BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 18:21

kobe24 je napisao/la:Slazem se, ima 10-ak kilograma viska
Šta napisa i osta živ :lol: :lol: :lol:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 feb 2017, 18:24

kobe24 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Mozemo se mi nadati dobrom i neizvjesnom mecu Damira sa Vavrinkom (ja bih najradije da ga Damke razbije), ali treba biti realan. Vavrinka gotovo da nema slabu tacku i igraci Damirovog nivoa njemu ne predstavljaju gotovo nikakvu prijetnju. Stan je trenutno daleko kvalitetniji od Delpa i on gotovo da nema loseg udarca. Delpo je na bekendu los, jer igra iskljucivo slajs, ali Svajcarac ima najubojitiji jednorucni bekend, kome lijek nisu mogli naci ni najbolji teniseri svijeta. Servis vrlodobar, forhend snazan, ravan i razarajuci. Jedina sansa je ovo sto ste vec pisali - Stan je sklon oscilacijama i obicno nakon GS-a odigra mnogo losije na narednom turniru. Bilo bi lijepo da Damir taj mec odradi opusteno kao protiv Argentinca, da gine za svaku loptu i sasvim sigurno nece razocarati. Pobjeda bi svakako bila velika senzacija.
Ima jednu slabu tačku a to je kretanje, a ako Damir to bude iskorištavao na njbolji mogući način onda ovi razarajući udarci neće imati efekta jer Stan da bi to udarao mora namjestiti a na ovom brzom terenu teško da će to moći, kao što je radi(o) na AO i RG.
Slazem se, ima 10-ak kilograma viska i nije u stanju pravovremeno stizati na lopte na brzim podlogama, ali kad se uzme u obzir da Damir nema jake udarce i da nerijetko drugi servis bude max 120km/h, onda za to i ne treba biti nesto pretjerano pokretljiv.
Da budem iskren, ja sam ocekivao da ce i Delpu uzeti 6-7 gejmova, a na kraju je imao pristojnu priliku i da ga dobije. Nadam se da ce u najgorem slucaju isto tako proci i sa Stanom, a pobjeda bi sve nas itekako obradovala.
Ne znam da li si vidio Stana ikad bez majice, mašina, čovjek je fizički vrhunski spreman, on možda tako izgleda kao da ima viška kila ali nije. :mrgreen: Nije sve ni u jačini udaraca ili servisa, Mirza jače udara ali ne pravi štete protivnku nikakve, oštrina, ugao, pozicija je baš bitno u udarcima. @shminka je sve objasnio, nema se tu šta dodati, ako iko zna o Stanu, zna on, on ga prati k'o ja Federera. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2017, 18:37

@shminka, sve to uglavnom stoji, ali on ne igra protiv Federera, Djokovica, Mareja i ostalih top igraca. Ja nisam ni mislio da je on generalno bez slabe tacke (sto sam, uostalom, i naveo), ali za igrace Dzumhurovog nivoa je svemirski brod. Jedina Damirova nada moze biti cinjenica da je ovaj mnogo manje fokusiran na turnirima nakon GS-a i da realno ima los tajming nogu na brzim podlogama, sto ova u Dubaiju svakako jeste. Dzumhur je, s druge strane, trkacki jedan od najspremnijih igraca na touru i po tom pitanju je u stanju odgovoriti svakom teniseru. Opet, sve zavisi koliko ce Stan biti raspolozen, koliko jako, kvalitetno i precizno ce udarati i pogadjati forhendom. Ukoliko to bude na nivou, dzaba Damiru njegove sposobnosti kad mu ovaj jednostavno nece dati priliku da stize tako jake i precizne udarce na tako brzoj podlozi. A, necemo se lagati, daleko od toga da nasem teniseru leze te brze podloge.
I jos, apsolutno se ne slazem da Vavrinku krasi defanzivna igra. Za mene je on jedan od najatraktivnijih tenisera, koji ima izuzetno raznovrsan napadacki arsenal i nerijetko je znao do ludila dovoditi i najbolje defanzivce danasnjice (Novaka, prije svih).

Edit: Iskreno, nemam pojma koliko je tezak, ali za onako ruznu konstituciju je neophodno da skine nekih 5kg, kako bi bio koliko-toliko pokretljiviji. Kad pogledas njegov stomak, nemas uopste dojam da se radi o nekakvom sportisti. Jednostavno mu je ta masa neravnomjerno i ruzno rasporedjena, a moguce da generalno i nema visak kilaze za svoju visinu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 18:55

A o kome se radi kad mu pogledaš u stomak, ako se ne radi o sportisti, pijanica neka lokalna?

slika

O tenisu fkt nemamo šta raspravljati, jer si na nivou donošenja zaključaka čisto po imenima tenisera, bez neke detaljne analize same igre. Jasno je da je Stanov napadački arsenal preatraktivan i da se lako čovjek zanese i pomisli da on čistom ofanzivom dobija svoje mečeve, ali to je daleko od istine. Postao je bolji igrač od kako je popravio defanzivu i čistom ofanzivom Novaka nikada ne bi mogao dobiti. Pogledaj sažetak meča Nishikori Stan sa USOa, vidjet ćeš da je isključivo defanzivom okrenuo taj meč.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 19:01

slika

Kako li bi bratu tek stomak izgledao da nema 300 kila viška :lol:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 feb 2017, 19:06

Da bi ofanziva bila na nivou, defanziva mora bit na nivou. Ne bi on Novaka nikad dobio da nije defanzivno bio strašan, da ima defanzivu kao Nole na svim podlogama bio bi bukvalno nepobjediv a ovako na bržim podlogama ne može da se namješta na svoje udarce i tako nema razornih fh-a i bh-a. A Damir itekako zna kako da eksploatiše lošije kretanje protivnika, nije tu toliko bitno jačina udaranja već samo pozicioniranje tih loptica a i nisu Damirove loptice baš tako mlake, pogotovo iz bh-a.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2017, 19:20

shminka je napisao/la:A o kome se radi kad mu pogledaš u stomak, ako se ne radi o sportisti, pijanica neka lokalna?

slika

O tenisu fkt nemamo šta raspravljati, jer si na nivou donošenja zaključaka čisto po imenima tenisera, bez neke detaljne analize same igre. Jasno je da je Stanov napadački arsenal preatraktivan i da se lako čovjek zanese i pomisli da on čistom ofanzivom dobija svoje mečeve, ali to je daleko od istine. Postao je bolji igrač od kako je popravio defanzivu i čistom ofanzivom Novaka nikada ne bi mogao dobiti. Pogledaj sažetak meča Nishikori Stan sa USOa, vidjet ćeš da je isključivo defanzivom okrenuo taj meč.
:lol: :lol:

Hebi ga, nisam p.eder da rovim po netu i trazim slike na kojima se slikao go. I ja sam svojevremeno imao six pack, a sad se slauf oko struka pojavio. :| Ja sudim samo na osnovu one konstitucije koju vidim dok gledam njegov mec, a ona izgleda otprilike ovako:slika

Cuj donosim zakljucke po imenima... :lol: Evo upravo cujem da se Stan pravo nasikiro sto je na jednom ovakvom turniru dobio Damira za protivnika u prvom kolu. :urnebes: Ja ti na najjednostavniji i najrealniji nacin analiziram eventualne Damirove sanse u ovom mecu, a male su itekako. Jesi ti uopste svjestan da si kontradiktoran sam sebi? Otkad to teniser koji se lose krece po terenu igra defanzivan tenis? :rol:
Pa, da bi bio igrac dostojan GS titula, sasvim je jasno da moras biti kompletan teniser, sto podrazumijeva dobru i ofanzivnu i defanzivnu igru. To je valjda svakoj budali jasno. Vavrinka gaji napadacki stil, uglavnom vrlo brzo preuzima inicijativu u poenima, posebno kad igra s igracima koji mlako udaraju lopticu. I, previse se pravis pametan (sto svakako nisi), a ja nazalost isuvise imun na te balavurdijske fore. :think:
Zadnja izmjena: kobe24, dana/u 26 feb 2017, 15:31, ukupno mijenjano 1 put.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 19:28

Ma da, bolje ti vidiš kroz majicu kako stvari stoje sa njegovim stomakom. Gdje sam napisao da se loše kreće? Ništa, nastavi nam analizirati kako stvari stoje, valjda si se trebao zapitati kako ga to Delpo nije ostavio na tih 6-7 gemova koje si mu ti jednostavnom i najrealnijom analizom dodijelio, a ne nastaviti po istom pa mu i protiv Wawrinke dati opet 6-7 gemova i po završetku meča opet biti iznenadjen.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 feb 2017, 19:32

Stil igre je ofanziva ali nije mu defanziva slaba, on je na RG Novaka uništio defanzivom, prosto iz razloga da bi njegov tenis, napadački, došao do izražaja mora se brutalno kretati a on to ne može na brzim podlogama. Na sporim podlogama on uspijeva da se namjesti na svoje udarce i oni su sjajni ali ovdje ne može.

Zato Stana treba vodati po terenu, ukoliko bude slao loptice po sredini terena onda nema ništa od bilo kakve šanse.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2017, 19:39

shminka je napisao/la:Ma da, bolje ti vidiš kroz majicu kako stvari stoje sa njegovim stomakom. Gdje sam napisao da se loše kreće? Ništa, nastavi nam analizirati kako stvari stoje, valjda si se trebao zapitati kako ga to Delpo nije ostavio na tih 6-7 gemova koje si mu ti jednostavnom i najrealnijom analizom dodijelio, a ne nastaviti po istom pa mu i protiv Wawrinke dati opet 6-7 gemova i po završetku meča opet biti iznenadjen.
A eto, sasvim je normalno ocekivati da dobije igrace koji su osvajali GS titule, bijedili najbolje tenisere u zadnjih 10-15 godina, a i trenutno su sami vrh svjetskog tenisa. :lol:
Ja bih najradije da on pomete Vavrinku za sat vremena, ali sanse za to su najminimalnije moguce. Pristrasnost i neobjektivnost su uvijek bili sastavni dio nasih identiteta, samo si ti po tom pitanju presmijesan.

@unofficial, sve to stoji i jasno je ko dan, ali da li ce ga vodati po terenu zavisi najvise od Stana. U kojem pravcu ce ici mec, opet najvise zavisi od njega. I jos jednom ponavljam, Stan jeste osjetno losiji na brzim podlogama, ali je zato Damir na njima fantastican. To svakako ne treba zaboraviti. :damn:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 19:41

Već je dobio igrača koji je osvojio 14 GS titula i bio jako blizu dobijanja još jednog igrača koji je osvojio GS titulu i sasvim će sigurno još dosta puta biti u prilici da odradi istu stvar. Vjerujem da će se to desiti već sljedeće sedmice ;)

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 feb 2017, 19:46

Apsolutno da nije fantastičan, ali ako igdje ima šansu protiv Wawrinke onda je to brze podloge. Naravno, da od Stana zavisi meč, ukoliko dođe nabrijan nema tu Damir šanse ali neće doći, 90% sam siguran u ovo.

Kad se kaže slabije kretanje ne misli se da se kreće kao Mirza već da nije na nivou Nadala, Novaka, Federera, Murraya i slično. I kao tako njegovi razorni udarci nisu na onom nivou, jer bez dobrog namještanja na udarce nema ni udarca. Damir protiv Stana može igrati, iz više razloga ima šansu, jasno je da je Stan favorit ali Damir svojim stilom tenisa Wawrinki može nanjeti veliku štetu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2017, 20:03

Ok, ali kakvog Nadala, u kakvoj formi je bio tad, i u kakvoj je generalno nakon svih ovih povreda i pauza? Istog tog Rafu je dobijao i Dustin Brown, kojeg je potom dobijao kralj futuresa, veliki Aldin Setkic. :lol: Uostalom, ako idemo tom logikom, i Dzumhura je dobijao rekreativac (u tom momentu, koliko me sjecanje sluzi, vratio se nakon duzeg odsustva), 900+ ATP ranking. Da ne pricamo o porazima od igraca rangiranih 100+...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 20:16

To ti šefe i pokušavam objasniti, ali ti to nećeš ili ne možeš da shvatiš. Ranking i ime nisu bitni u mečevima, bitni su stilovi igre, neko ti odgovara više, neko manje. Ti si po svojoj logici očekivao, pretpostavljam, neki veći Damirov otpor u meču protiv Harrisona i žestoki poraz protiv Delpa, Ja sam očekivao suprotno, jer Delpo sa svojom trenutnom igrom itekako odgovara Damiru što se u samom meču i pokazalo.

Wawrinka bi svojim stilom igre u trenutnim okolnostima u uslovima koji vladaju u Dubaiju Damiru trebao odgovarati više nego sam Delpo, zato očekujem i sličan meč i nadam se da će ovoga puta nekako uspjeti slaviti i pobjedu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2017, 20:46

Ja tebi samo pokusavam objasniti da poredimo tenisera koji je u top5 na svijetu i igrom i rankingom, sa teniserom koji po tom rezonovanju ne spada ni u top50. O kakvim stilovima da pricamo, kada je razlika u kvaliteti neuporediva? Bilo je i drugih tenisera koji su Damiru stilom odgovarali i vise od Stana, slabije su rangirani od Svajcarca te samim tim i puno losiji igraci, a Damir je od njih redovno gubio. Kada bi uporedivali igrace slicne kvalitete, onda bih se svakako u potpunosti slagao.
Nadam se i ja da ga moze iznenaditi, bio bih presretan da se to desi, ali nisam toliko optimistican kao vi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la BosnaSTL » 25 feb 2017, 20:51

Kad bi gledali po rakingu I kad bi favoriti uvijek pobjedidjivali nikad nebi pao na kladionici .

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2017, 21:02

BosnaSTL je napisao/la:Kad bi gledali po rakingu I kad bi favoriti uvijek pobjedidjivali nikad nebi pao na kladionici .
Da, ali ces svejedno svaki put ici na te favorite. :mrgreen:
Da sutra igraju lupam Sela i Raonic, neces sigurno staviti kec na Selu samo zato sto mu Raonic odgovara kao igrac (navodim bezveze primjer samo na osnovu njihovih kvaliteta i pozicija na ATP-u, nevezano da li mu ovaj stvarno odgovara).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 feb 2017, 21:05

To kad se govori misli se da igrač i ima kvalitete. A Damir je ima, i niko me na svijetu ne može ubjediti da Damir nema kvalitet za TOP 30 pa i TOP 20.

Damir će npr u Derlay Beachu imati veće šanse protiv Delpa nego Simona.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la BosnaSTL » 25 feb 2017, 21:28

Damir ima kvalitet al pod pritisom nezna da igra .Neki udarci na vaznim poenima nisu mu potrebni .Mogao je vec biti u top 50 .Nije on toliko mlad al opet nije bas davno redovno poceo igrati ATP turnire .

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 25 feb 2017, 21:51

kobe24 je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Kad bi gledali po rakingu I kad bi favoriti uvijek pobjedidjivali nikad nebi pao na kladionici .
Da, ali ces svejedno svaki put ici na te favorite. :mrgreen:
Da sutra igraju lupam Sela i Raonic, neces sigurno staviti kec na Selu samo zato sto mu Raonic odgovara kao igrac (navodim bezveze primjer samo na osnovu njihovih kvaliteta i pozicija na ATP-u, nevezano da li mu ovaj stvarno odgovara).
E čuj nećeš :lol: :lol: :lol:

a šta ćeš drugo raditi, staviti recimo na Novaka protiv Bautiste u Šangaju jer je on Novak, a ovaj Batistuta, iako mu Batistuta ne odgovara i ako su uslovi debelo na Bautistinoj strani :lol:

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.