FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
coelho41
Postovi: 12660
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 17 okt 2017, 23:52

Ovdje se navukao gnjev na Mullera bezveze, a igrač koji je kod Van Gaala, Heynckesa, Lowa i Guradiole igrao fenomenalno, kod Lowa i dalje igra, samo kod Ancelottija nije, što mene nekako upućuje da je do trenera, a ne do njega, opet vjerujem da će vrijeme pokazati da je u Heynckesovom sistemu James bespotreban, volio bih stvarno da me razuvjeri, pogotovo jer je popularan na društvenim mrežama.

Opet, osim farinelija niko se ne žali ni na Kimmicha na beku, što će reći da je projekat DFB-a i Bayerna uspio, te da je dobiven novi lider Njemačke, a i Bayerna u skorije vrijeme.

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Feldmarschall » 18 okt 2017, 00:04

Na Mulleru se čita trenerov rukopis. Nema igre, nema ni Mullera. On nije igrač koji će izmisliti gol. Za to trebaš biti ili brz ili jak ili znati driblati. Muller to nije, Muller ima mozak kojim otima već ulovljen plijen poput hijene i dobar je onoliko koliko je dobro okruženje oko njega.

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 18 okt 2017, 00:19

coelho41 je napisao/la: Opet, osim farinelija niko se ne žali ni na Kimmicha na beku, što će reći da je projekat DFB-a i Bayerna uspio, te da je dobiven novi lider Njemačke, a i Bayerna u skorije vrijeme.
Ne žalim se ja na Kimiha. Ima on ucinak. Brojke govore za njega. Medjutim, na terenu to izgleda drugacije skroz. U Bajernu ima toliko kvaliteta da se ni ne vidi koliko je sumasišavši potez gurati ga na beka. On se nekako dovuče do zadnje trecine, te onda i pored samopouzdanja koje ga krasi ipak je dovoljno inteligentan da ne ulazi u duele 1/1 jer ce 4/5 izgubiti te onda centrira, a znamo da Kimih ima sve potrebno da bude bolji i od jednog Xabija Alonsa. A tamo neki Toliso i Vidal orkestriraju. Uglavnom, Kimihje takodje rizičan kad salje lopte ka sredini, prečesto gubi lopte ili ih vraca nazad. Nema on tu okretnost i okomitost Lamovljevu (he, ko ima) pa da sakrije loptu ili napravi kakvu minijaturu. Kimih ima i previsoko težište. To je takodje mana. Jedino sto ga vadi je centaršut koji je sastavni deo svakog tru veznjaka. Ceka se novi trener sa stavom da ga vrati gde mu je mesto. A dojcer fusbal bund ce da iznedri vec nekog. I tako dalje i tome blize...

Avatar
coelho41
Postovi: 12660
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 18 okt 2017, 00:50

farinelli123 je napisao/la:
coelho41 je napisao/la: Opet, osim farinelija niko se ne žali ni na Kimmicha na beku, što će reći da je projekat DFB-a i Bayerna uspio, te da je dobiven novi lider Njemačke, a i Bayerna u skorije vrijeme.
Ne žalim se ja na Kimiha. Ima on ucinak. Brojke govore za njega. Medjutim, na terenu to izgleda drugacije skroz. U Bajernu ima toliko kvaliteta da se ni ne vidi koliko je sumasišavši potez gurati ga na beka. On se nekako dovuče do zadnje trecine, te onda i pored samopouzdanja koje ga krasi ipak je dovoljno inteligentan da ne ulazi u duele 1/1 jer ce 4/5 izgubiti te onda centrira, a znamo da Kimih ima sve potrebno da bude bolji i od jednog Xabija Alonsa. A tamo neki Toliso i Vidal orkestriraju. Uglavnom, Kimihje takodje rizičan kad salje lopte ka sredini, prečesto gubi lopte ili ih vraca nazad. Nema on tu okretnost i okomitost Lamovljevu (he, ko ima) pa da sakrije loptu ili napravi kakvu minijaturu. Kimih ima i previsoko težište. To je takodje mana. Jedino sto ga vadi je centaršut koji je sastavni deo svakog tru veznjaka. Ceka se novi trener sa stavom da ga vrati gde mu je mesto. A dojcer fusbal bund ce da iznedri vec nekog. I tako dalje i tome blize...
Sve što si rekao iza boldirane rečenice je manje više približno istini, samo ne znam koji to bek u zadnjoj trećini ulazi u duele s loptom, osim Marcela, međutim boldirana rečenica je mene natjerala da pomislim da je pozicija desnog beka trenutno najdeficitarnija pozicija u svijetu. Što će reći da je Kimmich žrtva sistema, koji želi da napravi materijalni bilans u ekipi i da jednostavno obezbijedi sebi tu poziciju za narednih 10 godina dok se to ne promijeni, vjerujem da je više ljudi, koji su fudbalski pismeniji od mene, analiziralo njegovo premještanje iz sredine na beka i kako dani odmiču donijeli su odličnu odluku, jer Kimmich koji je 95. godište sa svoje 22. godine ima priliku da u naredne 2 godine usavrši sigurnost na beku i onda će ga mogućnost da pošalje tačan pas učiniti najboljim bekom svoje generacije.

Vođenje fudbalskog tima u 21. vijeku je baratanje humanim i ekonomskim resursima, tako da ne vrijedi nagađati šta bi Švajni bio da sa krila nije prešao na sredinu ili šta bi Bale bio da sa beka nije prešao na krilo, njegova karijera, kao i karijera mnogih fudbalera je određena tim jednim trenutkom i kapitalizam ne pita za tuđe osjećaje, već te tjera da se prilagodiš.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 18 okt 2017, 00:51

Sto se mene tice, nema tu nikakvog gnjeva. Samo dajem repliku na pojedine postove koji Jamesa tjeraju bez ikakve osnove, jer momak nije ni nekoliko utakmica uzastopno poceo, te sto se izgleda podrazumijeva da Muller mora igrat, ali ako cemo gledati meritokratski, njegovo mjesto trenutno nije u prvih jedanaest i on se mora BORITI da vrati status koji je imao. Ne treba ga predstavljati nedodirljivim, vec pokazati da svako na osnovu onoga sto pruza dobiva poziciju u timu.

Da se razumijemo, drag mi je igrac i volio bih da se vrati u formu. Medjutim, ukoliko nastavi s losim izdanjima treba ga na klupu poslati, a da li ce, to cemo tek vidjeti.
Spamm

DieRoten
Postovi: 125
Pridružen/a: 18 dec 2012, 16:44
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la DieRoten » 18 okt 2017, 01:07

"If I had the choice between playing 30-35 games as a right-back or 20 games in defensive midfield, then I would always choose the right side of defence because I play this position with absolute conviction and passion."

- Joshua Kimmich

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 18 okt 2017, 01:10

@Paolo :D
Zao mi je sto mediji pumpaju komparaciju Lam-Kimih, pa nuzno moram da ih poredim.
Kimih nije "slalom igrac". Nikad nece moci da postigne gol ala Lam Svetsko prvenstvo 2006. Kimih nema žicu za spartanje uz liniju, nema tu "kulturu" prodor, dupli pas, kombinacija centarsut sto je karakteristika beka po difoltu. On nikad nece moci da kombinuje sa Robenom i Riberijem kao Lam, kao Alaba...on nije taj glava spuštena, pogled oboren profil igraca. U kontraskom fudbalu Kimih je takodje beskoristan. Momak je previse polivalentan (ali ne i za beka! :) ) da bi se tako sakatili njegovi talenti. Necu da ulazim u pricu težište i anatomija. Ali to je jako vazno. Ne moze Kimih sa taekvondo (valjda se ovako pise) gardom i stavim da bude bek. I svasta jos. :)
Ja bih voleo da on bude 50% Lama na beku, ali bojim se da je to neostvarivo. Dzabe sve(te) knjige indzijele, veverica vlazi na druge stvari. Meni je i Boateng mladi bio bolji bek od Kimiha, onako korpulentan. Zato Boa ume onako da iznosi loptu. Preterao bih kad bih isto rekao za Holgera iz ere LvG.

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 18 okt 2017, 01:13

DieRoten je napisao/la:"If I had the choice between playing 30-35 games as a right-back or 20 games in defensive midfield, then I would always choose the right side of defence because I play this position with absolute conviction and passion."

- Joshua Kimmich
Pa da, to je zato sto je prepaljen i sto mu je malo 20 utakmica jednu sezonu dok Arturo Vidal Pardon Erasmus ne ode put Dalekog istoka, pa da igra 30 utakmica

DieRoten
Postovi: 125
Pridružen/a: 18 dec 2012, 16:44
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la DieRoten » 18 okt 2017, 01:26

Ne znam čemu toliki hejt prema Kimmichu. Lik je mašina i to dokazuje iz utakmice u utakmicu. Ja se samo nadam da će uprava biti sposobna zadržati ga što je duže moguće, po mogućnosti i do kraja karijere, jer nije slučajno da momak dođe iz treće lige u Bayern u razmaku manje od 2 godine. Polivalentan igrač koji ima jaku osobnost prije svega. Ovo nije novi Lahm, glupo je praviti ikakva poređenja. On bi definitivno mogao biti lider tima kroz par godina, okosnica, pravi general, kao što je bio Effenberg.

Avatar
Bilall
Postovi: 1404
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 18 okt 2017, 01:34

farinelli123 je napisao/la: Ja bih voleo da on bude 50% Lama na beku, ali bojim se da je to neostvarivo.
Nece dostici Lahmov novo u defanzivnim zadacima nikada ;)
U ofanzivnim opet pokazuje neke dobre kvalitete, ali tacno je i to da tu nema bas neke saradnje sa Robbenom kako bi trebalo da bude. Mogao bi Robben biti daleko manje efikasan ako se ne uigraju.
Zapazio si ti fino neke stvari ;)

Avatar
harden
Postovi: 23530
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 18 okt 2017, 01:44

Tek trebamo vidjeti Kimmicha protiv nekih boljih krila. Budu li ga vozali i pravili budalom, džaba sve ostalo.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 18 okt 2017, 01:52

DieRoten je napisao/la:Ne znam čemu toliki hejt prema Kimmichu. Lik je mašina i to dokazuje iz utakmice u utakmicu. Ja se samo nadam da će uprava biti sposobna zadržati ga što je duže moguće, po mogućnosti i do kraja karijere, jer nije slučajno da momak dođe iz treće lige u Bayern u razmaku manje od 2 godine. Polivalentan igrač koji ima jaku osobnost prije svega. Ovo nije novi Lahm, glupo je praviti ikakva poređenja. On bi definitivno mogao biti lider tima kroz par godina, okosnica, pravi general, kao što je bio Effenberg.
NIJE hejt, vise žal. Grehota za Kimiha. Mene to podseca na https://m.youtube.com/watch?v=D_Hhm-lB4rQ. Kimih je hilti u ovom slucaju, naravno. Da ne bude zabune :)

Avatar
harden
Postovi: 23530
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 18 okt 2017, 02:18

Kakvo poređenje situacije, vrh :urnebes: :urnebes:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Bilall
Postovi: 1404
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 18 okt 2017, 10:11

Nije mi obicaj cesto pisati po forumu, ali posto sam ti prethodno odgovorio na fin post, necu ti ostati duzan ni na glupost. Grehota bi bilo ;)
farinelli123 je napisao/la: NIJE hejt, vise žal. Grehota za Kimiha. Mene to podseca na https://m.youtube.com/watch?v=D_Hhm-lB4rQ. Kimih je hilti u ovom slucaju, naravno. Da ne bude zabune :)
Prvo taj sto je tako naslovio video je brate mnogo glup. Jos kada sam procitao opis morao sam se i nasmeNJati.
Vidis, Kimmich ne moze biti nikako hilti masina. U ovoj situaciji moze biti samo makita masina.
Kimmich Makita, Bosanac na videu vjerovatno i nije Bosanac (po dijalektu), a onaj ko je objavio i tako naslovio video je glupan.
Medjutim, taj sto je objavio video nije ni blizu glupan koliko je glupan onaj koji dijeli okolo njegovu glupost. Da ne bude zabune :)

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 18 okt 2017, 11:03

Ako je ovaj na klipu Bosanac ja sam Kinez, prije bi rekao da je Hrvat.

Što se tiče Kimmicha momak je strašno brzo napreduje pogledaj mu samo statistiku a kakav će biti na beku vrijeme će pokazati.Momak je toliko dobar da ne znaš gdje bi ga prije stavio da igra u vezu ili odbranu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sekerbay » 18 okt 2017, 11:04

Odlično poređenje. To što si ti profulo poentu pa se koncentrišeš na trivijalnosti tipa hilti il makita, nije problem čovjeka koji ovim prostim poređenjem pokušava prezentovati svoj stav.
Što se mene tiče, čovjek je u pravu.
Kimih nije lamov nasljednik osim što igraju istu poziciju.
Dakle, nasljednik u smislu da će jednako kvalitetno pokrivati poziciju desnog beka.
Nas ne zanima što je on iz 255-e lige došo u bayern i što mu se predviđa blistava budućnost (predviđalo se mnogima pa nisu ispunili očekivanja, nebitno zbog čega)
Ovdje se govori o trenutnoj situaciji.
Osim toga, ne moraš biti prorok da shvatiš da kimih upravo zbog tog težišta ne može odigrati onako kao lam.
Sad, ako je toliso rođen za tu poziciju, ne vidim u čemu je problem da ga se prebaci. Čova ima sve predispozicije da bude paklen bek.
Ali, za to treba biti vizioner. Pitam se kako bismo govorili o švajnu da je karijeru završio na krilu ;)
Osim toga, ne možemo izgubiti sa kimihom u sredini, naprotiv! Na beku je imo loših partija, u sredini nikad.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Bilall
Postovi: 1404
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 18 okt 2017, 11:26

sekerbay je napisao/la:Odlično poređenje. To što si ti profulo poentu pa se koncentrišeš na trivijalnosti tipa hilti il makita, nije problem čovjeka koji ovim prostim poređenjem pokušava prezentovati svoj stav.
.
A ti ces nama reci jel sta on pokusava? :D
Mogao je on postaviti i ovaj video umjesto ovog kojeg je vec postavio, ali nije, i meni da pricas o tome sta on pokusava, nemoj ;)

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sekerbay » 18 okt 2017, 11:34

Da mu ne spočitavaš da se ismijava sa "glupim bosancima" koji ne mogu da shvate neš tako jednostavno?
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Bilall
Postovi: 1404
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 18 okt 2017, 11:45

Spocitavam? Znas sta bih mogao da mu spocitam? Da takvim stvarima nije mjesto na sportskom forumu. Ako trazis takvu vrstu zabave potrazi neko drugo mjesto. Mogao bih i ja ovdje da napravim isto tako neka neukusna pordjenja pa da se izvalim u fotelji i pijem kafu, ali mislim da tim glupostima ovdje nije mjesto.

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 18 okt 2017, 11:57

E pravo poređenje, Kimmich je ova maKita hiltovka, a Kalle je ovaj što štema.

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.