Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9031
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 13 jan 2018, 18:24

Rano je za pljuvanje Contea. Murinjo je imo daleko losiju drugu sezonu pa smo bili uz njega skoro do kraja. Nema kvalitete u ekipi jednostavno losi igraci su dovedeni. Trebaju nam ti mahrezi sanchezi onda mu mozemo suditi.

Avatar
Tweeds_10
Postovi: 3458
Pridružen/a: 29 jan 2010, 12:29
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Tweeds_10 » 13 jan 2018, 18:26

bakayoko tek ima 22, prva epl sezona, ohanite malo
pi.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 18:31

alex1991 je napisao/la:Bilo koji trener svijeta ne moze napraviti igraca od Alonsa, Mosesa, Bakayoka, bilo koji trener svijeta ne moze vratiti Fabregasa na nivo od prije par godina, ko god da dodje i ako dodje da zamijeni Contea, bez transfera koji ce nabrojane igrace gurnuti na klupu, trece ili eventualno drugo mjesto ce biti nas vrhunac, nase je samo da u glavi prestanemo sanjati o nekim velikim titulama i da se naviknemo na trenutno stanje.
Pa zasto onda pricate da je prosle sezone osvojena titula zahvaljujuci njegovom geniju ako vec ne moze napravit igrace od Bakayoka,Alonsa,Mosesa itd.
Alonso I Moses su izgledali i vise nego dobro ove sezone kada su koristeni kao i prosle sezone tj kao pravi wing backovi.Bakayoko je odlican Igrac I to se vidjelo prosle sezone,a i ove u par navrata kad je ekipa ko ekipa igrala kako treba tipa Atletico Madrid u gostima.

Eto uzmi ovu 3-5-2 formaciju.Sta bi tu Alonso i Moses trebali igrat?Uloga krilnog beka je da ima krilo ispred sebe i da kad to krilo ima loptu ponekad utrci pored njega tako dajuci ekipu dodatnu sirinu.Koga u ovoj formaciji Alonso i Moses imaju ispred sebe?Nemaju nikog.Doduse imaju Hazarda i Moratu koja su jedina dva ofanzivno orjentirana igraca na terenu,ali i njih dvojica obicno stoje 30-40 metara jedan od drugog.

Nista nije slucajno bracike moje.Ni pad forme Morate,ni pad forme bilo koga u ekipi.Padovi forme su zapoceli nepotrebnim forsiranjem ove formacije i guranjem neke defanzivne taktike bez ikakve potrebe.Medjutim,jos nije kasno za Contea.Mora se sto prije dozvat il ce pogubit svlacionicu (ako vec nije) a onda mu nema pomoci i zavrsit ce kao Mourinho.A realno tako im obojici i treba obzirom na to koliko su tvrdoglavi.

De samo zamislite da je Conte danas izasao sa 4-3-3 ili sa 4-2-3-1,pa ovi iz Leicestera ne bi znali sta ih je snaslo.Ovako je nastavio bit predvidljiv i ovo je rezultat.

I da donekle sam i uz upravu sto se tice transfera.Sve Conteove mete su uglavnom ljudi sa 30 i vise godina koji dana karijere nisu igrali u Engleskoj a pritom su i na velikim platama.Da brat kaze hocu Lemara koji je mlad covjek i koji ne zahtijeva preveliku platu brat Roman bi to obezbijedio.Ovako bi te Conteove transfer mete dovele do toga da za par godina u ekipi imamo penzionersko drustvo koje ne bi mogli uvalit nikom ni za dzaba.Eto pogledajte njegove zelje,to su redom Vidal,Bonucci,Llorente itd Sve cutuk do cutuka.

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la alex1991 » 13 jan 2018, 18:48

Dok nije promijenio formaciju prosle sezone, znamo kakvo je bilo stanje na tablici. A sto se tice nabrojanih igraca nista oni nisu specijalno bili bolji prosle sezone, samo je nedostatak konkurencije u prvenstvu ucinio da izgledaju bolje nego trenutno. Ja ti garantujem da je neki drugi trener zapoceo proslu sezonu sa ovim kolektivom da ne bi zavrsio ni u top 4.
Sto se tice transfera nije tacno da su njegove mete samo stariji igraci, covjek je ogranicen sa novcem za transfere i to ptice na grani znaju.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 18:59

alex1991 je napisao/la:Dok nije promijenio formaciju prosle sezone, znamo kakvo je bilo stanje na tablici. A sto se tice nabrojanih igraca nista oni nisu specijalno bili bolji prosle sezone, samo je nedostatak konkurencije u prvenstvu ucinio da izgledaju bolje nego trenutno. Ja ti garantujem da je neki drugi trener zapoceo proslu sezonu sa ovim kolektivom da ne bi zavrsio ni u top 4.
Sto se tice transfera nije tacno da su njegove mete samo stariji igraci, covjek je ogranicen sa novcem za transfere i to ptice na grani znaju.
O kakvoj konkurenciji pricas?Od ekipa koje se bore za vrh jedino je City drasticno bolji nego prosle sezone dok svi ostali ili stagniraju ili su gori.United je mozda nesto bolji i uspijeva kapitalizirat to sto Tottenham i Chelsea nisu ni blizu nivoa iz prosle sezone.

Istina,promijenio je formaciju prosle sezone i to je vjerovatno dovelo do titule.Al sad su ekipe naucile da igraju protiv toga i sta sad?Ne pokazuje vala u zadnje vrijeme da ima odgovor na kontra taktiku.Stavise,izmjene su mu uglavnom smijesne u vecini utakmica.I njegove "zelje" ponekad i jesu razlog zasto uprava ne ide po njih.Pa nije niko lud dat Vidalu koji ce sad napunit 31 godinu ugovor na 3 ili 4 godine uz platu od 9-10 miliona godisnje.De uozbiljite se malo.Bar pokusajte razumit kako to sve funkcionira.Pa klub ni Lampardu i Terryu nije htio ponudit ugovor na vise od godinu dana kad su prekoracili tridesetu,a kamoli da to uradi za nekog Vidala.

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la alex1991 » 13 jan 2018, 19:03

A zasto je City bolji i zasto je Man.United mozda bolji nego prosle sezone a imaju iste trenere?
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 19:07

alex1991 je napisao/la:A zasto je City bolji i zasto je Man.United mozda bolji nego prosle sezone a imaju iste trenere?
Jer je Guardioli trebalo vremena da podmaze masinu.Istina dovedeno je mnogo igraca od kojih jedino Walker i Ederson stalno igraju dok su ostalo sve uglavnom igraci iz prosle sezone.Mourinho isto tako.Doveo je par igraca gdje mu je bas puhalo (Matic) sto rezultuje gotovo istom formom kao i prosle godine.Mislim da je United tu negdje sa bodovima gledajuci proslu sezonu.

Pogledaj samo koga je Guardiola trazio a koga Conte.Guardiola trazi sve igrace pred kojima su njihovi najbolji dani,a Conte zapeo za polovnjaka Vidala kao da nema drugog fudbalera u univerzumu :crazy:

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la alex1991 » 13 jan 2018, 19:12

Kljucne rijeci:
Doveo, dovedeno.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 19:16

alex1991 je napisao/la:Kljucne rijeci:
Doveo, dovedeno.
Kljucne rijeci :trazio fudbalere koje ce osigurat dugorocne uspjehe kluba,a ne takve koji ce mu spasit guzicu do kraja sezone.
Koji ce mu ku*ac Vidal?Ima RLC-a za kojeg nije imao hrabrosti da ga ostavi u ekipi ove sezone.Momak bi sigurno bio bolji od recimo Bakayoka.

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la alex1991 » 13 jan 2018, 19:26

Igraci koji ce osigurati dugorocne uspjehe kluba kostaju mnogo na trzistu i tu dolazimo do onoga o cemu ti govorim cijelo vrijeme: uprava po pitanju transfera ne radi dovoljno kvalitetno. Alonso, Zappacosta, Rudiger, Drinkwater itd. nisu nikad bili Conteove glavne mete, to su iznudjena rjesenja nakon sto nisu ispunjene njegove prvobitne transfer zelje.
Sto se tice RLC imao je priliku vise puta da zaigra za prvi tim i nista specijalno nije pokazao, posudba ce mu dobro doci, kao u primjeru Christensena.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 19:33

alex1991 je napisao/la:Igraci koji ce osigurati dugorocne uspjehe kluba kostaju mnogo na trzistu i tu dolazimo do onoga o cemu ti govorim cijelo vrijeme: uprava po pitanju transfera ne radi dovoljno kvalitetno. Alonso, Zappacosta, Rudiger, Drinkwater itd. nisu nikad bili Conteove glavne mete, to su iznudjena rjesenja nakon sto nisu ispunjene njegove prvobitne transfer zelje.
Sto se tice RLC imao je priliku vise puta da zaigra za prvi tim i nista specijalno nije pokazao, posudba ce mu dobro doci, kao u primjeru Christensena.
Eto nek mu je Vidal bio glavna meta :thumbdown: Treba ganjat igrace tipa Goretzke,a ne polovnjake.Pa sef je odrijesio kesu za Moratu samo zbog tog sto zna da je covjeku tek 24-25 godina i da ce moc vratit barem pola para ako ovaj flopa.I ako prilikom smatras par minuta u pl i utakmice u kupu sa drugom postavom tima onda, istina,nije nista pokazao.Sto se tice Conteovih meta,samo cu rec da vidis koliko se Tottenham usrecio sa Llorenteom.

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la BluesForever » 13 jan 2018, 19:37

Guardiola kojeg igrača prstom pokaže njemu dovedu dok je kod nas skroz obrnuta situacija i sam Conte je govorio da u Chelseau ne dovodi igrače po svom ukusu ,i nemojte pljuvati Contea jer prošle sezone ste ga dizali u nebesa a sad ga pljujete,čovjek je prošle sezone osvojio ligu i mislim da treba ostati i sljedeće sezone,mada sumnjam jer mu uprava ne dovodi igrače po njegovom ukusu.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Wisey » 13 jan 2018, 19:38

Ne branim Contea, ali ima puno vecih i drugacijih stvari koje mu se mogu staviti na teret od toga "koje je igrace trazio". Ustvari ovo mu se uopste ne moze staviti na teret. Generalno ne mislim da bi manageri trebali da se bave tim stvarima i da donose odluke po pitanju transfera, jer jednostavno nema sanse da fizicki mogu raditi oba posla (i trenerski i ovaj dio vezan za transfere) kvalitetno. Nemas ti vremena dok stalno putujes, igras i treniras da se bavis tamo nekim utakmicama francuske ili njemacke lige gdje bi mozda mogao igrati potencijalno dobar igrac. Pa nije cudo da ti recimo Conte trazi Alexa Sandra iz njegovog Juventusa umjesto da prepozna besplatnog Kolasinca, pa dovodi Zappacostu jer klub nije imao pojma koga da mu dovede za desnu stranu a onda on cupa svog Talijana jer ga poznaje otprije... Itd primjera je dosta.

Problem je sto ovaj klub nema taj dobar spoj izmedju finansijskog (koji je besprijekoran) i sportskog dijela. Odavno vec govorim da nam trebaju tu kvalitetni ljudi koji ce imati viziju i znati dovoditi igrace prema onome sto nam treba u ekipi i cemu klub treba da ide. Naravno sve to u razgovoru i sa trenerom, u ovom slucaju Conte. Imamo sada dosta tih legendi i bivsih igraca, pa hebemu mater jel mora uvijek neki Romanov lizoguzac da nam tu vuce konce. Plod toga je kad krhnes 80 miliona na Bakayoka i Drinka pa se pitas kako drugi mogu dati neke pare za klasnog igraca.

Sto se danasnje, a i prethodnih nekoliko utakmica tice, zali Boze potrosenog vremena. Stvarno smo mi koji ovo gledamo mazohisti, jer drugog objasnjenja nema.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 19:42

BluesForever je napisao/la:Guardiola kojeg igrača prstom pokaže njemu dovedu dok je kod nas skroz obrnuta situacija i sam Conte je govorio da u Chelseau ne dovodi igrače po svom ukusu ,i nemojte pljuvati Contea jer prošle sezone ste ga dizali u nebesa a sad ga pljujete,čovjek je prošle sezone osvojio ligu i mislim da treba ostati i sljedeće sezone,mada sumnjam jer mu uprava ne dovodi igrače po njegovom ukusu.
Pa i Mourinho je sezonu prije osvojio titulu pa je potjeran usred sezone.Ne govorim ja da Conte treba da ide nego da se prestane tvrdoglavo ponasat i trazit ono sto jednostavno od dolaska Abramovica nije filozofija kluba.Tj postala je filozofija nakon onog fijaska sa Shevchenkom,a ta filozofija se ogleda u tome da se igracima starijim od 30 godina ne daju dugorocni ugovori.Koga je Conte trazio?Igrace od starije od 30 godina.Hoce li ti igraci pristati na jednogodisnje ili dvogodisnje ugovore?Odgovor je da nece.Da li ce Roman dat 40-50 miliona za igraca koji ce na isteku ugovora imat 35 godina.Odgovor je da nece.I to vam je sustina svega.Ako ne razumijete pitajte Marinu :mrgreen:

Dorcol
Postovi: 867
Pridružen/a: 01 feb 2013, 01:27
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Dorcol » 13 jan 2018, 20:47

darker10 je napisao/la:Conte ove sezone pokazuje koliko je slab kad je suocen da cesce mijenja ekipu.Jbg postoji razlog u tom zasto on nikad nista znacajnije uradio sa Juventusom u LP.
Nikako ne pokusavam da opravdam, u fudbalu je rezultat glavno merilo, crno na belo, ali da budemo precizni, to "nikad nista" je 2 sezone, ovako kad se kaze deluje kao da je 6 u najmanju ruku. Slozicemo se ne bas veliki uzorak. U prvoj (bili smo u istoj grupi, uzgred) je ispao u 1/4 finalu od kasnijeg sampiona Bayerna a u narednoj bez dileme neuspeh i ispadanje u grupi (uz 1/2 finale LE i ispadanje od Benfice, takodje neuspeh).

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 13 jan 2018, 21:13

Eto imat ce jos jednu priliku.Niko sretniji od mene ako me demantuje :D

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la chelsea358 » 13 jan 2018, 21:19

Conte forsira 3-5-2 jer se sprema za Barcu :kafa: :kafa:

Avatar
Airwaves
Postovi: 741
Pridružen/a: 23 jul 2014, 00:51
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Airwaves » 14 jan 2018, 01:22

Slazem se sa darkerom 100% sve sam isto ja to uvidio odavno umjesto kad se ima kriza rezultata vadi nekog defanzivca on mjenja napadaca za napadaca... a da je promjenio na 4-2-3-1 mislim da bi bilo dosta bolje kad bi u napadu imao 4 igraca to je vec druga prica i ne vjerujem da ce Conte ikada promjeniti svoju filozofiju.
A tranfere je usro on vise od uprave al eto.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 14 jan 2018, 12:08

Airwaves je napisao/la:Slazem se sa darkerom 100% sve sam isto ja to uvidio odavno umjesto kad se ima kriza rezultata vadi nekog defanzivca on mjenja napadaca za napadaca... a da je promjenio na 4-2-3-1 mislim da bi bilo dosta bolje kad bi u napadu imao 4 igraca to je vec druga prica i ne vjerujem da ce Conte ikada promjeniti svoju filozofiju.
A tranfere je usro on vise od uprave al eto.
Konacno neko da se slaze :D Ljudi misle da odmah zovem da se Conteu da otkaz sto nije istina.Covjek je uradio prilicno dobar posao dosad,samo je problem sto se on i uprava ne slazu po pitanju transfera.Ne slazu se jer ovi iz kluba misle da treba ic po igrace koji ce bit tu dugi niz godina,za razliku od Contea koji bi uglavnom neke polovnjake.I tu se donekle slazem sa njima.Nama bi Vidal legao sad ko nista i to je cinjenica,al frajer za 2 mjeseca puni 31 godinu,a kostao bi previse,bio na velikoj plati i onda bi ga za 2-3 godine vjerovatno morali pustit za dzaba.

Meni je apsolutno smijesno da se uopste ne spominjemo u kontekstu dovodjenja igraca tipa Lemara,Goretzke,Draxlera,Mahreza itd. tj sa igracima pred kojima su tek najbolje godine.Uz duzno postovanje prema Vidalu,Llorenteu,Bonucciju i slicnima,oni su svoje najbolje godine imali.I primijetit cete da Conte zeli samo igrace sa kojima je prije radio sto znaci da vrlo slabo ili nikako ne prati potencijalna pojacanja za ovaj klub.Nazalost ako Conte ne promijeni svoj pristup prema svemu tome vjerovatno nece docekat pocetak sljedece sezone.

Willianu i Pedru ce uskoro 30 i 31 godina i bas me interesuje kako ce klub to rijesit obzirom da su vec u padu formu.

Avatar
Airwaves
Postovi: 741
Pridružen/a: 23 jul 2014, 00:51
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Airwaves » 14 jan 2018, 14:03

darker10 je napisao/la:
Airwaves je napisao/la:Slazem se sa darkerom 100% sve sam isto ja to uvidio odavno umjesto kad se ima kriza rezultata vadi nekog defanzivca on mjenja napadaca za napadaca... a da je promjenio na 4-2-3-1 mislim da bi bilo dosta bolje kad bi u napadu imao 4 igraca to je vec druga prica i ne vjerujem da ce Conte ikada promjeniti svoju filozofiju.
A tranfere je usro on vise od uprave al eto.
Konacno neko da se slaze :D Ljudi misle da odmah zovem da se Conteu da otkaz sto nije istina.Covjek je uradio prilicno dobar posao dosad,samo je problem sto se on i uprava ne slazu po pitanju transfera.Ne slazu se jer ovi iz kluba misle da treba ic po igrace koji ce bit tu dugi niz godina,za razliku od Contea koji bi uglavnom neke polovnjake.I tu se donekle slazem sa njima.Nama bi Vidal legao sad ko nista i to je cinjenica,al frajer za 2 mjeseca puni 31 godinu,a kostao bi previse,bio na velikoj plati i onda bi ga za 2-3 godine vjerovatno morali pustit za dzaba.

Meni je apsolutno smijesno da se uopste ne spominjemo u kontekstu dovodjenja igraca tipa Lemara,Goretzke,Draxlera,Mahreza itd. tj sa igracima pred kojima su tek najbolje godine.Uz duzno postovanje prema Vidalu,Llorenteu,Bonucciju i slicnima,oni su svoje najbolje godine imali.I primijetit cete da Conte zeli samo igrace sa kojima je prije radio sto znaci da vrlo slabo ili nikako ne prati potencijalna pojacanja za ovaj klub.Nazalost ako Conte ne promijeni svoj pristup prema svemu tome vjerovatno nece docekat pocetak sljedece sezone.

Willianu i Pedru ce uskoro 30 i 31 godina i bas me interesuje kako ce klub to rijesit obzirom da su vec u padu formu.
Najzasluzni za pad forme Pedra i WIlliana je Conte.. Willian je bas bio jedan period u zaletu i pedro a Conte ih zakovao za klupu...
A realno je da nesto nema puno wc krila na trzistu koji bi nesto bolji trenutno bili od ove dvojice.

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.