Manchester United FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 25 maj 2017, 13:41

Ovako:

- 6. pozicija cca 135m
- titula EL oko 20m funti (15m eura + 12m in market share taking)
- Adidas/Chevrolet na god nivou - 122m

Onda ostali sponzori/partneri, ogromna cistka na platnoj listi...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 25 maj 2017, 13:46

Love klub ima, to nikada i nije bilo upitno. Sada se fokusirati na ljetni prelazni i vidjeti kakvu je to listu Mou spremio. Volio bih Griezmana, Silvu, Keanea i nekog od sijaseta veznjaka koji se s nama povezuju. Lijevog beka trziste bas i ne nudi trenutno, ili se mi ne povezujemo nikako ni s jednim. Eh sada opcija ima more pa se moze pristojno izabrati. U opticaj mogu doci i Costa, Mahrez, Bakayoko, Fabinho... stvarno izbora ima i nadam se da ce uprava pogoditi kao i proslo ljeto. S tim da bi Griezman trebao biti prioritet ako vec postoji sansa da se dovede, takve prilike ne smijes propustati. Silva je takodjer moja zelja, decko me impresionirao u ovoj sezoni i mislim da moze biti nama ono sto je KDB Cityu.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!


Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 25 maj 2017, 13:59

Ander je kupio davno sve i jednog navijaca Uniteda, ovom sezonom je samo zacementirao to mjesto.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
20le
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2014, 14:47
Lokacija: Rusija, Irkutsk
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la 20le » 25 maj 2017, 14:00

UnitedWA je napisao/la:http://www.sportbible.com/football/news ... 5707967858
Budući kapiten :salut:
Buduci kapiten
slika
https://www.youtube.com/watch?v=Jllklavpk6A - The Baby-faced Assassin

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 25 maj 2017, 14:01

U opticaj mogu doci i Costa, Mahrez, Bakayoko, Fabinho
U opticaj mogu doci svi koji bi bili prijeko potreban upgrade za napad na titulu.

Trenutni roster treba male dorade (mozda cetiri pojacanja) i tjt. Recemo ak na dm-u ne budu dvije pomenute mete, nema veze, idemo dalje.

Imas: N'Zonzija, Carvalha, Weigela, Jorginha, pa i Gustava itd.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 25 maj 2017, 14:38, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Feldmarschall » 25 maj 2017, 14:05

Miho Topić:
Pogba kao stripovski superheroj

Pa iako je odigrao jako dobru utakmicu, u kojoj je zabio gol i bio dominantna figura u sredini terena, Paul Pogba je ponovo pokazao da pomalo šteti svojoj momčadi. To je igrač nevjerojatne tehnike i sasvim solidnog pregleda igre, ima fantastične fizičke predispozicije i iznimno teško ga je staviti pod pritisak. Uostalom, zato i košta onoliko. Međutim, on je u finalu imao tek 67 posto uspješnosti dodavanja. To bi bila katastrofalna razina čak i za HNL.

Problem nastaje baš u cijeni koju je United platio da ga dovede. Ovim je golom Ajaxu prvi put u Unitedovom dresu spojio dvije uzastopne utakmice u kojima je zabio gol. Pogba zasigurno osjeća pritisak da opravda visoku cifru koja je plaćena za njega, iako on nije igrač koji će završiti na 35 golova u sezoni ili skupiti 20 asistencija. On radi male stvari na fantastičnoj razini. Međutim, male stvari ne dovode igrače na naslovnice i to Pogba jako dobro zna. Zato prečesto pokušava igrati kao kakav stripovski superheroj, pokušava jednim potezom riješiti utakmicu i to često bude kontraproduktivno.

Ovdje imamo jedno od njegovih promašenih dodavanja. Osvojio je loptu i kreće u napad. Ispred sebe ima Juana Matu i Henriha Mhitarjana, Matteo Darmian otvara lijevu stranu dok Fellaini fiksira obranu na desnom krilu. Vezni igrač ovdje mora pokazati strpljenje, doći u priliku i stvoriti šansu kroz kombinatoriku. Mata i Mhitarjan su fantastični igrači s kojima bi Pogba vrlo lagano stvorio višak na ovako malom prostoru i prebacio loptu u onu najopasniju zonu. Ipak, on se odlučuje za pokušaj Superman-dodavanja u dubinu za Rashforda, kojeg čuvaju oba stopera koja su doslovno u manje od metar od njega. Šanse da takvo dodavanje završi prilikom nevjerojatno su male, ali Pogba svejedno gura loptu u nemoguću situaciju. Kao da time želi opravdati svoju cijenu.

Pogbi često nedostaje strpljenja; umjesto jednostavnih i ispravnih rješenja, on bira komplicirane i vrlo teške opcije koje jako rijetko uspiju. To je posebno opasno kada United pokušava otvoriti bunker nekog ekstremno povučenog suparnika, jer time ruši ritam i sebi i ostatku ekipe, ponaša se jako nezrelo i samo privlači kritike javnosti. On je sjajan igrač, ali njegova cijena ne bi trebala promijeniti način na koji igra nogomet. Uostalom, nogomet je igra koja je zbroj hrpe malih stvari koje, ako se ispravno naprave, na kraju daju veliki uspjeh.
Na tragu onoga što pišem čitavu sezonu ovdje. Ako se Mourinho uspješno riješio gorućeg pitanja prve sezone i tumora Uniteda u proteklih pola decenije u vidu Rooneya, onda mu je najveći zadatak u drugoj uklopiti Pogbu u šablone iz kojih će ekipa dugoročno profitirati njegovom igrom. Svima je jasno da je najbolji igrač Uniteda by far, vjerovatno će to i ostati neovisno od pojačanja. Perfekcionist na klupi mora tražiti perfekciju od svog najboljeg igrača. Bez obzira na cijenu, sa predispozicijama koje ima igrom se mora dovesti u kontekst da se o njemu priča kao o jednom od par najboljih igrača na svojoj poziciji.

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 25 maj 2017, 14:54

Asteriks je napisao/la:
U opticaj mogu doci i Costa, Mahrez, Bakayoko, Fabinho


Imas: N'Zonzija, Carvalha, Weigela, Jorginha, pa i Gustava itd.
Od nabrojanih jedino se Carvalho spominje, takodjer bi bio odlican dodatak ovoj ekipi. Jorginho mi je fkt drag i volio bih ga vidjeti u dresu Uniteda. Lik me fascinira, preciznije pasove od njegovih odavno nisam vidio, koncentrisan i smiren u svim situacijama. Ali mi je takodjer gotivan kada treba sutnuti loptu ka golu, kao da se svaki put pita "sto bas ja?". xD
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 maj 2017, 14:12

Valencia produžio ugovor do 2019 sa +1 opcijom.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la SlevinKelevra » 26 maj 2017, 15:06

Fakat nisam upratio jel iko postavljao ranije...


Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4980
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 26 maj 2017, 19:34

Propustih ja dio ovog finiša sezone u EPL, build-up pred finale i feštu ovdje, al' se feštalo u toplijim, @Virtualovim krajevima ( :mrgreen: ), no evo, da se napravi neki rezime sezone, našlo se vremena. O samom finalu neću puno, nema se tu šta dodati, sjajno odrađeno, iako sam strahov'o, ali super na kraju, svi su lavovski odigrali, čak i oni od kojih se manje očekivalo. :salut:

Kolekcija trofeja upotpunjena, plasman u LP osiguran = milina. Nastup u EPL podbačaj, a za sva ostala takmičenja sam zadovoljan. U FA Kupu se ispalo ipak od najtežeg mogućeg protivnika u gostima, ostali kupovi osvojeni, što sve ukupno ipak čini jednu solidnu sezonu, no to nije ono čime bi se sljedeće sezone trebali zadovoljit, ali otom-potom, pred nama je prijelazni rok i nadam se onda sezona u kojoj će se biti konkurentno u dva ipak najbitnija takmičenja.

Što se pojedinačno igrača tiče, evo u spoilerima moja prosječna ocjena kroz sezonu, kao i prosječna ocjena strogih korisnika RC-a. :) Tu je ujedno i statistika svih igrača. Uzorak je skoro 100% utakmica, nisam ocijenio samo ovu iz zadnjeg kola sa Palaceom, jer nisam ni gled'o utakmicu.

Golmani:
slika
Odbrana:
slika
slika
Vezni red:
slika
slika
Napad:
slika
Eh, sad može da počne muppet season. Nemam nekih pretjeranih ličnih želja po pitanju dolazaka (osim naravno Grie7manna :cool: ), barem ne još uvijek, prioritetne pozicije su uglavnom jasne, vjerujem Mourinhou po ovom pitanju. Sad je na Woodwardu da odradi pos'o. Volio bih da se to što prije završi sad kad se zna da se ide u LP, jer sigurno se to čekalo da se neke stvari počnu realizovat.

Ono što je zanimljivo je i to ko će napustit klubu. Prioritet je ipak Rooneyev odlazak. Naprosto je postao teret klubu. Hvala mu na svemu, prvi je strijelac kluba u historiji i sve to stoji, ali mislim da je vrijeme za rastanak (bilo je možda i ranije, ali eto). Ono što sam siguran je ipak da će to bit njegova odluka, neće njega Mou direktno otjerat, ali mu je poslana jasna poruka sa ovim sjedenjem na klupi u drugom dijelu sezone. Mislim da je on to shvatio i da će se odlučit na odlazak, pogotovo ako želi da odigra još jedno SP sa Engleskom.

Za ostale odlaske ćemo vidjeti. Volio bih da De Gea ostane, ali nekako nisam baš uvjeren u to, nekako strahujem da će Real ovaj put bit odlučniji. Kandidata za odlazak ima još, ponajviše su Englezi u pitanju (Young, Shaw, Jones, Smalling) i prilično sam siguran da neko od njih odlazi, barem jedan. Za Younga se nadam da ide, za ostale sam još neodlučan, ovisi o eventualnim dolascima. Darmian se dobrim finišom sezone možda i spasio, za Fellainija nije nikad bilo ni upitno vjerovatno, a i Blind mislim da će ostat. Od ofanzivaca (pored Rooneya i Ibre vjerovatno), možda još neko ode, to najviše zavisi od dolazaka, ali moguće da svi ostanu.

Inače, ovog ljeta su dvije opcije za gledanje Uniteda uživo: Oslo i Skopje. Valjda se jedna ostvari. :pray:

I, još samo ovo, 04.06. ludilo na OT-u. :urnebes: :tokralju:
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la nepoznat1 » 27 maj 2017, 23:38

Carrick produzio ugovor za jos godinu :clap:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 maj 2017, 23:41

Patrice_Evra_3 je napisao/la: Inače, ovog ljeta su dvije opcije za gledanje Uniteda uživo: Oslo i Skopje. Valjda se jedna ostvari. :pray:
Nisi zar i ti Cartmanov zemljak :thumbdown:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25685
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la SiamoNoi » 28 maj 2017, 00:47

To se u Engleskoj ne pise o Glupavom Perisi?

EDIT:Aha,imate drugu temu.Nisam vidio preko mobitela.

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4980
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 28 maj 2017, 10:04

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Patrice_Evra_3 je napisao/la: Inače, ovog ljeta su dvije opcije za gledanje Uniteda uživo: Oslo i Skopje. Valjda se jedna ostvari. :pray:
Nisi zar i ti Cartmanov zemljak :thumbdown:
Da bar jesam. :mrgreen: Onda Skopje ne bi bila opcija. Nego, ima se familije baš u Oslu, pa valjda se mogne organizovat šta, iako je tek prijateljska utakmica.

Btw, bilo se već par puta, nije @Cartmanu nimalo loše gore. :mrgreen:
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la theboss_RD07 » 29 maj 2017, 16:06



Eto bas mi maloprije izbaci na yt. Za sve koji laprdaju gluposti o nasem finalu..

Ustat pa rec Jose Mourinho

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 29 maj 2017, 16:35

To taktiziranje, navlacenje, promjene ritma itd. trenutno mogu izvest max dva - tri managera u ligama petice.

Bilo je masa prozivki na racun ovog maestra prije svega zbog spustanja krila, dovodenja u poziciju iz koje tesko mozes raditi kontre ali za sve je trebalo vremena.

Uigranost sa loptom dodje nakon mnogo treninga, ponovljenih akcija te kroz meceve i timsku igru. Medjutim ovo bez lopte, predvidjanje, maestralno razumijevanje, prilagodjavanje situaciji etc to imas tek onda kada cijela ekipa besprijekorno fukcionise, poput orkestra. Mos imati samo min odstupanja jer greske u postavci il bezvezna iskakanja razvlace druge pozicije stvarajuc lancanu reakciju gdje bi cijela defanziva pukla po savovima.

Prva izvedba ovog remek djela bila je u tekmi protiv Chelsea, gdje je Jozin pecat ugledao svjetlo dana u kompletnoj svojoj raskosi.

Probleme iz prosle sezone ce jednostavno rijesiti kupovinom hladnokrvnog egzekutora.

Veliki Jozo, pise pripreme po novom planu i programu iako ga po nekima nije bilo na mnooogo seminara u zadnjem periodu. :tokralju:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41236
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 30 maj 2017, 22:06

slika

:kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la UnitedWA » 30 maj 2017, 22:31

Narco traficante :rol:
Tenk :kafa:

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 31 maj 2017, 13:30



Uživajte
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.