RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 16 avg 2012, 12:45

el-fighter je napisao/la:Izgleda da smo ipak doveli golmana. Zeljko Kuzmic je potpisao jednogodisnji ugovor. Inace, ovaj golman je vec neko vrijeme sa ekipom, a izgleda da je danas saradnja i ozvanicena.

Nezz jel neko primjetio u onom intervjuu Maida Jaganjca, kada kaze da se najvise druzi sa Kuzmicem, jer sa njim dijeli stan.

znam da je trenirao. neka je potpisao, da nešto bude bobiću, osta mali dugalić na golu. a intervju je bio sa maceom :)

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 16 avg 2012, 14:00

Armageddon2012 je napisao/la:ali ipak vas sijemo...mi smo osvajali i ovaj bh kup...cak i prvenstvo 8-)

ali priznajem da je u vrijeme dok je Bog hodao po zemlji,Velez bio bolji klub...sad je otislo sve u p.... m.....

velež, sarajevo i željo su jedini iz b&h igrali konstantno značajniju ulogu u sfrj. od ostalih su možda borac i sloboda sijevnuli koju sezonu :)

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FCS » 16 avg 2012, 14:18

I Čelik Zenica, da se ljudi ne naljute

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 16 avg 2012, 14:41

FCS je napisao/la:I Čelik Zenica, da se ljudi ne naljute

pa eto i čelik. samo s oni rijetko sijevali :) ali pošteno...

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AnelZ » 16 avg 2012, 16:25

kajl je napisao/la:
FCS je napisao/la:I Čelik Zenica, da se ljudi ne naljute

pa eto i čelik. samo s oni rijetko sijevali :) ali pošteno...
mozda je Borac cesce zavrsavao bolje rangiran od Celika, ali Celik je proveo 3 sezone vise od Borca u toj ligi.

Od 46 sezona Prve savezne lige SFRJ: Sarajevo je provelo 42 sezone (2 prvi, 2 drugi - kup maršala 2 drugi), Velež 38 sezona (3 drugi, 4 treci - kup 2 prvi, 2 drugi), Željezničar 34 sezone (1 prvi, 1 drugi, 2 treci - kup 1 drugi) Sloboda 24 sezona (1 treca - kup 1 drugi), Čelik 17 sezona, Borac 14 sezona (kup 1 prvi, 1 drugi) i Iskra 1 sezonu (kup polufinale).

Prije drugog svjetskog rata odigrano je 18 sezona: SAŠK Sarajevo je provelo 7 sezona (1 drugi) i Slavija Sarajevo 9 sezona (1 drugi, 1 treci)

Avatar
K0MT
Postovi: 504
Pridružen/a: 02 mar 2012, 10:41
Lokacija: Prijedor
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la K0MT » 16 avg 2012, 17:03

Je l' ima neko od dobrih Veležovaca da bi posudio svoj account na VeležLive da se pogleda ova tekma nekako? :D Aj dobri ljudi, meni treba acc samo za ovu utakmicu, nemam ja ništa poslije sa njim. Mislim, ako bi neko od vas išao gledati tekmu na stadion pravo, a ovamo je pretplaćen pa da prebaci. Hvala! :D 8-)

nonda_83
Postovi: 147
Pridružen/a: 04 maj 2008, 12:12

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nonda_83 » 16 avg 2012, 17:52

izvinjavam se sto vam remetim temu za razgovor..al evo nekih vijesti onako sa oficijelne...

Mustafa Kodro: Navikavam se na poziciju lijevog beka

Mustafa Kodro u mladoj ekipi „Rođenih“ predstavlja nekolicinu onih koji upravo sa svojim iskustvom treba da pomognu sazrijevanje, kako to neki počesto kažu, „olimpijske selekcije Veleža“. Upravo zbog toga adekvatan je sagovornik da procijeni dosadašnji period.

- Mislim da je izuzetno važno što je ekipa praktično kompletan pripremni ciklus zajedno. Mislim da će se to posebno osjetiti nakon nekoliko kola, odnosno u drugom dijelu jesenjeg dijela šampionata, kaže Kodro na početku razgovora.

Kako ocjenjujete start prvenstva?

- Veoma dobar. Pobjeda nad Radnikom unijela je mir, posebno kada se vidi koliko su, da tako kažem, kikseva napravile druge ekipe na otvaranju prvenstva. U Zenici nismo igrali podređenu ulogu. Osim toga, postigli smo tri pogotka, a znate da smo se recimo prošle sezone u velikom broju utakmica mučili sa realizacijom. Sve su to činjenice koje nas moraju činiti zadovoljnim. Izuzetno smo mlada ekipa, a veliki broj naših igrača nema ni 15 utakmica u nogama, mislim onih zvaničnih prvenstvenih. Ništa se ne stiče „preko noći“, pa tako ni iskustvo, ističe Kodro.

Vi ste sezonu otvorili na jednoj potpuno novoj poziciji. Lijevi bek je do sada ko zna koja „nova pozicija Mustafe Kodre“.

- Da budem iskren i sam se navikavam na tu poziciju i definitivno mnogo su mi bliže pozicije u veznom redu ili čak na desnom beku, što sam sve i igrao u dosadašnjoj karijeri. Međutim, stručni štab od nas traži da ispunjavamo sve zadatke, a moje je da ispunim ono što se od mene traži. Naravno, da bih volio igrati neku drugu poziciju, ali nije ovo „željoteka“ pa da se sada ispunjavaju želje svakog od nas. Drago mi je prije svega da sam dio ovog tima i da radim sa ovim stručnim štabom. Mislim da ću iz utakmice u utakmicu sve bolje igrati na ovoj poziciji. Uostalom i to je jedno novo iskustvo, naglašava Kodro.

U subotu dolazi Rudar. Ekipa sa kojom smo proljetos počeli dvije utakmice, a okončali samo jednu. U prvoj, koju je u 30-toj minuti prekinula „poplava“ na terenu, Velež je igrao odlično, napadao i prijetio golu Rudara, a u drugoj, tri dana kasnije, odigrao ispod svih kriterija i kažnjen golom gostiju u sudijskoj nadoknadi.

- Da, ono je zaista bio čudan razvoj događaja. Kada se još sjetimo u prvom dijelu da smo u Prijedoru izgubili 1:0, a da smo bili mnogo bolji, i da je domaćin od dva šuta postigao jedan pogodak a i taj nakon ubacivanja iz auta i naše grube greške, onda zaista moramo reći da sa Rudarom uvijek imamo neke „čudne“ utakmice. Što se tiče subote, jasno je da idemo na pobjedu. Nema tu neke filozofije. Oni su u prva dva kola ubilježili dobar rezultat u Sarajevu u remiju sa Olimpicom i poraz u Prijedoru od Sarajeva. Dakle, dolaze da tako kažem „pomiješanih emocija“ i sigurno je da će učiniti sve da ostanu neporaženi. Opet kaže, sedam dana se spremamo koncentrisani na pobjedu i naravno da ćemo sve učiniti da i dođemo do nje, ističe Mustafa Kodro.

izvor: oficijelna

FORZA VELEZ

nonda_83
Postovi: 147
Pridružen/a: 04 maj 2008, 12:12

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nonda_83 » 16 avg 2012, 17:58

Kuzmić novi član Veleža

Željko Kuzmić novi je član Veleža. Iskusni 28-godišnji golman koji je ponikao u tadašnjem prvoligašu Srbije Železniku potpisao je ugovor na godinu dana. Proteklih dana očekivao se potrebni certifikat iz FS Srbije, koji je jučer i došao na adresu kluba, te se Kuzmić može registrovati za „Rođene“. Kuzmić je u svojoj karijeri branio za Pobedu iz Prilepa, Mornar iz Bara, Smederevo i afrički Saint-George.

- Drago mi je da sam postao član Veleža. Ipak je riječ o klubu čije ime znači mnogo šire od samog Mostara i BiH. Već desetak dana treniram sa ekipom, istakao je Kuzmić, koji će pravo nastupa imati od 4. kola.

izvor: oficijelna

FORZA VELEZ

mujoisuljo
Postovi: 996
Pridružen/a: 03 jun 2010, 18:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mujoisuljo » 16 avg 2012, 22:04

K0MT je napisao/la:Je l' ima neko od dobrih Veležovaca da bi posudio svoj account na VeležLive da se pogleda ova tekma nekako? :D Aj dobri ljudi, meni treba acc samo za ovu utakmicu, nemam ja ništa poslije sa njim. Mislim, ako bi neko od vas išao gledati tekmu na stadion pravo, a ovamo je pretplaćen pa da prebaci. Hvala! :D 8-)
Hehehe, skupi raju pa se izrefajte po koju markicu.8 Eura je prenos jedne tekme.
.....ravno u srce, puca ko Semir Tuce ! ! !

Avatar
K0MT
Postovi: 504
Pridružen/a: 02 mar 2012, 10:41
Lokacija: Prijedor
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la K0MT » 17 avg 2012, 01:34

Ma nisu problem pare nego ovaj PayPal, ne znam ima li iko to od nas. :lol:

hpolovina
Postovi: 58
Pridružen/a: 12 jan 2012, 19:05
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la hpolovina » 17 avg 2012, 13:05

Moze li neko reci jesmo li kompletni sutra? Realno prva dvije utakmice ne mogu biti zadovoljan... Radnik Bijeljina drago mi je da je konacno ta realizacija bila na nivou, ali Radnik kao jedan od favorita za ispadanje iz lige napravio nam je u prvom poluvremenu koliko toliko problema... Celik Zenica mislim da smo se tek probudili u 85.minuti MOgli doci do izjednacenja ali bilo bi totalno nezasluzeno... s obzirom na to kako smo igrali do te 85.minute, totaalno bez volje, motiva i elana, kao da smo izasli samo da primimo ta dva gola pa da pocnemo igrati.... Mislim da Hebibovic mora igrati u prvih jedanaest, puno je igra zivlja kad on udje,podsjeca me na Durakovica malog. Uvijek nametne brzi tempo utakmice

mostarmostar
Postovi: 25
Pridružen/a: 25 feb 2012, 20:43
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mostarmostar » 17 avg 2012, 14:43

Jucer sam svratio na trening rodjenih,i malo gledao kad je dzafic odredio prvu ekipu za rudara. Igrali su na 2 gola protiv ovih ostalih. Za prvi ekipu su igrali :
Bobic
Merzic-----Mahinic-----Kajtaz-----Kodro

Demic-----Nuhic

Cemalovic-------Serdarevic-----------Okic

Zvonic

izgubili su 5-2 od rezervnih igraca i koliko sam vidio nisu bas nesto briljirali igrom pogotovo sa zvonicem u spicu i cemalovicem desno. u ovoj drugoj ekipi skaljic,hebibovic i hajdarovic su ise istaknuli igrom. e sad ne znam zato makar hebibovic i hajdarovic ne mogu igrati u prvih 11. ova dzafina postava mi nikako ne ide u glavu. aBd ipak se nadam da necemo imati vecih problema sa Rudarom.

vm22
Postovi: 3301
Pridružen/a: 01 maj 2011, 11:39
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la vm22 » 17 avg 2012, 14:49

Jednostavno mora staviti Hebibovica umjesto Mrve, i Zvonica jos u prvih 11, a ja bi jos volio Knezevica na beka a merzica na neku drugu poziciju. I Kodro je los na beku...

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 17 avg 2012, 14:52

problem je onda gdje sa merzićem i kodrom? čuj zvonić igrao špica, ko zna hoće li tako pokušati, al hajd da i o vidimo.

Avatar
Borg
Postovi: 203
Pridružen/a: 08 nov 2011, 21:10
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Borg » 17 avg 2012, 14:53

K0MT je napisao/la:Ma nisu problem pare nego ovaj PayPal, ne znam ima li iko to od nas. :lol:
Paypal ti je najmanji problem ako imas visa karticu
Registrujes se na paypal online, oni ti posalju na jedan pin
na tvoj listing od kartice, onda odes do banke izvuces listin
I ukucas taj pin online na paypal stranici i onda ti je kartica povezana
sa paypal racunom
Posto sad rade transakcije i u bih to ti je vrlo korisno
I za online kupovinu i prodaju npr na ebay
We Are the Borg. You Will be Assimilated. Resistance is Futile.

mostarmostar
Postovi: 25
Pridružen/a: 25 feb 2012, 20:43
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mostarmostar » 17 avg 2012, 14:54

kajl je napisao/la:problem je onda gdje sa merzićem i kodrom? čuj zvonić igrao špica, ko zna hoće li tako pokušati, al hajd da i o vidimo.
Miku staviti na stopera gdje moze dobro da odradi posao a kodru na svoje mjesto zadnji vezni. ali vidjet cemo kako ce biti ova formacija sutra.

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 17 avg 2012, 15:03

ne znam. mehremić je slabo odbranu igrao, ako bi on opet išao na beka.
meni je dobar onaj nuhić, odradi fino svoj posao. kodro bi morao nekoga izbaciti iz veznog reda. ne znam, trenutno imam povjerenje u džafića. postava ok izgleda, samo sam se nadao da ćemo više vidjeti jaganjca i macea.

puza
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 maj 2012, 12:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la puza » 17 avg 2012, 17:15

[quote="mostarmostar"]Jucer sam svratio na trening rodjenih,i malo gledao kad je dzafic odredio prvu ekipu za rudara. Igrali su na 2 gola protiv ovih ostalih. Za prvi ekipu su igrali :
Bobic
Merzic-----Mahinic-----Kajtaz-----Kodro

Demic-----Nuhic

Cemalovic-------Serdarevic-----------Okic

Zvonic

izgubili su 5-2 od rezervnih igraca i koliko sam vidio nisu bas nesto briljirali igrom pogotovo sa zvonicem u spicu i cemalovicem desno. u ovoj drugoj ekipi skaljic,hebibovic i hajdarovic su ise istaknuli igrom. e sad ne znam zato makar hebibovic i hajdarovic ne mogu igrati u prvih 11. ova dzafina postava mi nikako ne ide u glavu. aBd ipak se nadam da necemo imati vecih problema sa Rudarom.

I meni ova džafina postava nikako ne ide u glavu ali vidićemo kako će odigrati protiv rudara. Hajdarević, Hebibović i Zvonič su fantastični igrči.

ANTIFA !
Postovi: 6630
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ANTIFA ! » 18 avg 2012, 12:22

Ajmo Rođeni danas !

Hocemo pobjedu !
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Mont0
Postovi: 2654
Pridružen/a: 16 dec 2008, 00:49
Lokacija: Delta Quadrant
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mont0 » 18 avg 2012, 13:06

Ko ce bola ici na tekmu po ovom celopeku, a i englezi pocinju.
Support Velez, It's logical! ★

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: aimar21, Amazon [Bot], laszlo, ronaldo99 i 40 gostiju.