Liverpool FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 28 maj 2017, 09:28

Meni dolazak Keite znaci odlazak Coutinha. Potpuno identican tip igraca.
O kojem Costi je rijec? Iz Bayerna?

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Amsterdam1312 » 28 maj 2017, 10:24

OTNYS_YNWA je napisao/la:Meni dolazak Keite znaci odlazak Coutinha. Potpuno identican tip igraca.
O kojem Costi je rijec? Iz Bayerna?
Nisu identični uopšte. Keita može igrati DM, CM, AM po potrebi sve i u svakoj ulozi je uspješan. Najveća razlika u odnosu na Coutinha je što obavlja dobar defanzivni posao i zadatke, mnogo učestvuje u defanzivi. Jači je u duelu također i može odigrati 90 min. u najvećem tempu. Coutinho je jači kreativac i tehničar daleko, više je orijentisan ka naprijed i na kraju krajeva znamo šta Coutinho nudi naprijed. Ono što je dobro je da ni Keita ne zaostaje tako mnogo što se tiče kreativnosti i zna dati gol, ima dobru kretnju. Igrač koji ima te kvalitete prema naprijed i nazad bi itekako dobro došao u vezi.

Avatar
Scouser
Postovi: 282
Pridružen/a: 13 sep 2012, 18:12
Lokacija: Kop
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Scouser » 29 maj 2017, 11:12

This Klopp fella, he's not bad is he?

"Don’t criticize what you don’t understand, son. You never walked in that man’s shoes."

"IT'S ENDED... THE EUROPEAN CUP IS RETURNING TO ENGLAND AND TO ANFIELD."

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la kumkalesic » 29 maj 2017, 22:34

OTNYS_YNWA je napisao/la:Meni dolazak Keite znaci odlazak Coutinha. Potpuno identican tip igraca.
O kojem Costi je rijec? Iz Bayerna?
I ja sam nešto slično pomislio kada sam prvi put ovo pročitao. Ono, nije nešto što bi me iznenadilo s obzirom kakvu transfer politiku imaju vlasnici svih ovih godina, al' vidjet ćemo...pitanje je i da li je novom treneru Barcelone Coutinho prioritet u ljetnom prelazon roku ili pak neka druga pozicija, jer mi se čini da oni imaju i dosta drugih mjesta u momčadi koje su oskudnije...
Ono što, isto tako, pomislih čitajući ovo sve vezano za van Dijka i njegov mogući dolazak jeste to da imam neki osjećaj da bi i Švabo mogao u narednu sezonu ući sa formacijom gdje bi u zadnjoj liniji igrali trojica /ili petorica :) / igrača. Možda to i nije tako loše, jer u tom slučaju ne bi morali tražiti, bar odmah, novog lijevog beka pošto bi to mogao i u narednoj sezoni odigrati Milner, a isto tako i klasičnog zadnjeg veznog igrača-razbijača...znači, opet bi se lijepo uštedilo novca do narednog ljeta :shifty:
Joint_fc

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 29 maj 2017, 22:59

Keita se apsolutno ne smije 'pretvarati' u defanzivno orijentisanog igraca. Po meni igrac koji mora igrati iza napadaca.
Navodno za Mendya veliku bitki biju City i Liverpool. Nece li Bog dati da napokon dobijemo kvalitetnog lijevog beka.
Sa njim i Dijkom u odbrani nije vazno ko je naprijed.

.............Mignolet...........
Clyne.Matip..Dijk..Mendy
...Wijnaldum....Hendo....
Mane.......Keita.........Cou
...............Firmino............

Pravi fifa menager team, ali makar ova odbrana na nesto lici. :mrgreen:

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la kumkalesic » 29 maj 2017, 23:27

OTNYS_YNWA je napisao/la:Keita se apsolutno ne smije 'pretvarati' u defanzivno orijentisanog igraca. Po meni igrac koji mora igrati iza napadaca.
Navodno za Mendya veliku bitki biju City i Liverpool. Nece li Bog dati da napokon dobijemo kvalitetnog lijevog beka.
Sa njim i Dijkom u odbrani nije vazno ko je naprijed.

.............Mignolet...........
Clyne.Matip..Dijk..Mendy
...Wijnaldum....Hendo....
Mane.......Keita.........Cou
...............Firmino............

Pravi fifa menager team, ali makar ova odbrana na nesto lici. :mrgreen:
Ma i sa ovom odbranom bi nama svaki levat iz kornera ili auta stvarao pomutnju i gol šansu pred golom linijaša Mignoleta. Zbog toga se lahko može desiti da sa Dejom, Matipom i Virgilom igramo utakmice. Ako nisu dovoljna dvojica, valjda budu trojica pa da se i mi konačno naučimo braniti prekide zbog kojih već godinama gubimo, mislim, i najviše bodova od svih klubova u vrhu tabele
Joint_fc

Avatar
Finn
Postovi: 9178
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Finn » 29 maj 2017, 23:47

kumkalesic je napisao/la:Ma i sa ovom odbranom bi nama svaki levat iz kornera ili auta stvarao pomutnju i gol šansu pred golom linijaša Mignoleta.
Popravio se malo Mignolet, moraš priznati. Baš malo, ali jeste neki pomak. :mrgreen:

Dosta puta sam ga u finišu sezone vidio kako izlijeće na prekidima, što je bilo nezamislivo prošlih sezona.

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la keno94 » 30 maj 2017, 00:31

Mislim da Coutinho ovo ljeto ne ide u Barcelonu samo iz razloga što još uvijek nije imao dovoljno utakmica na Iniestinoj poziciji. U Liverpoolu igra krilnog napadača/playmakera, a to u Barci igraju Messi i Neymar. Nemaju potrebe da ga dovode za te pozicije. Kako Klopp priča, sljedeće sezone bi mogao više igrati u veznom redu tako da bi sljedeće ljeto već mogao preći u Španiju. Mislim da je samo pitanje vremena kada će otići. Druga stvar je što je on poprilično zadovoljan u Liverpoolu i nikad nije pokazao ni naznaku da želi otići. Svaki ugovor je produžio bez puno buke, nikad nije ni izjavljivao nešto što bi se moglo protumačiti kao želja za odlaskom.
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Hendo » 30 maj 2017, 03:06

OTNYS_YNWA je napisao/la:Keita se apsolutno ne smije 'pretvarati' u defanzivno orijentisanog igraca. Po meni igrac koji mora igrati iza napadaca.
Navodno za Mendya veliku bitki biju City i Liverpool. Nece li Bog dati da napokon dobijemo kvalitetnog lijevog beka.
Sa njim i Dijkom u odbrani nije vazno ko je naprijed.

.............Mignolet...........
Clyne.Matip..Dijk..Mendy
...Wijnaldum....Hendo....
Mane.......Keita.........Cou
...............Firmino............

Pravi fifa menager team, ali makar ova odbrana na nesto lici. :mrgreen:
Zaista lijep tim i imaš lajk od mene.
Na klupi: Karius, cassiljas, Arnold, Lovren, Klavan, Sessehnon, Flanagan, Milner, Grujić, Origi, Lallana, Sturidge, Ings. Napokon bi imali tim.
Kocka je bačena

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Amsterdam1312 » 30 maj 2017, 08:33

keno94 je napisao/la:Mislim da Coutinho ovo ljeto ne ide u Barcelonu samo iz razloga što još uvijek nije imao dovoljno utakmica na Iniestinoj poziciji. U Liverpoolu igra krilnog napadača/playmakera, a to u Barci igraju Messi i Neymar. Nemaju potrebe da ga dovode za te pozicije. Kako Klopp priča, sljedeće sezone bi mogao više igrati u veznom redu tako da bi sljedeće ljeto već mogao preći u Španiju. Mislim da je samo pitanje vremena kada će otići. Druga stvar je što je on poprilično zadovoljan u Liverpoolu i nikad nije pokazao ni naznaku da želi otići. Svaki ugovor je produžio bez puno buke, nikad nije ni izjavljivao nešto što bi se moglo protumačiti kao želja za odlaskom.
Sljedeće sezone definitivno će igrati pretežno u veznom redu kao npr. protiv Boroa u zadnjem kolu. Ono je za njega savršena pozicija gdje on može da dođe potpuno do izražaja i sve njegove kvalitete dobiju na punom značaju. Mnogo više dirigira, kreira i korisniji je. Nadam se da će sljedeće sezone biti bez povreda jer uz par pojačanja i ovo što je trenutno tu tim će biti odličan. Neka uzmu trofej/e i onda ako će ići poslije toga neka ide al' sa stilom. Ja sam također uvjeren da će u Barcu iduće ljeto pogotovo poslije ove sezone u vezi..

Avatar
neurofunk
Postovi: 3190
Pridružen/a: 09 jul 2012, 13:05
Lokacija: Kalesija
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la neurofunk » 30 maj 2017, 08:35

Keita i kad bi došao, (a neće) igrao bi na poziciji osmice.

I ne znam odakle vam ta priča o odlasku Coutinha, on ostaje 1000%.
I don't believe in God, but I'm afraid of him.

Avatar
Escobar
Postovi: 297
Pridružen/a: 10 jul 2016, 13:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Escobar » 30 maj 2017, 14:05

Veze vi nemate, Keita je klasični centralni vezni uz defanzivne karakteristike poput Kantea i Kessiea. Kakva AMF rola? ALO :urnebes:

Coutinho će postati legenda Liverpoola :kafa:
5 times champions of Europe. #YNWA

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Hendo » 30 maj 2017, 14:26

Stigao Solanke. Premiership je naš. :urnebes:
Kocka je bačena

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 30 maj 2017, 18:18

LFC have agreed terms to sign Dominic Solanke, who will officially join the club on July 1.
Iz vedra neba. :mrgreen:

Istice mu ugovor sa Plavcima pa obzirom da je u-21 platit ce de neka kompenzacija od 3m funti.
Pretpostavljam da ovo znaci da za Ingsa nema mjesta.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
BeyKopites
Postovi: 3620
Pridružen/a: 29 feb 2012, 21:17
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la BeyKopites » 30 maj 2017, 18:37

I to bi bilo to što se tiče pozicije napadača :mrgreen:
"The best there was, the best there is and the best there will ever be!"
-CaptainFantastic08-

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Monolog » 30 maj 2017, 18:50

Dobar je Solanke na raznoraznim menadžerima. :mrgreen:

Ma, ovo je ono Kloppovo da se pokuša sa što manje novca napraviti nešto. I u Dortmundu je obožavao raditi to, a evo sad je nastavio taj trend u Liverpoolu. Nisam očekivao rasipništvo k'o kod Mourinha ili Pepa, ali u ovakvoj ligi moraš konstantno plaćati provjerene igrače i pogađati sa što više igrača, jer te u protivnom nema nigdje. Konkurencija je nevjerovatna, svi imaju moć da dovedu bukvalno koga žele. Doduše, vjerujem da će i Klopp ipak odriješiti kesu i da će dovesti barem dva-tri provjerena igrača kako bi i naredne sezone igrao sličnu ulogu kao ove (ko zna, možda da napadne i poziciju više).

Liverpoolu je potrebna dubina, igrat će (nadam se) grupnu fazu Lige Prvaka, tu su još dva domaća kupa i prvenstvo, tako da je pod moranjem dovesti, da se ne lažemo, barem četiri-pet igrača, od kojih bi dvojica-trojica odmah uletili u prvu postavu i igrali važnu ulogu u predstojećoj sezoni.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

CantonaBIH
Postovi: 309
Pridružen/a: 19 mar 2017, 17:12
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la CantonaBIH » 30 maj 2017, 20:18

Ne mozes porediti financijsku situaciju u njemackoj ligi i epl. Nema smisla jbga. Ako ne iskesira za 1-2 dobra pojedinca Liverpool ce zavristi ispod 5 mjesta. Jednostavno moraju imati i sirunu ali i kvalitet. Pa zamisli sta bi mogao postici da je u ovoj ekipi imao jednog Suareza. **** 10 solankea, bez jedno dobrog :)

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 30 maj 2017, 20:35

Ovog sam se i bojao, sirit ce se ekipa ali neprovjerenim igracima. Mislim da od velikog pojacanja nema nista, jednog, a kamo li vise.

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Amsterdam1312 » 30 maj 2017, 20:52

Dobar Solanke, dobar mlađak. Sad krenuti svim silama po Dijka, Mendya i Keitu pa da se salutira Kloppu. S tim pojačanjima će klupa biti mnogo jača tj. napokon će Liverpool i dobiti klupu kakvu treba. Bitno je što prije riješiti transfere da se što bolje spremi prije sezone i uigra. Treba izdržati borbu na 4 fronta iduće sezone i više nema izgovora, nešto se mora ponuditi naredne sezone i napraviti iskorak. Kako god sa transferima će se znati ambicije kluba.

Torres_9
Postovi: 13469
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Torres_9 » 30 maj 2017, 21:27

Idemo s solanke u vrhu napada po titulu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zaključano

Natrag na “Liverpool FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Venom i 20 gostiju.