

Hvala obojici.

Vjerojatno je vaša inicijativa, kao i moja ZZD, etiketirana kao ekipa rušitelja države i ulica koja ne može voditi klub. :mrgreen:

Šteta, imate fantastične uvjete za bit top klub, a ustvari nemate ništa. Nadam se prolasku vaših zahtjeva, promjenama u klubu i hepiendu, makar morali proći kroz drugu ligu.
Hayley <3

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la RZ88Adnan » 22 sep 2016, 22:26

badblueboylivno je napisao/la:Hvala obojici.

Vjerojatno je vaša inicijativa, kao i moja ZZD, etiketirana kao ekipa rušitelja države i ulica koja ne može voditi klub. :mrgreen:

Šteta, imate fantastične uvjete za bit top klub, a ustvari nemate ništa. Nadam se prolasku vaših zahtjeva, promjenama u klubu i hepiendu, makar morali proći kroz drugu ligu.
Hvala na podršci,uvijete kakve niko nema u BiH,nama ne smeta ni 4. Kantonalna liga,samo da istjeraju mafiju,pokušat na izbore i nadat se boljem.
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

zenicanin
Postovi: 1288
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la zenicanin » 23 sep 2016, 12:25

Vidim obavljeni su pregovori s strankama,nezavisnim kanditima...Sve je to ok i podrzavam sve to ali zasto je obavljeno i sa Fuadom Kasumovicem?On je par puta prozivan i za dugove i za razne radnje oko Čelika u prošlosti.Ako može neka mi neko objasni,pošto vidim kupi mnogo poena na Čeliku?
http://www.zurnal.info/novost/19727/tuz ... u-nk-celik

Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la mchadesh » 23 sep 2016, 12:53

Na stranu sve nezavisni, neobično je da neko izade iz partije kao sto je sda i da se skroz ogradi od radnji iste. Pogotovo što je i sam bio u prilici da utječe na sudbinu Čelika. Nažalost i nema nekog izbora (doduše i ne pratim puno) pa oni koji odaberu njega, odabrali su nadu da će se držati riječi i stati na stranu Čelika kao simbola grada i svega što on jest. Opravdano ili ne, ne znam. Vjerovatno nije jer po meni je malo kasno čekati kampanju da bi se oglasio povodom nečega. Mogla se i u februaru odabrati strana kad smo napravili protest. Preko 5000 ljudi, nije to malo glasova.
Izaći se na izbore mora ali bit će teško promijeniti sistem, nije problem samo jedan čovjek.

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la RZ88Adnan » 23 sep 2016, 23:32

zenicanin je napisao/la:Vidim obavljeni su pregovori s strankama,nezavisnim kanditima...Sve je to ok i podrzavam sve to ali zasto je obavljeno i sa Fuadom Kasumovicem?On je par puta prozivan i za dugove i za razne radnje oko Čelika u prošlosti.Ako može neka mi neko objasni,pošto vidim kupi mnogo poena na Čeliku?
http://www.zurnal.info/novost/19727/tuz ... u-nk-celik
Ni meni nije jasno,on je bio u SDA i izašao pred izbore kao zbog rahmetli Huse
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Przunjer » 12 jan 2017, 10:17

Bojkotom se neće ništa postić :rol:

Ključaj temu, više nam neće trebat :kafa:
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Pasha » 12 jan 2017, 10:38

Da Bog da nam nikad vise ne trebala...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.