FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 28 jun 2017, 22:10

bavarian_bk je napisao/la:
FCBAYERN je napisao/la: Sumnjam da ce. Iskren da budem, vise ocekujem 4-3-3 sa trojcem u vezi: Vidal, Tolisso, Thiago. Naravno, u zavisnosti od prilike formacija ce se i mijenjati.

U tvojoj postavci ima jedan veliki propust: Tolisso. I ako se bude igrala formacija s tri nazad Tolisso ce biti u prvoj. Bayern ne placa igraca 41 milion da bi bio back up. Mislim da bi prije ovako izgledalo:

---------Boateng--------Martinez-------Hummels-------
Kimmich-------Vidal-----Tolisso----Thiago-----Alaba
------------------- Robben------Lewa---------------------
:problem:
Ali plaća 35milion + bonuse i to da bude back up back upa :lol:
Vjeruj da sam znao da ce neko ovo napisati. :D

Gledaj s druge strane. Najskuplji igrac u povijesti kluba, stariji od Sanchesa i cini se da je Carlov igrac. Sanches je zasad veliki promasaj, ali Bayern kad daje ovolike novce za igraca uglavnom ih stavlja u prvu i ubjedjen sam da ce biti prvotimac.

Za Sanchesa sam ranije spomenuo da sve izgleda kao da ga uopce Carlo nije ni zelio, kao da ga je uprava pokupila konkurenciji ispred nosa pod svaku cijenu. Tolisso iza sebe ima nekoliko sezona profesionalnog fudbala (mislim 4) i doveden je da naslijedi Alonsa, iako sam mislim da zamijenu nije trebalo kupovati jer je vec imamo (nosi na dresu br. 32).
Spamm

Avatar
Saurman
Postovi: 29492
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 28 jun 2017, 23:17

Coman gledao Kuduza pa ga ponijelo.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Bayern@heart
Postovi: 3665
Pridružen/a: 05 avg 2011, 15:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern@heart » 29 jun 2017, 11:11

Danas dobivmo novi raspored bundeslige

Mi otvaramo da pogodim sa Hoffom :D

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern111 » 29 jun 2017, 12:06

Ma garant Wolfsburg sa se malo igramo haha

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern111 » 29 jun 2017, 13:01

Ipak leverkuzen sjajno ipak derbi na pocetku

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern111 » 29 jun 2017, 13:06

Izgleda da smo se ipak zahvalili alexisu i zavrsili tu pricu kako henes kaze nemoze se za veterana davati 100 mil....bayern zeli dovoditi mladje igrace i nekako mi to djeluje i pametno....previse bi nas kostao jedan alexis mnogo bi vise volio vidjeti carasca...ili mozda cak i branta
Neznam jeste li pratili mladu njemacku reprezentaciju meni se bas svidna ovaj max meyer iz schalkea igra odlicno

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 29 jun 2017, 13:24

Okretanjem mladjim igracima znaci da cemo ipak biti dalje od evropske elite. Real, Barca, Juventus (mada i gube vazne igrace ali ih adekvatno mijenjaju) i jos neki klubovi ce sigurno biti ispred Bayerna. Potpisujuci talente svjesno zrtvujes sezone kako bi ih sacekao da stasaju i vidio jesu li ispunili ocekivanja. Vrhunac je prosao, smjena generacije nije uradjena kako treba, posto su najvaznije pozicije najklimavije. Jedino sto bih volio da ( a to je jos manje vjerovatno nego da Bayern uzme Lp s ovim kadrom) neko ponovi BvB i "otrijezni" ove u upravi, pokazujuci im da nisu toliko jaki koliko su konkurenti u Njemackoj slabi.

Dodajem da ovo nema veze iskljucivo s Alexisom. U ovu su se situaciju sami stavili cekajuci 5 do 12. Robbery je usao u pozne godine vec nakon prve Pepove godine a nije se radilo na provjerenim zamijenama. Sada je bilo ili kesiraj ili se okreni rizicnijoj varijanti, a ovi su to i ucinili (rizicnijoj sa sportskog aspekta, s finansijskog niposto).
Spamm

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 29 jun 2017, 13:32

Prvo, Alexis ne kosta 100 mil vec sve skupa na tri cetiri godine zajedno sa platom. Recimo Muller ili Lewa za platu dodjeu Bayern 20 I kusur miliona godisnje. Sto nije tsko razmisljo kad je dzaba dovodio Lewu. Drugo, ova njegova izjava govori da mi nemamo para da se laktsmo sa najjacim I da nije to tako bajno kao sto se ovdje I kod navijaca misli.

Jos je rekao da 100 mil ne garantuje LP, tacno, ali je zaboravio reci da 8 mil pogotovo ne garantujr isto. I kaze da makar po cijenu rezultata klub ce da istrpi mladje...vidim kako je trpio prosle godine i pa koji ce ti djavo Anceloti, koji sina ne bi ubacio da igra na racun iskusnijih.

Ublehe ala Berluskoni pred raspad.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 jun 2017, 13:39

Alexis je najmanji problem u svemu tome. Ova kontradikcija je jedino što ljude muči. Koji bolid trebaš biti da povezuješ Carlita i budućnost? Mislim, "najveći" umovi se ne bi sjetili takve ideje. Ne vidim ništa pozitivno u dosadašnjoj priči. Da se barem potpuno okrenemo mladosti pa se pozdravimo sa Riberyem, Robbenom, Carlom i sličnima, lakše bih istrpio nego ovako bez ikakve ideje..
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 29 jun 2017, 13:56

Ja to odavno ovdje pisem da bayern nema financijske snage da se bori sa unitedom ,barcom,realom,citiem... nas veliki problem su mali ugovor sa tv pravima u odnosu na potonje klubove i mala popularnost u americi...veliki uteg je slaba popularnost bl u odnosu na prem i primeru u privlacenju igraca.
Ova orjentacija na mlade talente pogotovo njemce je logicna i ocekivana .Nasa razlika u odnosu na bvb monaco romu....je u tome sto cemo mi za razliku od njih moci te igrace odrzati na okupu na njihovom zenitu

Avatar
Balance
Postovi: 378
Pridružen/a: 05 nov 2011, 15:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balance » 29 jun 2017, 14:22

Imamo dobru ekipu, s nekoliko sjajnih igraca, ali za najvise domete fale jos 2-3 prava pojacanja. Zao mi je sto igracima koji su u najboljim igrackim godinama nisu dovedeni takvi igraci nego ce se na vrhuncu karijere morati zadovoljit s borbom za cetvrtfinale lige prvaka.

Za Sanchesa i Tolissoa se dalo minimalno 75 mil + bonusi, za to se mogao dovesti Veratti i rjesili smo tu poziciju za 8-9 god.
Uz Verattija jos krilo tipa Carassco i desni bek npr Ballerin. Cak bi se dalo i Kimicha istrpit na beku, ali ova prva dva transfera su bila pod muss ako se mislilo ostati u top 3. Pa zamislite ekipu s tim pojacanjima, to bi bile granate i i Bayern na turbo pogon.

Znam da su to veliki novci, ali sve bi se isplatilo kroz sportske uspjehe i marketing. Koliko je Barca dala para za Suareza pa znamo sta su dobili s njim i odmah osvojili ligu prvaka, isto i s Neymarom. To su igraci koji su mladi, a vec sad top klase i za takve bi se trebalo uci u rizik, uostalom za koju god ih mozes prodat za jos vece pare, razumio bi da su to igraci kao Sanchez jer na njega potrosis u par god 100 mil i nema dalje, ne mozes ga prodati vise niti imati korist od njega jer je star, dok kod ovih gore nabrojanih to ne bi bio slucaj.

Avatar
isakovich
Postovi: 1789
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 29 jun 2017, 14:30

Hahaha,ma ima Bayern para da daje 100 milki za igraca hahahah,dobro da se i to pomenulo, da ja sam ne bi to godinama forsirao.Iskreno ja smatram ako ne moze Alexis onda daj nekoga vrijednog ozbiljnog za jos ove dvije pozicije napadaca i krilo.Mislim to nam zbilja treba,al nema sanse da Bayern s ovim zatvara pokusaje dovodjenja kvalitete na krucijalne pozicike,nisu toliko sigurni u mladez ,nea teorije.
Pazi postoji mogucnost da relacija uprava Ancheloti nije na najboljem nivou,pa kontaju sada uzeti mladez jos godinu Karla istrpitit sta napravi napravi i onda hvala dovidjenja.A onda zna sse sta slijedi,ugovot Kloppu kao i Karlu da se opari u zivotu i dati mu nasu mladez u amanet da napravi masineriku,jer po meni klopp i pep su jedini u stanju da ovaj nas tim satkan od mladosti usmjere na pravi put a ne na put onih koji su zalutali .
VOLIM BAYERN

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayern111 » 29 jun 2017, 14:39

Ja nikako nesvatam zasto se toliko kuka na ovaj bayern i na prelazni rok koni je savim solidan.
Nekazem da ja nebi volio vidjeti neko veliko ime u bayernu ali ako ste vec navijaci bayerna i pratite bayern onda morate znati da je ovo sto se sada desava u bayernu zapravo bayern koji smo i zavoljeli i poceli pratiti....
Pa bayern nikad nije mogao da se nosi finansijski sa realom barcom ili recimo manch.utd..da ne govorim o ovim novopecenim bogatasima od celzija citya pa do psg i ev sad milana .....mi smo imali uvjek svoj put svone planove i uvjek smo bili u vrhu realno pa nismommi dovodili ronalda neznam ronaldinja i takve to su bili rwal i barca..
Bayern hvala bogu ima jako sposobnu upravu koja ne podlijeze ovim trendovima i rizicima real ima kralja barca uefu neznam city psg utd te svoje vlasnike mi imamo upravu koja zna reci stop to mi necemo nemozemo nezelimo rizik zdravo....pa draze mi je gledati bayern koji je stabilan i jak dovoljno nego bayern kojo ce potrositi 200 mil i za dvine godine ovako ko roma prodavati igrace da bi przivjeli....
Da su doveli alexisa i dali mu sta zeli onda bi lewa bio nezadvoljan s pravom jer i on zeli te pare pa bi onda sutra i tiago to trazio pa nemi treci peti i gdje je tu bayern neka hvala mentalitet srce volja to je bayern

Avatar
ledar
Postovi: 3810
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 29 jun 2017, 14:43

schickeria je napisao/la:Ja to odavno ovdje pisem da bayern nema financijske snage da se bori sa unitedom ,barcom,realom,citiem... nas veliki problem su mali ugovor sa tv pravima u odnosu na potonje klubove i mala popularnost u americi...veliki uteg je slaba popularnost bl u odnosu na prem i primeru u privlacenju igraca.
Ova orjentacija na mlade talente pogotovo njemce je logicna i ocekivana .Nasa razlika u odnosu na bvb monaco romu....je u tome sto cemo mi za razliku od njih moci te igrace odrzati na okupu na njihovom zenitu
Realan pogled na stvari. Stjecajem okolnosti (dvojac Robbery, Lewat, Hummels) bayo je uskočio u top 3, ali on gledajući kroz dužu vremensku seriju (npr. zadnjih 20 godina) tamo ne pripada, mjesto mu je u prvih 10 i vrebanje iz busije. Što uopće nije loše, dapače, manji je pritisak, manja su očekivanja, a šanse postoje. Istina manje, ali CL je ionako rulet, odlučuje ždrijeb, forma, povrede, suci itd. A kad-tad stasa odlična generacija domaćih igrača kad se šanse osjetno povećaju.

Može se uzeti i obratni scenarij, da bayo ulupa 300-400 milki (transferi+plaće+bonusi). Šanse za klempu se naravno povećavaju ali opet nema garancije, a u bundesu se ne bi nešto povećali prihodi jer nema kvalitetnih suparnika. Bilo bi neko povećanje kroz merchendising, ali to se ionako dijeli sa top igračima pa bi neto efekt bio puno manji. Kad bi ostali klubovi, npr. dortmund, leipzig, schalke ... počeli ulagati 500+ milki onda bi se priča promijenila, dotle nema ekonomske računice.

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 29 jun 2017, 15:17

Ne radi mi babo u Bayernu pa da se brinem i za rizike hoće li propasti. Nek propadne, ionako nemam ništa ni od pobjeda ni od poraza. A onaj ko je dobio 250 000 glasova navijača koji kupuju rekvizite i dresove bi trebao da im da malo više nade i bar pokušaj da se ide ozbiljnije na LP. Je l treba razvijati Sanchesa, kao Kroosa pa da isti ode za kikiriki u Real ili Barsu, u ekipe koje su nas prestigle i izgubile iz vidika u svim segmmentima dok smo se mi zamarali sa talentima? Gdje su obećanja, 30 mil od stadiona, finansijski stabilni, očekujmo velika imena, ulaganje u kadar, i pojačanja? Na žalost, opet sačekat 10 godina i onda titula LP.

Nije problem što će doć omladinac već je problem kakvu poruku šalješ i drugim ekipama i konzumentima što je najvažnije.

dsulejm
Postovi: 109
Pridružen/a: 12 avg 2014, 04:22
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la dsulejm » 29 jun 2017, 15:53

Previse se opterecujete finansijama. Vjerujem da na ovom forumu niko nezna stvarnu sliku finansija. Da li se ovo ili ono isplati ili da li Bayern moze dovesti top igrace to samo ljudi u upravi znaju. Mi jedino sto znamo je da politika kluba ne dozvoljava kupovinu top igraca.

Mene je cak i dovodjenje Pepa ($24 mil po sezoni) iznenadilo.

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 29 jun 2017, 15:56

dsulejm je napisao/la:
Mene je cak i dovodjnje Pepa ($24 mil po sezoni) iznenadilo.
Mene nije, meni je tek sad jasno zašto je i razgulio. Uprava je, ovom politikom, htjela da on pravi igrače a on je htio igrače da pravi sistem i igru.

Avatar
isakovich
Postovi: 1789
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 29 jun 2017, 16:11

Tek sad sam 1000% ubjedjen.
Meni bi ipak bilo zao da Bayern propadne,iako mi babo ne radi u Bayernu.
I drago mi je sto se ispostavilo kao istina,neki su poceli ko fol navijati za Bayern radi Pepuna.
VOLIM BAYERN

Avatar
isakovich
Postovi: 1789
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 29 jun 2017, 16:15

sljivo je napisao/la:
dsulejm je napisao/la:
Mene je cak i dovodjnje Pepa ($24 mil po sezoni) iznenadilo.
Mene nije, meni je tek sad jasno zašto je i razgulio. Uprava je, ovom politikom, htjela da on pravi igrače a on je htio igrače da pravi sistem i igru.
Sve je imao , 3 godine sasvim dovoljno,niti sistema da valja a kamo li igre koja moze uzeti lp.Neka je razgulio,i neka Karlo razguli ako misli izmisljati toplu vodu.
VOLIM BAYERN

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 29 jun 2017, 16:25

Prodaja Kroosa je bio jasan znak gdje ovaj klub vode kriminalci iz uprave.
On sam je rekao, da ga je Guardiola molio da ostane, dok su krimosi bili zaokupljeni u borbi sa zakonom.

Kupovina Reanata i ovog Tolissa, je panicno pokusavanje ispravljanja silnih greski, kojih je bilo mali milion u proslosti.
Kad je katalonac vidio gdje ide ovaj Bayern, lagano digo sidro, vidio s kakvim sarlatanima ima posla.
Nezaboravno je bilo citati na ovom forumu , od ljubitelja lika i djela Rummeniggea, i Hoennesa, kako odlazak Kroosa nije nikakav gubitak, i kako se njegov odlazak nece osjetiti. Mi smo klub koji nema sportskog direktora, sve je jasno time.

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.