Hokej - Reprezentacija BiH

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 12 feb 2014, 13:14

Bio sam u Zetri u subotu, defitivno odlicna stvar, pravila su nepoznanica za vecinu, nasi solidni, vidi se da im fali iskustva i uigranosti.
Golman Hare za 10. 8-)

Evo spiska igraca koji su igrali protiv Turske:

Haris Bečirbegović, Dino Pašović, Edis Pribišić – golmani; Mirza Hadžić, Amar Hadžihasanović, Kenan Korjenić, Boris Ljevak, Igor Ljevak, Anthony London, Admir Pilav, Denis Tiro – odbrana; Tarik Ćatović, Dino Čordalija, Omar Halilović, Kemal Haseta, Ermin Hasović, Mirzet Hodžić, Amar Lemeš, Nermin Logo, Haris Mrkva, Damir Nikulin, Mirza Omer, Dubravko Posavec, Matthew Salvati i Armen Velić – napad.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Megaloman » 13 feb 2014, 08:47

arfi je napisao/la:ove godine je prekasno za SP ali sledeču bi mogli igrat u 3.diviziji...tamo su bugari,gruzija,honk kong,luxemburg,s.korea i emirati...mislim da ne bi bili poslednji!
U pravu si za termin.
Iskreno, ja mislim da bi, uz nastavak rada ovakvim tempom te uz ta najavljena pojacanja iz dijaspore, imali realnu sansu da se odmah plasiramo u drugu diviziju (B skupina). Kvalitetom nam ne moze nijedna od tih reprezentacija parirati, jedino su fizickom spremom neki od njih ispred nas.
Meni ce biti vrlo interesantna ova prijateljska sa Kuvajtom jer ce igrati samo igraci iz nase lige. Tu cemo znati na cemu smo kada je domaci kadar u pitanju. Kuvajcani imaju ledenu dvoranu na raspolaganju citavu godinu i ulazu u hokej. Ali su kvalitetom ispod nasih hokejasa debelo, mislim na ove iz nase lige.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Adi_Zepce » 13 feb 2014, 13:14

Od igraca iz nase lige ne moze se puno ocekivati.Ti momci nemaju gdje trenirati,a prvenstvo se igra poput nekih termina kada se skupi raja onako za druzenje.Vecina prvenstva se odigra u balonu.Naravno za to nisu krivi ti momci ni hokejaski savez,ali jesu oni koji nam kroje sudbinu,a nemaju sluha ni zasto.
Ja znam da je prije par godina bila incijativa da se Skenderija pretvori u ledenu dvoranu,pa zasto se to ne uradi?.Nekome ocito nije u cilju da napredujemo u sportu.
Bilo bi jako lijepo imati dvoranu koja ce imati led oko 9 mjeseci godišnje,pa s vremenom da se recimo HK Bosna ukljuci u Natonal League (2.EBEL) jer prva je u ovom momentu prevelik zalogaj.Ipak,ni druga liga nije losa kada se vidi da tu imaju ekipe poput Maribora,Celje,Jesenice,Lustenau itd.
Austrijancima i Slovencima EBEL je zaista mnogo donio.Te dvije reprezentacije su usle kroz kvalfikacije na OI,a u EBEL-u i drugoj ligi danas se zaista igra kvalitetan hokej.Uz nesto ulaganja u jedan klub i jednu ledenu dvoranu nasa bi reprezentacija mogla u skoroj buducnosti da ima zapazene rezultate i da se na taj nacin hokej u BiH vrati na velika vrata.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

arfi
Postovi: 395
Pridružen/a: 20 jan 2013, 15:46
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la arfi » 25 maj 2014, 19:43

bosanska hokejska repka iduče godine če igrat na SP Div 3 u Turskoj :thumbup:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 maj 2014, 20:52

arfi je napisao/la:bosanska hokejska repka iduče godine če igrat na SP Div 3 u Turskoj :thumbup:
Da u Izmiru od 5-14 aprila iduće godine

Osim naše repke (kojoj bi trebali smisliti neki nadimak :mrgreen: ) igrat će Turska (koja je ispala iz Div 2 B), DPR Koreja (bila 2 ove godine o ovoj diviziji), Luxemburg (bio 3), Hong Kong (4), UAE (5) i Gruzija (6) :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Pirke » 27 maj 2014, 22:33

rio_Ferdy88 je napisao/la:
arfi je napisao/la:bosanska hokejska repka iduče godine če igrat na SP Div 3 u Turskoj :thumbup:
Da u Izmiru od 5-14 aprila iduće godine

Osim naše repke (kojoj bi trebali smisliti neki nadimak :mrgreen: ) igrat će Turska (koja je ispala iz Div 2 B), DPR Koreja (bila 2 ove godine o ovoj diviziji), Luxemburg (bio 3), Hong Kong (4), UAE (5) i Gruzija (6) :)
Ledeni Zmajevi. :)

Iz Song of Ice and Fire:
;)
slika
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 02 apr 2015, 10:53

Sutra kreće Svjetsko prvenstvo divizije 3 u Izmiru, na kome naša repka učestvuje prvi put nakon 2008 godine. Protivnici su gore spomenuti Gruzija, Turska, Luksemburg, Sjeverna Koreja, Hong Kong i UAE.

Sve tekme se igraju u Bornova Ice Sports Hall dvorani u Izmiru, kapaciteta 1751 mjesta.

slika

Raspored naše repke:

3 april: BiH- S Koreja u 13h
4 april: BiH-Turska u 20h
6 april: Hong Kong- BiH u 13h
7 april: BiH-Lux u 13h
9 april: Gruzija-BiH u 13h
10 april: BiH-UAE u 13h

Spisak pozvanih igrača:

http://stats.iihf.com/Hydra/476/IHM4760 ... _0_BIH.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 02 apr 2015, 11:58

Valjda možemo nekoga dobit. :D Ali dobro, samo da se ne ponovi horor iz Sarajeva kad nas Armenija napali s 15-16 golova, a prijenos bio na Hayatu. :urnebes:
Hayley <3

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Interista » 02 apr 2015, 18:36

Nisam upoznat ali da li mi imamo igraca koji igraju van Bih

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Otelo » 02 apr 2015, 19:07

Hoce biti gdje prijenos ?
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

SvenZ
Postovi: 137
Pridružen/a: 01 apr 2012, 18:48
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la SvenZ » 03 apr 2015, 09:24

Interista je napisao/la:Nisam upoznat ali da li mi imamo igraca koji igraju van Bih
Nemas nikoga van BiH radi IIHF-ovih pravila. Igrac mora minimalno 2 sezone odigrati u domacoj ligi da bi nastupao. Ali dobre vijesti su da je par igraca van BiH odigralo 2 sezone ovdje ali transfer karta koja je uradjena za te igrace postaje aktivna tek nakon 16 mjeseci.

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Megaloman » 03 apr 2015, 12:03

Da igraju svi koji su igrali protiv Turaka prosle godine (tada su mogli igrati i ovi sa strane sto sada ne mogu) uz jos 2-3 igraca koji su zainteresovani za nastup za nasu repku ali ih sprijecavaju ova retardirana pravila, nasa bi repka bila glavni favorit za prelazak u visu diviziju. Pregazili bi protivnike k'o plitak potok.
Ovako William Hill stavlja hendikep na Sj. Koreju na 15.5 golova razlike. To dovoljno govori o sansama nase repke. Jack Pot bi bio pobjeda protiv Gruzije, Hong Konga i mozda UAE.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la muamerc » 03 apr 2015, 12:07

Prenosi li iko? Ne bi to trebalo propustiti.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Pappy » 03 apr 2015, 15:17

Megaloman je napisao/la:Da igraju svi koji su igrali protiv Turaka prosle godine (tada su mogli igrati i ovi sa strane sto sada ne mogu) uz jos 2-3 igraca koji su zainteresovani za nastup za nasu repku ali ih sprijecavaju ova retardirana pravila, nasa bi repka bila glavni favorit za prelazak u visu diviziju. Pregazili bi protivnike k'o plitak potok.
Ovako William Hill stavlja hendikep na Sj. Koreju na 15.5 golova razlike. To dovoljno govori o sansama nase repke. Jack Pot bi bio pobjeda protiv Gruzije, Hong Konga i mozda UAE.
Pa i ne znam baš da li bismo bili glavni favoriti za prelazak. Nas je i tada Turska nabila. Svakako da bismo bili dosta jači nego sada, ali mislim ipak da bi Turci opet bili ispred nas daleko, pa Korejci, i da bismo mi tražili šansu da se nađemo ispred S.Koreje na neki način, al sumnjam da bismo bili glavni favoriti.

Srećno momcima, pa šta god da urade, bitno je da se hokej polako vraća. :cool:

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la DukeOfWellington » 03 apr 2015, 19:33

http://www.klix.ba/sport/tezak-poraz-bh ... /150403107
Repezentacija BiH u hokeju na svom premijernom nastupu na Svjetskom prvenstvu III divizije poražena je od Sjeverne Koreje rezultatom 13:0.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la muamerc » 03 apr 2015, 19:41

DukeOfWellington je napisao/la:http://www.klix.ba/sport/tezak-poraz-bh ... /150403107
Repezentacija BiH u hokeju na svom premijernom nastupu na Svjetskom prvenstvu III divizije poražena je od Sjeverne Koreje rezultatom 13:0.
Tesko pada kad se vidi ovakav rezultat ali i za ovo svaka cast momcima. S obzirom da treniraju na plocicama u toaletu ovo je jedan i vise nego dobar rezultat.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Otelo » 05 apr 2015, 12:19

Porazeni od Turske sa 11:0 i za sada smo jedina reprezentacija bez postignutog gola. Nadam se da ce momci makar postici gol i bio bih zadovoljan sa prvim nastupom a naredni put ce biti bolje :salut:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la SGD53 » 05 apr 2015, 17:35

S obzirom da nemamo ledenu dvoranu, nemamo finansiranje, pravo je čudo da postoji i reprezentacija. Lijepo je vidjeti da se hokej vraća, ali bez ledene dvorane koja će pružati uvjete 12 mjeseci u godini ništa od hokeja, klizanja i tako to. A mi ćemo ledenu dvoranu dobiti jedino kada bi sada neko gotovu donio i bacio negdje...
Nadam se da će momci makar jedan gol zabiti da ne bude da smo džaba otišli :D
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la GoRaN » 06 apr 2015, 16:44

Opet smo pokrili hendikep.

Hong Kong 8:0 BiH(prva trećina 5:0 :crazy: )

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2015, 12:51

Trenutno 1-1 protiv Gruzije, druga trećina.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.