BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
samir1909
Postovi: 380
Pridružen/a: 19 apr 2013, 11:58
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la samir1909 » 16 avg 2017, 15:20

Niko nije ni rekao da ce ostati svih 5 sezona,ali sa strane navijaca Barse previse se podcjenjivacki gleda na Dortmund po pitanju finansija,klub je stao na zelenu granu i nisu vise pod moranjem transferi kao sto i sam vidis da je uprava zauzela vrlo cvrst stav po pitanju obestecenja.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la FCBAYERN » 16 avg 2017, 15:26

leorey je napisao/la:
BvB ga upravo i cijeni toliko da ga zadrzi, a ukoliko ga ipak prodaju ogromne pare su dobili, tako da mogu preboljeti njegov transfer. To sto postupa ovako moze samo njemu stetiti ukoliko BvB bude cvrst stav zauzeo, a koji su jos na nekim prethodnicima trebali pokazati. Vjerujem da nije lud da se suoci sa stagnacijom u karijeri radi ovog transfera, jer ono sto pokazuje itekako obecava.

O cijenama ne zelim diskutovati, svakako su apsurdne. Ali zasto Dembelea omalovazavati da ne vrijedi ove novce, jer ako je Mbappe cijenjen vise, onda i ovaj treba u najmanju ruku jednak biti. Ko je gledao Dembelea zna i zasto.
Spamm

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Romariooo » 16 avg 2017, 16:06

miki_92 je napisao/la:Vrijedi onoliko koliko Dortmund kaze a ne ti i Barcelona, neki nikako da skontaju

Poslano sa mog HUAWEI RIO-L01 koristeći Tapatalk
Netacno kolega, vrije onoliko koliko se plati i to je to, ako je dortmundu malo 100 miliona, a barci puno 150, onda ne vrijedi nista dok se druga musterija ne pojavi itd, a realno gledajuci, takav igrac koji je strasan talenat al nedokazan jos uvijek na najvisem nivou, realno bi trebao vrijediti pri danasnjim uslovima ludim od 50 do 80 miliona, sad da je npr totenham ga platio 80 miliona rekli bi da je vasa uprava napravila sjajan posao, al posto je barca u pitanju sa budzetom od 300 miliona sad je guza zinula i 100 miliona je malo

Razumijem ja upravu i navijace dortmunda, zelja je izvuci sto vise para normalno, no ne treba pregoniti i za jedne i druge bi bilo dobro da se sto prije zavrsi transfer da bi dortmund mogo dovesti pojacanja za tih 100 miliona, jer vidimo da demba je zagrizo i tu povratka nema i ako ostane u dortmundu na silu to je lose i po dortmund i njega, a barca ce vec nekoga naci, zato mislim da se trebaju dogovoriti sto miliona i to je to, to je ta dortmund brutalan posao, a za barcu valja sacekati pa vidjeti, dosta je tu rizika, koliko je takvih i vecih talenata kod nas kad su dosli ukakilo se pod pritiskom, pitanje je veliko hoce li demba uspjeti, morate i vi razumjeti da barca daje ogromne pare najvece u svojoj povijesti za igraca koji je jos uvijek prvenstveno potencijal i da je to velik rizik

Ja licno ne bi vise od 60 miliona ponudio, al eto posto je trziste ludo i 222 miliona za neymara leglo, mogo bi ukabuliti do 100 miliona i onda opet moli boga da se decko pokaze da se ne osramotis
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: RE: Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 16 avg 2017, 16:43

Romariooo je napisao/la:Netacno kolega, vrije onoliko koliko se plati i to je to, ako je dortmundu malo 100 miliona, a barci puno 150, onda ne vrijedi nista dok se druga musterija ne pojavi itd,
Ne vrijedi Barci, PSGu, Cityu i drugima ništa dok je u BvBu. To je jasno. Nama vrijedi itekako tih 140-150 mil. Realno je (bilo) očekivati da će drugu sezonu u BvBu pokidati kad je prvo onako razvalio kao debitant i prije toga u debi sezoni u Rennesu i da će cijena ići samo u visine. Ne znam otkud tebi da nije igrao? Čini mi se da prošle sezone igrao 49 tekmi, što je najviše od svih bundesligaša. Dakle, već u prvoj sezoni pokaže klasu bez potrebe za prilagodbom i to u dvije različite lige. Da ne kažem da preuzima i glavnu ulogu u repki gdje sve vrvi od zvijezda.
Uz Dembelea veći su izgledi za pobjedama i titulama. Dečko sam rješava tekme. Što je vama Messi, nama je on. I sad bi vi za bagatelu da ga dobijete. Može, al batura.

@leorey
Kako nije osvojio ništa? Za prvu godinu 1 titula kupa je sasvim pristojno za bilo kojeg igrača.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la madridist » 16 avg 2017, 17:07

Ma iako ode dole u barselonu to ce mu biti samo odskocna daska za PSG :lol:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la sljivo » 16 avg 2017, 17:22

Mislim da ostaju samo tri scenarija u slučaju Dembele, prvi, produženje ugovora sa povećanjem plate, drugi, prodaja uz >80+ miliona i zavrtanje ruke igraču kojim se samo gube novci, i on na svojoj vrijednosti i vi na njemu kao brendu i generalno robi. Mislim da je druga opcija, u vašem slučaju, bolja. Ako ga sad ne pustite, za godinu, dvije će otići za duplo manje, a svakako pored Bayerna nemate velike šanse za titulu, niti u LP da možete više od 1/4 niti sa jednim igračem možete utješiti bundesligu a, boga mi, nit je on neki brend koji ima 100 mil folovera. Bolje je uzeti te novce i onda osmisliti/formirati bolju platnu strukturu koja će privlačiti bolje igrače i one koji su tu tjerati da razmisle 10x nakon što dobiju drugu ponudu. U vašem slučaju ko god da je ako dođe ponuda od 100mil toga odmah prodati i ne gledati šta navijači žele niti se busati nekim provođenjem snage i sile niti promocijom slogana niko veći od ... (i slogan živi od novca). Vi nemate snagu da udovoljavate navijačkim željama već morate ići korak po korak, praveći veće prihode iz godine u godinu, i to eksponencijalnim korakom ako je moguće, do vremena kad ćete moći otjerati Dembelea na tribine ili u drugi tim a da to ne osjetite. Sad ne možete i nemojte to tražiti od uprave. Apsolutno prodaja.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 16 avg 2017, 17:43

sljivo je napisao/la:U vašem slučaju ko god da je ako dođe ponuda od 100mil toga odmah prodati i ne gledati šta navijači žele niti se busati nekim provođenjem snage i sile
Da je Bajern onomad prodao Riberija Realu (ili ko ga je vec htio), danas bi bili razvojni klub kojem bi svi uzimali igrace.

Rizikovali su i lupili sakom o stol, ispalo po njih dobro i u buducnosti dobili status kluba koji se pita oko svojih igraca.

Da je Dembele pametan kao Auba, koji je vidio da nece niko platiti za njega trazeno i nastavio kao da nista nije bilo, (grize travu neki dan na utakmici), ja bi ga dzaba pustio u Barcu iduce godine...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la sljivo » 16 avg 2017, 18:03

Lupili su fist-ful of dollars od sto, povećajući Riberiju platu na duplo, sa 3,5 mil na 7 mil godišnje. I Bayern je odbio 60 mil eura i Bosingvu (do desetak mil eura) za igrača koji ih je koštao 25mil + par godina plate od 3,5 tako da bi bilo dato zarađeno 1:2 dok kod Dembelea to ide su odnosu 1:5 ili čak 1:6. Misliš da li bi Bayern lupao šakama da je dobio ponudu od, recimo, tada, uzimajući inflaciju, jedno 100-120 mil eura. Bi, al' u q.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 16 avg 2017, 20:13

Ako Dembele ne ode, sigurno će dobiti veći ugovor. Niti on niti klub nisu ludi da sebi dozvole da ne igra. Možda je čak moguća i neka klauzula.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 16 avg 2017, 22:03

Ako bi došlo do toga, što nije baš za očekivati, onda pući klauzulu 200 mill za drisku, Ronaldova je 900 mill onda slijede još neki pa Messi na 5,6 mjestu meni se čini, neki dan sam čitao. Otišlo je sve u rac, tako da ne znam šta se pale ovi iz Bar$e, 150 hoš neš, neafirmisan igrač tamo vamo. Što se tiče Osmana neka to bude problem Dortmunda, taman mu pala vrijednost, što neće biti slučaj ako ostane, uprava ne smije popustiti kao u prošlosti. Vjerujem da ostaje, sličan scenarji kao kod Aube, par utakmica na tribinu i onda će se sve smiriti, kako švabo kaže "lassen wir grass druber wachsen".
Nego gdje nam je "James Rodriguez"? Čudno da ne piše ništa kad se ovako zakuhalo na temi.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Romariooo » 16 avg 2017, 23:00

sljivo je napisao/la:Mislim da ostaju samo tri scenarija u slučaju Dembele, prvi, produženje ugovora sa povećanjem plate, drugi, prodaja uz >80+ miliona i zavrtanje ruke igraču kojim se samo gube novci, i on na svojoj vrijednosti i vi na njemu kao brendu i generalno robi. Mislim da je druga opcija, u vašem slučaju, bolja. Ako ga sad ne pustite, za godinu, dvije će otići za duplo manje, a svakako pored Bayerna nemate velike šanse za titulu, niti u LP da možete više od 1/4 niti sa jednim igračem možete utješiti bundesligu a, boga mi, nit je on neki brend koji ima 100 mil folovera. Bolje je uzeti te novce i onda osmisliti/formirati bolju platnu strukturu koja će privlačiti bolje igrače i one koji su tu tjerati da razmisle 10x nakon što dobiju drugu ponudu. U vašem slučaju ko god da je ako dođe ponuda od 100mil toga odmah prodati i ne gledati šta navijači žele niti se busati nekim provođenjem snage i sile niti promocijom slogana niko veći od ... (i slogan živi od novca). Vi nemate snagu da udovoljavate navijačkim željama već morate ići korak po korak, praveći veće prihode iz godine u godinu, i to eksponencijalnim korakom ako je moguće, do vremena kad ćete moći otjerati Dembelea na tribine ili u drugi tim a da to ne osjetite. Sad ne možete i nemojte to tražiti od uprave. Apsolutno prodaja.
Fino si to objasnio, dortmund nihe trenutno klub tog nivoa da igrace za koje se nudi sto miliona salje na tribine, pa ne znam da bi i barca bila spremna busati se toliko sa recimo sad luis suarez zapne da hoce u city a ovi nude maximalno sto miliona, ne bi se ni barca busala

Ovdje je izgleda par ludih transfera ljudima pomutilo pamet i nisu svjesni sta je i kolika je cifra 100 miliona, kao da je to sad neka buranija a hebote poslije pogbe najveca cifra u transferima ikad placena, nezavisno sto barca nudi te novce, da nudi i psg recimo dortmundu je to pametno uzeti i sto kazes korak po korak dizati nivo kluba, ostalim igracima dati jace ugovore i dovesti nove mlade igrace koji kad postanu zvijezde nece se moci zahebavati ili ce dortmund ih masno naplacivati i dovoditi druge sjajne igrace i biti u vrhu evropskog fudbala.

Sa dembeleom ne mozete opet nista posebno tanan i da je messi, ima tu dosta posla i ulaganja da klub bude top u evropi i njemackoj, i 100 miliona je tu vrednije nego jedan igrac ako se pare naravno mudro investiraju, ja bi ga prodo i iz ayaxa doveo 3-4 igraca za te pare jer tu ima strasnih talenata a ne vjerujem da je iko skuplji od 30 miliona, dortmund zna sa tim mladim igracima i vrlo brzo ce stvoriti nova dva- tri dembeleta
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 16 avg 2017, 23:41

Romariooo je napisao/la: dortmund nihe trenutno klub tog nivoa da igrace za koje se nudi sto miliona salje na tribine, pa ne znam da bi i barca bila spremna busati se toliko sa recimo sad luis suarez zapne da hoce u city a ovi nude maximalno sto miliona, ne bi se ni barca busala
Nije Dembele veci od Borusije...naravno da ce na tribine ako bude neophodno...dok nije bilo uslova uprava je itekako izlazila igracima u susret(lewandoski)...ocigledno je to vrijeme proslo.

S druge strane da je stav borusije da ni po koju cijenu ne proda dembelea onda bi mogli i pricati o malo bahatoj upravi...ovako su postavili odredjene uslove koje barcelona treba da ispuni i nema logike da neprofesionalno cigancenje dembelea smanjuje te zahtjeve...to sa zdravim razumom nema nista.

p.s. bice panike poslije ovog samaranja od Reala...treba 200 traziti :zviz:

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Romariooo » 16 avg 2017, 23:55

adnan24 je napisao/la:
Romariooo je napisao/la: dortmund nihe trenutno klub tog nivoa da igrace za koje se nudi sto miliona salje na tribine, pa ne znam da bi i barca bila spremna busati se toliko sa recimo sad luis suarez zapne da hoce u city a ovi nude maximalno sto miliona, ne bi se ni barca busala
Nije Dembele veci od Borusije...naravno da ce na tribine ako bude neophodno...dok nije bilo uslova uprava je itekako izlazila igracima u susret(lewandoski)...ocigledno je to vrijeme proslo.

S druge strane da je stav borusije da ni po koju cijenu ne proda dembelea onda bi mogli i pricati o malo bahatoj upravi...ovako su postavili odredjene uslove koje barcelona treba da ispuni i nema logike da neprofesionalno cigancenje dembelea smanjuje te zahtjeve...to sa zdravim razumom nema nista.

p.s. bice panike poslije ovog samaranja od Reala...treba 200 traziti :zviz:
Nije veci dembele od borusije al stoja miliona je uvijek bolja od nezadovoljnog igraca, jedino sejhovi sebi mogu priustiti tu zahebanciju slanja na tribine a i oni jos uvijek taj potez nisu povukli kamoli da dortmund povuce, pa ne nudi barca 20 miliona majka mu stara

A ako gledas ovo stradanje i ovu nasu formaciju, reci mi zaboga dje bi dembele ovdje mogao uopste igrati kad je covjek krilo klasicno a ovdje nema tih pozicija i tacno bi nas iz ovog jada i cemera mogao upravo on izvuci, moze i 200 miliona al ako imate kakvog maradonu na lageru da nam za te pare dushu razgalite heh
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 17 avg 2017, 00:23

Romariooo je napisao/la:
Nije veci dembele od borusije al stoja miliona je uvijek bolja od nezadovoljnog igraca, jedino sejhovi sebi mogu priustiti tu zahebanciju slanja na tribine a i oni jos uvijek taj potez nisu povukli kamoli da dortmund povuce, pa ne nudi barca 20 miliona majka mu stara

A ako gledas ovo stradanje i ovu nasu formaciju, reci mi zaboga dje bi dembele ovdje mogao uopste igrati kad je covjek krilo klasicno a ovdje nema tih pozicija i tacno bi nas iz ovog jada i cemera mogao upravo on izvuci, moze i 200 miliona al ako imate kakvog maradonu na lageru da nam za te pare dushu razgalite heh
On ako ostane sve ce se to brzo smiriti..mogu cak da mu povecaju malo primanja s obzirom da je sad na mizeriji i sve ce biti ok,ne mislim da ce presjediti sezonu na tribinama.

A Dembele moze igrati sve,nerijetko je kod Tuchela igrao i u sredini,iza Aubameyanga...koristi podjednako obje noge tako da njemu svejedno.Jedino sto moze biti problem je sto Borussia igra dosta brzi fudbal od barcelone,sa vise prostora ali to su vec detalji...momak zna lopte i to je to.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 19 avg 2017, 20:06

Prodaji Dembelea, daj Pulisicu ugovor do kraja zivota :cool:

Gledao sam samo drugo poluvrijeme, a ovaj presing mi lici na onaj Klopov, samo updateovan boljim tehnicarima i veznim igracima :thumbup:

Juda igra ko prije bijega. Zagadou momcina i po, koliki je :D

Maloprije na livescore vidio i da je Philip igrao :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 19 avg 2017, 20:17

Za mene iznenađujuće dobra predstava BvBa, iako je Wolfsburg lošiji nego ikad.

Pulišić MoM.

Kakva golčina Bartre... :tokralju: :tokralju: :tokralju:
slika
:kafa:

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Romariooo » 19 avg 2017, 23:10

Imal vam dje Dembe, dijete se shebalo skroz izgleda, kazu ako mu propadne transfer u barcu da ce se propiti i propušiti, mali se izgleda ne vraca u dortmund, i kad se klubovi dogovore valja naci dijete da dodje na potpis, haman ni to nece biti lako, odbilo se dijete skroz od dortmunda
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la leorey » 19 avg 2017, 23:53

Desperado09 je napisao/la:Ako Dembele ne ode, sigurno će dobiti veći ugovor. Niti on niti klub nisu ludi da sebi dozvole da ne igra. Možda je čak moguća i neka klauzula.
Naravno da se otici- nebitno koliko novca. 31 august cekaj i vidjet ces. Nesretan igrac, koji zeli van kluba se u 99 % slucajeva ne moze zadrzati. Govorim o igracu koji javno to kaze i odbije igrati ( ne o Verrattiju i slicnim). U 99 % slucajeva ce napustiti klub i takva je praksa.

Primjera je mnogoooo. Nerealno je ocekivati novi ugovor, pa sezona pocela vi i ne znate gdje vam je igrac na platnom spisku :lol:
27.10.2020

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 20 avg 2017, 01:35

Nije bitno gdje je, bitno je da ima ugovor u Dortmundu do 2021, novi ugovor nije potreban taman se drisko na glavu nasadio, dortmund diktira, a dogovoriti ce se lako samo pare na sunce. 150 hoš neš!

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1519
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 20 avg 2017, 01:46

Odlična predstava protiv vukova, nije bilo za očekivati da će se utakmica onako razviti. Sve je funkcionisalo bez većih problema pa i odbrana koja je prošle sezone bila dosta klimava. Sahin i Gotze na pravom putu, još kad se vrate drisko, Reus, Guerreiro biće to još bolje.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.