Arsenal - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Artetitis

Gdje će Arsenal završiti iduće sezone?

Anketa je završila: 08 avg 2019, 14:38.

Šampioni (sami se prijavite nadležnom doktoru ako izaberete ovu opciju)
1
6%
Od drugog do četvrtog mjesta
3
19%
Peto ili šesto mjesto
7
44%
Od sedmog do desetog mjesta, pad u mediokritetstvo, Everton II FC
2
13%
Od jedanaestog do sedamnaestog mjesta, katastrofa, dobro da ne ispadnemo
0
Nema glasova.
Od osamnaestog do dvadesetog mjesta (vidjeti tekst iz zagrade kod prve opcije)
0
Nema glasova.
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman u Top 4
1
6%
Uzimamo EL/neki domaći kup uz plasman van Top 4
2
13%
 
Ukupno glasova: 16

Avatar
anell
Postovi: 21082
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 22 avg 2017, 09:46

Ako on i Xhaka budu igrali zajedno mi ćemo 90% utakmica završiti sa igračem manje.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
Marsal
Postovi: 22737
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Marsal » 22 avg 2017, 13:04

Ne može bit gori od Xhake, treba ga stavit u prvi tim.

Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
anell
Postovi: 21082
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 22 avg 2017, 13:34

Ako protiv Liverpoola bude izvodio ove gluposti sa bekovima možete slobodno propustiti utakmicu, neću pisati minuse.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 22 avg 2017, 13:35

Ma može on igrati, ali opet nije ni on rješenje za naše probleme u sredini, nama ne fali kreativnosti sada, u prva dva meča smo bili odlični prema naprijed, naš problem je mlitava sredina koja nema nikakav defanzivan učinak.

Ramsey je qrac što se tiče defanzive, 2013-te godine je bio najbolji u ligi u startovima, poslije toga se ufurao i utripovao da je neki Frenk Lampard yebote.

Xhaka je Xhaka, promjenjiv igrač, dobre duge lopte, vizija dobra i on nam kreira igru i ja bih njega za deep lying midfieldera jer mu to odgovara, šalje duge pasove koji su stvarno dobri, ali ima grešaka kod kratkih i to je naš problem, ja se znači ospem kada krenem pričati na ovu tematiku i našu sredinu. Evo kod gola Stokea gdje se vidi tačno šta nama fali :





-Ramsey je u njihovih 16
-Xhaka je izgubio loptu koju je poslao Ozilu
-Ozil je pratio Jesea, ali nije ga mogao stići i pustio ga je

Znači naša sredina je totalno defanzivno prazna.

Xhaka, Ramsey, Ozil - 0, ogromna 0.

Šta treba uraditi tu da ne bi primali golove na glupe kontre? Čak bi i jedan Coquelin bolje odradio defanzivne zadatke, ali sjećamo se da i on ide gore negdje u pichku materinu, da li je to Wengerova naredba? Ako jeste yebem li mu pleme njegovo glupo.


Normalne ekipe u sredini drže jednog fizički jačeg igrača, ne sada da je monstrum tipa Wanyama iako je Wanyama odličan, ali drže jednog fudbalera koji i riskira sa startovima i uzima lopte, odrađuje klizeće startove, prati igrače i radi tracking back.

Gdje je nama to u sredini? Kako će da bude kada imamo sve nekakve kreatore i tehničare i mislimo da je to ono što nam treba, jeste malo morgen.

Da je tu bio neki solidan DMF, naprimjer evo najjeftinija opcija na tržištu, Steven N'Zonzi.

Mislite da bi N'Zonzi odlutao u 16 kao što to Ramsey radi, ili bolje da ga poredim sa Xhakom, da li bi on bio ovako grozan sa defanzivne strane?
Xhaka je sve više i više duboki kreator igre i nešto što je možda Cazorlina uloga na terenu bila, ali ako je on Cazorlina uloga, šta je Ramsey tu? Koji qrac onda on radi? Onda je sve jasno da mi uopšte nemamo defanzivu na sredini terena i dobro nas protivnici ne ubijaju nogama koliko imamo groznu sredinu.

Matić prešao u United i momak radi svoj posao, ne ide naprijed kao budala, obavlja svoj posao dok Pogba ima slobodu da se kreće prema naprijed i vraća, ali ne kao prije jer sada mu Matić čuva leđa.

Ko kod nas čuva leđa Ramseyu/Xhaki? Xhaka je spor igrač, sa dobrim šutem i dugim loptama, ali kada on ode naprijed nas " NEMA " nema nas znači bukvalno ! Jer ako Xhaka ode naprijed Ramsey je već gore u 16 metara ! Zapitaš se onda koji je qrac sa ovom ekipom kada igramo formaciju 3-4-2-1 gdje ti je sredina ustvari najbitniji dio formacije..
Eh Bože dragi, onda se čudimo zašto Mustafi i Monreal odrade onako loš posao pozadi, naravno od njih se očekuju bolje reakcije, ali ljudi moji nama je Lester dao 3 gola i Stoke 1, gol razlika je 4-4 dok Mančester United ima 8-0, a znamo kako pacerske golove oni znaju da prime.



Daj nam Bože zdravlja, jer sa ovim klubom nafaku i sreću dočekati nećeš dok je Wengera tu, ovo su tako jednostavne stvari da ne mogu da shvatim šta taj matori luđak ima na umu.

Avatar
Brokula
Postovi: 30957
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 22 avg 2017, 13:47

Nas ubijaju izgubljene lopte u opasnim zonama. Gradimo napad 5 minuta, 9 igrača u protivničkih 16 i onda neki debil proda loptu i u situaciji smo da 2 štopera čekaju protivničke igrače daleko van svoje zone komfora.

Da li mi treniramo uopšte ikakve defanzivne taktike, veliko je pitanje. U ekipi je toliko brzih igrača koji mogu zatvarati kontre bez problema, a nas ljudi satraše na kontre...
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
alexis17
Postovi: 119
Pridružen/a: 28 dec 2014, 11:22

Re: Arsenal

Post Postao/la alexis17 » 22 avg 2017, 14:53

Cech - Mustafi, Per, Koscielny - OX, Ramsey, Xhaka, Wilshere, Kolasinac - Welbeck, Giroud (Lacazette), Sanchez

Avatar
alexis17
Postovi: 119
Pridružen/a: 28 dec 2014, 11:22

Re: Arsenal

Post Postao/la alexis17 » 22 avg 2017, 14:55

Wilshere bi donio bar malo sigurnosti, Ozil je svakako beskoristan u ovoj formaciji. Welbeck ce napraviti puno vise posla na krilu nego on, a nece se morati trositi defanzivno jer ima trojicu veznih iza sebe. Uz to, njegovo bi bilo da dijeli lopte glavnom napadacu i da ne zavrsava akcije jer mu treba 10 udaraca za gol

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Artetitis » 22 avg 2017, 15:14

alexis17 je napisao/la:Cech - Mustafi, Per, Koscielny - OX, Ramsey, Xhaka, Wilshere, Kolasinac - Welbeck, Giroud (Lacazette), Sanchez
Odlična ideja, kad bismo stavili 12 igrača na teren ne bismo izgubili nijednu tekmu. :mrgreen:


Ako je Wengeru do raznoraznih eksperimenata, neka stavi Welbecka u vezni red. Welbeck je kod Fergusona iz napada markirao suparničkog DLP-a protiv Reala i tako ga isključio iz igre svojim dosadnim presingom. Ima brzinu, snagu, visinu, a njegovo finiširanje našem napadu sigurno neće nedostajati.

Avatar
anell
Postovi: 21082
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 22 avg 2017, 15:16

:rol: :rol: I

Što je najgore izgubili bi mi i sa 12 igrača
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 22 avg 2017, 15:19

Ja ne bi Wilshera stavio da mi plati ovdje neko :mrgreen:

Avatar
anell
Postovi: 21082
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 22 avg 2017, 15:23

AA23 je napisao/la:Ja ne bi Wilshera stavio da mi plati ovdje neko :mrgreen:
Bezveze igrač.
Pld W D L
38 26 12 0

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la VGS » 22 avg 2017, 15:24

Samo da je zdrav, uvijek bih ga radije gledao nego Kokelana i talibana.

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la AA23 » 22 avg 2017, 15:25

Hendo je napisao/la:Mi ćemo vam se, ako Bog da, pridružiti samo dok se pohrvemo sa Hoffenheimom. :mrgreen:

U nedjelju 3+, al na obje strane keke mi


Meni Wilshere ide na qrac sa ponašanjem na terenu, treba biti agresivan i borben, al on svaku sitnicu hoće da se qrči i pravi frajer, dodaj na to da je vrlo neozbiljan dečko, to jeste čovjek, voli zapalit i popit, a kad je djecu pravio nije razmišljao, sad je oženjen sa Lucasom Perezom, sretno da dodam oženjen.

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la VGS » 22 avg 2017, 15:29

Samo da je on zdrav bio bi koristan itekako a nek se qrci ionako su nam tetkice u ekipi sve, samo nek ne pretjeruje kao sinoc :D

dark44
Postovi: 2121
Pridružen/a: 27 jun 2017, 13:35
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la dark44 » 22 avg 2017, 15:40

Bice bolno gledati novu sezonu, jos ako nas povrede ne budu mazile teze nego prosle, sljedeca ce biti veliki upitnik, izvjesno je da nas Alexis napusta, mozda jos neki a adekvatna zamjena se nije dovela.
Desi ce nam se ono sto se desava Barceloni ove godine, ostali ce znati da nam trebaju igraci i dobro ce nas pokusati oguliti samo mi u odnosu na Barcelonu necemo nista kupiti i ostat ce nam da gledamo Iwobija, Volkota i ostale polovnjake.
Bog zna na sta ce se desiti u veznom redu i odbrani, ne povezujemo se s nekim igracima, niti se rjesavamo skarta daj Boze da docekamo februar.

Avatar
Brokula
Postovi: 30957
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 22 avg 2017, 15:45

Sačekajte barem da zaigramo sa štoperima na štoperskim mjestima, a bekovima na bekovskim, pa da vidimo na šta ćemo ličit
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Marsal
Postovi: 22737
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Marsal » 22 avg 2017, 15:48

Brokula je napisao/la:Sačekajte barem da zaigramo sa štoperima na štoperskim mjestima, a bekovima na bekovskim, pa da vidimo na šta ćemo ličit
Prethodnih 10 sezona, rekao bih, su odličan pokazatelj na šta će nam sezona ličit.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
anell
Postovi: 21082
Pridružen/a: 04 okt 2012, 21:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la anell » 23 avg 2017, 22:41

Pa Qarabag u ligi prvaka a mi nismo :facepalm:
Pld W D L
38 26 12 0

dark44
Postovi: 2121
Pridružen/a: 27 jun 2017, 13:35
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la dark44 » 23 avg 2017, 22:44

Sehic > Kaciga

Avatar
Brokula
Postovi: 30957
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Arsenal

Post Postao/la Brokula » 23 avg 2017, 23:01

anell je napisao/la:Pa Qarabag u ligi prvaka a mi nismo :facepalm:
Hvala Bogu pa ne igramo u istom takmičenju kao i Qarabag
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Zaključano

Natrag na “Arsenal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.