Antonio Conte

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 mar 2016, 02:10

ma čeka se kraj evropskog sa italijom i onda bi to trebalo sve da se ozvaniči inshAllah

a onda idemo sve ispočetka, samo neka se prvo ´kotariše´ ovih fudbalskih prevara koje imamo, ostalo usput šta bude



AJMO CONTE OČE

Avatar
soxx
Postovi: 13558
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la soxx » 13 mar 2016, 18:25

Najvise treba odbranu popraviti. Od ovih igraca samo azpi i zouma mogu izgurati sezonu na nivou s tim da je pitanje kako ce se zouma pokazati nakon povrede.

U vezi treba isto pojacanja.

Pune ruke posla ima. Veliki izazov

Avatar
Tweeds_10
Postovi: 3458
Pridružen/a: 29 jan 2010, 12:29
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Tweeds_10 » 13 mar 2016, 18:31

QUARESMA 18<<< je napisao/la:ma čeka se kraj evropskog sa italijom i onda bi to trebalo sve da se ozvaniči inshAllah

a onda idemo sve ispočetka, samo neka se prvo ´kotariše´ ovih fudbalskih prevara koje imamo, ostalo usput šta bude



AJMO CONTE OČE
Sto ga gotivis toliko ? :)
pi.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 13 mar 2016, 18:57

zato što je imao dobre rezultate u italiji s juveom, bili su oni u većim **** nego mi sada, jeste da nije uporedivo ovo s našim, ali imam također dobar osjećaj za filing u vezi kontea :D

doduše to je bilo u ligi tako, dok liga šampiona manje više,koliko me sjećanje služi, konte i nije baš imao uspjeha s juventusom u LP, no svakako ćemo se iduće sezone više fokusirati na premiership, eventualno ligu evropu ako uspijemo kako doći do nje.


dalje, od njega i očekujem ozbiljniji pristup, i da se konačno riješimo pojedinih fudbalskih prevara, i da konačno stanemo na noge i vratimo se gdje smo bili nekada.

također, da dodam još, volio bih da nauči engleski kako treba, ako ništa bar da se malo riješi italijanskog akcenta, recimo ovako kako hiddink barata s engleskim meni dosta, dok kod murinja je patnja i naprezanje bilo šta kaže, i ono njegovo poznato ´aj sink´

[youtube][/youtube]

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 04 apr 2016, 14:57

slika

oče!

Avatar
JFH9
Postovi: 2646
Pridružen/a: 08 jul 2014, 16:28
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la JFH9 » 04 apr 2016, 15:09

Zabaru dobrodosao. Samo da nastavis Hiddinkov niz bez poraza i eto nama titule. :D
"Najbolji sinovi Krajine, mi danas pišemo historiju Bosne"

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2579
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la ZOGLI » 04 apr 2016, 15:55

Prvo da napravi dobru ekipu i osigura top4,dobar trener ali u ls nije imao mnogo uspeha sa juveom ali im je ostavio i napravio odlicnu ekipu.

Avatar
Frankie
Postovi: 2354
Pridružen/a: 19 maj 2013, 13:04
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Frankie » 04 apr 2016, 16:06

Znaci ofisl je :mrgreen: Ajde sretno mu :bih:

Fdbal90
Postovi: 133
Pridružen/a: 18 nov 2015, 09:25
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Fdbal90 » 04 apr 2016, 16:41

Ma tesko je ocekivati od kontea prve sezone ista vise od top 4 i trebaju to postaviti za cilj. Mislim da je dobar potez abramovica i da treba imati strpljenja sa njim. I plus sto sigurno kad bude odlazio nece napraviti sranje kakvo murinho pravi u svim svojim klubovima kad odlazi.

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 04 apr 2016, 17:05

nije chelsea u tolikom rasulu da se ne može boriti za titulu iduće sezone. naprotiv, iduće sezone će biti još lakše, pogotovo ako ne budu igrali u evropi, pa im samo preostaju domaća takmičenja.

Fdbal90
Postovi: 133
Pridružen/a: 18 nov 2015, 09:25
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Fdbal90 » 04 apr 2016, 17:31

QUARESMA 18<<< je napisao/la:nije chelsea u tolikom rasulu da se ne može boriti za titulu iduće sezone. naprotiv, iduće sezone će biti još lakše, pogotovo ako ne budu igrali u evropi, pa im samo preostaju domaća takmičenja.
Ma ne kazem ja da ne moze se napasti titula nego da se ne stavljaju odmah pod pritisak i trenervi igrac nekim odmah instant uspjehom. Nego cilj je top 3 a sve vise bonus i igraci i trener se bolje osjecaju pogotovo kad uzmes u obzir da chelsea mora raditi remont odbrane, i napada pod obavezno (terry odlazi, bane i kejhil su sve stariji, lijevi bek od colea ne postoji, a igraci koji su dovodjeni u napad se ispostavilo kao fule) i onda dodas da je vezni red odigrao kriminalnu sezonu i da ce sigurno i u vezi biti nekih izmjena ( mozda ode oscar, hazard je neprepoznatljiv, matic ispao iz ekipe) ne dobijas bas ekipu koja nije u rasulu vec ekipu koju da ustimas trebace puno puno posla.
Ali nije nemoguce to sve ukombinovati i postici dobar rezultat ali ne treba biti toliko optimistican.

Avatar
10DelPiero
Postovi: 4498
Pridružen/a: 19 apr 2012, 01:42
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la 10DelPiero » 04 apr 2016, 18:20

Conte je strasan motivator, razlika ce biti evidentna vec na prvom treningu ali iskreno je zakazao kao takticar. U poredenju recimo sad sa Allegrijem koliko god je Conte bolji od njega kao motivator toliko je Allegri bolji od njega sto se tice takticke pripreme za utakmicu. Borbu za titulu treba ocekivati, sa Juventusom je nakon 7. mjesta osvojio ligu a mogu reci da su realna ocekivanja bila borba za evropska takmicenja. Ja se sjecam da je on mnogo igraca zahtjevao od uprave i to su uglavnom bila krila ili neki ofanzivci medutim posto mnogo toga nije ispunjeno bio je primoran kako je vec receno igrati 3-5-2. Sad ne znam sta ocekivat, prije svega ima igrace koje u Juventusu tad nije imao pa je vrlo moguce da ce promijeniti stil koji evo koristi i sad sa reprezentacijom.
Alessandro Del Piero !

36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la L'Avvocato » 04 apr 2016, 18:23

Uzima Conte titulu u prvoj sezoni. U kupovima ne očekujte neke veće uspjehe. To će mu biti poligon za testiranje rezervnih igrača.

Kakva krila Chelsea ima, mislim da će lik svr*avati iz utakmice u utakmicu. Često će igrati 4-3-3 i 3-4-3. Eventualno 4-2-4 ako mu rezultat bude trebao. Barem tako mislim.

Uglavnom, želim mu sve najbolje kod vas. Veliki je on car.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
Burberry46
Postovi: 4644
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Burberry46 » 04 apr 2016, 18:42

Dobili ste velikog motivatora i radnika, igraci ce vam morati prosuti krv na terenu i disciplina je kod njega veoma bitna.
Sa dosta strasti vodi ekipu u toku utakmice, tako je bilo u Juventusu :)

Bice zanimljivo vidjeti kako ce se snaci u Engleskoj
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Pogba
Postovi: 19680
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Pogba » 04 apr 2016, 19:19

Juve je preuzeo poslije uzastopnih sedmih mjesta u ligi i u prvoj sezoni napravio ekipu koja nije izgubila meč u 38 kola lige pri tome igrajući jako lijep fudbal u kom su box to box veznjaci uz Pirla imali glavnu riječ, davali dosta golova iz drugog plana i igrali dobar presing što je bila osnova naše igre. Maksimalno je imao vremena da pripremi svaku utakmicu, a bez Evrope će imati sličan početak i u Chelseau.

Oborio je puno rekorda u domaćoj ligi, uz niz nepobjedivosti imao je i ekipu koja je u drugoj sezoni osvojila 102 boda što je opet u ligama petice skoro pa nezapamćeno. Bez sumnje trener koji živi za fudbal svake sedmice i zato je idealan ligaški trener, a i sam je rekao da mu treniranje repke ne donosi sreću jer ne vidi igrače svaki dan. Evropski iskorak mu se spočitava, u prvoj sezoni ispao je u 1/4 finalu od Hajnkesovog Bayerna tako da tu i nije mogao bolje, u drugoj je i on dosta kumovao ispadanju u grupi jer protiv Turaka i Danaca je dopuštao da se remizira u utakmicama koje smo istini za volju dominirali jer smo znali imati i do 30 udaraca prema golu. Te sezone je dogurao do 1/2 finala EL, ali i tamo se vidjelo da smo morali i više jer smo bili sigurno najjača ekipa, a finale se igralo u Torinu. Rekao bih da je za njegov fudbal falio killer u napadu kojeg je dobio kada je Tevez došao, ali je Costa npr. baš tip napadača koji su idealni za njegov fudbal.

Ostaje i dalje najveća nepoznanica oko formacije jer iako je često pričao kako se prilagođava onome što zatekne ipak mu se 3-5-2 toliko uvukla pod kožu da ne mislim da će je pustiti, pogotovo ne sada kada će imati odriješene ruke da dovodi igrače koje želi. U Cuadrada je zaljubljen pa će vjerovatno prva naredba biti da se on vrati, čak i ako Juve i Chelsea imaju džentlmentski dogovor o otkupu, on će sigurno lično zvati Cuadrada da ga ubjeđuje. Nadam se da neće uspjeti. :mrgreen:
Moje mišljenje je da mu je bolje da mijenja sistem jer od ovoga što ima teško će ga igrači slušati u 3-5-2, a njemu je najvažnije da ga se sluša.

Njegov odlazak je uveliko povezan sa transfer politikom kluba i njegovim nezadovoljstvom platežnom moći Italijana, od tamo i ona famozna izreka da ne može sa 10 eura ručati u restoranu gdje je ručak 100 eura. Sada će imati i menadžersku ulogu i više ovlasti pa i iz tog ugla će napraviti jedan iskorak.

Moj stav je da će, ako ga rezultati pomilke u prvim kolima dok se adaptira, osvojiti PL odmah. :mrgreen:
slika
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Baader » 05 apr 2016, 00:40

Pogba je napisao/la: Njegov odlazak je uveliko povezan sa transfer politikom kluba i njegovim nezadovoljstvom platežnom moći Italijana, od tamo i ona famozna izreka da ne može sa 10 eura ručati u restoranu gdje je ručak 100 eura. Sada će imati i menadžersku ulogu i više ovlasti pa i iz tog ugla će napraviti jedan iskorak.
Upitno je, pošto je na službenoj stranici najavljen kao Head coach, a ne manager. Da li je samo igra riječi (čisto sumnjam u to) ili ima nešto iza toga (vrlo vjerovatno), vidjećemo.

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Wisey » 05 apr 2016, 00:46

Ocekujem da ostavi neki svoj potpis i nacin igre, nastavi sa uvodjenjem nasih mladica u tim i da se bori za vrh, rezultatski top 4 je imperativ a titula ne mora odmah ako ostvari ovo prvo. Nadam se da ce se odraditi pametno prijelazni rok i pripreme pa da vidimo na sta ce liciti to kasnije.

Avatar
Sarajevo1946
Postovi: 2007
Pridružen/a: 16 avg 2012, 21:37
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la Sarajevo1946 » 05 apr 2016, 01:04

Sretno Antonio. Vratio si Juve nakon ponora, kad je sve izgubljeno izgledalo. Vratio si mentalitet šampiona, glad za pobjedama i navijačku strast na tribine. Sve ono što te krasilo kao igrača, a sada i kao trenera.

Živa legenda Juventusa, želim mu svu sreću sa Plavcima, osim u eventualnim duelima sa nama. :-P
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
ALESSANDRO DEL PIERO #10

Vivo Per Lei - Juventus
AHHHHHHHH come gioca DEL PIERO!!!

Avatar
BluesForever
Postovi: 12695
Pridružen/a: 31 jan 2011, 19:01
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la BluesForever » 05 apr 2016, 08:16

Samo neka daje šansu mladim,tu mislim na Loftus Cheeka,Kennedya,Miazgu koji pokazuje da bi već mogao igrati stopera standardno,ali što me kod njega fascinira to kako je hladnokrvan,nema neke panike,dok recimo kod Zoume je to velika panika,samo da izbija loptu iz prve što dalje od sebe.

I očekujem da ćemo sada odraditi prelazni rok na vrijeme,a ne ko prošle sezone.
Champions League Winners 2012

1954-55,2004-05,2005-06,2009-10,2014-15,2016-2017...

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Antonio Conte

Post Postao/la ramiral » 05 apr 2016, 09:21

Sretno ratniku kod plavaca.
Žestok allenatore, vidjheti ćemo kako će se snaći, sigurno je da će igrači pišati krv na treninzima.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Odgovori

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.