Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Moderator/ica: rio_Ferdy88

BSBosna
Kontakt:

PostPostao/la BSBosna » 12 nov 2015, 00:49

Neznam gdje drugo mogu ovo postaviti, ali imam pitanja sto se tice nase sportske nacionalne selekcije.

Koliko mi imamo reprezentativnih ekipa u ovim sportima? Ovo je list od kojih trenutno znam da imamo koji igraju kompetitivne igre/utakmice za turnire, ali staviti koje god fale i nedostaje pa da znam sta nisam jos racunao. Tesko je pronaci informacije za ove ostale sportove i ekipe koje nisu bas u istom popularnosti ko nase fudbalske i kosarkaske reprezentacije. Hvala vam. :)

Fudbal:
Musko: 'A', U-21, U-19, U-17, Olimpijska-Mediteranska, Futsal
Zensko: 'A', U-19, U-17

Kosarska:
Musko: 'A', U-20, U-18, U-16
Zensko: 'A', U-20, U-18

Rukomet:
Musko: 'A', U-18
Zensko: ???

Odbojka:
Musko: 'A' (?), Sjedeci odbojka
Zensko: 'A' (?)

Ragbi:
Musko: 'A', 'A' 7s (?)

Hokej:
Musko: 'A'

Tenis:
Musko: Davis Cup ekipa
Zensko: Fed Cup ekipa

BSBosna
Kontakt:

PostPostao/la BSBosna » 13 nov 2015, 07:17

Moze l' ko pomoci?

Ethel
Kontakt:

PostPostao/la Ethel » 23 dec 2015, 15:51

BSBosna je napisao/la:Moze l' ko pomoci?

Ima i kosarka u kolicima, postali su ovo ljeto prvaci C divizije i plasirali se u B..
Gdje postoji Sloboda – tamo je moja zemlja.
Pricace ti da se ona gasi, ti sto nikad nisu tako sjali.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.

spursman
Kontakt:

PostPostao/la spursman » 14 jan 2016, 12:12

Zar ne postoji reprezentacija u vaterpolu, pa čak i Malta igra na EP, a mislim da bi se u Hrvatskoj i Srpskoj ligi mogli naći igrači koji vuku korijene iz BiH da se napravi solidna reprezentacija pa čak i olimpijska jer se ovaj sport ne igra u puno zemalja.
audere est facere!

SGD53
Kontakt:

PostPostao/la SGD53 » 15 jan 2016, 13:55

U ragbiju imaš seniorsku reprezentaciju mušku u rugby XV, to je ovaj ragbi koji je popularaniji tu igramo u diviziji 2C, trenutno smo prvi na tabeli i tako će i ostati ali ćemo ostati u istoj diviziji jer se radi reforma takmičenja pa će se naša divizija i divizija iznad 2B spojiti (primjera radi Srbija igra u diviziji 2B).

Imamo U-18 mušku ragbi XIV reprezentaciju koja igra 2D diviziju (posljednju), bili su drugi na EP prošle godine u Andori.

U ragby sevens (olimpijska verzija) imamo mušku i žensku seniorsku reprezentaciju.
Muška reprezentacija je ove godine osvojila drugo mjesto u diviziji C i plasirala se u diviziju B, gdje je osvojila 10 mjesto i izborila opstanak i naredne sezone.
Ženska reprezentacija ove godine nije učestovala na EP, ali sljedeće godine se vraćaju na scenu.

U hokeju na ledu imamo mušku reprezentaciju, ali hokej nam je u katastrofi zbog nepostojanja ledene dvorane i zbog skupe cijene leda (sat vremena 340+PDV) pa vi vidite...

Imamo i reprezentaciju u boćanju (nije olimpijski sport ali je bio pokazni) koja učestuje na svjetskim i evropskim prvenstvima, inače Evropska boćarska federacija ima 22 članice.

U odbojci imamo aktivne muške i ženske seniorske i juniorske reprezentacije, dok je muška kadetska aktivna (ženska već par godina nije učestovala nigdje).

U stonom tenisu imamo aktivne sve reprezentacije, seniorsku, juniorsku, kadetsku i u muškoj i ženskoj konkurenciji.

To je što ja znam.
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 21 jan 2016, 23:59

zna li se kad ce se vise konacno formirati vaterpolaska reprezentacija, nakon one prijateljske protiv japana ja mislim nista vise neuradise....??
hvala

BSBosna
Kontakt:

PostPostao/la BSBosna » 22 jan 2016, 01:56

SGD53 je napisao/la:U ragbiju imaš seniorsku reprezentaciju mušku u rugby XV, to je ovaj ragbi koji je popularaniji tu igramo u diviziji 2C, trenutno smo prvi na tabeli i tako će i ostati ali ćemo ostati u istoj diviziji jer se radi reforma takmičenja pa će se naša divizija i divizija iznad 2B spojiti (primjera radi Srbija igra u diviziji 2B).

Imamo U-18 mušku ragbi XIV reprezentaciju koja igra 2D diviziju (posljednju), bili su drugi na EP prošle godine u Andori.

U ragby sevens (olimpijska verzija) imamo mušku i žensku seniorsku reprezentaciju.
Muška reprezentacija je ove godine osvojila drugo mjesto u diviziji C i plasirala se u diviziju B, gdje je osvojila 10 mjesto i izborila opstanak i naredne sezone.
Ženska reprezentacija ove godine nije učestovala na EP, ali sljedeće godine se vraćaju na scenu.

U hokeju na ledu imamo mušku reprezentaciju, ali hokej nam je u katastrofi zbog nepostojanja ledene dvorane i zbog skupe cijene leda (sat vremena 340+PDV) pa vi vidite...

Imamo i reprezentaciju u boćanju (nije olimpijski sport ali je bio pokazni) koja učestuje na svjetskim i evropskim prvenstvima, inače Evropska boćarska federacija ima 22 članice.

U odbojci imamo aktivne muške i ženske seniorske i juniorske reprezentacije, dok je muška kadetska aktivna (ženska već par godina nije učestovala nigdje).

U stonom tenisu imamo aktivne sve reprezentacije, seniorsku, juniorsku, kadetsku i u muškoj i ženskoj konkurenciji.

To je što ja znam.

Imas li kakvi informacija za koje turnire se takmicuju odbojkaske, stonoteniske, i bocarske reprezentacije?

Vidim na bocarsksi savezov stranicu da reprezentacija se sprema za SP u Rijeku ovog septembra ali nemogu nigdje da nadjem informacije o tome osim na ovaj link, znas li ti o cemu se prica? http://bsavez-bih.com/?p=546

SGD53
Kontakt:

PostPostao/la SGD53 » 22 jan 2016, 22:09

Što se Odbojke tiče tu Seniorske reprezentacije (muška i ženska) igraju kvalifikacione turnire za nastupe na Evropskim turnirima, zadnji put je to bilo za 2015-u i mislim da su u svojim grupama bili zadnji, mlađe kategorije igraju razna međunarodna takmičenja i Balkanijadu, za evropsko prvenstvo ne znam.

Senori i seniorke u stonom tenisu igraju Evropska i Svjetska prvenstva, na Svjetskom prvenstvu smo bili oko 40-og mjesta mislim u Japanu, a na Evropskim je to isto nekako blijedo (jedne godine nismo otišli jer nismo imali para), igraju se i razna međunarodna takmičenja i razni turniri, mlađe kategorije su redovni učesnici Balkanijada i upravo su u toku zimske pripreme za mlađe reprezentacije
http://www.stsbih.com.ba/index.php/406- ... -selekcija

Što se boćanja tiče Svjetsko Prvenstvo je bilo u Rijeci prošle godine učestovale su 33 reprezentacije, naši nisu osvojili ni jednu medalju ali su imali solidan uspjeh, na Evropskom prvenstvu su mislim osvojili neke medalje a inače 2007 godine je u Grudama bilo Svjetsko Prvenstvo u boćanju,a u Grudama se redovno odžavaju razna međunarodna takmičenja u tom sportu, evo galerija slika sa SP 2007 http://www.fiboules.org/v1/index.php?pa ... iew&key=32
Inače što se tiče boćanja tu su Francuzi najjači i osvajaju sve redom, nekad im Hrvati ili Talijani nešto uzmu, tako da je i službeni jezik boćanja Francuski i većina dokumenata su na francuskom pa mi baš i nije lako tražiti.
U toku je i kampanja da se boćanje proglasi Olimpijskim sportom za OI 2024, naravno Francuzi su pokretači kampanje no mislim da ne bi bilo zgoreg da i mi pomognemo http://www.boules-sport.org/
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

FoSte95
Kontakt:

PostPostao/la FoSte95 » 19 avg 2016, 19:23

za vaterpolo sam čitao da ima savez a repka je u nastajanju jer ima samo 3-4 aktivna kluba iz BiH (dva u Sarajevu, Banja Luka i Neum). Glavni je problem što se para nema za okupljanja a inače nudili su se treneri iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore da budu selektori reprezentacije i da se ta priča zakotrlja ali nemaju para u savezu da ih plaćaju.
U jednom sarajevskom timu ima oko 100 dječaka da trenira pa ćemo valjda za 3-4 godine dobiti repku i u vaterpolu.
Idealan je to sport za imati dobre rezultate jer malo država igra ozbiljno vaterpolo jedino komše, mađari i italijani su pravo nafurani na to :D
Posla nema, para nema, a kad ce ih biti ne zna se. Uglavnom PARA NEMA

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 06 sep 2016, 13:22

Izgleda formira se vaterpolo repka. :bih:

Bosna i Hercegovina dobit će i zvanično vaterpolo reprezentaciju.

Vaterpolo reprezentacija BiH nastupit će krajem septembra na turniru ‘Sarajevo Champions challenge’, na kojem će pored naše reprezentacije nastupiti Jadran iz Splita, Primorac iz Kotora i Crvena Zvezda iz Beograda.

Tako će se bh. vaterpolisti po prvi put u historiji takmičiti protiv drugih klubova u takmičarskim utakmicama.

Za ovakav rasplet je bilo potrebno stvoriti nekoliko preduslova, a prije svega je bilo neophodno formirati Vaterpolo savez BiH, kao i pokrenuti takmičenja koja bi služila kao filter za formiranje reprezentacije.

Igrače za ovaj turnir odabrat će trener VK Banja Luka Slobodan Grahovac, koji bi kako se čini trebao biti i selektor BiH u narednom periodu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 06 sep 2016, 14:44

Unofficialpage je napisao/la:Izgleda formira se vaterpolo repka. :bih:

Bosna i Hercegovina dobit će i zvanično vaterpolo reprezentaciju.

Vaterpolo reprezentacija BiH nastupit će krajem septembra na turniru ‘Sarajevo Champions challenge’, na kojem će pored naše reprezentacije nastupiti Jadran iz Splita, Primorac iz Kotora i Crvena Zvezda iz Beograda.

Tako će se bh. vaterpolisti po prvi put u historiji takmičiti protiv drugih klubova u takmičarskim utakmicama.

Za ovakav rasplet je bilo potrebno stvoriti nekoliko preduslova, a prije svega je bilo neophodno formirati Vaterpolo savez BiH, kao i pokrenuti takmičenja koja bi služila kao filter za formiranje reprezentacije.

Igrače za ovaj turnir odabrat će trener VK Banja Luka Slobodan Grahovac, koji bi kako se čini trebao biti i selektor BiH u narednom periodu.

dakle po vašoj ideji, sada pokupiti otpatke sa balkana, uzeti rudića za trenera i pravac tokio
jedini problem je da rudić ne radi za kestenje sa vilsonovog nego za lovu :mrgreen:

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 06 sep 2016, 14:48

Ne znam ja to, valjd imaju lovu dok hoće formirat. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 06 sep 2016, 14:57

Unofficialpage je napisao/la:Ne znam ja to, valjd imaju lovu dok hoće formirat. :mrgreen:

poznavajući nas prije da je neko skonto način da formiranjem reprezentacije uzme lovu :mrgreen:

andro234
Kontakt:

PostPostao/la andro234 » 07 sep 2016, 15:18

Neka, cak i da pokupe ljude s ulice koji bazen nisu u zivotu vidjeli tesko mogu biti gori od Latvije

https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Men% ... Qualifiers

Gol razlika -222 u 6 utakmica :D :tokralju:

mchadesh
Kontakt:

PostPostao/la mchadesh » 16 feb 2017, 18:02

Sta su se oni, tusili svo vrijeme? :D

Razbojnik
Kontakt:

PostPostao/la Razbojnik » 17 feb 2017, 15:02

Mislim da ima dosta dobrih igraca u Hrvatskoj i Srbiji koji nisu reprezentativci, a imaju pravo natupa za BiH.
Tu bi se mogla napraviti jaka ekipa.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 feb 2017, 16:45

Ovaj sport je neprofitabilan, mi da uzmemo igrace iz Srbije i Hrvatske mogli bi i do olimpijskih igara dogurati, ali to je kratkog maha jer nema nikakvog profita, samo upumpavanje javnih novaca.
Nije jedna repka to radila, cak i klubovi, crnogorci su imali tri jaka kluba, svi su propali, srbi isto probali sa tri kluba i svi propali.

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.