Manchester United FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Feldmarschall » 24 apr 2017, 12:50

Nema još nikakvih vijesti u vezi Silve, ali sudeći po reakciji Guardiole mislim da će ga uspjeti skrpati do četvrtka. Mene više zanima da li će Smalling i/ili Jones dobiti trku s vremenom na drugoj strani. Ima li kakvih informacija u vezi toga?

Uprkos blijedom Anderlechtu, još od Chelseaja me drži dojam da je ono bila prekretnica sezone. Da je tu kliknulo nešto prije svega u glavi igrača i pokazalo im da mogu iznijeti plan dogovoren u svlačionici. Kad bi to potvrdili protiv Cityja vjerujem da plasman u LP više ne bi bio upitan. City će pružiti dovoljno prilika za zabiti, bitno je ostati dovoljno zategnut nazad da se ne razmašu kao obično. U svakoj utakmici plešu od fenomenalnih do groznih pa nazad. Bitno ih je što prije ugušiti i držati što je moguće duže van ritma. Bez ritma ne postoje.

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 24 apr 2017, 13:37

Nema nikakvih novosti ali čim ih je Mou prozvao, samim tim je inicirao da su blizu povrtka ne teren, bar jedan od njih. Također, Mata bi se mogao vratiti pred kraj sezone.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Septerra
Postovi: 1315
Pridružen/a: 16 avg 2014, 10:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Septerra » 24 apr 2017, 13:50

Nešto ne vjerujem pretjerano da će se Smalls i Jones vratiti do kraja sezone ali mislim da je Jones veći borac i da bi se mogao vratiti prije Smallsa. Smallingu je ovo najgora sezona kod nas i čini mi se da nas na ljeto napušta. Ova Mourinhova prozivka to naslućuje. Oko njih dvojice još nema nikakvih vijesti ali Mata je rekao da bi se mogao vratiti početkom/sredinom maja.

Rio Ferdinand je rekao da je zapravo neigranje Zlatana ključ preokreta na terenu jer bez njega ekipa igra rasterećenije. Defanzivno dobro stojimo već neko vrijeme, veznjaci su nam formi a i od Rasha i Martiala imamo šta očekivati. Martialu godi igranje u špicu ali mu treba i više minutaže i više truda da uhvati formu. Mora momak biti hrabriji i isturati se u prvi plan kad mu saigrači ulaze u zadnju trećinu. Generalno, ova ekipa može bolje i uz pristup od zadnje dvije ligaške utakmice se nemamo čega plašiti protiv komšija. Naša stamenost nazad je trenutno naša najveća prednost i u toj dimenziji slaganja defanzivne igre bolji je posao odradio Jose. Dosta će nama zavisiti od Blinda, naše najslabije karike pozadi. Carrick, Herrera i Pogba će držati sredinu ali bi im izostanak Silve olakšao posao.

al...
Postovi: 3914
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 24 apr 2017, 14:07

Dakle, da malo „prekopamo“ jučerašnju utakmicu... Mi smo, nakon mentalno i fizički slamajuće utakmice sa Anderlechtom koja se morala dobiti, bili dobar materijal za zijan i to raspoloženje se nekako i prostiralo ovim PDF-om. Ako tome dodamo činjenicu da sam negdje čuo da na Turf Moore nismo pobijedili od bogojavljanja i da od spomenute utakmice sa belgijancima imamo grupu koju čine Zlatan, Juan, Carlos, Phil i Chris, od koje niko neće obući kopačke do kraja sezone, onako svi smo bili „real-pesimisti“ sa porazom koji se očekuje.
Umjesto toga, dobijemo „Jose Mourinho finest“ – čovjek je upotrijebio svoju posljednju gangliju da složi funkcionalan sastav, naložio ga da igra i eto ga. Zaista neočekivano laka pobjeda, ovi po golu nisu okinuli kako treba. Iako je Jose velikim dijelom imao „jury's out“ prvu sezonu kao naš kormilar, sinoć je odradio sve perfektno. Posebno mi se dopala minijatura sa Martialom u samom špicu i Roo-om iza njega, iako bi 99% drugih ljudi stavili obrnuto. Tako smo dobili dubinu, pas i brzinu u samom špicu – prvi gol ko da je pobjegao iz SAF-ovog udžbenika, a drugi produkt njuha za gol što je ostalo u kapitenovom tijelu.
Uglavnom, svi odradili posao kako treba, osim (ponovo) Blinda, koji je ponovo bio staklen u odbrani i naprosto me strah na šta će to ličiti protiv komšija. Bez obzira što tamo Pep ništa ne drži u svojim rukama, isti opet imaju dovoljno oružja koja nas svojom brzinom mogu propisno nagrditi. Iskreno bih išao prije sa kakvim od mladića kojima je stoper prirodna pozicija, nego sa ovim šatro polivalentnim likom koji je podjednako loš ma gdje igrao.
Iako nam se svašta negativno izdešavalo na zdravstvenom planu, opet me zbog odličnih rola male raje drži dobra vibra, imam vala dobar osjećaj, moglo bi se ovdje nešto fino uraditi...

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Feldmarschall » 24 apr 2017, 14:23

Septerra je napisao/la:...
Rio rekao ovo, Rio rekao ono, a to što je Feld s Belminom komentarisao isto odmah po povredi ništa, a? :mrgreen:

City će vjerovatno opet izaći u 4-2-3-1 koja će se u posjedu pretvarati u 3-2-4-1 uvlačenjem Clichyja u prvoj fazi napada i dizanjem Navasa visoko u teren čime će oslobađati desno krilo koje će ulaziti u međuprostore. Bio to KDB ili Sterling. Bolje bi bilo Sterlinga imati tu jer bi onda lijevi bek zalijepljen za njega sigurno odradio posao. Sterling nije dovoljno potkovan da adekvatno čita igru i prilagođava se situaciji na terenu. Očekujem "flasteranje" slično Chelseaju po čitavom terenu uz prilagodbu Uniteda na izlaske iz zadnje linije, na trećeg štopera mora iskakati krilo (vjerovatno Lingard), špic kontrolisati Kompanyja i puštati Otamendija da se zavuče s loptom u veznu liniju. Monaco je dao odličnu predlošku. Svaka presječena ili oteta lopta je prilika za kontranapad kroz ostavljene koridore (Otamendijev i Navasov). Navasa će vjerovatno opet pratiti Young, jer se ne smije čuvar na njemu ugasiti ma koliko ovaj bio limitiran s loptom. Fizički potentnijom sredinom poklopiti njihove vremešne veznjake i strpljivo čekati grešku. Ponavljam, stalnim pritiskom na loptu pa makar plesali na granici kartona. Lakše je kontrirati sa 30, nego sa 70 metara od gola.

Ako im se pusti da uđu u ritam i pomjere težište igre bliže De Gei, *ebiga onda, preduboko si da ih ozbiljnije ugroziš osim ako ne dočekaš kakav kiks i poklonjenu loptu. United protiv Cityja u ovakoj formi ne bi smio životariti na račun toga.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12686
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Mig_Mig » 24 apr 2017, 18:47

Momci pitanje? Sta je sa Valenciom ? Je li negdje zbrisao ili igrau cetvrtak ?
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 24 apr 2017, 19:22

Ovo je ona filozofija koja se lagano uvezivala, cvrsnula (bas kao beton nakon mjesanja) iz tekme u tekmu. Jozo je forsirao Ibru jer je cojk provjerena klasa ali i pored toga nista se nije poremetilo u progresu timskog dometa.

Nisam bezeze izbacivao stat vezanu za zicere, kreirane prilike (bilo to prek Labilnog il ne).

Kad opet skontas da nam je segment - prekidi u banani, preko kojeg realno neke ekipe opstaju onda tek vidimo koliko se napredovalo i kako su samo rezultati ono sto je potrebno kritikovati (jer iz igre haman sve stima).

Pa ebemu, nisu Martial i Rasho uz Jessea tek tako "naucili" kontre niti je ekipa igrom slucaja presla na plan b. Jozo je pragmatican strucnjak koji pokrece lavinu, ali ta ista je morala zahvatiti apsolutno sve grane.

Zelim reci da su ovo oni automatizmi gdje je jedino vrijeme bilo suigrac il protivnik.

Msm nisam tek tako pozivao na optimizam, jer je fkt bilo previse negativnog i uvijek je potrebno ispec pa rec da se na kraju ne bi stidili vlastitih "kritika".
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 24 apr 2017, 21:25

Mig_Mig je napisao/la:Momci pitanje? Sta je sa Valenciom ? Je li negdje zbrisao ili igrau cetvrtak ?
Dobio poštedu, na terenu je u četvrtak.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la theboss_RD07 » 24 apr 2017, 21:31

Monchi u romi :cry:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 25 apr 2017, 09:58

Martial-----Rash----Miki
------Pogba----Ander
------------Fella

Kljuc za kvalitetan rezultat u drebiju. Ustvari to je kao i uvijek ovaj odjel ispod napadacke linije koji ce svojom pas igrom, presjecanjima te duelima praviti situaciju za (polu)kontre.

City je u ozb problemima glede zadnje linije bez obzira na Kompanya, jer tu ima dosta improvizacije, nesigurnosti itd.

Eventualnim izostankom Silve, trebat ce ponovo neka vrsta flastera na Kevinu, koji je vratio tu staru kreatorsku formu (4 asist u zadnjih pet meceva) dok bi sa Spancem u udarnoj postavi to trebalo jos bolje zatvoriti jer jednostavno cojk donosi prevagu.

Nije iskljuceno i da Young zaigra radi slicnih situacija sto je apsolutno opravdano kada su ovakve stvari u pitanju.

Sto se naglasenog prioriteta tice, Jozo tak jednostavno skida pritisak sa mladih igraca te u konacnici i cijelog tima.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Septerra
Postovi: 1315
Pridružen/a: 16 avg 2014, 10:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Septerra » 25 apr 2017, 14:14

Ne bi me iznenadilo da Miki i Lingard počnu a da neko od napadačkog dvojca čeka svoju priliku s klupe, zavisno od rezultata. Ne vjerujem da će biti remi. Nama nula svakako ne igra nikakvu ulogu.

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la KingJamesMVP » 25 apr 2017, 14:21

Septerra je napisao/la:Ne bi me iznenadilo da Miki i Lingard počnu a da neko od napadačkog dvojca čeka svoju priliku s klupe, zavisno od rezultata. Ne vjerujem da će biti remi. Nama nula svakako ne igra nikakvu ulogu.
Sutra x i pobijedimo Svece i ispred Liverpoola smo
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Asteriks » 25 apr 2017, 14:59

Septerra je napisao/la:Ne bi me iznenadilo da Miki i Lingard počnu a da neko od napadačkog dvojca čeka svoju priliku s klupe, zavisno od rezultata. Ne vjerujem da će biti remi. Nama nula svakako ne igra nikakvu ulogu.
Nek na tri opasna gostovanja uzememo et po bobu a one tri pun plijen, to ti je 12 poena.

Kad bi npr izgubili derbi, dobili Arsenal i remizirali sa Spursima, imas 4 boda i to je uz tri preostale pobjede izadje na 13.

Pool ako jednu zaglazja osta na 75 a mi bi se sa 13 katapultirali na 76. Znaci otp neko kalkulisanje mada imas mali milion mogucnosti. Mozemo dobiti Gradjane, Topnike, remizirat sa Spursima i onda tri preostala remija etc pa bi sve te podvige mogao okacit macku o rep.

Ali poenta je da ovo nije mec lopta iako bi nas poraz ozb destabilizirao u toj borbi za lp.

Jozo je imao vremena da nakon prvog duela shvati sto (ne)smije, imao je plavce kao uspjesan pokus sa tim prikačkama i tu jednostavno treba neka mjesavina te naravno stabilnost odbrane da bi izasli neporazeni.

Onaj mali Sane je j.eben do bola i msm da ce Antonio svu snagu preusmjerit na defanz zadacu.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Septerra
Postovi: 1315
Pridružen/a: 16 avg 2014, 10:26
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Septerra » 26 apr 2017, 13:06

U kakvom sastavu bi City mogao nastupiti?

Hoće li igrati Sterling i Sane ili Navas i Sane? Šta mislite šta je vjerovatnije obzirom nA Guardioline preferencije i optimalne postavke kontra nas?

Nisam nešto ubjeđen da komšijama nosimo sva tri boda ali imam feeling da ćemo kokoškama uzeti sva tri :D .

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 26 apr 2017, 13:22

Ma satrat ćemo ih.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Rooney88 » 26 apr 2017, 13:57

Nitro je napisao/la:Ma satrat ćemo ih.
Ako? :D

Ma tesko tu mozemo do pobjede. Pep ne lezi Joseu narocito ali prostora za bod ima. Nadam se da cemo moci ostati neporazeni sto bi bio dobar rezultat.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 26 apr 2017, 14:53

Rooney88 je napisao/la:
Nitro je napisao/la:Ma satrat ćemo ih.
Ako? :D
Specijalna emisija ''Satrat ćemo ih ako: '' se emituje na dan utakmice, stay tuned :mrgreen:
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Nitro » 26 apr 2017, 15:22

Izjavio Guardiola da Silva gotovo sigurno ne igra, dok će Aguero biti spreman.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Belmin6 » 26 apr 2017, 15:26

Nitro je napisao/la:Izjavio Guardiola da Silva gotovo sigurno ne igra, dok će Aguero biti spreman.
Ekstra.

Kad je Mourinhova presica?

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 apr 2017, 15:46

Pogba ne igra, Valencia i Ander spremni.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Zaključano

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.