Liverpool FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Otelo

Avatar
Finn
Postovi: 9136
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Finn » 27 sep 2017, 09:26

Ako se desi da na jednom meču dominiraš i dominiraš, imaš posjed, stvaraš šanse, onda se ovaj rezultat može okarakterisati kao nedostatak sreće ili nešto tako.

Ako ti iz utakmice u utakmicu dominiraš i stvaraš šanse, a nekim čudom ne pobjeđuješ konstantno, to onda nije nedostatak sreće već neznanje i očigledan problem u jednom dijelu terena. Da ne govorim o problemu na drugoj strani terena...

Ekipa koja stvara preko 20 šansi po meču ne može dopustiti ovako česte kikseve.

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Hendo » 27 sep 2017, 09:38

Slažem se Torres, međutim da je dao 100 miliona za napadača opet bi neki pisali "šta će nam napadač a odbrana nam slaba".
Nije se rodio ko je svijetu ugodio.
Ja ne mogu biti nezadovoljan igrom sinoć, pojeli smo ih, isto kao i Burnley pa i Watford.
Kocka je bačena

Laslo
Postovi: 81
Pridružen/a: 22 sep 2017, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Laslo » 27 sep 2017, 10:18

Vise bih volio da imamo rezultate. Koga boli qrac za igru kad rezultati izostaju. Lijepa igra nikada nije donosila rezultate. Mi i kad smo osvajali nesta nismo igrali lijepo.

Avatar
Finn
Postovi: 9136
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Finn » 27 sep 2017, 10:25

Laslo je napisao/la:Vise bih volio da imamo rezultate. Koga boli qrac za igru kad rezultati izostaju. Lijepa igra nikada nije donosila rezultate. Mi i kad smo osvajali nesta nismo igrali lijepo.
Kroz većinu klupske historije i one najuspješnije godine LFC nije igrao napadački, već oprezno i pametno. Dakle, ganjao se rezultat, kada bi se povelo 1:0, povlačilo se i čuvalo rezultat. To je jednostavno najviše prijalo i imalo efekta. To su naši korijeni i tome bi se ozbiljno trebalo posvetiti nakon ove Kloppove ere. Jer je očigledno da napadačka igra nije za nas.

Laslo
Postovi: 81
Pridružen/a: 22 sep 2017, 22:40
Kontakt:

Re: RE: Re: Liverpool FC

Post Postao/la Laslo » 27 sep 2017, 10:26

Finn je napisao/la:
Laslo je napisao/la:Vise bih volio da imamo rezultate. Koga boli qrac za igru kad rezultati izostaju. Lijepa igra nikada nije donosila rezultate. Mi i kad smo osvajali nesta nismo igrali lijepo.
Kroz većinu klupske historije i one najuspješnije godine LFC nije igrao napadački, već oprezno i pametno. Dakle, ganjao se rezultat, kada bi se povelo 1:0, povlačilo se i čuvalo rezultat. To je jednostavno najviše prijalo i imalo efekta. To su naši korijeni i tome bi se ozbiljno trebalo posvetiti nakon ove Kloppove ere. Jer je očigledno da napadačka igra nije za nas.
Slusao se Vlada :salut:
Slazem se,rijetko ko danas moze igrati lijepo i osvajat trofeje.

Avatar
Finn
Postovi: 9136
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: RE: Re: Liverpool FC

Post Postao/la Finn » 27 sep 2017, 10:36

Laslo je napisao/la:Slusao se Vlada :salut:
Slazem se,rijetko ko danas moze igrati lijepo i osvajat trofeje.
Objasnio čovjek, realno.
Jednostavno nije u DNK kluba i to je to. Ako vidiš da ne ide, vrati se onom u čemu si uvijek dobar bio. Ljudi dosta podcjenjuju koliko je neki historijski mentalitet kluba zapravo bitan, čak i u 2017.

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la sljivo » 27 sep 2017, 10:57

Prvo, treba pratiti trendove i evoluirati zajedno sa sportom, a drugo, za oba sistema (of, def) potrebni su igrači. Vama za lov na najveće trofeje treba u svakoj liniji po jedan igrač inter. klase ili svjetske, nit imate normalnog (konstantnog) golmana, nit jake bekove, nit štopera, nit kreativne sredine (ako Coua smatramo napadačem), nit egzekutor-napadača (odnosno 9ka - dobro, i ne treba ako je filozofija drugačija, al eto dobar napadač). Za prvu tačku je važno da znaš igrat sve, jer ti sve treba, a za drugo napadačka pozicija posebno.

Oni koji su pratili Kloppa dok je radio u Dortmundu primjetit će da je to ista igra, mnogo pokreta, akcije, kreacije u napadačkoj trećini ali džaba kad nemaš napadača ili kad gol zavisi od smušenog Salaha, raning beka Manea ili deset-metara-iza Firmina ili JBN igrača koji u izglednoj siituaciji ne zna zabit gol. Što se tiče odbrane kod Kloppa je Subotić, koji i nije neki štoper igrao fenomenalno i došao do finala LP, al može kad ispred ima Gundogana i Kehla za koje zna da u build-upu i organizaciji neće izgubit loptu ili da će ih neko ševati a da oni gledaju pogubljeno i ne na svojim pozicijama, dok kod vas dodaj-prvom Henderson i dvije razbijačke trkaće kokoši Vajnaldum i Can samo zuje i kad im neko odigra dupli njih nema nigdje. Za nešto više potrebno je više od ovoga.

I vi ste, iz sve "bijede" - kad ti neko otkrije kriptonit a ti misliš da si supermen, kao moji bavarci, počeli prizivati neke pećinske dnk fazone i identitete... mora se pratit trend i vi ste na pravom putu. Naravno, da bi to radilo treba vrijeme (i novac).

Neko reče pravimo šanse, dobro je, jest, sistem je pravi, ali bilo kakav sistem ili trener ne valja ako nema igrača a što vi nemate ili možda ne možete da imate pitanja su, možda, više administrativne prirode nego li stručne.

Avatar
Finn
Postovi: 9136
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Finn » 27 sep 2017, 11:56

slika

O ovome ja pričam. Očigledno da nešto ne štima, nije više samo odbrana problem. Kao igraš dobro, stvaraš šanse, gaziš rivale, ali eto, pobjeda nema. To može proći za jednu tekmu, ali je ovakvih previše.

Ako je već Kloppu filozofija "daj da zabijemo više nego što ćemo primiti", onda će na realizaciji morati mnogo poraditi.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Feldmarschall » 27 sep 2017, 12:28

Uvijek se možete žaliti na realizaciju. Karma je k.urva. :mrgreen:

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la StevieG8 » 27 sep 2017, 13:59

Meni je najveca enigma u ovoj ekipi Firmino, igra napadaca i na trenutke je sjajan a u vecini slucajeva se ponasa kao da je neko stavio zadnjeg veznog u vrh napada. Presjeca pasove, krade lopte, koristan je u tranziciji ali jednostavno kao sto je neko ranije napisao nema taj napadacki osjecaj za prostor, kretnju a i sinoc je na svakoj sansi izgledao pogubljeno, kao da se pita otkud lopta odjednom tu.

Ja ne znam koja bi od jacih svjetskih ekipa njega ikad uzela za svog napadača, pitam se sta bi on igrao da Liverpool ne forsira ovaj visoki pressing i brzu tranziciju. Kad god ga je Klopp stavio iza napadača, na krila covjek jednostavno nestane s terena jedino sto mu odgovara je kad igra u toj trojci u vrhu napada a s njim i oni izgledaju bolje nego sa Sturridgeom koji nije za 4-3-3 i nikad nece ni biti.

Firmino doprinosi svojim kretnjama u prazan prostor bez lopte i otvara odbranu za Salaha i Manea ali s tim stilom igre onda njih dvojica moraju dati nenormalno velik broj golova za krilne igrače ako se mislimo napadački nositi s ofanzivno jakim ekipama.

Sto je najgore čini mi se da bi bez Firmina, eto neko spominje Kanea ili Cavania (znam da je nerealno samo dajem primjer), ova ekipa izgledala jos gore ofanzivno jer bi se smanjila produktivnost Salaha, Manea i Coutinha koji bi se potpisali da im Firmino dozivotno bude špic.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la sljivo » 27 sep 2017, 14:04

E da vam je Suarez...ili Aguero recimo.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la StevieG8 » 27 sep 2017, 14:11

sljivo je napisao/la:E da vam je Suarez...ili Aguero recimo.
Ma bio je Suarez i onda kad je odigrao sezonu zivota ali dzabe kad je odbrana primala vise golova nego sto je napad mogao dati, ista situacija bi se ponovila i sad.

Kod nas je temeljni problem odbrana i vezni red pun igraca koji prirodno nisu na svojoj poziciji.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la sljivo » 27 sep 2017, 14:24

Pratim ovog Salaha, da ima strpljenja i bogdu više tehnike bilo bi Messi pa on. Nisko težište, brz i eksplozivan, ubio se za wc igrača, i sa malo sjevernjačke hladnoće, bez hitnje i bez emocija (da ide stomakom na gol a ne glavom bukvalno) bio bi mašina za golove ala Robben pod punom spremom.

Avatar
ackeey
Postovi: 3888
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la ackeey » 27 sep 2017, 15:42

Sinoc nisam gledao utakmicu. Hvala Bogu.
Po highlightsima vidim da smo igrali kao i prethodne tri tekme. Znaci slabo. Postavljati statistike i promasene sanse je po meni smijesno, na kraju ostaje rezultat koji je, u stvari, i jedino bitan. Znaci, tri boda. Vise golova od protivnika zabiti.
Mozete pisati sta god hocete, ali ja mislim da ipak nije problem u samoj odbrani i golmanima, vec iskljucivo u veznom redu i Kloppu samom.
Ako vam kreacija zavisi od Hendersona, Cana ili Wijnalduma, onda ste prespori, bez ideje. Ono sansi koje kreiramo, kreira ih u 90% slucajeva napadacki trojac. Mislim da je i Klopp to uvidio, pa je zato cekao Keitu ko ozeblo sunce, a i Coutinha pokusava povuci na ulogu CM-a.
Osim toga, formacija se mora promijeniti. Ova nam, ocito ne lezi. I nemojte se zavaravati da nemamo srece. Jednu ili dvije utakmice mozete biti bez srece, svaka slijedeca je jednostavno pravilo.
Lijepu igru, napadacku, mi jednostavno sa ovim igracima ne mozemo igrati.
Sto prije Jurgen to prihvati, bit ce bolje po nas.
Vidim također da neki kritikuju Daniela, jer je fulao onu sansu pred kraj.
Nisam njegov advokat, ali znam da je on tip igraca kojem trebaju utakmice da bi dao ono najbolje.
Dok je Firmino i bio u formi, mogao sam razumjeti sto je Stturidge na klupi, ali sada...
Navodno je spreman, Firmino je u banani, ali opet igra. Pa zar je problem poceti sa Danielom, iako to MORA znaciti promjenu formacije.
O Salahu nemam rijeci. Vise nego dobar igrac, daao je prilican broj golova, kreirao dosta sansi... Od njega nismo ni oceklivali da zabija 20-tak golova, a vec galamite na njega.
Sto prije Klopp bekove povuce nazad, prije cemo imati rezultat. To je po meni kljucni dio problema ovog Liverpoola, nije ni manjak kvaliteta, nitri nesreca da ku.rva nece u gol, vec jednostavno ostavimo bokove, pa nam se sirina rasiri, ostavi prostora toliko da bi i Vrbanjusa mogla izigrati ovakvu ekipu i zabiti gol...
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Laslo
Postovi: 81
Pridružen/a: 22 sep 2017, 22:40
Kontakt:

Re: RE: Re: Liverpool FC

Post Postao/la Laslo » 27 sep 2017, 15:45

sljivo je napisao/la:Pratim ovog Salaha, da ima strpljenja i bogdu više tehnike bilo bi Messi pa on. Nisko težište, brz i eksplozivan, ubio se za wc igrača, i sa malo sjevernjačke hladnoće, bez hitnje i bez emocija (da ide stomakom na gol a ne glavom bukvalno) bio bi mašina za golove ala Robben pod punom spremom.
Kod njega nije problem toliko zavrsnica koliko to da slabijom desnom nogom ne moze dodati prvom do sebe.

Edit: Ja od njega svakako ocekujem da bude najbolji strijelac te nekih 20 golova u svim takmicenjima.

Avatar
Escobar
Postovi: 297
Pridružen/a: 10 jul 2016, 13:00
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Escobar » 27 sep 2017, 16:54

Upravo tako ackeey, naši bekovi ostavljaju puno prostora nazad, jer nam je sredina go krompir, bez trunke kreativnosti pa su TAA i Moreno prisiljeni ići naprijed i pomagati Maneu i Salahu da probijemo do protivničkog gola. Na suprotnoj strani ostaje Henderson koji je u ulozi trećeg štopera a Matip i Lovren idu bliže linije, dok su Wijnaldum i Can negdje u gužvi, jednostavno pogubljeni, u zadnje vrijeme i Firmino sa njima. Zato lahko kontra pukne, razvuku se štoperi, Hendo nema taj stand-tackle, štoperi katastrofalni u pozicioniranju, Gini i Can spori i to je to. Jednostavno promjena taktike.

Cou je uletio umjesto Ginija i obavlja posao za dvojicu, ali je nedovoljno, fali Coutinhu igrač poput njega koji će navlačiti dvojicu i napraviti ih budalama. Gini, Can i Henderson nikada neće igrati kao Coutinho, taj trojac je stvoren za rotacije. Ni Henderson nije 6-ica, svaka njegova lopta ide nazad, odnosno prvom do sebe. U sredini se ne pravi višak, to samo radi Phil, ostali igrači guše štopere loptama koji iste šalju bekovima a ovi nešto pokušavaju sa krilima. Klopp drži Firmina jer igra bolje leđima od Stua, i brže se kreće, razumije igru, ali nema taj napadački instikt.

Ja ne znam kako Klopp za ovoliko mjeseci na klupi nije učio problem, ili se pravi inatlija, prije ovo drugo, ali Gini/Hendo/Can ne mogu igrati u prvoj postavi. Vidjećete koliko će lakše ići sa Lallanom i Philom ispred pretpostavljam Hendersona, jer Lallana je najbliži igrač Philu, agilan, okretan, eksplozivan.

Kako god, naša igra će ići uvijek preko krila, Manea i Salaha, šteta je što u 16-ercu nema momak od 187cm minimalno, tipa Milika, Kanea, koji će hladno zabiti gol. Ne kažem da se kupuje grdosija (akka Benteke), ali pravi napadač treba, Firmino to nije.

Sumirano, novi štoper, novi dmf, novi cmf (keita), novi napadač. Ox je doveden bez potrebe, za 40 miliona smo mogli pokupiti Patrika Šika ili Modesteae koji bi sigurno dali više od Firmina.
5 times champions of Europe. #YNWA

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16512
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la gaston » 27 sep 2017, 20:48

slika

U duhu ovih par tekmi evo jedan tb od prije 2 godine. :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Laslo
Postovi: 81
Pridružen/a: 22 sep 2017, 22:40
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Laslo » 27 sep 2017, 23:42

@Gaston jel ovo ona duga serija penala?

Btw,jedini se od Engleza brukamo u evropi :salut:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Osim13 » 27 sep 2017, 23:54

Laslo je napisao/la:@Gaston jel ovo ona duga serija penala?

Btw,jedini se od Engleza brukamo u evropi :salut:
Nije, ovo je onda kad je Bogdan poludio cini mi se 3 penala skinuo u penal seriji :mrgreen:

Ma kakvi mi i LP. Nije to za nas. Konto sam naucili su nesto iz onog izleta u LE al nista ipak.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Liverpool FC

Post Postao/la Osim13 » 27 sep 2017, 23:54

Dupli.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Zaključano

Natrag na “Liverpool FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.