BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
Federer17
Postovi: 7144
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: BiH tenis

Post Postao/la Federer17 » 23 avg 2017, 03:36

shminka je napisao/la:Nisam postavio mečeve kako bih ti pokazao da su Simonovi mečevi ludi, nego Federeru17 u kakvoj je formi Simon. Kad treba srat po damiru, ima najgori servis u 100 i najgori ikada i bolje i žene od njega serviraju, a onda u drugu ruku nenormalno da u muškoj konkurenciji budu brejkovi iako je jedan od aktera igrač koji ima ženski servis.

Mah, samo valjate...
Nema forma bas neke veze s rezultatom od 4-1 iz treceg seta (pri cemu jos i serviras), pogotovo ako se uzme u obzir da je u pitanju igrac od 30 i kusur godina, sa stotinama odigranih jacih/tezih meceva od ovog s Damirom. Kada tome u prilog dodas cinjenicu da je Damir drugi set totalno ispusio, u trecem gubio dva brejka, a pri tome nam je svima poznata njegova psiha (gubljenje dobijenih meceva, a jok obratno - ili barem vrlo rijetko) ne znam kako drugacije nazvati ovaj njegov povratak (i pobjedu u konacnici). Isto tako, treba uzeti u obzir umor (na sta se i on sam zalio u mecu), odigrao je dosta meceva u posljednje vrijeme, putovanje, sam si o tome pisao. Barem za mene, pri ovom rezultatu (4-1 + serva) bih Damiru dao nekih 10% sanse za povratak (o pobjedi i uzastopno osvojenih 5 gemova, pri cemu si u prethodnom setu uzeo svega 1 - da ne pricam) protiv iole ozbiljnijih igraca.

Ne znam koji je problem prihvatiti drugacije misljenje, a ne pisati da se neko provaljuje i slicno. Ja prvi, ne znam da li sam ikada uvrijedio Damira, nazivao ga kojekakvim imenima, tako da ne vidim potrebu za tim 'prozivkama'.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21807
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 23 avg 2017, 09:10

Na 4-1 sam ugasio stream jer sam mislio da je gotovo, pošteno se iznenadi jutros. :mrgreen:

Ali nisam potpuno iznenađen, bilo je kod Simona ovakvih mečeva puno. Prije 2-3 godine na RG protiv Novaka bilo je 5,6 breakova za redom, i cijeli meč je tako proveo. Simon je takav, nema servisa i ako se ne kreće kako treba to je problem, kao i Damir.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

babino
Postovi: 7198
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 23 avg 2017, 10:30

diskutovati sa @shminka o damiru, to ti moj @Raonffa dodje kao da diskutujes sa @bodi123 o nadalu :D
(hocu da budem blag pa kazem bodi a ne onaj drugi,ciji nik necu ni napisati da se ne bi slucajno zalijepio)
a nek ti @shminka kaze kako je to :D

nego, ako nas damir nije primjer 'ludog' igraca onda stvarno ne znam ko je..koliko se sjecam to nas se barem 90% slozilo na ovom mjestu..yebem ga ja, ako se iko sinoc ponadao preokretu nakon 1 6 i 1 4 uz servis (kakav god bio) simona.

@shminka spominje simona u ranijim mecevima sa noletom i fedjom, nesto kako su oni krv pishali da dobiju ovog smora, da, slazem se, ali ovaj sinoc simon, ili simon u ovoj formi, ne bi prismrdio ovoj dvojici u toku meca...to se mora svako sloziti ko je gledao mec sinoc.

slazem se ja i sa svim napisanim u onom jednom postu o umoru, samo toliko umoran igrac ne dobija 5 igri u nizu, nema sanse. Damir je u najboljim godinama, moze trcati dva dana u nizu. Njegov problem nije fizika, niti ce kada biti (naravno ako trenira dovoljno) ali psiha je cudo, momak ima musica u glavi na izvoz. Njemu covjek odservira AS i on mlati glavom, lik ne vjeruje hawk eye sistemu, redovno se svadja sa sudijama, sa publikom koja navija za protivnika (sta drugo ocekivati u dom republici..a da se bilo gdje drugo igralo, damir bi onog dedu pojeo za dorucak u ovoj formi), svadja se sa protivnicima, nerviraju ga kada se brisu nakon svakog poena, nerviraju ga kada pogode liniju...
Pricu sam sa sobom kroz cijeli mec ne treba ni komentarisati...mozda ipak treba, sinoc je toliko kenjao dok je gubio, kao da zeli da mi svi cujemo i imamo objasnjenje njegove slabe igre ali interesantno da se usutio u zadnjih 5 gejmova...
dalje, ono preseravanje sa trazenjem loptice sa kojom osvoji poen, oni cudni sitni koraci kada se psihicki pogubi i kruzenje u prazno, izlazak na teren istom putanjom svaki put itd itd..
uglavnom pun nekih sujevjerja, nekada bi covjek pomislio da su se svi urotili protiv njega jadnog, cak im se mora pravdati kako nije musliman, ne bil ga slucajno popustili malo.

kakav god bio, nas je, ja navijam za njega, nisam neki balavac ali gledam ga ujutro u 1-2, navijam jer vjerovatno nikad vise necemo imati igraca na njegovom nivou, koji ce predstavljati ovu napacenu zemlju, nadam se da ce uci u u tih top 30, kako neki najavljuju (ja ne vjerujem u to jer jednostavno mislim da sa ovom servom to nije lahko izvodljivo) ali da bih volio da bude malo 'normalniji', i da ne postane omrazen medju igracima i publikom (dosta igraca je vec imalo iskustvo i neki su komentarisali), to bih volio, svakako.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 23 avg 2017, 10:39

Federer17 je napisao/la:a pri tome nam je svima poznata njegova psiha (gubljenje dobijenih meceva, a jok obratno - ili barem vrlo rijetko) ne znam kako drugacije nazvati ovaj njegov povratak (i pobjedu u konacnici).
U ovoj godini je okrenuo 6-7 1-3 protiv Andersona u Memfisu, dobio izgubljeni meč protiv Chunga u Majamiju, okrenuo protiv Mullera na challengeru 0-3 u trećem, u Los Cabosu dobio izgubljeni meč protiv Lopeza i okrenuo 6-7 1-3 proti Daniela. S druge strane je izgubio dobijen meč protiv Balasza u Umagu i ja ne vidim drugog meča u ovoj godini u kojem je bio u dobitnoj situaciji, morao dobiti, a nije.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 23 avg 2017, 10:51

babino je napisao/la:@shminka spominje simona u ranijim mecevima sa noletom i fedjom, nesto kako su oni krv pishali da dobiju ovog smora, da, slazem se, ali ovaj sinoc simon, ili simon u ovoj formi, ne bi prismrdio ovoj dvojici u toku meca...to se mora svako sloziti ko je gledao mec sinoc.
Naravno da je Simon lošiji sada nego u trenucima u kojima je mučio njih dvojicu, ali budimo realni, nije ni Damir Federer. Poenta priče je bila da je protiv Simona nevjerovatno teško igrati i ako noge ne slušaju, on će to naplatiti kao niko drugi.
babino je napisao/la:Pricu sam sa sobom kroz cijeli mec ne treba ni komentarisati...mozda ipak treba, sinoc je toliko kenjao dok je gubio, kao da zeli da mi svi cujemo i imamo objasnjenje njegove slabe igre ali interesantno da se usutio u zadnjih 5 gejmova...
A šta bi to, molim te, trebao da priča u trenucima u kojima mu ide dobro. Da pogodi bekend paralelu i drekne se:`Jaaaaoo Damire, kako si dobar, kako si samo ovo povukao, svaka ti čast!` :lol: :lol: :lol:

Možda bi ga Čilić trebao naučiti da viče `CAREEEEEE` ili da možda on pokuša sa `KRALJUUUUUUUUU` :rol: :rol: :rol: :rol:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21807
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 23 avg 2017, 10:53

Mislim da se ovdje precjenjuje servis, gleda se kroz prizmu velikih servera. Neki teniseri ne žive od servisa, što su upravo Džumhur i Simon. Dobiješ dva tenisera sličnih karakteristika, opet Simon ima bolji servis od Damira ali ne toliko bolji da prednost u kontinuiteti sa servisom, nemaju dobar servis, dobri reterneri, brutalni defanzivci. Dobiješ ovakav meč. Poene osvaja onaj koji ima bolji ritam sa osnovne linije, u konačnici taj i gameove osvaja. Ne iznenađuju me ove serije gameova. Nisam uopšte očekivao pobjedu, po nekom mom teniskom znanju Simon mu nije odgovarao stilom tenisa ali demantovao me odličnom igrom.

Ne možemo Damira nazvati luđakom, temperamentan je, taj mu temperament odmaže. Konstantne svađe, komentarisanje poena i sl. i koliko god nas to nerviralo, prvog mene, Damir s tim prikriva sopstvene nedostatke. Gdje vidi da je dominantan i da vrlo teško može izgubiti ne svađa se, ne u onoj mjeri u kojoj on zna, te male slične svađe ili nerviranja su sasvim normalna.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16713
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la ronaldo99 » 23 avg 2017, 11:01

Raonffa je napisao/la:Izgleda da ipak odmah sutra igraju, jer vidim da SK prenosi ovo od červrtfinala od četvrtka, a finale je planirano u subotu.

Prosto ne vjerujem da neće imati baš nijedan dan odmora :D
Turnir mora zavrsiti u subotu zbog US opena zato igraju svaki dan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26285
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 12:32

@babino

A što je najgore uopšte ne pljujem po Damiru, samo kažem da je meč bio rezultatski lud, uostalom ovakvi mečevi su rijetkost i sasvim sigurno se mogu proglasti "ludim"

@shminka

Ma ja to zbog tebe analizirao prošle Žilove mečeve, da ti pokažem da je ovaj od sinoć bio najluđi :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AnkleBreaker
Postovi: 1291
Pridružen/a: 29 nov 2015, 15:35
Kontakt:

Re: Odg: RE: Re: BiH tenis

Post Postao/la AnkleBreaker » 23 avg 2017, 12:50

Raonffa je napisao/la:Ma ja to zbog tebe analizirao prošle Žilove mečeve, da ti pokažem da je ovaj od sinoć bio najluđi :D
Pogledaj tijek meča Simon-Monfils iz Madrida ove godine pa ćeš vidjeti sta je lud meč.
Take me home, United road,to a place that I belong, to Old Trafford, to see United, take me home, United road.
Sir Alex Ferguson (1986-2013)

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Harika » 23 avg 2017, 12:51

Postojil sansa da prenose Damira?

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using Tapatalk
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
Raonffa
Postovi: 26285
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 12:54

Harika je napisao/la:Postojil sansa da prenose Damira?

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using Tapatalk
Od četvrtfinala su prenosi na SK :D

@AnkleBreaker

Pa dobro, Monfils je ipak level iznad, tata igre :rol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Harika » 23 avg 2017, 12:59

Znaci mogao bi ga SK prenositi protiv Chunga? :D

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using Tapatalk
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
Raonffa
Postovi: 26285
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 13:01

Ma vjerovatno hoće, pretpostavljam da će prenositi sva četiri meča, pa tako i Damirov ako prođe.

Al' eto kako mi je sinoć izgledao u nekim dijelovima meča totalno 'mrtvo', pa se još i sam žalio na umor, nešto nisam optimističan pred večerašnji meč.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

tuzla075
Postovi: 479
Pridružen/a: 30 apr 2016, 22:15
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la tuzla075 » 23 avg 2017, 13:31

Zasto Damir nije dobio poene na ATP listi za ove dvije pobjede.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 23 avg 2017, 13:37

Dobio je 20 poena, ali nema mjesta za njih dovoljno u turnirima koji čine njegov ranking xD

Avatar
Raonffa
Postovi: 26285
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 13:40

I Boga vam koji će biti taj famozni ranking ako dobije Zeballosa večeras?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 23 avg 2017, 13:47

Nećemo saznati, jer meč u kojem igra za ranking karijere dokazano ne može dobiti xD

Avatar
Raonffa
Postovi: 26285
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 23 avg 2017, 13:51

Ma desit će se i to jednom :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

tuzla075
Postovi: 479
Pridružen/a: 30 apr 2016, 22:15
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la tuzla075 » 23 avg 2017, 13:56

Sta je xD objasnite.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16626
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la gaston » 23 avg 2017, 13:58

Nađite mu na wikipediji. :lol:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.