Inicijativa ZA ČELIK

Moderatori/ce: insider,Pasha

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la macak_ » 05 mar 2015, 10:14

Ovaj korak je samo pokretanje s mrtve tacke i otvaranje kluba eventualnim investitorima i gradjanima zenice.
I ako od ovoga ne bude nista, bice samo do nas gradjana zenice i svih onih koji su htjeli biti dio kluba. Bitno je da smo pokusali i da se pokusava nesto promijeniti i nesto unaprijediti.
Ako situacija i sa ovim statutom ostane ista, onda bolje nismo ni zasluzili. Nakon ovoga niti jedan privatnik ili bilo koji jaci covjek u zenici nece imati alibi sto ne zeli uloziti u klub. Nakon ovoga mnogi ce pokazati svoje pravo lice i celik ce prestati biti politicka marioneta preko kojeg ce pojedini lokalni mocnici skupljeti jeftine poencice kod vladajuce stranke.

PS. Flash, welcome back ;)
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Pacov
Postovi: 578
Pridružen/a: 20 okt 2010, 16:54
Lokacija: bugarska

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Pacov » 05 mar 2015, 11:53

bagra je napisao/la:Svi mediji su dobili saopstenje, samo sportsport i klix nisu objavili, ne znam zasto, mozda oni ne misle da je ovo nesto ozbiljno, ali vrlo brzo ce skontati da jest.
Samo su ZB, ****, Avaz i neki Vecernjak objavili. Ne pije vodu to 'sarajevski' jer su Avaz i **** isto sarajevski :D
SDA BIH
BAKIRA NAJVOLIM
RADONCIC DOBAR

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la macak_ » 05 mar 2015, 11:59

Treba biti svjestan da ovaj model ima i svoje lose stvari, u smislu da sada moze doci Seki i iskesirati 200.000 maraka i imati vecinski dio u skupstini i onda nam se svima najebati mame. Naravno, i na to treba biti spreman..
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 05 mar 2015, 12:27

macak_ je napisao/la:Treba biti svjestan da ovaj model ima i svoje lose stvari, u smislu da sada moze doci Seki i iskesirati 200.000 maraka i imati vecinski dio u skupstini i onda nam se svima najebati mame. Naravno, i na to treba biti spreman..
Model kupovine upravljačkih uloga kao vid sticanja dodatnih sredstava za funkcionisanje kluba nije obavezan. On se MOŽE pokrenuti AKO se članovi kluba odluče na to. Kao što piše u predstavci razvojnog plana na stranici, klub ima potencijal da djeluje i bez toga ako se svi mehanizmi tog plana implementiraju kako su i zamišljeni.

Čitava procedura oko upravljačkih uloga je detaljno razrađena u posebnom dokumentu i ide prvenstveno u korist članova kluba, tj. malih ulagača što ne znači da ni veliki ulagači ne mogu uzeti učešća.

Ipak, ta navedena cifra od 200.000 KM je toliko minorna u čitavom sistemu da će se teško zloupotrijebiti. Npr. u najgorem slučaju bi bilo ko ko uloži toliko novca imao tek preko 10% glasova. I džaba mu bilo kakvi potezi ako se ostalih 85-90% ne slaže. ;)

Naš Čelik nije klub koji vrijedi k'o kikiriki kao što je njihov već ozbiljan brend sa armijom članova! :bih:

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Steelman » 05 mar 2015, 12:44

S druge strane, ako misliš da neko dođe s parama i kupi ljude iz skupštine bez navedene pretvorbe u komisiju slijedi da je previše rizično ulagati tu sumu novca, a da ti ne garantuje rezultat kakav želiš.

Hipotetički, dođe neko s 200.000 maraka i počne kupovat ljude, pa evo da svakom iskrešira po 500 maraka, imat će 400 svojih ljudi. I opet postoji mogućnost da se grad digne zbog takvih manipulacija i da na nekih normalnih 500 ljudi, još toliko ih kupi i u tom slučaju imaš 1000 iskrenih i 400 prodanih. I da imaš pola iskrenih pola prodanih opet je previše rizično, a nikad nećeš moći kupiti više glasova od onih iskrenih. Isto tako, vjerujem da bi i bilo ljudi koji bi uzeli te pare, ali stvorio bi se još veći inat kod onih koji ne bi ni pod razno. Previše rizično baciti nekom pare u taj bunar.

Ne treba o tom razmišljati, jer ko uspije ovakav dostupan i transparentan sistem iskoristiti za lične interese svaka mu čast. Zbog tog, skupština uređena po članskom modelu se pita za ključne stvari. Kako Zenica odnosno njeni građani, navijači i simpatizeri u sklopu demokratskih procesa odluče tako će i biti. Ne može poštenije, pa ako se ovo uspije zloupotrebiti bolje nismo ni zaslužili. Ljubav za Čelik, lokal patriotizam, vrijeme je to pokazati.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la mchadesh » 05 mar 2015, 12:46

Je li počela pressica, ima li kakvih informacija? :D

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la macak_ » 05 mar 2015, 12:50

Ma razumijem ja to, vise mi je onako kroz glavu proslo i drago mi je da se o tome razmisljalo ;)
Mada, sada da neko u klub donese 200.000 km, oni bi mu dali i guzice i stadion i igrace i sve..
Pravda za flash-a!!!

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la kad_kako » 05 mar 2015, 12:57

mchadesh je napisao/la:Je li počela pressica, ima li kakvih informacija? :D
Presica je u subotu, u 12h, u hotelu Inter.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la AllGunsBlazing » 05 mar 2015, 13:08

Znaci jedna osoba moze imati maksimalno jedan glas bez obzira na kolicinu koliko da?

Recimo hipotetski neko da 120(tj. za dva glasa) da li se to vodi kao 60 za glas i 60 za klub, ili ta osoba ima u glasanju dva glasa?
Celik!3,2,2.

Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la mchadesh » 05 mar 2015, 13:16

kad_kako je napisao/la:
mchadesh je napisao/la:Je li počela pressica, ima li kakvih informacija? :D
Presica je u subotu, u 12h, u hotelu Inter.
Moja greška :D nisam obratio paznju na datum, samo vrijeme.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 05 mar 2015, 13:39

AllGunsBlazing je napisao/la:Znaci jedna osoba moze imati maksimalno jedan glas bez obzira na kolicinu koliko da?

Recimo hipotetski neko da 120(tj. za dva glasa) da li se to vodi kao 60 za glas i 60 za klub, ili ta osoba ima u glasanju dva glasa?
Netačno. 1 član - 1 glas. Platiš članarinu i to je to, imaš 1 glas. Do tebe je ako klubu želiš pokloniti 50.000 KM ali i dalje ostaješ na 1 glasu.

Prodaja upravljačkih uloga je druga faza koja se ne mora nikad ni ostvariti. Članovi kluba će odlučiti da li to žele ili ne, sistem je već postavljen kako bi to izgledalo. Tada skupštinu ne čine svi članovi, nego samo članovi koji su pored članarine kupili i upravljačke uloge koji su npr. 500, 1000 ili 5000 KM (zasebna komisija bi odredila pravu cijenu jednog uloga). Pa do tebe je onda hoćeš li kupiti 0, 1 ili 243 uloga. ;)

ALI, neka temeljna pitanja opstojnosti kluba i dalje ostaju u rukama osoba koje nemaju novca za investiranje ali plate članarinu.

Dakle osnov je članski sistem "1 član - 1 glas". A prodaja upravljačkih uloga je samo dodatak koji se može pokrenuti, a i ne mora.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la AllGunsBlazing » 05 mar 2015, 14:46

Pa onda nema brige da neko nekoga moze izmanipulisati. Kao sto vec ranije rekoh, ako nas 1000 nema koji hoce zdrav Celik onda nas i treba ugasit.
Celik!3,2,2.

Kalasnjikov
Postovi: 91
Pridružen/a: 25 nov 2011, 00:44
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Kalasnjikov » 05 mar 2015, 14:59

Mi u Hrvatskoj smo vas također popratili.

http://www.****.net/**** ... PhfmSwRRPd" onclick="window.open(this.href);return false;

Pratimo sve klubove s socios modelom.

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la tale07 » 05 mar 2015, 15:02

napokon fine vijesti vezane za celik :salut:

:tokralju:

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la KenoRob » 05 mar 2015, 15:27

Zamolio bih sve ljude da prvo detaljno procitaju prijedlog statuta pa onda komentarisu ili da postave pitanje ukoliko nesto ne razumiju itd itd....ja nisam detaljno procitao sve jer jos nisam stigao. dosao sam negdje do 20og clana ali vidim da se vec dosta bunca naokolo. vec sad mogu reci da ce ovo biti jedan jedinstven statut kluba koji nije kao Sarajevski ali se automatski sve moze promjenit ukoliko clanovi/skupstina to izglasaju. prvo po prvo ovaj se statut treba usvojit pa tek onda preci na djelo. ovo je prvi put da se nesto konkretno uradilo i vise niko, niko, ama bas niko nema razloga da se protivi osim ako je dusman Celika. nema vise izgovora simpatizera, navijaca, privatnika, obicni fizicki lica. ovi ljudi imaju viziju i napravili su jedan prijedlog koji sad mi svi moramo pogurat milom ili silom. moja zelja je da masa ljudi odlucuje za Celik a ne nekoliko poltrona koje je Zenica uvijek imala i imat ce ali isto tako Celik ima masu i imat ce ako se bude radilo ispravno.....javim se opet kad detaljno procitam sve

ps: u ovoj prvoj fazi najvaznije je da se ljudi edukuju svi svi svi prijatelji, familija, komsije. ljudima ce biti tesko promjenit misljenje o Celiku jer nas je unistavao godinama ali ovaj novi statut je svojstven mehanizam koji garantuje protekciju sam po sebi jer je u pitanju masa...to treba utuvit ljudima u glavu i zato su bitne ove press konferencije itd; mediji; forumi; razgovori

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Convicts1988 » 05 mar 2015, 15:33

Ja ću svaki dan ako treba napisati ovdje, i svakom ću od svojih ponavljati, MORAMO stati iza ovoga u masovnom broju, kad kažem "stati", mislim na to da se ide na svaki sastanak na koji se može ići, na gostovanja ići u mnogo masovnijem broju, to je sada najbitnije u ovom periodu ispred nas . Pokažimo se sada kada najviše trebamo našem klubu, svi moraju da se dignu, od 10 - 70 godina, svi zeničani, svi Robijaši !
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Eborg » 05 mar 2015, 16:09

Kalasnjikov je napisao/la:Mi u Hrvatskoj smo vas također popratili.

http://www.****.net/**** ... PhfmSwRRPd" onclick="window.open(this.href);return false;

Pratimo sve klubove s socios modelom.
Hvala ****! :thumbup:

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Nimla_RZ » 07 mar 2015, 10:28

Nadam se da će danas novinari u što većem broju popratiti ovu press-konferenciju.
Čelik Zenica 1945

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la Convicts1988 » 07 mar 2015, 10:38

Nimla_RZ je napisao/la:Nadam se da će danas novinari u što većem broju popratiti ovu press-konferenciju.
Vidjet ćemo hoće li danas ss popratit ovo, nisu ništa pisali o ovoj inicijativi,
a recimo imaju svakodnevno vijesti tipa " Sve djevojke Ronalda kroz karijeru" .

Ako slučajno ni danas ne prenesu ništa, ja napuštam ovaj njihov forum, ide dislike i ne čitam dušmane .

Za Čelik !
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

bagra
Postovi: 551
Pridružen/a: 18 jul 2011, 14:13
Kontakt:

Re: Inicijativa ZA ČELIK

Post Postao/la bagra » 07 mar 2015, 15:19

Convicts1988 je napisao/la:
Nimla_RZ je napisao/la:Nadam se da će danas novinari u što većem broju popratiti ovu press-konferenciju.
Vidjet ćemo hoće li danas ss popratit ovo, nisu ništa pisali o ovoj inicijativi,
a recimo imaju svakodnevno vijesti tipa " Sve djevojke Ronalda kroz karijeru" .

Ako slučajno ni danas ne prenesu ništa, ja napuštam ovaj njihov forum, ide dislike i ne čitam dušmane .

Za Čelik !
Evo objavili su :D :D
Limvo Likce

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.