FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Gigabyte » 22 jul 2017, 22:40

@isakovich Za pravog igraca je dovoljna jedna tekma da se vidi razlika koju pravi, sjeti se prve tekme Robbena, Riberya, Lewe itd. A da bi se pisalo na forumu ne moras biti strucnjak iako nas ima ovdje koji su preko 20 godina u sportu. A to kolika je Bayern masinerija pokazuje na terenu. Ima nas koji zelimo da je Bayern broj jedan u svim segmentima a ima nas koji se zadovolje osvajanjem Bundeslige.

Danasnja tekma je bruka ma koliko god mi trazili opravdanje. Prije par dana ovaj Milan je Borusia dobila s pola snage. Primiti 4 komada je znak da ne stima pa bila to prva, peta ili pedeseta tekma zajedno.

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 22 jul 2017, 22:53

Gigabyte je napisao/la:@isakovich Za pravog igraca je dovoljna jedna tekma da se vidi razlika koju pravi, sjeti se prve tekme Robbena, Riberya, Lewe itd. A da bi se pisalo na forumu ne moras biti strucnjak iako nas ima ovdje koji su preko 20 godina u sportu. A to kolika je Bayern masinerija pokazuje na terenu. Ima nas koji zelimo da je Bayern broj jedan u svim segmentima a ima nas koji se zadovolje osvajanjem Bundeslige.

Danasnja tekma je bruka ma koliko god mi trazili opravdanje. Prije par dana ovaj Milan je Borusia dobila s pola snage. Primiti 4 komada je znak da ne stima pa bila to prva, peta ili pedeseta tekma zajedno.
Ma sve si upravu ozbiljmo, samo ne mozemo brate na kontu audi kupa reci da ekipa nevalja ja bi sacekao prvih 5 kola bl pa da vidimo.Toliso vise pokazuje nego renato sancez, a vrijeme ce pokazati
VOLIM BAYERN

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Gigabyte » 22 jul 2017, 23:04

isakovich je napisao/la:
Gigabyte je napisao/la:@isakovich Za pravog igraca je dovoljna jedna tekma da se vidi razlika koju pravi, sjeti se prve tekme Robbena, Riberya, Lewe itd. A da bi se pisalo na forumu ne moras biti strucnjak iako nas ima ovdje koji su preko 20 godina u sportu. A to kolika je Bayern masinerija pokazuje na terenu. Ima nas koji zelimo da je Bayern broj jedan u svim segmentima a ima nas koji se zadovolje osvajanjem Bundeslige.

Danasnja tekma je bruka ma koliko god mi trazili opravdanje. Prije par dana ovaj Milan je Borusia dobila s pola snage. Primiti 4 komada je znak da ne stima pa bila to prva, peta ili pedeseta tekma zajedno.
Ma sve si upravu ozbiljmo, samo ne mozemo brate na kontu audi kupa reci da ekipa nevalja ja bi sacekao prvih 5 kola bl pa da vidimo.Toliso vise pokazuje nego renato sancez, a vrijeme ce pokazati
Odavno nama Bundesliga nije pokazatelj snage, nabit ce hamburg, werder, augsburg i ostale i kontas mi prejaki. Dodje Evropa i haj kuci. Davati tolike milione za Tollisao, pored renata, thiaga, vidala, kimicha,javia je greska po meni. A gledam danas Lewu udaraju molim Boga da ustane, ili gledam Rafinhu na beku. Vjerujem da se slazes da se za te pare mogle dovesti strasne zamjene. I onda uleti James koji ce igrati gdje?? ni on sam ne zna. Nikakvu novost ne vidim u igri, nikakav napredak i to je ono sto meni smeta. Ako vec dovodis igrace i dajes milione moraju da naprave razliku. Nazalost fudbal je postao takav da se trazi instant razlika. Vidi Renata, jedna sezona jedan od najvecih talenata nisi nista pokazao vec se prica o prodaji. Za nadati se boljem.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 23 jul 2017, 12:42

Bernat do dva mjeseca out. Fino, a taman lijepo igro.

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3667
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern@heart » 23 jul 2017, 12:56

Mrski Šiti dobro dva desna beka, a mi ni jednog sta onda očekivati u LP nista. Bez pojačanja na desnom beku i zamjene Lewi tesko cemo do klempe. Krenut po Sidibea iz Monaca

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 23 jul 2017, 13:11

Jedini koji je igrao je Bernat. :facepalm:
Alaba na beku zadnje 2 sezone, je cista patnja, nikakve ucinkovitosti.

Lijeva strana moze i proci nekako, ali desna je jedna od losijih u BL, o Evropi suvisno pricat.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 23 jul 2017, 15:17

Nekoliko zaključaka dosadašnjeg toka priprema u Aziji:

- Turneja po Aziji nema veze sa fudbalom, prioritet je marketing. Igrači jedan dan putuju, drugi se slikaju i treći igraju.
- Naši igrači su ovu turneju shvatili baš tako, kao izlet, pogotovo ovi najbolji, recimo Lewa, Hummels, Alaba.
- Trener ne pokušava ništa novo. Sistem isti kao prije, sa nakanom da se James ubaci u kontekst.
- Tolisso i Javi nikad više zajedno, užas. Ne znaju lopte iznijeti a, doduše, i nemaju kome.
- 4-2-3-1 sa 60-70% posjeda i sa Javijem i Tolissom i/ili Vidalom je jednosmjeran put u propast. Svaki protivnik koji igra iza lopte i udvajanjima će nas ubiti nogama. Ako će već ostajati ovaj sistem onda se trebao dovesti Alexis a nikako James.
- James na krilu? Može, na desnom i da ulazi unutra ali na lijevom? Tako služi samo kao ona mašina koja ubacuje loptice.
- Ribery, u "svom" ritmu, može igrati samo poluvrijeme. Zbog toga gubiš igrača u izmjeni i ubijaš i ono malo nade njegovoj zamjeni.
- Ekipa nema kreaciju ukoliko na terenu nema Thiaga i Jamesa. Sve se svodi na Riberjev dribling gdje zbog svojih godina prvo proda pet lopti pa onda odradi nešto dobro. Tada najviše trpe... svi.
- Ekipa ne zna šta da radi kad se protivnik postavi nazad iza lopte. Onda idu ubačaji i neko preskakanje, realno nigdje veze.
- Kad se ovo iznad gore dešava tad bekovi najviše trpe i teško li se Kimmichu kad ovo bude slučaj. Moraju izaći naprijed da pomognu u organizaciji a moraju paziti i kontre iz eventualnih grešaka u toj organizaciji, a pošto nije neki trkač i čitač driblinga dešavat će nam se isto ili gore kao Rafki jučer.
- Alaba je užas. Sve što vrijeme ide sve je gori.
- Teško mi je to reći, i pravo sam neprijatno iznenađen, ali Javi je užas u sredini tj. na DM. Čovjek ne zna više igrati svoju poziciju DM, pozicioniranja su mu kao kod Sanchesa. (Utopija je da će biti igrač i 2013te i da ćemo igrati slična stila i sistema i da se pitam prodao bih ga iduće godine i doveo igrača koji trenutnom treneru treba.)
- Lewa ne može sam iznijeti sezonu na poziciji 9, i sami znamo kakav je Muller tu. Vidjeli smo i jučer. Čovjek nije napadač (nije desetka), ne razmišlja tako, niti je građe za tih pozicija.
- Sanches igra bez motiva i bez ikakve želje da ponudi nešto novo. Ukoliko će ovaj trener ostati i duže prodaja je jedina opcija.
- Omladinci su blago rečeno užas. Golman može proći da bude buduća zamjena a ostali... Kako li je samo Van Gaal pronašao "one"?

Pitanja?
- Da li Kimmich u ovom sistemu ima šansi da pokaže makar internacionalnu klasu na poziciji beka?
- Šta se planira na Lewinoj zamjeni?
- Najvažnije: Kakav će biti sistem da se u igru ekipe uključe/i James, Muller, Robbery, Coman i da daju svoj doprinos kroz čitavu sezonu generalno a ne samo u jednoj/dvije tekme? Može li se uključiti James u ovom 4-2-3-1 u igru sa Mullerom, Robberyjem? Kako sa njim i zašto je doveden ako će se igrati isto jer svi nemaju šanse da mogu igrati zajedno niti da igra bude istog pristupa i sistema.
- Ako će se James ugurati u sistem, ko otpada, ko je višak?

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 23 jul 2017, 15:53

sljivo je napisao/la:Nekoliko zaključaka dosadašnjeg toka priprema u Aziji:

- Turneja po Aziji nema veze sa fudbalom, prioritet je marketing. Igrači jedan dan putuju, drugi se slikaju i treći igraju.
- Naši igrači su ovu turneju shvatili baš tako, kao izlet, pogotovo ovi najbolji, recimo Lewa, Hummels, Alaba.
- Trener ne pokušava ništa novo. Sistem isti kao prije, sa nakanom da se James ubaci u kontekst.
- Tolisso i Javi nikad više zajedno, užas. Ne znaju lopte iznijeti a, doduše, i nemaju kome.
- 4-2-3-1 sa 60-70% posjeda i sa Javijem i Tolissom i/ili Vidalom je jednosmjeran put u propast. Svaki protivnik koji igra iza lopte i udvajanjima će nas ubiti nogama. Ako će već ostajati ovaj sistem onda se trebao dovesti Alexis a nikako James.
- James na krilu? Može, na desnom i da ulazi unutra ali na lijevom? Tako služi samo kao ona mašina koja ubacuje loptice.
- Ribery, u "svom" ritmu, može igrati samo poluvrijeme. Zbog toga gubiš igrača u izmjeni i ubijaš i ono malo nade njegovoj zamjeni.
- Ekipa nema kreaciju ukoliko na terenu nema Thiaga i Jamesa. Sve se svodi na Riberjev dribling gdje zbog svojih godina prvo proda pet lopti pa onda odradi nešto dobro. Tada najviše trpe... svi.
- Ekipa ne zna šta da radi kad se protivnik postavi nazad iza lopte. Onda idu ubačaji i neko preskakanje, realno nigdje veze.
- Kad se ovo iznad gore dešava tad bekovi najviše trpe i teško li se Kimmichu kad ovo bude slučaj. Moraju izaći naprijed da pomognu u organizaciji a moraju paziti i kontre iz eventualnih grešaka u toj organizaciji, a pošto nije neki trkač i čitač driblinga dešavat će nam se isto ili gore kao Rafki jučer.
- Alaba je užas. Sve što vrijeme ide sve je gori.
- Teško mi je to reći, i pravo sam neprijatno iznenađen, ali Javi je užas u sredini tj. na DM. Čovjek ne zna više igrati svoju poziciju DM, pozicioniranja su mu kao kod Sanchesa. (Utopija je da će biti igrač i 2013te i da ćemo igrati slična stila i sistema i da se pitam prodao bih ga iduće godine i doveo igrača koji trenutnom treneru treba.)
- Lewa ne može sam iznijeti sezonu na poziciji 9, i sami znamo kakav je Muller tu. Vidjeli smo i jučer. Čovjek nije napadač (nije desetka), ne razmišlja tako, niti je građe za tih pozicija.
- Sanches igra bez motiva i bez ikakve želje da ponudi nešto novo. Ukoliko će ovaj trener ostati i duže prodaja je jedina opcija.
- Omladinci su blago rečeno užas. Golman može proći da bude buduća zamjena a ostali... Kako li je samo Van Gaal pronašao "one"?

Pitanja?
- Da li Kimmich u ovom sistemu ima šansi da pokaže makar internacionalnu klasu na poziciji beka?
- Šta se planira na Lewinoj zamjeni?
- Najvažnije: Kakav će biti sistem da se u igru ekipe uključe/i James, Muller, Robbery, Coman i da daju svoj doprinos kroz čitavu sezonu generalno a ne samo u jednoj/dvije tekme? Može li se uključiti James u ovom 4-2-3-1 u igru sa Mullerom, Robberyjem? Kako sa njim i zašto je doveden ako će se igrati isto jer svi nemaju šanse da mogu igrati zajedno niti da igra bude istog pristupa i sistema.
- Ako će se James ugurati u sistem, ko otpada, ko je višak?
Govorim ima desetak dana da nam igrac jamesovih kvaliteta ne treba ,po meni je sammer vise nego u pravu kada se izjasnio protiv dolaska jamesa,izvrstan je igrac ali ono sto on ima mi vec imamo i treba nam drugaciji igrac.....vjerujem da se u njegovom slucaju maksimalno radilo na poboljsanju marketinga.

Ne dovođenje lewine zamjene je uzasan potez ,ne mogu vjerovati da nakon iskustva sa realom se opet desava ista stvar.

Ne bih uspoređivao rafinhu i kimmicha ,prevelika je razlika u klasi izmedu njih dvojice a i kimmich je u elfu pokazao da moze odgovoriti tom zadatku

Kod alabe se ne desava po meni kriza forme vec je postao zrtva sistema u kojem najmanje igra lijevog beka i zbog toga je izgubio automatizme koje je imao ,u protekle dvije sezone najmanje prostora je dozivio na lijevom boku

Thiago je uz lewu nas najbolj igrac zadnje dvije godine i logicno je da nedostaje ,kad se vrati jos i vidal i uz vrlo dobrog tolissa doci ce sve to na svoje

Ribery moze biti zamjena ,niakko prvo krilo ali to se uklapa u ono dovodenje jamesa gdje nam je trebao drugaciji igrac

thulkazal
Postovi: 2533
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la thulkazal » 23 jul 2017, 16:13

Jeste zapeli na zamjenu Lewata kao da je to jedina/ili najbitnija stvar koja koči ovu ekipu. Šta je sa bekovima? Šta je sa krilima ? Coman je isto klimav na desnoj strani, James nije dovoljno prodoran a Robben više povređen nego zdrav. Užasno složena ekipa od strane uprave a još me više nervira ovo rotiranje igrača na pozicijama, te malo na štopera, te malo na beka, te malo na zadnjeg veznog.

Treba sad priotizirati pitanje prokletog igrača koji će odigrati maksimum 10 malih ili nebitnih utakmica u toku čitave sezone i kojem će glavna uloga biti da odmori Lewat. Naš glavni igrač u napadu je Lewat. To više nije ni Robben, zbog povreda, ni Ribery, zbog godina, niti Muller, ili neko od ovih veznih. Ako ne ide gol ionako nećeš izbacivati glavnog igrača u napadu. Neka ovu sezonu odradi ovaj maloljetnik, Frank Evina, neka on igra tih 10 utakmica a imaš i psihotraumatora Mullera koji je valjda na nivou Augsburga, HSV, Kolna i ostalih mid BL klubova.

A najgore od svega je ovo... Bayern je već ispunio kvotu povreda nekih top ekipa, koje će imati za čitavu sezonu, a sezona nije ni krenula. Ništa novo, nije prvi put ali izgleda ni ovu sezonu Bayern neće proći čitav.

Avatar
coelho41
Postovi: 12679
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 23 jul 2017, 18:04

R32 je napisao/la:Cakijom ga Hamo :D
Nisam znao da si Dubravac.
Pa piše ti lokacija, samo malo suptilnije satkano :mrgreen:


Na stranu zajebancija o mom selu, što se tiče Bayerna našeg, igrači su fakat prelako sve ovo shvatili, međutim dobra stvar je da su se svi do jednog izvinuli za ovo što se desilo, što na twitteru, što u nekim intervjuima, pa čak i pridošlice James i Tolisso, očigledno su shvatili koliko je Bayern ime i šta znači izgubit u bilo kakvoj utakmici.
Moguće je da nam je falio kapiten na terenu da presabere ovo sve, Muller nije dorastao tom zadatku, pa siguran sam da je Lahm bio ne bi se ovo desilo i nikad se nije dešavalo, o tom po tom, Neuer je odličan izbor za kapitena, autoritativan i stavom a i svojim predstavama.

Opet falili su Boateng, Neuer, Robben, Vidal, Thiago, prisustvo jednog od nabrojanih na terenu da ne rade ništa posebno bi smanjilo rezultat barem za 2 gola, a možemo dodati tu još i Rudya i Sulea.
Nema mjesta za paniku, ali opet bolje sad nego u grupnoj fazi Lige prvaka da neko izdrkava na Bayern.

Avatar
harden
Postovi: 23564
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 23 jul 2017, 18:05

Bolje sad nego da doživimo Rostov opet :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

BordoBolesnik
Postovi: 961
Pridružen/a: 17 maj 2016, 20:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la BordoBolesnik » 23 jul 2017, 18:36

Zar vam je mjerilo turneja po Aziji koja ima svrhu samo da se zaradi?
Duze smo od Milana tu, svaki dan po dva treninga, igraci na terminima za navijace pa dodje tekma i sve to na nepodnosljivom vremenu.
Ovaj isti Milan ne bi prosao bez bar tri komada u ligi prvaka.

Avatar
coelho41
Postovi: 12679
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 23 jul 2017, 19:06

Pa razmaženi smo mi navijači, nismo navikli gubit, a pogotovo ne 4-0

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 23 jul 2017, 19:11

Alabu je uništio debil Guardiola sa svojim umobolnim taktikama, bacanje sa pozicije na poziciju pa na kraju čovjek više ne zna ni šta igra.

Sanches kao da je u nekoj zoni sumraka,tijelom i dušom je na terenu al' mozak je ostao u Lisabonu.Prodati odmah jer mi ide na živce njegovo lutanje po terenu kao da je pao s Marsa a već je godinu u klubu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 23 jul 2017, 19:43

Pa kod Pepa desetak naših igrača je igralo najbolji individualni fudbal u karijeri i istom toliko broju je podigao razinu igara. Uzmimo Boatenga na primjer, Mullera, Costu, Gaudino je izgledao kao LP kvalitet. Neuera? Rafinju? Thiaga? Lahma? koji je kao stogodišnji bek držao posjed, igao pozicioni fudbal. Upropastio je samo Gotzea jer ovaj nije mogao da ga prati ili je bio previše egoista da prihvati da ima mana i da nije tolika zvijezda niti individualac.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la leorey » 23 jul 2017, 19:45

Vi se pojacavate na sredini- tamo gdje ste mozda i najsiri i najjaci. Vi trebate podmladiti krila i naci zamjenu za Lewandowskog ( kad se on povrijedi) jer bez njega je to jedna prosjecna ekipica sto se vidjelo i prosle sezone.

Ne mogu da vjerujem da celnici Bayerna vjeruju da ce osvojiti Lp opet sa Robberyem. Pa ljudi imaju zajedno preko 70 godina :lol: Mislim klase su to, bljesnu oni ponekad, ali to jednostavno nije dovoljno.

Ali dobro, ko sam ja da ovo spominjem, nasa uprava je jos 3 puta gora :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
coelho41
Postovi: 12679
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 23 jul 2017, 19:57

sljivo je napisao/la:Pa kod Pepa desetak naših igrača je igralo najbolji individualni fudbal u karijeri i istom toliko broju je podigao razinu igara. Uzmimo Boatenga na primjer, Mullera, Costu, Gaudino je izgledao kao LP kvalitet. Neuera? Rafinju? Thiaga? Lahma? koji je kao stogodišnji bek držao posjed, igao pozicioni fudbal. Upropastio je samo Gotzea jer ovaj nije mogao da ga prati ili je bio previše egoista da prihvati da ima mana i da nije tolika zvijezda niti individualac.
Thiago kod Pepa nije bio ni slika ovog Thiaga kod Karla, Pep ga je baš ograničio, limitiro njegovu kreaciju, Lahm kod Guardiole nije igro najbolji fudbal u karijeri, već najinteligentniji, jednostavno ispunjavo je njegove zamisli a nije bilo uvijek efektivno, ali za Boatenga, Mullera i Neuera si definitivno upravu.

leorey je napisao/la:Ali dobro, ko sam ja da ovo spominjem, nasa uprava je jos 3 puta gora :mrgreen:
Sve uprave velikih fudbalskih mašinerija za stvaranje novca su kriminalci, to je de facto. Recimo Juvetova uprava, koja radi najbolji posao što se transfera tiče, po meni, opet se sere navijačima u usta mijenjanjem grba, brendiranjem kluba, izmišljanjem boja za dresove itd, jednostavno para vrti gdje burgija neće, tako da može biti samo gore, jer bolje biti neće, samo zato što će para u fudbalu biti sve više i više.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la leorey » 23 jul 2017, 20:14

Samo ce se morati nesto drasticno uciniti tj promijeniti. Pa ovim tempom, za 3 godine ce neki igraci vrijediti kao stadioni sa 70 000 mjesta. To je smijesno, nedopustivo i jednostavno ne moze opstati na ovaj nacin.
27.10.2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 23 jul 2017, 20:34

leorey je napisao/la:Samo ce se morati nesto drasticno uciniti tj promijeniti. Pa ovim tempom, za 3 godine ce neki igraci vrijediti kao stadioni sa 70 000 mjesta. To je smijesno, nedopustivo i jednostavno ne moze opstati na ovaj nacin.
Urušit će se to u sebe. Nema šanse da se taj tempo nastavi, radi fudbala, organizacije, strukture, svega.

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 23 jul 2017, 21:24

Kud ne dovedosmo Neymara, kad ga je Pep trazio.
Hoce krimosi švapskog Messia...
Greska stoljeca.

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.