BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 22 nov 2017, 13:53

Jedan od dva koraka ka otpuštanju Bosza je sinoć ostvaren. Nadam se da će drugi biti ispunjen za vikend. Čovjek je totalni promašaj. Trener za kojeg je plaćena najveća odšteta u ligi doživljava totalni fijasko. Nikad BvB nije primio ovoliko golova u 5 utakmica grupne faze. Bezidejna igra, igrači totalno fizički nespremni. Njega često nema na treninzima koje vode njegovi pomoćnici. Cirkus.

Treba dovesti Favrea ili Streicha pa što da ne pokušati nagovoriti i Sammera. A i da se dovedu Funkel, Pagelsdorf, Lorant svakako bi bili bolji od ovog cirkusanta.

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 22 nov 2017, 14:31

Ajmo se malo poigrat budućnošću.

Ja mislim da će Watzke otić nakon ove sezone. Zorc će ostat još sezonu ili dvije. Tuchel će nastaviti karijeru u Seriji A, možda u Milanu ako kinezi odluče pokrenuti klub izdašnim investicijama (npr. 200-300 milki za početak).
Nakon Mislintata okrenut ćete se više domaćem tržištu i biti glavni konkurent bayi u čerupanju konkurencije. Ili kako bi se reklo - manje Mora, Merina i Isaka a više Toljana i Philippa. Uspjet ćete se pozicionirat kao drugi klub u bundesu, čemu će dosta pripomoć rastakanje Leipziga, a nije isključeno ni da im vi klepite nekog (tipa Halstenberg ili sličnog).

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 22 nov 2017, 14:39

Da ne ponavljam ono što sam već ranije napisao, sve ima svoj vijek trajanja, pa tako i uprava, odnosno Watzke, a gledati u budućnost kroz prizmu smjene trenera i kupovine golmana je presmiješno, stoga i ja mislim i nadam se da će Watzke uskoro otići. Razloga je mnogo i drugi su ih već fino pobrojali i obrazložili.

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 22 nov 2017, 14:49

Desperado09 je napisao/la:
Treba dovesti Favrea ili Streicha pa što da ne pokušati nagovoriti i Sammera. A i da se dovedu Funkel, Pagelsdorf, Lorant svakako bi bili bolji od ovog cirkusanta.
Favre i Streich već imaju angažman i teško da će ih klubovi pustit jer su u borbi za opstanak, Nici je sad kao krenulo a Freiburg je bez Streicha praktički ispao, njima on vrijedi više nego da im date 10 milki (šta će s parama kad će ispast). Sammer više nema trenerskih ambicija, on se jedino može vratit kao predsjednik ili sportski direktor i ja mislim da bi mogo zamijenit Watzkea, možda čak i u zimskoj stanci.
Zadnja izmjena: ledar, dana/u 22 nov 2017, 14:53, ukupno mijenjano 1 put.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la FCBAYERN » 22 nov 2017, 14:50

Stefan Effenberg je napisao/la:
Oko transfera dijelim misljenje, ali ipak su djelomicni promasaji. Schurrlea doduse ne mozemo toliko upravi na teret stavit, jer ipak aludira da je bio Tuchelova zelja (mezimac iz Mainza), dok je Gotze, mislim, ipak njihov, jer se nije uklapao u trenerove zamisli, pa mu je cak "izmisljao" poziciju. Ovo ostalo ok, a tu bih jos dodao i djelomicno Mikija dok je Klopp bio tu, jer u Jurgenovom sistemu se uopce nije iskazao.

Kada smo kod sistema i odabira trenera, mislim da grijesis. Tuchel prvo i osnovno nije u prvoj sezoni bio kopija Guardiole. Drugo, Kloppov stil igre je bio nefunkcionalan od kada je BvB poceo gubit individualni kvalitet (Kloppov BvB je bio igracki jaci od TT-ovog bio) i od kada su preuzeli ulogu favorita. Klopp to i u Liverpoolu pokazuje. Promjena stila igre nije problem, vec je problem u tome sto se trener "sabotirao" na razne nacine od prodaje igraca, pa do sukoba i ne ispunjenja odredjenih zahtijeva. Nakon Kloppa BvB je i dalje bio dobar. Ko moze sta ozbiljno prigovoriti prosli dvjema sezonama? Broj golova? Je li donesen prvi ozbiljan trofej sa timom koji je "osakacen" prodajom okosnice nakon 5 godina ? BvB je i dalje bio u vrhu i iako je ligaski zakazao minule sezone, opet je bio ozbiljna ekipa.

Ovaj danas BvB nije ozbiljna ekipa. Zavarao je pocetak sezone, pa cak i mene koji je Bosza od pocetka oznacio kao nepouzdanog trenera. Ovo sada sto se desava je nametnulo da pobjeda predstavlja izuzetak, a ne pravilo kao sto treba BvB-u biti. Ni ovaj Tottenham ne bi trebao biti nepremostiva prepreka za Nijemce, a da ova ekipa ima potencijala vidjeno je i prosle sezone kada je mozda cak i slabija bila. Medjutim, pitanje je kakva ce biti nakon ove, posto ce biti suocena s potencijalno novim odlascima.
Spamm

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 22 nov 2017, 15:55

Bosza dns nema na treningu po običaju dan nakon utakmice. Kako sad da se rezervisti i oni koji su jučer bili na klupi motiviraju da treniraju kada nema glavnog šefa. Sutra je dao slobodan dan svima. Lik svojim postupcima moli da ga se otpusti. U petak će doći na pressicu 10 min. tako da otprilike on s timom provede nedovoljno vremena mimo terena. Pa nije se Yarmolenko šalio kad je rekao da je u Dortmundu u septembru odmorio više nego za 6 mjeseci u Kijevu. Strašno.

Evo nešto se i Hitzfeld spominje, ali je on sve demantovao.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la schickeria » 24 nov 2017, 17:36

ledar je napisao/la:Ajmo se malo poigrat budućnošću.

Ja mislim da će Watzke otić nakon ove sezone. Zorc će ostat još sezonu ili dvije. Tuchel će nastaviti karijeru u Seriji A, možda u Milanu ako kinezi odluče pokrenuti klub izdašnim investicijama (npr. 200-300 milki za početak).
Nakon Mislintata okrenut ćete se više domaćem tržištu i biti glavni konkurent bayi u čerupanju konkurencije. Ili kako bi se reklo - manje Mora, Merina i Isaka a više Toljana i Philippa. Uspjet ćete se pozicionirat kao drugi klub u bundesu, čemu će dosta pripomoć rastakanje Leipziga, a nije isključeno ni da im vi klepite nekog (tipa Halstenberg ili sličnog).

Leipzig ako na zimu produzi sa ragnickom i halsenhutlom za pet godina ce daleko ko odmaknuti od bvb-a

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 25 nov 2017, 15:58

Sta je ovo :shock: Prvi gol ruka. Ovo se nije očekivalo.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 25 nov 2017, 17:27

:facepalm:

Volio bi da su izgubili.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 25 nov 2017, 17:33

Samo bolje bi bilo da smo izgubili. I ovako odličan razvoj situacije za Boszov otkaz. Strah me bilo da ćemo pobijediti i tako produžiti agoniju pod Boszovom palicom.

Ekipa fizički totalno nespremna, na nivou Kantonalne lige. Do 55 - 60 min rastrčani, kasnije raspad sistema bez obzira na crveni karton.

Samo Boszov otkaz može spasiti sezonu.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 25 nov 2017, 19:10

Razlika izmedju ozbiljnog i neozbiljnog kluba je u tome da kod ovih prvih kad igraci pocnu kritikovati treninge i govoriti da su slabog intenzietea, te uz to dodje kriza rezultata - trener odmah leti.

Kod ovih drugih ista prica, a treneru nista i dalje u sedlu... :thumbdown:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Saurman » 25 nov 2017, 19:26

Bosz ima 9 života koliko ih je dosad potrošio. :mrgreen:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 25 nov 2017, 22:05

Nije problem samo Bosz, Weidenfeler je kriv za dva gola, ubjedljivo je najlošiji golman u BL, odbrana sem Sokratisa sve sami prosjek, isto tako i srednji red i navala, prva dva gola BVB je postigla ni kriva ni dužna, po mnogim elementima u ovoj utakmici nisu ni bod zaslužili.

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 26 nov 2017, 11:06

Mislite li da bi novog trenera trebao birati Watzke?

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 26 nov 2017, 12:46

Bosz izgleda ostaje do sljedećeg kola s Leverkusenom. Navodno naši mu daju šansu zbog toga što je trenersko tržište oskudno u jeku sezone. Tako su i sebi dali još dovoljno vremena da probaju pronaći nekog trenera pa makar bio samo prelazno rješenje do ljeta.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 27 nov 2017, 16:16

Gotze 6 sedmica OUT. Šteta za njega. Bio je najbolji zadnjih nekoliko utakmica. Da li će barem sada Dahoud dobiti priliku?!

Watzke na glavnom godišnjem sastanku pred više od hiljadu članova fino iskritikovao Bosza i rekao da ima precizna očekivanja od trenerskog štaba za naredni period. Rekao je da je nedopustivo da se osvoje samo 2 boda u Lp i još štošta na Ćelin račun što se tiče lige i zadnjeg meča. Msm da su Ćeli dani odbrojani samo još da se nađe novi trener.

Budžet za plate nikad veći. 178 mil eura.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 27 nov 2017, 21:07

Trebalo je u subotu sutnuti Bosa, a dovesti makar trenera druge ekipe do kraja polusezone!
Neki sok se morao desiti, kako bilo prodrmati ekipu...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Besic » 27 nov 2017, 21:39

Davno sam ja tvrdio da je on smeće od trenera.

Još mi nije jasno po kom kriteriju je uopšte doveden.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

opel
Postovi: 924
Pridružen/a: 22 dec 2013, 17:22
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la opel » 28 nov 2017, 08:29

Besic je napisao/la:Davno sam ja tvrdio da je on smeće od trenera.

Još mi nije jasno po kom kriteriju je uopšte doveden.
Po onom istom kriteriju po kojem su pojedini forumaši pozdravljali Tuchelov odlazak, računajući da Watzke ne može pogriješiti. Ko biva ako su i Klopp i TT imali rezultate, imaće ih i Bosz i to još bolje, nema šanse da uprava omane po tom pitanju. Može omanuti uprava Bayerna i Reala, ali BVB ni slučajno.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 28 nov 2017, 19:01

Armin Veh kao prelazno rješenje, Nagelsman meta na ljeto. Tako pišu pojedini mediji.
Bilo ko samo #BoszOut

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.