BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Gunner
Postovi: 23
Pridružen/a: 03 maj 2008, 14:41
Kontakt:

BH TENIS2

Post Postao/la Gunner » 18 jun 2008, 21:34

Virtu4l je napisao/la:
Gunner je napisao/la:Ako me sjecanje dobro sluzi,prvih 20 ne moze da ide na turnire koji vrijede manje od 150-200.000 dolara,a posto Sarajevo Open to nije,tesko da ce doci u svojstvu takmicara.
Nema tu pravila. Ljubicic je kao treci igrac Svijeta igrao challenger u Zagrebu. Igrac moze poslati prijavu za svaki turnir na touru.
Malo sam se raspitao vezano za prava igranja na challenge-rima i dobio sam odgovor od dvoje ljudi koji imaju bolje pamcenje od mog-prvih 10 na ATP listi nemaju pravo da nekaznjeno nastupaju na challenger turnirima.E sad postoji mogucnost da je Ljubicicu dozvoljeno ucesce kako bi taj turnir dobio na popularnosti,a znam da sada nije u kategoriji challengera jer mu je nagradni fond znatno povecan.

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la newton_heath_lyr » 22 sep 2008, 23:26

Bas me interesuje ali ne mogu nigdje da nadjem koje su uspjehe u omladinskim kategorijama postizali najbolji teniseri danasnjice ,da bi te rezultate moglui usporedityi sa ovi danasnjim od Mirze Basica koji bi mogao biti nas nosilac igre mozda i na sledecim olimpijskim igrama.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la obannon » 23 sep 2008, 12:39

Uspijeh BH tenisa moze doci, tj. moze biti pozitivan korak i za BH tenis otvaranje teniskih akademija Djokovic u Kragujevcu i Beogradu, tako da vjerujem da ce mnogo dece iz BH i RS dolaziti u te gradove da uce
- " $...

Gate 7
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 avg 2008, 11:53
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la Gate 7 » 23 sep 2008, 14:14

obannon je napisao/la:Uspijeh BH tenisa moze doci, tj. moze biti pozitivan korak i za BH tenis otvaranje teniskih akademija Djokovic u Kragujevcu i Beogradu, tako da vjerujem da ce mnogo dece iz BH i RS dolaziti u te gradove da uce
Sa Španijom u Devis kupu :cry: ,i to u Španiji :cry:

Avatar
kasap
Postovi: 135
Pridružen/a: 17 jul 2008, 11:55
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la kasap » 23 sep 2008, 14:18

obannon toliko si glup da nisi ni svjestan, cuj "iz BH i RS"....u svakom svom postu nesto mora provokatorsko ubaciti, pa do kada vise.....
...od mora do Save, od Drine do Une
Jedna si jedina moja domovina
Jedna si jedina Bosna i Hercegovina....

Gate 7
Postovi: 15
Pridružen/a: 27 avg 2008, 11:53
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la Gate 7 » 24 sep 2008, 13:35

kasap je napisao/la:obannon toliko si glup da nisi ni svjestan, cuj "iz BH i RS"....u svakom svom postu nesto mora provokatorsko ubaciti, pa do kada vise.....
nije provokacija,to je realnost

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la newton_heath_lyr » 24 sep 2008, 15:06

Gate 7 je napisao/la:
kasap je napisao/la:obannon toliko si glup da nisi ni svjestan, cuj "iz BH i RS"....u svakom svom postu nesto mora provokatorsko ubaciti, pa do kada vise.....
nije provokacija,to je realnost
da ,ali meni niko ne rece da li zana podatke za koje sam se raspitivao.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
kasap
Postovi: 135
Pridružen/a: 17 jul 2008, 11:55
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la kasap » 24 sep 2008, 15:07

uredu za tenis....ali ja sam se osvrnuo na ovo, iz BH i RS, on to pise kao odvojene zemlje, to jeste provokacija i unosenje glupih politickih stavova koji nemaju smisla, to jeste provokacija...
...od mora do Save, od Drine do Une
Jedna si jedina moja domovina
Jedna si jedina Bosna i Hercegovina....

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la newton_heath_lyr » 24 sep 2008, 16:26

kasap je napisao/la:uredu za tenis....ali ja sam se osvrnuo na ovo, iz BH i RS, on to pise kao odvojene zemlje, to jeste provokacija i unosenje glupih politickih stavova koji nemaju smisla, to jeste provokacija...
Da,ali sta ti imas da raspravljas sa jadnikom,nemoj biti gori od njega.Ovdje raspravljamo o tenisu i mladom Mirzi Basicu pred kojim je mozda blistava karijera.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la biskitt » 05 okt 2008, 12:34

Da pred mladim Mirzom Basicem je blistava karijera, ali izgleda da ce pored njegovog imena biti zastava nasih susjeda:

Basic ce nastupati za Hrvatsku?

Avatar
Aner
Postovi: 145
Pridružen/a: 28 sep 2008, 22:16
Lokacija: Jedna jedina
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la Aner » 05 okt 2008, 12:36

biskitt je napisao/la:Da pred mladim Mirzom Basicem je blistava karijera, ali izgleda da ce pored njegovog imena biti zastava nasih susjeda:

Basic ce nastupati za Hrvatsku?
Ne vjerujem... :evil:
...Bosna da prostiš jedna zemlja imade i posna i bosa da prostiš i hladna i gladna i k tomu još da prostiš prkosna od sna...

mostari
Postovi: 66
Pridružen/a: 19 avg 2008, 16:07
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la mostari » 05 okt 2008, 12:46

vjeruj vjeruj, ni prvi ni zadnji :x

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la amerosm » 05 okt 2008, 12:53

ako se ove desi samo jedno se treba reci:

PROKLET BIO IZDAJICA SVOJE DOMOVINE
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
biskitt
Postovi: 837
Pridružen/a: 05 jun 2008, 13:33
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la biskitt » 05 okt 2008, 13:11

Nemojte vrijedjati decka bez potrebe. Nemojte brkati situaciju u npr. fudbalu i kosarci sa tenisom.
U tenisu da bi isplivao medju top 100, ima jako puno ulaganja, i vecinom maticnog saveza, pokrivanje troskova putovanja i sl. Tek kada upadnes na ove velike turnira pocne se lova vracati.
Nas savez nikad nijednom mladom igracu nije pomogao, nemaju para ili ne znaju, ili nece..ne znam sta je razlog..
E sad, Mirza placa sve sam sebi, troskove ucesca na turnirima, troskove priprema i sl. sto bi trebao snositi Teniski Savez jer je on igrac broj jedan u BiH (koliko znam boljeg nemamo).
Eh sad zamisli da tebi nakon godina i godina patnje, trosenje svoje love (od roditelja i kakvog sponzorcica kojeg sam iskopas), ignorisanja maticnog saveza, dodje neko i ponudi ti finansijsku stabilnost, opremu, trenere... a ti samo trebas da igras tenis..
Ti ne bi prihvatio?
Nije to stvar patriotizma, to je stvar prezivljavanja.

A ono sto je pravo pitanje je ko sjedi u nasem Teniskom savezu, i zasto se macehinski odnose prema nasim igracima?
Hoce li opet dopustiti da hrvati pokupe skoro gotovog igraca?

tm 87 2
Postovi: 184
Pridružen/a: 25 avg 2008, 18:20
Kontakt:

Re: BH TENIS

Post Postao/la tm 87 2 » 05 okt 2008, 13:27

i ja bi otisao da sam na njegovom mjestu sto da ne 10 puta bolji uslovi i eto vidite cilic je sad oko 20 mjesta na atp listi ljubo bio 3 pa to govoi sve o njihovim teniskim uspjesmia ja mirzi zelim sve najbolje da bude 1 na atp listi i pod hrvatskom zastavom sretno mirza **** mater onim u teniskom savezu kad su samo tu da pare uzimaju

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Re: BH tenis

Post Postao/la DinceManijak » 25 jan 2009, 17:40

24SI - Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić predao je u nedjelju predstavnicima vlade Sarajevskog kantona i gradskih vlasti Sarajeva donaciju Gradskog poglavarstva Zagreba vrijednu oko 100 hiljada eura. Donacija se sastoji od profesionalne podloge za tri teniska terena ukupne površine oko dvije hiljade i 300 metara kvadratnih.

Posjedovanje takve podloge Sarajevu bi trebalo omogućiti organizovanje teniskih turnira koji bi ispunjavali ATP standarde što do sada nije bio slučaj.

Ministar kulture i sporta Sarajevskog kantona Emir Hadžihafizbegović rekao je kako je Bandić ovim činom još jednom pokazao punu spremnost za saradnju glavnih gradova Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

"Nikada do sada nisam naišao na čovjeka koji je u tolikoj mjeri altruist i koji je spreman pomoći gdje god to može kao što je to Milan Bandić", izjavio je Hadžihafizbegović.

Sam Bandić je rekao kako samo želi potvrditi svoju privrženost Sarajevu ali i BiH "kao zemlji svojih korijena".

"Kad god budem mogao uraditi nešto (za BiH), to ću i napraviti", izjavio je Bandić pozvavši vlasti Sarajeva da nastave ulagati u kulturu i sport "jer je to ulaganje u budućnost".

Bandić je istakao posebnu saradnju sa sarajevskom gradonačelnicom Semihom Borovac kojoj uskoro ističe mandat.

Ona je rekla kako je vrlo zadovoljna jer se uspješno provodi sporazum o prijateljstvu Sarajeva i Zagreba.

Milan Bandić u subotu je u Tuzli dobio priznanje lokalnog lista za najboljeg gradonačelnika u regiji u 2008. godini.

(24sata.info)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4327
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: BH tenis

Post Postao/la Mirza_Hordas » 05 feb 2009, 13:08

R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: BH tenis

Post Postao/la newton_heath_lyr » 17 jun 2009, 01:38

Naša najbolja teniserka Mervana Jugić Salkić je uspjela preskočiti prvu prepreku u kvalifikacijama za veliki Wimbledon. U prvom kolu kvalifikacija, Mervana je sa čistih 6-2,6-2 savladala Slovakinju Lenku Tvarosku, 215. igraćcu sa WTA liste.Ovo je i odgovor na moe pitanje postavljeno na temi ATP.Cestitke nasoj najboljoj teniserki.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: BH tenis

Post Postao/la newton_heath_lyr » 17 jun 2009, 01:50

Evo upravo sam vidio na http://www.wimbledon.org da je Mervana nasa jedina predstavnica,a pored singla nastupic i u kvalifikacijama dubla u paru sa ukrajinkom Yulianom Fedak i postavljene su za 4. nosice kvalifikacija.
Yuliana Fedak UKR (4)
Mervana Jugic-Salkic BIH (4)
v
Alberta Brianti ITA
Masa Zec Peskiric SLO
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: BH tenis

Post Postao/la newton_heath_lyr » 17 jun 2009, 22:03

Evo jos jedne sjajne vijesti iz Wimbledona.Naime nasa najbolja teniserka Mervana Jugi Salkic se plasirala u trece kolo kvalifikacija ovoga grand slam turnira nakon sto je pobijedila drugu nositeljicu amerikanku Lepchenko.
R: Court 15 - Ladies' Qualifying Singles - 2nd Round
Varvara Lepchenko USA (2) 2 3
Mervana Jugic-Salkic BIH 6 6
Veliki uspjeh nase teniserke.Sve cestitke i ostala joj je jos jedna prepreka da udje u glavni zrijeb sto bi bilo fantasticno.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.