FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
coelho41
Postovi: 12690
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 06 jan 2018, 17:34

Danas smo u prijateljskoj utakmici pobijedili domaćinski Al Ahli iz Dohe sa 6-0!
Prvo poluvrijeme je završilo 1-0, utakmici su počeli Ulreich, Wagner, Ribery, James, Boateng, Rudy, Gotze, Tolisso, Muller, Alaba, Friedl i strijelac prvog gola u 2018. godini za nas je bio Wagner.

U drugo poluvrijeme ušlo je novih 10 igrača, jedini na terenu je ostao Tolisso, pa je ekipa natrpala 5 komada, strijelci su bili Tolisso, Robben, Coman, Dorsch i Sule.

Osim utakmice, treba naglasiti da je Hejnkes izjavio da nije bilo kontakta između Bayerna i Chelsea, niti će biti, jer Bayern neće prodati Vidala niti bilo kog drugog igrača preko zimske pauze.

Avatar
Jup
Postovi: 1131
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 06 jan 2018, 18:04

Pozz.moji dragi bavarci.Zelim vam sretnu i uspjesnu novu godinu i da se u maju okitimo tripletom po mogucnosti.Kako stvari stoje sve ide kao treba zasad, samo da nas povrede zaobidju i samo je nebo granica.
Pravda za Tyson Furya

Avatar
bavaracmujo
Postovi: 624
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:15
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bavaracmujo » 06 jan 2018, 18:32

Tacno satraste sa pricom oko trenera, svake tri stranice ista prica.
Danas dobra tekma, raduje go vagnera glavom sad cemo biti malo opasniji u skokovima, i mene licno raduje povratak svete desetke i toliso nastavlja gdje je stao sa dobrom igrom i golovima.

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 06 jan 2018, 20:25

Klare je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Jel' Tuchel bio slobodan nakon otkaza Carlu. ?
Ma pusti njih čovječe, eto vratili smo 72godišnjeg Jupa kako bi Tuchela u svilenoj marami dočekali toliko je bitan.
Još je Borusija trebala privremeno nekog iz penzije zvati kako bi Stogera dočekali, takve trenerske veličine koje su se naosvajale internacionalnih trofeja ne možeš preko noći dogovoriti.
I još ćemo se otimati za trenera koji je ono dobio otkaz u Borusiji, toliko je dobar.

Vjerujem i nadam se da jup sa svojim štabom ostaje još godinu, a onda je tržište široko i slobodno, Hasenhutl, Nagelsman, Low...

Dajte malo tih fotki sa priprema
Nema se šta dodati. :thumbup:

Doha :
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 06 jan 2018, 21:25

Ko nije pogledao golove:



Ulreich je bas navikao da brani, ono pokazuje zasto je bas njemu povjerena uloga drugog golmana. James nastavio sa loptama koje imaju oci. Sandro pogodio glavom za pocetak golgeterske serije u Klubu.
Sutra kuci, u utorak prijateljska protiv nizeligasa a u petak u Leveru ligaska.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 07 jan 2018, 00:10

Saurman je napisao/la:
Klare je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Jel' Tuchel bio slobodan nakon otkaza Carlu. ?
Ma pusti njih čovječe, eto vratili smo 72godišnjeg Jupa kako bi Tuchela u svilenoj marami dočekali toliko je bitan.
Još je Borusija trebala privremeno nekog iz penzije zvati kako bi Stogera dočekali, takve trenerske veličine koje su se naosvajale internacionalnih trofeja ne možeš preko noći dogovoriti.
I još ćemo se otimati za trenera koji je ono dobio otkaz u Borusiji, toliko je dobar.

Vjerujem i nadam se da jup sa svojim štabom ostaje još godinu, a onda je tržište široko i slobodno, Hasenhutl, Nagelsman, Low...

Dajte malo tih fotki sa priprema
Nema se šta dodati. :thumbup:
Eh drugovi ovaj put se ne slažem s vama, bar dijelom moguće da niste u pravu... :)
Naime, ranije sam već rekao ovdje kada se vodila polemika oko budućeg trenera i posebno Tuchela, da postoji stvarno vjerovatnoća da je Jupp preuzeo jer se već dobro bilo zagazilo u sezonu i onda je s njim lakše izvesti do kraja sezonu dobro, s obzirom da mu se lakše uklopiti, iskusan je općenito kao trener, a ima i to pozitivno trenersko iskustvo s Bayernom. Moguće je da se tada odlučilo da se ipak Tuchelu daju pune pripreme, puno vrijeme pred sezonu, jer on će uvesti i određene novine. Tako da moguće da je tada pala odluka da je bolje ako će se ići s Tuchelom kao trenerom, da mu se onda otpočetka naredne sezone da prilika, naravno s potpunim vremenom, punim pripremama, gdje bi on naravno onda imao dovoljno vremena. A sada bi to bilo sve komplikovanije i guranje njega u vatru u nezgodnom trenutku. Mislim ova mogućnost postoji, ali ne znači da npr Loew isto nije ozbiljan kandidat ili da se bar o njemu ne razmišlja. Samo i kod njega bi bila kvaka narednog ljeta što bi se zbog SP vrlo kasno priključio Bayernu. I opet samo ponavljam da bi radije ovu dvojicu, nego Nagelsmana. Nagelsmanu moguće da ipak treba još vremena, još iskustva. A i sveukupno gledajući bolje bi se ova dvojica uklopila kod nas.

Što se Favrea tiče mislim da ne bi bio sada pravi izbor. Jupp ima tu filozofiju igranja i na posjed, a i prepuštanja lopte protivniku u određenim situacijama. Kod njega je sve to dobar mišung, od presinga, transformacije, pa bilo i kada igramo na potpuni posjed i dominaciju. Favre je ipak izrazitije kontraški trener, nekako bi onda to išlo previše u kontra smjeru. Ne možeš protiv individualno slabijih protivnika prepuštati loptu na primjer.

A generalno kada se govori o dovođenju njemačkih igrača, naravno da će tu Bayern uvijek biti klub koji će težiti da u svojim redovima ima najbolje njemačke igrače (bar par njih najboljih). A isto tako će se tražiti taj mišung, ta kombinacija sa internacionalnim zvijezdama. S tim što se prečesto vrti ta priča oko Brandta ovdje, koji se jeste ranije spominjao, ali u ovom trenutku čisto sumnjam da će doći... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 07 jan 2018, 00:19

effe_sa je napisao/la:...
Ni mi nismo 100% sigurni da taj trener neće biti Tuchel, uostalom svaki trener je moguć, i niko ne može tvrditi da je neko favorit i da ima neko ime koje će sigurno biti naš trener.
A ovi ovdje mjesecima smorili kao da je Tuhel siguran, potpisan, otkud im to pravo? :?:

Ja lično što se Tuhela tiče sam neutralan, kao taktičar jeste dobar trener, kao čovjek čudan, to u Bayernu sumnjam može uspjeti, neka sila.
Ni preporuke mu nisu neke, prosječna druga sezona sa Borusijom i zavada sa predsjednicima, ni u Majncu nije završio finim odnosom.

Uostalom meni svejedno..., ni tu niko ne može reći koji bi izbor bio najbolji.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7508
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 07 jan 2018, 00:27

Klare je napisao/la: Ni mi nismo 100% sigurni da taj trener neće biti Tuchel, uostalom svaki trener je moguć, i niko ne može tvrditi da je neko favorit i da ima neko ime koje će sigurno biti naš trener.
Naravno da nije sigurno, zato i jesam rekao da se djelimično ne slažem s vama... :) Zato sam i pojasnio da ako naši žele baš Tuchela, zašto su se odlučili za Juppa u ovom trenutku...To je jedna mogućnost, da se tako odlučilo. Ali naravno da su i druge opcije u igri. S tim što se uvijek neke stvari mogu isključiti. Kao što sam npr siguran za Favrea da on sigurno neće biti trener.
Klare je napisao/la: Ja lično što se Tuhela tiče sam neutralan, kao taktičar jeste dobar trener, kao čovjek čudan, to u Bayernu sumnjam može uspjeti, neka sila.
Ni preporuke mu nisu neke, prosječna druga sezona sa Borusijom i zavada sa predsjednicima, ni u Majncu nije završio finim odnosom.
Da, kao taktičar jako dobar. A to što se svađao u Dortmundu i nije možda toliko loše. On nije htio da mu Watzke soli pamet. A jakog stva jeste, tvrdoglav jeste, što može za nas biti i pozitivno, a i negativno u slučaju ako bi se previše oko sitnica nadmudrivao i vodio ratove s Ulijem i Rummenggeom. A da on određenu svoju ideju treba provesti i stajati iza nje, to je pozitivno, sve dok klub u fundamentu ne mijenja.
Klare je napisao/la: Uostalom meni svejedno..., ni tu niko ne može reći koji bi izbor bio najbolji.
Ovo isto stoji, jer u ovom trenutku je baš teško reći ko bi bio idealan.
Nekako bi bilo dobro da Jupp sve titule pokupi, pogotovo uz prvenstvo LP i onda bi nekako 2-3 godine se mogli i strpiti da se neka ekipa i od mlađih, a možda i ne previše napucanih igrača gradi.
Iako postoji i ona opcija, da bi nakon takvih uspjeha odmah govorili o odbrani naslova LP, želili najveće zvijezde i stalno zavijali o velikim investicijama. :D :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
harden
Postovi: 23588
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 07 jan 2018, 00:31

Gol Robbena danas :ljepota:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17798
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 07 jan 2018, 07:46

harden je napisao/la:Gol Robbena danas :ljepota:
Podsjetio je na rapsodiju iz Manchestera. :opaopa:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Hendo » 07 jan 2018, 08:24

Ima li išta novo kod vas u informacijama za Goretzku?
Kocka je bačena

Avatar
dirkules
Postovi: 4482
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 07 jan 2018, 09:08

Hendo je napisao/la:Ima li išta novo kod vas u informacijama za Goretzku?
Bild prenosi da ce Goretzka ozvaniciti transfer kod nas u sljedecih nekoliko dana, nakon povratka iz Spanije sa priprema. To su zadnje informacije.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 07 jan 2018, 11:19

Prodaja Douglasa Coste je greska.

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1245
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 07 jan 2018, 11:26

effe_sa je napisao/la:S tim što se prečesto vrti ta priča oko Brandta ovdje, koji se jeste ranije spominjao, ali u ovom trenutku čisto sumnjam da će doći... ;)
Zašto se i ne bi vrtila?

Momak ima samo 21 godinu, još je uvijek u fazi razvijanja, veliki potencijal ima, razumijevanje, pregled, tehniku, znanje, brzinu, završnicu, passing.. Sve to ima, trenutno mu nedostaje samo igra 1 na 1. Ali, i da to ne razvije, još uvijek je odličan igrač. Igrač koji samo može biti bolji i bolji kako će biti stariji. Trenutno igra lijevo krilo, može igrati i desno krilo i polušpicu. Vrijeme će pokazati koja mu pozicija najbolje odgovara.

Vrijedi već sada respektabilnih 30 milijuna prema TM-u, dakle nije malo. A nemojmo zaboraviti da i ima otkupnu klauzulu od 12.5 milijuna na ljeto. U 20 utakmica ove sezone ima 5 golova i 5 asistencija. Za solidnih 100 minuta više Coman u Bayernu bilježi 4 gola i 7 asistencija. Zar je Brandt onda toliko loš?

Po meni, must buy na ljeto svakako. I onda ga možda ostaviti u Bayeru još sezonu dvije ako u Bayernu neće imati dovoljno minuta. Ponavljam, isto ko i za Renata, nemojmo očekivati čuda od igrača koji ima samo 21 godinu. Netko se razvije brže, netko sporije. Svakako ga trebamo kupiti.
effe_sa je napisao/la:Da, kao taktičar jako dobar. A to što se svađao u Dortmundu i nije možda toliko loše. On nije htio da mu Watzke soli pamet. A jakog stva jeste, tvrdoglav jeste, što može za nas biti i pozitivno, a i negativno u slučaju ako bi se previše oko sitnica nadmudrivao i vodio ratove s Ulijem i Rummenggeom. A da on određenu svoju ideju treba provesti i stajati iza nje, to je pozitivno, sve dok klub u fundamentu ne mijenja.
Ma stvarno jako dobar taktičar a sa Dortmundom prima u dvije sezone Bundeslige po 34 i 40 golova. Odličan, nema šta.

Mnogi bi ovdje htjeli da se dovede Tuchel samo zato što igra lepršav nogomet a svaki pozavaoc fudbala kao i bilo kojeg momčadskog sporta zna da OBRANA mora biti jaka ako želiš osvajati naslove. A obrana kod Tuchela je dosada bila propusna kao švicarski Roquefort. To znaš i ti Effe, poštujem tvoje razmišljanje ali se ovdje ne slažem sa tobom iz gore navedenih razloga.

Naravno, ne znači da Tuchel nije napredovao u razvijanju segmenata igre kao što je obrana, to ostaje za vidjeti u njegovom novom klubu ali taj dio mora drastično popraviti želi li biti vrhunski trener dostojan najvećih klubova.
effe_sa je napisao/la:Ovo isto stoji, jer u ovom trenutku je baš teško reći ko bi bio idealan.
Nekako bi bilo dobro da Jupp sve titule pokupi, pogotovo uz prvenstvo LP i onda bi nekako 2-3 godine se mogli i strpiti da se neka ekipa i od mlađih, a možda i ne previše napucanih igrača gradi.
Iako postoji i ona opcija, da bi nakon takvih uspjeha odmah govorili o odbrani naslova LP, želili najveće zvijezde i stalno zavijali o velikim investicijama.
Idealno je da Jupp ostane još 5 godina i donese nogometnu filozofiju u Bayern u sve mlađe kategorije i da u seniorskoj postavi pečat kakav bi bio prepoznatljiv u svijetu. To je idealno. To bi bio onaj stil kakav ima Barcelona samo ovdje u Bayernu bi to bio malo drugačiji stil.

Mislim da mnogi od nas, pa niti ja, još nismo svjesni šta je Jupp napravio u samo 2 mjeseca. To je nešto fascinantno i nevjerojatno. S obzirom da igramo ovako, možemo se zapitati da li bi možda mi bili ti koji bi osvajali Ligu Prvaka 3 puta u 4 godine a ne Real..

No, vratimo se na temu. Trenutno jedini trener kojem vjerujem da bi nastavio gdje će Jupp stati jeste Joachim Low.

Low je jedini trener trenutno kojemu vjerujem da može nastaviti približno Juppovu filozofiju i sličan nogomet. Brojne druge prednosti da ne spominjem. Volio bih da trenira Bayern od ljeta 2019.

Što znači da bi Jupp trebao ostati još godinu dana. Da budem iskren, sada mi je teško povjerovati u sve te priče i razlučiti tko pije a tko plaća, međutim jedna od opcija koja se spominje u novinama jeste da vodstvo Bayerna ne vidi ko bi mogao zamijeniti Juppa na ljeto i da čekaju ljeto 2019. da dovedu nekoga. No teško je ovdje biti realan.

Kandidati su u velikom redu, svaki ima svoje razmišljanje i filozofiju, kao i mi navijači želje ali pošto Juppa iz objektivnih razloga ne možemo zadržati dulje od 2019. godine, kandidati bi po meni bili Low, Klopp i Ralph H.

Nagelsmann nikako ne dolazi u obzir još barem 5 godina. Ne treba nam trener koji će se učiti na Bayernu. Neka se uči gdje jeste, mlad je i neiskusan. Ima on još dosta toga za naučiti u Europi i dok tu ne odradi još 3 sezone nema šta tražiti u Bayernu.
anelbavarac je napisao/la:Prodaja Douglasa Coste je greska.
Dobar pokušaj.. :D

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la irfo » 07 jan 2018, 11:34

Kako je Heidel i dalje sportski direktor Schalkea, kad pusti svake sezone najboljeg igraca dzaba?
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 07 jan 2018, 12:25

Hendo je napisao/la:Ima li išta novo kod vas u informacijama za Goretzku?
Prema izvorima transfermarkt.de stranice Lav ide u Bayern sa vjerovatnocom od 80%.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 jan 2018, 12:28

Ima l kakvih vijesti u vezi trenera, to je bitnije riješiti nego dovest 10 igrača?

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 07 jan 2018, 12:30

sljivo je napisao/la:Ima l kakvih vijesti u vezi trenera, to je bitnije riješiti nego dovest 10 igrača?
Krajem januara/pocetkom februara ide objava o treneru; sta i kako?
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 jan 2018, 12:36

muhamedhulk je napisao/la:Krajem januara/pocetkom februara ide objava o treneru; sta i kako?
Ne razumijem što se taj period čeka, je l se čeka položaj zvijezda, parenje mačaka, šta? Dovode se igrači a trener koji se trebao pitati još ne postoji. Ako će biti tako onda bolje da TT ne dolazi, to je samo propast i raspad, jer isti i njegova igra zavisi od određenog profila igrača.

Bajdvej mislim da je slijedeći trener Low.

Avatar
coelho41
Postovi: 12690
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 07 jan 2018, 12:45

harden je napisao/la:Gol Robbena danas :ljepota:
Manje se Dorsch obradovao golu nego Robben :lol:

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.