BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bhsport » 21 okt 2017, 16:14

Sudija usro meč, ovo je moralo u treći set ici.
Damir je ispao supak nevidjeni. Bolji je igrač ali mu fali fair playa.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Martinez8
Postovi: 370
Pridružen/a: 28 apr 2014, 01:08
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Martinez8 » 21 okt 2017, 16:14

DeeWa je napisao/la:Mogo je damir ispast covjek i reci sudiji da ipak prizna challenge, kakav je kralj mogao ispasti, vrtili bi cak klip po netu kao onda kada je Federer slicnu stvar uradio. Stvarno ne znam zasto ga mora uvijek nadvladati taj neki pakaski instinkt. Ipak je basic klasa ispod damira i damir ga je mogao lagano dobit i da je otislo u treci set, ne znam cega se plasio.
Nema tu Damir sta govoriti kad je sudija odmah rekao da je upisao poen prije nego sto je Mirza zatrazio celendz kad mu je Damir sugerirao.

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la taremuha » 21 okt 2017, 16:15

Bravo za obojicu, strašna završnica drugog seta, nema šta. Zaslužio je možda Miki drugi set, ali eto ipak je prevagnulo na Damirovu stranu. Bašić ne smije biti nezadovoljan, sada po čelendžerima kopati do kraja da se što više bodova uzme, vidio je sada da može. Idemo Damire po novu titulu ako Bog da. :bih:
EDIT : Šta vam je, Damir nije kriv tu, sudija je kriv. Ne znam šta je nekorektno Damir na terenu uradio... Sve morate pokvarit... :facepalm:
Zadnja izmjena: taremuha, dana/u 21 okt 2017, 16:20, ukupno mijenjano 1 put.

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la boomerang5 » 21 okt 2017, 16:15

zašto damir mora uvijek biti ''šu.pak na terenu''. Haj kad to simpatišemo patriotski ( mada ni to ne bas uvijek), ali protiv svog sunarodnjaka, ''brata'' ispasti toliko nesportski to mi nije jasno ...

Avatar
TMmanija2012
Postovi: 2869
Pridružen/a: 21 jun 2012, 22:48
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la TMmanija2012 » 21 okt 2017, 16:16

Drugi set bas uzivanje bilo,malo je sudija syebo kod onog Mirzinog celendza . Mi moramo biti ponosni na ova dva momka,oni su danas ispisali istoriju BH tenisa. Cestitke Damiru i nadam se osvojenom turniru, a Mirzi samo neka nastavi sa dobrim igrama i bice dobrih rezultata :bih: :bih: Ovi padobranci hejteri na ovoj temi il su djeca ili veze nemaju o sportu.

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: BiH tenis

Post Postao/la arelinho » 21 okt 2017, 16:18

Harika je napisao/la:pa bokte frajer pita Damira i ovaj mu govori onda Mirza diže ruku, jesil dobar? fakat su ovi pitari najgori ljudi, bokte koliko moraš biti bolesno ljubomoran
Nema gorih ljudi sigurno. Ovaj steph je najgori.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la _dreamer_ » 21 okt 2017, 16:18

shminka je napisao/la:Ništa nama realno ne treba, prvo SF ikad, pitanje je dal ćemo ga ikad više i imati, momci igraju vrhunski set, jednu od najzanimljivijih završnica jednog seta, jednog meča u cijeloj godini, a ljudi se žale jer jedan od aktera traži challenge.

EEEEEEj, traži lik challenge, pa realno, gdje to na svijetu ima?!?

Bravo Mirza, nadam se da je udaranje forhenda i bekenda po paraleli prije svega znak nekog napretka, a ne trenutne inspiracije, svaka čast majstore!!!
Pravis se malo francuz, realno, a ne moramo govoriti ni zasto. Challenge vise ili manje, u par navrata je bio hinjaluk, no hajd to mogu i razumijeti. Poenta je da Damir vazda kenja po sudijama kako ga zakidaju, a realno su ociglednom greskom u tiebreaku syebali Mirzin momentum i vrlo moguce utjecali na ishod tog seta, a Damiru nije bilo mrsko da to prihvati. Tako da ne treba u buducnosti da kenja na sudije, niti ce mi ga plaho biti zao, jer on nema ni f od fairplay-a u sebi, a htio bi da da bude tretiran tako. TO se zove licemjerstvo, jarane.

No dobro, svakom njegovo misljenje, inace bi svi pjevali horski obdje.

A vjerujem da bi Damir svakako uzeo treci set, no dobro. Lijepo je bilo vidjeti ovo i nadam se da nije zadnji put.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bhsport » 21 okt 2017, 16:20

Bilo bi dobro da poje zavrsetku sezone odigraju revijalni meč u Zetri za promociju tenisa.
Onaj poen kao Nadal i Fedex.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 21 okt 2017, 16:22

Harika je napisao/la:Vratite stream unazad i gledajte da mu je Damir rekao da traži čelendž, ovo što pojedinci pišu je dno dna, jad i čemer.
:thumbup:

Avatar
emir79
Postovi: 8749
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la emir79 » 21 okt 2017, 16:23

Nedopustivo je da MODERATOR ulazi u diskusije sa forumasima, a jos manje da pravi razdor medju navijacima koji ce poceti pljuvati svoje tenisere.

Moderator bi trebao da zna sta mu je raditi na temi, a ne da je i sam narusava. Hvala.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Evander » 21 okt 2017, 16:24

Damir Dzumhur je jedan od vecih pakasa u svijetu sporta. Lik je kao rodjen da se navija protiv njega, za bilo kojeg neutralnog navijaca.

Sent from my HUAWEI GRA-UL00 using Tapatalk

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 21 okt 2017, 16:26

_dreamer_ je napisao/la:
shminka je napisao/la:Ništa nama realno ne treba, prvo SF ikad, pitanje je dal ćemo ga ikad više i imati, momci igraju vrhunski set, jednu od najzanimljivijih završnica jednog seta, jednog meča u cijeloj godini, a ljudi se žale jer jedan od aktera traži challenge.

EEEEEEj, traži lik challenge, pa realno, gdje to na svijetu ima?!?

Bravo Mirza, nadam se da je udaranje forhenda i bekenda po paraleli prije svega znak nekog napretka, a ne trenutne inspiracije, svaka čast majstore!!!
Pravis se malo francuz, realno, a ne moramo govoriti ni zasto. Challenge vise ili manje, u par navrata je bio hinjaluk, no hajd to mogu i razumijeti. Poenta je da Damir vazda kenja po sudijama kako ga zakidaju, a realno su ociglednom greskom u tiebreaku syebali Mirzin momentum i vrlo moguce utjecali na ishod tog seta, a Damiru nije bilo mrsko da to prihvati. Tako da ne treba u buducnosti da kenja na sudije, niti ce mi ga plaho biti zao, jer on nema ni f od fairplay-a u sebi, a htio bi da da bude tretiran tako. TO se zove licemjerstvo, jarane.

No dobro, svakom njegovo misljenje, inace bi svi pjevali horski obdje.

A vjerujem da bi Damir svakako uzeo treci set, no dobro. Lijepo je bilo vidjeti ovo i nadam se da nije zadnji put.
Ljudima smeta challenge na 5-0, 00-30, kažu nesportski jer je nebitan poen. A onda im smeta challenge na meč loptu, jer je kao bitan poen. Ajd mi molim te objasni na osnovu kakve logike.

U TBu na 2-0 je trebao priznati da je loptica dobra, tu je u svakom slučaju ispao šupak. Izabrao je blažu varijantu i sugerisao mu da traži challenge. Mirza ga je inicijalno i tražio, da je malo glasniji možda bi ga sudija i čuo.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la _dreamer_ » 21 okt 2017, 16:26

Esport je napisao/la:
Harika je napisao/la:Vratite stream unazad i gledajte da mu je Damir rekao da traži čelendž, ovo što pojedinci pišu je dno dna, jad i čemer.
:thumbup:
To se ne radi tako, nego ako je dobra lopta, onda kazes sudiji da je dobra lopta. Ako se sudija pravi budala i nece ociglednu gresku da ispravi, pustis slijedeci poen, ispravis nepravdu. Cuj rekao trazi challenge kad je znao da ga nece ni dobiti vjerovatno. Mani taj fair play na baterije, ili jesi ili nisi gospodin, ne moze da se yebes a da ti ne udje.

Ma razumijem ja Damira, takav mentalitet zapravo njemu i treba da bi uspio jer od postenjacina nema nista, ako cemo realno, ali je ruzno to vidjeti protiv nekoga ko bi trebao da mu bude brat. eto to je poenta.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 21 okt 2017, 16:26

Strašan drugi set. Šteta što Mirza ovako nije i 1. set igrao. Na kakav je način spašavao meč lopte, strašno. Mirza ne smije biti nezadovoljan jer ovo je strašan tenis samo ovako nastavit majstore i bit će ovakvih rezultata još pa i titula. Pokazao si da možeš, samo naprijed.

Bravo Damire, ipak nivo iznad. Idemo sutra po duplu titulu.

Ne vidim potrebu da se Damir napada, nije on tu mogao ništa. Sudija je kriv a ne Damir.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la BelminM23 » 21 okt 2017, 16:28

Hvala vam za danas, uživao sam. :bih:

Biti će šegačenja međusobno za ovo 6:0. :mrgreen:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Kawhi » 21 okt 2017, 16:28

bhsport je napisao/la:Bilo bi dobro da poje zavrsetku sezone odigraju revijalni meč u Zetri za promociju tenisa.
Onaj poen kao Nadal i Fedex.
Istina. Samo bih ja više volio da igraju u Zenici. Arena jedina može dostojno ugostiti njih dvojicu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Tshabalala
Postovi: 917
Pridružen/a: 03 maj 2014, 19:08
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Tshabalala » 21 okt 2017, 16:30

Unofficialpage je napisao/la:Strašan drugi set. Šteta što Mirza ovako nije i 1. set igrao. Na kakav je način spašavao meč lopte, strašno. Mirza ne smije biti nezadovoljan jer ovo je strašan tenis samo ovako nastavit majstore i bit će ovakvih rezultata još pa i titula. Pokazao si da možeš, samo naprijed.

Bravo Damire, ipak nivo iznad. Idemo sutra po duplu titulu.

Ne vidim potrebu da se Damir napada, nije on tu mogao ništa. Sudija je kriv a ne Damir.
Upravo to. Mirza je trazio challenge odmah poslije poena kad je podigao lijevu ruku te nakon toga pitao Dzumija je li lopta dobra i nastavio s njim pricati ocekujuci da sudija pusti snimku.
Sudija je jedini kriv ovdje, doduse mogao je i Dzumi drugacije odreagovati, ali to nije jednostavno u njegovom DNA.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la _dreamer_ » 21 okt 2017, 16:31

shminka je napisao/la:
_dreamer_ je napisao/la:
shminka je napisao/la:Ništa nama realno ne treba, prvo SF ikad, pitanje je dal ćemo ga ikad više i imati, momci igraju vrhunski set, jednu od najzanimljivijih završnica jednog seta, jednog meča u cijeloj godini, a ljudi se žale jer jedan od aktera traži challenge.

EEEEEEj, traži lik challenge, pa realno, gdje to na svijetu ima?!?

Bravo Mirza, nadam se da je udaranje forhenda i bekenda po paraleli prije svega znak nekog napretka, a ne trenutne inspiracije, svaka čast majstore!!!
Pravis se malo francuz, realno, a ne moramo govoriti ni zasto. Challenge vise ili manje, u par navrata je bio hinjaluk, no hajd to mogu i razumijeti. Poenta je da Damir vazda kenja po sudijama kako ga zakidaju, a realno su ociglednom greskom u tiebreaku syebali Mirzin momentum i vrlo moguce utjecali na ishod tog seta, a Damiru nije bilo mrsko da to prihvati. Tako da ne treba u buducnosti da kenja na sudije, niti ce mi ga plaho biti zao, jer on nema ni f od fairplay-a u sebi, a htio bi da da bude tretiran tako. TO se zove licemjerstvo, jarane.

No dobro, svakom njegovo misljenje, inace bi svi pjevali horski obdje.

A vjerujem da bi Damir svakako uzeo treci set, no dobro. Lijepo je bilo vidjeti ovo i nadam se da nije zadnji put.
Ljudima smeta challenge na 5-0, 00-30, kažu nesportski jer je nebitan poen. A onda im smeta challenge na meč loptu, jer je kao bitan poen. Ajd mi molim te objasni na osnovu kakve logike.

U TBu na 2-0 je trebao priznati da je loptica dobra, tu je u svakom slučaju ispao šupak. Izabrao je blažu varijantu i sugerisao mu da traži challenge. Mirza ga je inicijalno i tražio, da je malo glasniji možda bi ga sudija i čuo.
meni je zasmetao iskreno samo challenge na onaj poen kada je lopta na najhinjskiji moguci nacin pregurala se preko mreze. damir dize ruke, ko krivo mu, a onda u slijedecem poenu trazi challenge na winner servis mirzin.

realno je i bolje da damir prodje, jer ima realnu sansu za titulu, dok Mirza sumnjam da bi imao sanse u finalu. I ovdje su mu se noge odsjekle u prvom setu tako da...

Mora ici korak po korak, no ja ne vjerujem da ce on imati konstantnost koja mu je potrebna.
Zadnja izmjena: _dreamer_, dana/u 21 okt 2017, 16:32, ukupno mijenjano 1 put.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la kobe24 » 21 okt 2017, 16:31

I ja sam u pocetku imao dojam da mu je Damir sugerisao da je lopta dobra i da trazi challenge, jer se vidjelo da Mirza s nekim razgovara, a to nije mogao biti niko drugi osim Damira. Poslije se on skroz povukao i jasno da mu je odgovaralo to sto sudija nije dozvolio Mirzi da ga iskoristi. Da Dzumhur nije fair play sportista, to zna svako ko ga iole prati i tu apsolutno dijelim misljenje sa @dreamerom. Jedan je od najprgavijih i najodvratnijih tenisera na touru, ali ga mi podrzavamo iskljucivo sto je nas, inace bi bio mozda i odvratniji od Tomica ili Kyrgiosa.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la shminka » 21 okt 2017, 16:33

_dreamer_ je napisao/la:meni je zasmetao iskreno samo challenge na onaj poen kada je lopta na najhinjskiji moguci nacin pregurala se preko mreze. damir dize ruke, ko krivo mu, a onda u slijedecem poenu trazi challenge na winner servis mirzin.
Ne kontam idalje, objasni mi što je loše da neko traži challenge?

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.