Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 11 dec 2017, 08:24

Ja bih krenuo sa Debuchyjem, Wilshereom i Giroudom umjesto Bellerina, Xhake i Lacazettea. Umjesto Ramseya Elneny.

Čech-Debuchy, Chambers/Mustafi, Koscielny, Monreal/Kolašinac-Elneny, Wilshere-Walcott, Özil, Alexis-Giroud. Povratak na fabričke postavke.

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 11 dec 2017, 10:09

Kakvo je vrijeme došlo počeli smo prizivati Walcotta u prvu :roll:
Ova formacija 3-4-2-1 više ne ide, bekovi ne postoje jučer se Sejo samo jednom ubacio u napad, cijelo vrijeme stoji na jednom mjestu i kad dobije loptu vrati je nazad, na drugoj strani onaj kosonja ne može uputiti dobar centaršut da ga j3beš. Jest lik propo majko mila, prije smo imali bar neke koristi od njega u napadu sad ako prođe jednom u 90min to je uspjeh.
O sredini ne vrijedi pisati Ramiz ni sam ne zna šta igra, Xhaka ko Arteta u stare dane samo provom do sebe i vraćaj loptu nazad štoperima... Od one gore trojice Lacazet se ubi utrčavanjući u napad ali niko ga ne yebe ni 2% (ko Maršala za moderatora), Alexis postavlja nove rekorde u pogrešnim pasovima i gubljenju lopte, Mesut je u zadnje vrijeme počeo igrati valjda će nastaviti tako.
Pld W D L
38 26 12 0

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 11 dec 2017, 11:19

anell je napisao/la:Kakvo je vrijeme došlo počeli smo prizivati Walcotta u prvu :roll:
Ova formacija 3-4-2-1 više ne ide, bekovi ne postoje jučer se Sejo samo jednom ubacio u napad, cijelo vrijeme stoji na jednom mjestu i kad dobije loptu vrati je nazad, na drugoj strani onaj kosonja ne može uputiti dobar centaršut da ga j3beš. Jest lik propo majko mila, prije smo imali bar neke koristi od njega u napadu sad ako prođe jednom u 90min to je uspjeh.
O sredini ne vrijedi pisati Ramiz ni sam ne zna šta igra, Xhaka ko Arteta u stare dane samo provom do sebe i vraćaj loptu nazad štoperima... Od one gore trojice Lacazet se ubi utrčavanjući u napad ali niko ga ne yebe ni 2% (ko Maršala za moderatora), Alexis postavlja nove rekorde u pogrešnim pasovima i gubljenju lopte, Mesut je u zadnje vrijeme počeo igrati valjda će nastaviti tako.
Za razliku od Artete, Xhaka utapa odbranu pasovima, uglavnom stvara šanse suparnicima jer koristi samo lijevu nogu.

Özil je juče po četvrti put u karijeri prošao utakmicu bez kreirane šanse - sve četiri su se desile unazad 13 mjeseci. :crazy:

Alexis je imao 66 izgubljenih lopti u ove dvije tekme, ali je isto tako kreirao tri najbolje šanse juče - kontru Lacazettea, šut Ramseya i gol Girouda.

Kontam da je Walcott, ako ništa, u stanju pretrčati svog beka i ubaciti se iza odbrane, a od 20 centaršuteva će jedan pogoditi, za razliku od Bellerina. Tu i tamo će zabosti gol.

Lacazette je juče us.rao onu kontru, mogao je i dodati igraču desno ako već nije imao prostor za šut.

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 11 dec 2017, 11:54

Jest, taman sam pomslio evo kontre ko iz 2003. kad ono penis... Desno mu bio Ozil od kojeg se možeš nadati da će napraviti nešto pred golom, on posla loptu Bellerinu koji mu je iz prve vrati :lol: Kad onako malo napraviš pred protivničkim golom ono se moralo iskoristiti.

I Welbeck otkako se oporavio od povrede ništa nije napravio.
Yebo te život pa mi nemamo nijednog igrača koji se ističe dobrom igrom ove sezone.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 11 dec 2017, 12:13

anell je napisao/la:Jest, taman sam pomslio evo kontre ko iz 2003. kad ono penis... Desno mu bio Ozil od kojeg se možeš nadati da će napraviti nešto pred golom, on posla loptu Bellerinu koji mu je iz prve vrati :lol: Kad onako malo napraviš pred protivničkim golom ono se moralo iskoristiti.

I Welbeck otkako se oporavio od povrede ništa nije napravio.
Yebo te život pa mi nemamo nijednog igrača koji se ističe dobrom igrom ove sezone.
Monreal
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 11 dec 2017, 12:58

Za mene je Žiru svoje odsvirao, nagledao sam se i previše njegovih mečeva da znam da sa njim kao ni sa ostatkom ekipe nemaš ništa novo u igri.

Lacazetteu treba vremena, da spomenem da ne igra uopšte u Europskim takmičenjima, a u ligi ima broj golova kao Lukaku i Morata mislim

Ili ih igraj obojicu nekako, ili prodaj jednog, Žiru neće htjeti da ćami na klupi a znamo njegov kvalitet kada počne od prve minute, doveli smo pravog napadača kojem se traži svaka zamjerka u prvoj sezoni, a kad smo doveli Žirua halalilo mu se za svaki promašaj i provaljivanje na terenu.

Kratko jasno, nisam za Žirua u prvoj postavi jer imamo kvalitetnijeg špica od njega, dosta kvalitetnijeg, ako je za klupe kao jučer da uđe uredu, ali da on počinje mečeve, znamo kakav je igrač i njegove maksimalne kvalitete, nije nikada uspio preći 20+ golova u sezoni, stalno su neke povrede bile kao razlog, a kada ih nije imao zaspao je u onoj sezoni Lestera 16 mečeva bez postignutog gola, što se mene tiče može i da napusti Arsenal jer je po meni dolaskom Lacazettea njegova sudbina na neki način riješena, ili ćeš da budeš joker igrač ili ćeš sam otići gdje drugo.

Kako god da okreneš, Lacazette treba da bude starter, a ne Žiru.

I sad mi je drago što bi Jack mogao zaigrati centralnog veznog umjesto klokana Ramseya, pa da vidimo kako će to ići, mogao bi biti pun pogodak sezone.

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 11 dec 2017, 13:13

Brokula je napisao/la:
anell je napisao/la:Jest, taman sam pomslio evo kontre ko iz 2003. kad ono penis... Desno mu bio Ozil od kojeg se možeš nadati da će napraviti nešto pred golom, on posla loptu Bellerinu koji mu je iz prve vrati :lol: Kad onako malo napraviš pred protivničkim golom ono se moralo iskoristiti.

I Welbeck otkako se oporavio od povrede ništa nije napravio.
Yebo te život pa mi nemamo nijednog igrača koji se ističe dobrom igrom ove sezone.
Monreal
Kako sam uspio njega zaboravit :facepalm: valjda zato što smo primilli bruku golova.
AA23 je napisao/la:Za mene je Žiru svoje odsvirao, nagledao sam se i previše njegovih mečeva da znam da sa njim kao ni sa ostatkom ekipe nemaš ništa novo u igri.

Lacazetteu treba vremena, da spomenem da ne igra uopšte u Europskim takmičenjima, a u ligi ima broj golova kao Lukaku i Morata mislim

Ili ih igraj obojicu nekako, ili prodaj jednog, Žiru neće htjeti da ćami na klupi a znamo njegov kvalitet kada počne od prve minute, doveli smo pravog napadača kojem se traži svaka zamjerka u prvoj sezoni, a kad smo doveli Žirua halalilo mu se za svaki promašaj i provaljivanje na terenu.

Kratko jasno, nisam za Žirua u prvoj postavi jer imamo kvalitetnijeg špica od njega, dosta kvalitetnijeg, ako je za klupe kao jučer da uđe uredu, ali da on počinje mečeve, znamo kakav je igrač i njegove maksimalne kvalitete, nije nikada uspio preći 20+ golova u sezoni, stalno su neke povrede bile kao razlog, a kada ih nije imao zaspao je u onoj sezoni Lestera 16 mečeva bez postignutog gola, što se mene tiče može i da napusti Arsenal jer je po meni dolaskom Lacazettea njegova sudbina na neki način riješena, ili ćeš da budeš joker igrač ili ćeš sam otići gdje drugo.

Kako god da okreneš, Lacazette treba da bude starter, a ne Žiru.

I sad mi je drago što bi Jack mogao zaigrati centralnog veznog umjesto klokana Ramseya, pa da vidimo kako će to ići, mogao bi biti pun pogodak sezone.
Mislim da niko osim Deshampsa (i Artetisa :mrgreen: ) ne bi stavio Žirua umjesto Lacazeta...Momak se zna zagraditi i odigrati pas koji nije stalno na prvu, uvijek traži loptu, utrčava u prostor, jedino u skoku nemamo velike koristi od njega ali kod nas svakako niko ne zna uputiti dobar centaršut tako da mu to i ne treba...
Čini mi se da je Wenger izjavio da neće mudonju prodati u januaru, a ja se nešto ne sjećam njegovih povreda osim one kad mu je lopta slomila nogu :lol:
Pld W D L
38 26 12 0

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 11 dec 2017, 13:24

anell je napisao/la:Mislim da niko osim Deshampsa (i Artetisa :mrgreen: ) ne bi stavio Žirua umjesto Lacazeta...Momak se zna zagraditi i odigrati pas koji nije stalno na prvu, uvijek traži loptu, utrčava u prostor, jedino u skoku nemamo velike koristi od njega ali kod nas svakako niko ne zna uputiti dobar centaršut tako da mu to i ne treba...
Čini mi se da je Wenger izjavio da neće mudonju prodati u januaru, a ja se nešto ne sjećam njegovih povreda osim one kad mu je lopta slomila nogu :lol:
Ovaj... Ima jedan drugi razlog zašto sam rekao da Giroud treba krenuti u idućoj. Hajd' to što je zabio 4 gola u zadnje 4 utakmice (2 Huddersfieldu, 1 BATE-u, 1 Southamptonu) na stranu, ali imamo vrlo gust raspored do kraja mjeseca - West Ham u srijedu, tim kojem Giroud tradicionalno trpa golove, prije Newcastlea za vikend (još jedne mušterije Nosatog :D ), a odmah nakon toga možda i ključna utakmica sezone protiv Liverpoola gdje Lacazette mora krenuti u prvih 11. Bolje Lacazettea odmoriti protiv West Hama, a onda ga ubaciti u vatru kod kuće gdje se ionako bolje snalazi.

Ipak smo Deschamps i ja tokom igračke karijere kombinovano osvojili dvije Lige prvaka, Svjetsko prvenstvo i Evropsko prvenstvo, malo poštovanja za naše mišljenje. :mrgreen:

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Ramsey16 » 11 dec 2017, 13:31

Neki svedski klub nam stoji na putu ka finalu u Lyonu

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 11 dec 2017, 13:33

Artetitis je napisao/la:
anell je napisao/la:Mislim da niko osim Deshampsa (i Artetisa :mrgreen: ) ne bi stavio Žirua umjesto Lacazeta...Momak se zna zagraditi i odigrati pas koji nije stalno na prvu, uvijek traži loptu, utrčava u prostor, jedino u skoku nemamo velike koristi od njega ali kod nas svakako niko ne zna uputiti dobar centaršut tako da mu to i ne treba...
Čini mi se da je Wenger izjavio da neće mudonju prodati u januaru, a ja se nešto ne sjećam njegovih povreda osim one kad mu je lopta slomila nogu :lol:
Ovaj... Ima jedan drugi razlog zašto sam rekao da Giroud treba krenuti u idućoj. Hajd' to što je zabio 4 gola u zadnje 4 utakmice (2 Huddersfieldu, 1 BATE-u, 1 Southamptonu) na stranu, ali imamo vrlo gust raspored do kraja mjeseca - West Ham u srijedu, tim kojem Giroud tradicionalno trpa golove, prije Newcastlea za vikend (još jedne mušterije Nosatog :D ), a odmah nakon toga možda i ključna utakmica sezone protiv Liverpoola gdje Lacazette mora krenuti u prvih 11. Bolje Lacazettea odmoriti protiv West Hama, a onda ga ubaciti u vatru kod kuće gdje se ionako bolje snalazi.

Ipak smo Deschamps i ja tokom igračke karijere kombinovano osvojili dvije Lige prvaka, Svjetsko prvenstvo i Evropsko prvenstvo, malo poštovanja za naše mišljenje. :mrgreen:
Odmoran je Lacazet, svaku put ga izbaci u 60. min plus ne igra LE i onaj Kordoba kup (vjerovatno i FA tamo negdje do četvrtine finala).
Ti i Deshamps ste tandem ko Cole i Yorke :salut:

Evo izvukli smo nekog kome ne znam ni ime pročitati :lol:
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 11 dec 2017, 13:46

Majko mila i draga, novi leveli sramote će se dostić kad nas ovi izbace
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 11 dec 2017, 13:46

Ostersund?

Giroud ima veću minutažu u Arsenalu od Lacazettea, em igra ligaške, em igra Europska takmičenja.

Yebeni Lukaku je najviše golova dao poslije 80. minuta, dok je Lacazette to dočekao samo dva puta dosad u Arsenalu.

Nije Lacazette umoran, prije da će ih Lacazette natrpati nego Žiru, ali ako već ne bude išlo može ući na poluvremenu kao protiv Huddersfielda i sa uslovom da ne primimo jadne golove u prvih 10. minuta.

Ali, kao što gledam tata Wenger će morati udovoljiti svim igračima i Lacazzete neće početi jednu od ovih narednih utakmica :problem:

Avatar
Jack
Postovi: 6498
Pridružen/a: 19 avg 2017, 02:04
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Jack » 11 dec 2017, 13:49

Ramsey16 je napisao/la:Neki svedski klub nam stoji na putu ka porazu u finalu u Lyonu




Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 11 dec 2017, 14:10

Wenger has been Arsenal manager longer than their Europa League opponents Ostersund have existed.

Izvesti najjače što imamo.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la VGS » 11 dec 2017, 21:09

Opet nam nastradao CLL. Sto brzi oporavak :salut:

slika

Avatar
bega_afc
Postovi: 13713
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la bega_afc » 11 dec 2017, 23:16

Prije hodao sa Santijem po kafanama, niko mu nista nije smio. Gledaj sad, lupaju ga flasama kako ko stigne. S kim se Santi druzi, zivot mu je duzi. :salut:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
anell
Postovi: 21081
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 12 dec 2017, 10:40

Sve se više piše da je Ozil blizu potpisivanja novog ugovora, valjda su mu ponudili 300 000 sedmično. Evo i Wenger je maloprije potvrdio da su pregovori u toku ali ko još njemu vjeruje.

I sutra nema Ramiza i Mustafe, kod Ramketa nije ozbiljna povreda i trebo bi se brzo vratiti.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Ramsey16 » 12 dec 2017, 10:54

Vala sad mi draze da Ozil ostane nego Sanchez a prije 3 mjeseca skroz druga prica

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 12 dec 2017, 11:57

Ramsey16 je napisao/la:Vala sad mi draze da Ozil ostane nego Sanchez a prije 3 mjeseca skroz druga prica
Kad si neznalica bio uvijek.

Kad se sjetim da sam se svađao sa Timom Stillmanom na twitteru oko Sančeza prije 2 3 mjesa, jer navodno bez njega meda ne možemo
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 12 dec 2017, 12:46

Nisam ni ja očekivao da Ozil "voli" Arsenal, ako produži sigurno je i ovo dio toga a ne samo novac, jer Alexis ide koliko god da mu ponudiš.

Naš cijeli koncept igre je zbog Mesuta, mislim bez njega djelujemo totalno drugačiji tim i šteta bi bilo da nas napusti, pogotovo što znamo da će u bilo kojoj ozbiljnijoj ekipi od nas da razvaljuje (Man.Utd)

Alexis neka ide gdje hoće, u ekipama poput naše on je superstar, u ekipama gdje je više takvih on je taj neki "prosjek" iako je stvarno nevjerovatan igrač.

Sretno im obojici dalje ako nas napuste, ali se nadam da Ozil ipak ostaje.

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.