FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 24 jun 2017, 16:52

harden je napisao/la:Ma Brandt je bolji od Alexisa/Carrasca/nekogtrećeg samo zato sto je nijemac. Julian je Ribery u primeu a ovi navedeni su igrači lvl Senad Lulić.
Nekad je bolje i ne napisati komentar nego li sebi skočiti u stomak.Ja to nikad nisam.napisao pametnjakovicu da bih Branta više želio nego Alexisa,malo se gubiš.nema nikakve potrebe da laži plasiras
VOLIM BAYERN

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 24 jun 2017, 16:56

Pa ne mozemo placati 11 zvijezda u ekipi. Ako se pogodilo sa Robberyjem, ne znaci da ce se svaki put isto dogoditi - eto fulilo se sa Götzeom, Costom...a nije da nisu imali dobru reputaciju prije potpisa.
Dalje, puno novca ne znaci kvalitet, jel' vidite kako englezi preplacuju??? Strasno. Sa druge strane imamo Ita gdje klubovi posudjuju igrace, rijetko kad odmah kupuju, i vrlo malo daju za plate.
Bayern je negdje u sredini, ima sistem uhodan i samo se popunjava. Ako fali igrac, dovede se. Cak su poceli i za 'djecu' davati ogromne pare...
Ovo oko isentiteta, Pep nas je malo polatinio, ali cisti se i to polako :D Samo Njemacka i okolne zemlje; Fra, Bel, Hol itd.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Saurman » 24 jun 2017, 16:56

Bayern ima novac da kupi koga hoće al' klub ne radi na takav način i tu je kraj priče.Jel' treba dati 60 mil za godinu dana ugovora i Sanchezu na ruke 25 mil pa kroz tri godine opet tražiti drugo krilo, urazumite se ljudi nije vam ovo FM.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
harden
Postovi: 23589
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 24 jun 2017, 17:00

isakovich je napisao/la:
harden je napisao/la:Ma Brandt je bolji od Alexisa/Carrasca/nekogtrećeg samo zato sto je nijemac. Julian je Ribery u primeu a ovi navedeni su igrači lvl Senad Lulić.
Nekad je bolje i ne napisati komentar nego li sebi skočiti u stomak.Ja to nikad nisam.napisao pametnjakovicu da bih Branta više želio nego Alexisa,malo se gubiš.nema nikakve potrebe da laži plasiras
To je ono sto se pokusava plasirati kroz ovu temu. Razumijem ja sve sto ti govoris osim jednog, zasto mislis da jedan gigant poput Bayerna nema para? Recimo da ne moze ponuditi vise jednom Carrascu od Atletica? Bayern ima, samo sto nece da placa tako. Drugo je sto ima nas koji mislimo da bi trebali jer se ne moze drugacije ostati u vrhu.

BL nije atraktivna. Kako ce biti atraktivna kad prije svake sezone obavezno pokupimo najboljeg igraca druge ekipe i tako unistavamo konkurenciju? Pa ne bi bilo zanimljivo igrati ni tebi ni meni kamoli njima kad znas prije pocetka sezone ko je prvak.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Gigabyte » 24 jun 2017, 17:02

Mene samo zanima jedno koga ovaj "isakcic" vidi kao zamjenu za Ribery-a i Robbena?

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 24 jun 2017, 17:06

@ gigabajt
Eto vidiš da se približimo mišljenju jednog i drugog,sve stoji sto si napisao to da treba pojačati sastav i sa iskusnim klassama.Ali taj toliso bi otišao u Chelsea odradio bi dobro par tekmi i ti i slicni bi počeli sa hejtanjem kako Bayern neda lovu.Propalo je izgleda i sa Renatom,lik nema ništa posebno u sebi,Gorecka je za njega tata,a Kimica da se ne priča.Ali smatralo se da je talent,uz to i ancheloti ga zaboravio.Mada iskreno kad si poseban talent od 35 mil eura od tebe se ocekujee dosta vise i u ono malo tekmi sto dobijes.
VOLIM BAYERN

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Gigabyte » 24 jun 2017, 17:10

isakovich je napisao/la:@ gigabajt
Eto vidiš da se približimo mišljenju jednog i drugog,sve stoji sto si napisao to da treba pojačati sastav i sa iskusnim klassama.Ali taj toliso bi otišao u Chelsea odradio bi dobro par tekmi i ti i slicni bi počeli sa hejtanjem kako Bayern neda lovu.Propalo je izgleda i sa Renatom,lik nema ništa posebno u sebi,Gorecka je za njega tata,a Kimica da se ne priča.Ali smatralo se da je talent,uz to i ancheloti ga zaboravio.Mada iskreno kad si poseban talent od 35 mil eura od tebe se ocekujee dosta vise i u ono malo tekmi sto dobijes.
Dok ima na poziciji Tollisoa, Javi, Vidal, Thiago, Kimmich, Renato S. Ruddy, pa i Gorecka koji je eto doveden ja nikad ne bih rekao sto se nije doveo Tolliso. Opet mi nisi odgovorio, koga vidis kao zamjenu za Riberya i Robbena?

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 24 jun 2017, 17:16

Gigabyte je napisao/la:Mene samo zanima jedno koga ovaj "isakcic" vidi kao zamjenu za Ribery-a i Robbena?
Nemas potrebe da mi nick stavljas pod navodnike niti da me tako pokusavas uvrijediti.Moje prezime je isakovic a ne tako kako ti pises.
Zamjenu za roberija hah u datom trenutku skoro pa niko moguc.Smatrao sam da Duglas moze Franka mijenjati ali ne mozee.Koman ima potencijal ali jos uvijek kao beckup.
Ne mogu reci zelim Hazarda ili Neymara ili Mbapea kad to nece niti moze da dodje u Bayern.Za sljedecu sezonu volio bi da dodje Alexis,da pokusa sa svojom multiprakticnoscu u napadu donijeti potrebnu svjezinu.
Onaj iz BvB nije los Dembele .Ne bakcem se bas puno s tim koga bo zelip,vec komeniram realno stanje kakvo jeste.Gnabry ne nam sigurno u napadu dobro dodoci i sigurno ce se istaknuti.
A koga bi ti zelio da mi je znati?
VOLIM BAYERN

Avatar
sljivo
Postovi: 14325
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 24 jun 2017, 17:21

Pričajte šta hoćete ali sad, i za godinu dvije, Rudy, Gnabry, Brandt, Kimmich na beku neće donijeti ništa bolje Bayernu. Možda bude ali za pet godina. To je meni puno vremena za čekanje da bi se MOŽDA isporučio rezultat. Lahma, Alonsa, I Robberyija ovi ne mogu zamjeniti. Pošto su ti krila pred penziju, i imaš još Mullera kao ofanzivca, sredina na Tolissou i Sanchesu pa nek se Lewa, Thiago povrijedi očekuj još jedno krahiranje. Uz to sve trener nema sistem, niti tako radi, koji će uvesti novi par nogu da koliko toliko zamijene ove. U kontekstu Karla kao trenera njemu trebaš dati klase da isporuče rezultat a ukoliko se to ne obezbijedi slijedi još par godina razočaranja u Evropi. Klub ako želi uspjehe u Evropi, odmah i u kontinuitetu, mora davati velike plate za vrhunske trenere i velike pare za transfere, sve ostalo je filozofiranje, tersanje i zatvaranje očiju na realnost koja stiže i ulazi i u Njemačku i Bundesligu i u Bayern.

Bayern ima još jedan problem, koji je velik, a to je što je prevazišao Bundesligu, klub je koji je veći od lige. nešto slično kao Real i Barsa dok oni srećom međusobom podižu standarde i ljestvice više. (Otom druge prilike).

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 24 jun 2017, 17:24

Sve je to jasno da Bayern nece dati ogromne novce za igraca, mislim na kontekst 70-80 miliona eura. Ipak ranije sam pisao nije da Bayern i nije poceo vise trositi samo je trziste bas eksplodiralo u posljednjih godina. Od Balea se redovno izdvajaju za iole dobrog igraca nevjerovatne brojke.
Alexisu niposto ne treba dati platu od 25 miliona, a niti ce. Davajuci mu takvu platu znacilo bi da sam sebi unistavas ekipu i zajednistvo unutar iste.
Ono sto se ne moze osporiti da je uprava gresku napravila sa smjenom generacije, barem kada je Robbery u pitanju. Sad su se doveli u takvu situaciju ili kesiraj ili cekaj nekoliko godina.
Sa desnim bekom je upitno. Sud se moze tek donijeti nakon sto Kimmich odigra sezonu-dvije na toj poziciji. Mislim da grijese, ne jer mislim da ce biti kobno vec jer je Kimmich strasan potencijal za veznog igraca, ali nadam se da ce me demantovati.
Ekipa barem sto se tice veceg dijela ekipe ima dobar balans:
Golmani ekstra.
Hummels, Boa, Sule, Javi sasvim je dobro.
Desni bek je tanak.
Lijevi bekovi su dobri. Zavisi kako ce Alaba odigrati, hoce li se probuditi.
Vezni red je uvijek bio sredjen.
Sad dolazi se do krila i spica. Kvantitativno krila su ok, 2 na obje strane (racunam da ce Costa out), ali da li je kvalitet odgovarajuci sumnjam. Coman i Gnabry jesu izuzetno talentovani ali mogu biti samo kao back up. Misljenja sam da je samo 1 krilo potrebno, jedno kvalitetno umjesto Riberya.
Naravno back up Lewi se podrazumijeva, ali to se da najlakse srediti.
Sve zavisi od strategije. Ako se ceka na novi narastaj to podrazumijeva otpisivanje Lp. Opet, zasto je Anchelotti na klupi? Nije bas da on razvija i podmladjuje ekipu.
Ako se cilja na Lp neophodno je tako malo dodataka, ali to znaci vece rashode. Nadam se da ce naci adekvatno rjesenje.
Spamm

Avatar
Gigabyte
Postovi: 193
Pridružen/a: 17 jan 2013, 02:02
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Gigabyte » 24 jun 2017, 17:25

@Isakovich Moj nick je Gigabyte, nit baljezgam nit me kojim slucajem vrijedjas sa soson, pa ni sa megabajt, Isakoviću. Od pocetka se vrtimo u krug, ti mislis da su njemci najbolji ali ih nema da nas pojacaju. Za ove pare koje trazi Alexis i slicni koji imaju po 28-29 godina radije bi gledao Komana. Mnogo prije bi dao i 70 miliona za Carassca koji se u defanzivnom atletiku izdvaja kao odlican ofanzivac nego za Tollisoa 40+ ili Alexisa za ove cifre koje ne bih dao Messiu a ne Alexisu. Dembele je igrac kojeg bih odmah doveo da jednu sezonu nauci sta od Robbena.
Zadnja izmjena: Gigabyte, dana/u 24 jun 2017, 17:27, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 24 jun 2017, 17:26

harden je napisao/la:
isakovich je napisao/la:
harden je napisao/la:Ma Brandt je bolji od Alexisa/Carrasca/nekogtrećeg samo zato sto je nijemac. Julian je Ribery u primeu a ovi navedeni su igrači lvl Senad Lulić.
Nekad je bolje i ne napisati komentar nego li sebi skočiti u stomak.Ja to nikad nisam.napisao pametnjakovicu da bih Branta više želio nego Alexisa,malo se gubiš.nema nikakve potrebe da laži plasiras
To je ono sto se pokusava plasirati kroz ovu temu. Razumijem ja sve sto ti govoris osim jednog, zasto mislis da jedan gigant poput Bayerna nema para? Recimo da ne moze ponuditi vise jednom Carrascu od Atletica? Bayern ima, samo sto nece da placa tako. Drugo je sto ima nas koji mislimo da bi trebali jer se ne moze drugacije ostati u vrhu.

BL nije atraktivna. Kako ce biti atraktivna kad prije svake sezone obavezno pokupimo najboljeg igraca druge ekipe i tako unistavamo konkurenciju? Pa ne bi bilo zanimljivo igrati ni tebi ni meni kamoli njima kad znas prije pocetka sezone ko je prvak.
bayern jeste gigant,ali ne moze da se bode sa barcom,realom,mancesterom i seicima,nema teorije.pa vidis da real iskesira 95 mil za balea onako kao da je to 95 maraka,manchester za pogbu 100 milliona onako od sale.Bayern to ne moze siguran sam,Samo sto to politicki skriva da se u drustu velikih ne bih osjecao manjim.Ja bih bolio kad bi bayern imao novac pa da rokne realu 80 mill za carvahala,pa barci 100 mill za suareza i tako nesto slicno,ali nema i ne moze to sebi da priusti.
VOLIM BAYERN

Avatar
sljivo
Postovi: 14325
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 24 jun 2017, 17:35

Čitam da smo spustili cijenu za Sanchesa, očigledno je, čim nema nikakvih demanta a kako je to običaj u zadnje vrijeme, da ga se hoćemo riješiti. Na žalost i ja se slažem sa upravom, ako je tako i koliko god mi drag bio, jer on nema budućnost ovdje i što jest jest flopno je žestoko.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6148
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 24 jun 2017, 17:42

Šteta što su se tako predali, i on i klub, haman. Trebalo ga je poslat' na posudbu da se zaista vidi od kakvog je materijala skrojen. Ovako, rizikuješ da za male novce prodaš budućeg Sedorfa. Neshvatljivo.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 24 jun 2017, 18:14

Meni je bilo cudno sto su ga i dovodili. Nije to taj fazon Kluba, bar do sada. Jos Carlo samo dosao za trenera :damn:
Ali opet, sve je ovo novinarsko pisanje, vise cemo znati kad prodju ova takmicenja..
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
sljivo
Postovi: 14325
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 24 jun 2017, 18:17

Previse je glasina oko njega i dugo traju da nije istina.Vjerovatno je ovako kako citamo, ako ga ne prodamo onda niko nije ponudio lovu ili se neko predomislio u zadnji cas.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 24 jun 2017, 18:21

Mlad je da bi se reklo da je zavrsio sa ozbiljnim fudbalom i vjerujem da ima ponuda. Sad nezz koliko traze za njega? 30 je valjda donja granica?
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la schickeria » 24 jun 2017, 18:24

Dovedemo ancletotia za trenera koji je osvojio 3 lige prvaka i opet ne valja
Produzimo ugovore sa najboljim igracima unatoc napadu bogatijih klubova opet ne valja
Dovedemo dva najveca talenta u njemackoj i opet ne valja
Dovedemo poslje veratia najboljeg veznog igraca ligue 1 i opet ne valja ,da je otisao u chelsea sta bi tek onda bilo....
Draxler kada je prelazio u wolfsburg nije bio razina za bayern a kada je prelazio u psg nije bio u formi i vec se pocelo sumnjati u njega a kostao je preko 50 miliona a sjedio bi na klupi.Svi cemo se slozit da je costa u tom trenutku bio bolji igrac
Sane je imao odstetnu klauzulu od ljeta 2017 od 37 miliona eura ali je schalke to znao pa ga je pustio u city za 50 ,nama je bilo preskupo jer smo imali robbena na toj poziciji i comana koji je podjednak talent kao i sane u tom trentuku bio

Jednostavno za transfer treba da se puno toga poklopi i zato ne treba odmah skakati kao leopard ako se ne ucini odmah nesto
Uostalom koji je to velikan doveo ovi prijelazni rok neku top zvijezdu?
Real nista,barca nista,chelsea nista,city silvu i vratara ,juventus schicka ....ne bacaju ni drugi tako olako pare ako sto se nama cini ,e da united je potpisao lindelofa ,taj bi kod nas bio peti stoper.
Nama treba back up napadac i popunjeni smo ,dajmo sansu kimmichu zasto odma otrovnim strelicama prema njemu.Uostalom rummenigge hoeness reschke i ancelotti su zasluzili povjerenje i nisu tek bilo koji nogometni funkcionari vec jedni od nauspjesnijih nogometnih funkcionara u povijesti nogometa

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Feldmarschall » 24 jun 2017, 18:33

Revolucionarna ideja je Bayern bez krila. Prihvatiti da se zamjena za Riberyja i Robbena ne može naći i slagati ekipu od onoga što je preostalo. Da se ne lažemo, ostalo je mnogo kvalitete u svim linijama. Bayern ima minimalno jednog elitnog igrača u svakoj liniji. Ancelotti ne pati od određenog sistema, štaviše draži su mu oni bez krila. Tim potezom bi Bayern efikasno pobjegao od ludila današnjeg marketa i nastavio loviti iza paravana.

Avatar
anelbavarac
Postovi: 3396
Pridružen/a: 08 avg 2012, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la anelbavarac » 24 jun 2017, 19:07

Rolex i Robijas, za 25 mil daju Renata :facepalm:
A Carlo neki dan veli, Sanches ostaje 100%. :oops:

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.