BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV BORUSSIA DORTMUND

Post Postao/la adnan24 » 10 jul 2009, 13:07

geronimo je napisao/la:
adnan24 je napisao/la:
Da...njega sam zaboravio...iako ne vidim zbog cega je on dosao...momak je napadac a tu su vec Zidan,Frei,Valdez i Rangelov
Dobro po BVB da su sacuvali Frei-a, bilo je puno "gangule" oko njegovog odlaska. Nekako mi je lik Oke (ne samo zbog golova iz penala, ima u njemu nesto vrazije ;) ).
Jos jedan kljucni igrac po Borussiu Kehl (veliki ratnik i nista manji prgavac) muku muci oko povreda, sta je sad u pitanju...nije sanirao jos preponu od OP-a?

Nego Adnane budi azurniji na ovoj temi (pusti Wengerove klince, ima njih tamo 8-) ), nemoj da ti ovu temu utope u Bundesligu. ;)


HAHA...Ma mogao bi ja ovdje pisati cijeli dan ali iskreno slabo su ljudi zainteresovani za BVB :( ...
Inace...Kehl se dobro oporavlja poslije operacije i trebao bi biti spreman za pocetak bundeslige...takodje raduje i povratak mladog reprezentativca njemacke Hummelsa koji je propustio drugi dio prosle sezone...

bubooty
Postovi: 287
Pridružen/a: 09 dec 2008, 21:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la bubooty » 13 jul 2009, 09:46

hummels ima motor u zadnjici...kako je samo igrao u finalu eura u21,inace dobar i na stoperu i na zadnjem veznom,..grooskreutz ?zasto ga nebi doveli,mlad talentovan prosle godine imao odlicnu sezonu u cvajti,freiu je 30 godina,zidan i nije nesto,valdez isto tako cuo sam da ce otici...tu je takodzer i kristopher kullman koji je prosle godine igrao za amatere...23 godine centarfor

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 13 jul 2009, 11:48

bubooty je napisao/la:hummels ima motor u zadnjici...kako je samo igrao u finalu eura u21,inace dobar i na stoperu i na zadnjem veznom,..grooskreutz ?zasto ga nebi doveli,mlad talentovan prosle godine imao odlicnu sezonu u cvajti,freiu je 30 godina,zidan i nije nesto,valdez isto tako cuo sam da ce otici...tu je takodzer i kristopher kullman koji je prosle godine igrao za amatere...23 godine centarfor


Hummels je odlican i veoma perspektivan samo da ne bude novih povreda...Grosskreutz je vec igrac Borussije ;) ...
Iako sto se tice napada ja sam tu i zadovoljan jer Frei.Zidan i Valdez mogu dati dobar doprinos...trenutno pregovori idu sa mladim napadacem Lech-a Lewandowskim koji je sa nasim Stilicem bio najbolji igrac Lecha prosle sezone...

bubooty
Postovi: 287
Pridružen/a: 09 dec 2008, 21:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la bubooty » 13 jul 2009, 12:22

adnan24 je napisao/la:
bubooty je napisao/la:hummels ima motor u zadnjici...kako je samo igrao u finalu eura u21,inace dobar i na stoperu i na zadnjem veznom,..grooskreutz ?zasto ga nebi doveli,mlad talentovan prosle godine imao odlicnu sezonu u cvajti,freiu je 30 godina,zidan i nije nesto,valdez isto tako cuo sam da ce otici...tu je takodzer i kristopher kullman koji je prosle godine igrao za amatere...23 godine centarfor


Hummels je odlican i veoma perspektivan samo da ne bude novih povreda...Grosskreutz je vec igrac Borussije ;) ...
Iako sto se tice napada ja sam tu i zadovoljan jer Frei.Zidan i Valdez mogu dati dobar doprinos...trenutno pregovori idu sa mladim napadacem Lech-a Lewandowskim koji je sa nasim Stilicem bio najbolji igrac Lecha prosle sezone...
levandovski je dobar samo neznam hocel moc igrat na istom nivou kao u lechu...ipak bundes je 2-3 klase jaca liga,kad bi dosao mislim da bi bio standardan jedno pola tekmi...tek sezonu nakon sljedece imao bi zacimentirano mjesto

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 13 jul 2009, 17:44

bubooty je napisao/la:
levandovski je dobar samo neznam hocel moc igrat na istom nivou kao u lechu...ipak bundes je 2-3 klase jaca liga,kad bi dosao mislim da bi bio standardan jedno pola tekmi...tek sezonu nakon sljedece imao bi zacimentirano mjesto


Pa dobro...mlad je igrac i sigurno da bi mu trebalo malo vremena da se adaptira ali sigurno da bi bio dobro pojacanje...

Phill Jackson
Postovi: 2978
Pridružen/a: 23 apr 2009, 15:27
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Phill Jackson » 13 jul 2009, 21:16

Mogo bi Levandovski ko Blaszykovski dobar bit,,Valdez otkako je otiso iz Werdera je nikakav igrac,,Zidanu fali konstantnost,previse se zajebaje na terenu,,ipak po meni je najbolji tehnicar na svjetu trenutno,sve zivo moze s loptom,,mislim da se zajebo sto nije futsal(mali nogomet) treniro.

Kad se spomene Borussija odma se sjetim onog legendarnog finala na Vestvalenu kad smo(Liverpool) pobjedili Alaves 5-4 u produzetcima :)
http://liverpool.bosnianforum.com/

It's Always Sunny in Philadelphia

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 15 jul 2009, 15:49

Basel je zainteresovan Frei-ja ...i kako stvari stoje on ce vjerovatno napustiti klub...mozda i nije lose jer njemu istice ugovor sljedece godine tako da ce sad bar uzeti neke pare a i on je bio nezadovoljan svojim statusom tako da odlazak je i ocekivan

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la el-fighter » 15 jul 2009, 16:04

adnan24 je napisao/la:Basel je zainteresovan Frei-ja ...i kako stvari stoje on ce vjerovatno napustiti klub...mozda i nije lose jer njemu istice ugovor sljedece godine tako da ce sad bar uzeti neke pare a i on je bio nezadovoljan svojim statusom tako da odlazak je i ocekivan
Svaki put kad gledam Freja čini mi se da se on zasitio nogometa. Basel želi da vrati svog nekadašnjeg igrača i sve su šanse da će u tome uspjeti. Valdez i Zidan će najvjerovatnije biti u prvih jedanaest tako da vam preostaje da nađete nekog napadača koji će sjediti naklupi.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 15 jul 2009, 16:14

el-fighter je napisao/la:
Svaki put kad gledam Freja čini mi se da se on zasitio nogometa. Basel želi da vrati svog nekadašnjeg igrača i sve su šanse da će u tome uspjeti. Valdez i Zidan će najvjerovatnije biti u prvih jedanaest tako da vam preostaje da nađete nekog napadača koji će sjediti naklupi.


Ma ja ne znam sta se s njim desava ali citavu proslu sezonu je bio neobjasnjivo nervozan...Kako ti kazes igrat ce Valdez i Zidan a na klupi ce biti Rangelov...za nesto vise jednostavno nema para :(

Avatar
niccolo
Postovi: 367
Pridružen/a: 15 mar 2009, 12:31
Lokacija: olimp
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la niccolo » 15 jul 2009, 17:48

hocemo li vise docekati da bvb zaigra u evropi, prosle sezone im je za bobu izmakao kup uefa, valjda ce ove uspjeti da se plasiraju u neko od evropskih takmicenja.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 15 jul 2009, 18:03

niccolo je napisao/la:hocemo li vise docekati da bvb zaigra u evropi, prosle sezone im je za bobu izmakao kup uefa, valjda ce ove uspjeti da se plasiraju u neko od evropskih takmicenja.


Realno gledajuci...veoma tesko,svi klubovi u njemackoj koji se bore za europu su se pojacali dok je bvb mozda i losija u odnosu na proslu godinu

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la amerosm » 15 jul 2009, 18:59

MOje misljenje gdje me moj rodjak kritikuje jer je navijac BVB-a jeste da je Dortmund uspjehe iz ere Hitzfelda, znaci osvajanje prvenstva, kupa, LP, FIFA klupskog prvenstva skupo platio i zato se nalazi dugi niz godina u velikoj agoniji. Naravno da tu ima i sportskog dijela gdje je uprava na celu sa predsjednikom dr. Gerd Niebaumom i sportskim direktorom pravila par kardinalnih greski, naime kad su odpustili Skibbea koji se nalazio na treceoj poziciji i doveli anonimusa Bernd Krausa, ili kad su odpustili Sammera sto je zavrsio treci u Bundesligi i to je pomenuti dvojac jos krunisao pogrsnom politikom dovodjenja igraca.

Evo samo par primjera

Koller - 10 milina eura - otisao za 4 miliona eura
Rosicky - 25 miliona eura - otisao za 14 miliona eura, zato sto je imao jos godinu dana ugovora
Amoroso - 25 miliona eura - otisao po isteku ugovora
Metzelder - nisu znali unovciti njegov potencijal kad je bio na vrhuncu karijere nakon SP-a 2002, kad su ga tarzili Milan, Inter, Real Madrid itd.
Ikpeba - 6 miliona eura - otisao po isteku ugovora, i ovdje samo dragi Bog i Maier znaju sto su ga doveli
Oliseh - 8 miliona eura - otisao za sitne pare u Bochum

Ovo napominjem nisu cjene koje se nalaze na TM.de nego sam gledao reportazu na Premiereu gdje sadasnji predsjednik dr. Rainhard Rauball kaze da je situacija bila ovakva. Mislim sve Vam se govori kad covijek kaze da su Dortmund spasilo par ljudi od odlaska u inzolvenciju ili ti trecu ligu. Taj dan se doboro sjecam u Njemackim medijima bio najavljivan kao dan D i cjeli su dan sve Njemacke televizije izvjestavale o odluci tih ljudi, ja mislim da je bio 14 mart.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 15 jul 2009, 19:15

@ amerosm

Kako si i rekao Borussia se trenutno nalazi u ovoj teskoj situaciji izrazito zbog 2 covjeka:To je tadasnji predsjednik G.Niebaum i menager Meier koji trenutno radi u Kelnu.Njih dvojica su poslije osvojene titule 2002. godine pocela sa nekom "cudnom" politikom kada klub iz neobjasnjivih razloga dolazi do financijskih problema.Borussia je do te godine vazila za financijski veoma jak klub kada su i dovedeni svi navedeni igraci...Amoroso je do dolaska Ribery-ja u Bayern vazio za najskuplji transfer u bundesligi...2003. godine borussia je igrala ligu prvaka i prosla do druge grupne faze i te godine je u europi poslije milana bila klub koji je najvise zaradio da bi godinu dana poslije bio pred bankrotom i tada je pocelo rasulo sto je rezultovalo prodajom najboljih igraca za veoma male pare...Klub su od bankrota spasili novi predsjednik Rauball i menager Watzke...

Tu jest bilo i nekih losih sportskih odluka kao sto su dovodjenje Krausa ali to sigurno nije dovelo BVB u ovu situaciju...

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4326
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Mirza_Hordas » 15 jul 2009, 20:43

kakvo je stanje u borusiji, ko je otišao, ko je došao................
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 18 jul 2009, 13:32

Alex Frei napusta klub i prelazi u Basel-klub u kojem je igrao i prije i kako je rekao-klub u kojem zeli zavrsiti karijeru...Iznos transfera je oko 4.5 miliona ...Sada treba ocekivati njegovu zamjenu...Najblize tome su Lewandowski iz Lech-a ili cak Ivan Klasnic sto nadam se nece biti slucaj...

Phill Jackson
Postovi: 2978
Pridružen/a: 23 apr 2009, 15:27
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Phill Jackson » 18 jul 2009, 13:44

izgleda da vam voronina saljemo na posudbu s opcijom otkupa ugovora na kraju sezone,,po meni najbolje rjesenje i za vas i za nas,,znamo kakav je voronin u bundesligi,,klasnic je od operacije pravo propo,,ne znam jel i 5 golova u nantu dao,,na vasem mjestu ne bi rizikovo s njim ;)
http://liverpool.bosnianforum.com/

It's Always Sunny in Philadelphia

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la geronimo » 20 jul 2009, 23:40

Dede slomio vilicu na prijateljskoj utakmici protiv Paderborna. Nakon proslogodisnjih problema sa povredama (ligamenti), Dede ovaj put nece puno pauzirati, smatra se da ce biti spreman do pocetka sezone.

Nakon Voronina, Klasnica, trenutno je aktuelan Pantelic kao novo ime u redovima zutih.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 21 jul 2009, 00:00

geronimo je napisao/la:Dede slomio vilicu na prijateljskoj utakmici protiv Paderborna. Nakon proslogodisnjih problema sa povredama (ligamenti), Dede ovaj put nece puno pauzirati, smatra se da ce biti spreman do pocetka sezone.

Nakon Voronina, Klasnica, trenutno je aktuelan Pantelic kao novo ime u redovima zutih.


Gdje si cuo za Pantelica?...ako on dodje to ce biti najgori transfer u historiji BVB-a...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Devil » 21 jul 2009, 00:07

adnan24 je napisao/la:
geronimo je napisao/la:Dede slomio vilicu na prijateljskoj utakmici protiv Paderborna. Nakon proslogodisnjih problema sa povredama (ligamenti), Dede ovaj put nece puno pauzirati, smatra se da ce biti spreman do pocetka sezone.

Nakon Voronina, Klasnica, trenutno je aktuelan Pantelic kao novo ime u redovima zutih.


Gdje si cuo za Pantelica?...ako on dodje to ce biti najgori transfer u historiji BVB-a...
Koliko sam ja cuo Pantelic ode u Stuttgart ako ne dodje Huntelar.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la geronimo » 21 jul 2009, 00:07

Klasnic ist längst nicht der einzige Stürmer auf der BVB-Liste: Auch der eigenwillige Serbe Marco Pantelic (30) ist ein Thema. Der Ex-Knipser von Hertha BSC Berlin hat immer noch keinen Verein gefunden, obwohl er ablösfrei ist. Pantelic: „Ich kann mir sehr gut vorstellen, weiter in der Bundesliga zu spielen.“

Izvor: Bild.de
http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/ ... ennen.html
Vom Jäger zum Gejagten

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.