FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 18 sep 2017, 22:58

Bundesliga je napisao/la:
Bundesliga posljednjih godina nije bila slaba, štaviše bilo je perioda kada se igrao odličan fudbal. Međutim slabi iz godine u godinu. Imali smo Bayern, Dortmund, Gladbach, Leverkusen, Wolfsburg ili Schalke koji su dobro igrali u LP. Sada imamo Bayern, Dortmund i Leipzig u LP. Realno se očekuje da i Bayern i Dortmund prođu u osminu finala ali došli smo do toga da jedan Dortmund gubi od Tottenhema (iako ih je sudija dobro oštetio), Bayern ima internih problema, a Leipzigu je ovo tek prva sezona i iako je dobio grupu koju može proći ne treba im uzimati mnogo za zlo ako ne uspjednu. Dortmund nema ozbiljnog trenera, a prelazni rok su odradili odlično. Bayern s druge strane nije dobro odradio prelazni rok, Leipzig jeste ali bit će im teško igrati na sva tri fronta.
Ne slažem se ja baš s tim da slabi. Nije mi baš jasno kada se pravi problem od toga što je BVB izgubio od Tottenhama na njegovom terenu. Engleski top klub, a još se igralo tamo. Problem su u posmatranju dvostruki aršini, a to je kada Leverkusen dobije Tottenhama prošle sezone u gostima, to prođe prešutno, a kada Dortmund izgubi od Tottenhama, donekle još i nesretno, onda je to katastrofa. Uvuklo se to negativno posmatranje. Prošla sezona bundesligaša u LP je bila najlošija u posljdnjih 5-6 godina, a opet su 2 tima bila u četvrfinalu. To dovoljno govori koliko se na neke stvari crno gleda. Ali to je sad stvar posmatranja, pisao sam o tome na temi BuLi ranije pa ne bi sada u detalje.
Bundesliga je napisao/la: O Europa ligi da ne govorim, kikseve Gladbacha, Schalkea, Wolfsburga, Hsv-a i ostalih koriste neki timovi koji ni u ludilu ne bi mogli igrati u Evropi. Hoffenheim pobijedi Bayerna, a izgubi od Liverpoola i Brage, ajde od Liverpoola u redu ali da gube od BRAGE na svom terenu je sramotno. Hertha je debelo limitiran tim, oni su jedan od onih timova koji nikako nisu tipični njemački tim. Ne znam zašto se ne riješe Dardaija i pronađu nekog trenera koji igra i ofanzivu, a ne sačuvaj svoj gol a naprijed šta uradiš. Isto tako kolega @FCBAYERN je spomenuo da se igra i slabiji fudbal unutar same lige i u tome se slažem s njim. Iako to nerado govorim, Bundesligaše koči pravilo 50+1, očigledno je da je FFP samo zamazivanje očiju i da ga se može zaobići na milion načina. Njemačka ima jednu od najjačih ekonomija na svijetu i ljudi pokušavaju da rade sve po PS-u ali jednostavno ne može tako ako ovi ostali ne poštuju pravila, a ne poštuju. Dok jedan Gladbach mora dobro da se potrudi da kupi dobrog igrača tamo neki City preko noći uđe među svjetsku elitu i spiska više od milijardu eura. I kako da se takmiče s tim? Ajde Bayern može, donekle i Dortmund i možda u budućnosti Leipzig. Međutim s druge strane ostali debelo nazaduju. Kritikovalo se Schmidta u Leverkusenu (ponekad i s pravom), ali gdje je taj Leverkusen od njegove ostavke? Wolfsburg od odlaska Heckinga se bori za opstanak još su i rasprodali sve što valja (Draxler, De Bruyne a dostojnih zamjena nema), a Gladbach muku muči da se vrati u vrh. Čak i da se vrate u vrh, opet im je plafon osmina finala LP, eventualno četvrtfinale.
Ma to pravilo 50+1 se uzima kao izgovor kod Nijemaca. Faktički na to se vade neki klubovi, kada im ne ide sve po planu. Pa evo klubovi kojima je dozvoljeno da zaobiđu to pravilo, ove godine se ne nalaze na evropskoj sceni (izuzev Leipziga). A i to pravilo kada se i ako ukine nekad, neće dovesti do toga da se daje tek tako 200 miliona eura za nekog igrača. Prevelika se panika digla oko tih ulaganja PSG-a. A naravno da to neće dugo potrajati, jer ti transferi koji se kreću oko 200 miliona kako su krenuli, tako će brzo biti i prošlost. Činjenica je da PSG ulaže taj ogromni novac, a u toj mjeri to ne čine ni Barca ni Real. Zapravo tako nešto i ne odgovara tradicionalnim velikim klubovima, tako da teško da će to potrajati, jer oni će imati osnov da i kod Uefa-e izvrše pritisak. Zato umjesto dizanja velike pompe oko transfera koje pravi PSG, treba samo pričekati i strpiti se, a takvi transferi, barem u tom volumenu od 200 miliona pa recimo ili nešto niže od toga mislim da će brzo biti prošlost. Da će biti ulaganja od 70, 80, 90 ili nešto iznad 100 miliona to je vrlo moguće (da će i dalje potrajati), ali ovakve stvari kakve je PSG radio ovo ljeto jednostavno ne vjerujem da mogu potrajati. I naravno da je čak i glupost uložiti u jednog Neymara 200 i kusur miliona, pa toliko Messi ili Ronaldo u još mlađim danima nisu vrijedili. Pa da i za sadašnjeg Messija neko daje te pare, donekle bi bilo ok, ali za Neymara, koji je i pored velikih fudbalskih kvaliteta ipak neko ko se nije u tolikoj mjeri dokazao.
Ima tu PSG svoju računicu, po pitanju marketinga, ali mislim da je po pitanju tog transfera malo razuma bilo u igri. Jednostavno iskeširale su se pare od investitora, vlasnika i stručne se zaobišla pravila FFP-a. Ali ono što je sad prošlo ne znači da će dugo, jer sada se već krečemo u nekim nenormalnim dimenzijama.

Smiješno je zato da se Bayern ugleda po tom pitanju na PSG. Treba samo pogledati kako je i Real promjenio svoju transfer politiku i da se pojačanja dovode dosta razumnije, racionalnije, mudro, igrači se razvijaju i pridodaju već postojećim zvijezdama i na takav način su došli do 2 uzastopne titule LP.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 18 sep 2017, 23:39

effe_sa je napisao/la:Problem su u posmatranju dvostruki aršini, a to je kada Leverkusen dobije Tottenhama prošle sezone u gostima, to prođe prešutno, a kada Dortmund izgubi od Tottenhama, donekle još i nesretno, onda je to katastrofa.
Nisam ja to mislio prešutiti, htio sam i to pomenuti u odgovoru na post, ali eto vidiš problema onda, Leverkusen ih dobije prošle godine na Wembleyu a sada ih Dortmund koji je objektivno jači od Leverkusena ne može pobijediti. Ja tu vidim problem.
effe_sa je napisao/la:Prošla sezona bundesligaša u LP je bila najlošija u posljdnjih 5-6 godina
Pa eto vidiš da slabi liga, još gore je ako se oslanjamo na to da ligu čupaju Hertha ili Hoffenheim, o Europa ligi da ne pričam, tamo bi barem njemački klubovi trebali da naprave neke značajnije rezultate jer tu novac ne igra toliku ulogu kao u LP, a od finala Werdera protiv Shaktara ne mogu doći ni do polufinala. I HSV je tu lijepo igrao, ali padoše.
effe_sa je napisao/la:Prevelika se panika digla oko tih ulaganja PSG-a. A naravno da to neće dugo potrajati, jer ti transferi koji se kreću oko 200 miliona kako su krenuli, tako će brzo biti i prošlost. Činjenica je da PSG ulaže taj ogromni novac, a u toj mjeri to ne čine ni Barca ni Real.
Nije tu PSG jedini problem, ima tu mnogo klubova koji troše ogroman novac. United je za Pogbu izdvojio ogroman novac, kao i za još par igrača (osvojili su EL), City je za nekoliko igrača izdvojio ogroman novac. Barcelona za Dembelea dala preko 100 miliona, dovela Suareza i Neymara za velike pare i odmah su osvojili LP. Real ne troši sada jer nema potrebe trošili su prije kada su dovodili Balea, Isca, Jamesa, Ronalda i druge i ti igrači su se samo dodatno izgradili. Real dobro bira i trenere i to im je plus za razliku od ranijeg perioda kada su ih trenirali Cappelo i ostala buranija. Međutim bez tih svjetskih klasa oni nikako ne bi mogli osvojiti LP 2 puta zaredom.
effe_sa je napisao/la:Treba samo pogledati kako je i Real promjenio svoju transfer politiku i da se pojačanja dovode dosta razumnije, racionalnije, mudro, igrači se razvijaju i pridodaju već postojećim zvijezdama i na takav način su došli do 2 uzastopne titule LP.
I da Real nikako ali nikako ne treba uzimati za primjer racionalnog trošenja, kao što sam već rekao kod njih se dosta stvari poklopilo ali bez zvijezda koje su plaćali 70, 80 ili 90 miliona eura ne bi oni vidjeli trofeja Lige prvaka. Zato sam ja na Bayern i ponosan u još većoj mjeri jer oni mogu osvojiti LP bez da troše kao Real, PSG, Barcelona, City ili United, ali opet moraju trošiti neke razumne cifre i dovoditi ciljana pojačanja. Međutim, ovdje Bayern i nije toliki problem koliko ostali bundesligaši, nije sve u dovođenju igrača, treba imati i dobru struku, trenera, ali treba imati i novca. Sramota je da jedan tim iz Njemačke ne može parirati jednoj Bragi, Sportingu, ispadati od Rijeke.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Klare » 19 sep 2017, 08:41

Bundesliga, zar toliso nije ciljano pojacanje?
Na centru smo imali tri igraca sto je malo, ovako smo doveli dobrog igraca koji ima potencijal da bude najbolji vezni na svijetu, te sad imamo idealnu veznu liniju.
A kada se sagledaju sve ove povrede onda se cini da je martin potrebniji na stoperu, te smo doveli i sulea pa sad imamo luksuz da svaku utakmicu rotiramo bez da se iko ljuti, a da se pad kvaliteta i ne osjeti.

Doveli smo i rudija besplatno, a momak vezni igrac na koga se uvijek mozes osloniti.

Otkupili comana koji vraca ulozeni novac, a za buducnost obecava mnogo.

James moze igrati svw, imati takvog igraca u ekipi je nestvarni luksuz, takvog igraca bi htjeli svi, barca, man, city..., ama svi, a bas mi imamo tu privilegiju, i to za cijenu debelo ispod cijene.

A ja mislim da je prelazni rok odradjen fantasticno, u pitanju je i smjena generacija, a pored,njihovih zamjena i neke druge pozicije se dodatno ojacane.

Dodajmo tome da imamo dvojicu igraca na posudbama koji vrijede 60mil, te i gnabrija, a doci ce nam i takva dva talenta vec dobro izgtadjena igraca za 12 mil.
A sve ovo smo ostvarili uz ulaganja koja su razumna.
Mi smo zapravo space shutl za bundesligu, za lp uvijek medju 3 glavna favorita, pa tako i ove sezone, na upravu nema pravo niko nesto da kaze, nego treba skinuti kapu.

Ttebate shvatiti da platiti skupo igraca ne znaci i usreciti se s njim. Nasi kada znaju da neko vrijedi onda i potezu za vecim ulaganjem, ovako dok nema potrebe dobro i jest, a na ovakav nacin se stice i povjerenje poslovnih partnera. Kada god i koliko god bude trebalo mi cemo imati.

Bolje od ovoga se raditi ne moze, zapravo ovo je bolje od najboljeg savrsenstva.

Huseinagic
Postovi: 337
Pridružen/a: 18 sep 2015, 15:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Huseinagic » 19 sep 2017, 11:23

Uzasne vijesti.. Neuer izgleda duze od ocekivanog van terena..cak 6 mjeseci se spominje..


Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Alminjo99 » 19 sep 2017, 13:23

Eto bez Neuera veci dio sezone, Ultrech nije los golman ali Manu je Manu.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
farinelli123
Postovi: 1270
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 19 sep 2017, 13:27

Ma Neuer nam treba da jurimo 4. mesto u finisu sezone :lol:
Uz ovako neuigranu odbranu odsustvo Neuera je problem.

Bundesliga
Postovi: 11424
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 19 sep 2017, 15:44

Kakvih 6 mjeseci, na zvaničnoj stranici piše da je operacija prošla dobro i da se kolegama priključuje u januaru.
Naravno i ovo je jako loša vijest ali bolje u januaru nego u aprilu.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Besic » 19 sep 2017, 15:48

Treba ganjati Nubela čim prije.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 19 sep 2017, 17:46

neuer se vraca u januaru ,operacija je izvrsno prosla i sada je najvaznije pruziti podrsku ulreichu da odradi ovu polusezonu kako spada,iskusan je bundesligaski vratar i vjerujem da ce on ovo dobro odraditi.
Salihamidic je u prvim svojim potezima promjenio fizioterapeutsku sluzbu i postavio novu i sad treba pratiti kako ce se stvar razvijati.Mislim da za sad ne mozemo biti nezadovoljni ,samo su nam alaba i bernat povrijeđeni a i alaba se vraca do psg-a i sada neuer kod kojega je takav bio splet okolnosti.Robben ima gripu.Na to se ne moze utjecati.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 19 sep 2017, 18:22

Cini se da je obavljen ozbiljni razgovor sa lewiem te on u današnjem intervjuu naglasava da ga zanima jedino vlastita karijera i da uopce ne brine o drugim igračima i ciframa koje se vrte u nogometu

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la phily » 19 sep 2017, 19:39

Ulreich
Kimmich, Süle, Martinez, Rafinha -
Rudy - Tolisso -
James, Müller, Coman -
Lewandowsk
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 19 sep 2017, 20:24

Vidal thiago martinez hummels ribery uz odsutne robbena i alabu praktički druga postava.....Poprilično hrabro s obzirom da igramo derby u gelsenkirchenu

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 19 sep 2017, 20:47

Ribery klupa. :cool:
Tako je Carlo, pokazi muda, arogantnom francuzu. :kafa:

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 19 sep 2017, 20:55

Starca ubacit kad se njihovi defanzivci umore. To je vjerovatno i najbolja varijanta i za njega, i za klub u većini utakmica. Naravno, nekad' može odigrat' i cijelu tekmu, il' presjedit' na klupi, zavisi od situacije.

Rafinha je garant šef BND-a. Ne postoji drugo objašnjenje za ovakvu njegovu konstantnost.
Lewa je im'o situaciju kad je mog'o dodat a on solira. Plaho se on dig'o. Trebali su kupit' kakvog solidnog napadača da i on malo grije klupu.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 19 sep 2017, 20:57

To Hamo brate. :cool:
Igracina.

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Alminjo99 » 19 sep 2017, 21:01

Evo i prvijenca za Jamesa.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
rikimo
Postovi: 616
Pridružen/a: 27 jul 2013, 10:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la rikimo » 19 sep 2017, 21:07

Rafa pliva sve stilove...

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 19 sep 2017, 21:18

Dobro igramo, drzimo ih u saci. Steta za Rudyjev sut, gdje je Fahrmann vrhunski odbranio. James najbolji, svugdje ga ima, a posebno mi je drago jer je napokon uspio postici gol nakon silnih pokusaja ovih mjeseci. Coman bi bio igracina samo da zna u zavrsnici bolje, jer dribling mu je fantastican. Muller rezervisan, kao i Lewandowski, bez obzira sto je pogodio. Ukratko, ja sam zadovoljan prikazanim.

I onaj mladi lijevi bek, Friedl ako se ne varam, bi trebao dobiti sansu. Rafinha je dobar, ali kao back up na desnom beku. Doduse kako smo odigrali ovo poluvrijeme i protiv Mainza ta pozicija nam i ne treba.
Spamm

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 19 sep 2017, 21:22

Iako sam na pocetku bio skeptican, moram priznati da je Carlo napravio pravi potez sa ubacivanjem skoro pa druge postave.
Vidljivo je da sad svi grizu, jer vide da su svi zamjenjivi i da niko nece tek tako lako zasluziti mjesto u pocetnih 11.

Rafinha, ponekad djeluje kao bek svjetske klase.

Hames je moram priznati sjajan, vidi se ta smirenost u nogama i precizan pas, sto je svakako odlika jedne desetke.

Rudy. :tokralju:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 19 sep 2017, 22:04

Kakva akcija. :tokralju:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.