FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 15 okt 2017, 13:18

ovaj ne odustaje od tolissoa i desnog beka :crazy:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 15 okt 2017, 13:30

Moze Javi desno a Kimmich u sredinu :mrgreen:
Treba odustati i od spominjanja Kimmicha u sredini. Razlozi su nam vec poznati.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 15 okt 2017, 13:35

Ovo je frajburg I skidacina gaca I rano je za bilo kakve prognoze o tome gdje idemo. Mozda tek tamo iza zimskih priprema. Pravi test ce biti Lajpcig, Bvb I Psg.

Avatar
proFCB
Postovi: 2354
Pridružen/a: 17 feb 2011, 15:03
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la proFCB » 15 okt 2017, 13:51

alaba - kimmich
bernat - rafinha

Mislim da su nam te dvije pozicije onako najtanje u cijeloj ekipi. Morao bi se dovesti jedan kvalitetan lijevi i desni bek kao zamjena, a ujedno i konkurencija ovoj dvojici...
Stern des Südens

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dirkules » 15 okt 2017, 14:58

Jupp radi ono sto je i obecao, danas puno razgovora na treningu sa Jamesom koji ce dobiti svoju sansu, ostalo je na njemu
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 15 okt 2017, 23:08

muhamedhulk je napisao/la:ovaj ne odustaje od tolissoa i desnog beka :crazy:
Sto bi rekao Derek Troter - ''You know it makes sense'' :)

Avatar
Saurman
Postovi: 29507
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 15 okt 2017, 23:10

Vidjećemo kako će James iskoristiti šansu al' po meni on je 99% završio svoju epizodu u Minhenu.Jer Juppa ne zanima koliko imaš followera na Instagramu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 15 okt 2017, 23:18

Da, al zato ga zanima jedan drugi "profesionalni" kvalitet: "Igrao-si-prije-za-mene". Kod Juppa bi trebali svi krenuti od nule - al to izgleda nije slučaj. Da on ostaje 5 godina ovdje pa hajde, al pola godine i onda ukakiš 5-6 igrača koji ti se "ne sviđaju". Opet, mislim, da Jupp ovako ne razmišlja i da su ovo samo naše predrasude.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 15 okt 2017, 23:24

Saurman je napisao/la:Vidjećemo kako će James iskoristiti šansu al' po meni on je 99% završio svoju epizodu u Minhenu.Jer Juppa ne zanima koliko imaš followera na Instagramu.
Znaš šta Jamesa može zafrkati, klima, Njemačka, adaptacija,
i sigurno da njemu nije lako dosad bilo, a vidjećemo gdje sad to vodi.

Martinezu je trebalo pola godine da dođe sebi, Renato se izgubio, još je previše mlad pa nije uspio,
tako da treba i Jamesu šansu dati i strpljivo ga čekati.
Od Jupa će dobiti punu podršku, to je sigurno, a fin karakter je james, neće on praviti probleme ni na klupi, davaće sve od sebe, što je i dosad radio, vidjelo se tu puno truda, pa je odigrao kako treba neke role, pokazao da zna.

A ne treba ga otpisivati i zbog toga što nam je potreban, jer ako ne uspije onda smo u problemu, nema na zimu nekog izbora za pojačanja,
tako da Saurmane nemoj Jamesa otpisivati samo zbog toga što si u startu rekao da neće uspjeti.

A šta vi mislite da je James trebao igrati kontra Freiburga pa zbog toga što nije donosite crne zaključke.
Jup ga nije imao vremena ni vidjeti, a kamoli upoznati, došao u petak iz J.Amerike, a utakmica u subotu.

Ne znam ni da li će igrati protiv Celtica, možda dobije minute u drugom, polako ,ne treba s njim žuriti, tu ne možemo puno izgubiti, a dobiti možemo, pa rekao bih mnogo, mnogo...

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 15 okt 2017, 23:42

Sadasnji James je bolji od Krosa iz vremena Jupovljevog. A igraju istu poziciju. Neuporedivo mobilniji, bolji uz poslednjoj trecini, sut nek im je barabar, bolji na malom prostoru.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 15 okt 2017, 23:52

farinelli123 je napisao/la:Sadasnji James je bolji od Krosa iz vremena Jupovljevog. A igraju istu poziciju. Neuporedivo mobilniji, bolji uz poslednjoj trecini, sut nek im je barabar, bolji na malom prostoru.
hehehe, kao da tu ima ikakve sumnje,
ali nek si im rekao, dobru si usporedbu našao čisto da se zna koliko je James dobar igrač.

Inače vrijedi ti i konstatracija za Tolisoa, ima on materijala i za poziciju beka ;) ,
mada onda je grehota što dadosmo 40 mil za beka, neka njega u sredini lakše nam je tako. :mrgreen:

Avatar
effe_sa
Postovi: 7506
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 16 okt 2017, 00:51

farinelli123 je napisao/la:Napokon lep i dosta siguran mec. Videla se motivacija, iako je moglo da krene naopako da Ulrajh nije skinuo onaj uvodni sut. Sto se tice igraca, Alaba je poceo da dobija boju i obrise nekadasnjeg sebe. Nema jos uvek one prave sinergije njega i Komana, ali polako se uigravaju. Humels na trenutke izgleda kao da je dosao na termin.

Mislim da cemo dosta gubiti na desnoj strani. Roben i Kimih se bas i ne kontaju. Kimih je opet dao gol, ali to nema veze. Toliso je krajnje nepotrebna figura u trenutnom lancu ishrane. Od njega moze da se napravi Markos Evangelista Kafu, nikako veznjak koji nama treba. On moze da bude koristan u nekom 4--3--3 sistemu gde bi bio taj bocni igrac. Ovako nema neku upotrebnu vrednost. Kimih u vezu a Toliso na beka. Toliso ima dobru akceleraciju i lopta mu se lepi za nogu. Dobar je u one touch brzim razmenama u trku, dakle idealan za beka u ovoj postavci.

Kimih je opet dao gol, ali je usao u sredinu. On bi davao 10 golova u polusezoni da igra veznjaka. Cini mi se da vremesni Roben ne moze da trosi toliko snage na akcije jer njega Kimih ne prati uopste. Nemaju nikakvu komunikaciju.
E eto u pravu si....Sve...Ma skoro sve. Joj što te boli što je Kimmich na beku (što to prije koju sedmicu sa mnom nisi uživo raspravio. Jel to baš nisi mogao doći do riječi? :D aaa...Nisi tada rekao da je to bolna tačka...Ili se ja ne sjećam... :)). Pusti ga tamo, neka ga, vidiš da je taj problem riješen. A toliko brige bi oko toga... :D A eto vidim više pišeš...Pozitivno...Jesam to pozitivno uticao na tebe? :D

Usput, čini se da ovo s Martinezovom povredom nije toliko gadno. Bitan je Juppu, sjajan je posao juče odradio. I tu na šestici nam može tokom sezone itekako biti bitan. Jedna od presudnih stvari. I Coman i Alaba su se juče probudili, iako ovaj prvi već i od ranije daje neke pozitivne signale...I rekoh već ranije da je bitno da njih dvojica se skroz probude te naravno da Muller opet bude skroz top. Onda smo na pola puta... ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
farinelli123
Postovi: 1278
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 16 okt 2017, 02:02

effe_sa je napisao/la:
farinelli123 je napisao/la:Napokon lep i dosta siguran mec. Videla se motivacija, iako je moglo da krene naopako da Ulrajh nije skinuo onaj uvodni sut. Sto se tice igraca, Alaba je poceo da dobija boju i obrise nekadasnjeg sebe. Nema jos uvek one prave sinergije njega i Komana, ali polako se uigravaju. Humels na trenutke izgleda kao da je dosao na termin.

Mislim da cemo dosta gubiti na desnoj strani. Roben i Kimih se bas i ne kontaju. Kimih je opet dao gol, ali to nema veze. Toliso je krajnje nepotrebna figura u trenutnom lancu ishrane. Od njega moze da se napravi Markos Evangelista Kafu, nikako veznjak koji nama treba. On moze da bude koristan u nekom 4--3--3 sistemu gde bi bio taj bocni igrac. Ovako nema neku upotrebnu vrednost. Kimih u vezu a Toliso na beka. Toliso ima dobru akceleraciju i lopta mu se lepi za nogu. Dobar je u one touch brzim razmenama u trku, dakle idealan za beka u ovoj postavci.

Kimih je opet dao gol, ali je usao u sredinu. On bi davao 10 golova u polusezoni da igra veznjaka. Cini mi se da vremesni Roben ne moze da trosi toliko snage na akcije jer njega Kimih ne prati uopste. Nemaju nikakvu komunikaciju.
E eto u pravu si....Sve...Ma skoro sve. Joj što te boli što je Kimmich na beku (što to prije koju sedmicu sa mnom nisi uživo raspravio. Jel to baš nisi mogao doći do riječi? :D aaa...Nisi tada rekao da je to bolna tačka...Ili se ja ne sjećam... :)). Pusti ga tamo, neka ga, vidiš da je taj problem riješen. A toliko brige bi oko toga... :D A eto vidim više pišeš...Pozitivno...Jesam to pozitivno uticao na tebe? :D

Usput, čini se da ovo s Martinezovom povredom nije toliko gadno. Bitan je Juppu, sjajan je posao juče odradio. I tu na šestici nam može tokom sezone itekako biti bitan. Jedna od presudnih stvari. I Coman i Alaba su se juče probudili, iako ovaj prvi već i od ranije daje neke pozitivne signale...I rekoh već ranije da je bitno da njih dvojica se skroz probude te naravno da Muller opet bude skroz top. Onda smo na pola puta... ;)
Aj sad kao pravi ego manijaci citatom da uzurpiramo 3 stranice foruma. :)

Poceo sam opet malo da pratim meceve pa imam uvid u stanje.. Resen je problem sa bekom, na papiru..ali u praksi to drukcije izgleda. İ da se vratim samo kratko na visestranicnu raspravu od pre 5-6 str na forumu o tome da li je Pep dobar ili ne. Malo sam zapratio Siti. Siti igra najbolji fudbal otkako je osnovana Premier liga. Ok, jeste ulozeno mnogo barela nafte pretocenih u hartiju. Siti igra bolje nego Bajern u zlatno doba pod Pepom. Ne mislim na brojcanu dominaciju, tj statistiku. Siti je jednostavno preopasna ekipa. Covek je dobio prostor koji zeli. Nema tiki take, prilagodio se covek napokon, nema one pojave koju forumasi zovu ''PELJANJE'' sto je jedan od kuljih glagola koje sam cuo. Od ovoga ce i prokleta reprezentacija engleske da profitira dobrano.

BLA BLA dosta

Avatar
Saurman
Postovi: 29507
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 16 okt 2017, 13:04

Klare je napisao/la:
Znaš šta Jamesa može zafrkati, klima, Njemačka, adaptacija,
i sigurno da njemu nije lako dosad bilo, a vidjećemo gdje sad to vodi.

Martinezu je trebalo pola godine da dođe sebi, Renato se izgubio, još je previše mlad pa nije uspio,
tako da treba i Jamesu šansu dati i strpljivo ga čekati.
Od Jupa će dobiti punu podršku, to je sigurno, a fin karakter je james, neće on praviti probleme ni na klupi, davaće sve od sebe, što je i dosad radio, vidjelo se tu puno truda, pa je odigrao kako treba neke role, pokazao da zna.

A ne treba ga otpisivati i zbog toga što nam je potreban, jer ako ne uspije onda smo u problemu, nema na zimu nekog izbora za pojačanja,
tako da Saurmane nemoj Jamesa otpisivati samo zbog toga što si u startu rekao da neće uspjeti.

A šta vi mislite da je James trebao igrati kontra Freiburga pa zbog toga što nije donosite crne zaključke.
Jup ga nije imao vremena ni vidjeti, a kamoli upoznati, došao u petak iz J.Amerike, a utakmica u subotu.

Ne znam ni da li će igrati protiv Celtica, možda dobije minute u drugom, polako ,ne treba s njim žuriti, tu ne možemo puno izgubiti, a dobiti možemo, pa rekao bih mnogo, mnogo...


Da rekao sam da James neće uspjeti u Bayernu i trenutno sve ide u tom pravcu,momak je precjenjen a mi očekujemo previše od njega.Jupp će vrlo brzo vidjeti može li Kolumbijac igrati neku bitnu ulogu.Možda sam ja previše pesimista oko Jamesa al' nisam uopšte zadovoljan njegovim igrama.

Ne bi se složio za Martineza jer momak čim je došao odmah je pokazao da će biti jedna od glavnih poluga u timu, velik klub,druga liga,mentalitet za njega nisu bili problem.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

autogol
Postovi: 1989
Pridružen/a: 09 feb 2013, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la autogol » 16 okt 2017, 21:49

Sretan Rodjendan nasem Mehmetu Schollu
slika

:opaopa: :opaopa: :opaopa: :opaopa: :opaopa:

Avatar
Scholl
Postovi: 1448
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Scholl » 16 okt 2017, 22:53

Hvala

Avatar
coelho41
Postovi: 12687
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 17 okt 2017, 00:40

Thiago: "Heynckes is a coach with a great experience. He shows you how football works, it is easy to understand, and he communicates a lot."
Igrač kola u Bundesligi ove sedmice.

A što se tiče Lewe, svako ko je rekao da ga trebamo prodati zbog njegovog ega, treba još jednom da promisli, danas izašla lista nosioca grupa za SP u Rusiji, Lewa je sam Poljsku dogurao na šesto mjesto. Postigao 45 golova u 41 utakmici za Bayern i Poljsku u 2017. godini, a sjetite se u kakvoj formi igramo od početka godine s Karlom...Nadam se da pojedinci i dalje ne misle da je Gomez bolji napadač od Lewe.

A što se tiče Jamesa to je primjer još jednog glupog južnjaka u Njemačkoj, došao zbog Anćelotija, izjavljivo fejk izjave za Bayern, tako mu i treba, to što u Kolumbiji ima status boga, ne znači da će mu se i u Bayernu ugađati ko maloj djevojčici, koja je izgubila barbiku. Ima u njemu kuvveta, ali ne u Heynckesovom najnjemačkijem fudbalu ikad, Muller će sad izgledati opet kao onda kada je Junajted nudio 100 miliona za njega.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 17 okt 2017, 10:24

Pričekati treba za jamesa.
Nije puno ni igrao,bio je izvrstan protiv schalkea i slab protiv psg-a kao i cijela ekipa a jos je igrao i poziciju koju ne moze igrati sa svojim fizičkim predispozicijama.
Na njega se mislim u njemackim medijima vise pravi pritisak da se zastiti mullera od konkurencije

Avatar
anton 1983
Postovi: 3425
Pridružen/a: 09 nov 2010, 12:14
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anton 1983 » 17 okt 2017, 10:29

Baš zbog toga što igrače tipa Muller dižemo u nebesa, a igrače tipa James odbacujemo ko zadnje smeće, smo i propali...

Nema nama mirnog sna sve dok je Muller član Bayerna ;-) Ta vremena su prošla, al sigurno je da će nam to prekasno doći iz dupeta u glavu.
Zasto je Bayernova stranica sad dostupna i na arapskom i ruskom jeziku Rummenigge je odgovorio:
"Da nas klubovi iz Londona, Manchestera, ili Pariza mogu razumjeti!!!"

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 17 okt 2017, 11:40

Saurman je napisao/la:Ne bi se složio za Martineza jer momak čim je došao odmah je pokazao da će biti jedna od glavnih poluga u timu, velik klub,druga liga,mentalitet za njega nisu bili problem.
Eh ti si zaboravio već.
Njegova izdanja su bila ne loša, nego kriminalna, u tim počecima, lutao je po tereno kao i Renato, nije razumijevao igru.
A ja sam ga tada previše kritikovao, čemu je doprinosio i Jup jer ga je forsirao, a on još uvijek nije bio spreman.
Tada smo bili složni da je Gustavo bolji igrač.
Ali eto isplatilo se Jupu, vjera u njega, vremenom je postajao sve bolji, na polovini polusezone počeo je bilježiti i prve asistencije, a poslije zimske pauze i odrađenih priprema bio je nezamijenjiva najbolja šestica na svijetu.

James je u ovom početku bolji i od njega i od renata, a također je već sada bolji nego što je ikad Kros kod nas bio.

Tako da ne vidim razlog da se tjera iz Minhena, izuzev ličnih razloga i zadovoljavanja ličnog ega, jer ste već procijenili da neće uspjeti.

Također ko navija za nas, mora navijati i za uspjeh Jamesa,
ja u njega i Jupa nimalo ne sumnjam.

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.